Tour de France in Brussel gestart (VAN NIEL kaas i Junghans I Horloges Belgische Christine Mercelis te sterk voor Dorothy Knode DE TOUR DIE VERDWEEN Bar slecht weer op de derde speeldag DO N DERDAG 26 JUNI 1958 De Kieler Woche Van Wijk zegevierde weder om in de Sharpieklasse Ploegleider Goldschmidt Cricketteams voor zondag in Den Haag gewijzigd De tien ploegen Fransman Guigue leidt finale in Stockholm Natuurlijk Een kaasgerecht! kaas DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN Wereldkampioenschap Zweden tonen eindelijk grote belangstelling li De Tour de France 1958 is in beweging gekomen. Nadat het sein „Attention" ge geven was, zette de Brusselse burgemeester Lucien Coogemans om 10.44 uur een schaar in het lint met de Franse en Belgische kleuren en vertrokken de 120 renners in groepsverband, voor de rit door Brussel, onder luid gejuich van de wielerenthou- siasten die de straten omzoomden. Al uren voor het startsein van de tour gegeven zou worden, verdrongen duizenden zich op de trottoirs van de straten en boulevards van de Belgische hoofdstad. Er ontstonden kolossale verkeersopstoppingen, toen de renners zich van hun kwartieren in het Heysel-stadion naar de officiële startplaats by de renbaan Boitsfort, aan de andere kant van de stad, begaven. Er was een leger politiemannen op de been om het publiek en het chaotisch ver keer te leiden. Op verscheidene punten waar trambanen de boulevards kruisen, ontstonden lange rqen trams toen het verkeer werd stilgezet om de enkele kilometers lange karavaan van reclamewagens, officiële auto's en persauto's, renners, materiaal wagens en motorfietsen, gelegenheid te geven zich een weg door de stad te zoeken. Omstreeks kwart over tien stelden de renners zich op en werden de ploegen aan het publiek voorgesteld, met de Parys-Noordoost-ploeg als eerste, gevolgd door West-Zuidwest, MiddenZuid, de internationale ploeg, Spanje, Zwitserland-Duitsland, Nederland-Luxemburg, België, Italië en de Franse nationale ploeg. Om half elf arri veerde de karavaan by de renbaan Boitsfort, waar een laatste controle werd uit gevoerd. De finish van de eerste etappe is in Gent en gaat over 184 kilometer. Het verkeer in de straten van Brussel werd gis teren beheerst door driftig rij dende Tourwa gens, op het stad huis en op de we reldtentoonstelling werden woensdag middag enkele re cepties voor offi cials en journalis ten gehouden en rondom de per manence in het Heyselstadion het hoofdkwartier van Jacques God- det nam het gedrang van de wielersportliefhebbers, die zich geen detail van het grote avontuur willen laten ont gaan, toe. Alleen de hoofdrolspelers, de renners, hielden zich wat afzijdig, 's Morgens lagen zij lui op de bedden, zich sterk concentre rende op de dingen die gaan komen, 's middags werden zij door de ploeglei ders geroepen voor de laatste trainingsrit- ten. De Nederlands-Luxemburgs equipe vertrok om drie uur en keerde alweer om vijf uur terug. Jean Goldschmidt reed in die tijd met zijn mannen een eindje in de richting van Antwerpen. Veel werd na tuurlijk niet van de renners gevergd, dat gebeurt pas morgen Eerste gele trui De eerste gele trui is inmiddels uitge reikt. Het was een plechtig moment al ont brak de „ronde miss", die volgens proto col de drager van het ere-tricot voorzichti ge kusjes op de wang moet drukken. Mo gelijk echter was zij om kuisheidsredenen weggebleven, want de ceremonie betrof de oudste inwoner van Brussel, het man neke, dat op de hoek van de Rue de l'Etu- ve, wereldvermaardheid heeft verkre gen. De fontein was uitgeschakeld en daardoor was het mogelijk hem te trans formeren in een echte wielrenner, com pleet met trui, broek en zonnebril. De hi lariteit was uiteraard groot, vooral toen een of andere grappenmaker het appara tuur weer in werking stelde en het water met een forse boog over de vele toeschou wers vloog. Advertentie vele uitvoeringen vanaf 36.50 GROTE HOUTSTR. 