Internationaal J. M. W. Hout- jeugdtoernooi Tienjarig bestaan „Da Costa"-speeltuin Hoofdklasse damcompetitie begint in september te draaien Straatvechter veroordeeld, die automobilist mishandelde Havenberichten Bouw bejaardentehuis te Beverwijk Groenendaal's Superslagerijen DINSDAG 26 AUGUSTUS 1958 4 Voetbal in Kennemerland „Watervliet" in SV-toernooi VSV won van CSV (2-1) „Suomi"-wedstrijden Vergeet vooral niet Kiïiheimers verloren op twee fronten Duitse gasten veroverden wisselbeker Ook sport op de „BIMIJ" Dr. J. Schouten uit de Raad van State Vlot Zevenkamp van „IJmond" Reddingboot-ijsbreker voor Zweden P. J. Hilvers overleden Graafmachines in actie Ter gelegenheid van 't tienjarig bestaan van de „Da Costa"-speeltuinvereniging in Velsen-Noord heeft het bestuur zaterdag avond een receptie gehouden in de keurig versierde zaal van het Fivoy-buurthuis aar de Noorderlaan. Het gemeentebestuur van Velsen was vertegenwoordigd door wethouder H. de Boer. Voorts waren onder de aanwezige gasten: de heer J Schuitemaker namens de NUSO; de lieer G J. Kwakkel, gemeentleijk ambtenaar voor jeugdzaken en VJC-bestuurslid; de heer M. J. Marcus, voorzitter van de speel tuinsectie der VJC en de bestuurders van de speeltuinverenigingen „Kindervreugd", Schulpen", „de Meerweiden", „Jong Sant poort" en de Oranjevereniging „Velsen- Noord". Er waren vele fraaie bloem stukken. Wethouder De Boer wees erop, dat het niet gebruikelijk is dat het gemeentebe stuur vertegenwoordigd wordt bij een ge legenheid als deze, maar een uitzondering mocht hier, volgens spreker, wel worden gemaakt, gezien de moeilijke omstandig heden waaronder in Velsen-Noord het jeugdwerk moet worden verricht en de inspanning die het. bestuur van „Da Costa" zich heeft getroost. Ten aanzien van het zeer nuttige Ken- nemerstatenwerk, dat evenzeer de jeugd omvat, zal er zeker samenspel met de speeltuin moeten komen, om aldus ook in d° toekomst te kunnen beantwoorden aan hetgeen de jeugd nodig heeft. De gemeente heeft waar zij kan, aldus de heer De Boer, die de prettige mededeling deed, dat hij juist die morgen een belangrijke subsidie uitkering ten gunste van ,Da Costa" had gesigneerd. Namens het gemeentebestuur feliciteerde hij de jarige vereniging. De voorzitter van de speeltuinvereniging Da Costa, de heer M. P. Langeveld, dankte wethouder De Boer en het gemeentebe- Wjjk aan ZeeDIO: 13 Wijk aan Zee is er niet in geslaagd om de derde bekerronde te halen; men heeft in DIO uit Haarlem de meerdere moeten erkennen. Na een goed kwartier spelen slaagde Smit erin De Blok voor de eerste maal te passeren: 01. Midvoor Bel maak te gebruik van een misverstand in de Wijk aan Zee-achterhoede en bracht de stand op 02. In de tweede helft bracht Smit de stand op 03, waarna N. Aarden burg kort voor het einde een tegenpunt scoorde: 13. De KennemersMeteoor: 13 Het is de Kennemers niet mogen ge lukken de Zilveren Meteoor mee. naar huis te nemen. Zij verloren met 13 van Me teoor. Voor de. rust wogen beide partijen tegen elkaar op. Sijmons maakte voor Meteoor het eerste doelpunt: 01. In de tweede helft vergrootte Meteoor haar voorsprong tot 02. Zwanenburg verklein de de achterstand: 12, maar kort daarop bracht Looien de (eind)-stand op 13. De wedstrijd De KennemersIVV ein digde in gelijk spel, maar de Ilpendam- mers wonnen uiteindelijk door vrije straf schoppen, zodat de Kennemers op de vier de plaats terecht zijn gekomen. ADOAlcmaria Victrix: 13 ADO is er uit! De Alkmaarders waren iets sterker en de ADO-achterhoede maak te blunder op blunder.Toch is het voor de toeschouwers een aantrekkelijke wed strijd geworden. Alcmaria nam na 15 mi nuten spelen de leiding, toen doelman Burger te ver uit zijn doel stond en Smit over hem heen in het doel schoot: 0—1. In de tweede helft was ADO sterker en Theo de Wit bracht na 8 minuten de stand op 11. Tot twee maal toe trapte Welboren op het ADO-doel terug en beide keren was de midvoor van A.V. in staat alle profijt hieruit te trekken: 13. HarlingenDEM: 04 Tegen de Friese tweedeklasser Harlingen heeft DEM een goed partijtje voetbal ge demonstreerd. Da Friezen hadden al