TUo°' $as8a* m SA Opvoeringen door „Centraal Gezelschap" nog niet ideaal Geef uw ogen ook vakantie! A BELANGRIJK TEGEL Havenberichten ZOMER- NIEUWS ZOMER- NIEUWS ZOMER- NIEUWS IlUk KINDERWAGENS Fa DE VILDER VOOR U, MEVROUW DEMONSTRATIE AMATEURTONEEL IN DE IJMOND I Twee mannen willen met motorboot Oceaan over fa. J. HOOIJBERG Burgerlijke Stand van Velsen Faillissementen Examens TELEVISE - RADIO New Style Sportkolberts en Pantalons §ÉS pantalons sportcolberts blazers Sleepboot „Hector" vandaag op proeftocht Pater Theofrilus als rector naar IJmuiden CASTRICUM Geslaagde tuinders kregen hun diploma CAFETARIA SCHAGEN DONDERDAG 26 JUNI 1958 Onze traditionele nabeschouwing op het afgelopen ama- teurtoneelseizoen in de IJmond had dit jaar eigenlijk moeten beginnen met als be langrijkste gebeurte nis te vermelden de serie opvoeringen, welke door een cen traal gezelschap werd gegeven van het his torisch toneelspel in vier bedrijven „Ach ter wallen en poor ten". Zoals bekend, geschiedde dit ter ge legenheid van de be vrijdingsfeesten. Ini tiatief en organisatie berustten bij de sec tie toneel van de Vel- ser Gemeenschap. Deze voorstellingen zouden het hoogte punt van dit toneel seizoen moeten zijn geweest; niet alleen omdat voor kostuums en décors ditmaal nu eens geen rekening behoefde te worden gehouden met een meestal schrale ver enigingskas, maar ook omdat men voor de rolbezetting kon putten uit een rijk spelersarsenaal. Kort om, hier had sprake moeten zijn van een hoogtepunt in de bevrijdingsfeesten; repre sentatief voor het amateurtoneel van de IJmond. Laten wij het echter maar eerlijk '•'"dH Advertentie VAKANTIE 1958 Want uw ogen zijn een goede ZONNEBRIL waard. Geen gewoon gekleurd glas, maar een optisch verantwoorde zonnebril geeft uw ogen die rust. die ook uw lichaam nodig heeft. Komt voor u met vakantie gaat eens praten met Mf.Op tide GOUDA ZWIJNDRECHT IC. Tiondeweg 12 Paslage 8 IJMUIDEN - Kennemerlaan 92 CAMBRIDGE, (UPI) De 43-jarige loy Sutter en de 30-jarige James Pirtle villen met een motorboot de Atlantische leeaan oversteken. „Wij zijn maar twee ■ongens uit Texas, maar toch gaan we het iresteren", zei Sutter. „Het zou ver- :chrikkelijk zijn als iemand die niet uit Texas kwam het eerst een dergelijke orestatie zou leveren". De twee ondernemende Amerikanen zijn bijna met hun voorbereidingen ge reed. Als alles goed gaat, zullen zij zater dag reeds zee kiezen. De twee mannen zullen in gezelschap zijn van „Andy", een vette kikker die zijn naam heeft gekregen van Andy Anderson, een journalist uit Fort Worth die heeft ge holpen om de boot te bouwen. Het mate riaal dat hiervoor werd gebruikt is fiber glas. „De reis zal vijftien tot dertig dagen duren", verzekerde schipper Sutter. „Als het weer goed is, zullen we de 6300 kilome ter in zeer korte tijd afleggen". De boot, „the Sut, Andy and Pir", is uit gerust met dubbele buitenboord-motoren. Texas leeft reeds volop mee met het tweetal. De gouverneur van de staat, Pri ce Daniel, heeft Sutter en Pirtle benoemd tot „admiraals van de marine van Texas". Sutter en Pirtle vinden de tocht overi gens niet eens de moeite waar om er veel over te praten. „Wat betekent 6300 kilome ter water voor een paar bewoners van Texas?", zo vroeg Sutter zich af. Sutter, een voormalig infanterie-soldaat is een geoefend Kanaalzwemmer. Hij wil voor augustus in Engeland zijn om nog te kunnen trainen voor de Kanaalrace. Pirtle heeft bij de marine gediend. „We zijn van plan de volgende route te volgen: Nova