Velser Gemeenschap betreedt steeds wijder arbeidsveld SOLEX VZV maakte het 60 puzzelaars verre van gemakkelijk Velsense speeltuinen lijden van vernielzucht onder de jeugd „Kranig" werk Drie jeugdhuizen in Velsen hebben een eigen vorm van jeugdwerk rijwiel- en bromfietsonderdelen Nog te weinig verenigingen zien het nut van het agendabureau (5743) in Velser Gemeenschap Tieman's Flitsen uit secties 6 „VELSEN-NOORD" EN DE „SOCIALE SECTIE" De Oranje-sectie in 1957 „Plannen Oranjeverenigin gen stuitten helaas af" IJmuidense zeekadetten naar zomerkamp DE VELSER JEUGD CENTRALE ACTIEF Vanmorgen in de vishal en op zee !xmxxxx»oo(x)oooooooooocx»: Examens VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 IN HET VORIG JAAR zijn de bemoeiingen van de Stichting de Velser Gemeen schap evenals in de eerste jaren van het bestaan van de gemeenschap nog gericht geweest op de bundeling van het Velser verenigingsleven, voor zover dit zich op de vrijetijdsbesteding van zijn leden richt. Dit merkt de voorzitter van de stichting, de heer J. van Os van den Abeelen in het vanmorgen verschenen jaarverslag op. In 1957 kwam een tweetal activiteiten tot ontwikkeling, dat de Velser Gemeenschap een wijder arbeidsveld deed betreden. Men beleefde de start van de sociale sectie, een samenbundeling van vele verenigingen en instanties, die zich ten doel stelt de confrontatie en de verdieping in het inzicht van allen, die hetzij in dienst van overheid, bedrijfsleven of instellingen op levensbeschouwelijke basis, hetzij in ver enigingsverband zich bezig houden met enigerlei vorm van maatschappelijk werk. Uit deze sectie blijken reeds verscheidene vormen van praktische arbeid voort te komen, die slechts door samenwerking van alle beschikbare krachten kunnen worden tot stand gebracht. De tweede activiteit is de vorming van de commissie Velsen- Noord van de Velser Gemeenschap. Het was voor het bestuur van de Velser Gemeen schap een grote voldoening, dat het mogelijk bleek verschillende groepen bewoners van Velsen-Noord onder minder gemakkelijke omstandigheden tot elkander te brengen en aan de gemeenschappelijke bestudering te zetten van vele vraagstukken, die in dit deel der gemeente op kortere of langere termijn dienen te worden opgelost. Aldus werd van de praktijk uit een begin gemaakt met „het wijkwerk". De activiteit van het bestuur van de Velser Gemeenschap met het oog op de bundeling van het verenigingsleven in Velsen leidde tot de nodige contacten met de secties. Hierdoor was het ook mogelijk overleg te plegen over de door B. en W. van Velsen kenbaar gemaakte wens om bij de verdeling der gemeentelijke subsi dies meer dan tot dusverre rekening te houden met de mate, waarin de verenigin gen zélf bijdragen aan de oplossing van hun financiële problemen. In 1958 zal over dit onderwerp nog breedvoerig mèt en in de secties worden gediscussieerd aan de hand van uitvoerig cijfermateriaal; dat door de secretaris van de gemeenschap werd vervaardigd op grond van voor lopige besprekingen, die inmiddels zijn gevoerd. Uit deze besprekingen kwam vast te staan, hoe moeilijk de positie der grote muziekverenigingen is, die door verschillende oorzaken staan voor de al gehele vervanging van hun instrumenta rium. De hiermee verband houdende pro blematiek, die sinds enige tijd op lande lijk en provinciaal niveau wordt bezien, zal ongetwijfeld in de komende tijd de aandacht