heel weinig in te brengen. Voor de rust maakte DEM twee doelpunten, door Zonjee en Noordemeer. De tweede helft gaf een zelfde spelbeeld te zien. Er volgden wederom twee doelpunten en weer waren het Zonjee en Noordemeer die scoorden: 0—4. Een DEM-combiriatie speelde tegen Geel-Wit; de uitslag was 11. BeverwijkZandvoortmeeuwen: 15 Tegen de technisch beter spelende Zandvoorters was Beverwijk niet opge wassen. Voor de rust hadden de kustbe woners reeds een 03 voorsprong door doelpunten van Roodselaar. Vitesse—KW: 4—1 In Castricum kreeg Vitesse KW uit Krommenie op bezoek. Vitesse won deze wedstrijd met 41, zodat zij in de vol gende bekerronde uitkomt. Voor Vitesse scoorden achtereenvolgens: Liefting, nog eens Liefting, De Zeeuw en Jonker. Van Heyningen van KW maakte door een strafschop, het enige tegenpunt: 41. CSV—VSV: 1-2 De Zeewegbewoners waren voor de rusl verscheidene keren in de gelegenheid om de score te openen maar slaagden hierin niet. Eerst na rust kwam, na een misver stand in de CSV-achterhoede, het eerste doelpunt (door Martens). Keeper Geerlofs greep kort daarna mis naar een schot van Stolk, waarmede de stand weer ge lijk was (1-1). Ten slotte slaagden de Vei- senaren er in andermaal De Heer te pas seren: 1-2, met welke stand het einde kwam. Vitesse 2Alkmaar 2: 1-4 Bepaald aantrekkelijk voetbal was er in deze ontmoeting niet te zien. De thuisclub probeerde wel het tempo van hun gasten bij te houden maar slaagde hierin ondank? veel zwoegen niet,. Met de rust was het 1-2. De eindstand werd 1-4. Bij de zondag door de korfbalvereniging „Sport Vereent" te Santpoort gehouden eeriewedstrijden voor aspiranten was Wa tervliet A uit Velsen-Noord ingedeeld in de B-afdeling. Luto A uit Amsterdam won in de A-afdeling. De Watervlieters konden niet in de prij zen komen Van de afdeling, waarin Animo Ready A wegens het doeltreffender nemen van strafworpen dan Luto C eerste werd. De resultaten voor Watervliet A waren tegen Animo Ready A, Luto C, KZB en DDVA respectievelijk 0-1; 1-1: 0-0 en 1-3. Er werd op zes velden tegelijk gespeeld: de organisatie was uitstekend en behalve, een fikse regenbui in de morgenuren, d'e de wedstrijden niet ophield, hadden de korfballers vrij goed weer. stuur. Hij wees op de mogelijkheid dat in de toekomst de speeltuin zal moeten ver huizen, in verband met de uitbreidings plannen van de gemeente; hij riep bij eventuele moeilijkheden, die daarvan net gevolg zouden kunnen zijn, alvast de hulp in van het gemeentebestuur. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd de nieuwe verenigingsvlag gehesen. De cabaretvoorstelling werd bijgewoond door zeer velen en viel kennelijk in de smaak. Weer met een andere proefcombinatie dan tegen KFC speelde VSV zaterdagmid dag een oefenwedstrijd tegen de Castri cumse derde klasser CSV. Jammer was het, dat ook deze keer de IJmuiden-speler Van Leeuwen wegens een blessure de wed strijd niet geheel kon uitspelen, zodat een oordeel over hem nog moet worden op geschort. Het is een fris en levendig partijtje voet bal geworden. De Castricumse amateurs stelden alles in het werk om de profs een nederlaag toe te brengen en zij bezorgden de IJmuider verdediging, waarin Pelser ook nu weer de spilplaats bezette, heel wat werk. Hierbij viel het op, dat de nieuwe (jeugdige) halfback Uniken het lang niet slecht deed en de andere vleugel- half, Malesteyn, na de rust danig afzakte In de IJmuider voorhoede bevestigde linksbinnen Van der Heyden opnieuw de indruk, dat hij over zijn gebrek aan zelf vertrouwen heen is. Weliswaar scoorde hij deze keer niet Zwanenburg was de fabrikant van beide VSV-doelpunten maar dat kwam door het prachtige werk van de Castricumse keeper De Heer. Ook de VSV-doelman liet een paar maal zien, dat hij zijn vak verstond. Hij werd éénmaal gepasseerd, zodat VSV tenslotte met 2-1 won. Als sluitstuk van het atletiekseizoen heeft de Kennemeïstaten Atletiekvereni ging „Suomi" zaterdag en zondag op „Wa tervliet" voor haar leden in de verschil lende afdelingen drie-, vijf-, en achtkam- pen gehouden. Er was veel belangstelling en er werd dikwijls fel gestreden. Vooral