PONTIAC HORLOGES SOLEX A. H. Wedemeyer wordt consulent voor lichamelijke opvoeding Uk ld erom etA\ AfeA*öv\cW) <k {wwwkkiiM Verlovingsringen P. de Groot Verhoog het slaapgenot Vanmorgen in de vishal en op zee Uitrukwagen voor Haarlemse politie Perée GCMJIGATAM Tfiii.Ge&tif Hngfer 1 Havenberichten GASFORNUIZEN - GEYSERS f24. IJmond-agenda Zijden gewatteerde DEKENS Fa. G. de Haas Woningstoffeerder^ A. J. Brasser DE BEURS van gisteren Uw bril klaar terwijl u wacht Amsterdamse Beurs NIEUWE FUNCTIE IN YELSEN Vrouwengroep P.v.d.A. bespreekt troonrede IEV hield jaarvergadering Melkfabriek moet slijter blijven leveren Moderne vormgeving Beverwijk Hoe de duiven vlogen Prof. Granpré Molière wordt vijfenzeventig jaar Engeland verkoopt Israel twee onderzeeboten 90 SCHOENHANDEL J. DE BOER - Mr. Opticien Examens mmm WOENSDAG 8 OKTOBER 1958 k> Velsen kan zich thans in het bezit verheugen van een gemeentelijke consu lent voor de lichamelijke opvoedim Deze geheel nieuwe functie, die nood zakelijk is geworden door de snelle groei van de IJmondgemeente bezuiden het Noordzeekanaal, wordt bekleed door de 33-jarige heer A. H. Wiedemeyer. De heer Wedemeyer behaalde in Dor drecht het h.b.s.-diploma, studeerde aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding en werd in 1953 in Velsen aan gesteld als leraar lichamelijke opvoeding voor het openbaar WSJk lagere onderwijs. Dit Ijl was een gevolg van §11 het feit, dat de licha- f|f melijke opvoeding in pi Velsen in dat jaar fH werd gepromoveerd tot vakonderwijs. I Dit vakonderwijs I gold aanvankelijk al- leen voor de vijfde en zesde klassen. Later /J vielen ook de vierde klassen onder deze s:| regeling. De heer Wedemeyer kreeg onmiddellijk al heel wat werk om handen, niet alleen om dat hij les gaf aan zo'n acht tot negen scholen, maar ook omdat hij onder andere veel werk verzette op het gebied van het schoolvoetbal en het schoolkorfbal. Het schoolzwemmen blies hij eveneens nieuw leven in. Steeds meer scholen Er kwamen echter steeds meer scholen, een gevolg van het groeiende inwonertal van Velsen. De heer Wedemeyer kon het al gauw niet meer alleen bolwerken en daarom werkt nij thans samen met vele collega's. Door de nieuwe functie van de lieer We demeyer is het nu mogelijk om in samen werking met de ambtenaar voor de licha melijke opvoeding en de sport nóg meer te bereiken dan tot nu toe al het geval was. Taken De heer Wedemeyer zal zich onder meer gaan bezighouden met de bouw en inrich ting van de gymnastiekzalen. („Helaas zijn er veel te weinig van dergelijke zalen in Velsen", zegt hij.) Hij zal daarom vaak contact moeten opnemen met de stads architect. De verdeling en het onderhoud van de schoolsportterreinen behoort ook tot een van zijn taken. „Het onderhoud is heel belangrijk," zegt de nieuwe gemeentelijke functionaris, „de terreinen moeten op vak- Advertentie ALLEEN DONDERDAG kleur groen, rood en goud een-persf 13.50 twee-persf 19.50 MARKTPLEIN Advertentie Neem bij het winkelen iets mee van de banketbakker SPECIAAL AANBEVOLEN Advocaatgebakjes 25 ct Advocaatschijven25 et ALS SPECIALE REKLAME alleen donderdag heerlijke Speculaasbrokken met amandelen v. SO ct DIT MAG U NIET MISSEN KENNEMERLAAN 88, I7MUIDEN, TELEFOON 5520 De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid in Velsen-Noord maakte het zich dinsdagavond niet gemakkelijk met het gekozen onderwerp: de Troonrede. Mevrouw Klimp maakte het de dames duidelijk, dat Kamerleden van deze Troon rede een studie moeten maken, waarop dan de ministers een antwoord geven. Zij merkte op, dat men