5 111tld Loco-burgemeester opent het wijkcentrum Velsen-Noord THALIA erom Vanmorgen in de vishal en op zee Arbeidsplicht voor deskundigen in Indonesië mogelijk gemaakt De isolatie van de „noordelingen" kan hierdoor worden verminderd ^Brieven aan de redactie Geldig voor „alle buitenlanders op overtreding staat twee jaar Amsterdamse Beurs Hoogovenarbeider valt in stortkoker I I I I I I R e&h AteVondM <te Sjimon Perez uit Europa in Israel teruggekeerd Missie naar Bonn volgens persberichten mislukt Oost-Duitsland gemachtigd diplomaten visa te geven Nieuv/e belastingverhoging in Frankrijk Voedingsmiddelen worden echter minder zwaar belast Internationale hulp voor slachtoffers op Ceylon Amerikaans schip aan de grond bij Sumatra Pijpleiding door Sahara? Scheepvaart MAANDAG 30 DECEMBER 1957 Zaterdagmiddag is het wijkcentrum Velsen-Noord op de hoek van de Wijkerstraat- weg en de Smidt van Gelderstraat officieel in gebruik gesteld door de loco-burge meester van Velsen, de heer H. de Boer. Tevens waren tal van raadsleden getuige van deze voor de „noordelingen" zo uiterst belangrijke gebeurtenis. Vroeger heeft in dit pand een manufacturenhandel gehuisd. Maar van de oorspronkelijke situatie is thans niet veel meer te herkennen. Door de ingebruikneming van dit wijkcentrum heeft Velsen-Noord de beschikking gekregen over een belangrijk cultureel centrum, dat de enigszins geïsoleerde positie van de „noordelingen" ten opzichte van de in woners van de andere gedeelten van Velsen grotendeels opheft. Want door de opening van dit pand hebben de Velsenaren aan de noordelijke zijde van het Noord zeekanaal de beschikking gekregen over twee ruime vergaderzalen, uiterst doelmatig ingericht en in frisse lichte tinten geschilderd, alsmede ruimten, die gebruikt kunnen worden als dependance voor de gemeente-secretarie, de G.G.D. en Sociale Zaken. Bovendien zal de schoolartsendienst op nader bekend te maken tijden hier zitting kunnen houden en zal er een consultatiebureau van het „Witte Kruis" worden gevestigd. Daarbij komt nog, dat dit pand de ver volmaking vormt van een complex van aangrenzende gebouwen, waarin reeds jeugdhuizen, speeltuinclubs en de gemeen telijke openbare leeszaal onderdak hebben gevonden. Velen hadden van de gelegenheid ge bruik gemaakt om de nieuwe aanwinst te komen bekijken en reeds bij het betreden van het wijkcentrum liet menigeen zijn bewonderende blikken over de gloed nieuwe inventaris glijden. Tevens kon men al kennismaken met de ruime garderobe, waar in de toekomst menige jas en mantel een ogenblik zal willen verwijlen om de bazin of baas gelegenheid te verschaffen een ernstige vergadering of een ontspan ningsavond in een van de twee vergader zalen bij te wonen. Na een korte inleiding van de heer G. J. Kwakkel, de waarnemende ambtenaar voor Culturele Zaken, trad de heer H. de Boer naar voren om zijn officiële daad door middel van een korte en geestige speech te verrichten. Veel grootser plan „Het is voor mij een prettige taak om het gebouw, dat wij reeds allen zijn bin nengegaan te openen", zo begon hij zijn toespraak en vervolgde met zijn dank te vertolken aan degenen, die tot de ver wezenlijking van het wijkcentrum hebben bijgedragen. Vervolgens wees hij erop, dat het aanvankelijk in de bedoeling heeft ge legen om een nog veel grootser plan ten uitvoer te brengen. Er zou dan tevens een badgelegenheid worden gebouwd. „Be langrijk is echter, dat ik u kan meedelen, dat men bezig is om plannen voor een veel spectaculairder gebouw uit te broeden. Voor deze tijdelijke voorziening krijgt u een behoorlijk gebouw terug", zei de loco burgemeester. De heer De Boer verwachtte, dat de tot standkoming van dit wijkcentrum er zeker toe zal bijdragen „dit moeilijke gebied" prettiger te maken voor de burgers, zodat zij niet steeds naar de zuidkant moeten. Welke verwachting overigens de kern uit maakte van de