Horen en zien UMPIE IN DE DR00MTUIN J RUSTIGE LANDING Kort en Bejaarde man liep tegen propeller van rondvluchttoestel Verduistering van f 40.000 bij landbouwvereniging S.1S llFORDi! R0LFILM V: Agenda voor Haarlem Chinezenwijk Waardebon 20% korting Bekentenis van 59-jarige vertegenwoordiger Ons vervolgverhaal door Betty VRIJDAG I AUGUSTUS 1958 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Vermoeid en ernstig De radio geeft zaterdag T elevisie pro gramma DODELIJK ONGELUK OP SCHIPHOL Besluiten op I.T.F.-congres Kermisbedrijf klaagt over concurrentie door de televisie Scheveningse boulevard verboden voor brommers Gevaarlijke „tabaksdozen" op het strand Munitie gevonden Nu ook actie voor vrije Oosterscheldeveren Nog zes Nederlandse officieren naar Libanon TE GIESSENBURG F.O.M.-werkgroepen in kasteel Rijnhuizen Raad van Hoensbroek stoort zich niet aan Gemeentewet Zeeroverij bij Tarakan Ook de N.C.R.V, is wat televisiemoe. Dat werd gisteravond wel zeer duidelijk in een programma, dat eigenlijk niet meer was dan een samenraapsel van hoofdza kelijke „zware" onderwerpen, die met weinig fantasie aan de kijker werden aan geboden. En ook het journaal van de N.T.S. deelde in deze malaise. Men was er niet in geslaagd een normaal aantal Nederlandse actualiteiten te filmen, zo dat we onder meer naast het vele be langrijke buitenlandse nieuws nog een paar opnamen kregen te zien van een brand bij Gouda, die reeds enkele dagen geleden heeft gewoed. En dat viel ons van de anders zo inventieve cameraploeg eigenlijk wat tegen. In „Studio B" de maandelijkse ont moeting met de kunst viel weer eens op het gebrek aan vaart (toch een van de eerste eisen voor een goede uitzending). Het grootste bezwaar vonden wij echter, dat alles op een dodelijk ernstige manier werd gepresenteerd. De samensteller van het programma had met deze moeilijkheid rekening gehouden. Het negende en laat ste deel van de filmserie Disneyland was kennelijk bedoeld om de kijker weer even op adem te laten komen. Dat lukte stel lig, vooral door het grote aantal teken filmpjes met Donald Duck als hoofd figuur. In de éénakter „Gilbert en Marcellin" van Paul Géraldy in de vertaling en onder regie van Henk Rigters vonden Jan Retèl en Frans van der Lingen niet het juiste spel om de ongetwijfeld knap verwerkte inhoud het moeilijke bewijs van weder zijdse vriendschap tussen twee Franse advocaten aanvaardbaar te maken. Men kan het wellicht de spelers verwij ten, maar tegelijk ook de regisseur, die aan de andere kant met behulp van een harmonieus decor de basis voor een uit stekende uitvoering wel had gelegd. Het kwam er dus niet van. En dat was jam mer. Beeldschermer Advertentie Van Nelle bestellen HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Lichte muz. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Kamermuz. 12.00 jGram, 12.30 Land- en tuinbouw- mèded. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA- varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Harmonie-orkest 14.25 Drents progr. 14.50 Swing- muz. 15.15 Boekbespr. 15.35 Kamerork. 16.20 Van de wieg tot het graf, caus. 16.35 Lichte muz. 17.00 Vakantietips. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Filmprogr. 18.50 Gram. 19.00 Artis tieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Gesproken portret. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Zes jaar Doorsnee. 20.35 Cabaret. 21.15 Dossier Interpol, documen tair progr. 21.50 Socialistisch comm. 22.05 Gram. 22.30 Waar blijft de tijd? 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 De zingende kerk. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.27 Land- en tuinbouwmeded. 12.30 Onzichtbare audiëntie, toespraak door Z.H. Paus Pius XII. 13.30 Nieuws. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Gram. 14.40 Kroniek van letteren en kunsten. 15.15 Amateursprogr. 15.50 Boekbespr. 16.00 Voor de jeugd. 16.50 Gregoriaanse zang. 17.20 Sportpraatje. 17.30 Lichte muz. 