op de loopnummers. Noch door de dames noch door de heren zijn bijzondere presta ties verricht. Bij de heren was het opval lend, dat H. Gnodde in de eindklassering de overigens nog jonge cracks Hurkmans en Groen met ruim verschil achter zich liet. Met bijna even ruim verschil zege vierde mevr. D. Adelaav-Hurkmans bij de dames, terwijl de juniorenstrijd ten slotte voor A. Langendoen een flinke voorsprong opleverde. De eindstanden zijn: Dames: 1. D. Adelaar-Hurkmans 1838 p.: 2. L. Scheffers 1584 p.; 3. C. v. d. Mev 1496 u.: 4. I. Waagmeester 991 p.; 5. C. v. d. Wel 951 p.; 6. J. Koeten-Bleeker, 799 p. Heren: 1. H. Gnodde 3733 p.; 2 J. Hurkmans 3326 p.: 3. J. Groen 3279 p.; 4. L. Kroone 2940 p.; 5. D. v. Zutfen 2939 p.; 6. en 7. J. Bronsveld en L. Schol 2668 p. Jongens A: 1. A. Langendoen 2622 p.; 2. K Lieuwen 2360 p.; 3. W. v. Goethem 1939 p.; 4. C. Winkel 1533 p.: 5. H. Keizer 1477 p.; 6. R. Schmoli 1123 pt. Jongens B: 1. H. Schmoli 2259 p.; 2. R. Andrin- ga 1751 p.: 3. C. Ingwertsen 1364 p. Jougens C: 1. H. Winkel 1916 p.; 2. K. Tabak 1560 p.; 3. H. Luntz 1338 p. Meisjes A: 1. M. Bakker 1655. p.;. 2, A. Woort- man 1306 p. Meisjes B: 1. M. Coelingh 1782 p.: 2. B. Schip per 1076 p.: 3. C. Speelman 1025 p. Meisjes C: 1. E. Snijders 1105 p.; 2. G. Koeten 782 p.; 3. M. Bakker 758 p. BROEKBERGENLAAN AFGESLOTEN. De Broekbergenlaan te Santpoort zal van 1 tot en met 13 september in verband met de uitvoering van werkzaamheden, voor al le verkeer zijn afgesloten. GRONDSTOFFEN VOOR DE PAPIERFABRIEK Zaterdagmorgen zijn aan de steigers van de papierfabriek Van Gelder Zonen twee zeeschepen met grondstoffen aangekomen. Van de Finse haven Borga voerde het Deense s.s. „Bretland" een lading van ruim 1240 vadem papierhout aan en het Zweedse s.s. „Froste" kwam met een lading van 2760 ton houtstof uit de Zweedse haven Bjorka. Advertentie onze WOENSDAGSE GEHAKTRECLAME U weet: dan kost ons reclame-gehakt van ƒ1.25 p.p. 98 ct. p.p„ p. kilo 1.75 Ons Gehakt van Runder- en Varkens lappen gedraaid van 1.78 kost dan 1.48 p. pond Al het gehakt inclusief zakje zout en kruiden. Zeeweg 229 IJmuiden Da Costalaan 15 Driehuis De vriendschappelijke wedstrijden die zaterdagavond op „Rooswijk" tussen de eerste en tweede elftallen van „Kinheim" en het in de vierde klasse teruggekeerde USVU uit Uitgeest werden gespeeld, heb ben ook nu weer getoond, dat de Velsena- ren heel wat minder voetbalkwaliteiten bezitten dan de gasten. Kinheim 2 telde vele invallers, die moeite hadden om een goed samenspel te ontwikkelen, maar de veel lager geklasseerde tegenstanders de monstreerden een zo grote geestdrift en waren zo vaardig in de aanval, dat Kin heim 2 met 1-8 werd verslagen. In de hoofdwedstrijd van de beide eerste elftal len nam Kinheim het initiatief met enige goed opgebouwde aanvallen, waaruit na tien minuten het eerste doelpunt ontstond (1-0). Een vlotte USVU-tegenaanval bracht met een mooi doelpunt de par tijen op gelijke voet (1-1), doch toen na twintig minuten USVU een hoekschop mocht nemen, die niet voldoende werd weggewerkt, was het overwicht van de thuisclub opgeheven (1-2). Kinheim pro beerde opnieuw het spel te verplaatsen, maar in de aanval was dit te onsamenhan gend om de stugge Uitgeester-verdedi- ging, met aan het hoofd de prima wer kende doelman, te verrassen. De verras sing kwam met een offensief van het geestdriftig spelende USVU, dat in het laatste kwartier de stand op 1-4 bracht. Na de hervatting kon Kinheim aanvanke lijk de kracht van USVU niet breken en vergrootten de gasten de voorsprong tot 1-5. Dit werd Kinheim te erg en na een kwartier volgden binnen de minuut twee fraaie doelpunten (3-5). De Uitgeester doelman redde daarna verschillende ke ren keurig bij een aantal harde schoten. Fouten in de Kinheim-verdediging, die ook nog werd omgezet, leverden nog twee fraaie doelpunten op. Het werd een ver diende 3-7 overwinning. In het Zandvoort- meeuwen-toernooi plaatste Kinheim I (ZMC) door een 2-6 zege op de organise rende club zich in de winnaarsronde. Op „Tussenwijk", het Van Gelder Sportpark, heerste zondag tijdens het door de v.V. „Kinheim" gehouden