Hoe de duiven vlogen ANBM Velsen-Noord over voorstellen voor nieuwe c.a.o. per 1 januari 1959 D V Dubbel Voordeel Donderdag en Vrijdag 15 KORTING Rally-rijden is nog zo gemakkelijk niet IJmuider Courant tjjxUdoAft GASFORNUIZEN - GEYSERS Perée IJmond-agenda Afschaffing tariefsionen BERN IN A lakens en slopen Uzv kapsel G. VERHOEF A anmeldings 7 Vrije zaterdag, loon volgens werkclassificatie Betaling abonnementsgeld per giro Verdeling van woonruimte C- Kooiker-Mohr over „Onrustig is ons hart" „Rijk van riet en water" voor Velsens bejaarden Uw kostuum binnen 1 dag gereed Damclubkampioenschap van Noord-Holland ijmuiden a MARKTPLEIN 29 Vordering van woonruimte Meubels en leermiddelen voor St. Adalbert Marine gaat mijnen vegen Winterprogramma „De Gieteling" r THALIA^ Velser Gemeenschap geeft openluchtconcert Om de damtitel van de provincie WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1958 Dinsdagavond, kwamen de leden van de Algemene Nederlandse Bedriifshond voor de Metaalnijverheid,, afdeling Vel sen-Noord, bijeen voor een behandeling van de voorstellen aangaande de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst. Per 1 januari 1959 zullen de huidige C.A.O.'s aflopen en alvorens de besprekingen tus sen werkgevers- en werknemersorganisa ties geopend, worden, komen de wijzi gingsvoorstellen binnen de afdelingen ter tafel. In het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord wer den de voorgestelde wijzigingen ingeleid door de heer G. C. Visarius, districtsbe stuurder van de A.N.M.B. De heer Visa rius ging vooreerst na voor welke gang van zaken men zich geplaatst ziet indien een nieuwe c.a.o. gevormd moet worden. Daartoe dient in de kleinmetaalnijverheid contact opgenomen te worden met vijf endertig a veertig werkgeversorganisaties en het is dus te begrijpen, aldus de inlei der, dat er pogingen in het werk worden gesteld om in vakraadsverband met el kaar in overleg te treden. Hieruit kan dan voortspruiten dat men ook in deze bran che komt tot een uniforme c.a.o- met ge lijkluidende en eventueel aanvullende be palingen voor een bedrijfstak. De heer Visarius verklaarde bij voor baat dat er op het gebied van de lonen weinig veranderingen staan te wachten. „Er is op het ogenblik bij de werkgevers een bepaalde terughoudendheid te bespeu ren ten aanzien van wijzigingen", ver klaarde de heer Visarius. De wijzigingsvoorstellen met, een over gangsperiode van drie jaar luiden: invoe ring van de vrije zaterdag (door verkor ting van de werktijd tot vijfenveertig uur per week), algemene invoering van lonen op grond van werkclassificatie en afschaf fing van de tariefbasislonen. Ter directe uitvoering zal de organisatie verder voor stellen: nieuwe gemeenteklasse-indeling en opneming van de huurtoeslag in de loon- tabellen. Puntsgewijs lichtte de heer Visarius de voorstellen toe. Hij meende in het bijzon der een groot aantal problemen te zien oprijzen rond de verkorte werkweek en het standpunt van de bond hierover is dan ook dat deze vermindering geleidelijk zal moeten worden ingevoerd. Men wil dit be reiken door het eerste jaar een vrije za terdag per maand, het tweede jaar twee vrije zaterdagen per maand, enz. Na het derde jaar zal er weer een nieuwe c.a-o. moeten worden samengesteld en dan staat men voor de kans op een vijfenveertig- urige werkweek die zonder beperkingen in de c.a.o. is vastgelegd. „Direct invoeren" Over deze geleidelijke doorvoering kwa men gisteravond vele tongen los. Men was namelijk unaniem van mening dat de ver korte werkweek direct en dus zonder over gang moet ingaan- „Het wordt tijd", aldus een der aanwezigen, „dat wij, als bond, eens onze tanden laten zien!" Doch ook op grond van de huidige rege ringsverklaring, waarin wordt gezegd dat het vorig