86 - HAARLEM Speciaalzaak sinds 1883 Onze landgenoot Van Wijk maakt een bijzonder goede indruk bq de Kieler Woche. Ook woensdag zegevierde hij in de Sharpieklasse aan het roer van „Rakker". En deze prestatie leverde hij bij ongun stige weersomstandigheden. De Duitsers Döring met „Capriccio" en Schaper met „Zephir II" werden respectievelijk tweede en derde in deze race. Door deze overwin ning heeft de Nederlander met 209 punten de leiding in het algemeen klassement. Ook Warburg (Ned.) met „Fik-Fak" heeft een goed resultaat behaald. Hij bezette in de race van de Finnjollen de tweede plaats achter de Italiaan Pellarschir met „Adria". Onze landgenoot De Jong werd met „Zomerweelde" derde. „Prins te Paerdt", een boot van de Ko ninklijke Marine, passeerde in de Draken- klasse als vijfde de finish. Winnaar in deze wedstrijd werd de Duitser Spangenberg met „Bajazzo III". Op het Heyselstadion liep woensdag middag een wielrenner rond, die het gehe le opgewonden gedoe van officials en me caniciens met een verdrietige blik bekeek. Het was Daan de Groot, in de voorgaande jaren een der „vaste" leden van de Neder landse equipe. Daan is ditmaal gepas seerd, maar hij wilde toch beslist aanwe zig zijn bij de laatste voorbereidingen voor het grootste wielersportevenement ter wereld. Zijn wielerkennis komt nu ten goede aan een Nederlands dagblad, dat hem voor deze dag als „journalist" heeft ge contracteerd. Renner-zanger Het meest verheugde lid van de Nelux- equipe is op het ogenblik Wim van Est. Niet omdat hij een bijzondere wielersport prestatie heeft geleverd, integendeel „Wimme" had meer van zich zelf ver wacht in de Ronde van Nederland. Het is een ander succesje waarover de Braban der zich verheugde. Kort geleden debu teerde hij namelijk met Wagtmans en het echtpaar „Gerrit" Voorting als zanger. Zaterdag kwam het plaatje in de handel en maandag waren reeds meer dan.. 2000 exemplaren verkocht. „Zelfs de plaatjes van Johnny Jordaan gingen in de eerste da gen niet zo goed weg", pocht Wimme nu. „en het gaat nog beter worden, want het is een sjiek liedje". Wijzigingen In de lijst van deelnemers zijn inmid dels enkele wijzigingen aangebracht. Louis Rostollan, die voor de equipe van Centraal Frankrijk zou starten, moest af zeggen omdat hij van zijn militaire com mandant geen toestemming kreeg om aan de ronde deel te nemen. Hij wordt vervan gen door Chaussabel, een oude bekende. En in de regionale ploeg van West Zuid West Frankrijk neemt Roudat de plaats in van Mastrotto. Het wordt het debuut van Roudaut in het grote wieleravontuur. 