vragen. Ook hiervoor is het no dige voorbereidende werk verricht. Statutenwij ziging Het algemeen bestuur vergaderde in 1957 tweemaal. Dit is weinig in vergelijking met het dagelijks bestuur, dat negen maal ver gaderde en daarnaast nog diverse bespre kingen met anderen voerde. De opzet is om in de toekomst het algemeen bestuur meermalen bijeen te roepen, vooral ter bespreking van principiële vraagstukken. Het algemeen bestuur behandelde nu vpörnamelijk de herdenking en viering van de vijfde mei, nieuwe mogelijkheden van subsidieverdelïng, begroeting nieuwe bewoners en het wijkwerk. Daarnaast werd besloten tot een statu tenwijziging. Het belangrijkste onderdeel hier betrof de mogelijkheid tot uitbreiding van het aantal leden van het dagelijks be stuur. Daardoor werd het mogelijk om de vertegenwoordiger van de Velser Jeugd- Centrale, welke reeds als waarnemer op de vergaderingen van het dagelijks be stuur aanwezig was, in het dagelijks be stuur op te nemen. Nieuwe bewoners „Nieuwe bewoners begroeten is een dankbare taak", aldus het verslag. „Voor- Advertentie DE IDEALE BROMFIETS ƒ349.50 ƒ399.50 FA. 1. HOODBERG Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O. - Tel. 4214 HEVIGE ONTSTEMMING heeft in de kring van de sectie Oranjeverenigingen der Stichting De Velser Gemeenschap ge heerst over het feit, dat tot tweemaal toe een door de sectie Oranjeverenigingen in Velsen gedaan voorstel aan de burge meester om Koningin Juliana te huldi gen, is afgewezen. De sectie blijft echter doorgaan met het doen van suggesties, wanneer zich de mogelijkheid voordoet de Koningin te huldigen, aldus meldt de se cretaresse, mej. E. Vijlbrief in het jaar verslag van de sectie over 1957. In het verslag wordt vooral gedoeld op het laatste plan van de sectie om bij de opening van de Velser tunnel door iedere school twee kinderen naar de plechtigheid bij de tunnel af te vaardigen. Deze kin deren moesten dan in twee groepen aan de noord- en de zuidzijde van de tunnel ingang worden opgesteld en uit elke groep zouden een jongen en een meisje worden aangewezen, die namens alle schoolkin deren de Koningin een tuil bloemen aan boden. Dit plan werd door de sectie ont wikkeld op verzoek van het bestuur van de Velser Gemeenschap, daar de belang stelling voor een kinderoptocht op de dag van de opening der tunnels matig bleek te zijn. Overigens merkt de secretaresse op, dat de zeven bij de sectie aangesloten vereni gingen zich ook in 1957 in een gezonde ac tiviteit mochten verheugen. Hetgeeft iedere vereniging elk jaar veel zorg ieder schoolgaand kind een feest aan te bieden, daar het aantal geschikte zalen niet stijgt in verhouding tot het groeiende aantal kinderen op de scholen. De avondverzorging van de bevrijdings dag was onder auspiciën van de Velser Gemeenschap opgedragen aan de sectie Oranjeverenigingen. Over deze avond viering doet het jaarverslag uitvoerig ver slag. De meestal besloten vergaderingen van de Velser Gemeenschap en haar secties hebben er toe geleid, dat ook in het afgelopen jaar in Velsen weinig bekend is geworden van de activi teiten van deze stichting, die de bun deling van het verenigingsleven in de stad aan de zee tracht te bewerk stelligen. Wij hebben gemeend aan de activi teiten van de Velser Gemeenschap op deze pagina enige extra aandacht te besteden door uitvoerig te citeren uit het vanmorgen verschenen jaarverslag over 1957. al wanneer