jaar wederom de basis werd ge legd voor een welvaart, vond men aan leiding om de vrije zaterdag direct in te voeren. Voorts besprak de vergadering uitvoerig het probleem van de verwachte produktie- derving en de verhoudingen van de werk omstandigheden in het buitenland ten op zichte van die in ons land. De heer Visarius zou de voorstellen bij het hoofdbestuur bekend maken. De invoering van de werkclassificatie zal niet per bedrijf, maar voor een hele bran che tegelijk moeten geschieden, zoals dat ook reeds het geval was voor loodgieters, elektriciens en centrale-verwarmingsmon teurs. COOOOOOOOOOOOOCOOOOOCOOOOCOOOOOOOOCXDOCOOOO<NX>COOOOOOCOOC U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant, U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan dé deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnés 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien, van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. Per 1 oktober aanstaande moeten nieuwe leden wQrden benoemd voor de Woon ruimteverdelingscommissie. In verband hiermede hebben burgemeester en wet houders van Velsen de betrokken organi saties verzocht opgave te verstrekken van personen die eventueel in genoemde com missie zitting willen nemen. Na ontvangst van bedoelde opgaven stellen B. en W. de gemeenteraad voor in de woonruimtever delingscommissie te benoemen: voor de Woningbouwcorporaties P. Kroon (plv. lid C. H. J. Homberg); voor de Vereniging van Huiseigenaren „Velsen" H. Wichmann (W. A. de Bruyn); voor de Velser Winkeliers- en Middenstandscentrale: E. Sanders (M. G. Kuipers); voor de vakorganisaties R. Gerritsma (G. Veltman); als deskundige op sociaal gebied E. Luikman (J. Nat). Over de afschaffing van de tariefbasis lonen is met de betrokken werkgeversor ganisaties reeds overeenstemming bereikt maar het College van Rijksbemiddelaars heeft willen wachten totdat dit ook voor de grootindustrie kon worden doorgevoerd. De gemeenteklasse-indeling in „kleinme- taal" zal volgens de A.N.M.B. naar dezelf de principes worden opgezet als die in het „grootmetaal", al zal het maximale loon- verschil tussen stad en platteland niet zeven, doch negen cent bedragen. Mevrouw C. Kooiker-Mohr zal maandag 22 september om 20 uur, het boek „Onrus tig is ons hart" van Diet Kramer bespre ken voor de leden van de afdeling Velsen- Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond. De bijeenkomst zal worden gehouden in het ontspanningsgebouw aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen- Noord. Op 17 september zal de sub-commissie voor het sociaal-cultureel ontspannings werk een filmvoorstelling voor bejaarden geven in het gemeentelijk Vergaderlokaal aan de Abelenstraat te IJmuiden. Vertoond zal worden de kleurenfilm „Rijk van riet en water". Deze film, die aan de Hongaarse meren werd opgenomen, werd bekroond met de „Grand Prix de Cannes". Advertentie ZONDER PRIJSVERHOGING OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Op 24 september zal DCIJ de eerste thuiswedstrijd spelen in de strijd om het clubkampioenschap van Noordholland. Dan komt het pas gepromoveerde Damlust uit Noord-Scharwoude op bezoek. Door de strijd om het wereldkampioenschap tussen de uitdager de Rus ir. I. Koeperman en de huidige wereldkampioen M. Deslauriers uit Canada, welke match in de maand ok tober wordt gespeeld zal de hoofdklasse competitie stilstaan. De tweede wedstrijd voor het DCIJ-tiental is vastgesteld op 22 oktober thuis tegen St. Bavo uit Heem stede. Ook de derde wedstrijd op 5 no vember speelt DCIJ thuis tegen Jozeph Blankenaar II. Daarna krijgt DCIJ drie uitwedstrijden: 10 november tegen de Haarlemse Damclub te Haarlem, 24 no vember tegen DDD te Alkmaar en 9 de cember te Haarlem tegen Het Oosten. De wedstrijd