Toenkoe Abdoel Rahman: „Ik wil van Malaya een gelukkig land maken" FILATELIE— Denen gaan belangen van Far Oers met Engelsen bespreken Kinderkopjes Van dag tot dag J Na tien jaar EEN WIJS EN AARDIG STAATSMAN NAAIMACHINES ^Praatótoel ^"Hoe is het ontstaan? „Als wij de bekwaamheid en eerlijkheid van het Britse bestuur kunnen handhaven, zijn we al een heel eind op streek" ZATERDAG 6 SEPTEMBER 1958 f Radiozender Huizen onder de hamer Voor goede on duurzame vloeren EDELHOUT vloeren Nieuwe tin-invasie der Russen in Londen Morele moed MEER TWAALFMIJLSZONES? &p de V.S. leverden defensieve wapens aan Israel Dit woord: ZOET EL A A RSTER Het tweede lustrum van Koningin Ju liana's regering is, op wens van de Koningin zelf, niet officieel gevierd. Noch tans gaat ons volk niet achteloos voorbij deze mijlpgal, die de jubilaresse zelf zon der stil te staan wenst te passeren. In de soberheid dezer herdenking, die in het ka rakter van onze Vorstin past, zou uitbun dige eerbetuiging een wanklank zijn. Wij menen niet beter te kunnen doen dan op deze dag en plaats woorden te herhalen, die wijlen Robert Peereboom, in leven directeur-hoofdredacteur van ons blad, op 7 september 1948 in de hoofdartikel kolom onder meer neerschreef: „Bij haar inhuldiging in de Nieuwe Kerk heeft Koningin Juliana woorden gesproken, die bij allen die luisterden in de kerk en aan de radio ontroering moeten heb ben gewekt. Wij hebben allen gevoeld hoe onze Koningin ons volk en de tijd, waarin wij leven, verstaat. Wij hebben de moed en vastberadenheid gehoord, die wij ken nen als het wezen en de uiting der Oranjes". En verder schreef Robert Peereboom: „Wij hebben op deze zesde september op nieuw beseft dat een geluk ons volk ten deel is gevallen in de persoon van deze Koningin. Wij hebben de eigen taal ver staan van de zuivere, sterke persoonlijk heid, die ons diep getroffen heeft door de woorden waarin zij haar Moeder dankte en eerde en waarin zij persoonlijke ge voelens tot uiting bracht omtrent de zware taak, die zij op zich heeft genomen. Het zo te kunnen zeggen, dat gaf op wonderlijk aangrijpende wijs het vertrouwen weer, dat tussen het Huis van Oranje en het volk altijd heeft bestaan. De Koningin heeft erkenning van de nieuwe ontwikkeling onzer tijden niet ge schroomd uit te spreken. Zij heeft, zich richtend tot de leden van de Staten-Gene- raal, de dreiging van nieuwe onheilen na de tweede wereldoorlog niet verbloemd, maar daaraan deze veelbetekenende woor den toegevoegd: „Nederland moet niet al leen drijvende blijven op de wilde golven van het wereldgebeuren, het moet zelf zijn koers bepalen en bovendien trachten met de andere volken samen de koers uit te zetten van de ganse wereldvloot. Wij moe ten er niet op zien of dat offers kost. Als het nodig blijkt moeten wij bereid zijn ballast uit te werpen. Alle hens aan dek. „Eendracht en nog eens eendracht!" heeft Koningin Wilhelmina ons op het hart ge bonden". „De stem van Koningin Juliana", aldus besloot Robert Peereboom, „heeft niet tot ons gesproken als die van een verleden, dat historie geworden is, maar als die van een moedige vorstin van onze tijd, die hoopvol vooruit ziet en nieuwe ontwikke ling erkent. Hoopvol, aanmoedigend, een nieuwe weg wijzend aan ons volk. God zegene haar". Het zendercomplex Huizen, eens in ge bruik bij Phohi, Wereldomroep en H.D.O. zal binnenkort uit het Gooise land schap verdwijnen. Gistermiddag zijn de zendmasten en wat daarmee annex is ge veild. De twee zestig meter hoge stalen masten met de zware draaitafel waarop zij staan, en de vier houten masten van vijf tig meter gingen gezamelijk voor 17.178 van de hand. Een Amsterdammer kocht ze voor de sloop. Een stalen antenne mast van vijftig meter werd afzonderlijk geveild voor 455. De omheining bracht f 1400 op en een houten gebouwtje 2300. Advertentie $*v-; HAARLEM