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Nat. ork. van België en soliste. 20.10 Lichtbaken, causerie. 20.25 Act. 20.40 Gram. 21.05 Tien jaar jeugdsportkampen, rep. 21.20 Gram. 22.00 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Daarna Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Muz. kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.00 Accord.muz. 15.15 Lichte muz. 15.45 Accord.muz. 16.15 Gram. 16.45 Idem. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Gram. 18.00 Wereldtentoonstelling. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Omr.ork., koor en sol. 21.00 Gram. 21.35 Idem. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.0524.00 Gram. VOOR ZATERDAG KRO: 17.00-17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20—22.03 Adriaan en Olivier, TV-spel. Advertentie Van Nelle bestellen 1 Donderdagmiddag is een 68-jarige in woner van Veenendaal, die uit de De Ha- villand Dove, waarmede sedert enkele maanden rondvluchten boven Amsterdam worden gemaakt, op het platform van Schiphol stapte, tegen de nog draaiende schroef van de rechtermotor gelopen, waarbij h(j op slag werd gedood. Het toestel was juist teruggekeerd van een der rondvluchten, maakte de gebrui kelijke draai op het beton rechts naast de intercontinentale hal van de Amsterdam se luchthaven, waarna de linkermotor werd afgezet en de passagiers konden uit stappen. Daar wachtte een stewardess om hen naar het kantoorgebouwtje van de Martins Air Charter te brengen. Het was de laatste tijd gebruikelijk om de rechter motor tijdens de stop te laten draaien, aan gezien de ene rondvlucht onmiddellijk na de andere volgde. De heer C. H. uit Veenendaal had met zijn 30-jarige zoon een rondvlucht ge maakt en was zo enthousiast over zijn vliegtocht, dat hij, toen het vliegtuig ge- De duwvaart, die enige tijd gelden op de Europese rivieren is ingevoerd, is een van de onderwerpen van bespreking geweest op het tiendaagse congres van de Interna tionale Transportarbeiders Federatie te Amsterdam. De Nederlandse afgevaar digde, Th. Smeding, betwijfelde of deze vorm van transport economisch verant woord is. Een ander punt dat aan de orde kwam was de bemanning van locomotieven. Het congres huldigde het standpunt dat loco motieven in het algemeen door twee man moeten worden bediend. Men was van me ning dat de bestuurders van elektrische treinen een aandeel toekomt in de bezui niging, die wordt verkegen door het ver vangen van stoomlocomotieven door elek trische treinen. De aangesloten bonden werden uitgenodigd dit aandeel voor het betrokken personeel te eisen, aangezien de I.T.F. meent dat de vooruitgang der techniek in eerste instantie tot verhoging van de welvaart der arbeiders moet die' nen. Er werd een resolutie aangenomen waarin het congres alle arbeiders in Span je en de Oost-Europese landen aanmoe digt te ijveren voor het verdwijnen van de dictatuur. De I.T.F. betuigde zijn solida riteit met deze arbeiders en eiste het on middellijke herstel van persvrijheid en de vrijheid om te vergaderen in deze landen. Advertentie Van Nelle bestellen I „De vermaakinrichtingen voor kinde ren op kermisterreinen ondervinden in steeds toenemende mate de gevolgen van de televisie-uitzendingen voor kinderen op woensdag- en zaterdagmiddagén' zo schrijft de Nederlandse Vereniging van Kermisvakgenoten „Ons Belang" aan de besturen van de vijf omroepverenigingen en de Nederlandse Televisie-Stichting. „De kinderen verlaten reeds om vier uur of half vijf de kermisterreinen en na af loop der televisie-uitzendingen keren ze niet terug omdat het dan etenstijd wordt", zo verklaart het hoofdbestuur, dat de om roepverenigingen verzoekt te willen over wegen indien het althans technisch mo gelijk is de kinderuitzendingen van woensdag- en zaterdagmiddag te ver schuiven naar een tijdstip tussen één en twee uur. Ook door de programmastop op vrijdag avond bij de televisie voelt het Nederland se kermisbedrijf zich gedupeerd, want de ze avond is voor het bedrijf