betogen, die andere spre kers vervolgens hielden. Gerust hart De loco-burgemeester besloot zijn toe spraak met: „Wij kunnen dit gebouw met een gerust hart aan de burgerij van Vel sen-Noord overdragen, omdat wij er zeker van zijn, dat zij het zullen beheren als ware het hun eigendom". Daarna was het de beurt aan dr. H. Voorzanger om zijn vreugde over het een en ander uit de doeken te doen. Zijn rede voering bezegelde hij met een krachtige handdruk met de loco-burgemeester. Namens de A.N.M.B. voerde de heer G. C. Visarius het woord. Zijn woorden deed hij vergezeld gaan van een waardebon voor gezelschapsspelen voor bejaarden. Deze bon moet echter in Beverwijk wor den besteed. Vervolgens spraken nog mevrouw De Wilde namens de vrouwengroep van de P.v.d.A.; de heer A. van 't Hoff namens de VARA; de heer H G. F. Smakman namens de Velser Sportstichting, die erop wees, ADVERTENTIE TEL.6000 DAG EN NACHT De derde smelter van de afdeling Hoog ovens, J. T. uit Beverwijk, die zich zon dagavond in de kelder bij de bunkers van Hoogoven 3 bevond, moet daar zijn uit gegleden, want hij viel in een stortkoker van de hellende lift. Hij kwam op de be tonnen vloer terecht en moest met klach ten over pijn in de rug en een wond aan zijn linkerenkel ter observatie in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk worden op genomen. ^y^-vyv-ry-yv^orw^vvvvyvyvvvvvvvvvyyinnrtOfyïflQflrifMcnooooooot dat de sportverenigingen een dergelijk ge bouw hogelijk op prijs stellen en voorts de gemeentesecretaris, de heer J. Veenstra, die zei, dat de wens tot realisering van een wijkcentrum al vele jaren bij het ge meentebestuur leefde. Tevens gaf hij een overzicht van de diensten, die de depen dance van de gemeente-secretarie zal ver lenen. Aangifte van ondertrouw en van geboorte zal echter niet bij de dependance kunnen plaatshebben. Na het officiële gedeelte van de opening waren de aanwezigen in de gelegenheid om het centrum in zijn geheel te bezich tigen. ADVERTENTIE WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE (Verkort weergegeven) Abonnee L. S.: Wij hebben uw bijdrage gestort op de girorekening van het Rode Kruis, 777, ten behoeve van noodlijdende landgenoten in of afkomstig uit Indonesië. Red. Voor OUDEJAARSAVOND Appelbollen, Appelbeignets, Appelgebakjes, Sneeuwballen met slagroom, Saucijzebrood- jes, Moorkoppen, Bitterballen, Kaassoesjes, Zoute pinda's, Zoute amandelen, Pasteitjes, Zoute koekjes enz. enz. Steeds iets fijner bij ADVERTENTIE het theater met de beste films Wegens de grote belangstelling HEDENAVOND 8 uur Extra voorstelling met het fascinerende filmwerk HET BRANDMERK DER ZONDE met Paul Newman in een geweldige creatie als Rocky Graziano en Pier Angeli. De film waar iedereen enthousiast over is KENNEMERLAAN 88, IIMUlDEN. TELEFOON 5530 TEL AVIV (AFP) De directeur-ge neraal van het Israëlische ministerie van Defensie, Sjimon Perez, is zondag op het vliegveld Lydda teruggekomen van een reis van enige dagen naar West-Europa. Perez wilde niet zeggen welke landen hij heeft bezocht en waarom hij deze korte reis heeft ondernomen. Te Jeruzalem wordt evenwel vernomen dat hij in Bonn is geweest. De Israëlische pers bericht dat West-Duitsland geweigerd zou hebben wapens aan Israel te leveren. (UP) Vandaag zal premier Ben Goe- rion zijn besluit bekend maken inzake de huidige crisis in zijn kabinet. De crisis dreigt zich te verscherpen, nu de Achdoet Havoda en de Mapam geweigerd zouden hebben akkoord te gaan met Ben Goerions voorwaarden ter handhaving van de coa litie. De premier heeft geëist dat de twee ministers van de Achdoet Havoda de partij, die verantwoordelijk is voor het uitlekken van een geheime defensie-mis sie naar Bonn uit de regering zouden treden. De Achdoet Havoda en de Mapam, die in 1955 tot de coalitie toetraden, hebben zich altijd vrij gevoeld de kiezers hun eigen standpunt uiteen te zetten, en zich bij