Scotia, Newfoundland, Groenland, IJsland, de Orkney-eilanden en Engeland", aldus Sutter, volgens wie niemand heeft getracht hen af te houden van de reis. Scène uit het derde bedrijf van „Ach ter wallen en poorten" door Jan van Dam. V.l.n.r.: Ripperda Chris Sluiters, PALVU); Evert Talesius (H. Zwanen burg, K.Z.O-S.); Ursula (mevrouw A. Zwanenburg-de Weers, K.Z.O-S.); mr. Talesius (C. de Jong, Hervormde To neelgroep) en Jhr. van Duivenvoorde (Cees Jongejans K.Z.O.S.) bekennen: het is ditmaal nog niet het ge val geweest. Ik meen dat de heer C. de Jong de eerste is geweest, die het idee van een voorstel ling door een centraal gezelschap in het openbaar ter sprake bracht. Dit was, toen hij namens de sectie toneel van de Velser Gemeenschap het woord voerde op de avond der prijsuitreiking, aan het einde van het derde door deze stichting georga niseerde toneelconcours. Een ongetwijfeld gelukkige gedachte, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat dergelijke slot bijeenkomsten tot dusver steeds de zwakke plek in deze wedstrijden waren. Vermoe delijk was niemand zich bewust van de tal loze moeilijkheden, verbonden aan de voor bereiding tot een of meer opvoeringen, welke moeten worden verzorgd door spe lers, die wegens hun capaciteiten ook in hun eigen vereniging permanent een actie ve rol vervullen. Het is immers duidelijk, dat voor het formeren van een centraal gezelschap bij voorkeur een beroep op de beste krachten wordt gedaan. Het bleek dan ook onmogelijk repetities vast te stel len op een tijdstip, dat alle spelers aanwe zig konden zijn. Met als gevolg een bijna voortdurend gehandicapt regisseur, die te weinig met het gehele ensemble heeft kun nen repeteren. Het is iedere ingewijde be kend hoe doelloos dergelijke voorbereidin gen zijn, wanneer de spelers voortdurend andere partners tegenover zich vinden, die hun tekst noodgedwongen uit het boekje moeten voorlezen. Onder dergelijke om standigheden is het stellig voor iedere re gisseur onmogelijk een overzicht op het ensemble te verkrijgen en de spelers tot waarlijk doorleefde creaties te stimuleren. Daar kwam nog bij, dat men vrij laat met de voorbereiding is begonnen als ik mij wel herinner was dit omstreeks februari zodat het aantal gehouden repetities onge twijfeld te gering is geweest. Een andere ongustige factor was, dat het stuk sterker had kunnen worden bezet, wanneer de oorspronkelijke visie op de rol verdeling was gehandhaafd. Maar ook dit bleek onmogelijk, omdat enkele hiervoor aangezochte spelers zich niet vrij konden maken of door hun werkzaamheden waren verhinderd. Dit maakte omzetting en ver vanging noodzakelijk, welke maatregel het resultaat niet ten goede is gekomen. Uiter aard kan ik hierop thans niet dieper in gaan, want dan zou het een critische na beschouwing worden en het is nu eenmaal ongebruikelijk dat een toneelrecensent in zijn blad critiek uitoefent op een voor stelling van een eigen stuk. Maar wel meen ik enige wenken te mogen geven voor het geval men eventueel het voornemen koes tert, nogmaals de planken door een cen traal gezelschap te laten bejreden. Ik ge loof dat een dergelijke onderneming zelfs aanbeveling zou verdienen, bijvoorbeeld ter gelegenheid van de prijsuitreiking na de toneelwedstrijd, die in het komende sei zoen voor de vierde maal door de sectie toneel van de Velser Gemeenschap zal worden georganiseerd. Het zal dan stellig aanbeveling verdienen de voorbereiding hiertoe zo spoedig mogelijk ter hand te nemen. Want het zou