tegen Gezellig Samenzijn zal op een nader te noemen datum te Amsterdam worden gespeeld. In twee groepen van acht clubs nemen 16 tientallen om het clubkampioenschap van Noordholland deel. Er wordt een enkele ronde gespeeld. De bovenste twee van elke groep spelen een dubbele competitie om de kampioenstitel. Het DCIJ-tiental is voor deze compe titie samengesteld uit de heren P. Roozen- burg, H. Laros, Theo Tielrooy, B. Dukel, Tommy Postma, P. v. d. Berg, A. W. Beu- kema, H. Swier, ir. M. Krijgsman en J. van Straten. Reserves zijn J. de Boer, D. Ott en Leo Binkhorst. Advertentie alleen Een partij van onze bekende met heel kleine foutjes DENK NIET dat het makkelijk is, zo'n autorally. Vooral niet als men, na wel gemutst op pad te zijn gegaan, tot de ontstellende ontdekking komt praktisch geen benzine meer te hebben en zeker niet wanneer men tot overmaat van ramp bemerkt dat er geen dubbeltje meer in de autocoat zit. Daar krijgt men iets van. En men omvat krampachtig het stuurrad en drukt geagiteerd op het gaspedaaltje. Men doet dan eigenlijk nog maar wat. Men is zogezegd de kluts kwijt, schuttert met de ver snellingen en weet niet meer waar het rempedaal zit. Men is dan over zijn toeren, de auto vaak ook. Wij hebben het dinsdag allemaal van dichtbij meegemaakt toen de leden van de jubilerende Handelsvereniging Groot IJmuiden hun zakenzorgen een wijle ver gaten om er sportief gekleed en goed ge luimd in de auto op uit te trekken. Wij behoorden tot de groep die „alles" nog eens goed hadden nagekeken: „zijn mijn bougies niet een beetje vet; is het canvas van mijn banden wel in orde; doen m'n zuigertjes het wel?" Eerlijk ge zegd, we hebben het nooit zeker geweten, maar toen eenmaal pomp, bougiesleutel en dommekracht in het bagageruim lagen, waren althans voorlopig alle on zekerheden verdwenen. Start en eerste moeilijkheden Op het Marktplein, waar het vertrek plaatshad, plakten we zelfverzekerd ons volgnummer op de ruit, namen plechtig onze routebeschrijving in ontvangst en startten de motor. Het ding sloeg af. Even later waren we echter onderweg. Gehoor zaam volgden we de aanwijzingen op de routekaart op en we zagen de eerste prijs al in de huiskamer prijken. Alles ging immers naar wens. Tot we bij het ijzeren hek belandden. Daar moesten we naar een vreemd woord zoeken, dat ergens op een naambordje was aangebracht om vervol gens de eerste straat links in te slaan. De motor had enige liters kostbare ben zine verzwolgen voordat we het woord uiteindelijk vonden. Toen sloegen we de eerste weg rechts in, hetgeen tot compli caties aanleiding gaf. Wij hebben doorgezet. Een enkele keer zaten we, volgens opgewonden zwaaiende kinderen, die kennelijk meer van de juiste route afwisten, glad verkeerd. „Die kant moet u op, meneer!" schreeuwden ze in koor. Aanvankelijk negeerden we derge lijke adviezen. Later werden we minder wantrouwend tegenover de jeugd en weer enige kilometers verder hebben we zo af en toe de raad van de jongelui opgevolgd. We weten nu nog niet of en zo ja waar precies we „genomen" zijn.... Poldera vontuur Zo kwamen wij, via vele valse controle posten, op een weggetje midden in de pol der nabij Santpoort, waar wij tien keer heen en weer reden voordat wij tot de conclusie kwamen, dat we het weggetje net zo goed links hadden kunnen laten liggen. Een aantal andere rallyrijders volgde ons voorbeeld opgewekt, zodat er plotseling op het zo rustieke weggetje-in- de-polder tientallen auto's heen en weer reden, tot groot misnoegen van kort te voren nog gezapig grazende koebeesten en naar voedsel pikkend gevogelte. Het laatste gedeelte van de rit drukte onze ijverige chauffeur extra hard op het gaspedaal, lette daarbij nagenoeg niet op het verkeer en zeker niet op bepalingen betreffende