stemmingen over vertrouwensvotums te onthouden van medewerking aan de re gering. Men verwacht dat Ben Goerion zijn ontslag zal aanbieden, al ziet men hierin niet meer dan een formele stap die hem in staat zal stellen een nieuwe rege ring te formeren, desnoods zonder de Achdoet Havoda en de Mapam. BERLIJN (UP) Het Oostduitse mi nisterie van Buitenlandse Zaken zegt „be trouwbare inlichtingen" te hebben, vol gens welke de Westduitse regering „reeds lang wapens aan Israel heeft ge leverd". Dat de Westduitse regering het tegendeel zegt is volgens het Oostduitse persbureau ADN bedoeld om de Arabi sche volken te misleiden. Tn het weekeinde op zee In de nacht van vrijdag op zaterdag moest de visserij om de Noord 's nachts om twee uur worden gestaakt. Het was stormweer en de netten werden scheep gehaald. Het was steken voor de gehele vloot. Zaterdagmorgen om tien uur was het iets beter en werd weer aan de vis serij begonnen. De „Machiel" HD 108 meldde een trekje van 40 manden kleine schelvis en wijting. De „Medan" haalde van een trek 100 manden hoops, meest schelvis en koolvis, aan boord. De trawler ging zaterdag thuisstomen voor de dins- dagmarkt. Zondag was het om de Noord overal stormweer. Er werd windkracht 10 door de schepen gemeld. De schepen om de Noord lagen te steken. Ook bij de Ierse kust was het stormweer; de wind kwam uit de wal. Overdag kon daar worden gevist. Over de resultaten is weinig be kend. Maandag aan de markt Zes trawlers en trawlloggers, waarbij drie schepen van de Westkust, voerden vandaag te IJ,muiden aan 4325 kisten vis. Hierbij waren 960 kisten schelvis, 230 wij ting, 135 gul en kabeljauw, 140 koolvis, 2550 haring, 35 makreel, 220 radio, 20 poon, 15 vleet, 20 diversen, 235 stuks stijve ka beljauwen. Er waren voorts 400 kg tong en 20 kisten schol van de kleine vaart- De zes trawlers De trawler IJM 24 „Vios I" zorgde voor 380 kisten schelvis, 40 gul, 80 koolvis, 25 makreel, 125 wijting, 15 vleet, 1 haai; de VL 7 „Ada" voerde aan 20 kisten gul en 850 verse haring; de VL 131 5 kisten ka beljauw, 25 koolvis, 770 verse haring; de SCH 27 „Onderneming II" 280 kisten schelvis, 70 wijting, 70 gul, 20 poon, 75 stuks stijve kabeljauwen; de VL 27 „Bur gemeester Heusdens" 300 kisten schelvis, 150 radio, 35 koolvis, 10 makreel, 85 wij ting, 20 stuks stijve kabeljauwen. De SCH 135 „Cornelia Maria" liep binnen met 800 kisten haring. Hoge prijzen Haring en makreel haalden hoge no teringen. De haring ging van de hand voor f 24 tot 28 en de makreel voor 40 tot 32. Het buitenland nam af Voor de export gingen de jumbo's van de hand voor 52 tot 56, grote schelvis voor 37 tot 49. De regels grote kabel jauw brachten 142 tot 168 op, kleine 77 tot f 85, kisten grote kabeljauw 200 tot 214, kleine kabeljauw 178. Klein- middel tong ging het buitenland in voor 4,60 tot 4,80, tong I f 3,60 tot 3,80 en tong II f 3,70 tot 3,90. Een paar kisten grote schol haalden 46 per kist, middel schol 56 en zetschol en schol I f 61. Het binnenland in De grootmiddel schelvis deed 37 tot 42, de kleinmiddel f 34 tot 35, pennen f 30 tot 40, braadschelvis 26 tot. 37. Wijting ging van de hand voor f 27 tot f 30, dichte wijting voor f 18 tot 20. grote gul voor 51 tot 66, middel voor 44 tot 54, torgullen voor f 24 tot 27. Zwarte koolvis haalde 67 tot 77, grote gullenmaat f 21 tot 22, kleine gullen- maat 16 tot 17, witte koolvis f 80 tot 92 en leng f 102 tot f 124. De grote tong maakte per kg 5,40 tot 5,70, grootmid del tong 5,10 tot 5,60. Schol 2 bracht op 62 tot 67, schol 3 f 42 tot 45. De haai van de Vios I ging van de hand voor f 208. Staat hypotheekhouder Notaris W. Boerlage maakt ons erop at tent ,dat de aanvrage van het faillisse ment van de rederij van de VL 77 niet is geschied door de Staat der Nederlanden. De Staat was eerste hypotheekhouder. Voor de dinsdag Morgen verschijnt de trawler „Medan" aan de markt met 600 kisten vis