28 km hoog Tussen de start in Brussel en de finish in Parijs zullen de renners in ruim 4300 km 20 cols tegenkomen, welke meetellen voor de grote bergprijs. De hoogste is de Isouard, die 2360 meter boven de zee spiegel uittornt, de steilste is de Mont De Ne-Lux-plopg voor de Ronde van Frankrijk. Van links naar rechts: Wim van Est, Piet Damen, Schmitz, Gerrit Voorting, Bozan, Charly Gaul, Jef La- haye, Jaap Kersten, Martin v. d. Borgh, Piet van Est, Ernzer en Piet de Jong. De 34-jarige Jean Goldschmidt, direc teur technique van de Nederlands- Luxemburgse ploeg, kan bogen op een eervolle staat van dienst als renner. Hij was allround, een uitstekende „rouleur" of treinloper, en tevens iemand die zich in de bergen kon handhaven zonder nu bepaald als klimmer uit te blinken. Wel was hij een grootmeester in de kunst van het afdalen, en in de Tour van 1949 toen hij achtste werd in het eindklasse ment, gold hij als de beste „deseendeur", beter nog dan Vietto die op dit stuk anders zijn mannetje stond. Ook bij die -azend snelle afdalingen wist hij echter ;eer goed welke risico's hij kon nemen en welke hij moest vermijden, en alle onbesuisdheid was hem vreemd. Hij bleef altijd kalm en meester van zich zelf. Deze iaatste eigenschappen zullen hem te pas kunnen komen als ploeg leider, een functie waarin hij zijn spo ren eigenlijk nog moet verdienen, al is het niet de eerste maal dat hij als zodanig optreedt. Hij heeft o.m. onder vinding kunnen opdoen in de jongste wedstrijd Warschau-Berlijn-Praag. Hem wacht, als leider van een gemengde ploeg, een zware taak die weinigen hem zullen benijden. Men moet hopen dat hij het goed zal kunnen vinden met zijn assistent Klaas Buchly. Naar een goede verstandhouding zullen beiden overi gens ongetwijfeld streven, het is immers sen der voornaamste voorwaarden voor bet succes, zowel wat de Nederlanders als wat de Luxemburgers betreft. Voor de cricketwedstrijd tussen een A- en een B-team, die zondag op het terrein van HCC in Den Haag zal worden gespeeld, zijn enkele wijzigingen in de ploegen aan gebracht. In de A-ploeg zal Dries van Ex celsior de Quick-speler Marseille vervan gen, terwijl voor Heimei en Van der Sloot (respectievelijk van HCC en Hermes DVS) in het B-team de HCC-spelers Van der Vlugt en Rij kens zijn opgesteld. De ploegen, die aan de Ronde van Frankrijk deelnemen, zijn als volgt samengesteld: Frankrijk: Anquetil, Bauvin, Bergaud, Loui- son, Bobet, Darrigade, Forestier, Groussard, Mahé, Pipelin, Privat, Stablinsky en Walko- wiak. Italië: Baffi, Bottechia, Brenioli, Catalano, Dall'agata, Fallarini, Favero, Ferlenghi, Nas- cimbene, Nencini, Padovan en Pintarelli. België: Adriaenssens, Brankart, Cerami, Ar- mand Desmet, Gilbert Desmet, Foré, Hove- naers, Janssens, Luyten, Planckaert, Van Ge- neugden en Vlayen. Spanje: Bahamontes, Botella, Bover, Gal- deano, Manzaneque, Morales, Moreno, Otano, Pacheco, Bernando Ruiz, San Emeterio en Suarez. Nederland-Luxemburg: Damen, De Jongh, Kersten, Lahaye, Wim van Eet, Piet van Est, Gerrit Voorting, Van der Borgh, Bolzan, Ern zer, Gaul en Schmitz. Zwitserland-Duitsland: Ecuyer, Favré, Grae- ser, Gret, Hollenstein, Traxel, Debusmann, Friedrich, Loeder, Pommer, Reitz en Tueller. Internationale ploeg: Christian (Oost.), Ma- resch(Oost.), Baptista (Port.), Barbosa (Port.), Ellioth (Ierl.), Brittain (G.B.), Coe (G.B.), Robinson (G.B.), Andresen (Den.), Dalgaard (Den.), Olsen (Den.) en Ravn (Den). Zuid-Midden-Frankrljk: Anglade, Bertolo, Busto, Colette, Dotto, Gay, Géminiani, Grac- zyk, Polo, Rohrbach, Rolland en Mastrotto. West-Zuid-West-Frankrijk: Bourles, Gain- che, Lavigne, Le Menn, Letendre, Mallejac, Roudaut, Morvan, Picot, Sabbadini, Thomin en Varnajo. Parijs-Noord-Oost: Annaert, Barmier, Ba- rone, Bober, Dacquay, David, Delberghe, Du- pré, Hoorelbecke, Lamy, Moucheraud en Quentin. De FIFA heeft de Fransman Guigue