maximum-snelheid, zodat de „bijna net nieteen botsing"-situaties zich aan de lopende band voordeden. „Je zal zien. We komen er nog niet eens zo slecht af", zei onze chauffeur om de mi nuut ietwat optimistisch. We geloofden er zelf op het laatst ook in, ondanks het feit dat wij ongeveer een uur op het tijdsche ma achterop waren geraakt. Ons optimisme bekoelde echter toen men ons bij een van de laatste controle posten nadrukkelijk verzekerde, dat wij de laatsten waren, die een stempeltje kwamen halen. De harde waarheid In café-restaurant „Royal" aan de Ken- nemerlaan, waar alle stoere rallyrijders na afloop van de avontuurlijke rit bijeen kwamen, hebben we de, harde waarheid moeten horen. Lang hebben we er niet om getreurd. Het ging ons ten slotte niet om de knikkersofschoon het toch wel prettig is sommige prestaties, waaraan men meegewerkt heeft, met een medaille of beker geloofwaardiger te kunnen ma ken voor familie en vrienden. In Royal is pr nog lang nageboomd over de rally, waarbij men het in het algemeen toch wel eens was, dat het bepaald geen gemakkelijke opgave is geweest. Avondfeest In het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan te IJmuiden-Oost werd het dertigjarig bestaan van de Handels vereniging Groot IJmuiden feestelijk ge vierd en bij deze gelegenheid werden tevens de prijzen van de rally uitgereikt. De voorzitter sprak een kort begroe tingswoord en hij stelde het zeer op prijs, dat ook een afgevaardigde van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstandsbond aanwezig was. Er werd een overzicht gegeven van de route die de deelnemers aan de rally moes ten volgen en bevestigd werd dat men het hen niet gemakkelijk had gemaakt. Zelfs niet voor rasechte inwoners van IJmuiden, die deze stad toch op hun duimpje kennen. De strafpunten varieerden van 73 tot 767. Dit hoogste getal werd behaald door de heer Van Staveren, die de poedelprijs in ontvangst mocht nemen. Het team De BoerVan de Bos had de minste strafpunten, 73 en kreeg aldus de wisselbeker aangeboden. Daarna volgden: VeltmanVan Kleef, Huizer en Wolthuis, De BosDe Bos, RolvinkRolvink en Van PraagVan Praag. Na het officiële gedeelte zorgde een ca baretgezelschap ervoor dat men nog lange tijd gezellig bijeen kon blijven. IJmuiden Van de postduivenhoudersvereniging „IJmui den" te IJmuiden namen 72 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van P. Hoekstra bereikte als eer ste het hok om 1,0.27.17, de laatste prijsduif om 10.35 uur. Het was prachtig weer; o.n.o. wind. De uitslag was als volgt: P. Hoekstra 1 2 5 14; K. Inia 3 4 13; J. de Waard 6 11; A. J. Waal 7 15; J. Eelsing 8 12; L. de Waard 9; A. Voetman 10. De Snelvlieger Van de postduivenhoudersvereniging „De Snel vlieger" te IJmuiden namen 107 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van F. Schaap bereikte als eerste het hok om 10.22 uur. De uitslag was als volgt: F. Schaap 1 8 12; H. J. Broek 2 13: O. We zelman 3 6; S. Voet 4; E. de Boer 5 9; J. Wijker 7 10; J. Koorn 11. Oranje Nassau Van de postduivenhoudersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 128 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van Joh. Broek bereikte als eerste het hok om 10.24.18 uur. De uitslag was als volgt: Joh. Broek 1 2 6 9 12; A. de Waard 3 19; B. Visser 4 8 10 14 16 20 21 23 24; S. v. Leeu wen 5 17 18 25; H. Harms 7 11 13 15 22; Chr. Prins 26. De Reisduif Van de postduivenhoudersvereniging ,,De Reis duif" te Beverwijk namen dit weekeinde 213 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 175 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van S. v. d. Kolk bereikte als eerste het hok om 10.23 uur, de laatste prijsduif om 10.32 uur. De uitslag was als volgt: S. v. d. Kolk 1 15 26 28 42; A. Six 2 33; C. G. J. Dekker 