uit de Noord. De trawler „Emma" moest het thuisstomen gisteren in het stormweer op geven. Het schip lost nu waarschijnlijk aan de donderaagmarkt 380 kisten vis. Voorts kan worden verwacht de „Machiel" HD 108. Mooi besluit Een fraaie besomming werd aan de za- terüagmarkt gemaakt aoor „Arie Ouwe hand" KW 122. Na een reis van veertien dagen loste de trawler 310 kantjes en 1450 kisten haring en 70 kisten vis uit de Ierse Zee. Wanneer men de verkochte haring in Katwijk meetelt maakt de logger aan de zaterdagmarkt een totale besomming van 50.000. De KW 135 en KW 122 hebben het gehele jaar uitstekend gevaren. De schepen van de rederij Ouwehand hebben elk voor 530.000 in 1957 aan de wal gevaren. Nog vier Deze week komen nog aan de markt de „Medan", „Machiel" HD 108, „Drie Gebroe ders" HD 79 en de „Emma". Het is zeer waarschijnlijk, dat deze schepen zich voor het aan de markt komen over de gehele week zullen verspreiden, omdat er verder weinig ter markt komt. Aan de maandag- markt was bijna geen platvisaanvoer van de kustvloot. Prijzen van zaterdag Grm. tong 4.80, kim. tong 4.20, kl. tong I 3.50, kl. tong II 3.40, tarbot I 3.90—3.70 per kg. Kl. schol II 51, schar 3227, v. ha ring 3123, gr. schelvis 5552, grm. schel vis 38—37, kim. schelvis 3832, kl. schel vis I 3328, kl. schelvis II 28, wijting 32 17, gr. gul 5144, md. gul 4135, kl. gul 16, kl. haai 22, poontjes 2118, kl. koolvis zw. 2517, kl. koolvis wit 3626 per 50 kg. Gr. kabeljauw 280144, gr. koolvis zw. 70—55. Aanvoer van zaterdag 4 kisten tong en tarbot, 5 schol, 10 schar, 2276 haring, 245 schelvis, 40 wijting, 90 ka beljauw en gul, 5 haai, 15 poon, 45 koolvis, 15 diversen. Totaal 2750 kisten. Besommingen van zaterdag KW 82 8430, KW 122 41.770, VL 121 23.260. BERLIJN (Reuter) Het Oostduitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt, dat van 1 januari af Amerikaanse, Britse en Franse diplomaten in West-Berlijn in- en uitreisvisa voor Oost-Europa bij de Oostduitse regering moeten aanvragen in plaats van bij de Russische autoriteiten. De Verenigde Sta ten, Groot-Brittanriië en Frankrijk erken nen Oost-Duitsland niet en daardoor ook zijn bevoegdheid visa te geven. In de Oost duitse bekendmaking wordt gezegd, dat het vervoer van westelijke troepen van en naar West-Berlijn niet onder de nieuwe regeling valt. (UP) Een westelijke woordvoerder zei, dat de diplomaten gewoonlijk per vlieg tuig via Helsinki van en naar West-Ber lijn gaan en dan geen visum nodig hebben. Wel zal geallieerd militair personeel ook de diplomatieke missies in West-Ber lijn worden daaronder gerangschikt nu in Oost-Duitsland een reisvergunning moe ten aanvragen. Een Amerikaanse woordvoerder heeft verklaard dat Amerikaanse regerings functionarissen zich in geen geval tot „de zogenaamde Duitse Democratische Repu bliek" zullen wenden voor visa. DJAKARTA, (ANP). Volgens een vandaag in Djakarta bekend ge maakte militaire verordening, kun nen deskundigen van alle nationali teiten, die in Indonesië wonen, door het militair gezag te werk worden ge- steld in dienst der regering of bij alle particuliere bedrijven. De des kundigen, die op grond van de bepa lingen der nieuwe verordening te werk worden gesteld, stellen zich bloot aan twee jaar gevangenisstraf of een boete van maximum rp. 10.000, in geval van „opzettelijke nalatigheid" aan hun kant om hun taak te vervullen. De verordening, die is gebaseerd op de bepalingen van de staat van oorlog en beleg, die in maart jongstleden voor geheel Indonesië werd afgekon digd, werd twee weken geleden uit gevaardigd, maar pas vandaag bekend gemaakt. In een officiële vertaling, welke door het ministerie van Voorlichting werd ver strekt, staat: „met de uitdrukking des kundigen in deze verordening van het mi litair gezag worden bedoeld al diegenen, die over wetenschappelijke, deskundige, technische of andere gespecialiseerde ken nis beschikken". De