evenals voor andere amusements- en horecabedrijven de slapste van de hele week. Het publiek brengt de vrijdagavond doorgaans thuis door en het zou naar de mening van het kermisbedrijf een televisieprogramma op deze avond ongetwijfeld op prijs stellen. Het kermisbedrijf beveelt daarom een verschuiving van deze programmastop aan van de vrijdag naar de woensdag, een avond waarop het publiek wel pleegt uit te gaan. Thans zendt de televisie op woens dagavond meestal een toneelstuk uit, waardoor deze avond „van oudsher niet de slechtste voor het kermisbedrijf"ge leidelijk aan een avond wordt zonder veel bezoekers. Voor een gunstige exploitatie kan het Nederlands kermisbedrijf deze avond niet missen, aldus het hoofdbestuur van „Ons Belang". ff tf Morgen beginnen wij met de publi- katie van een nieuwe feuilleton, dat de lezer beslist niet alledaags zal vinden, ook al treft hij het iedere dag in de krant aan. Het is het boeiend relaas van een eenvoudig gezin van Chinese immi granten in New York, de wasbaas Tom Fong, zijn vrouw, zijn kinderen, zijn verwanten. Wij zien New York door de ogen van het jongetje Tom en zijn zusje Eva, we leren de invloeden van Amerika kennen, die zij allen ondergaan en tege lijk hun vasthoudendheid aan de Chi-% nese opvattingen en gewoonten. Zij blij ven Chinezen, hoe ook ver-amerikaanst. De wijsheid en het geduld van eeuwen spiegelen zich in hun levenswijze. Me nigmaal glimlacht men om de humor, die spreekt uit het contrast tussen twee zo verschillende werelden, die in men sen, evenzeer strevend naar liefde en geluk als wij, worden verenigd. Wij ge loven dan ook dat de lezer niet zal ont komen aan de grote bekoring, die er van dit feuilleton „Chinezenwijk", van de auteur Lin Yu Tang, uitgaat. parkeerd stond, geen acht sloeg op de wenk van de stewardess om de gebruikelijke weg naar het kantoorje van Martins Air Charter te volgen. Hij liep achter de staart om naar voren en wilde aan de rechter kant door een raampje piloot Blok een sigaar aanbieden. Op het moment dat piloot Blok de man ontdekte, werd deze gegrepen door de draaiende schroef van de rechtermotor. Hij was op slag dood. De piloot had nog in een onderdeel van een seconde het contact van de motor afgezet, doch het was reeds te laat. Bij het onderzoek door de rijkspolitie bleek, dat alle veiligheidsmaatregelen wa ren getroffen, zodat het ongeluk aan eigen onvoorzichtigheid te wijten is geweest. De schroef van de rechtermotor bleek iets ontzet te zijn. Een boordwerktuigkun dige kon dit ter plaatse herstellen. De boulevard in Scheveningen zal voort aan des zomers verboden zijn voor brom fietsen. B. en W. van Den Haag hebben deze week besloten het rijden op brom fietsen met ingeschakelde hulpmotor voor het tijdvak van 1 april tot 1 oktober te verbieden. Dezer dagen zullen de desbe treffende verbodsborden, bestaande uit een wit vlak waarop een rijwiel staat af gebeeld, omgeven door een rode rand met daaronder de aanduiding „alleen voor rijwielen met ingeschakelde hulpmoto ren worden geplaatst. De officiële motivering van het besluit luidt, dat de vele bromfietsers op de bou levard de verkeersveiligheid in gevaar brengen. In feite betekent het een optre den tegen de grote groepen jongelui die er des zomersavonds een sport van ma ken in gesloten gelederen en liefst zoveel mogelijk lawaai makend onophoudelijk van het ene einde van de boulevard naar het andere te stuiven, hetgeen zeer hin derlijk is voor de badgasten. Advertentie Alléén ZATERDAG 2 AUG. tegen inlevering van deze bon OP ALLE SPORTHEMDEN. VEIL Grote Houtstraat 96 Tel. 12210 Langs de Nederlandse kust spoelen de laatste tijd metalen busjes aan, welke cilindervormig en rood van kleur zijn. Op de zijkant staan twee hoofdletters T. De diameter van de busjes is zeven cen timeter en de hoogte negen centimeter. Aan de bovenkant staat in het Engels een instructie te lezen voor het openen en sluiten. Aan de onderkant is een papier ge plakt, waarop in het Engels staat