J. M. W. Hout-jeugdtoernooi een internationale sfeer wegens het deelnemen aan deze wedstrijden door de Duitse club St. Tönis en de Belgische vereniging K.F.C. Mol Sport, beide clubs uit de respectieve gelijknamige plaatsen. Op de prachtig aangelegde velden is in bijna alle ontmoetingen aardige strijd geleverd om tot het hoogste resultaat te komen. Zowel bij de junioren- als in de aspiranten afdeling kwamen de Duitse gasten met hun beide elftallen samen tot het hoogste puntenaantal en het was de juniorenstrijd St. Tönis—Beverwijk (0-1), die voorkwam, dat ook in deze afdeling de Duitsers eerste werden. Nu kwam Beverwijk met acht punten aan de eerste prijs, een wisselbeker. St. Tönis als tweede kreeg een lauwertak, terwijl Roodenburg (Leiden) nummer drie werd met zes punten (medaille). KFC Mol bleef met haar kleine spelers beneden de verwachtingen. In de aspiran tenafdeling bezetten de Belgen de laatste plaats en hier wonnen de Duitse jongens alle 5 wedstrijden, wat werd beloond met een beker. Kinheim (acht punten) verwierf als tweede een lauwertak en wegens beier doelgemiddelde ontving ook hier Rooden burg als derde een medaille. Na afloop van dit zeer geslaagde toer nooi, dat met het oog op het'vroege ver trek van de buitenlandse gasten, stipt op tijd en volgens schema verliep, dankte Kinheim's voorzitter, de heer W. Louwman, de directie van Van Gelder's papierfabriek voor het geheel belangloos beschikbaar stellen van haar terreinen, om voorts de scheidsrechters Dekker, Dobbelaer, Van Leeuwen en v. d. Steeg voor hur\ belang rijke bijdragen in het welslagen lof toe te zwaaien. Niet minder dankbaar was de voorzitter voor de sportieve medewerking van de buitenlandse clubs en de gehele Kinheimfamilie. De heer S. Goes, voorzitter van de Jeugdcommissie, reikte vervolgens de be haalde prijzen uit: De uitslagen waren: Aspiranten: St. TönisKinheim 10; RoodenburgBeverwijk 00; Stormvogels KFC Mol 22; Beverwijk—Kinheim 01; KFC MolSt, Tönis 03; Stormvo gelsRoodenburg 11; BeverwijkKFC Mol 10; KinheimStormvogels 20; St. TönisRoodenburg 10; KFC MolKin heim 01; St. TönisStormvogels 20; St Tönis—Beverwijk 2—0; KFC Mol— Roodenburg 02; BeverwijkStormvo gels 11. Eindstand: St. Tönis, 2 2 2 2 2, 10 pun ten; Kinheim, 0 2 2 2 2, 8 punten; Rooden burg, 1 1 0 0 2, 4 punten; Beverwijk, 10 2 0 1, 4 punten; Stormvogels, 1 1 0 0 1, 3 punten; KFC Mol Sport, 1 0 0 0 0, 1 punt. Junioren: KFC MolKinheim 00; StormvogelsSt. Tönis 03; Roodenöurg Beverwijk 00; KFC MolSt. Tönis 01; KinheimRoodenburg 00; Bever- De hoofdklasse damepmpetitie om de kampioenstitel van Noordholland zal in september aanvangen. Er zullen in totaal zestien damtientallen worden toegelaten. Deze 16 clubs zijn verdeeld in twee groepen van acht. De eerste enkele ronde gaat om de bo venste twee plaatsen van elke groep. De finale van vier damtientallen spelen een dubbele competitie om de provinciale damtitel. Voor het district Kennemerland zullen S„ Bavo (Heemstede), Haarlemse Damclub In een speciaal ingerichte hoek zullen op de BIMIJ ook enige Velsense sport verenigingen acte de présence geven. Medewerking wordt verleend door de Christelijke Gymnastiekvereniging „IJmui den", de Boksvereniging „De Ring" en de Krachtsportvereniging „Hercules". De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, veroordeelde maandag een 24- jarige metselaar uit Haarlem tot een 'ge vangenisstraf van veertien dagen wegens mishandeling van een Heemsteedse auto mobilist. De metselaar liep op de avond van zater dag 29 maart met enige vrienden op het Verwulft in Haarlem toen een van hen onverhoeds bij wijze van grap voor een naderende auto sprong. De bestuurder, een 43-jarige kapper uit Heemstede, moest uit alle macht remmen om een aanrijding te voorkomen. De jongelui jouwden de danig geschrokken automobilist op de koop toe uit. Deze stapte uit zijn wagen en vroeg een van de opgeschoten knapen wat er te jouwen viel. Voor dat hij er op bedacht was kreeg de kapper van de metselaar een opstopper, waardoor hij bloedend in het gezicht werd verwond. Daarop liepen de jongelui weg. Even verderop hield de Heemstedenaar de metselaar staande maar opnieuw kreeg hij van deze enkele klap pen toegediend. De metselaar zei tegen de politierechter, dat de kapper dreigend op hem was afgekomen. Hij had uit zelfver dediging gehandeld. De kapper, die als ge tuige werd gehoord, verklaarde echter dat hij niet de minste lust in een vechtpartij had gehad. