Een knappe prestatie van Kinheim in Oostzaan IJmond-agenda VOETBAL IN KENNEMERLAND Teleurstellend resultaat ADO tegen Alkm. Boys DEM ADO'20 Kennemers Waterloo Jong Hercules Kinheim IEV Op Nieuwjaarsdag VSV 1948 speelt tegen VSV-ploeg 1958 Eerste herenteam „IJmond" behaalt ruime zege Bridge in de IJmond Frans Halsmuseum koopt landschap van Wouwerman Leden en donateurs van „Kennemerland" bijeen Duivenshow van „Oranje Nassau" Uit het hok en in het hok Leerlingen visserijschool dansten en lachten Betere accommodatie van het ADO-terrein VAR A-leden klaverjasten in Velsen-Noord J. Harmsen spreekt voor P.v.d.A. in „Noord" Bekend ambtenaar gaat in Castricum jubileren Medische verzorging Kerkdiensten Alles blijft vuil op oudejaarsdag O WAAhüAÜ 30 DECEMBER 1957 Bij het lagere Kennemerlandse voetbal werd gisteren wat opruiming van restan ten gehouden, dus was de oogst niet groot. Kinheim en Waterloo namen op zeker niet door iedereen verwachte wijze af scheid van het oude jaar, doch ADO viel wel wat tegen door tegen de Alkmaarse Boys beide punten te verspelen. Inderdaad, de één—twee-nederlaag van ADO tegen de Alkmaarse Boys, moet ook voor de Heemskerkers zelf een tegenval ler geweest zijn, want de gehele decem bermaand had de Alkmaarders nog geen enkel winstpunt opgeleverd, terwijl in no vember slechts éën punt bij het Alkmaar se totaal was gevoegd. Met hun 9 punten uit 12 wedstrijden behoeven de ADO-ers nu weliswaar nog niet bepaald met be klemd gemoed „oud en nieuw" te gaan vieren, maar ze hadden de punten toch wel kunnen gebruiken. Waterloo nam op waardige wijze af scheid van 1957 door de uitwedstrijd tegen ETO met nultwee te winnen, een resul taat, dat we in verband met het feit, dat de Hoofddorpers op eigen terrein nog maar één nederlaag geleden hadden, zeker niet verwacht hadden. Hun 14 pun ten uit 12 wedstrijden zullen voor de IJmuidenaren wel geen reden zijn, om in een hoerastemming te geraken, maar an derzijds geven zij ook geen aanleiding om vrees te koesteren voor de onderste plaats. Het gelijke spel éénéén, dat Kinheim in Oostzaan tegen OTC wist te bewerk stelligen, leverde de Velsenaren niet alleen een kostbaar punt op, maar zal hun ook doen inzien, dat de situatie zich in het nieuwe jaar zeker te hunnen gunste zal wijzigen, wanneer ze met hetzelfde élan blijven spelen als gisteren tegen de Oost- zaners! Tenslotte werd in 4D ook nog gespeeld UithoornWH. De Haarlemmers beleef den van hun reis weinig plezier; ze ver loren namelijk met niet minder dan vijf één. Ruim 2300 toeschouwers waren getui ge van een matige wedstrijd van DEM tegen Hollandia, die wel heel erg beïn vloed werd door de straffe wind. Het peil was heel wat lager dan een week tevoren in Hoorn toen Hollandia met 20 won Hollandia speelde voor rust met de wind mee, maar moest toch toezien dat DEM de eerste aanvallen leidde, waarbij scho ten van Zonjee en Jansen hoog over gin gen. Aan de andere kant had Aardenburg heel weinig moeite met enige schoten van Groot en Verel. In de tweede helft had DEM invallers voor De Vries en Toon Bakker die wegens blessures niet meer meespeelden. DEM kreeg een pracht kans om te scoren, maar het was Valk die de bal van de doellijn kopte toen Bak ker hard had ingeschoten. Wormsbecker stompte een hard schot van Bakker voor de voeten van Jansen die huizenhoog over schoot. Een omzetting in het Hollandia- elftal bracht ook geen verbetering. Het slot van deze meer spannende dan fraaie wedstrijd kwam met twee kansen voor bei de partijen waarbij Appel (DEM) en Verel (Hollandia) oog in oog met de keepers kwamen te staan, maar waarbij succes uit bleef. Zodat het een gelijk spel werd. Volkomen verdiend heeft ADO van Alk maarse Boys verloren in een ontmoeting die weinig met voetbal te maken