PONT ROOS Postduivenhouders ^Z1MarbariN Waarom wij voor u kozen! ...daarom is natuurzuivere Plants zoveel smakelijker en gezonder! Nxruunzu/ve/ie DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs ENGELS FRANS BOEKH. MIDDENST. Voor Muziekinstrumenten en Grammofoonplaten Wxukea V.P.R.O. in IJmuiden „Keerkring" komt met uitgebreid programma Eerste woningen in Dommelstraat bewoond Dansschool Bolhoven geopend Burgemeester Bruinsma opent nieuwe sportschool Fr. Milatz Adverteert In dit blad GEBR. VEENINGA BLIJFT WEG ADVERTEERT IN DIT BLAD ENTRUM Al wat de natuur U biedt is volmaakt... U proeft de natuur in Natuurzuivere Planta WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1958 Donderdag 18 september om 20 uur brengt het V.P.R.O.-ensemble onder lei ding van Benny Vreden in het Hervormd Jeugdcentrum te IJmuiden de eerste Nederlandse muzikale komedie voor het voetlicht. Onder de titel „Waterproef" schreef Benny Vreden een kort muzikaal blijspel, dat een Nederlandse sfeer ademt, zonder te vervallen in het geijkte cliché van klom pen en molens. Het geheel speelt, zich af in een jacht haven van het denkbeeldige plaatsje Plas drecht., waar de zeilers worden opge schrikt door het bericht dat de plassen ge dempt zullen worden, om zodoende bouw grond te winnen. Dat geeft wat je noemt deining op de plas, maar met jeugdig enthousiasme weten de zeilers de gemeen teraad te bewegen, de plassen niet te ver kopen. Alles blijft zoals het was en de jeugd blijft zeilen. De V.P.R.O. heeft hiervoor een geheel nieuw ensemble samengesteld van mensen die allen op het toneel en voor de radio en de televisie hun sporen reeds hebben verdiend. Het bestaat uit de dames Ria Kuyken, Liesbeth Lunow en Sylvia de Leur en de heren Benny Vreden, Fons Dankaart en Louis Dusée Voor de pauze kan men eerst met alle medewerkers afzonderlijk kennismaken in een cabaret-programma onder de titel „Liedjesman, kom es an". De Stichting voor Culturele Manifesta ties „De Keerkring" in Beverwijk is ge reed gekomen met het programma voor het nieuwe seizoen. Het is zeer uitgebreid Er worden in het nieuwe seizoen ook cur susavonden gehouden waarop diverse on derwerpen zullen worden behandeld als „Reparaties aan elektrische apparaten", „Reparaties aan bromfietsen en rijwielen" en „Schilderen en behangen". Het seizoen wordt geopend op vrijdag 26 september met een toneelavond in het Kennemer Theater. De toneelgroep „Puck" brengt de komische thriller „Taloelah" van Arnold Ridley en Mary Catheart Borer. Georgette Hagedoorn brengt met haar be geleider Pierre Verdonck op maandag 26 januari een programma van internationale volks- en cabaretliederen, aangevuld met sketches. Op vrijdag 17 april wordt een avond verzorgd door het cabaret „Tingel tangel". Dit gezelschap bestaat onder ande ren uit: Maya Bouma, Marijke en Sieto Hoving, Henk van Ulsen, Donald Jones en (aan de vleugel) Wouter de Nijs. Onder de titel „Culturele manifestaties" staat een viertal avonden en wel op 17 oktober, 14 november, 15 december en 16 maart (1959) in het Kennemer Theater, respectievelijk verzorgd door Hans Krieg over „De muziek van het Joodse volk", drs. H. Frese en dr. G. v. Wengen over „Suri name, „Die Haarlemsche Musyckkamer" en het koor van het Pius X-college met een kerstavond en Edmond Nicolas over „De kunst van het vertellen". Verder bevat het programma nog een drietal lezingen onder de titel „Volks- "universiteit" en