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, gispte de houding van sommige Haarlemse jongelui die er een soort van straatterreur op na houden door relletjes uit te lokken en dan er maar op los te slaan. „Deze verdachte is een bekend straatvechter, die meermalen wegens mis handeling terecht heeft gestaan", aldus mr. Van der Valk Bouman, die drie weken ge vangenisstraf eiste. Een 30-jarige onderaannemer uit Vel sen deed in november van het vorige jaar bij de Haarlemse recherche aangifte van de diefstal van een zending schutbladen van vakantiebonnen. Hij zou deze papie ren ter waarde van f 5880.aan zijn vrouw hebben gegeven om op de post te doen. Enige dagen later kwam hij op het po litiebureau vertellen dat zijn hele verhaji op fantasie berustte. De onderaannemer zat in geldelijke moeilijkheden en om daar uit te komen had hij schutbladen tot een waarde van drie duizend gulden ondet- hands verkocht. Om zich te dekken had hij de diefstal verzonnen. De officier wilde eerst een voorlichtingsrapport afwachten en verzocht terugwijzing van de zaak naar de rechtercommissaris, waarmede de po litierechter wel kon instemmen. Een 47-jarige inwoonster van IJmuiden stond vervolgens terecht voor een truc, die zij in een groot kledingmagazijn had toe gepast. Zij nam eerst een aantal prijs kaartjes weg en verving later het prijs kaartje aan het kledingstuk, dat ze in het kledingmagazijn voor zich had uitgezocht voor een van de kaartjes, die zij in haar bezit had. Op deze wijze veranderde zij de prijs van een rok van f 16.75 in f 3.95. „Hoe denkt uw man nu wel van uw daad?", informeerde de politierechter. De IJmuidense antwoordde: „Praat u daar niet van, meneer, ik heb alle dagen een rechter thuis". De officier achtte het feit ernstig maar nam het gunstige voorlichtingsrapport van verdachte in aanmerking. Hij vorder de een boete van honderd gulden en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Een 20-jarige timmerman uit Heemstede, d e op grond van zijn geloofsovertuiging hii is een getuige van Jehovah gewei gerd had in militaire dienst te treden werd veroordeeld tot veertig gulden boete sub sidiair twaalf dagen hechtenis. Zijn be zwaren waren tot in hoogste instantie af gewezen. „Ik dien in het leger van Jezus Christus en strijd met het sterkste wapen ter wereld, de bijbel. Indien ik in militaire dienst ging zou ik daarmee verraad plegen tegen de zaak van Christus", aldus de Heemstedenaar. De officier meende met een geldboete te kunnen volstaan omdat het zwaartepunt van deze zaak bij de krijgsraad ligt, waarvoor verdachte bin nenkort zal moeten verschijnen. Bij Koninklijk Besluit is aan dr. J. Schouten op zijn verzoek met ingang van 1 september eervol ontslag verleend als lid van de Raad van State, met dankbe tuiging voor de gewichtige diensten ln die functie aan den lande bewezen. en Oosterkwartier (te Haarlem) en DCIJ (IJmuiden) deelnemen. Het DCIJ-bestuur.heeft het volgend tien tal samengesteld: Bord 1. P. Roozenburg, 2. H. Laros, 3. Theo Tielrooy, 4. B. Dukel, 5. P. v. d. Berg, 6. Tommy Postma, 7. A. W. Beukema, 8. ir. M. Krijgsman, 9. H. Swier, 10. J. van Straten. Reserves zijn: G. Post ma en K. de Jong. Het tweede tiental, dat aan de Haarlem se damcompetitie zal deelnemen, is als volgt gekozen; 1. J. Bos, 2. J. de Boer, 3. W. v. Wort, 4. D. Ott, 5. Leo Binkhorst, 6. K. v. d. Steen, 7. C. Kaan, 8. J. Tielrooy. 9. C Apeldoorn. 