had. Na zeven minuten spelen kreeg doelman Bur ger een onnozel voorzetje van de rechts buiten en liet de bal uit zijn handen het doel in rollen (Q1). Door slecht aanvals- spel kon ADO niet gelijk maken, maar kort voor rust was het Knip die de stand op 02 bracht. In de tweede helft had ADO de harde wind in de rug. Een fraai doelpunt werd door H. Sinnige gescoord na een half uur spelen (12). Dacht men dat dit nog een opleving zou brengen, men kwam bedro gen uit, want ADO nam ^enoegen met een verloren wedstrijd. Op een veld dat met de naam voetbalveld weinig te maken had hebben de Kenne- mers een kostbaar punt weten te behalen, j Door ziekte ontbrak een tweetal spelers j waardoor verscheidene spelers op vreem de plaatsen kwamen te staan. De rood zwarten namen na tien minuten spelen de leiding toen Minneboo een goede pass aan De Bie gaf (01). In de tweede helft be gon TOG met een fel offensief. Meyer hield echter zijn doel op fraaie wijze schoon, tot dat hij na vijftien minuten spe len een bal van Molenaar liet vallen 11. Aangemoedigd door dit succes werd het kort hierna door Paste 21. Met nog drie minuten speeltijd kregen de Kennemers een vrije trap te nemen die door Schaap hard ingeschoten werd en door doelman Hoeben in eigen doel werd geslagen (2—2). Nog kregen de Kenne mers een kans, maar het harde schot van Zwanenburg werd op de doellijn gestopt. Zolang Waterloo in de 4e klasse van de K.N.V.B. uitkomt en tegen ETO heeft gespeeld in Hoofddorp is het sinds giste ren gelukt om deze wedstrijd te winnen. Met twee reserves, voor Sikkelerus en Van Leeuwen, werd op een spiegelglad veld begonnen met de wind in de rug. Direct na de aftrap bleken de Hoofddorpers zich beter op deze grasmat thuis te voelen dan de IJmuidenaren. Veel glijpartijen en veel gemiste ballen. Na enig heen en weer ge- trap kwam Waterloo er beter in, en na 25 minuten spelen scoorde invaller Spaans éénnul voor Waterloo uit een voorzet van Thijms. Na de rust tegen ETO met de harde wind in de rug, mede door het goede verdedigen van Waterloo alsmede het tekort houden van het spel door de "ETO-aanvallers, was er voor hun geen doorkomen aan. Fraaie combinaties van Waterloo, voor al in de halflinie, beslisten over het lot van ETO en vijf minuten voor het einde maakte Thijms uit een door Post goed op gezette aanval, waarna Koops zuiver aan gaf, 2—0. Nog probeerde ETO met alles in de aan val iets te bereiken, maar doelman Kok wist van geen wijken, en zo werd deze sportieve wedstrijd, goed geleid door de heer Vilters, verdiend door Waterloo ge wonnen. Beide elftallen gebruikten de vrije zater dagmiddag voor een vriendschappelijke wedstrijd. In deze ontmoeting werden enige nieu we spelers opgesteld, zodat het een goede gelegenheid werd hun kunnen te toetsen. Voor rust werd het 51, bij de thuisclub scoorde Veerbeek 3 maal, Slager en Deus elk eenmaal. In de tweede helft kwamen de doelpunten van Gleijsteen en Cuperus en Geerlofs en Bax brachten de eindstand op 74. De Kinheimers hebben in Oostzaan tegen het sterke OFC een aardig staaltje van voetbalgeestdrift gedemonstreerd en zijn daardoor tenminste een winstpunt rijker geworden, hoewel deze kans een kwartier voor het einde bijna zeker ver loren was gegaan. Ondanks het zeer harde, hobbelige veld begon Kinheim direct tegen de harde wind een goed sluitend combinatiespel, waarbij de bal laag werd gehouden en de techni sche kwaliteiten beter waren dan van de thuisclub. Er werd echter weinig gescho ten, hetgeen de prima verdedigende OFC- ers ook konden verhinderen. OFC kwam maar zelden tot de Kinheim-achterhoe- de, doch toen na een half uur de bal van uit de Kinheim-verdediging nonchalant werd weggewerkt en door ae wind voortge dreven, stond er de OFC-midvoor, die in eens