Vanmorgen in de vishal en op zee FIETSTASSEN uit eigen zeilmakerij Plannen voor nieuwe Sociale Werkplaats in bollenstreek Fa. J. MORRIEN fa. P. Keersemaker en Zn. Slechte huisvesting in oud gebouw DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 10 „Simson' nu op station in Den Helder L. H. Bink toegetreden tot directie van Halverhout Boos Zuster Z. Kuiper volgt zuster De Beurs op Elftallen voor zondag P. de Nijs niet herkiesbaar Goede prijzen in Castricum Scheepvaart Luidsprekers De Effectenbeurs in 1958 BIJ MOOI EN STORMWEER Badpaviljoen „IJmond" Schilders- en Behangersbedrijf VERF GLAS BEHANG jongste bediende (mnl.) ZATERDAG 3 JANUARI 1959 Het stichtingsbestuur van de Sociale Werkplaats in de bloembollenstreek, wel ke in Sassenheim is gevestigd, zal plan nen voorbereiden voor de bouw van een nieuwe werkplaats. Deze nieuwe bouw is dringend noodzakelijk, daar de werk plaats thans zeer onvoldoende is gehuis vest in een school, die al ongeveer tachtig jaar oud is. De plannen verkeren nog in het eerste beginstadium; het stichtingsbe stuur heeft weliswaar het initiatief geno men, maar met de zes aangesloten ge meenten moet nog overleg worden ge- AMSTERDAM De eerste beursdag in 1959 op het Dam rak heeft spectaculaire koersstijgingen te zien gegeven voor certificaten Unilever en de Philips-papieren. Het buitenland had weer flinke belangstelling voor enige in ternationale waarden. Het publiek en de speculatie lieten zich evenmin onbetuigd en gingen tot aankopen over. De vraag was een dominerende factor in een markt waai de verkooporders dun gezaaid waren. Mede hierdoor konden de certificaten Unilever op ongeveer 452, ongeveer 37 pun ten winst boeken vergeleken bij de vorige slotprijs. De beurs is van mening dat de koersstijging van de margarinepapieren bij die van de Philipswaarden de laatste tijd ten achter is gebleven. Ook werden gis teren nieuwe aandelen Philips genoteerd. Hiermede zijn aandelen in notering ge komen, die voortspruiten uit de conversie. Aangezien deze aandelen niet delen in het slotdividend over 1958, hebben deze -stuk ken een eigen notering. De oude aandelen Philips schommelden rond de 496, tegen 476 de vorige slotprijs. De nieuwe aan delen liggen hier ongeveer 8 percent on der. Het slotdividend wordt gewoonlijk omstreeks eind april begin mei bekend gemaakt. A.K.U. opende op 2551/» en liep, ten ge volge van aanhoudende publieke vraag, op tot 261. De koerswinst beliep hier ongeveer 13 punten. Aandelen Kon. Olie liepen op van 181,70 tot 183. De koerswinst ten opzichte van de vorige slotprijs bedroeg hier ongeveer 5,50 en de aandelen no teerden ruim twee gulden boven pariteit Amerika. K.L.M. werd iets hoger geadvi seerd. In de scheepvaarten ging niet veel om en de koersen waren merendeels te leurstellend. De cultures herstelden zich van de laatstgeleden verliezen. Amsterdam Rubber plus twee, H.V.A. olus drie. terwijl Deli en Senembah een winstje konden boe ken. De staatsfondsen bleven op de ach tergrond bij een prijshoudende stemming Van de internationale waarden was de handel in de Unileverpapieren het grootst. De beurs sloot vrijwel op de hoogste prij zen van de dag. Prolongatie 3 percent. (ANP). PARIJS Uit het prijsverloop op de goudmarkt te Parijs bleek vrijdag dat er onder de Fran sen thans meer vertrouwen in de vooruit zichten van de Franse economie