van haar geen ver klaring mocht verwachten omtrent de be doelingen van deze Troonrede. In groepjes hebben de dames daarna met zeer veel ernst de verschillende onderwer pen besproken en het gevolg daarvan was, dat er heel wat opmerkingen werden ge maakt. Algemeen betreurde men het, dat er niets over onderwijsvernieuwing is gezegd in de Troonrede. Er kwamen heel wat adviezen voor de noodzakelijke bezuinigin gen naar voren. Kinderbijslag voor salaris- sen van 10.000 en meer vonden de dames afkeurenswaardig. Bij het leger zou heel wat, te bezuinigen zijn, meenden zij. Over de toeslag op de melk en melk- produkten waren de dames niet enthousiast. Zij waren van mening, dat. de outillage van bedrijven voor melkprodukten veel te kost baar was opgezet. kundige wijze worden gedraineerd en op tijd worden gerold. Maar dat is nog niet alles. Er komt nog veel meer bij kijken wil er sprake zijn van een goed en vooral doelmatig onderhoud." Naast al dit nieuwe werk blijft hij zich echter inzetten voor het schoolzwemmen, het -voetballen en -korfballen en het or ganiseren van sportdagen. Nu wordt hij ook het hoofd van de vak leerkrachten aan de openbare scholen, re gelt hun taakverdeling en keurt hun roos ters goed. „Het werk zal in de eerste jaren nog moeten groeien. Maar dat zal wel lukken denk ik". Advertentie Grote collectie. JUWELIER - HORLOGER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Dinsdagavond heeft de r. k. sportver eniging IEV in het Jozefhuis in Velsen- noord de algemene ledenvergadering ge houden. De voorzitter, de heer B. J. v. d. Ham, besprak de gang van zaken der verschil lende afdelingen. De gymnastiekafdeling heeft geen volle dig bestuur en heeft gebrek aan leiders en voorturners(sters). Men overweegt in plaats van een zaaluitvoering te geven on derlinge wedstrijden voor de leden te hou den. Ook de afdeling voetbal mankeert het aan leiders. Zij heeft thans echter een goe de jeugdcommissie. Een zorgenkind is de afdeling meisjeshandbal met slechts één bestuurster. De voorzitter zei zeer tevreden te zijn over het door het gemeentebestuur van Velsen beschikbaar gestelde houten kleed huis op Rooswijk. De heren De Jong en Dekker brachten het gebouwtje in hun vrije tijd in goed bruikbare staat. Voortaan worden alleen ledencontact- avonden gehouden, nu de interparochiële instuif de traditie van de jaarlijkse feest avonden heeft doorbroken. Met het oog op het in 1960 te vieren zil veren jubileum deed de heer Van der Ham een beroep op de voetballers van het eer ste elftal hun ploeg weer in de KNVB terug te brengen. De heer G. N. Oorthuis bracht voor de afdeling voetbal verslag uit. Met grote belangstelling luisterden de leden naar de financiële verslagen van de heer N. C. Rozemeijer. Twee jaar geleden had de vereniging een schuld van 160. Na een jaar, dat met een totaal van 5425 aan ontvangsten en uitgaven sloot, nam deze schtxld frog toe1. Het afgfefbpèïi jaar werden de verliezen opgevangen door de gemeeptelijke subsidie, en de ontvangsten uit de pool. De kapitaalrekening is echter tot nihil teruggebracht. Het ledental bedroeg: 363 actieve leden en 142 donateurs. De vergadering koos de heer C. Bruin tot algemeen secretaris. De aftredende penningmeester, de heer N. C. Roze meijer, werd herkozen. De heer J. H. v. d. Zon werd nu definitief voorzitter van de afdeling voetbal. Tenslotte bespraken de leden uitvoerig de voortzetting van de sportuitwisseling met Alten Bögge Bonen „Westfalia". De president van de Haagse rechtbank, uitspraak doende in kort geding, heeft be volen dat de Haagse