langs Pigmans schoot (éénnul). Nu werd Kinheim teruggedrongen en kreeg in de achterhoede een zware taak, zodat een driemans-voorhoede de aanval had af te werken. Toen na veertig minuten Van Vuuren de bal oppikte, doorgaf naar Van Dijk, die goed voorzette was het Sluiter, die keurig inkopte (éénéén). Met een vuurwerk van schoten tegen lat en paal, over en naast besloot OFC de eerste h'*«. Met wind achter speelde Kinheim na de hervatting technisch minder dan in de eerste drie kwartier. OFC daarentegen ontwikkelde knappe combinaties, die geenszins ongevaarlijk waren, maar waar bij back Luntz zich flink weerde. Toch kreeg OFC de winstkans van de dag toen Mol een kwartier voor het einde te reso luut ingreep. Pigmans stopte de door de OFC-doelman genomen strafschop echter meesterlijk, waarna de geelzwarten, de score onveranderd wisten te houden. Op „Rooswijk" heeft IEV tegen DCO een veer moeten laten, hoewel dit in de tweede speelhelft wegens vreemde beslis singen van de scheidsrechter niet had hoe ven te gebeuren. Bovendien kon in deze strijd wegens de harde, dwars over het veld gierende wind, maar matig voetbal worden vertoond, waarbij de thuisclub toch de beste papieren opeiste. Beide ploegen gaven elkaar niets toe. IEV was van het begin af wat sterker, waartegen DCO slechts zelden tot verrassende uitval len kwam, maar juist de grootste zorg aan de verdediging moest geven. Toch hadden de gasten het eerst succes, toen na twintig minuten Alkemade de bal uit een vrije trap onjuist beoordeelde (nuléén). Nu viel IEV feller aan en zet te DCO onder druk. Na enige keren falen bij vrije kansen was het rechtsbuiten Wub- benhorst, die na een half uur met een hard schot de gelijkmaker scoorde (één één). Het opdringen van de thuisclub le verde door de snelle uitvallen van DCO ge vaar op, wat na negenendertig minuten resulteerde in een ééntwee-voorsprong voor de gasten. Onmiddellijk na de hervatting zette IEV felle aanvallen op, die DCO met de rug tegen de muur zetten. Resultaat kon niet uitblijven en na zes minuten was het Feyen, die keihard en onhoudbaar in schoot (twee—twee). De thuisclub behield Op nieuwjaarsdag wordt er op het hoofdterrein van „Schoonenberg" een on getwijfeld interessante ontmoeting gespeeld tussen het VSV-elftal dat in het seizoen 19481949 kampioen is geweest van één der Westelijke eersteklasafdelingen en het huidige eerste elftal der VSV'ers. De animo voor deze ontmoeting was aan de zijde der oudjes zo groot, dat zij volledig in het veld zullen verschijnen, zodat de bezoekers zonder twijfel weer getuige zul len zijn van fijne staaltjes voetbal van de vleugel Sterk-Balvers, van knap opbou wend spel van het duo Hazeveld-Stijger, van razend snelle aanvallen van Van On- selen en van stug verdedigen van Ab de Vries en Wim van Gelder. De volgende ploegen zullen zich om half 3 tegenover elkaar opstellen: VSV 1948: Snijders; Van Gelder en Kunst; Hazeveld, De Vries en Stijger; Stek, Strieker, Van Onselen, Balvers en Sterk. VSV 1958: Geerlofs; Schoon en Van Deursen; Mertens, Pelser en Van Vliet; Planken, Bredeveld, Dolder, Postma en Post. Het eerste herenhandbalelftal heeft zon dag tegen het tweede herenteam van Con cordia een fikse overwinning behaald, die tevens borg stond voor het ongeslagen re cord van de IJmonders. De lange rustperiode, die de IJmond- heren door de zaalhandbalcompetitie heb ben gehad, bezorgde hun veel last, maar had geen nadelige gevolgen, want met de sterke wind in de rug beheersten zij van het begin af reeds het spel. Al spoedig had dit succes voor E. Jonker, die de invaller doelman van Concordia handig passeerde (01) om later met nóg meer élan en kei harde, onhoudbare schoten nog driemaal achtereen treffers te plaatsen, waardoor IJmond een 04 