vele nieuwelingen gevolg ge ven aan een uitnodiging om te komen horen en zien wat er in hun nieuwe woon plaats leeft en werkt". De in 1957 gehou den begroetingsavond was een succes. Naast begroetingswoorden, inleidingen en projectie zorgden de Volksmuziekschool en het muziekgezelschap „De Inca's" voor een muzikale afwisseling. Een forum kreeg talrijke interessante vragen te beant woorden. Herdenking en viering Ten aanzien van de herdenking op 4 mei en de viering op 5 mei merkt het bestuur op, dat de viering van 5 mei een ernstig punt van discussie in het algemeen be stuur uitmaakt. Het blijkt steeds meer dat deze dag weinig leeft onder de bevolking, want iedere bijdrage in welke vorm ook uit de bevolking is vrijwel nihil. Er wordt dan ook ernstig overwogen om het advies van de regering te volgen en deze dag eenmaal in de vijf jaar te vieren. De her denking op 4 mei staat buiten iedere dis cussie. Het agendabureau Achtenzestig verenigingen, organisaties of andere instellingen maakten in 1957 gebruik van het agendabureau. Op zich zelf een verheugend aantal, maar toch nog te weinig. Het bestuur dringt er bij allen nogmaals op aan om te allen tijde het agendabureau in te schakelen bij het vaststellen van een datum en de vermel ding van bijeenkomsten. Ook eventuele wijzigingen dienen gemeld te worden. Het kan slechts in het voordeel van de ver enigingen werken. Het is niet prettig, wanneer op de avond dat met veel zorg een uitvoering is voorbereid bijvoorbeeld de Velser Kunstkring een toneelstuk van het beroepstoneel in het Rex-theater geeft. En men had het kunnen weten, wanneer telefoonnummer 5743 IJmuiden was ge beld. Meldingskaarten worden gaarne op verzoek toegezonden. Dat de uitbreiding van grote gebouwen niet altijd even gemakkelijk in zijn werk gaat toont deze foto van de ver bouwingswerkzaamheden achter het gebouw van de melkfabriek van „De Sierkan" op de Zijlsingel in Haarlem. Om de voor de uitbreiding benodigde zware en lange betonnen palen op het werk te brengen was het nodig een speciaal geconstrueerde hijskraan met een hoogte van bijna 31 meter te hulp te roepen. Over de bestaande fabriek heen worden de palen achter het gebouw weer neergelaten, hetgeen voor velen op de Zijlsingel een specta culair gezicht opleverde. Alleen het verkeer was minder gelukkig: het moest worden omgelegd. Zaterdagmorgen om ongeveer half ne gen vertrekken zeekadetten van het Korps „IJmond" uit IJmuiden naar Hilversum, waar zij met de andere korpsen uit Neder land voor het zomerkamp van 2 tot 12 augustus zullen verblijven in het Marine Opleidings Kamp. Er zijn voor de zeekadetten dit jaar drie wimpels te veroveren: de „blauwe wim pel", de „groene wimpel" en de „kleine wimpel", welke uitgereikt wordt aan dat korps, dat in gedrag, netheid, optreden en kameraadschap gedurende het zomer kamp het meeste op de voorgrond treedt. Wat de prestaties op watersportgebied be treft is er een wisselbeker, die in het bezit is van het korps Schiedam. Via de radio zullen de korpsen van zich doen horen in het bekende programma van Roel Balten: „Even bijdraaien". Alle korpsen zullen daaraan met een praatje en het vragen naar een plaatje meewerken. De ouders van de jongens zijn uitgeno digd om op zaterdag 9 augustus in het kamp aanwezig te zijn. Dan vindt er een demonstratie plaats, waaraan alle korp sen deelnemen. Daarna worden de wissel beker en de wimpels uitgereikt. GESLAAGD VOOR STAATSEXAMEN H.B.S.