dan wel eens kun nen zijn, dat aan de voor het centraal ge zelschap geselecteeerde spelers ditmaal als voorwaarde zal worden gesteld, dat zij zich Advertentie met 10% KORTING Keuze uit meer dan 40 modellen. Marktplein 8 Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O. - Tel. 4214 BEVALLEN: T. de Pagter-Vazel, z., Graham- straat 194, IJmuiden; H. M. Maussen-De Reus, d., Radarstraat 166, IJmuiden; P. E. Goossens-Dui- vesteijn, d., Kinderhuissingel 30, Haarlem; I. J. Kampen-Van Ommen, z., J. T. Cremerlaan 22, Santpoort; M. J. de Zeeuw-Schik, d., Stephenson- plein 19, IJmuiden; T. Visser-Steensma, z., Pa- pentorenvest 17, Haarlem; G. Boudri-Zwanen- burg, d., Conradstraat 12, IJmuiden; G. van Leeu wen-Verdikt, z.. Eikenstraat 5, IJmuiden (oost); It. J. Stek-Koeman, d., Waalstraat 44, IJmuiden; J. Doets-Dijk, d„ Oranjestraat 107, IJmuiden; J. de Gelder-Schotvanger, d., Zeeweg 403, Driehuis; G. Elberse-De Bak, d., Koningin Wilhelminakade 28 rd.. IJmuiden; B. F. L. Boom-Sahetapij, z., Kanaalstraat 208, IJmuiden. OVERLEDEN: W. J. F. Laurent, 73 jr., echtge noot van C. Opmeer, Corverslaan 70, Velsen (n. C. Veerman, 67 jr.. echtgenoot van J. van Dijk, Waalstraat 7, IJmuiden; K. Cupido, 9 jr., Hoofd straat 123, Santpoort; A. de Kok, 86 jr., weduwe van L. van den Bos, Zijkanaal C weg 9, Velsen. Bij vonnis van de rechtbank te Haarlem is na gedaan verzet, vernietigd het vonnis der rechtbank van 10 juni, waarbij Th. C. Zandvliet, melktransporteur, wonende te Haarlem, Alb. Thijmstraat 5, in staat van faillissement is verklaard, met benoeming van mr. J. W. Rutgers, advocaat en procu reur te Haarlem, Nieuwe Gracht 51, tot curator. Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT gedurende de periode van voorbereiding uitsluitend voor deze repetities beschik baar houden en zij bij hun eigen vereni ging geen belangrijke rol zullen accepteren. Wanneer een bepaald ensemble dus wordt verzocht een of meer spelers tijdelijk voor het centraal gezelschap onder deze voor waarden af te staan, zal een dergelijk ver zoek vóór of aan het begin van het nieuwe toneelseizoen moeten worden ingediend. Want daar het hier dan naar alle waar schijnlijkheid weer prominente spelers zal betreffen, zullen hun regisseur en bestuur toch in de gelegenheid moeten worden ge steld er bij de samenstelling van het réper toire rekening mee te houden, dat zij voor één voorstelling deze. speler niet bij de be zetting kunnen indelen. Dit zal waarschijn lijk voor deze vereniging een offer beteke nen. Maar zal het daarnaast geen onder scheiding zijn en een grote voldoening, wanneer blijkt dat zij hebben kunnen mee werken aan een voorstelling, die dan pas de mogelijkheid verkrijgt de gebeurtenis van het seizoen te worden? Op de een of andere manier hebben de opvoeringen van „Achter wallen en poor ten" ook te weinig publiciteit verkregen, zodat de belangstelling van het publiek ver beneden de verwachtingen is gebleven, ondanks het feit, dat de organisatoren van het prijzenswaardige standpunt zijn uitge gaan, door het heffen van een ongebruike lijk lage toegangsprijs elke inwoner van de gemeente Velsen in de gelegenheid te stel len een dezer voorstellingen te bezoeken. Bij de opvoering in „Concordia" te Vel sen werd het aantal betalende bezoekers zelfs in sterkte door de spelers overtroffen, zodat men de toeschouwers voor de aan vang der opvoering heeft laten stemmen over de vraag, of het al dan niet wenselijk zou zijn de voorstelling maar af te gelasten. Als ik mij wel