twee avonden -die ver zorgd worden door de pianist Willem ■Andriessen. Dinsdagmiddag zijn in de Dommelstraat te Beverwijk de eerste woningen in deze woonwijk officieel in .gebruik genomen. Hiervoor was veel. belangstelling. Het ge meentebestuur was vrijwel geheel aan wezig, alsmede bouwpastoor J. ten Hengel, aannemers en zes gelukkige echtparen, die elk een huis toegewezen gekregen hadden. Hierbij waren twee echtparen uit Bever wijk en verder gezinnen uit Akersloot, Haarlem, Voorschoten en Warmenhuizen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma sprak namens het gemeentebestuur een woord van welkom tot de nieuwe bewoners en uitte daarbij de wens, dat hier spoedig een geheel complex woningen zal staan, met de daarbij onontbeerlijke winkels. Bouwpastoor J. ten Hengel was er van overtuigd dat de nieuwe bewoners over voldoende gemeenschapsbesef beschikken om gezamenlijk een prettig woonoord te vormen. Wethouder W. Vessies wees nog op de vele moeilijkheden welke men heeft moeten overwinnen en nog te overwinnen zijn; maar als binnen niet al te lange tijd ook de tuintjes zijn aangelegd en de nood- scholen zijn verrezen, dan is Beverwijk weer een stadsdeel rijker geworden. Namens het gemeentebestuur ontvingen de dames een bos bloemen in de Bever- wijkse kleuren en een bijzondere attractie was de aanbieding van een taart, waarop een woonhuis stond. De heer Karremans heeft namens de bewoners dank gebracht aan allen die heb ben' geholpen om deze gezinnen een dak boven het hoofd te geven, in de nabijheid van hun werk. Dinsdagavond is in de Beukenstraat te Beverwijk de dansschool „Bolhoven" ge opend. Deze school heeft in Beverwijk een heel goede naam en burgemeester Bruinsma, die de opening heeft verricht, zei onder meer dat hij grote bewondering had voor de prestaties van de dames Gré en Else Bolhoven. De burgemeester schet ste de ontwikkeling van de school en het aandeel van de heer Bolhoven tijdens zijn leven daarin heeft gehad. Het college heeft „de zaak Bolhoven", zoals de burgemeester het noemde, ook in hogere instanties moe ten bepleiten en men ziet de verdere ont wikkeling met vertrouwen tegemoet, zo besloot hij. Op uitnodiging van mevrouw Bolhoven betrad de heer Bruinsma met zijn vrouw als eerste de dansvloer, hiermee het. ge bouw voor geopend verklarende. Nadat velen het voorbeeld hadden gevolgd, gaven verschillende groepjes leerlingen enige nummers ten beste, die zeer in de smaak vielen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk zal 23 september om 14.30 uur de nieuwe sportschool van J. de Lange aan de Breestraat officieel openen. De opening zal op een nog niet te onthullen originele wijze geschieden. De sportschool werd met medewerking van leerlingen en Beverwijkse bedrijven gebouwd. AMSTERDAM De beurs was dinsdag in een vaste stemming. De maandag geleden koersver liezen werden voor de internationale waarden ruimschoots ingehaald. Het Dam rak werd hiertoe psychologisch gesteund door Wall Street, dat met hogere slotkoer sen was afgekomen en waar het hoogte record van het Dow Jones-koersgemid- delde voor industriële aandelen radicaal werd doorbroken. De handel op de aan delenmarkt had een kalm karakter. Inter nationaal kon de arbitrage weinig uit richten en de vraag, waartegenover hoe genaamd geen aanbod stond, kwam van publieke zijde. De troonrede werd ter beurze met grote belangstelling aange hoord en gunstig