-B Voor het staatsexamen H.B.S. (5-jarige cursus, afdeling B) zijn geslaagd de heren J. G. Haasdijk en K. F. Lieshout, die bei den hun opleiding hebben gekregen aan het avondlyceum „IJmond". Advertentie fyttCia/rtonUeJc BlOemiR.hkKONIHOSn. 'JmMen Ruim zestig auto's doolden donderdagavond door Velsens streken op zoek naar lantaarnpalen genummerd N. 276, schrikhekken, wegen links en rechts, vele bordjes en een gedekte tafel, die golden als positieve aanduidingen voor de puzzelrit die onder auspiciën van Velser Zwemvereniging werd behouden. De Velser Zwemvereniging luidde hiermede ook de festiviteiten rond haar dertig jarig bestaan in. Als startplaats was de westelijkste par keerplaats van Velsen gekozen, namelijk de ruimte naast het strandpaviljoen IJ mond en van hieruit ging het (nog) vrij gezwind naar de doolhof ten westen van de Vissershaven, waar de organisatoren iets voor de deelnemers hadden klaarge stoomd waarmee de laatsten het eerste kwartier zoet waren. Tientallen automo bielen wirwarden als versoorde mieren in hun nest in de straten van de zuidzijde. Oud-IJmuiden was het volgende contact punt en ook hier waren in een ommezien van tijd de stille straatjes veranderd in drukke verkeerswegen waar de auto's af en aan reden, zeer ten genoege van de jeugd, die er een welkome gelegenheid in zag „nog wat óp te blijven" en zich dan ook volledig in pyama voor het raam of op het balkon had geïnstalleerd om toch vooral niets te missen. Via vele kronkelingen in IJmuiden-West en -Oost reed de onregelmatige colonne vervolgens naar Driehuis en Santpoort. Er zijn ook in het Santpoortse vele moeilijke problemen opgelost gisteravond. Wat te denken van een engel die zoals duidelijk was aangegeven geen „engel" was en van „tien jonge bomen" dat vol gens de route-uitzetters echt toch wel wat anders is dan tien jonge bomen. Dat het niet meeviel bleek ook wel uit het feit dat slechts zestien wagens een verplichte controlepost in Santpoort aandeden. De controleur die de rijders met een „Je zit goed" wat moed in moest spreken kreeg dan ook nog wel eens te horen „Jij zit hier anders comfortabeler dan ik", of „Zullen we ruilen?" DE ELF SECTIES en speciale afdelingen, die de Stichting „De Velser Gemeenschap" in haar midden kent, zoals de Velser Jeugd Centrale, brengen eveneens in het van morgen verschenen jaarverslag uitvoerig rapport uit over de verrichtingen in 1957 en de plannen voor de komende jaren. De voorzitter van de Velser Jeugd Centrale, de heer G. P. Matthijsen, merkt in het overzicht op, dat hij uitermate dankbaar is over het in gebruik nemen van het jeugdhuis „De Brulboei". Dit prachtig en doel treffend ingericht clubhuis is een groot hulpmiddel bij de vorming van de jeugd, die door geen andere vorm van jeugdwerk wordt opgevangen. Dankbaar is de heer Matthijssen ook gestemd jegens het stuwende werk van het energieke bestuur en de voortreffelijke hoofdleider van het clubhuis. Dankbaar is de voorzitter eveneens over het in gebruik nemen van het r.-k. clubhuis „De Spil". Dit was het antwoord, dat na de principiële moeilijkheden rondom „De Brulboei" van r.-k.