herinner, staakten de stem men met acht tegen acht, waarop de spe lers toen zelf besloten de opvoering te laten doorgaan. Een dapper besluit. Tijdens de pauze begaven de spelers zich geschminkt en wel in de zaal om met de weinige bezoekers gezellig een kopje koffie te drinken. De eerste poging een centraal gezelschap te laten optreden, kan dus nog lang niet in alle opzichten als geslaagd worden be schouwd. Maar ten slotte heeft elk begin zijn moeilijkheden. Van de voorstellingen van „Achter wallen en poorten" hebben de organisatoren het nodige geleerd. Zij be hoeven zich van nieuwe initiatieven niet te laten weerhouden. Jan van Dam Haarlem. Voor het mulo-diploma B zijn te Haar lem geslaagd: mejuffrouw A. A. Kuijntjes, Haar lemmermeer en de heren A. van Tol, Haarlem mermeer; C. Elsgeest, Sassenheim; A. H. Guiche- rit, Lisse en G. Kamphorst, Warmond. Voor het mulo-diploma A slaagden de dames J. van Strien, J. de Waal, M. H. M. Aalten, P. J. Wijnveen, M. Buys, J. Spaanderman en M. E. Stoffer, allen te Velsen; R. van Essen, E. J. Zebregs, G. Kwakkel, H. M. Stoete, L. J. Veerman, M. de Vries, M. M. E. Gebe, E. A. Gras, N. Tak, allen te Haarlem; W. Koning, Haarlemmermeer en de heren A. A. Dekker, Lisse; P. Bakker, J. F. Zeilinga, M. W. Aafjes, Beverwijk; M. van der Waag, P. G. J. Schuurman, M. A. Hartog, C. W. de Graaf, J. E. K. van Wijnen, J. Haringa, W. Oosterling, R. H. Misset en R. A. Busé, allen te Zandvoort. Haarlem. Geslaagd zijn voor het mulo-diploma: B. Radsma, W. Aardema, H. P. de Jong, A. C. Bakker, I. S. T. Bessem, L. M. Dieterman, E. W. Grin, B. Erb, W. J. C. Giebel, J. H. Stork, W. F. S. Holtring, J. H. Dalgarno, M. Th. M. van Aerns- bergen, H. C. Bussell, L. de Groot, A. Zandber gen, F. B. de Vrijer, W. E. van Gogh, H. Kruger, C. van Zantvliet, A. Post, D. Hoekendijk, N. v. d. Eems, E. H. J. Portegies, J. W. Tjaden en J. H. L. L. van der Moer. Haarlem. Aan het Coornhert-lyceum te Haar lem zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s. B: de heren T. Bakker, E. Blok, E. J. Boeke, P. R. Bottelier, M. Daalder, A. van Dijkman, H. de Haan, J. D. Kerkvliet, M. P. L. Klumperbeek, P. G. Landsmeer, H. J. Rozijn, G. W. de Vreede, H. C. Carton, P. Haremaker, J. J. Kok, G. van Lan- gelaar, P. E. Prillwitz, F. J. J. van Riemsdijk Kreenen, W. Th. Spaargaren, J. Stoutenbeek, E. Voet, A. C. Voute, en de dames E. W. Hueting. E. M. Parlow, H. Schoorl, J. E. Schreuder, M. van Warmenhoven, E. Heeres, L. M. Kemming, J. Schouten en P. H. A. de Waard. Afgew. 2 kand. Haarlem. In het Diaconessenhuis te Haarlem slaagden voor de aantekening kinderverpleging de zusters E. P. Cramer, G. Kolkman en M. Rein- ders. Haarlem. In het gebouw van de Haarlemse Ke gelbond zijn geslaagd voor het mulo-diploma A: J. A. Blok, J. P. Bal, C. L. Verkade, P. de Reu ver, Beverwijk; G. van Vuure, P. Spijker, E. de Ruiter, F. H. Brouwers, Velsen; J. A. Koning, H. W. Zegwaard, Bloemendaal; J. N. van Han.ia, Zwanenburg; R. H. Docter, Heemskerk; W. J. van Goor, B. de Zeeuw, H. P. van Ommeren, C. M. Meij, J. J. Meinema, H. A. van Staveren, N. Zui- dam, T. Baas, J. C. Kenselaar, J. van de Smissen, Haarlem; J. C. Herkemmij, Voorhout; G. Heijns, F. Bruidegom, G. Benschop, Sassenheim; J. J. Brommersma, Heemstede en A. Bos, Vijfhuizen. Voor diploma B slaagden: W. Hoek, A. J. Peen, Thiam G. Go, R. Mulder, Haarlem; C. van Burik, Nieuw-Vennep; J. H. ten Broeke, Bloemendaal; A. J. van Hanja, Zwanenburg en E. M. Doliesla- ger, Vijfhuizen. In het Concertgebouw te