woordvoerder van het ministerie van Voorlichting zeide aan de correspondent van het ANP. dat het woord „alle" omvat alle deskundigen van elke nationaliteit, die in Indonesië wonen. Hij voegde hier echter aan toe, dat hoewel de verordening op 14 december werd uitgevaardigd, zij nog niet tot uitvoering is gebracht. Wat betreft de Nederlanders in Indo nesië, wees hij op de recente verklaring van premier Djuanda. dat de Indonesische regering geen enkele Nederlander, die het land wenst te verlaten, zal verplichten in Indonesië te blijven. Desgevraagd verklaarde de woordvoer der van de Nederlandse diplomatieke mis- PARIJS (UP) De Franse regering heeft zondag de belasting op de verkoop en import van huishoudelijke- en luxe artikelen verhoogd tot 27.5 percent in haar verdere streven om de consumptie en de invoer te beperken. De nieuwe belasting gaat 1 januari in. Zij zal de prijzen van de artikelen in kwestie aanzienlijk verhogen. Tegelijkertijd werden bélastingverlagin- gen aangekondigd op voedingsmiddelen, teneinde verdere prijsstijgingen voor voed sel en dranken tegen te gaan. Beide maatregelen vormen een onder deel van de campagne van de minister van Financiën. Pierre Pflimlin, om de Franse export te verhogen, de import van niet-essentiële goederen te verminderen en de inflatoire situatie in het binnenland meester te worden. De belastingverhoging in kwestie heeft betrekking op de verkoop en import van de volgende artikelen: juwelen, mode artikelen. parfums, bont, camera's, radio's grammofoons, televisietoestellen, frigi- daires, verwarmingstoestellen, speelgoed, sportartikelen, lederwaren, glas, porse lein, jachtgeweren en dergelijke. De be lastingverhoging geldt ook voor tapijten en andere vloerbedekking, dure stoffen, spiegels, fietsen en motorfietsen, alcoho lische en schuimende dranken, snoepgoed en banket, foie gras, caviaar, luxe-edities van boeken en bloemen. Olie voor olie kachels wordt 4,50 franc per liter duurder. De tarieven van bussen en métro in Pa rijs gaan met 6 januari 50 procent om hoog. De spoorwegen verhogen met in gang van 6 januari de tarieven voor de eerste klas met 20 percent en van de twee de klas met 8,8 percent. Tevens heeft de regering voor een groot aantal artikelen wijzigingen van de in voerrechten aangekondigd, die zowel ver hogingen als verlagingen van de geldige tarieven omvatten en die eveneens op 1 januari van kracht worden. De artikelen in kwestie zijn onder andere groenten, chemicaliën, papier, schoenen en machi nes. De veranderingen worden ingevoerd omdat Frankrijk zijn verplichtingen vol gens het Euromarktverdrag zal kunnen nakomen, aldus de officiële motivering. COLOMBO (Reuter) Britse en Ame rikaanse oorlogsschepen worden deze week in Colombo verwacht met hulpgoederen voor de bevolking van Ceylon, waar door overstromingen twee- tot driehonderd mensen zijn omgekomen en 300.000 dak loos werden. Het water is nu aan het zak ken. Vliegtuigen van de Indische, Britse en Singalese luchtmacht werpen voedsel en medicijnen uit boven de zwaarst ge troffen gebieden. President Eisenhower heeft bevel ge geven dat een vliegdekschip met twintig helikopters, twee onderzeebootjagers en een geleideschip voor vliegboten met voed sel en medicamenten naar Ceylon varen. OTTAWA (UP) Een transportvlieg tuig van de RAF is, geladen met medicij nen en voedingsartikelen uit Ottawa ver trokken naar Ceylon. Er is ook hulp on derweg uit Israel, Rusland en Singapore. De V.S., Nederland en Japan hebben Cey lon hulp beloofd. De V.S. zullen meel leveren, Nederland bloedplasma en Japan verdovende middelen. SINGAPORE (UP) Een Amerikaanse vrachtboot, de „Flying Endeavor" van de Isbrandtsen-maatschappij, is voor de kust van Sumatra, 40 mijl ten zuiden van Singa pore, aan de grond gelopen. Een sleper van de Britse marine heeft twee pogingen ge daan om de „Flying Endeavor" vlot te krijgen, maar is er