voorsprong kreeg. Aan de andere kant stuitte de overigens niet in grote vorm spelende Concordia-aanval op de goed werkende Velsense verdediging, waarbij in laatste instantie doelman J. Böhm maar weinig moeite had om even tueel gevaar te bezweren. Het IJmond- overwicht duurde voort en de score liep op door doelpunten van G. Kramer (2x), E. Sauer (2x) en G. Unger tot 0—9. Na de hervatting werd de tegenstand van Concordia 2 heftiger, nu met steun van de wind. De grote IJmond-voorsprong deed de Velsenaren wat minder actief opereren. Tegenover de drie Concordia- doelpunten na de rust scoorde ook IJmond nog driemaal, zodat de IJmond I-heren met een 12—3 uitslag in hun voordeel de strijd beslisten. De bridgeclub .Driehuis" speelde een „vrije" wedstrijd. De uitslagen waren in percenten: Lijn A1. heren Thomson—v. Kesteren 62.50: 2. echtp. Poppe 61.25: 3. heren Berkhout—Erms- hous 52.50. Lijn B: 1. mevr. LeyenaarTh. Baart 66.25 2. dames BerkhoutHeykants 55.00: 3. echtpaar Noortman 53.75. Lijn C: 1. heren Br au ni usDe Kluiver 65.00: 2. heren FloorZandbergen 51.25; 3. hr. De Hoog met partner 51.25. „De Reisduif" laat haar vogels in januari zien De Beverwijkse postduivenhoudersver- eniging „De Reisduif" houdt op zaterdag 11 en zondag 12 januari haar jaarlijkse tentoonstelling in café „Sport" aan de Alkmaarseweg. Indien er plaats is zullen ook vogêls van „Ons Genoegen" en van „Het Atoom" worden geëxposeerd. nu het overwicht met vaak goede aan- valscombinaties, die echter door de scheidsrechter even vaak abrupt werden afgebroken. H. de Reus met een harde schuiver, die' net langs de paal vloog en J. Duin met een prachtige kopbal juist over de lat demonstreerden de felle aan- valskracht van de thuisclub. iliiiiil Door de directie van het Frans Halsmu seum wordt ons medegedeeld, dat ten be hoeve van het museum een werk kon wor den aangekocht van de zeventiende-eeuw- se schilder Jan Wouwerman. Het is een voorstelling van de Hollandse kust met een duinlandschap. Jan Wouwerman, die tot nog toe niet als landschapsschilder in het Frans Halsmuseum was vertegenwoordigd werd in 1629 in Haarlem geboren en stierf hier in 1666. Hij was leerling van zijn va der Paulus Joosten Wouwerman en van zijn meer bekende broer Philips. In 1655 werd hij hier in het St. Lucasgilde inge schreven. Een gezellige sfeer kenmerkte de con tactavond, die de Beverwijkse renners club „Kennemerland" zaterdag hield voor haar leden en donateurs in zaal Hooger- werf aan de Alkmaarseweg. De talrijke aanwezigen hebben zich uitstekend ver maakt met klaverjassen, vlotbruggen, kienen en sjoelen. Voor de winnaars hier van waren aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. Gezellige muziek wisselde een en ander af en veel te vroeg naar de zin van de deelnemers werd het einde van de bijeenkomst aangekondigd. Vit Djakarta bereikte ons deze joto van de inscheping van Nederlandse evacués op de „Captain Cook", die hen naar Nederland zal brengen. Indo nesische militairen controleren de paspoorten. De postduivenhoudersvereniging Oranje Nassau heeft het voornemen op 4 en 5 januari een postduivententoonstelling te houden in de zaal van café „De Postduif" aan de Kanaalstraat te IJmuiden. Voor deze tentoonstelling zijn ruim 200 duiven ingeschreven, welke door de keur meester de heer Platje uit Rotterdam zul len worden gekeurd. Op zaterdag 4 januari zal deze tentoon stelling door de voorzitter de heer J. Wan- maker worden geopend, waarna later op de dag enige bonnen van diverse kampioe nen zullen worden verkocht,. Op 11 januari vindt de feestelijke uit reiking der prijzen plaats, waarna men nog enige tijd het besluit van de tentoon stelling hoopt te vieren. CpCOOOOCOOCOOOCOCOOOOCCÖCOOöCXOOOÖ^^ De familie T. aan de Grote Houtweg te