bestaat. De goudprijzen bewogen zich in dalende lijn en goudstaven van een kilogram werden verhandeld tegen 561.000 frank, tegen 562.000 frank op 31 december. Ook de prij zen van goudstukken ondergingen een daling. Goudhandelaars voorspelden dat de prijsdaling de volgende week zal aanhou den. Op de onofficiële wisselmarkt daalde de Amerikaanse dollar tot 491 frank van 493 op 31 december. De notering lag hier mede onder de officiële wisselkoers. De activiteit op de effectenbeurs te Parijs evenaarde vrijdag die van de beste dagen van 1957. voordat de recessie en de deflatie een remmende invloed gingen oefenen. NEW YORK De auto- en spoorwegfondsen beide sectoren die wat waren achtergebleven op de laatste beursdagen van 1958 leidden het koersniveau naar nieuwe grond. De autofabrieken maakten goede december- cijfers bekend en de spoorwegen verwach ten voor 1959 een stijgend goederenver voer en hogere winsten. Overigens werden er flinke winsten geboekt, voornamelijk door individuele fondsen, maar er waren ook talrijke verliezers. De staalwaarden bleken flauw ondanks de goede vooruit zichten. Enkele chemiewaarden waren willig. De olies waren onregelmatig stij gend. In de koperfondsen was weinig te doen. General Motors leidde een fractie hoger de autosector in omzet. Ford, eveneens actief bereikte plus drie dollars een nieuw hoogtepunt. Chrysler was 2 dollar hoger en American Motors was vast. Jer sey Standard viel op bij de olies. In de chemiesector was Du Pont bijna 3 dollar en Eastman Kodak bijna 4 dollar hoger. Lukens Steel steeg 2 dollar. Lorillard en Magma Copper stegen elk bijna een dollar. Het industriegemiddelde kwam van 583,665 op 587,59; dat voor spoorwegen van 157,65 op 159,72 en dat voor openbare nuts bedrijven van 91.00 op 91.22. De aandelen- omzet kwam van 3.970.000 op 3.380.000. Van de 1216 verhandelde fondsen sloten er 658 hogre en 381 lager. (UPI) Op de Sociale Werkplaats wordt min- der-validen gelegenheid geboden weer goed werk te leveren, waartoe zij door een handicap of ziekte in het vrije bedrijf niet meer in staat zijn. pleegd. Het is wel te verwachten, dat de nieuwe werkplaats, die aanmerkelijk gro ter moet worden dan de huidige, in Sas senheim zal worden neergezet. Deze plaats ligt namelijk gunstig ten opzichte van de andere deelnemende gemeenten. De Sociale Werkplaats in de bollen streek bestaat thans 31/} jaar. Uiteraard zijn de eerste jaren belangrijk als aan loopperiode; toen men met de werkplaats begon, stond men nog geheel vreemd en zonder ervaring tegenover deze nieuwe vorm van sociaal werk. De ervaringen tijdens de afgelopen 3'/: jaar rechtvaardi gen de conclusie, dat deze werkplaats in de bollenstreek een onmisbaar instituut is geworden en aan vele minder-validen, die in het vrije bedrijfsleven niet meer kunnen werken, weer de noodzakelijke ar beidsvreugde biedt. In de werkplaats verschaft men aan 68 gehandicapten nuttige bezigheden. Een van de doelstellingen van de werkplaats is: lichamelijk en geestelijk gehandicapte mensen geschikt te maken voor het nor male bedrijfsleven. Hieraan is men ech ter bijna nog niet toegekomen. Voorname lijk wordt de tewerkgestelden een bezig heidstherapie geboden. Van revalidatie kan over het algemeen nog niet veel ko men, mede als gevolg van het grote ge brek aan plaatsruimte. De werkzaamheden van de minder-va