niet in geslaagd. Van daag zal opnieuw een poging worden ge daan. sie in Djakarta: „Tot dusver is nog geen enkel positief geval van weigering van een uitreisvergunning aan Nederlanders te onzer kennis gebracht". In kringen van de Nederlandse Kamer van Koophandel in Djakarta verklaart men, dat bijna alle ondernemingen, zowel de industriële, als agrarische en handels ondernemingen en de banken, thans op de een of andere manier onder controle zijn geplaatst. In vele ondernemingen is de Nederlandse leiding vrijwel uitgeschakeld maar in andere beperkt de controle zich tot toezicht dat geen nadelige invloed heeft op het normale werk. Bijna alle ondernemingen in Bantam op West-Java en een aantal plantages in Oost-Java zijn verlaten. Dat het overmaken van pensioenpre mies, spaarfondsen, schoolgelden en der gelijke naar Nederland door de Indone sische regering is stopgezet, betekent op zichzelf reeds het einde, omdat geen en kele Nederlander bereid of in staat is om te blijven werken zonder financiële zeker heid. De Nederlandse zakenlieden zijn begon nen met een ernstige bestudering van de documenten van tijdelijke overdracht van het beheer van hun bedrijven die zij dezer dagen getekend hebben of waar zij bin nenkort hun handtekening onder moeten zetten. Exportdaling Volgens gegevens van het bureau voor de afgifte van exportvergunningen werden in de maand december aanvragen voor exportvergunningen ingediend tot een waarde van 280 miljoen rupiah. In novem ber was dit cijfer 417 miljoen rupiah. (UP) De directeuren van twee fabrie ken hebben naar radio-Djakarta bericht, de overdracht aan een Indonesisch mili tair beheerder „onder protest" onder tekend. In die radio-uitzending werd ge zegd, dat het de „Bandoengse Kinine- Fabriek n.v." en het semi-officiële „Gebeo n.v." elektrisch bedrijf betrof. De direc teuren, dr. J. Al van de „Bandoengse" en L. E. Sparnaay van de „Gebeo" zeiden, dat „zij het document van de overdracht onder protest tekenden, op grond van een militair bevel, maar zonder voorafgegane beslissing van de aandeelhouders". SHREVEPORT (UP) B. Bender, een Amerikaans aannemer van olieleidmgen, heeft verklaard, in onderhandeling te zijn met de Franse regering over de bouw van een olieleiding uit de Sahara naar de Mid dellandse Zee. De leiding zou gelegd wor den tussen het olieveld van Hassai Mous- sound, in Algerije, naar Tripoli en een lengte hebben van ongeveer 875 km. De leiding zou ondergronds gelegd, en langs electronische weg bediend worden.- De capaciteit zou 100.000 barrels per dag bedragen. 3-3 %°/o Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Feyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K. L. M Holl. Amei. Lijn. K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers vrijdag 85 89 136 K 233 156% 230 174 223 138 301 V» 191 738 148.70 177% 43.% 95 126% 118% 105 138 196 87 54 191% 69% 138 159% 154 41% 35% 50% 33% 69 20% Voorbeurs koersen 223 300 146.40 Adonis, 30 te Houston. Aegis, 29 te Willemstad. Agamemnon, 29 te Mobile. Alamak, 29 te Rotterdam. Alcyone, 28 v. Philadelphia n. Nederland. Aldabi, 3/1 te Santos verw. v. Rio de Janeiro. Algenib, 29 te Suez. Alhena. 4/1 te Rotterdam verw. van Antwerpen. Alioth, 28 te Buenos Aires. Alnat.i, verm. 30 v. Ilheos, 15/1 te Antw. verw. Ameland, 30 te Willemstad. Amsteldijk, 30 te Le Havre. Amstelland, 30 te Hamburg. Amstelmeer, 29 te Panamakanaal. Amstelveen, 28 te Bandarshapur. Appingedijk, 29 te Rotterdam. Bali, pass. 30 Singapore -n. Belawan. Balong, 28 v. Marseille n. Genua. Batjan, 29 te Djibouti. Bengkalis, 28 v. Amsterdam n. Le Havre. Bennekom, 29 te Punta Cardon. Billiton, 30 te Labuan. Bloemfontein, 1/1 te K'stad verw. n. P. Elizabeth. Boschkerk, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Boskoop, 4/1 v. Bremen, 6/1 te Antwerpen verw. Breda, 27 v. Brighton n. Curagao. Britsum, 29 te Abadan. Caltex Leiden, 29 v. Rotterdam