10. W. Gomes. Reserves zijn; H. Leeuw, Jelle Post, K. Meyer, J. Tijms en K. Meyer sr. DCIJ opent damseizoen Met ingang van woensdag 27 augustus gaat de plaatselijke damclub IJmuiden haar wekelijkse clubavonden weer houden en wel in haar clublokaal hotel Kennemer- hof. De eerste avond zal de jaarvergade ring worden gehouden, die niet veel tijd zal vragen. Na afloop zal er gelegenheid ziin enige interessante demonstraties op het honderdruitenbord te volgen. Op de korte agenda van de jaarvergade ring komt ook voor de bespreking om de onderlinge competitie te spelen voor het seizoen 19581959. Tevens bestaat die avond gelegenheid zich op te geven om in het komend winterseizoen aan een der lagere DCIJ-competities deel te nemen. De leiding der vergadering berust bij de DCIJ-voorzitter, de heer P. Roozenburg. Maandag kwamen in IJmuiden aan; Fana van Souris, Props lossen in Velsen. Leonidas, Gothenburg; Swallow, Fowey; Hendrik Holwerda, Gefle; Atlas, Kopen hagen; Schippersgracht, Mantulyoto; La Liguria, Freetown; Pinemore, Seriphos Is lands; Grebbestroom, Liverpool; Bab T Stettin, met gez. hout voor Zaandam; Ar- deas, San Felice; Jelo, Drammen; Bina. Halmstad, de Rijn op; Zwerver Sundsvall met hout naar Helmond; Trito, Dublin1 Java, Hamburg; Corstar, Sagunto, erts lossen bij Hoogovens; Sveadrott, Lobito, Adine, Randers; Almkerk, Rotterdam. Dinsdag zijn in IJmuiden aangekomen: Captaine G. Lacoley van Rotterdam; Myson, Rotterdam, laden in IJmuiden: Fennia, Kotka; Oranjeborg, Antwerpen; Kora, Rotterdam, laden in IJmuiden; Zaanstroom, Grangemouth; Ciud de Buc- caramanga, Antwerpen; Charis, Antwer pen: Alge, Antwerpen, laden in Zaandan Peter S, Sundsvall, met hout voor Utrecht' Merak, Morsbronnoy; Neyenstein, Port Talbot. Maandag zijn uit IJmuiden vertrokken: Borba naar Hamburg; Jantje Eppiena, met zout van IJmuiden naar de Noordzee; Neth. Coast. Rotterdam; Talisse, Antwer pen; Aardenburgh, Stockholm; Phidias Hamburg; Drake Harlind, Harlingen. Dinsdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Procyon, ledig van Hoogovens naar Hampton Roads; Clytoneus naar Glasgow, Trotzenburg, Hamburg; Vesta, Parijs. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit, dal het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Slagzij Met een slagzij van ongeveer twintig graden is maandagmiddag te IJmuiden de Duitse kustvaarder „Wina" binnenge lopen. Onder de Nederlandse kust was de lading gaan schuiven. Bij binnenkomst in de sluizen was de bemanning reeds in dp weer met het verstouwen van de lading I wijkStormvogels 00; St. TönisRoo denburg 10; StormvogelsKinheim 0—0; BeverwijkKFC Mol 10; Stormvogels— Roodenburg 0—2; St. Tönis—Kinheim 0—0: KFC Mol—Stormvogels 20; Beverwijk Kinheim 50; KFC MolRoodenburg 01; St. TönisBeverwijk 01. Eindstand: Beverwijk, 1 1 2 2 2, 8 pnt.; St Tönis, 2 2 2 1 0, 7 pnt.; Roodenburg, 1 1 2 2 0, 6 pnt.; Kinheim, 1 1 1 1 0, 4 ont.; KFC Mol Sport, 1 0 0 2 0, 3 pnt.; Storm vogels, 0 110 0,2 pnt. In het sportpark „Watervliet" was het zondagavond opnieuw druk bij het afscheid van de buitenlandse gasten na hun ruim tweedaags bezoek. Dit geschiedde wederom in twee fasen, aangezien anders het aan tal belangstellenden geen plaats had kan nen vinden. Tot de Belgische gasten, die het eerst vertrokken, richtte de heer A. Prins.ien zich met een herinnering aan de geslaagde wedstrijden, waarbij voor de sportieve zuiderburen het spel als nummer een gold en de resultaten op de tweede plaats waren gekomen. Hij dankte hen voor hun spor tieve medewerking en de pleegouders vooi het verleende onderdak. De tolk van de Belgische gasten die ter herinnering een handgeweven linnen wandbord met het wapen van Mol hadden aangeboden, was de heer Snoeks. Hij sprak grote waardering uit voor het goede onthaal van Kinheim en vertolkte de grote dankbaarheid der gasten jegens de „pleegouders", die har telijk hun „pleegkinderen" uitgeleide deden. De heer F. A. v. d. Kant roemde daarna het spel van de Duitse gasten en hoopte, dat St. Tönis het niet bij deze eerste maal zou laten om de gekweekte vriendschaps banden te bevorderen. Ook hij dankte de pleegouders voor hun goede zorgen. De Duitse jeugdleider Leo Horst 'vees er op dat het goed is bij de jeugd te be ginnen als naburen weer in goede harmo nie willen leven. Hij was overvol van dankbaarheid jegens de prima ontvangst er. jegens de pleegouders. „Hier was het tot nu toe het beste". Voordat de lange terugreis begon, namen de Duitse jongens afscheid met hun verenigingslied