liden moesten worden aangepast aan het oude schoolgebouw, dat. zo spoedig moge lijk dient te worden verlaten. Het gebouw 3-3%% Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl Amer. Lijn K.N SM N. Scheepv. Unie Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Jotterd. ank wentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors.. Shell Union mi^owater Slotkoers vrijdag 90»/i6 9474 110 86 4 96 95% 96 107 V» 262 425 193 341 205 300 493% 191 452 1954 147 728 f 183,20 175 ƒ104,50 158 4 159 1384 134 4 2434 1314 f 135,40 253 4 140 1834 220 190 604 52 96 49%* 844 24 4 Ochtend- koersen 262 448 454 182,50 „Nein, nein, ttéin" Voor de bemanning van de zeesleepboot. „Simson" van n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden is het nieuwe jaar teleurstel lend begonnen. Tien uur lang heeft men in een zware storm op de Noordzee ge zocht naar een Duits schip, de „Heinrich Ritter", dat in nood zou verkeren. Het schip werd niet gevonden en dat was te begrijpen toen men tot de ontdekking kwam, dat de „Heinrich Ritter", een log ger, rustig in de Duitse haven Emden voor anker lag. Het is mogelijk, dat de „Simson" door een vals noodsein tien uur lang op zee heeft moeten zwerven. De mannen van de „Simson" geven de moed niet zo snel op. Toen zij een slagzij ma kend schip op zee tegenkwamen, dat de naam „Heinrich Willem" droeg, dachten zij toch nog met een „buit" naar huis terug te kunnen keren. Met een seinlamp pro beerde men contact te maken met de „Heinrich Willem", ook een Duits schip. Er kwam geen antwoord. Er was niemand op de brug te zien. De „Simson" kwam wat dichter bij en bleef met de seinlamp vra gen of men soms sleepboothulp nodig had. Toen stapte er ineens een kort, driftig mannetje uit de brug en zwaaide met zijn lamp. Hij seinde aan de „Simson": „Nein, nein, neinDe „Simson" is daarop onmiddellijk naar IJmuiden teruggekeerd. Vannacht i§ het schip echter weer uit IJmuiden vertrokken, nu niet voor een speurtocht, maar voor een tocht naar Den Helder. Bureau Wijsmuller heeft namelijk besloten om de „Simson" daar op station te leggen. leent zich trouwens weinig voor het schep pen van enige arbeidsvreugde. Als een nieuwe werkplaats zal zijn gesticht, zal ook meer aandacht kunnen worden ge schonken aan de revalidatie. Niet alleen hierom zal de nieuwe werkplaats aanmer kelijk groter moeten zijn dan de bestaan de. Bij het stichten van een nieuw gebouw kan ook rekening worden gehouden met de mogelijkheid van tewerkstelling van ge handicapte vrouwen. Om de behoefte te kunnen peilen zal het wenselijk zijn, als te zijner tijd een enquête zal worden inge steld, waarbij kan worden onderzocht hoe veel minder-validen voor plaatsing in aan merking komen en voor welke aangepas te werkzaamheden zij geschikt zijn. Thans heeft men nog een wachtlijst van twintig gehandicapten, die als gevolg van de slechte huisvesting nog niet kunnen worden geplaatst. Voldoende werk Tot nu toe heeft men wat de toevoer van werk betreft niet te klagen gehad. Nog nim mer is van een tekort aan werk sprake ge weest. Verwacht wordt, dat in de nabije toekomst het aantal werkzaamheden nog kan worden uitgebreid. Hierbij wordt on dermeer gedacht aan werkzaamheden ten behoeve van de bollenbedrijven. Het is steeds de bedoeling geweest dat de werkplaats zo veel mogelijk diensten aan de in de bollenstreek gevestigde