aange geven, dat de inhoud bestaat uit vijftien detonatoren. Dit papier kan er echter afge weekt zijn. De doosjes lijken veel op ta baksdozen. De inhoud is uiterst gevaarlijk. Als men zo'n busje vindt, dient men de dichtstbijzijnde politiepost te waarschu wen. Bij de uitbaggering en uitbreiding van de haven te Wanssum, waaraan thans ge werkt wordt, heeft men een groot aantal uit de laatste oorlog afkomstige projectie len gevonden. De hulp van de opruimings dienst werd ingeroepen om onder andere twee raketbommen, een zware granaat en een hoeveelheid kleiner oorlogstuig on schadelijk te maken. Op Schouwen-Duiveland is een actie comité opgericht voor vrije veren over de Oosterschelde. Het comité heeft reeds contact gehad met de voorzitter van het comité Zeeuwsch-Vlaanderen, de 72-jarige heer H. Colsen. Het is de bedoeling dat beide comité's in de toekomst zullen samenwer ken. Op 9 augustus wil men een grote pro testbijeenkomst houden te Zierikzee, waarin de heer Colsen het woord zal voe ren. Het actiecomité, waarin voorname- Op verzoek van de secretaris-generaal van de Verenigde Naties heeft de Neder landse regering zich bereid verklaard, op korte termijn nog zes officieren ter beschikking te stellen van de waarne- mersgroep van de UNO in Libanon. Daar door wordt het totaal aantal Nederlandse officieren, gedetacheerd bij de Unogil, gebracht op zeventien, inclusief een offi cier van gezondheid. „Hahaha!Bent u nou die gevaarlijke Boebaas, waartegen al die borden waar schuwen?" lachte Umpie, de kamer binnengaand. „Nee eigenlijk niet", zei het kereltje bedremmeld. „Ik eh ik ben 'n beetje bang voor drukte en vreemde mensen, zie je, en daaromdaarom verzon ik al die dreigementen. Ik dacht, dat men daardoor wel afgeschrikt zou worden en me met rust laten!" „Goed bedacht!", lachte Umpie. „Maar ik zal niemand kwaad doen!" Toen nodigde het kereltje hem aan tafel, om een stukje te eten. 126127 Bij de Coöp. Landbouwvereniging „Sa menwerking" te Giessenburg in de Alblas- serwaard, is een geval van fraude aan het licht gekomen, gepleegd door de 59-jarige vertegenwoordiger C. T. te Molenaars graaf. De heer T„ die reeds 35 jaar bij dit bedrijf in dienst is, heeft bekend in de loop van een zevental jaren ongeveer 40.000 verduisterd te hebben. Hij is ge arresteerd door de rijkspolitie groep Har- dinxveld-Giessendam, enkele dagen na zijn terugkeer uit Amerika, waar het echt paar een vakantie had doorgebracht. Het bedrog kwam aan het licht, toen een plaatsvervanger in de afgelopen weken de boeren in de Alblasserwaard kwitanties aanbood voor door het bedrijf geleverde goederen. In tal van gevallen bleken de daarop vermelde bedragen reeds betaald te zijn. Uit het onderzoek is gebleken, dat T. de kwitanties welke hij van het bedrijf ter inning ontving zorgvuldig namaakte en aan de boeren overhandigde als be wijs van betaling. Zij kregen geen arg waan, omdat inderdaad goederen ontvan gen waren voor het daarop genoemde be drag. De vertegenwoordiger stak het geld in eigen zak en deelde bij de afrekening ten kantore mee, dat de klanten niet be taald hadden. Ook dit wekte geen wantrou- De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, heeft zijn goedkeuring gehecht aan de aankoop van kasteel Rijnhuizen te Jutphaas door de stichting Fundamenteel Onderzoek der Materie (F.O.M.) voor thermonucleair on derzoek. Daar het kasteel op de lijst van Monumentenzorg staat zal er noch aan het exterieur, noch aan de indeling iets veranderd worden. Ook het exterieur van de bijgebouwen zal geen verandering on dergaan, evenmin als het bij het kasteel behorende park. Het kasteel zal gebruikt worden voor representatieve en huishou delijke doeleinden. Voorts zal er de theo retische werkgroep in gehuisvest worden alsmede de bibliotheek en de cantine. In de bijgebouwen zullen voorlopig de la boratoria worden gevestigd. In de toe komst zal op een aangrenzend terrein het centraal laboratorium worden gebouwd. Op het ogenblik zijn de F.O.M.