ZIJLSTRAAT 96 TELFF.V 10340 Opnieuw heeft Sovjet-Rusland vrijdag de Londense metaalbeurs overstroomd met een groot aanbod van Russisch tin De leiding van het buffervoorraadfonds der Internationale Tinraad zag zich genood zaakt, grote aankopen te doen teneinde te verhinderen, dat de prijs beneden het ba sisniveau van 730 pond sterling per ton zou inzakken. Gisteren was de beursprijs vóór de nieuwe Russische invasie, nog slechts 7301-4 pond, bijna twintig pond min der dan de prijs die maandag genoteerd werd, nadat de regering invoerbeperkingen op het Russische en Chinese tin had inge steld. De prijsdalingen later in de week zijn hoofdzakelijk veroorzaakt door aan bod van Russisch tin, dat reeds >n Enge land is ingevoerd. Acht andere landen hebben het voor nemen, de tin uit Rusland en Peking-China eveneens aan invoerbeperkingen te bin den, maar totnogtoe is alleen in Nederland uitvoering aan dit voornemen gegeven. De Nederlandse import uit het Sovjetblok zal met veertig percent van de tininvoer in de laatste twaalf maanden 11510 ton) be knot worden. KOEALA LOEMPOER „Ik heb mijn hele leven Nederlandse sigaren gerookt. Ze zijn de beste, de fijnste ter wereld. U vraagt of Nederlandse onder nemingen in Malaya welkom zouden zijn. Dat zijn ze zeker, ik heb veel van de bekwaamheid en de werklust van uw landgenoten gehoord. Maar als u Neder landse firma's wilt aanmoedigen zich in Malaya te vestigen, vergeet dan vooral niet bij een sigarenfabriek aan te kloppen. Want transport en invoerrechten maken mijn geliefde rokertjes nu een beetje duur." De man die dat zegt, is de glimlachende premier van de federatie Malaya, Toenkoe Abdoel Rahman Ibni Almarhoem Sultan Abdoel Hamid Halim Sjah, de aardigste staatsman die ik ooit heb geïnterviewd. Zijn eerste opmerking tekende de grondlegger van Malaya's onafhankelijkheid, de zevende zoon van de sultan van het Maleise vorstendom Kedah, al ten voeten uit. Want de Toenkoe zal altijd en tegen iedereen onbevan gen en fris van de lever iets vriendelijks zeggen. Zijn goedgemutste openhartig heid doet trouwens de haren van zijn perschef op gezette tijden te berge rijzen. En eer men in het bungalowachtige kantoor van de Toenkoe, dat in een frisse, groene tuin van het hete Koeala Loempoer staat, wordt toegelaten, krijgt men van die perschef een ganse gebruiksaanwijzing mee. „Wilt u astublieft niet over Indonesië praten, de Toenkoe is zo openhartig. En als de Toenkoe er een idee uitgooit, wilt u het in 's hemelsnaam niet zo maar in de krant zetten?". De man had zulke rauwgeschaafde zenuwen gekregen van alle knuppels die de Toenkoe al glimlachend in het Zuidoostaziatische hoenderhok had geworpen, dat hij bij voorbaat vast in de afweerhouding ging zitten. Onnodig overigens, want hoe iemand ooit werkelijk boos zou kunnen worden op deze charmante Ma leise edelman, die ge zond verstand boven briljantie stelt, zacht moedige wijsheid bo ven scherpe intelli gentie, wiens ambitie eerder een beetje betere menselijke verstandhouding geldt dan wereldher- vormende stelsels, is mij een raadsel. Slim is de Toenkoe overi gens wel en in de po litiek heeft hij een gouden hand. Zijn re geringscoalitie, de al liantie van Malaya's Chinese unie en de Verenigde Maleise Nationale Organisatie bezet 51 van de 52 ze tels in het parlement. „We zouden een wat sterkere oppositie moeten hebben, dat is gezonder", zegt hij en zijn ogen glinsteren achter zijn brillegla- zen, „misschien moe ten we de tegenpartij eens wat praktisch advies geven". De Toenkoe komt nog even openhartig terug op de kansen voor het Nederlandse bedrijfsleven waar men overigens niet al te zwaar aan moet tillen, want voors hands biedt Malaya's economie nog niet veel ruimte tot uit bouw en zegt: „Eén ding, uw landgeno ten zouden wel jonge Malayanen moeten opleiden voor topfuncties. Dat