be drijven verleent. Er zou bijvoorbeeld werk ten behoeve van de kleinpakkerij kunnen worden verricht. Temeer zou dit hier uit stekend op zijn plaats zijn, omdat de mees te tewerkgestelden uit het bollenbedrijf afkomstig zijn. De produktie van de werkplaats is sinds de oprichting ook kwalitatief zeer be vredigend. Dit wordt wel bewezen door het feit, dat met enkele grote bedrijven en industrieën in den lande een uitstekende samenwerking is ontstaan. Nog geen en kele keer is een tekort aan vertrouwen ge bleken. Geregeld heeft men belangrijke opdrachten onder handen. Zo worden voor treinen ondermeer ka bels gemaakt, alsmede armleggers voor de banken en lijsten voor de foto's in de coupé's. Ten behoeve van de Nederlandse Spoorwegen worden verder vele schoon- maakwerkzaamheden verricht. Op een andere afdeling wordt per week 35 ton suiker verwerkt en van grote balen verpakt in kleine zakjes. Andere minder- validen vinden voldoening in het maken van elektrische apparaten, fittingen, ar maturen enz. Dat de werkplaats geen concurrent wil zijn van het particuliere bedrijf, blijft wel uit het volgende: alle herstelwerk aan meubelen in Sassenheim wordt uitge voerd in' de Sociale Werkplaats. Hierover is overleg gepleegd met de plaatselijke middenstand, dat tot volledige overeen stemming heeft geleid. Toch blijkt in de bollenstreek nog veel onbekendheid met en mogelijk onbegrip over deze sociale in stelling te bestaan. Als de plaatselijke be drijven voldoende overtuigd zijn van het grote belang der werkplaats is mogelijk van deze zijde meer werk te verwachten. De heer L. H. Bink, adjunct-directeur van Halverhout en Zwart en Zurmühlen in IJmuiden, is met ingang van 1 januari tot directeur van de genoemde n.v. benoemd. De directie van de Verenigde Scheeps agenturen wordt dus nu gevormd door de oude directeur, de heer C. Weenink, en de heer L. H. Bink. De heer Bink is reeds 38 jaar in dienst van de Verenigde Scheepsagenturen. In 1920 begon hij als bediende en geleidelijk klom hij op van boekhouder tot procura tiehouder en van procuratiehouder tot adjunct-directeur. Verscheidene moeders èn vaders van IJmuidense kinderen zijn boos op de brandweer. Vrijdagavond had volgens tra ditie op een terrein tegenover het IJmui dense max'ktplein een kerstboomverbran ding plaats. Na afloop van het vuurfestijn werden de smeulende resten geblust door de brandweer. Verscheidene kinderen wer den doornat tengevolge van de opspuiten- dè blubber, althans volgens de boze ouders, die ons dit kwamen vertellen. De' brand weer had echter een andere lezing. Vol gens de spuitgasten waren de kinderen te dicht bij gekomen toen de resten van het vuurfestijn werden geblust. Dat was mo gelijk omdat de afzetting was weggehaald. „Dat hebben wij gedaan omdat de kinderen vorig jaar veel schade aan de afzetting hebben toegebracht.. Dat wilden wij dit jaar voorkomen. Het is hun eigen schuld dat ze nat zijn geworden. De ouders moe ten hun kinderen dan maar zo opvoeden dat iets dergelijks in de toekomst kan worden voorkomen". Aldus de mening van de hoofdbrandmeester. Hoofdzuster T. de Beurs van de afdeling Velsen van het. „Witte Kruis", die na zevenendertig dienstjaren afscheid heeft genomen, is opgevolgd door zuster Z. Kui per. Zuster Kuiper heeft haar sporen in het Witte Kruiswerk reeds lang verdiend. Tijdens het afscheid