en een hartelijk tot ziens. GIJON, Spanje, (UPI) De reis, die de 35rjarige Fransman René Lescombes op een vlot over de oceaan wilde maken, heeft een voortijdig einde gevonden. Op 4 augustus koos hij zee bij Bordeaux vier dagen later werd hij door een Spaanse trawler gezien voor de kust van San Se bastian en sindsdien werd niets meer van hem vernomen, totdat een vissersboot hem zaterdag, uitgehongerd en verbrand op zijn vlot zag liggen en hem meenam naar de Spaanse havenstad Gijon, waar hii in 't ziekenhuis werd opgenomen. Les combes heeft vijf dagen op zee doorge bracht zonder water en zonder voedsel. Desondanks was hij zondag nog vastbeslo ten zijn reis naar Noord Amerika te vol tooien. De handbalvereniging „IJmond", die in het weekeinde haar jaarlijkse zevenkamp voor de leden heeft gehouden, kon zondag middag onder de senioren twee nieuwe kampioenen begroeten, terwijl bij de da mesjunioren de titel werd geprolongeerd. Op beide dagen was er voor deze wed strijden een redelijke belangstelling on danks de vakanties. Bij de damesafdeiing ging de zeer spannende strijd tussen slechts twee deelneemsters. De beide dames bleken van het begin af tegen elkaar opgewassen. Na zes jaar achtereen de wisselbeker in haar bezit te hebben gehad, moest nu me vrouw M. de VriesKlesser (met 5174 pun ten) aan mejuffrouw W. Schoor' (met 5316 punten) de trofee afstaan. Niet minder aantrekkelijk en spannend was de onderlinge strijd op „Watervliet" bij de heren. E. Sauer was als spoedig zijn directe rivaal H. Boom 300 punten voor uit: daarna deed hij het verschil op in werpen, vèrwerpen en balbehendigheid met hoge cijfers oplopen. Ten slotte kwam, hij evenals in 1956, als onbetwist kampioen uit de strijd te voorschijn, namelijk rnet 5481 punten. De beker verhuisde dus van K Klesser naar E. Sauer. Bij de heren werd de einduitslag: 1. E. Sauer 5481 p., 2. J Burghoorn 4792 p.; 3. H. Boom 4683 p.; 4. K. Klesser 4544 punten. Na een felle strijd bij de damesjunioren behaalde mejuffrouw C. de Ruyter de overwinning met 5277 punten, voor 2. B. Nieuwenhuizen 5153 p.; 3. L. v. d. Mey 3902 p. en 4. T. Bosman 2145 punten. Op de werf „Het Fort" van de firma G. de Vries-Lentsch te Amsterdam heeft mevrouw Brusewitz, echtgenote van de directeur van een Zweedse mijn- en scheep vaartmaatschappij, de tewaterlating ver richt van de motorreddingboot-ijsbreker, „Grangesberg". De boot is een geschenk van deze Zweedse pnderneming aan de Zweedse reddingmaatschappij. De „Grangesberg". tevens ingericht als sleepboot, zij is 22 m. lang, 6 m. breed, heeft een diepgang van 2.64 m. en een wa terverplaatsing van 85 ton. De vier moto ren van elk 150 pk. zijn gekoppeld op één hoofdas. De boot, die een bemanning krijgt van 10 koppen, zal 12 knopen kunnen lopen. Zij is uitgerust met radar, echolood, radioapparatuur en centrale verwarming die voor een temperatuur van 20 gr. C. kan zorgen als het buiten - 30 gr. C. is. Het voordek kan worden verwarmd ter voorkoming van ijsafzetting. De boot is verdeeld in 32 waterdichte afdelingen. Er is een hospitaaltje met twee bedden, De brandstoftanks hebben een inhoud van 24.000 liter. In de ouderdom van 62 jaar is maandag plotseling overleden de heer P, J. Hilvers, tijdens zijn leven onderwijzer aan de Moerbergschool (school J) in IJmuiden; de heer Hilvers was al enige jaren gepen sioneerd. De heer Hilvers, die nog maar kort geleden van een ernstige hartaanval was hersteld, was per auto op weg naar Leeuwarden; hij werd onderweg onwel en overlaed vrijwel onmiddellijk. Heemskerk ADO '20 SPEELT VRIENSCHAPPELIJK Zaterdagavond 30 augustus om 6 uur zal op het sportpark „De Vlotter" te Heemskerk een vriendschappelijke ont moeting plaatsvinden tussen „ADO '20" en „De Kennemers". JAARVERGADERING ADO Vrijdag 29 augustus zal in zaal Kloes de jaarvergadering van de Heemskerkse voet balvereniging ADO worden gehouden. Behandeld zal worden een voorstel tot wijziging van de statuten. Voorts wil men op deze avond komen tot de verkiezing van een definitief bestuur. De bouw van een Bejaardentehuis te Beverwijk is nu volkomen zeker, aldus de heer H. Schmidt, administrateur