melkfabriek n.v. Van Grieken melk zal moeten blijven leveren aan de Vlaardingse slijter B. G. Suyker. De president wees de eis van de melk- slijter toe, alleen de voorzitter van het Produktschap voor Zuivel kan ontheffing verlenen van artikel 2 van de zuivelver- ordening 1946, dat bepaalt dat de melk fabrieken verplicht zijn al hun slijters op de gebruikelijke wijze melk te leveren. Dc n.v. Van Grieken had de leveranties aan S. op aandrang van de overige Vlaardingse melkslijters, die hun collega's beschouwen als een „onderkruiper", omdat hij enige tijd niet meedoet, aan de Vlaardingse melksanering. De heer S. is namelijk door gegaan met ook in hoge flatgebouwen melk aan de deur te bezorgen. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Jacob Kuesch van Rotterdam: Ciucdad de Popayan. Antwerpen; Las Primo, Abu Zenima, erts lossen Hoogovens; C apri, Ipswich, walsmateriaal laden Hoogovens; Bernd Becker, terug uit zee, bijlegger IJmuiden; IJstroom, Londen; Cuxhafen, Antwerpen; Isfonn. Shellhaven; Ginnheim, La Coruna; Bali, Le Ha vre; Twee Gebroeders, Rotterdam; Lucas Bols I. Sundsvall; Marcella, Felixstowe; Gerd, Londen; Fem, Helsinki; Alta, Hampton Roads; Triton, Trinidad; Patria, Kemi, cellulose lossen Papier- labriek Velsen; Petrel, Londen; Vrede, Swansea. Ilos, Rotterdam; Noorderkroon, Goole, zout laden IJbunker. Woensdag zijn in IJmuiden aangekomen: Car- mela Fasco van Port Churchill; Kosmos V. ge sleept door Wijsmuller van Rotterdam; Kandaw. I Rotterdam; Kennemerland, Hamburg; Clio, Kot- 1 ka; Aardenburgh, Koping; Sarpedon, Rotterdam. Martha Ahrndes, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Otto Blu- menfeld, ledig Hoogovens, naar Hamina: Bernd Becker naar Antwerpen; Loosdrecht, Perzische Golf: Ton van der Heide, Hamburg, gebunkerd IJmuiden; Eemsborg, Sarpsborg. zout geladen; Thorshild, Perzische Golf; Bram, Newcastle; Ar- j tura, Rotterdam: David, Nykoping; Jurjen de Vries. Tyne; Milos, Emden; Ivalo, Rotterdam; Eemstroom, Shorehamn; Alsterpark, Trelleborg. ledig Buitenhuizen; Oostkerk, Bremen; Tempo, Leith; Jacob Ruesch, Halmstad. Woensdag zijn uit. IJmuiden vertrokken: Pyg malion naar Port of Spain: Amstelstroom, Lon den; Spaarnestroom, Huil; Palmelian, Rotterdam; Nora Hugo Stinnes, Bremen; Toni, Delfzijl. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie OOK IN UW KEUKEN Maar dan met de PLIEGER PAS AAN STALEN KEUKENS Alleenverkoop voor de gemeente Velsen Kennemerlaan 81 Telefoon 4139 IJmuiden Als afsluiting van het seizoen hebben de post- duivenhoudersverenigingen De Reisduif en Ons Genoegen uit. Beverwijk, De Atoom uit Velsen- Noord en de Heemskerkse vereniging De Vredes duif een gezamenlijke vlucht gehouden vanaf Eindhoven. Er vlogen 230 duiven mee. De lossing geschiedde om 8 uur en de eerste duif werd om 9.34 geklokt; de laatste duif deed er negen mi nuten langer over. De uitslagen waren: P. Lotterman (Vredesduif) 1; A. Durge (Vredesduif) 2 23; Ch. Bey (Vredes duif) 3 24; J. Luntz (Reisduif) 4 28; J. Knap (Vredesduif) 5 7 37; A. Nielen (Vredesduif) 6 22; D. Stiemer (Reisduif) 8 43; C. Westrate (Reis duif) 9 11; J. Asjes (Atoom) 10 15 44; H. Been tjes (Reisduif) 12; A. J. Bruins (Vredesduif) 13; G. Grapendaal (Reisduif) 14; A. v. Son (Reisduif) 16; C. G. G. Dekker (Reisduif) 17 18; M. van 't Hof (Atoom) 19 42; C. Smit (Reisduif) 20; P. v. d. Outenaar (Reisduif) 21 32; A. Six (Reisduif) 25 31; R. Westrate (Reisduif) 26; Th. Koper (Vre desduif) 27; A. Goderie (Ons Genoegen) 29; B. ae Smet (Ons Genoegen) 30. R. Zoontjes (Ons Genoegen) 33; J. Koper (Vredesduif) 