van zuster De Beurs heeft zuster S. Koerse de nieuwe hoofd zuster welkom geheten. Het geschenk, dat het personeel van het „Witte Kruis" aan zuster De Beurs gaf, bestond niet. uit een wollen deken, zoals aanvankelijk werd vermeld, maar uit een prachtige wollen plaid en twee klassieke langspeelplaten. BeverwqkAlways Forward. De thuis club komt volledig uit, dus met: Raap; Niesten en K. Minneboo; Wolterman, J. Minneboo en Van der Pas; Sprenger, Ger- rits, Waanders, Kick Minneboo, Van Oost. TerrasvogelsASVA. De thuisclub be schikt over: Drost; J. Veldman en Van Gelder; Röbken, Goedhart en Disselköter; Rijke, Thoolen, Van Dillewijn, Timmer en H. Veldman. Kennemers 2DEM 2. De Kennemers- reserves komen in deze plaatselijke ont moeting uit met: Groot; Beentjes en Peg- geman; Geel, Six en Niesten; Kops, Smit, Heere, Van der Sluis en Aardenburg. De DEM-reserves met: Rozemeyer; Per- sijn en W. van Lieshout; Willems, Niesten en Scheerman; C. v. Lieshout, Aarden- burg, De Boer, Van Someren en Jansen. De penningmeester van de afdeling Castricum van de Ned. r.k. Middenstands bond, de heer P. de Wijs stelt zich op de komende jaarvergadering niet herkies baar. Hij heeft meer dan 12 jaar op uit stekende wijze de financiën beheerd. De heer De Nijs is van de oprichting in 1917 lid van de bond. Het bestuur heeft in verband met deze vacature een tweetal personen als opvol ger van de heer De Nijs voorgesteld: de heren C. Borst en P. Bakker. Het nieuwe jaar bracht goede prijzen met zich mee op de veiling van Ons Belang te Castricum. Andijvie kwam er namelijk boven de gulden per kilo. Oók de spruiten, prei en zelfs de waspeen gaven goede no teringen te zien, terwijl ook de boerekool tot redelijke prijzen kwam, hoewel de aan voer hiervan slechts gering was. De noteringen waren: spruiten 0,30— 0,95; spruiten b 0,250,37; kopspruiten 0,18; andijvie ƒ0,80ƒ1,02; waspeen 10 416 cent; boerekooi 16419 cent; prei 26 cent; prei b 15 4 cent. Aalsdijk, 2 v. Port Sudan n. Suez. Abbekerk. pass. 2 Kp. St. Vincent n. Port Said. Acila. 2 v Pta. Cardon n. Curasao. Adonis, 2 te Cnracol. Agamemnon, 3 te Baltimore. Aibireo, 2 te Bremen. Alhena, 3 te Las Palmas. Alkes, 3 te Aden. Almtiijk, 2 400 m. n.o. Azoren n. Pt. Everglades. Alnati, 3 te Buenos Aires. Alpherat, 3 te Santos.. Ameland, pass. 2 Azoren n. Rotterdam. Amerskerk, 2 te Beira v. Lourenco Marques. Amstelkroon, 2 1200 m. o.n.o. Bermudas naar Jacksonville. Amstelpark, 2 420 m. n.o. Cocos eil. n. W.-Austr. Amstelsluis, 2 255 m. n.w. Christmas eil. n. Sydney. Amstelvaart, 2 v. Suraba.ia n. Tandjong Priok. Amstelveen, 2 100 m. z. Madraka n. Karachi. Angolakust, 3 v. Freetown n. Dakar. Argos. 2 te Messina verwacht v. Catania. Asmidiske. 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Averdijk, 2 te Antwerpen v. New York. Bali, 2 v. Semarang. 3 te Surabaja. Balong, 3 Aden n. Penang, Banggai, 2 1200 m. o. Manilla n. Manilla. Batjan. 2 180 m. w. eil. Natuna n. Tandj. Priok. Batu, 2 te Bilbao. Bawean, 2 190 m. o. Ceylon n. Belawan. Bintang, pass. 2 Gibraltar n. Genua. Boskoop, 3 te La Guaira. Bussum, 2 te Suez. Caltex Arnhem, 3 te Sidon. Caltex Delft, 2 dw. Massawa n. Suez. Caltex Rotterdam, 2 330 m. o. Malta n. R'dam. Calt. Utrecht. 2 460 m. n.w. Auckland n. Kumell. Camerounkust, 2 v. Amsterdam te Antwerpen. Casamance, 2 40 m. w. Kp. Blanc n. Duinkerken. Charis, 3 te Curagao. Cirrus (weerschip), 3 te Rotterdam. Cities Service Valley Forge, 2 600 m. o.z.o. Ber muda naar Mena. Clavella. 