-zijde verwacht mocht worden, omdat ook in deze kring de harde noodzaak van de vorming van de niet door de bestaande jeugdgroeperingen opgevangen jeugd wordt ingezien. Met het clubhuis Kennemerstaten van Fivoy zijn er aldus in Velsen drie bolwerken, die deze eigen vorm van jeugdwerk verrichten. De jeugduitwisseling met Guildford in Engeland was een groot succes, terwijl de banden met Bergisch-Gladbach in Duits land zijn verstevigd. Het jeugddefilé ter gelegenheid van de opening van de Velser tunnels was een grootse manifestatie en tevens een zichtbaar bewijs voor het ge meentebestuur, dat zijn subsidiebeleid ten aanzien van de jeugd voortreffelijk is, om dat juist de onontbeerlijke steun deze vor men van jeugdwerk mede mogelijk maakte. De ontvangst van Sint Nicolaas, die de V.J.C. dit jaar voor het eerst mocht orga niseren, was het feest van de jeugd. Op verzoek van het gemeentebestuur mocht het bestuur van de V.J.C. adviseren ten aanzien van de verdeling van de door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde sub sidiebedragen. Met vreugde heeft de voor zitter geconstateerd, dat het gemeentebe stuur dit advies praktisch ongewijzigd heeft overgenomen. Het centraal bestuur van de V.J.C. is in de loop van 1957 weer een juiste weerspie geling geworden van de verschillende soor ten jeugdwerk in de gemeente, terwijl het Teleurstellend is het, dat de meeste speeltuinen in Velsen in het vorige jaar niet alleen veel, maar ook kostbare hinder hebben ondervonden van baldadigheid en vernielzucht van sommige jeugdige van dalen. Herhaaldelijk moesten de speel- tuinbesturen de afrasteringen, de werk tuigen en vooral de ruiten van de clubge bouwtjes laten herstellen en vernieuwen. Dit meldt de secretaresse van de sectie speeltuinen van de „Velser gemeenschap" in het jaarverslag. De samenwerking tus sen de speeltuinen in Velsen is overigens zeer goed geweest, aldus vervolgt zij. Dit kwam onder andere tot uiting op de geza menlijke vergaderingen. De sectie hield een lezing-avond, waarop de heer Oost- rom, bestuurslid van de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties het onderwerp „Bestuurstechniek" behandelde. Deze le zing was een zeer interessante, die voor de aanwezige speeltuinvereniging-be stuurders zeker vruchten zal afwerpen. Alle verenigingen hadden voorts in 1957 hun eigen programma met zeer verschil lende activiteiten en hoogtepunten. Ge noemd kunnen worden de zomeruitstap- jes met de kinderen, de speeldagen op de speeltuinen en in het winterprogramma de feestmiddagen, filmvoorstellingen, to neel- en operette-uitvoeringen, clubs op al lerlei gebied, zoals handenarbeid, muziek en modelbouw. Al deze werkzaamheden werden door de ijver der bestuursleden en leiders en leidsters, doch ook zeker niet in de laat ste plaats door de gemeentelijke subsidies gesteund. De sectie speeltuinen is van mening, dat ook in 1957 de gelden, die door het ge meentebestuur aan de speeltuinverenigin gen zijn verstrekt, naar beste weten zijn besteed en zij is er van overtuigd, dat elk kind in de gemeente Velsen door de speel tuinen in de gelegenheid is gesteld te ge nieten van verantwoorde ontspanning naar lichaam en geest. Reeds in 1957 werd aangevangen met de voorbereidingen van een te houden Streekconferentie van de N.U.S.O., waar voor ditmaal IJmuiden als conferentie plaats was uitgekozen. Deze voorbereidin gen werden met de nodige intensiteit ge troffen, teneinde deze conferentie in alle opzichten te doen slagen en de gemeente Velsen eens in het middelpunt van de speeltuinbelangstelling van geheel Noord holland te plaatsen. De in 1957 aan de verschillende speeltui nen