Beverwijk had reeds gedurende en kele weken gezien dat hun langoor er best begon uit te zien en een malse bout met de feestdagen lag derhalve in het verschiet. Toen men echter aanstalten maakte j om het dier op zijn einde voor te berei den, bleek het dat het hok leeg was. Men dacht niet van de politie een ander hapje te zullen krijgen, maar ging toch naar het bureau om deze droeve bevindingen te vertellen. Hermandad is gaan 'speuren en al spoedig rook men konijnenbloed, er werd althans een huid gevonden en de politie kwam daardoor op het spoor van i degenen, die de bout al had gegeten. Dit j bleek een zekere K. K. uit Velsen te zijn, die nu met een volle maag kan na denken over zijn verkeerde daad. „Lach of ik schiet" zei de voorzitter van de vereniging van leerlingen en oud-leer lingen der Visserijschool de héér K. van der Grijn in zijn welkomstwoord tijdens de jaarlijkse gezelligheidsbijeenkomst, die zaterdagavond in de bovenzaal van hotel Royal" aan de Kennemerlaan te IJmui den plaats had. Hij uitte dit dreigement omdat hij zich nogal bezorgd maakte over het feit dat de belangstelling voor de feestavond niet was zoals het bestuur zich had voorgesteld. Aan het eind van de avond kon hij echter vaststellen dat de stemming ondanks het vrij geringe aantal bezoekers goed was geweest en dat de avond in het verwachte succes resulteerde. Voor dat succes stonden de artiesten grotendeels borg. Voor de dansmuziek zorgde het Kennemer Kwintet: zij kweten zich verdienstelijk van hun taak. Wim Theewis uit Zaandam nam de con ferences, parodieën en imitaties voor zijn rekening. Hij bleek een bewonderens waardig werker „en masse" te zijn, die in korte tijd vele en vaak geslaagde grappen met „flair" wist te brengen. Aan het eind van de avond kon dus ook de heer Van der Grijn tevreden huiswaarts keren. De Heemskerkse voetbalvereniging ADO is thans druk bezig om de accommodatie van haar terrein „De Vlotter" te verbeteren. Zo zijn van de zustervereniging „De Ken nemers" de staantribuness van het oude sportpark te Beverwijk aangekocht. Nadat de tribunes zijn hersteld zullen zij op „De Vlotter" worden geplaatst. Het trainingsveld is thans ook van ver lichting voorzien, die voor het eerst zal worden ontstoken op de trainingsavond van donderdag 2 januari. „Weenink" tegen „Saende" Het derde tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" krijgt op maandag 6 januari de kans om de eerste overwin ning in de bondscompetitie te boeken. In Zaandam wordt een wedstrijd ge speeld tegen „Saende" 2. K.T.V. won van dit tiental met grote cijfers en „Weenink" Gor Breed met „Rare mensen" tijdens bijeenkomst P.v.d.A. De afdeling Beverwijk van de Partij van de Arbeid belegt in samenwerking met de Vrouwengroep op vrijdag 3 janu ari in de bovenzaal van ,,'t Centrum" een j aarwisselingsbijeenkomst. De Amsterdamse conferencier en voor drachtskunstenaar Cor Breed zal een één- mansshow opvoeren onder de titel „Rare mensen". Hieraan voorafgaande wordt een nieuwjaarsrede uitgesproken door de heer P. J. Kaptein, lid van de Eerste Kamer. De afdeling Velsen-Noord van de VARA heeft onlangs in paviljoen „Wa tervliet" klaverjaswedstrijden gehouden, die werden besloten met een geanimeerd spelletje kienen. De uitslagen luidden als volgt: A van 't Hoff, 13465 punten (eerste prijs); P. Boeree, 13226 punten (tweede prijs); T. Koopman, 12822 punten (derde prijs) en I. Broers, 9402 punten (poedel prijs). De marsprijs was voor de heer H. Wester met negen marsen. Het bestuur van de afdeling Velsen-N. van de Partij van de Arbeid, heeft zijn leden en belangstellenden uitgenodigd voor de jaarwisselingsbijeenkomst, op dinsdag 7 januari in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de Van Diepenstraat. Als spreker zal optreden