2 v. Gibraltar n. Beyrouth. Cleodora, 2 te Singapore. Cradle of Lib., 2 220 m. z. Socotra n. Ph.delphia. Daplmis, 3 te Baltimore. De Eerens, 2 v. Bahrein, 3 te Ummsaid. Delft., pass. 2 Azoren n. La Guaira. Delfland, 3 te Las Palmas. Duivendrecht, 2 100 m. n.n.o. Finisterre n. R'dam. Eemdijk, 3 te Houston. Elizabeth B, 2 300 m. w. Gibraltar n. New York. Eos, 2 85 m. n.w. Bougie n. Cartagena. Esso Nederland, 2 110 m. n.o. Massoea n. Fao. Farmsum, 2 te Bremen verwacht v. Amsterdam. Fravizo, 3 te Rotterdam. Gaasterkerk, 2 20 m. o. Okinawa n. Hongkong. Ganymedes, 3 te Kingston. Groote Beer. pass. 2 Pantellaria eil. n. Rotterdam. Groote Kerk, pass. 2 Finisterre n. Las Palmas. Haarlem. 2 330 m. n.o. Flores n. San Juan. Hathor KNSM, 2 te Izmir voor anker. Helena, 3 te La Guaira. Hestia. 2 ten anker Ranselgat n. Antwerpen. Houtman. 3 te Mauritius. Hydra. 2 v. Lalibertad te San Jose. Isis. 2 v. Cartagena, 3 te Barranquila. Japara KRL. 2 300 m. n.n.w. Minicoy n .Tj. Priok. Jason, 3 te Ciudad Trujillo. Kaap Hoorn, 2 v. Dar Es Salaam n. Abadan. Karimata, 2 v. Tandjong Priok n. Palembang. Kasimbar. 2 v. Sorong te Fak Fak verwacht. Kelletia, 2 v. Curacao n. Aden. Kenia, 2 1050 m. n.o. Barbados n. Curagao. Kermia, 3 v. Rotterdam n. Donges. Kieldrecht, 3 v. Calcutta n. Chittagong. Kloosterdijk, 2 325 m. z.w. Bermuda n. Antwerpen. Koningswaard, 2 290 m. n.w. Flores Az. n. Curasao. Korenia, 2 v. Invergordon n. Thameshaven. Kosicia, 2 v. Bullenbay n. Pta. Cardon. Krebsia, 3 v. Holtenau n. Oslo. Kreeft, 2 255 m. z.z.w. Las Palmas n. Rotterdam. Laarderkerk, 2 95 m. z.o. Muscat n. Bahrein. Leto, 2 300 m. z.o. Monrovia n. Dakar. Limburg, 2 70 m. n. Sabalattail n. Port Said/ Maas. 2 v. Algiers n. Hamburg. Malea, 2 330 m. n.n.o. Sydney n. Pladju. Maron, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Meerkerk, 3 te Rangoon. Merwelloyd. 3 te Houston. Mitra, 3 te Liverpool. Munttoren, 2 te Piraeus. Nestor, 3 v. Curacao te Aruba. Nias, 2 te Freetown. Nieuw Amsterdam, 2 v. Nassau n. New York. Noordarru 2 170 m. z.z.o. Kp. Race n. New York. Parkhaven, 2 v. Las Palmas n. Antwerpen. Oianje, 2 v. Port Said n. Colombo. Osiris, 2 v. Bremen n. Amsterdam. Prins Alexander. 2 te Antwerpen. Prins der Nederlanden. 3 te Barbados. Prins Willem III. 2 v. Burrïana te Valencia. Frins Frederik Willem, 2 132 mijl z.w. Ouessant naar Civita Vecchia. Prins Joh. Willem Friso, 2 40 m. n.w. Kp. Vincent naar Haifa. Ridderkerk, 2 v. Rangoon n. Chittagong. Roggeveen, 2 360 m. z.w. K. Leeuwin n. M'bourne. Rondo, 2 v. New York n. Cristobal. Rotti. 2 50 m. w.n.w. Algiers n. Gibraltar. Rijnkerk, 2 te Tanga. Salatiga. 2 v. Suez n. Ummsaid. Saloum. 3 v. Rouaan n. Dakar. Sarpedon, 3 te Maracaibo. Schelpwijk, 2 v. New York n. Curagao. Schouten. 2 320 m. z.o. Albany n. Dunedin. Senegalkust, pass. 2 Las Palmas n. Le Havre. Stad Arnhem, 2 v. Bagnoli n. Pepel. Stad Haarlem, 2 60 m. z.w. Oporto n. IJmuiden. Stad Vlaardingen, 2 v. Amsterd. n. Hampt. Roads. Statendam, 3 te New York. Statue of Liberty, 2 185 m. z.z.o. Kp. Guardafui naar Philadelphia. Stentor, 4 te La Guaira verwacht. Steven, 3 te Alexandrië. Straat Banka, pass. 2 Cooktown n. Brisbane. Straat Madoera, 2 te Beira v. Dar Es Salaam. Straat Malakka. 