in totaal uitgekeerde subsidie, ten be hoeve van het speeltuinwerk en de club activiteiten bedroeg 13.500. De tuinen In 1957 kwam het tot algehele afwikke ling van de liquidatie van Speeltuinvereni ging „Heuvelwijk" in IJmuiden. Met leed wezen heeft men deze speeltuin zien ver dwijnen. De Stichting r.k. Speeltuin Santpoort, die van haar terrein in Santpoort moest worden verdreven, omdat ter plaatse ge bouwd zal worden, kreeg een nieuw ter rein aangewezen en hoopt in 1958 haar speeltuin weer op te bouwen. De speeltuinvereniging „De Moerberg" richtte haar speeltuin aan de Maasstraat in IJmuiden in, doch kon nog niet tot de officiële opening overgaan door interne omstandigheden. De Buurt- en Speeltuin vereniging „D.S.S." in Oud-IJmuiden ging over tot het splitsen van deze vereniging in een afzonderlijke buurtvereniging en een zelfstandige speeltuinvereniging. De speeltuinvereniging „Jong Santpoort" mocht haar tuin een geheel nieuw aanzien geven door het verbeteren en vernieuwen der werktuigen en het geheel restaureren van haar clubhuis, waarbij de grote zelf werkzaamheid alle lof verdiende. dagelijks bestuur uitgroeide tot een nor male bezetting. Al deze punten overdenkend is de voor zitter dankbaar voor het groeiende besef in Velsen, dat de V.J.C. inderdaad een „centrale" is, waar ieder met ieder in con tact komt. „Mogen wij ook in 1958 weer eendrachtig samenwerken bij de vorming van de jeugd in al zijn geledingen en moge de V.J.C. daarbij de helpende hand bieden. Het is een mooie en een grootse taak en gaarne dank ik u allen voor de inzet van uw volle persoonlijkheid in deze". Jammer was het, dat door het falen van de ordemaatregelen het slot van de ont vangst op het Marktplein wat verstoord werd. Maar in samenwerking met dé politie kan dit in 1959 anders zijn. Kadervorming Op vijf achtereenvolgende woensdag avonden werd de derde cursus spel en sport gehouden, geleid door een der docen ten van de Stichting Lichamelijke Opvoe ding, Spel en Sport in het Jeugdwerk te Amsterdam. In totaal werd deze cursus door 18 deelnemers tot een succesvol einde gebracht. Op het gebied van de kadervorming is 1957, in vergelijking met voorgaande jaren, een rustig jaar geweest. Een jaar, waarin door de V.J.C. enerzijds op de dubbeltjes gepast moest worden, opdat andere evene menten, zoals bijvoorbeeld de toch altijd nogal kostbare jeugduitwisseling niet in het gedrang zouden komen, anderzijds meer aandacht is besteed aan het peilen van de behoefte aan bepaalde cursussen, opdat bij de organisatie daarvan op een zo hoog mogelijk aantal belangstellenden ge rekend kan worden. Dit laatste heeft tot gevolg gehad, dat eind 1957 een aanvang werd gemaakt met de voorbereiding van een drietal basiscursussen, die in het voor jaar van 1958, uiteraard bij voldoende deelname, zouden worden gehouden: cursus toneel-improvisatie (5 avonden); cursus expressie-technieken (handenarbeid) (11 avonden); cursus spel en sport (ditmaal 6 inplaats van 5 avonden). Inlichtingen kant oor Nadat de internationale contacten, de activiteiten op bevrijdingsdag, het jeugd defilé, de actie voor de Unesco, de intocht van St. Nicolaas en plannen voor het kamp voor minder valide kinderen, nogmaals uitvoerig zijn behandeld, vermeldt het jaarverslag, dat het bureau van de Velser Jeugd Centrale ook steeds meer de infor- mateibron wordt voor vele verenigingen en particulieren, wanneer het gaat