Haarlem slaagden voor diploma A: C. H. Esser, E. D. M. Grootveld, H. F. Kloos, M. Remijn, C. Vrugt, P. J. Biesheu vel, H. J. Boelsma (allen met middenstandsdiplo ma), J. J. Woord, J. Haleber, M. R. Wentzel, G. Veenst/a, J. Hoek, J. E. Wegman, J. C. Verkrui sen. F. H. Renout, J. W. Verkès, C. Brons en H. Schmitz en voor mulo-diploma B: W. C. Hout zager, W. H. Karreman, W. van Gèldéren, 'O! N. van Kampen, T. Lauwerens, D. M. Visser, F. Gans, H. C. van der Meij, F. Kruger, N. J. Ootes. Tj. J. Post, R. J. L. Permentier. Afgewezen vijf kandidaten. Bloemendaal. De volgende leerlingen van de Da Costa-kweekschool te Bloemendaal zijn ge slaagd voor onderwijzeres: J. J. M. Bruschke, G. Looyenga, D. J. van den Oever, allen te Haarlem en J. A. A. Postema te Overveen. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s. B: de heren R. Filarski,W. G. Hamelink. R. J. Koster, D. F. H. van Lennep, A. H. Pieterse, C J. P. Textor en de dames L. A. van Staalen, A. Veraart en G. van Zanen. Afgewezen 2 kand. Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het. kandidaatsexamen geneeskunde (tweede deel), mej. E. M. Barendrecht, P. R. de Bruin en W. F. Schoppen, allen te Haarlem. Utrecht. De heer J. G. Noltes te Utrecht is ge promoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op het proefschrift ..Functionally substituted or- ganotin compounds". In dit proefschrift wordt een nieuwe methode voor de bereiding van or ganische tin verbindingen beschreven. Utrecht. De heer J. G. Garbers is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte gepromoveerd op het proefschrift ..Intree in die maatskaplike taak" ('n voorbereidende analise van enkele fundamen tele pedagogiese vrae). Amsterdam. (V.U.) Geslaagd voor het semt- artsexamen: dr. O. R. Hommes, en voor het arts examen: G. Rippen, beiden te Amsterdam. Groningen. Geslaagd voor het artsexamen (eer ste ged.): H. C. J. de Boer, Amsterdam en N. van der Meulen, Haren (Gr.). Bevorderd tot arts: D. J. Beintema, Haren; D. Kramer. Leeuwarden en W. E. de Lange. Stadskanaal. Delft. Geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor geodetisch ingenieur: C. van Gelderen, Haarlem; voor het ingenieursexamen mijninge nieur: U. Visser, Sneek, en voor het ingenieurs examen scheepsbouwkundig ingenieur L. J. An- tonides, Zandvoort. Amsterdam. (Gem. Un.). Bevorderd tot, apothe ker de heer A. H. Weenink te Amsterdam. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraalexamen rechtsgeleerdheid: me.j. W. M. Miltenburg. Hil versum; F. Smit, Den Bosch. Doctoraalexamen geschiedenis: A. M. van der Woude (cum laude), Utrecht. Kandidaatsexamen geschiedenisM. O. Zijlstra, Aerdenhout.. Semi-artsexamen: J. L. H. Beyaert, Utrecht; mej. J. van der Linden, Utrecht; P. M. Scheele, Arnhem; L. Wiinja. Uitwellinger- ga. Artsexamen: S. Bergman, Harderwijk; Ch A. de Heus, Hilversum. Tandartsexamen: S. W. En gels. Amsterdam: J. S. Geerhngs, Winterswijk; H. M. Gevaert. Groede: N. F. A. M. ten Horn, Nemegen; H. Jonsgar, Bergen (Noorw.): F. A. Kroese. Vierhouten: D. H. Limburg, Baarn; H. F. A Lincklaen Arriëns, Den Haag: A. Peeters, Schiedam. Bloemendaal. Geslaagd zijn voor onderwijzeres de volgende leerlingen van de Da Costa-kweek school te Bloemendaal: G. Bottelier, G. Weuring, L. J. Lem en H. Rusbach, allen te Haarlem en W H. Kiewiet te Zandvoort. Groningen. Kandidaatsexamen rechtsgeleerd- Advertpntie GRAMMOFOONS BANDRECORDERS DRAAGBARE RADIO'S Grote keuze - le klas merken Verkoop - Reparatie Demonstratie vrijblijvend, ook bij u thuis. Soepele betalingsregeling. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 HHNDE PlIllfS litlO SCIfICE Advertentie MELK heid: J. W. A. de Boer, Leeuwarden; O. D. J. Roemeling, Beetsterzwaag. Kandidaatsexamen geneeskunde II B: de dames G. Wigboldus, Gro ningen; A. W. Burema, Westerbork; G. Dijkstra, Heerlen; H. H. Brinkman, Groningen; Z. A. Sas sen, Roswinkel, en de heren Th. W. Steffens, H. J. Groeneveld, J. Aliandoe, A. W. L. Hut, J. C. van de Griendt, J. E. de Vries, P. P. C. J, van Groeningen, allen te Groningen; F. Buis, Ph. J. Hoedemaeker, W. Pondaag, allen te Leeuwarden; J. M. deenen, Eygelshoven; W. C. Pleyte, Heem stede; R. P. W. Witkamp, Bloemendaal; S. Meyer, Akkrum; P. S. Edixhoven, Ossendrecht; F. J. Philippus, Delft; E. H. de Maar, Amersfoort; S. P. Hommes, Haren (Gr.); W. Vegelin, Niekerk; H van Veelen, Emmen; J. W. Jongebreur, Den Haag; S. G. Oostingh, Hoogeveen; A. J. M. Smeets, Helden-Panningen. Doctoralaexamen bio logie: mevr. G. Ballintijn-De Vries, mevrouw J. T. Leutscher-Hazelhoff, beiden te Groningen. Doctoraalexamen wiskunde: M. Mulder, Emmen. Kandidaatsexamx wis- en natuurkunde c: T. S. van Albada, Leeuwarden; M. Winnink, Assen. Idem f: mej. A. M. Wiegman, Sneek; A. H. Boon stra, Drachten. Idem I: dames G. D. de Boer, Assen: M. L. H. van der Hoorn, Groningen. Amsterdam. (Gem. Un.). Geslaagd voor het doctoraalexamen economie: W. van Straten en H. 2ulversmit, Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift. „Frans Coenen" K. F. Proost te Geervliet. Nijmegen. Kandidaatsexamen Nederlands: mej. M. H. J. Gare, Beek (L.). Advertentie Als U eens wilt zien hoe ideaal de HOOVER-MATIC de was doet, kom dan VRIJDAGMIDDAG OM 3 UUR even kijken naar de in onze huishoudafdeling. U bent altijd welkom bij BREESTRAAT 40 BEVERWIJK Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Lena van Vestervick, Spaarnestroom van Dagenhamn, Severmaja Dvina van Archangel, Gerd van Yarmouth, Luna van Hamburg, Gerbington Court van Rotter dam, Bintang van Londen, Ganakust van Le Havre, Rijnkerk van Antwerpen, Lin- dekerk van de Perzische Golf, Paris van Rouen, Schepwijk van Le Havre, Attis van Antwerpen, Helder van Pernis, Adonis van West-Indië, Hestia van Madeira, Ma- falda van Antwerpen, Convit van Vester vick, Hebenobel van Londen, Angolakust van Hamburg, Francina van Hartlepool, Amstelland van Buenos Aires, Henrika van Rotterdam. Vertrokken zijn: Morbiham naar Rouen, Ria de Camarinas naar Valencia, Abisco naar Oxelosund, Vasaara naar Aruba, Franka II naar Londen, Brage naar New port News, Eemland naar Porto Allegro, Vega naar Rotterdam, Calvijn naar Skuts- kar, Rokin naar Falkenberg, Stad Alk maar naar Lulea, Gerlinde naar Norrkö- ping, Montferland naar Las Palmas, Kaap Falga naar Ostrand, Burgundia naar Rot terdam, Beninkust naar Bremen, Nieuwe Waterweg naar Londen, Fennia naar Rot terdam, Finlandia naar Antwerpen, Leo- nidas naar Rotterdam, Theano naar Rot terdam, Imke naar Rotterdam, Dido naar Rotterdam, Dotterel naar Rotterdam, Jean I naar Rotterdam, Eos naar Rotterdam, Hontestroom naar Manchester. Advertentie de afdeling Dameskleding Nieuwe modellen vlotte kleurige Zomerjaponnen v.a. 19.50 Blouses v.a5.25 Rokken v.a11.50 Regenkleding, om er ook tijdens de ergste bui vlot en sportief uil te zien Een UNIEKE Bartering in elke afdeling. de afdeling Herenkleding „Commander", de mo derne donkerblauwe regenjas in prijzen vanaf/Ol."