3 te Mauritius. Straat Mozambique, 2 dw. Okinawa n. Hongkong, Straat Soenda, 2 v. Singapore n. Manilla. Tahama, pass. 2 Massawa n. Mena. Talisse, pass. 2 Kp. Guardafui n. Djibouti. Tara, 3 te Montevideo. Taria, pass. 2 Kp. York n. Port. Moresby. Tawali. 2 93 m. n.o. Malta n. Port Said. Telamon. 2 v. Mobile n. Houston. Teucer. 2 te Singapore. Tiba. 2 te Santos. Tjipanas. 2 240 m. o. Okinawa n. Hongkong. Tjipondok, 2 ten anker rede Semarang. Tomocyclus, 2 v. Curacao n. Punta Cardon. Towa, 2 v. Rio de Janeiro, 3 te Santos. Trompenberg, 3 te Port Said. Tweelingen. 2 60 m. n. Ouesant n. Monrovia. Van Heemskerk, 2 730 m. o.n.o. Diego Garcia n. Kaapstad. Van Neck, 2 240 m. w. Thursday eil. n. Singapore. Van Riebeeck, 5 te Wellington verwacht. Van Waerwijck, 3 te Mauritius. Vijst, 2 500 m. w.z.w. Landsend n. Bremen. Waal, 3 te Beyrouth. Waingapoe, 2 v. Dubai n. Karachi. Wonorato. 2 790 m. n.w. Guam n. San Francisco. Zonnekerk, 2 480 m. o. St. Helena n. Kaapstad. Zuiderkerk. 2 64 m. n.w. Daedalus n. Aden, RIJSCHOOL VELSERBEEK. Erk. instr. f 5.— per uur. J. Kosteiijkl. 30. Tel. 4935. DANSLES JOHN STOL. „Snelprivéles" op elk uur. Vrienden- en fam-clubjes. Inl. Julianakade 18. Tel. 4733. Gevr. FLINKE WERKSTER voor enkele hele o£ halve da gen per w. Mevr. Wiggers, Dr. Kuyperlaan 21. Velser- beek. Gevr. VERPLEEGHULP bij oude bedlegerige dame. Ook gen. enig huish. werk te doen. Br. L 8983. BAKKERS LEERLING of gevorderd gevraagd, le'èftijd 16—19 jaar. W. Bastmeyer, Kompasstr. 74, IJmuiden. Gevr. een nette SLAGERS KNECHT. Zaterdagmiddag vrij. Bij fa. K. de Boer en Zn-, Middenhavenstr. 88. Na 6 uur Planetenweg 188. Kerko overhemdenatelier vr. besch. MEISJES van 15—18 jr. Meld je nu aan bij mej. E. Eichelsheim, Stephenson- str. 50, H'lem (bij 't Schouw tje). Tel. 02500 - 38904. Gevr. door jongeman ZIT- SL.KAMER, gemeub. of on- gem., liefst beg. grond, met of z. pension, in won. met tuin. Br. L 8981. Gevr. ongem. of gerneubiJ. ZIT-SL.K. of zitk. en sl.k. m. voll. verzorging in IJm., voor dame, 68 j. Brieven met voll. inl. aan J. Vegter. Dolfijn- str. 49, IJm. Op de visgronden Tussen 59 en 60 graden noorderbreedte kampen de trawlers en grote loggers met zeer slecht weer: windkracht 10 tot 11. Laagste koers A.K.U136 4 Van Berkel 166 Van Gelder 158 Kon. Ned. Hoogovens 239 Nederl. Kabel 216 Philips 2294 Unilever 302 Wilton Fijenoord 174 Kon. Petroleum 142,10 Holl.-Amerika Lijn 129 4 Kon. Ned. Stoomboot Mij121 Ned. Scheepvaart Unie 104'/2 Van Ommeren 191 Amsterdam Rubber 35 H.V.A76 Deli-Maatschappij (Ver.) 52, 3-31/2% Nederland 1947 844 3V0 Invest, cert89% 3% Nederland 1962—64 894 6% Nat. Woningbouwl. '57 1044 Omzetten Hoogste koers 263 210 196 357 307 480 473i/2 219 199.30 1701/2 169 </2 155 2741/2 93 136 140,50 92»/i» 96'/i« 95 110% Koers 2 jan. 142 168 170 241 230 230 4 311% 197 147,30 1321/2 124 106 1983/ 40% 84% (53% 84*%» 90%? 