-werkgroe- pen verspreid over Amsterdam, Delft en Utrecht. Advertentie Van Nelle bestellen I wen, omdat hij immers de oorspronkelij ke kwitanties als bewijsmiddel kon over leggen. Op deze wijze heeft T. de uitstaan de vorderingen van de coöperatie in to taal kunnen vermeerderen met een gefin geerd bedrag van rond 40.000. Toen dit eenmaal aan het licht was ge komen gaf de vakantiereis van de familie T. veel stof tot spreken. De kans dat hij met zijn buit de wijk had genomen leek groot. Dit was echter niet het geval. Me vrouw T. had in Molenaarsgraaf en omge ving zoveel abonnees gewonnen voor een damesblad, dat zij en haar man in aan merking kwamen voor een gratis over tocht per vliegtuig naar Amerika, waar het echtpaar onder meer een dochter be zocht. Kort na zijn thuiskomst is T. gear resteerd, nadat hij een bekentenis had af gelegd. De gemeenteraad van Hoensbroek heeft woensdagavond met veertien tegen één stem besloten een raadslid, wiens geloofs brief niet voldeed aan de bepalingen van de Gemeentewet, toch als raadslid te aan vaarden. „Omdat dit besluit in strijd is met de Gemeentewet zal ik het ter vernietiging of ter schorsing voordragen", verklaarde onmiddellijk daarna burgemeester Martin. Na een spannende verkiezingsstrijd was het raadslid Hamers herkozen. Hij ver zuimde echter binnen de door de wet ge stelde termijn zijn benoeming te. aanvaar den. Daardoor werd hij, volgens de bepa lingen van de Gemeentewet, geacht zijn benoeming niet te hebben aanvaard. Het hoofdstembureau benoemde zijn opvolger, de heer Silvertand, tot lid van de raad. De gemeenteraad is het daarmee niet eens. De heer Hamers verklaarde, dat hij het bericht dat hij zijn benoeming wenste te aanvaarden twee dagen te laat had inge zonden. Daardoor had hij van het hoofd stembureau geen bericht van ontvangst gekregen. Daar dit bericht volgens de Ge meentewet een onderdeel is van de ge loofsbrief, had hij deze geloofsbrief niet volledig bij de gemeenteraad kunnen in dienen. Dit wenste de grootst mogelijke raads- meerderheid met inbegrip van de drie wethouders door de vingers te zien. Zij oordeelden dat al heeft het hoofdstembu reau op grond van de letter der wet moe ten constateren, dat de heer Hamers zijn benoeming niet heeft aanvaard, hij wel degelijk de bedoeling heeft gehad zulks te doen. Daarvan heeft hij ook kennis ge geven aan het hoofdstembureau, zij het dan formeel te laat. „Aan formaliteiten mogen wij ons niet ophangen", oordeelde de raadsmeerderheid, die bovendien meende dat de heer Hamers voor zijn ver gissing te zwaar gestraft dreigde te wor den. Advertentie 68. Zij kon bijna niet ophouden het te herhalen. Tot hij om de tafel heenliep, haar omhoog trok en in zijn armen sloot. En met zijn lippen hard en vast op de hare, wist zij, dat zij niets meer behoefde te zeggen. Ze bleven een ogenblik stilstaan. Er was niets te ho ren, behalve het kletteren van regen op de ruiten en het gedreun uit de verte van vliegtuigmotoren. Uit de vei lige haven van zijn armen keek zij naar buiten naar de grijze wolken en de grauwe regen, en het leek alles op eens zo goed en vriendelijk. Zo zeker als zij hem liefhad, zo wist zij ook, dat juist die eigenschappen in hem, die zij aanvankelijk zo on aangenaam had gevonden, de efficiency, die haar in het eerst zo ontbroken had, de discipline, waartegen zij zich maar al te zeer verzet had en de vastbesloten heid, die soms zo hard had geleken, de reddingslijnen waren geweest voor haar veilige landing van deze mor gen, zowel als destijds van de zijne op het Heron vlieg veld. Zacht trok zij zich een weinig van hem terug en vroeg: „Is het door wat er vanmorgen gebeurd is, dat je er opnieuw toe bent gekomen met mij te praten?" Hij lachte. „Gedeeltelijk", zei hij. „We konden eerst niet al te best opschieten. Weet je wel?" Zij knikte. „Na deze morgen scheen het mij van het allergroot ste belang, het met jou uit te praten". Zijn stem klonk heel zacht. „En om je in mijn armen te houden". Hij