is nodig voor een jong land als dit. De Nederlanders hebben dat elders geloof ik niet altijd ge daan". Het is een vriendelijke, maar dui delijke verwijzing naar Indonesië, een on derwerp dat helaas taboe is. Taboe? Wan neer ik de mening van de Toenkoe over de toestand in Zuidoost-Azië vraag, neemt hij de vingerwijzing onmiddellijk aan: „Ik hoop dat de gelovige mohammedaanse ele menten in Indonesië tenslotte de wassende invloed van het communisme zullen kun nen keren". Als een zenuwachtige voetbal arbiter werpt de perschef, die de betrek kelijke lage dunk van de Toenkoe over de huidige leiders van het Indonesische broe dervolk ként, zich in de discussie: „Heren, er zou niét over Indonesië worden gepraat." De eerste minister en ik kijken elkaar als twee betrapte schooljongens schuldbewust aan. Maar we gaan de perschef nog even zenuwachtig maken door terug te komen op een ander idee van de Toenkoe zijn voor de vuist weg gelanceerde gedachte om in Zuidoost-Azië een pact van zelfverdediging te scheppen ter vervanging van de Zuid oostaziatische Verdragsorganisatie. Dat pact zou geen westelijke landen omvatten, maar naast de Aziatische leden van de ZO AVO wel de huidige neutrale landen van het gebied Het plan deed allerwegen zoveel storm opsteken, dat Malaya's persvoorlich ters zich weken lang in het zweet werkten om te verklaren dat de Toenkoe het niet zó bedoeld had. Maar tot radeloze ontzetting van zijn perschef zegt de Toenkoe nu: „Ach ja, het leek mij wel een aardig idee". De perschef haalt pas opgeluchter adem, als de Toenkoe er aan toevoegt: „Maar ik had er eigenlijk in eerste aanleg een regionale organisatie voor economische ontwikkeling mee op het oog". Het gesprek keert terug tot Malaya. Wat denkt de Toenkoe van het moeilijkste pro bleem van zijn land, de bijna gelijke ver deling van de bevolking in Maleiers en Chinezen. En daar wordt de Toenkoe ern stig. Hij zegt: „Kijk eens, ik heb twee Chi nese kinderen geadopteerd. En er is mij als Maleise vader op de hele wereld niets liever dan die twee peuters. De Maleiers zullen moeten leren met de Chinezen samen te leven, te beseffen dat de Chine zen een ontzaglijke bijdrage tot dit land leveren. Maleiers en Chinezen zullen moe ten leren Malayanen te worden. Anders gaat het land er onderuit. Maar ik ben daar niet somber over. Als u ziet op hoeveel gebieden die bevolkingsgroepen al naar elkaar toe groeien, in de sport en de poli tiek bijvoorbeeld, dan is er helemaal geen reden tot wanhoop. Vooral wanneer wij de restanten van de communistische terreur onder de knie hebben, zal dat allemaal nog veel makkelijker gaan". Premier Toenkoe Abdoel Rahman loer blijven liggen, eeuwig proberen het strategische Malaya te infiltreren. En wij zullen eeuwig waakzaam moeten blijven". Ik vraag de Toenkoe tenslotte, wat hij het liefst zou doen voor het land, dat hij onafhankelijk heeft gemaakt. En dan wordt hij ernstig, een weinig verlegen zelfs, als hij zegt: „Ik zou van Malaya een „happy country, een gelukkig land", willen maken. Hoe? Ik geloof dat als wij straks, wanneer wij geheel en al op eigen benen moeten staan, de standaard van de bekwaamheid en eerlijkheid van het Britse koloniale bestuur zouden kunnen handhaven, wij een heel eind op streek zouden zijn". En op dat ogenblik beseft men niet alleen met een wijs en een aardig staatsman van doen te hebben, maar ook met een man van grote allure. Want waar, in deze na- koloniale periode, ontmoet men tussen de, misschien met reden, verbitterde leiders, die nochtans die verbittering op de ruggen van hun volk uitleven, die in hun furieuze anti-koloniale neurose tot geen redelijk be sef meer in staat lijken, de morele moed tot zulk een erkenning? Bepaald niet in Djakarta, waar een even zachtmoedig volk als dat van Malaya meer dan aan wat ook behoefte heeft aan een man