34; J. de Kruif (Vredesduif) 35; H. Zillig (Reisduif) 36; J. Dudink (Vredesduif) 38; P. v. d. Wiele (Atoom) 39; J. Vink (Atoom) 40; L. Veldt (Atoom) 41; W. Rijnders (Ons Genoegen) 45; A. Hoogeveen (Reis duif) 46. Jaarvergadering S.S.S. Tijdens de jaarvergadering van de Be- verwijkse turnvereniging S.S.S. heeft rhen druk gesproken over het programma voor het komende winterseizoen. De heer D. Hienkens kon de leden mededelen dat ook voor dit jaar onderlinge wedstrijden op het programma staan en dat in het voorjaar de grote turnuitvoering in de K.S-A. zal worden gegeven. Uit de jaarverslagen kon den de leden nogmaals horen dat S.S.S. met veel succes de organisatie heeft ge had van de Bondswedstrijden in mei j.l. De vereniging mag zich in een groeiend ledental verheugen. Naast de oefenlessen in de H. Hartschool oefenen nu vier afde lingen ook in de school aan de Kuikensweg. De heer D. Hienkens werd als voorzitter herkozen en de mejuffrouw L. Schelvis is gekozen als bestuurslid. Advertentie KENNEMERLAAN 60 - 62 Maandag 13 oktober viert prof. ir. M. J. Granpré Molière te y/assenaar, óud- hoogleraar aan de Technische Hoge school in Delft, zijn vijf en zeventigste verjaardag. Marinus Jan Granpré Molière werd in Oudenbosch geboren en studeerde aan de Technische Hogeschool te Delft. In 1908 behaalde hij met lof het diploma van bouwkundig ingenieur. Daarna was hij werkzaam op particuliere en ambtelijke bureaus, totdat hij in 1924 werd benoemd tot hoogleraar in de architectuur en de stadsaanleg aan de Technische Hogeschool te Delft. Advertentie door het kopen van een goed bed. Uitgebreide sortering bedden, dekens. Kinderledikantjes reeds vanaf 34-75 Koningsplein 8 - IJmuiden - Telefoon 4540 Vanmorgen aan de markt Drie trawlers, vier loggers en elf kotters zorgden er vanmorgen voor, dat de IJmui- dense visafslag werd voorzien van een to tale aanvoer van 5000 kisten verse vis. Er waren 750 kisten schelvis, 60 wijting, 200 gul en kabeljauw, 200 koolvis, 2000 haring, 1200 makreel, 100 stokkebit, 300 stijve ka beljauwen en 410 kleine kistjes haring. De elf kotters zorgden voor 150 kisten schol en 4000 kilo tongen. De trawler Amsterdam IJM 28 kwam aan de markt met 250 schelvis, 200 haring, 400 makreel, 100 gul en kabeljauw, 100 stijve kabeljauwen, 50 varia en 400 kleine kistjes haring. De Maria van Hattem IJM 10 zorgde voor 70 schelvis, 380 haring, 340 makreel, 30 wijting, 20 gul en kabeljauw, 20 stijve kabeljauwen, 120 kleine kistjes haring en 10 diversen. De Ariadne IJM 18 kwam aan de markt met 250 schelvis, 275 haring, 140 makreel, 15 wijting, 200 koolvis, 20 gul en kabel jauw, 15 stijve kabeljauwen en 25 di versen. De Wiron 2 IJM 211 liep binnen met aan boord 600 haring, 130 makreel, 70 gul en kabeljauw, 60 kleine kistjes haring en 25 diversen. De Drie Gebroeders HD 79 had een vangst aan boord van 120 schelvis, 80 ha ring, 120 makreel, 25 gul en kabeljauw, 15 diversen en 175 stijve kabeljauwen. De logger KW 141 zorgde voor 370 haring, 25 wijting, 40 gul en kabeljauw en 50 di versen. Oudste schepen De oudste schepen zijn thans.: SCH 153 (22 sept.) en Beatrice IJM 72, Claesje RO 46, KW 176 en VL 84 (25 sept.), Herman IJM 2, Dirkje RO 53, Deining KW 8, Ge- zina Jacoba IJM 36, Cornelis Vrolijk SCH 171 en SCH 127 (27 sept.). Aanvoer van dinsdag 27 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 40 k. schol. 21 k. schar, 4460 k. haring. 