—- «iv®, in de afdeling Woninginrichting SU Zomerdekens in moderne dessins Kantelbedden Divanbedden S in ellm W* M ofdtHng. Geef uw logees een goed bed met een schuimplastic matras. Wij hebben ,_0 En ze reeds v.a./ Oz.DU Een UNIEKE SWSfflR. in elk. N O* afding. V-V. Advertentie EN COV^ SpeciAAL7*& Alle soorten BREESTRAAT 17 BEVERWIJK De nieuwe haven- en zeesleepboot „Hec tor" van de n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden maakt vandaag de technische proefvaart op het Hollands Diep. Het 1200 pk machtige schip kan volgende week dinsdag 1 juli in de IJmuidense haven worden verwacht. De sleepboot is vanmorgen vertrokken van de scheepswerf Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht en heeft vandaar koers gezet naar de zeehaven van Dor drecht, waar aan de paal zou worden ge trokken. Na de proefvaart op het Hollands Diep gaat het schip maandag naar Rot terdam om kompas te stellen. De officiële proefvaart wordt dan dinsdag tussen Rot terdam en IJmuiden gemaakt. De „Hec tor" is een zusterschip van de „Simson", maar is geen afzonderlijke radiohut rijk. In augustus zal nog de „Stentor" volgen en in december de nieuwe „Nestor". Het provinciaal bestuur van de paters Capucijnen in Nederland heeft tot rector in IJmuiden benoemd pater Theofridus, die sinds juli 1951 rector was te Enschede. Hij zal 1 juli in zijn nieuwe standplaats arriveren. Pater Theofridus volgt pater dr. Clementinus op, die onlangs door het generaal kapittel in Rome tot generaal definitor werd gekozen. De nieuwe rector van IJmuiden-Oost, in de wereld Joh. L. van Overbruggen, werd 1 augustus 1916 te Nuenen geboren; 10 september 1936 deed hij zijn professie en 3 augustus 1942 werd hij tot priester gewijd. In hotel de Rustende Jager te Castricum is gistermiddag de eindles gehouden van de tuinbouwvakschool, waar tevens de examens werden afgenomen voor de diplo ma's bloembollen en groenteteelt. Aan de cursus, die het afgelopen seizoen in de koffiekamer van het nieuwe veiling gebouw werd gehouden, hebben 18 leer lingen deelgenomen. Oorspronkelijk waren er 21 cursisten doch 3 van hen hebben tenslotte toch ver stek laten gaan zodat op deze eindles ir. v. d. Helm 18 leerlingen en vele ouders welkom kon heten. De geslaagden waren: J. en K. Baltus, N. Beers, J. Bruin, N. Dekker, W. Duin- meyer, H. Kos, P. Kröder, J. Levering, E. Mudde, G. Tromp, Th. Tromp, H. v. Schijn- del, J. Twaalf hoven, J. de Wildt, C. de Waard, J. Blom en IJ. Bersee. Advertentie WIJ VERZORGEN GAARNE UW BRUILOFTEN EN PARTIJEN zowel bij u aan huis als in onze gezellige zaal. Vraagt vrijblijvend prijsopgave Bik en Arnoldkade 43-44 Telefoon 6564 IJmuiden Castricumse arts benoemd bij GAK in Zwolle Met ingang van 1 juli is de Castricumst gemeentearts dr. H. v. d. Werff benoemt tot controlerend geneesheer van het Ge meenschappelijk Administratiekantoor te Zwolle. Dr. v. d. Werff, die opgevolgd wordt door Dr. C. A. v. Leesten is in mei 1945 naar Castricum gekomen, als opvolger van dr. v, d. Sluis. Kind onder auto in Castricum In de Dorpsstraat te Castricum is de 6-jarige Van der V. door een auto aange reden, toen het kind plotseling de weg overstak. De bestuurder van de auto, de heer J. K. uit Stroet, poogde door krach tig remmen een aanrijding te voorkomen hetgeen hem echter niet gelukte. Het kind werd over de weg geslingerd, maar de verwondingen bleken mee te val len. De arts, die de eerste hulp verleende, kon slechts enkele ontvellingen consta teren. De kleine kon dan ook naar huis terug keren.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9