aangewezen als scheidsrechter voor de finale van het wereldkampioenschap voet bal tussen Brazilië en Zweden op zondag 29 juni in Stockholm. Hij zal worden geas sisteerd door de grensrechters Dusch (West-Dld.) en Gardeazabal (Spanje). De ontmoeting voor de derde en vierde plaats op zaterdag 28 juni tussen West- Duitsland en Frankrijk wordt geleid door de Argentijn Brozzi. Grensrechters zijn de Engelsman Ellis en de Zweed Lundell. VAN BOCKEL. Tijdens de training voor de TT is de Nederlandse renner G. F. van Bockel in de kniebocht gevallen. Direct toegeschoten hulp hielp de renner overeind. Hij had zijn sleutelbeen gebroken. Advertentie Een dagelijkse puzzle: wat eten we vandaag? een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem SO gr. geraspte kaas, 4 eieren, 4 tepels melk, 40 gr. roomboter, 1 kg. spinazie, peper, zout, paneermeel. Spinazierolletjes De spinazie wassen en kort met aanhangend water en iets zout koken. Wat paneermeel erdoor mengen, zodat de spinazie niet uitloopt. Van de eieren, melk, peper en iets zout 4 omeletjes bakken in de koekepan in hete roomboter. Iedere omelet be strooien met kaas, de spinazie in reepjes erop leggen, de omelet dichtvouwen en in een vuurvaste schotel leggen. De rest van de kaas erover strooien en in de oven goudgeel laten worden. Doe nog meer met PUBLICATIE VAN.HET NED. ZUIVELBUREAU RIJSWIJk Een koude, stormachtige wind en lichte regenbuien hebben het verblqf op Wim bledon gisteren bepaald niet aangenaam gemaakt. Door de regen was een van de grasbanen zo glad geworden dat de Mexi caan Contreras zijn tegenstander Davidson (Zw.) toeriep: „Kunnen we niet op rol schaatsen spelen?" De geplaatste Zweed heeft het tegen de Mexicaan niet ge- makkelqk gehad. Hij had moeite met de controle op zijn backhand, vooral toen Contreras in de tweede set met 87 de leiding had en aan z'n service game begon. Davidson is de crisis echter toch te boven gekomen. HÜ won de set met 108 en de volgende nam hq met 86. Contreras is een man, die Wimbledon nooit zal vergeten. Op de openingsdag van het vorig jaar werd hij vader van een zoon. In het register van de burgelijke stand kwamen de namen Pancho Wimble don Contreras te staan. „Mijn vrouw en ik gaven hem die namen omdat wij zo gek op tennis zijn", was Pancho Seniors ex plicatie. De Amerikaan Mackay, die met 61, 97, 62 de Engelsman Bulmer had ver slagen, speelde onder moeilqke omstandig heden. Hem hinderde namelijk een blaar onder aan de pink en het was juist net die hand, waarmee hq zijn racket vast hield. „Ik ben erg vatbaar voor blaren en ik ben eigenlqk dom geweest om drie dagen voor Wimbledon met een nieuw racket te oefenen, want daar heb ik die hinderlqke blaar van gekregen", zei Mackay. Op baan 3 zorgde de Belgische Christine Mercelis voor de verrassing van de dag. Zij versloeg met 63 7 —5 de Amerikaanse Dorothy Knode, die door de organisatoren op de lijst van geplaatste speelsters was gezet. Voor beide deelneemsters waren de omstandigheden, waaronder moest worden gespeeld, niet bepaald gunstig. Er stond een harde wind over de baan. De gerou tineerde speelster uit New York kon de controle op haar slagen maar niet te pak ken krijgen, terwijl haar rivale van de soms stormachtige wind minder hinder ondervond. Vooral in de tweede set steeg het spel peil van de Belgische. Een matchpoint bij 54 ging voor haar verloren, doch op nieuw verkreeg zij een voorsprong (65). Toen Dorothy Knode in de twaalfde game