keek op haar neer. „Maar ik had er de gebeurtenissen van deze morgen niet voor nodig, om te weten, dat ik van je hield. Dat heb ik altijd geweten. Ik kan me de tijd niet herinneren, dat ik dat niet deed". „Dan heb je er lang over gedaan me dat te zeggen". „Je was nog zo.erg jong", zei hij. „En erg groen. En ik wist niet, hoe jij er over dacht Tot voor heel kort scheen je mij te beschouwen als een kruising van een slavendrijver en een zeeroverskapitein". Zij lachte blij. „Dat is inderdaad wat ik deed! Zie je, ik snapte in den beginne niet, waarom je zo streng voor ons moest zijn." Hij glimlachte een beetje zuur. „En toen leek het, of je speciaal een hekel aan mij had en extra lastig tegenover mij was", zei ze. „Ik was maar al te vaak boos", „Op het Heron Vliegveld keek je me aan alsof je van mij hield", ging hij rustig voort, alsof zij niets ge zegd had. „Als het ergens anders, of onder andere omstandigheden geweest was, zou ik toen al gepro beerd hebben je alles te zegggen." „Maar toen dacht je aan Geoff Pollard?" zei Patsy vlug, en zijn wenkbrauwen gingen omhoog. „Hoe weet je dat?" „Ik begrijp het nu, maar tussen hem en mij was er niet. Zie je. De zaken zien er heel anders uit, wanneer je ze van een andere kant bekijkt.Ik geloof nu namelijk niet, dat je tenslotte belangstelling had voor Monica Fairways". Zij keek hem vol verwachting aan. „En ik zal hopen van niet!" zei hij beslist. „Dus je was niet verliefd op haar?" „Nooit". Hij schudde haar even bij de schouders. „Evenmin als jij op Bill Maynard?" „Natuurlijk niet". Zij glimlachte. Geoff Pollard zei altijd dat de geruchten het gewoonlijk voor een deel wel en voor een deel niet bij het rechte eind hebben. „Intussen", ging zij met een gelukkig gezicht voort, „heb je toch op een zeer besliste manier voorkomen, dat hij mij in het ziekenhuis kwam opzoeken". „En maar goed ook!" „Maar het was erg vriendelijk van je om mijn ouders te gaan opzoeken". Haar stem zakte weg, toen haar ge dachten zich richtten op thuis en op haar familie en hoe het allemaal begonnen was. „Het schijnt al zo'n tijd geleden, dat ik hier kwam", zei ze zacht. „Er schijnt zoveel gebeurd te zijn en ik heb ook wel wat geleerd". Maar zij dacht hierbij niet aan de uitsteken de lessen van Crosbie, of zelfs aan de duidelijke uiteen zettingen van Prentice over meteorologie en de te ne men route. Zij dacht aan mannen en vrouwen en aan hun vaak zo verwarde liefdesaffaires en aan die men geling van sympathieën en antipathieën. Zij hoorde hem nauwelijks zegggen: „En wat betreft je ouders, Patsy. Zij hebben mij gevraagd nog eens te rug te komen en daar jij een paar dagen vrij hebt, en ik ook, dacht ik, dat we nu wel konden gaan". Zij keek plotseling naar hem op. ,„Naar huis, bedoel je? Ons huis?" „Ja". Hij lachte wat verlegen „Er zou dan net tijd zijn om te vragen, of ik met hun dochter mag trouwen en mij eens te laten bekijken! Patsy lachte en nam haar tas en handschoenen op. „Ik geloof, dat ze dat al gedaan hebben! zei ze met een gelukkig gezicht. En toen zij naar buiten naar de wagen liepen, voegde zij er aan toe: „Nu ik er nog eens over denk, geloof ik, dat Paps altijd al een zacht plekje in zijn hart voor jou had. Zelfs vóór hij he nog ontmoet had." „En nu ik er nog eens over denk', zei Robert Prentice glimlachend, terwijl hij zijn sleuteltje in het dash board stak, „leek je vader mij iemand met een scherp opmerkingsvermogen". Zij reden zwijgend weg. Geen van beiden zag dat het opgehouden had te regenen. De banden sisten over het natte wegdek. De kale heggen en het bijna bruine gras dropen van het vocht. De huizen met hun nette blauw grijze daken staarden hen aan als een rij nog natte zee honden. Maar voor hen uit hadden de wolken hun lan ge mars vanuit de Atlantische hemel gestaakt. En toen de wagen westwaarts ging, kon Patsy de Great West Road afzien naar de verte, waarin de eerste zwakke stralen van de doorbrekende zon zichtbaar werden. Zij reden langs de weg, die parallel