3 5 16 25 34; M. Riebeek 4 20; H. Zillig 6 21; W. Tuyn 7 31; J. Luntz 8 14 24 39;A. Hoogman .9 36 41; J. Penning 10 13 38; C.1 Castricum 11 17 22; G. v. d. Winden 12 32 40; P. v. Vuuren 18; C. Smit 19 23; R. Westrate 27; S. Zoet 29; G. Grapendaal 30; E. Verschuren 35; D. Stiemer 37. Ons Genoegen Van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen'' te Beverwijk namen 109 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 172 km. De lossing van de duiven geschiedde om 8 uur. Een duif van G. Vijzelaar bereikte als eerste het hok om 10.26 uur, de laatste prijsduif om 10.35 uur. De uitslag was als volgt: G. Vijze laar 1; B. de Smet 2 3 5 7; Blommaert 4 14; A. v. Son 6 15 18; W. Rijnders 8; H. v. Dessel 9; A. Gorierie 10 S. Vergonet 11; H. Langedijk 12 13 17; P. v. Dessel 16; D. Stappers 19; C. Baltus 20 22; R. Zoontjes 21. Van Eindhoven De Vredesduif Van de postduivenhoudersvereniging „De Vre desduif" te Heemskerk namen 102 duiven deel aan een wedvlucht van Eindhoven af over een afstand van 132 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9 uur. Een duif van A. J. Bruins bereikte als eerste het. hok om 10.45.35 uur, de laatste prijsduif om 10.52.47 uur. De uitslag was als volgt; A. J. Bruins 1 9; J. Knap 2 5; Ch. Bey 3 4; P. v. d. Loos 6 13 18; A. Nielen 7; J. Dudink 8: P. Latterman 10; A. Cassee 11 15; J. Winter 12 17; Th. Putker 14; G. de Boer 16; J. Pekel 19 20. De Luchtpost Van de postduivenhoudersvereniging „De Lucht post" te Castricum namen 135 duiven deel aan een wedvlucht van Eindhoven af over een af stand van 136 km. De lossing van de duiven ge schiedde om 9 uur. Een duif van N. Hollenberg bereikte als eerste het hok om 10.51.00 uur, de laatste prijsduif om 11.09.56 uur. De laatste wed vlucht van het seizoen hebben de gevleugelde vrienden nog eens hun uiterste best gedaan om hun respectieve eigenaren een aangename zondag te bezorgen. Het werd een vlucht met veel spanning en mooi weer zodat ze over het Voor leden van de Woon ruim te vorde ringscommissie in de gemeente Velsen zijn door het college van B en W. bij de ge meenteraad aanbevolen (na overleg met de betrokken organisaties): M. S. Jong kind (plv. lid: C. Roelofs); voor de Vereni ging van Huiseigenaren „Velsen" P. J. Bakker (G. v. d. Molen); voor de Velser Winkeliers- en Middenstandscentrale J. van Leeuwen (R. Wildschut); voor de vak organisaties H. v. d. Put (G. Huybens); als deskundige op sociaal gebied C. L. A. van Kuilenburg (B. C. Scholten). De commissie wordt samengesteld voor het tijdvak 1 oktober 1958 tot en met 30 september 1959. Het bestuur der St. Adalbert Stichting te Velsen heeft in verband met de toene ming van het aantal leerlingen de mede werking verzocht voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de onder zijn bestuur staande schooi voor voortgezet lager onderwijs te IJmui- den-Oost. De aanvraag voldoet aan de wettelijke eisen, zodat B. en W. de gemeenteraad voorstellen de gevraagde medewerking te verlenen. In de komende wintermaanden zal de Koninklijke Marine veegoperaties uitvoe ren in het zeegebied tussen de Wadden eilanden en de huidige vaarroute, die drie zeemijlen breed is. Dit gebied is voor alle vaartuigen verbo den terrein, omdat er nog steeds uit de tweede wereldoorlog afkomstige mijnen worden aangetroffen. Advertentie kan goed en exclusief worden verzorgd. Brengt u eens een bezoek aan onze salon. NAT. EN INTERN. DAMESKAPPER Kennemerlaan 184 - Tel. 4825 geheel zeer geslaagd Is te noemen De uitslag was als volgt: 1. N. Hollenberg 10.51.00; 2. H. Jas pers 10.51.36; 3. J. Beentjes 10.52.34; 4. J. Vonk 10.53.08 5. G. Klaasse 10.53.27; 6. G. Tromp 10.53.24; 7. B. Heistek/J. Lust 10.54.26; 8. J. Zentveld 10.55.05 9. K. Gort 10.56.37; 10. P. Kappers 10.57.57; 