met 4,015 de leiding had, scheerden de returns van haar tegenstandster over het net. Het werd deuce en driemaal achter een kwam Christine Mercelis op match point te staan. Zij won de set met 75 en had tevens een geplaatste speelster uit geschakeld. Op het centre court was inmiddels een van de favorieten voor de damestitel, de Braziliaanse Maria Esther Bueno versche nen. Het was voor haar de eerste maal, dat zij op deze ere-baan mocht spelen, maar nerveus was zij er kennelijk niet door. Met haar enorm aggressief spel zegevier de zij over de Zuidafrikaanse Renee Schuurman (60 62). De als nummer zes geplaatste Deen Kurt Nielsen heeft een fel duel tegen de Brit Geoff Ward moeten leveren om zich voor de volgende ronde te klasseren. Een bijna onoplosbaar probleem leverden de services van Ward voor hem op. Hij had verder moeilijkheden met zijn backhand. Naderhand bleek, dat de Deen leed aan hoofdpijn en voorts ondervond hij grote hinder van een toeschouwer, die vaak stond te filmen. Door de Zweed Ulf Schmidt is de partij tegen de Italiaan Orlando Sirola ook niet op gemakkelijke wijze gewonnen. Na vijf sets (11—9, 6—3, 1—6, 2—6, 7—5) kon hij zich pas winnaar noemen. Voor de manager van het tenniscircus was Wimbledon afgelopen. Na een be zoek van 48 uur, waarbij hij het ama- teurtennis had bekeken, vertrok hij per vliegtuig naar Amerika. Op de vraag of hij interesse had voor de nieuwe Wim- bledonkampioen antwoordde de lange blon de Amerikaan glimlachend: „Ik heb altijd interesse en ik zie niet in waarom mijn belangstelling zou tanen". Heren enkelspel, tweede ronde: Pimen- tal (Venezuela) versl. Kumar (India) 7—9, 8—6, 10—8, 6—3; Ulf Schmidt (Zwe den) versl. Sirola (It.) 119, 63, 16, 26, 75; Anderson (Austr.) versl. A. Gimeno (Sp.) 64, 64, 64; Brichant (Belg) versl. Davies (G.B.) 63, 86, 26, 57, 61; Davidson (Zweden) versl. Contreras (Mex.) 62, 108, 86; Mackay (V.S.) versl. Bulmer (G.B.) 61, 97, 62; Rose (Austr.) versl. Frost (V.S.) 6—4, 10—8, 6—4; Candy (Austr.) versl. Fox (V.S.) 64, 108, 64; Dar- mon (Fr.) versl. R. Garrido (Cuba) 36, 62, 61, 62; T. Ulrich (Den.) versl. Woodcock (Austr.) 64, 61, 62. Dames enkelspel, tweede ronde: Maria Ester Bueno (Braz.) versl. mevr. Schuur man (Z. Afr.) 60, 6—2; Edda Buding (Statenloos) versl. mej. Cox (G.B.) 64, 16, 62; Maria Reyes (Mex.) versl. mej. Leather (G.B.) 61, 108; Angela Mortimer (G.B.) versl. mej. Reynolds (Z. Afr.) 6—8, 6—2, 6—0; Ann Haydon (G.B.) versl. mej. Varner (V. S.") 63, 16, 62; Christine Mercelis (Belg) versl. Do. rothy Knode (V. S.) 63, 75. Heren enkelspel, tweede ronde: Nielsen (Den.) versl. Ward (G. B.) 68, 64, 64, 810, 62; Cooper (Austr.) versl. Saiki (Oostenr.) 63, 64, 6—1; Pie- trangeli (It.) versl Paish (G. B.) 62, 60, 46, 46, 63; Ayala (Chili) versl. Bucholtz (V. S.) 6—4, 8—6, 8—6. 1. In 1975 stelden alleen musea nog prijs op auto's die door benzine werden voortgedreven; de gewone man ge bruikte wagens welke aan licht hun kracht ontleenden. In dat jaar ook onderhielden reeds dertien landen een dag-dienst met de maan, en de arbeiders die in 1965 aan het Grote Gat waren begonnen te graven, bereikten in januari precies het middelpunt van de aarde. Maar één ding bleef ook in dat jaar onveranderd: de Tour de France. Op 1 juli startte de karavaan, samengesteld uit dertig landen, in Parijs. Niets deed vermoeden dat het vertrek een keerpunt in de geschiedenis van de mens heid inluidde. 