liep aan de voornaam ste startbaan van het vliegveld. Een het gevoel van vei lig op de grond te zijn, droeg alleen maar bij tot de schoonheid van dat onmetelijke uitspansel daarboven. Want ondanks alle sneeuw en mist had de Atlantische hemel haar plotseling een heldere horizon geschon ken, een veilige haven getoond en een rustige landing na de storm, EINDE Advertentie Van Nelle bestellen I Alarmsysteem. Een beruchte figuur uit donker Amsterdam heeft dezer dagen een cabaret aan het Thorbeckeplein op stelten gezet door met de inventaris te gaan smijten en de vrouwelijke artisten lastig te vallen. De exploitant sloeg de in dringer knock out, maar intussen waren alle bezoekers zonder te betalen wegge lopen. De portiers van Rembrandtplein en Thorbeckeplein willen nu een alarm systeem ontwerpen waardoor zij allen te hulp snellen als één van hen moeilijk heden heeft met vechtlustige bezoekers. Bewusteloos geslagen. Een 19-jarige jongen is, toen hij 's avonds door het Ster- rebos in Groningen fietste, aangevallen door een aantal gemaskerde jongelui. Met stokken sloegen de aanranders hem bewus teloos. Ruim anderhalf uur later ontdekte een echtpaar dat door het bos wandelde, de bewusteloze knaap. Het bleek dat hij een hersenschudding had opgelopen. De politie is van mening, dat hier geen sprake kan zijn van een wraakneming of bero ving, maar dat de overvallers een wille keurige voorbijganger te lijf zijn gegaan. DJAKARTA (Reuter) Een bende van ongeveer dertig zeerovers zwerft rond in de wateren rond Tarakan, Noordoost-Bor- neo, zo heeft het Indonesische persbureau Antara bericht. De piraten waren goed bewapend en vielen schepen aan op weg naar Brits- Borneo. Indonesische patrouilles in het gebied slaagden er niet in de zeerovers op te sporen. Advertentie het wonder - reinigingsmiddel Uw hulp in de huishouding. ALA8ASTINE HOLLAND LI. - LDOSEGRACffT 6. AMSTERDAM Vrijdag 1 augustus FILMS Cinema Palace: „De familie Trapp" a.l. 19 en 21.15 uur;Frans Halstheater: ,,'t Zit in de lucht" a.l. 19 en 21.15 uur; Lido Theater: „Vader heeft het moeilijk" a.l. 19 en 21.15 uur; Luxor Theater: „De rode Pimpernel" 14 jr. 19 en 21.15 uur; Minerva Theater: „The pajama game" a.l. 20.15 uur;Rembrandt Theater: „Scampolo" a.l. 19 en 21.15 uur; Roxy Theater: „S.O.S. aan de zuidpool" 14 jr. 19 en 21.15 uur; Studio Theater: „Souvenir d'Italie" a.l. 19 en 21.15 uur: ZANDVOORT. Theater Monopole: „De man met de gouden arm" 18 jr. 19 en 21.15 uur. Zaterdag 2 augustus Openluchttheater: Optreden van de Dutch Swing College band, 20 uur; Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met ver licht interieur, 20.30-22.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Herdenkingstentoonstel ling van Tinus van Doorn 10-12.30 en 13.30-17 uur. „In 't Goede uur": Tekenin gen en etsen van Harry Prenen 10-19 uur; Kunsthandel J. R. Bier: Expositie van werk van Jan Sluyters. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Teyler's museum: Expositie „Goltzius als tekenaar", 10 tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Marcelino, brood en wijn", a.l., 10.30 uur. „De familie Trapp", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: ,,'t Zit in de lucht", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Vader heeft het moeilijk", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en „Zolang er vrouwen zullen zijn", 18 jr., 23.30 uur. Luxor Theater: „Sjors van de rebellenclub", a.l., 10.30 uur. „De rode Pimpernel", 14 jr., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The pfojama game", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Montagnes jeugdvariété", 10.30 u. „Scam- olo", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theaetr: „S.O.S. aan de Zuidpool", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Souvenir d'Italie", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Tra peze", al.., 19 en 21.15 uur. Advertentie Van Nelle bestellen

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4