2125 k. makreel, 1135 k. schelvis, 215 k. wijting, 80 k. kabeljauw en gul, 26 k, poon. 220 k. koolvis en 20 k. diversen. To taal 8380 kisten vis. Morgen aan de markt Voor de donderdagmarkt is de aanvoer onzeker. De VL 84 wordt in elk geval ver wacht met 1050 kisten haring en makreel en 332 kantjes zoute haring. Thuisstomend zijn waarschijnlijk de KW 87, de IJM 36 en de SCH 153. De SCH 153 heeft de haring visserij aan de westkust uitgeoefend. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: grote re gels kabeljauw 122136, kleine regels 6086, grote kisten kabeljauw 176200, kleine kisten kabeljauw 154200, jumbo schelvis 4861, grote schelvis 3248, grootmiddel schelvis 3247, kleinmiddel tong 3.40—3.50, tongen I 2.80—3.10, tong II 2.20—2.50, tarbot 2.50—2.60 en schol I 60—74. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: grote gul 3756, kleinmiddel gul 34—44, torren 25 37, zwarte koolvis 88108, koolvis I 3739, koolvis II 2429, witte koolvis 112—122, witte koolvis I 4348, leng 98—100, klein middel schelvis 2435, pennen 2234, braad 2230, wijting 2532, grote tong 5.606.40, grootmiddel tong 43.90, schol 11 4348, schol III 29—36, haring 20—24, makreel 17—21. De besommingen De 'bésommingen van heden waren: Amsterdam IJM. 28 30.400, Maria van Hattem IJM. 10 21.400, Ariadne IJM. 18 29.100, HD. 79 13.000, IJM 211 17.900, KW. 141 16.100 en WR. 18 140- Flinke bries Het weer op het Zand werd dinsdag gekenmerkt door een flinke bries, die de LONDEN (Reuter) Groot-Brittannië heeft Israel twee onderzeeboten van de S- klasse verkocht. Het zijn schepen van 715 ton, waarvan het eerste morgen te Ports mouth wordt overgedragen. In Londen ver luidt dat onderzeeboten van deze klasse het eerst in de tweede wereldoorlog zijn gebruikt. Zij zouden alleen geschikt zijn voor operaties in de Middellandse Zee, maar niet in de Golf van Akaba. De beide onderzeeboten zullen de eerste zijn van de Israëlische marine. Naar men meent te weten beschikt de Verenigde Arabische Republiek over ten minste zes onderzeeboten van Russische makelij. Advertentie ALLE MERKEN KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 De Haarlemse verkeerspolitie heeft sinds kort de beschikking over een nieuwe uitrukwagen, die voorzien is van allerlei technische snufjes. De voornaamste nieuwigheid is het boven op de wagen gemonteerde blauive zwaailicht, dat er samen met de bijzonder schelle tweetonige hoorn zorg voor moet dragen, dat de auto in het verkeer voorrang krijgt, ook wanneer bij een kruispunt het verkeers licht op rood staat. Achter de cabine voor de bestuurder bevindt zich in deze omgebouwde bestelwagen een grote met t.l.-buisjes verlichte ruimte, waar eventuele getuigen en betrokkenen van een ongeval rustig verhoord kunnen worden. De achterzijde van de auto is ingericht als bewaarplaats voor het materiaal, compleet met verplaatsbare bakens, waterzak, bijlen, lampen etc. De nieuwe uitrukwagen is voorts voorzien van een mobilofooninstallatie en tenslotte bevindt zich op het dak een stellage bestemd voor de politiefotograaf, die van dit punt af uitstekende overzichtsfoto's kan maken. De wagen kost geheel ingericht circa f 9.500. vangsten nadelig beïnvloedde. Er werden 200 tot 300 manden haring gevangen. De loggers en kotters op de kust vingen 100 tot 130 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol per etmaal. De trawlers die van 58 tot 59 noorder breedte ter visserij waren boekten ook slechte vangsten (200 tot 250 manden ha ring en makreel). De Medan had in één trek een pakje. De Job Gouda had in één trek twee pakjes. De Postboy had in één trek twee pakjes. De Thorina had in één trek twee pakjes. De Vios, Elie en Allan Water togen naar zee. Advertentie MODERNE