n. Rastanura. Caltex Delft, 29 v. Fredericia n. Bahrein. Caltex Pernis, 30 te Port Said. Caltex Rotterdam, 30 v. Bandar Mashur n. Suez. Caltex The Hague, 29 dwars Mozambique naar Lor. Marques. Celebes, 29 te Damman. Ceronia, 30 te Singapore. Cottica, 29 te Rotterdam. Colytto, 29 te Philadelphia. Coryda, 30 te Singapore. Dalerdijk, 29 v. Cristobal n. Los Angeles. Delft, 29 te Hamburg. Dongedijk, 28 v. San Francisco n. Seattle. Doris, 30 te Port of Spain. Drente, 28 v. Singapore n. Tandjong Pandan. Duivendijk, 30 te Los Angeles. Eenhoorn, 29 v. Antwerpen n. Algiers. Eos, 29 te Calamata. Esso Rotterdam, pass. 29 Finisterre n. Antw. Farmsum, 28 te Antwerpen. Gaasterkerk, 29 v. Stettin n. Amsterdam. Gabonkust, 30 te Hamburg. Ganymedes, 31 te Pto. Limon verwacht. Ghanakust, 28 v. Freetown n. Abidjan. Graveland, 29 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Groote Beer, 9/1 te Fremantle verwacht v. Aden. Guineekust, 29 270 mijl n.n.o. Las Palmas naar Freetown. Hathor, 29 te Lattakia. Hispania, 28 v. Rotterdam n. Bilbao. Hydra, 27 100 m. n.n.o. Flores n. Guanta. Hersilia, 1/1 te La Guaira verw. Ilos, 29 v. Rotterdam n. Lissabon. Ivoorkust, 29 te Accra. Jagersfontein, verm. 28 v. Kaapstad n. A'dam. Japara KRL, 31 te Singapore verw. van Tj. Mani. Jason, 29 te Port of Spain. Johan van Oldenbarnevelt, 28 v. Amsterdam, 21/1 te Surabaja verwacht. KeUetia, 31 te Duala verwacht. Kellia, 29 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Kennemerland, passeert 30 St. Paulsrocks naar Las Palmas. Khasiela, 31 te Trinidad verw. Kieldrecht, 29 te Duinkerken. Kloosterdijk, 30 te Rotterdam. Koningswaard, 29 540 m. o.n.o. Mombasa n. K'stad. Kopionella, 29 v. Piraeus n. Abadan. Kylix, 29 v. Miri n. Eastham. Langkoeas. 28 v. Beyrouth n. Port Said. Leopoldskerk, 30 te Mena Al Ahmadi. Leto, pass. 30 Lissabon n. IJmuiden. Lindekerk, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Lombok, 29 te Los Angeles. Louis Lantz, 30 te Monrovia. Maasdam, 1/1 te New York verw. v. Havana. Maas, 29 v. Hamburg n. Rotterdam. Mariekerk, 29 v. Penang n. Aden. Mentor. 27 v. Lissabon n. Amsterdam. Merwede, 28 te Newcastle. Modjokerto, 30 te Penang. Moordrecht, 29 te Bandar Mashur. Muiderkerk, 29 v. Marseille n. Genua. Musilloyd. 29 v. Singapore n. Tandjong Priok. Mylady, 29 v. Souris n. Charleston. Nestor, 30 te Jacmel. Nieuw Amsterdam, 29 v. Curagao n. Kingston. Noordam, 30 te New York verwacht. Oberon. 29 v. New York n. Willemstad. Ommenkerk. 30 v. Suez n. Djibouti. Oranje, verm. 2/1 v. Amsterdam n. Tandj. Priok. Oranjefontein, 27 v. R'dam, 1/1 v. Hamburg, 6/1 te Antwerpen verwacht. Oranje Nassau, 1/1 te Trinidad verw. v. A'dam. Oranjestad, 29 v. Paramaribo n. Demerara. Osiris, 29 v. La Guair an. Maracaibo. Ouwerkerk, 30 te Nagoya. Pieter S. 29 te Rotterdam. Polyphemus, 30 te Suéz. Prins Alexander, 30 te Londonderry. Prins Johan Willem Friso, 30 te Haifa. Prins der Nederlanden, 6/1 te Amsterdam verw. Prins Willem II, 30 te St. John. Prins Willem III, 29 te Napels. Purfina Nederland, 30 te Las Piedras. Purina Helas, pass. 29 Aden n. Suez. Pygmalion, 27 v. Savannah n. Jacksonville. Rijndam, pass. 29 Scillys n. Southampton. Rijnkerk, 30 te Bandarshapur. Rondo, 1/1 te Honolulu verwacht. Saloum, 29 te Duinkerken. Schelpwijk, 28 v. Meer v. Maracaibo n. Curagao. Scherpendrecht, 28 te Abadan. Seven Seas, verm. 4/1 v. Rotterdam n. New York. Sibajak, 18/1 te Rotterdam verw. v. Tj. Priok. Sloterdijk, 28 v. New York n. Boston. Sommelsdijk, 30 v. Antwerpen n. Rotterdam. Stad Alkmaar, pass. 30 Las Palmas n. IJmuiden. Stad Amsterdam, 29 te Vlaardingen. Stad Delft, 29 te Aleppv. Stad Dordrecht, pass. 30 dover n. IJmuiden. Statendam, verm. 30 v. Cristobal n. Havana. Statue of Liberty, 29 te Mena A1 Ahmadi. Stentor, 29 v. Ciudad Trujillo n. Pto. Cabello. Steven, 29 te Livorno. Straat Johore. 