11. J. Houtenbos 10.58.29; 12. A. Metselaar 11.00.11; 13. H. Sanders 11.00.40; 14. P. Verdonk 11.00.47; 15. J. Steenman 11.01.05; 16. kap. P. Heemskerk 11.01.39; 17. G. Aardenburg 11.05.26; 18. H. Lustig 11.09.56. Van Mons De IJmonden Van de postduivenhoudersvereniging „De IJ monden" zaterdagvliegers I te IJmuiden namen dit weekeinde 52 duiven deel aan een wedvlucht van Mons af over een afstand van 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.15 uur. Een duif van Van der Scheer bereikte voor de vierde achtereenvolgende keer als eerste het hok om 14.44 uur, de laatste prijsduif om 14.57 uur De uitslag was als volgt; Van der Scheer 1 3 5 11: Suurmond 2 6; Knapen 4 7 9; mevr. De Boer 8; Koffeman 10. Kampioenschappen 1958: Vitesse: Duurtsema 1, mevr. De Boer 2. Van Straten 3. Mitfond; Ver duin 1, Suurmond 2. Duurtsema 3. Fond: Suur mond 1, Verduin 2. Plokker 3. Jong: Van dei- Scheer 1, Suurmond 2, Knapen 3. Navluchten. Van der Scheer 1, Knapen 2. Suurmond 3. Gene raal; Suurmond 1, Knapen 2, Van der Scheer 3. De vereniging van beambten bij de Hoogovenbedrijven „De Gieteling" heeft haar programma voor het komende seizoen bekendgemaakt. Hoogtepunten hieruit zijn: op 9 oktober een voordrachtavond door Enny Mols—De Leeuwe en toneeluitvoe ringen van „Tavido"; op 18 september wordt een bezoek gebracht aan het Con certgebouw te Amsterdam en in januari van het volgend jaar aan de Amsterdamse Stadsschouwburg, waar dan de „Gijs- brecht van Aemstel" zal worden opge voerd; voor de decembermaand staat een St. Nicolaasfeest en een kerstavond op het programma. HOOFDLEIDSTERS KLEUTERSCHOLEN Ter voorziening in de vacature van hoofdleidsters aan de openbare kleuter school „De Duinrekels" te IJmuiden en aan de openbare „Dr. Albert Schweitzer- kleuterschool" te IJmuiden-Oost hebben B. en W. de gemeenteraad van Velsen de vofgende voordrachten aangeboden: voor de kleuterschool „De Duinrekels" mejuf frouw G. de Leeuw te Haarlem, of mejuf frouw E. J. Vorst te Numansdorp; voor de „Dr. Albert Schweitzerkleuterschool" me juffrouw C. Haanschoten te Emmeloord of mejuffrouw E. J. Vorst te Numansdorp. ONDERWIJZERES VOOR OSSENDORPSCHOOL Ter voorziening in een vacature aan de openbare lagere F. L. Ossendorpschool te IJmuiden-Oost dragen B. en W. ter benoe ming tot onderwijzeres in vaste dienst voor mej. G. Bloemendaal, onderwijzeres in tijdelijke dienst aan deze school. Advertentie (Het theater met, de beste films) DONDERDAG a.s. 8 uur in één speciale voorstelling YUL BRYNNER - DEBORAH KERR in Rodgers en Hammersteins THE KING AND i in cinemascope en een weelde van kleuren HIJ is de Koning van Siam, tiran en haremheerser met zijn tientallen vrouwen en honderden kinderen ZIJ is de Engelse schooljuffrouw Geniet met volle teugen van deze indrukwekkende en romantische film Toegang 14 jaar. HEDENAVOND 8 uur de spannende Afrika-film JACHT OP GOUD EN IVOOR De sectie zang van de Velser Gemeen schap geeft op woensdag 17 september om 20 uur in het Burgemeester Rijkenspark in Santpoort een openluchtconcert. Door de volgende koren zal het volgende pro gramma worden afgewerkt: R.K. gem. koor „Da Pacem", onder lei ding van Lou Tervoort, met Bramakoor en Don Pascuale. IJmond mannenkoor, onder leiding van H. Slings, met Super Flumina Babylonis van Ch. Gounod; My Old Kentucky Home bewerkt door M. Koekelkoren; Wat ik heb van A. Zander; De 12 rovers (bariton solo heer P. Broek) bewerkt door H. Imjalof en Stenka Rasin bewerkt door M. Koekelkoren. Santpoorts chr. vrouwenkoor, onder lei ding van mevrouw J. de Koeyer, met lm Frühling van Bargiet (op. 35 no. 1) en Rozen in de winter. Santpoorts hervormd koor, onder leiding van J. Th. Westendaal, met Du Hirte Israels van Bortnianski; Jubilate Amen van Pijlman en Gods Lof in