SNITTEN ENORME SORTERING AANGEPASTE PRIJZEN Kennemerlaan <5, Tel. 4781, IJmuiden AMSTERDAM De activiteit voor de internationale waarden ter beurze was belangrijk ge ringer dan die van de vorige dag. De koersen vielen over het algemeen tegen vergeleken bij de slotprijzen van de vorige dag. New York was met hogere slotkoer sen afgekomen, maar dit werkte niet sti muierend op het Damrak. Aandelen Kon. Olie bleven in Wallstreet bij de overige fondsen ten achter. Dit drukte een stempel op de stemming voor deze aandelen in Am sterdam. De arbitrage kon internationaal hoegenaamd niet tot zaken komen, hetgeen betekent, dat er in de oliehoek wemig om ging. De koers voor. deze aandelen schom melde rond de 180,60 en lag ruim 2 gul den beneden de prijs van de vorige dag en iets onder pariteit New York. Het publiek liet verstek gaan. Aandelen Philips, met een omzet van nominaal 621.000 op maandag, lagen wat luier in de markt. De arbitrage is de stukken die zij de vorige dag in deze hoek uit de markt namen, in New York niet kwijtgeraakt. Zij voelde er weinig voor de positie in deze aandelen verder uit te breiden. Ook hier bleef het publiek vrijwel uit de markt, waardoor de handel werd beperkt. Het koersverlies be droeg ongeveer één punt. Unilever onder ging een reactie van ongeveer 2 punten en ook hier was de handel van zeer geringe betekenis. AKU liep terug van 219% tot 218 en verloor ongeveer 3 punten bij een zeer kalme handel. Tegen de stroming in lagen aandelen K.L.M. ruim een gulden hoger ingevolge Wallstreet. De omzetten in dit fonds zijn van zeer geringe betekenis maandag slechts 35 stuks. De zwakke ten dentie voor de internationale waarden werd door de scheepvaarten overgenomen In deze sector bedroeg het koersverlies door elkaar 1 tot 3 punten waardoor de winst van de vorige dag geheel verloren ging. Flinke belangstelling ondervond Am sterdam Rubber, dat in een open hoek verhandeld werd. Van zekere zijde ont stond behoorlijke vraag waardoor de koers opliep van 69i/2 tot 71l/0. De winst? bedroeg bijna 2 punten. Deli trok zich aan de vaste stemming voor Amsterdam Rubber op en verbeterde van 123,50 tot 124,30. waar door een w'inst van 0,70 kon worden ge boekt. H.V.A. was wederom vast, ruim één punt hoger. Staatsfondsen waren verdeeld. Voor de inschrijving op de 40 miljoen 5 percent 15-jarige obligatiën (obligatie lening 1958 II) van de n.v. Export-Finan ciering Maatschappij bestond een verdeel de belangstelling. Aandelen Kon. Maat schappij De Schelde werden 2 punten ho ger op 192 vernomen op een tussentijds bericht van de maatschappij. Havenwer ken werden op 102 (100%) geadviseerd. De Porceleyne Fles op 121 (117(4), °P de sa" menwerking met de gebroeders Nachte gaal. Claims Chemische Fabriek L. van der Grinten werden op 500 onveranderd vernomen. Prolongatie 3% percent (ANP) NEW YORK Na een onregelmatig koersverloop ont stond er in het laatste halfuur op de New- yorkse beurs een stijgende tendens, die on der andere het industriegemiddelde op een nieuw absoluut hoogterecord bracht en het spoorweggemiddelde op het hoogste ni veau sinds 7 augustus 1957. Du Pont was bij beurseinde 2 dollar hoger. De spoor wegen volgden 't stijgend verloop met een aantal belangrijke groepen. De onregel matigheid die de beurs aanvankelijk be heerste was het gevolg van winstnemin gen, die volgden op de snelle stijgingen van de vorige dagen. Maar het gewicht van het gunstige bedrijfsnieuws en de gezonde eco nomische ontwikkeling deed de stemming overslaan. Youngstown sloot meer dan 2 dollar hoger in de staalgroep en