de heer J. Harmsen te Velsen, lid van Provinciale Staten van Noordholland voor de P.v.d.A. Medewerking verleent het gemengde zang koor „De Stem des Volks". Een aantal le den zal een toneelstuk opvoeren. „Never Down" na de elfde ronde In de competitie der r.k. bridgeclub „Never Down" uit Beverwijk is de stand na de elfde ronde: 1. mevr. GroenJ. Schaaper 619.28; 2. he ren H. SchmidtTesselaar 596,28; 3. heren Schram Kuys 594,51; 4. heren Maks—C. Poncin 579,25; 5. heren Tervoortv. Balen 573,62; 6. heren Wit- lox—Hogerheyde 571,47: 7. heren HulsHorsthuis 567.67; 8. heren DuinP. Poncin 566.64: 9. dr. Vos dr. Versélewel 566,08; 10. heren BeermanVan Uden 565,89. Op zaterdag 11 januari 1958 zal de heer H. Koelman uit Uitgeest, het feit gedenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de gemeente Castricum. De heer Koelman, die als ambtenaar op de secretarie begon en daar ook thans nog werkzaam is, is op het ogenblik ook amb tenaar van de burgerlijke stand. In deze functie heeft hij reeds talrijke nieuwe wereldburgers mogen inschrijven als inwoner, terwijl hij ook vele jonge mensen het belangrijke jawoord hoorde zeggen. Het zal de heer Koelman op de dag van zijn jubileum dan ook zeker niet aan be langstelling ontbreken. IJMUIDEN Dokters Uitsluitend in spoedgevallen op nieuw jaar te raadplegen de artsen A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; A. van Leusen, Van Tuyllweg 34, tel. 4328 en J. de Vries, Wilhelminakade 78, tel. no. 4954. Apotheken De nachtdienst wordt waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men mejuf frouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. no. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snel- liusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van dinsdagmiddag 12 uur tot nieuw jaarsdag 9 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat no. 88, tel. 3737. Van nieuwjaarsdag 9 uur tot 24 uur: H. M. A. Melchior, Noorder- wijkweg 1, tel. 3340. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 48 Apotheken Van dinsdagmiddag 12 uur en nieuw jaarsdag: Apotheek Duinwijk, Populie renlaan 44, tel. 3388 HEEMSKERK—UITGEEST Dokters Van dinsdagmiddag 12 uur en nieuw jaarsdag: J. F. D;kkenberg, Rijksstraat weg 16, Heemskerk, tel. 02512240. Bovendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. SANTPOORT In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken Elswout-apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 250016760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, tel. K 25608249. Wijkverpleging Geen opgave ontvangen. CASTRICUM Dokters Van dinsdagavond 8 uur tot donderdag morgen 8 uur dr. H. Wieringa, Schei- geeststraat 31, tel. 2289. Wijkverpleging Van dinsdagavond 8 uur tot donderdag morgen 8 uur Zr. Meihuizen, Bakkum- merstraat 41, tel. 2530. Verloskundige Idem als boven. Apotheek Idem als boven. Voor de binnenlandse handel was het een rustige week. Noch de klanten, noch de leveranciers wisten, waar zij aan toe wa ren, nu de kerstdagen in het midden der week vielen. De piepers lagen de hele week rond de 25 per kist. Dat de dichte wij ting en radio even beneden de 20 deden, was voor de bonafide groothandel een van zelfsprekend feit. De Belg was bij deze schrale aanvoer rustig. Er werden geen hoge prijzen be taald. Voor de nieuwjaarsweek worden er minstens vijf IJslanders in Oostende ver wacht. Na maandag was de fijnvisaanvoer bijna nihil: Tong I kon oplopen tot 4 per kg en de grovere soorten nog tot 4.50. Het kon niet anders of de haring uit de Ierse Zee moest eindelijk komen. De prij- zij vielen niet tegen. Naar gelang de aan voer varieerde de prijs van 25 tot 40 per kist, al moet worden geconstateerd, dat de reder uiteindelijk nog baas is van zijn aangevoerde vis. Dat