om in lichtingen over zeer uiteenlopende aard. Dikwijls voorkomend was in 1957 de vraag naar inlichtingen omtrent de Nederlandse Jeugd Herberg Centrale en de mogelijk heden, die deze instelling voor de trekken de jeugd biedt. Dit leidde tot een nader contact tussen de N.J.H.C. en de V.J.C., waarbij werd overeengekomen, dat het bureau van de Velser Jeugd Centrale zal fungeren als uitgiftekantoor voor inlich tingen- en aanmeldingsformulieren. Indien blijkt dat een dergelijk kantoor in Velsen in een behoefte voorziet, waar ook contri buties kunnen worden voldaan en gidsen verkrijgbaar zijn, dan kan het bureau van de V.J.C. als inlichtingenkan.toor door de N.J.H.C. worden aangewezen. DE SECTIE MUZIEK van de Velser Gemeenschap bestaat thans uit veer tien verenigingen. Ter bespreking van de verschillende activiteiten kwam het sectiebestuur in 1957 vijf maal bijeen. Het festival op 25 mei was een succes; de openluchtconcerten kwamen er, me de door het slechte weer mager af. Al resumerende is secretaris G. Wiedijk tevreden over het afgelopen jaar. Al zijn er nog steeds een paar verenigingen die niet uit hun verdoving kunnen op staan, men gaat met vast vertrouwen in de samenwerking de volgende jaren tegemoet. DE HEREN C. de Jong, C. Peet en W. Bijl maken het bestuur uit van de sectie toneel. Helaas moet in het jaarverslag melding worden gemaakt van het op heffen van „Varia". Een steeds groter wordende concurrent is voor de toneel vereniging het televisiespook. Bij alle verenigingen is een daling, soms aan zienlijk, van het ledental op te merken. Door het geringer aantal bezoekers wordt de kaspositie van de verenigin gen ook slechter. Het is daarom te ho pen, aldus het verslag, dat er op ruime schaal subsidie kan worden verleend. Zo niet, dan zullen er zeker meer ver enigingen moeten overgaan tot ophef fing. De sectie VOLKSONTWIKKELING heeft in 1957 een serie wintercursussen gehouden. Men heeft voor alle cursus sen niet te klagen gehad over gebrek aan belangstelling. Frans voor begin ners en gevorderden had 52 leerlingen, Engels 65, Duits 17, Spaans 23 en Itali aans 45 leerlingen. De cursus spreken in het openbaar werd gevolgd door vijf tien personen, de cursus zwerftochten door vreemde landen door zeventig per sonen en de lezingen over woninginrich ting in onze tijd door veertig personen. „Atoomenergie nu en in de toekomst" trok slechts twintig deelnemers. DE SECTIE „ZANG" was in 1957 tweemaal bijeen. Er zijn nu 23 koren bij de sectie aangesloten. Op 5 april werd een vormingsavond gehouden, waarop de heer Anton de Beer een lezing hield over het wel en wee der zang. In plaats van een vormingsavond had het be stuur voor 1958 plannen voor een con certavond. Voor de zomerconcerten wil men tot een regeling komen van meer koren op een avond- De ervaring heeft geleerd, dat massaal optreden het mees te publiek trekt. De avondschemering verraste nog vele deelnemers. Om ongeveer negen uur kwa men de eersten aan het eindpunt, Hotel Royal aan de Kennemerlaan te IJmuiden, doch tot zelfs na tienen druppelden de vermoeide rijders en rijdsters binnen. Het zoeken was er in dat laatste uur niet ge makkelijker op geworden omdat men de aanduidingen in de schemer spoedig over het hoofd zag. Doch wat deed het er alle maal toe; eenmaal aan het eindpunt was alle zorg gauw vergeten in de gezellige sfeer van rijders, die hun ervaringen uit wisselden. In de