Union Carbide meer dan 1 dollar in de chemie- groep. Pittston steeg meer dan 3 dollar op geruchten die door de directie later ont kend werden. De stijging bracht alle gro tere groepen boven de laagste dagwaar den. Het industriegemiddelde kwam van 536,29 op 539,40; dat voor spoorwegen van 147,04 op 147,54 en dat voor openbare nuts bedrijven van 80,81 op 81,30. De aandelen- omzet bedroeg evenals de vorige dag 3.570.000. Van de 1242 verhandelde fond sen sloten er 511 hoger en 451 lager. (UPI). Advertentie DE IDEALE BROMFIETS 349.50 - 399.50 Fa. 3. H O O D B E R G Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O. - Tel. 4214 VELSEN WOENSDAG 8 OKTOBER Thalia: „De jonge leeuwen", 20 uur. Rex: „Tussenspel in München", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. DONDERDAG 9 OKTOBER Thalia: „Als het kinderhart spreekt", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum: als woensdag. Raadhuis: spreekuur wethouder van openbare werken, 9.3012 uur. Alcoholics Anonymous: van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Abelenstraat 1: Voordracht van Otto Sterman „Ik ben een neger" voor dep. Velsen-IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, 20 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 8 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dorp aan de rivier". Luxor Theater, 19.30 uur: „De jonge leeuwen". Het Centrum, 20 uur: F. J. Veen over „Moderne Jeugd" (Jeugdleidersavond). K.S.A.-gebouw, 14 en 15 uur: Floralia- vereniging. Filmvoorstelling voor kinde ren. Brink, l.t.-school, 20 uur: „De Keerkring". DONDERDAG 9 OKTOBER Luxor Theater, 19.30 uur: „De jonge leeuwen". Scheybeeck, 19.30 uur: Gemeenteraads vergadering. Het Centrum, 14 uur: Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, lezing over een Hollandse rijsttafel. Kennemer Theater, 20 uur: Enny Mols- De Leeuwe treedt op voor De Gieteling. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaatsexa men geneeskunde eerste gedeelte: mej. C. L. de Bruyn, Rotterdam; A. van Enk, Zuidlaren; mej. C. B. van Eijsden, Halfweg; J. H. W. Keur, Hille- gom; J. H. F. Koetsier, Delft; H. van Rijn, Am sterdam; mej. M. S. Speelman, Zuidlaren; D. J. Tazelaar, Kats (Zeeland); E. R. te Velde, Apel doorn; A. Vos, Rotterdam. Kandidaatsexamen psychologie mej. L. v. d. Wey, Goes. Kandidaats examenrechten: mej. T. A. Beens, Wierden; mej. E. J. Bulder, Bussum; N. Keyzer, Amsterdam; A. J. Pronk, Bloemendaal. Amsterdam. Gem. Universiteit. Geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde 2de gedeelte: J. F. van Luin, Heemstede. Advertentie Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Nederl. '47 917/l« 3 °/o Nedl. 1962/64 94Vi« Woningbouw 7°/i 109l5/ia Pr. A'dam '56 I.. 85 Pr. A'dam '56 II. 93^ Pr. A'dam '56 III 94 Pr. R'dam '52 I.. 96l/2 Pr. R'dam '52 II.. 95% Pr. R'dam '57 104^ A.K.U 217% 218 Calvé Delft 325% Van Gelder Zonen 185% K. N. Hoogovens. 322 Nederl. Ford 190 N. Kabelfabriek. 289 gew.Philips Gloeil. 348% 349 Pref.PhilipsGloeil. 168 Unilever 400 409 Wilton Fyenoord. 198 Werf Gusto 160 Dordtsche Petrol. 744 Kon. Petroleum. 180,80 181,50 Billiton 177 A'dam Rubber. 71% K.L.M ƒ101,20 Holl. Amer. Lijn.. 149% K.N.S.M 148% N. Scheepv. Unie 131 v. Nievelt Goudr. 129 Va Phs. v. Ommeren 244 H.V.A 110% 113 Delimaatschappij f 124,50 125,— Amsterd. Bank. 239% Nat. Handelsbank 89% Ned. Handel Mij. 183'/2 Rotterd. Bank.... 197 l'wentsche Bank. 178% Anaconda Copper 58 Bethlehem Steel.. 48% - U.S. Steel 81 General Motors.. 4811/i« 83% Tidewater 25^

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13