ontvangen. Het beroep dat. gedaan zal moeten worden op de ka pitaalmarkt ter dekking van het begro tingstekort, vormde een punt van bespre king. De obligatiemarkt en speciaal de staatsobligaties waren prijshoudend tot iets hoger. De handel in deze papieren was belangrijk groter dan de voorafgaande dagen, doch verliep kalm. Koninklijke Olie opende op f 165.70, liep daarna door wat publieke aankopen op tot 166.80 om vervolgens terug te vallen tot f 166.20 tegenover de vorige slotkoers 163.60 en een Newyorkse pariteit van f 165.10. Phi lips kon het verlies van de vorige dag niet helemaal inhalen en bleef hier een half puntje onder. De koerswinst bedroeg on geveer 3 punten. Unilever ontmoette be hoorlijke vraag en was op circa 410, 7'/2 punt hoger. AKU verbeterde van 218 tot 220 doch viel terug tot 219 waarbij een koerswinst resulteerde van bijna 4 pet. KLM werd onveranderd vernomen op f 100. Van de scheepvaarten lagen Holland Amerika Lijn en KPM het beste in de markt met een koerswinst van circa 2 pet. Ook de overige waarden boekten door el kaar 1 pet winst. In de cultuurmarkt wa ren het certificaten Deli die verreweg de grootste aandacht voor zich opeisten en opliepen van 122.50 tot f 123.40 tegen de vorige dag als slotprijs 122. Ook Senem- bah boekte een koerswinst van bijna 3 pet. Daartegenover moest Amsterdam Rubber 1 pet prijsgeven. De markt sloot over vrijwel de geheel linie op het hoog ste punt van de dag met een tamelijk le vendige affaire. Prolongatie 3V2 pet. NEW YORK De opwaartse koersbeweging op de New Yorkse effectenbeurs heeft zich dinsdag voortgezet. Een lange lijst van aandelen boekte bij zeer levendige handel winsten van een tot, meer dan twee punten. Daarbij nam de beurswaarde van de officieel ge noteerde aandelen met miljoenen dollars toe en stegen de voornaamste koersgemid- delden tot voor dit jaar nieuwe hoogten. Het Dow Jones-gemiddelde voor industrie aandelen bereikte een nog nimmer geëve naard hoogtepunt. Ook de olies waren actief na een lange periode van slapte. Staalwaarden lagen zeer vast in de markt. Bij de chemische industrieën konden diverse aandelen zich goed verbeteren. American Telephone steeg een dollar. Metaalwaarden maakten stevige winsten en de aluminiumfondsen avanceer den, met. Alcoa als topscorer tot meer dan drie punten. Spoorwegen vaster. Openbare nutsbedrijven konden zich nauwelijks handhaven. Onder leiding van Chrysler stegen ook de auto-industriefondsen. De farmaceutische sector bood eveneens voor sommige fondsen een solide beeld. In de televisiehoek boekte Zenith een avans van bijna vier dollar. Er werden 1231 fondsen verhandeld meer dan op enige vroegere beursdag in 1958. Daarvan eindigden er 590 hoger en 387 lager. Het industriegemiddelde kwam van 523.40 op 526.57, de spoorwegen van 135.28 op 136.53, de openbare nutsbedrijven van 81.12 op 81.22. De omzet steeg van 3.040.000 tot 3.940.000 aandelen (UPI-ANP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Wo Nederl, '47 91'6/i« 3%. Nedl. 1962/64 94l6/i« A.K.U 219 223 Calvé Delft 32414 Van Gelder Zonen 192 K. N. Hoogovens 330 Nederl. Ford 186 N. Kabelfabriek 283 gew.Philips Gloed 33654 341 Pref.PhilipsGloeil, 165 Unilever 410 413 Wilton Fyenoord 196'/s Dordtsche Petrol. 691/4 Kon. Petroleum 166,20 170,50 Billiton 169 54 A'dam Rubber 67 K.L.M 100,— Holl. Amer. Lijn 14814 K.N.S.M 149 N. Scheepv. Unie 130/4 v. Nievelt Goudr. 