allerbeste stemming werden de uitslagen bekend gemaakt en de voorzitter van de Velser Zwemvereniging, de heer P. Swier, maakte tevens van de gelegen heid gebruik ook de politie, de controleurs en verdere medewerkers voor hun hulp dank te zeggen. De prijzen gingen in de A-klasse naar 1. equipe Koomen, 2. equipe Doets, 3. equipe Kamper en 4. equipe Jonkhof. Zij behaal den respectievelijk 90, 103, 113 en 115 strafpunten. In de B-klasse was de uitslag: 1. equipe Wermenbol, 2. equipe De Boer, 3. equipe Gorter, 4 equipe Van der Kruk, 5 equipe Van Pel, 6 equipe Van der Horst, 7. equipe De Goede en 8 equipe Van der Glind. Prijzen van donderdag Heilbot 3.603.00, gr. tong 5.10—4.80, grm. tong 4.80—4.00, kim. tong 4.403.80, kl. tong I 3.903.40, kl. tong II 3.90—3.30, tarbot I 3.80-3.30, zalm 5.50 per kg. Tongschar 7761, kl. tongschar 55, kl. schol II 52—32, schar 4032, bot 20, v. Haring 3522, ma kreel 1912.50, gr. schelvis 5042, grm. schelvis 4232, kim. schelvis 4228, kl. schelvis I 3728, kl. schelvis II 37—26, wijting 38—29, gr. gul 47 41, mid. gul 3629, kl. gul 2320, k). haai 34, poontjes 20, kl. koolvis zw. 30 per 50 kg. Gr. kabeljauw 248150, gr. koolvis zw. 110—102 per 125 kg. Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 - Tel. 6317 Haarlem. Hoofdakte-examens. Geslaagd voor de gehele akte: Th. Boer, Amsterdam: J. Bosman, Obaam; D. Klip, Santpoort; B. Knoet', Z.O.-Beem- ster; A. G. Huisman, Amstelveen: J. N. v. Iersel, Hoorn; J. B. A. v. d. Linden, Obdam; P. J. Vens, Zaandam; K. Janssens, Krommenie; G. H. van Dam, Mijdrecht; J. Zemel, Haarlem; R. Vrij- moeth, Badhoevedorp; L. v. Noord, IJmuiden; B. F. Verfaille, Den Helder. Voor gedeelte A; J. G. Meenhorst, Haarlem; N. J. Max, Haarlem. Voor gedeelte B: J. de Prins, Den Helder. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBORENHadewych L. M. J., d.v. T. A. van Doorn en J. M. A. Tromp; Adriana L. M., d.v. A. Schelvis en C. Hes; Wilhelmina H., d.v. W. Hool- werf en J. E. Pirovano; Divera M. W., d.v. A. L. van Noort en C. T. Zonneveld; Johanna T., d.v. M. J. Pontman en C. M. Blokland; Jacobus L. F., z.v. B. J. Post en M. J. J. Paagman; Willemina en Hendrika, dochters van H. Kerkhof en H. de Groot; Edith C., d.v. J". J. den Bakker en G. de Cock; Cornelia C. J., d.v. H. L. A. Burger en J. Lute; Cornelis M. en Simon J., zoons van C. Bak- kum en A. J. Winkelaar; Frans J., z.v. W. L. Ol denburg en P. Basstra; Cornelis J., z.v. J. de Ruijter en L. de Bouvré; Johanna A. C., d.v. C. P. J. Manders en W. J. Berendonk; Wilhelmus G. T., z.v. W. Hoogeboom en C. M. van den Peet; Charlotte L., d.v. G. A. M. v. Tiggeloven en J. M. A. van der Kemp. ONDERTROUWD: J. H. Ettema en P. M. Ven del; J. A. M. van Egmond en A. M. Bos; H. van Geest en G. R. Lijnslager. GETROUWD: P. J. Beentjes en J. G. van Zan ten; J. R. Langedijk en J. M. Florijn; W. J. van Dusseldorp en M. A. Hommes. OVERLEDEN: J. D. Nijman, 53 jr., gehuwd met A. Blom; T. P. C. E. Oosterman, oud 72 jr., wedn. v. Kl. Bergman, wonende te Velsen; C. C. H. Koek, oud 68 jr., gehuwd met A. C. Snakenbroek. Op de Dam in Amsterdam is een kunst schilder neergestrekendie met brede zwaaien van zijn penseel het oude pa leisraadhuis vereeuwigt. Zijn ezeltje is het middelpunt van een groep critische toeschouwers van alle leeftijdendie zich met ernstige gezichten overtuigen of het wel „lijkt".

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6