de natuur van Beethoven. OM DE LAMERSBEKER In de biljartwedstrijd om de Lamers- beker, georganiseerd door de Beverwijkse biljartvereniging Excelsior, heeft deze ver eniging een 106 overwinning behaald op Scheywijck, eveneens uit Beverwijk. Ondergetekende: Naam; Straat; Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 4 7.65 per kwartaal/of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 oktober 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met, 30 september 1958 gratis. Dit geldt alleefl voor nieuwe kwartaalabonné's. dus niet voor omzetting van week- In kwartaalabonnementen. Advertentie AFD. CONFECTIE - 1e ETAGE MARKTPLEIN 2? Twaalf deelnemers uit Noordholland zullen elkaar bekampen om de persoon lijke damtitel van Noordholland. De deel nemers zijn: P. v. Heerde, M. Stahlberg, W. C. Beeke, J. H. Ansems (allen te Am sterdam), Theo Tielrooy (IJmuiden), W. de Jong en H. Vossen (Haarlem), De Vries (Den Helder), Arie Grooteman (Wervers- hoof), Westerveld en De Bree (Zaandam); er zal nog een twaalfde speler worden uit genodigd. Voor de eerste ronde spelen de clubgenoten tegen elkaar. Dinsdag 16 sep tember bij Jozeph Blankenaar: P. v. HeerdeStahlberg. Woensdag 17 septem ber te Haarlem: H. v. d. VossenW. de Jong. Te Alkmaar in het clublokaal van D.D.D.: De VriesGroteman. In Zaandam de partij WesterveldDe Bree, Er wordt voorts in de weekends gespeeld en wel op 20 en 21 september te Amster dam. Vierde en vijfde ronde op 27 en 28 september te Zaandam. Zesde ronde 4 oktober en zevende ronde 5 oktober te Amsterdam. Voor het eerst sinds jaren zal er ook weer in Haarlem, IJmuiden en Heemstede worden gespeeld. Op zaterdag 11 oktober wordt de 8ste en zondag 12 oktober de 9de ronde in Haar lem gespeeld. De 10de ronde wordt op zon dag 19 oktober te Heemstede gespeeld. Zaterdag 25 oktober is de voorlaatste ron de in het clublokaal van D.C.IJ., hotel Kennemerhof te IJmuiden. Op zaterdag 8 november laatste ronde te Haarlem. Voor het district Kennemerland zal voor het eerst deelnemen de nieuwe kampioen Theo Tielrooy. Verder komt de ex-kampioen van Ne derland Wim de Jong weer eens in de damarena. De derde Kennemerland-speler is H. v. d. Vossen. Voorts zijn titelhouder J. H. Ansems, Arie Groteman en de jeug dige Helderse speler De Vries ernstige kandidaten voor de twee bovenste plaatsen. Advertentie ALLE MERKEN KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 VELSEN WOENSDAG 17 SEPTEMBER Thalia: „Jacht op Goud en Ivoor", 20 uur. Rex: „Oklahoma", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Felison: Beeldend werk uit Kennemer land, Heidestraat 40, geopend van 1921 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van Sociale Zaken, 1012 uur. De Brulboei: Hemlata Devi spreekt over „De idee van de Sarvodaya Samai". Patronaatsgebouw Zeeweg: Muziekfesti val, aanvang 20 uur, vrij entree. DONDERDAG 18 SEPTEMBER Thalia: „The king and I" in een speciale voorstelling, 20 uur. Rex: als woensdag. Hervormd Jeugdgebouw: VPRO-musi- cal. Felison en Pieter Vermeulenmuseum: als woensdag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van Openbare Werken, 9.3012 uur. Alcoholics Anonymous: spreekuur van 20 uur af in de zaal aan de Abelenstraat. BEVERWIJK WOENSDAG 17 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „Brug over de Kwai". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Geen plaats voor wilde dieren". DONDERDAG 18 SEPTEMBER Bioscopen: als woensdag. Het Centrum, 14 uur: Verkoping woon huizen. Het Centrum, 20 uur: Huishoudelijke Voorlichting. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Beverwijkse Jeugdraad. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Opening Bil- jarttoernooi om de Zilveren Beker.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7