30 te Port Said. Straat Malakka, 29 te Shanghai, Straat Torres, 30 t.e Adelaide. Tappanzee, 30 te New Orleans. Tawali, 29 te Bombay. Tankhaven I, 30 te Belawan verw. v. S'geigerong. Tara, 29 te Rotterdam. Teiresias, 30 te Port Said. Telamon, 30 te Paramaribo. Themis, 31 te Antwerpen. Tomori, 28 te Rotterdam. Waterman. 30 te Surabaja. Weltevreden. 30 te Barcelona verw. van Genua. Westerdam, 30 te Rotterdam. Wieldrecht 29 dw. Kp. Vilano n. Bremen. Willem Ruys, verm. 2/1 v. Tj. Priok n. R'dam. Willemstad, 29 v. Hamburg n. Amsterdam. Zuiderkruis, 30 te Tandj. Priok verw. v. A'dam. SLEEPVAART Blankenburg, 27 v. Aden met sleepboot. Ebro, 30 v. Rotterdam n. Bordeaux. Humber, 30 170 m. z. Mississippi n. N. Palmira. Loire. 27 530 m. z.o. Minicoy n. Tandj. Priok. Noordzee, 30 v. Las Palmas n. Port Harcourt. Oostzee, 30 340 m. n.n.o. Fortaleza n. N. Palmera. Rode Zee. 30 te en van Gibraltar n. Ravenna. Thames, 3.0 te Syld. Titan, 28 te Gothenburg. Tyne, 30 v. Casquets n. Rotterdam. Zwarte Zee, 30 930 m. n.o. San Juan n. San Juan. GRATIS BOEKJE „Waar wetenschap en na tuur elkaar ontmoeten". Zend een briefkaart met naam en adres aan: Postbus 27, Hil versum. DANSLES JOHN STOL. In schrijving nieuwe cursussen voor beg. en gev. Snelprivé- les op elk uur. Julianakade 18, tel, 4733. NET MEISJE gevr. in kl. ge- zin. Aanm. 's avonds na 7 u. Mevr. v. Ittersum, v. Tuyll- weg 22, Velsen. 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27. Chem. Wasserij en Ververij Keyser. ETALAGE-MATERIALEN v iedere branche, glasplaten, spiegels' (ook verzilveren) J Mertens, Snelliusstraat 14, tel. 6140, IJmuiden. Bei voor LUXE VERHUUR zonder chauffeur 7179 Opeis Rekord en Volkswagens mod. 58. Erkend verhuurbedrijf A. Beekhuis, Torricellistraat 32 IJmuiden. UW OUDE RADIO is meer geld waard dan u denkt. Kom eens praten bij Keizer, Trompstraat 30, IJmuiden-O. HET IS WEER TIJD voor Hoogtezon, alle modellen voorradig voor verkoop en verhuur. Keizer, Tromnstr 30. IJmuiden-O Tel 4516 Wasmachinefabrlek heeft re gelmatig W ASM AOHINE8 met lichte emaille-besch Gloednieuw m gar Vanal f 129 50 Desgew afbet Inl Koningstraat 48. telef 17848 Haarlem, (voorh A v Bu- renlaan) Jong leraar, ongeh. weekends en vakanties afwezig, zoekt per 6 januari KAMER met volledig pension in Velsen- Zuid of omgeving. M. van Steenwijk, Socrateslaan 14, Utrecht. WARME OLIEBOLLEN ver krijgbaar. Dinsdagavond tus sen 7 en 10 uur. Per stuk 10 ct. en 12 voor f 1. Bestelhuis: Weerdstraat 18. NOTEER HET VAST, ook in 1958 gaan we dansen bij Dansinstituut Martens, o.l.v. P. H. Deckers. PLATENSPELERS, Philips, Erres, Dual, Triotac, B. S. R. vanaf f 55. Fa. de Vilder, Velserduinweg 173, tel. 4402. OME ARIE BAKT WEER OLIEBOLLEN. 10 en 12 voor f 1 (met rozijnen) en 8 appel beignets voor f 1. Vroegtijdig bestellen. Tel. 6348, Bloem- straat 20, IJmuiden-West. Gr. zonn. ZIT-SLAAPK. met balkon, gestoft, of gemeub. te huur aangeb. Br. L 3620. Aangeb. v. echtp. ruime, ge stoft. ZIT-SLP.K. met st.ge- legenheid. Brieven L 3622. KOSTGANGER ven L 3621. gevr. Brie- Oudejaarsdag de gehele dag WARME OLIEBOLLEN ver krijgbaar; tevens sneeuwbal len. Bakke'rij P. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden. Tel. 6259. Oudejaarsdag de gehele dag WARME OLIEBOLLEN ver krijgbaar; tevens apelbeig- nets. Bakkerij P. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden. Tel. 6259. Oudejaarsdag de gehele dag WARME OLIEBOLLEN ver krijgbaar; tevens apelflap- pen. Bakkerij P. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden. Tel. 6259. Oudejaarsdag de gehele dag WARME OLIEBOLLEN ver krijgbaar; tevens appelbol len. Bakkerij P. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden. Tel. 6259. Oudejaarsdag de gehele dag WARME OLIEBOLLEN ver krijgbaar; tevens gebak en koek. Bakkerij P. Snoek, Marconistraat 40, IJmuiden. Tel. 6259. Te koop: BOXER, 5 mnd. oud, teef. Roemerstraat 4.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8