van het St. Jozefshuis Rustoord. Het plan van de architecten W. J. Fiolet te Den Haag en H. J. Zoetmulder te Beverwijk is goed gekeurd. Het gehele gebouw zal ongeveer één en een kwart miljoen gulden kosten en het gemeentebestuur van Beverwijk heeft zich garant gesteld. Door middel van wandelgangen zal het nieuwe gebouw verbonden zijn met het St. Jozefshuis en dat heeft het voordeel, dat het eten voor de bejaarden kan worden betrokken uit de zeer moderne elektrische keuken van genoemd huis, deze keuken heeft een capaciteit voor vierhonderd maaltijden in eens. Het idee van het bouwen van dit Be jaardentehuis is van deken Simons, die dadelijk na de wereldoorlog aan dit plan begon te werken. Het tegenwoordige be jaardenhuis bestaat reeds vijfenzestig jaar en het voldoet al lang niet meer aan rede lijke eisen. Het nieuwe gebouw, dat een uitgang zal krijgen aan de Alkmaarseweg, zal drie woonlagen bevatten. Een lift van af de kelder tot boven zal het verkeer voor de bejaarden vergemakkelijken. In de ruimte beneden het gebouw is een knutsel- afdeling geprojecteerd, bergruimte en fietsenstalling. Aan beide kanten van het gebouw zal een brandtrap worden aan gebracht. In de drie woonlagen zijn vier en zeven tig éénpersoonskamers, achttien twee persoons- en zestien ziekenkamers. Elke kamer heeft een eigen toilet, twee kasten, gelegenheid om thee te zetten en een beste slaap- en zitgelegenheid. Ook hebben de meeste kamers een balkon, waarop men heerlijk kan zonnen. De echt paren hebben twee kamers tot hun be schikking. Behalve de kamers voor de bejaarden komen er op twee verdiepingen kamers voor de nachtzusters, voor de dokter en voor de apotheek. Er is voorts een zieken kamer geprojecteerd. Wat de bejaarden zeker zullen waar deren is, dat geen drempels in het gebouw komen en dat het gehele gebouw wordt verwarmd, ook de wandelgangen tussen de gebouwen. Elke verdieping krijgt een open ruimte voor leestafels of recreatie doeleinden. Er komt ook nog een flinke zaal. Graafmachines zijn reeds bezig om de grond klaar te maken voor de funderingen. In opdracht van de regering moet er ook een schuilkelder worden gemaakt. Een en ander heeft ten gevolge, dat van de mooie tuin achter het St. Jozefshuis wel een flink stuk zal moeten verdwijnen. Het kerkhof zal moeten plaats maken voor iets anders, doch het bekende huisje van Betje Wolff en Aagje Deken, blijft staan. SPORTDAG KENNEMER JEUGD De Kennemer jeugd heeft zondag in het sportpark Adrichem de onderlinge sport dag gehouden om de Pieter Houtkoper- wisselbeker. Men bekampte elkaar op ver schillende atletieknummers. De uitslag was; 1. J. Vernout, 3350 punten; 2. S. Hoope 3200 p.; 3. Don Rookhuizen 3150 p. De prijzen werden uitgereikt door de heer M. Metselaar, die de heer H. Valk hartelijk dankte voor zijn werk in het Kennemer jeugdvoetbal. De heer Valk, die dertig jaar lang jeugdleider is geweest, zal als zodanig zijn activiteiten staken. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groenteveiling waren maandag 25 augus tus; Andijvie 819; Sla 310; Bloemkool 2247; Bospeen 14—32; Waspeen 10—22; Sperziebonen 25—46; Snijbonen 32—53; Pronkbonen 16—24; Spinazie 10—26; Poste lein 16—25; Tomaten 23—31; Komkom mer 817. AMBTENAREN KOMEN BIJEEN De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.) zal op donderdag 28 augustus in de koffiekamer van het veilinggebouw ,,'t Centrum" een ledenvergadering houden. GROENTEVEILING Op de eerste veilingdag der week wer den voor de sperziebonen tamelijk goede prijzen betaald. Ook snijbonen en stok- princessebonen kwamen met goede prijzen uit de bus. Pronkbonen en andijvie vonden ook nu slechts weinig animo zodat hier voor slechts matige prijzen werden ge noteerd. De noteringen van maandag waren: Sperziebonen 25—45 cent; sla 5—6 cent; waspeen 12% cent; komkommers 814 cent; tomaten 2022 cent; stokprincesse- bonen 34—49 cent; snijbonen 46—55 cent; pronkbonen 17—25 cent; peterselie per bakje 25 cent; bramen f 2.70 per mand; spinazie 1216 cent; bloemkool 1931 cent; bospeen 16 cent en andijvie 8 cent.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4