de handel kan worden gedwongen een (te) hoge prijs te betalen voor de aangevoerde vis is vorige week wel duidelijk gebleken. Voor de Zuidzijde viel er niet veel te verdienen. De besommingen waren verre van bevredigend. Van de 10.000 tot 16.000 voor een reis van normale duur is ook voor een motor-trawler te weinig. Dat de Zuidzijde bij het scheiden van het jaar 1957 haar gedachten terug laat gaan naar 1956 is verklaarbaar, terwijl we alleen maar kunnen wensen, dat de handel „loon naar werken" heeft gehad. Er is hard ge noeg gewerkt en lonen zijn er genoeg uit betaald. Maar het gaat tenslotte toch maar om het onderste regeltje. 31 december en 1 januari BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote kerk, 31 dec. 19.30 uur: ds G. W. IJzerman, 1 jan. 10 uur ds. W. Oorthuis. Irenekapel, 31 dec. 19.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan 31 dec. 19.30 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd- kapel, geen' dienst. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 31 dec. 19.30 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alk maar; 1 jan. geen dienst. Geref. Kerk, Moensplein, 31 dec. 19.30 uur: ds. C. Meyer; 1 jan. 10.30 uur: sa menkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 31 dec. 19.30 uur: ds. J. A. Eekhof; 1 jan. 10.30 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 31 dec. 9 uur: ds. W. Leenman; 1 jan. geen dienst. Geref. Kerk, Kerkplein, 31 dec. geen dienst. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 31 dec. 19.30 uur: ds. Salm; 1 jan. 10.30 uur: ds. Salm. Kapel Duinenbosch, 31 dec. 15.30 uur: ds. Willekes van Beverwijk. Geref. Kerk, 31 dec. 19.30 uur: ds. Leen- houts; 1 jan.. 10.30 uur: ds. Leenhouts. OCOCC<XXXCCCOOOC<XCCCp<XX^OOCOOCOOOOOCCCCOC<X>OOOCOCOOCOCKj Het Velserbad en het badhuis Spaarn- berg alsmede de zelfwasserij aan de j Snelliusstraat zullen na 12 uur op 31 december gesloten zijn. Op oudejaars- dag wordt geen huisvuil in Velsen op- j gehaald. VELSEN MAANDAG 30 DECEMBER Thalia: „Het brandmerk der zonde", 20 uur. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 1921 uur; filiaal open van 19—21 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. DINSDAG 31 DECEMBER Thalia: Geen voorstelling. Rex: Geen opgave ontvangen. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: Ge opend van 1012.30 en van 14.3017.30 uur; filiaal geen uitlening. Katholieke Leeszaal: Geopend van 10 12 uur. Raadhuis: Spreekuur van wethouder H. de Boer, Onderwijs, Sport, Culturele Zaken. Gas- en Waterleidingbedrijf, 15— 17 uur. BEVERWIJK MAANDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Storm over Perzië". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zoek het maar uit". W. B. Theater, 20 uur: „Terreur der Atomenmonteurs". Grote Kerk, 20 uur: Bindingsavond voor Noodwachters met familieleden. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, geopend van 1517 en 1920 uur; lees- en studiehoeken geopend van 1517 en 18.3020.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1920 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 uur; lees- en studiezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. DINSDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater, 19 uur: „Storm over Perzië". Luxor Theater: gesloten. Openbare leeszaal, Prinsessenlaan 17, ge opend van 1517 uur; lees- en studie- hoeken geopend van 1517 en 18.30 20.30 uur. R.-K. leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studie zaal geopend van 1518 en 1921..30 uur; jeugdleeszaal geopend van 1617.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. AGENDA VOOR HEEMSKERK Bioscopen. Nieuwjaarsdag. Marguette- theater, 14.30 en 20 uur: O.K. mr. Deeds.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7