2. De eersten die metterlijve ondervonden dat er in deze Tour uitzonderlijke gebeurtenissen plaats hadden, waren de Fransman Lapière en de Italiaan Caesare. Reeds na vijftig kilometer hadden zij zich los gemaakt van het peloton en op honderdvijftig kilometer hadden zij een voorsprong van drie minuten veroverd. Zij waren bezig, die nog in razende snelheid te vergroten, toen, plotseling, hun fietsen stilstonden, als door een reuzen- hand gegrepen. Twee staven ijzer in hun achterwielen, sloegen alle spaken stuk, maar daar wisten de renners niets van. Zij hadden het te druk met wijde bogen over hun stuur te beschrijven onder de verbaasde blikken van de twee enige toeschouwers, merkwaardigerwijs ook een Fransman en een Italiaan. 3. De twee renners openden de rij van talloos velen die niets van deze Tour zouden begrijpen. Zij zochten voor hun ongeval een voor de hand liggende oorzaak in de meest nabije omgeving. Nauwelijks had de Fransman de staaf ijzer in zijn wiel gezien of hij wendde zich brullend tot de Italiaanse toeschouwer. De Italiaanse renner was van nature meer impulsief en ook minder redelijk. Hij gunde zich zelfs de tijd niet om de oorzaak van het on geval op te sporen. Hij verdacht de Franse supporter onmiddellijk van verregaande onsportiviteit en wierp zich op hem, met handen en tanden, zodra de goede man hem de helpende hand wilde toesteken. De vurigste wens van Holger Bergerus is vervuld. De secretaris van de Zweedse Voetbalbond en lid van het organisatie comité, die in stilte altqd heeft gehoopt, dat „zqn" voetbaltoernooi 'n eindstrqd zou krqgen, waarin Zweden vertegen woordigd zou zqn, heeft zqn zin ge kregen. Het heeft lang geduurd, maar eindelqk zqn ie Zweden zelf sr van overtuigd, lat zij die eind- trijd beter in het ïtadion kunnen ?aan zien, dan -huis, op 't scherm ran hun televisie toestel. Eindelqk s er dan een grote traag naar kaar tjes ontstaan. En voensdag was het ;tadion van Solna, vaarin 52.400 toe schouwers de strqd kunnen volgen, uitverkocht. Dank zq de fantastische prestatie van de uit stekende voetballers van het nationale team wordt het organisatiecomité toch nog de schande van een eindstrqd om de wereldbeker in een niet uitverkocht sta dion bespaard. Toch kan men niet zeggen, dat de Zwe den niet hebben meegeleefd met dit kam pioenschap zelfs mag men dat niet af leiden uit de omstandigheid, dat er bijna altijd gemakkelijk kaarten te krijgen waren voor de wedstrijden, zelfs voor de ontmoeting waarbij het Zweedse team be trokken was. De Zweden hebben het toer nooi thuis gevolgd in de huiskamers bij het televisietoestel. Waarom zouden zij die reis naar het Solna-stadion ondernemen wanneer zij in eigen omgeving, in een ge makkelijke stoel nog wel, toch ook alles zouden kunnen zien? Daarbij komt dan nog dat de organisa toren de toegangsprijzen wel wat erg aan de hoge kant hebben gehouden. Want zelfs voor de „rijke" Zweden al wordt men ook hier wat voorzichtiger met het geld is 40 kronen (bijna dertig gulden) voor een zitplaats bij de kwartfinales beslist niet goedkoop. Temeer daar een voetballief hebber zich moeilijk tevreden kan stellen met het bijwonen van een of twee wed strijden. Tekenend is ook, dat bij de laat ste wedstrijden in Stockholm de goedkope plaatsen achter de doelen vrijwel Uitver kocht waren, doch dat de tribunes langs de zijlijnen nog niet voor de helft waren bezet. Zwarte handel Solna is dus voor zondag uitverkocht, dat wil niet zeggen, dat er ook werkelijk meer dan 52.000 