130 Phs. v. Ommeren 234 H.V.A 106 14 Delimaatschappij f 123,20 Amsterd Bank 230 Nat. Handelsbank 89 Ned. Handel Mij 174 Rotterd. Bank 196 Twentsche Bank 171 Anaconda Copper 549/ia Bethlehem Steel 4814 U.S. Steel 7914 General Motors 45% Shell Union 82'/s Tidewater 2454 Tandarts Donderd., wijd., zaterdag AFWEZIG Vóór spoedgevallen tand artsen B. Smeenk en G. Zegel. Blauwe doffer 469176-54 is verleden week in IJmuiden gestolen. Tipgever hoge beloning, NATURALISTEN - HAARLEM DANKBETUIGING Onmogelijk om u allen persoonlijk te bedanken, brengen wij langs deze weg onze hartelijke dank voor de vele blijken van deelneming en medeleven ons toegezonden na het overlijden van onze zoon RUDI. Uit aller naam: M. SPRONG Barton Street. Fruitland, Ont., Canada Handelscorr. 25 sept. I Handelscorr. 23 sept, IOpl. „Associatie" dipl. Aanv. 22 sept. I Examen 1959 Aanvang 24 sept. Haarlem. Oude Gracht 71 INST. met Nieuwe behandeling medicinale crime-wassing Hoofdroos is niet alleen lastig* en onsmakelijk - haaruitval is op den duur het onvermijdelijk gevolg. Wassen helpt maar even. want het haalt tegelijk dei beschermende natuurlijke! huidvetten weg. Daarom komt roos weer terug - i zelfs na de beste shampoo' vaak al na 1 of 2 dagen - I nog erger dan tevoren. Nu is er eindelijk een nieuw middel dat de roos volledig wegneemt maar de huidvet ten intact laat: SEBBIX huidvoedende, mild schui mende crème-wassing SEBBIX is bovendien haar wortel-versterkend èn an tiseptisch met Liquor Car- bonis 2 Hexachlorofeen 1 een nieuwe weten schappelijke formule. SEBBIX helpt u defini tief van die nare lastige roos af, maakt haar en hoofdhuid kerngezond dus glanzend en fris. Begin nog vandaag met SEBBIX. f. 2.75 per tube voor 6 a maal heerlijk zui verend shampo- neren. WIJK a. ZEEëRWEG 45 IJmuiden I Tel. 7127 Genatosan Ltd. i Dispec spec nv fJen ffaSg j Nu kunnen wij u het feilloze Pas-Tunette maatsysteem bieden: iedere Pas-Tunette heeft de juiste pasvorm voor het Nederlandse figuur. Bovendien is Pas-Tunette mooi en gemakkelijk, sterk en stijlvol. In de nieuwe figuur- verbeterende Pas-Tunette collectie met Frans-Amerikaanse allure vindt u beslist de foundation die speciaal voor u werd gemaakt, die u mooi vindt en die u iedere dag opnieuw met genoegen zult dragen Laat u de Pas-Tunette collectie tonen en let U dan ook vooral eens op de prijzen Onze corsetière zal u daarbij graag adviseren, opdat u koopt wat uw figuur nodig heeft Sanfor-poplin beha Fraai geborduurde 3/4 cups met extra steungevende Flexibeugel. Ook als strapless te dragen f 8.7' Elegante gaine met lenolastic zijpanden en satinlastic voor- en achterpand f 1é,25 Pas- Tunelte carsetten hebben 3 wetenschappelijk berekende heupwijdten per taillemaat. Lange Nieuwstraat - Marktplein Umuiden Telefoon 5205 T<X x X •«MOM*# LACHEN TEGEN HET LEVEN met stralende ogenDat doet de moderne vrouwze is immers gezond en sterkHet geheim Natuur zuivere voeding! Vruchten, groente, tarwebrood - dat alles houdt haar en haar gezin jong en vitaal. Daarom gaat er ook geen maaltijd voorbij zonder natuurzuivere Planta op tafel. Planta, van louter plantenvetten gemaakt, is, weet ze, eveneens een produkt van de natuur. Even voedzaam en toch zo licht- verteerbaar. Even natuurlijk en lekker van smaak. Geniet van de natuur. Geniet van PlantaWie 't proeft, weet bij de eerste hapzo zuiver smaakt Planta alleen &M3S. l?2. Z{/9 £S

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6