van het kali ber van de glimlachende, beminde 52- iarige Toenkoe Abdoel Rahman in Koeala Loempoer. Een man aan wiens ogen men kan zien, dat hij veel gelachen heeft in zijn leven en die nu van Malaya een ge lukkig land wil maken. OOSTENRIJKDr. Oswald Redlich, één van de bekendste Oostenrijkse historici, werd 100 jaar geleden geboren. Op 12 september zal een herdenkingszegel van 2,40 s. (roodachtig blauw) verschijnen, die zijn portret vertoont. De zegel heeft een oplage van 3 miljoen exemplaren. Het ontwerp is van Robert Fuchs en de gravure van Georg Wimmer. HONGARIJE. Ter gelegenheid van de dit jaar in Boedapest gehouden en nog te houden Europese en Wereldsport- kampioenschappen is een serie van ze ven waarden in omloop gebracht. Het zijn een 20 f. met een tafeltennisracket, een 30 f. met een tafeltennisspeler in actie, een 40 en een 60 f. met worste laars, een 1 ft. met een waterbalspeler, een 2,50 ft. met schoonspringster en een 3 ft. met een zwemmer. GRIEKENLAND. Van 11 tot 19 septem ber zal in Athene het internationale congres over de bescherming van de natuur worden gehouden. Voor deze gelegenheid zal op 15 september een serie postzegels van acht waarden wor den uitgegeven met afbeeldingen van bloemen en figuren uit de Griekse my thologie. De waarden zijn: 20 l. Nar cissus, 30 I. Daphne, 50 I. Venus, 70 Pan, l dr. crocussen, 2 dr. irissen, 3,50 dr. tulpen en 5 dr. cyclamen. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Een Maleis meisje en een Chinees kind voor deze twee rassen een gelukkig land O O Hoe lang zal de strijd tegen de commu nistische terreur nog duren, wanneer zal de „Emergency" (de noodtoestand) opgeheven worden? „Nooit", zgt de Toenkoe bedaard en zijn perschef, die al meer dan eens nei naderend einde van de „Emergency", ook als onderdeel van de verkiezingsbeloften van de Toenkoe, heeft uitgeroepen, vliegt alweer overeind alsof hij door een giftige spin is gestoken. „Nooit", zegt de Toenkoe nog eens en kijkt glimlachend zijn officiële voorlichter aan, „wél zullen we binnenkort de laatste restanten van de georganiseerde terreur, de laatste benden in de jungle uit roeien en zullen normaler toestanden te rugkeren. Maar de vijand zal eeuwig op de De grondlegger van een bekwaatn en eerlijk bestuur: het standbeeld van R-'ffL't in S:n" KOPENHAGEN (UPI) De n-m.se premier Hansen heeft in een radiorede vrijdagavond verklaard, dat zijn regering alle begrip heeft voor de wens der bewo ners van de Far Oer-eilanden, de visse- rijgrens ook uit te breiden tot 12 mijl, maar dat de Deense regering gebonden is aan de overeenkomst met Engeland uit het jaar 1955, die men niet eenvoudig opzij kan zetten. Hij zeide, dat indien de situa tie in 1955 dezelfde ware geweest van nu, Denemarken die overeenkomst nimmer zou hebben gesloten. Thans kon hij de Far-Oer eilanden slechts verzekeren, dat men alles zal doen om hen te helpen en dat men met Engeland besprekingen zal trachten te openen. (Reuter) Er gaat een Deense delega tie van vier man naar Londen voor een bespreking van de visserij grens der Far- Oer-eilanden. In berichten uit Kopenhagen is gezegd, dat het gevaar van een dergelijke inva sie als gevolg van het IJslandse besluit tot uitbreiding van zijn visserijzone de Deense regering heeft genoodzaakt onder handelingen met Engeland te beginnen over een mogelijke vergroting van de vis serijzone rondom de Far-Oer. Volgens een persbericht uit Oslo heeft minister Lysoe gezegd dat eerste het re sultaat van de Deens-Britse onderhande lingen dient te worden afgewacht. Hij gaf verder als zijn mening te kennen, dat de kwestie van de viszones op internationaal plan en binnen de UNO moet worden opge lost. Slapeloze nachten REYKJAVIK (UPI) De IJslandse communisten zijn vrijdag begonnen met een campagne om nieuwe onderhandelin gen met Engeland over de