toeschouwers de tourni- quettes van het stadion zullen passeren. Want ook voor de halve finale in Gothen burg, waarin Zweden tegenstander was van wereldkampioen West-Duitsland, wa ren de kaarten al enkele dagen voor het duel niet meer aan de voorverkoopadressen te verkrijgen. Wel bij de zwarte hande laren. Voor zitplaatsen van 35 kronen moe ten enkele uren voor de wedstrijd prijzen van bijna 300 kronen (dat is maar liefst omstreeks 250 gulden) zijn betaald. De kopers van deze kaarten zullen daar ach teraf wel erg spijt van hebben gehad, want kort voordat de Hongaar Zsolt het beginsignaal gaf, zakten de „noteringen" aanzienlijk. Tot twee kronen zelfs.... Tegen de rust zijn er zelfs nog kaarten gewoon maar weg gegeven. Desondanks bleven die zwarthandelaren gezamenlijk toch nog de bezitters van zo'n kleine 2000 kaarten. Verontwaardiging Een foto heeft het uitgewezen voor zover men die conclusie tenminste uit een foto alleen mag trekken het was een doelpunt in die dertiende minuut van de eerste helft. Toen de Braziliaanse links buiten Zaggola keihard tegen de lat schoot is de bal zeker een decimeter achter de doellijn op de grond gestoten. Pas daarna sprong het leer wederom via de lat in het veld terug. Ten onrechte heeft grens rechter Leafe niet voor een doelpunt ge vlagd. En de verontwaardiging van alles wat Braziliaans was of dacht wrs dus vol komen terecht. Eén man was bijzonder blij dat Leafe niet vlagde. Dat was de fortuinlijke foto graaf achter het doel van Abl die dit spelmoment juist had vastgelegd. Want een ieder toonde grote belangstelling voor deze foto die aan duidelijkheid niets te wensen liet. Kale bol Als ze woord houden, zullen twee Zweedse spelers en de manager van de Zweedse ploeg zondag bij de finale een gemillimeterde bol hebben. Doelman Kalle Svensson, linksbinnen Nils Liedholm en manager Nalle Hallden hadden met andere spelers gewed dat Zweden de finale niet zou bereiken. Zij verloren en hun haardos moet nu vallen in het Zweedse kamp te Lillsved. Spil Bengt Gustafsson heeft aan geboden als barbier te fungeren. Sir Stanley Rous, groot man in het En gelse voetbal, heeft de Zweden verteld hoe ze het tegen Brazilië kunnen klaren. De hoofdzaak is dat jullie er voor zorgen dat de Brazilianen nooit een voorsprong van twee doelpunten krijgen, zeide Sir Stanley. Hij heeft er niet bij verteld hóe de Zweden dat moeten beletten. De Brazilianen zijn gisteravond laat uit Stockholm in hun trainingskamp in Hin- das teruggekeerd. Coach Vicente Feola meende dat zijn jongens na hun overwin ning wel een pleziertje verdiend hadden en gaf hun toestemming een busritje raar Gothenburg te maken. Er heerste in de bus een stemming als op de uitgaansdag van een viscollege. Er werd gezongen en geschreeuwd en naar kinderen en knappe meisjes gewuifd. Twee man bleven in het hotel achter. De ene was linksbuiten Zagallo, die liever rustig ansichtkaarten bleef schrijven en de ander was coach Feola, die zeide dat de wedstrijd hem meer vermoeid had dan de spelers. Wonderlijke prognose Er wordt geloot vóór de wedstrijd tussen Zweden en Brazilië. Niet om uit te maken welke ploeg zich wereldkampioen mag noemen indien het duel na verlenging in een gelijkspel mocht eindigen. In dat ge val wordt de eindstrijd immers dinsdag avond over gespeeld. Neen, alleen maar om uit te maken welk team in de gele shirts en de blauwe broeken in het veld zal komen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7