visserijgrens te verhinderen. Op de Vestmannaeyjar- eilanden ten zuidwesten van IJsland heeft de onder communistische invloed staan de unie van vrouwelijke employés in de visindustrie aangedrongen op een boycot van Engelse goederen en op verbreking van de diplomatieke betrekkingen. Dit r at ste werd eveneens geëist door twee unies in Noord-IJsland. De bedoeling is zulk een anti-Engelse stemming te kweken, dat de regering niet meer zou durven ingaan op een uitnodiging tot nieuwe onderhandelin gen. Inmiddels hebben twee boten van de IJs landse kustwacht zich bij de visserij-in- spektievaartuigen gevoegd om onrust te scheppen onder de Engelse vissers binnen de twaalf mijlszone. Deze taktiek van on rust scheppen schijnt wel succes te heb ben. Een Engelse trawler zond bijvoor beeld een radiobericht uit, dat hij buiten de twaalfmijlszone ging om de beman ning de gelegenheid te geven eens een keer te slapen. LONDEN (Reuter) IJslandse kanon neerboten hebben naar een mededeling van de Britse admiraliteit opnieuw ge tracht twee Britse trawlers nabij de IJs landse kust te enteren. Volgens het ver slag van het Britse fregat Eastbourne, dat de Britse vissersvloot beschermt, hadden twee kanonneerboten een half uur naast twee trawlers gevaren met een groep man schappen gereed om over te springen. De vissers van de trawlers stonden klaar de enterpoging te weerstaan, maar plotseling waren de IJslanders, die de radio van de trawlers hadden gestoord, in de mist weg gevaren. Het voorval geschiedde buiten de viermijlszone, maar binnen IJslands twaalfmijlszone. Eigen kweek Ik heb eens een mens kunnen kopen. Voor tweehonderd-en-vijftig Franse franken, dus dat was te geef. Nu was het wel een heel klein mensje, ze zal niet veel ouder dan vier jaar zijn geweest. Er zat geen lood vlees op het broze skeletje, en in het hoekige gezichtje waren de ogen groot en zwart, en dof als gedroogde pruimen- Haar ouders wilden haar graag verkopen aan de meestbiedende om de eenvoudige reden, dat ze geen hapje eten meer voor haar hadden, evenmin als voor haar broertjes en zusjes en zichzelf. Daarom wilden ze haar aan me overdoen voor een hele rijksdaalder en dan kon ik haar meenemen naar waar ik wilde. Zelf zouden ze weer wegtrekken, de eindeloze woestijn in op zoek naar eten en wat slecht water om te drinken. Kleine meisjes heb ben een negatieve waarde voor nomaden, ze eten mee en brengen niets op. Ik heb dat kleine mensje niet gekocht. Natuurlijk niet, want dat doe je niet als weldenkend mens, zelfs al weet je dat het kind op zijn best een uitermate twijfel achtige toekomst tegemoet ging en zeer waarschijnlijk de hongerdood. Je geeft de ouders wat geld en hoopt er dan maar het beste van. En je gaat verder en vergeet dat kind en de rijksdaalder, die de ouders het waard achtten. .tot je in de krant leest dat je voor f 3000 de eigenaar kunt worden van een gezonde, goed uit de kluiten gewassen en hopelijk vlijtige voetballer. Laat ik meteen vertellen dat de hele voetbalsport voor mij een duister mysterie is, evenals „het sy steem" dat er om hangt en er aan kleeft. Soms lees ik wel eens een voetbalverslag vooral omdat ik me graag verbaas over wat er aan lyrisch kan vloeien uit de pen nen van sportverslaggevers. In een dergelijk artikel las ik dan iets over de prijzen, die voetballers kunnen op brengen, en een nieuwe wereld ging voor me open. Wel, wel, wel, zijn wij veront waardigd over die lelijke Arabische vor sten, die slaven houden en opkopen? Pra ten wij over slavernij, waaronder te ver staan valt het in bezit krijgen voor een bepaalde som van een bepaald persoon, die dan verwacht wordt voor de koper te werken, of dat nu het schoonmaken van een tent is of het trappen tegen een bal? Men had het over „eigen kweek" - wat drommel, het lijken wel visjes in een aqua rium.' - die voordeliger is dan „sterren". Ik las, dat er een beurs bestaat waar men zich een voetballer kan aanschaffen, en ik zag me daar al heen tijgen om me een jonkie aan te schaffen - dan wel niet om voor me voetballen, maar wel om te hel pen in de huishouding. Ofschoon.... de prijzen zijn toch wel wat aan de zware kant en bovendien zal zo'n jongen wel flink eten. Ik las, dat er dure voetballers zijn die teleurstellenomdat ze niet ge heel „zichzelf geven", omdat ze „te zuinig zijn met zichzelf" Die brachten hun goeie geld niet op en daar is het tenslotte om begonnen. Men sprak over spelers die aan de ketting werden gelegd, gelukkig niet letterlijk zoals ik eerst vreesde; er be staan spelers die hele elftallen „omhoog tillen tot een „hoog niveau", en anderen die er zich maar lelijk van afmaken. Omdat ze zuinig zijn op zichzelf. Kortom, ik ging heel anders denken over dat kindje, dat ik had kunnen kopen en redden van een ellendig leven. Maar had ik dat gedaan, gelooft u dan heus dat ik straffeloos dat kind had kunnen impor teren met de eenvoudige bewering dat het mijn rechtmatig eigendom ivas? Kom nou! Maar een voetballer kan ik kopen, ster of eigen kweek! Ik ga er toch eens over den ken. Mijn keukenvloer moet nodig ge- schrobt worden. Bob Tadema-Sporry WASHINGTON (UPI) Amerika heeft onlangs kleine voorraden verdedi gingswapens aan Israel verkocht, zo is door het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken meegedeeld. Naar aanleiding van de Egyptische be schuldiging, dat Isarael grote hoeveelhe den aanvalswapens in Amerika aange kocht had, zei een woordvoerder van het ministerie, dat Amerika nooit behoord heeft tot de grote wapenleveranciers van Israel. CATANIA, (AFP) Het Amerikaan se geleideschip Shasta is vannacht in de haven van Catania (Sicilië) aangeko men. Het schip is uit Beiroet vertrokken en heeft een lading oorlogsmateriaal aan boord, dat in Lijpanon weer ingeladen Advertentie Babyderm Haarwater (Haargroei-to- nic) legf reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f. 1.90. Babyderm Kinder-Shampoo: Geen traantjes meer, niet scherp voorde oogjes. Flacon t. 1.25. Alleen in Apotheken en Drogisterijen. Het beroep van de zoetelaarster en de markententster is uitgestorven en de woorden zijn daardoor vrijwel uit de taal verdwenen. Marketentster gaat te rug op het Italiaanse mercatante dat handelaar betekent. Meestal zegt men: mercante. De marketentster en de zoe telaarster hadden bij verkopingen e.d. een stalletje, waar zij allerlei verkoch ten, meestal sterke drank. Ook volg den zij oprukkende legers en brachten haar koopwaar „aan de soldaat". Met zoet heeft het woord zoetelaarster niets te maken. Het is verwant met het werkwoord zieden: koken. Het Duits kent: sudeln voor: morsen, knoeien, oorspronkelijk: op een morsige wijze koken; het Nederlands heeft: bezoede len. Zoetelaarster heeft dus lang niet zo'n aardige betekenis als men wel zou denken. I „J VERENIGDE NATIES. Op 10 december a.s. is het 10 jaar geleden dat de Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens door de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties werd aan vaard en geproclameerdTer herden king van deze historische daad geeft de postdienst van de UNO op 10 decem ber a.s. twee postzegels uit in de waar den 4 c. en 8 c. Vier handen - als sym bool van alle volkeren ter wereld - die de wereldbol vasthouden vindt men op de zegels afgebeeld. Het ontwerp is van de Nieuwzeelander Leonard C. Mit chell, die ook de uitgifte 1954 voor de Rechten van de Mens heeft getekend. (Van onze reisredacteur) BELGIë. Honderd jaar geleden werd de violist en componist Eugène Ysaye (1858-1931) geboren. Dit feit is herdacht met een postzegel van 30 c. (twee tin ten blauw en roodviolet), waarop de kunstenaar met zijn viool is te zien.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3