89ls/i« 104% Koers 30 dec. 246% 210 190 3321/j 299'/2 4741/2 4141/2 1993/, 177,60 158 4 157% 1377% 240 83% 1281/2 134.85 90'/*} 96</w 96 109>%« obligaties 690.876.111, pandbrieven 39.175.815, aandelen 545.197.983,— eert. v. Amerik. aandelen 235.313,— claims 6.742.670,— Nieuwe noteringen In 1958 tot de beurshandel toegelaten: aandelen obligaties pandbrieven ca. ca. ca. 426.000.000,— 1.383.000.000,— 41.000.000,— Gistermiddag hebben de schepen even kunnen vissen. Daarna werden zij gedwon gen om te gaan steken met de kop op de wind. De Deining KW 8 meldde een dag vangst van 60 manden koolvis en schelvis, de Herman IJM 2 van 30 manden en de Beatrice IJM 72 ook van 30 manden schel vis en koolvis. Vanmorgen was het weer nog erg slecht. In de Ierse Zee waren de weersomstan digheden nu wat beter. De schepen konden vissen. Op het echolood nam men flinke haringscholen waar. Deze scholen zwem men echter zeer hoog zodat zij moeilijk te vangen zijn. Slechts vijftien kisten De aanvoer was vanmorgen wel bijzon der schraal in IJmuiden. Alleen de KW 5 kwam aan de markt met 15 kisten verse vis, waarvan 300 kilo tongen. Het ziet er niet naar uit, dat de aanvoer maandag groter zal zijn Er is een grote kans aan wezig, dat er maandag in het geheel geen vis zal worden aangevoerd. Er zijn geen schepen „marktrijp" en het weer op zee is zeer slecht. Er wordt weinig gevangen. Het enige schip, dat „marktrijp" zou kun nen worden genoemd, is de Dirkje RO 53. De Dirkje vertoeft echter in de Ierse Zee en schijnt nu pas wat haring te vangen. Ook deze trawler hoeft dus nog niet snel aan de markt te worden verwacht. Alleen voor binnenland Van de 15 kisten vis van de KW 5 werd niets geëxporteerd. Het binnenland kocht alles. In guldens werd vanmorgen betaald voor: grote tong 4,80; grootmiddel 4,—; kleinmiddel 3,40—4,—; tong I 3,40, tong II 2,20 en tarbot 4,per kilo. Middelschol deed 46 en schol III ook 46 per kist van 50 kilo. De KW 5 besomde 1600 gulden. Aanst. echt.p. zoekt WOON- GEL. in Velsen, Santp. of IJmuiden. Event, tegemoet koming in verb.kosten. Br. L 8997. Aangeb. voor jong echtpaar BOVENVERDIEPING. Ka- naalstr. 7, IJmuiden (W.). Aangeb. VRIJ HUIS, Bloem- straat 68. Gevr. woning te Beverwijk of omg. Br. L 8989 Aangeb. VRIJ HUIS m. tuin. 4 kamers. Ruilen voor flat of ander vrij huis. Br. L 8994- WONINGRUIL. Aangeb. ben. 4 k.-flat. Huur f 12 p. w., vrij uitzicht. Gevr. eengezinswo ning. Hogere huur geen be zwaar. Br. L 8988. WONINGRUIL. Aangeb. wo ning bev. kamer, keuken, bij keuken, 2 slaapk.. tuin met schuur. Huur f 6.85. Ï.Tm.-O. Cadeau garage voor kleine auto. Gevr. grotere woning. 3 of 4 slaapkamers. Brieven L 8991. HOEST? KEELPIJN? Nat- termann's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op. neemt de prikkel weg. Fla con f 2.- bij elke drogist. LEDEREN JASSEN met 5 5 garantie, sturen wij u gratis op zichf. Reeds vanaf f 2 p. week. Brieven L 8678. 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Extra aanbie ding! Mantels verven zwart f 7.90. Wollen vesten, jum pers f 0.90. Wasserij Keyser, IJmuiden: Trompstraat 27. Beverwijk: Zeestraat 68. Gep. zoekt BIJVERDIENSTE, archief, incasso, magazijn of iets dergelijks. Br. L 8979. Aangeb. LUXE VERHUUR z. chauff. Uitsluitend nwe. wa gens Opeis Rekord. Te bevr Esdoornstr. 2, tel. 8108. TEL. 6599 Kompasstraat 57. Verhuur nieuwe Opeis Re kord met radio f 20 per dag, 200 km. Verzekering inbe grepen. LUXF VERHUUR Opeis Re kord 1958 en '57 m. radio f 20 per dag, 200 km. Verz. inbe grepen. C. J. Rademakers. Rijnstraat 91, tel. 6285—4565 BEZOEKT MEN TE IJMUIDEN Telefoon 7473 Het meest geliefde en mooiste zitje langs de gehele Noordzeekust Goede consumptie Nette bediening Vrij parkeren naast het paviljoen HET GEHELE JAAR GEOPEND van prima waterproofdoek vervaardigd. Elk gewenst model en maat. DEKKLEDEN - BUISKAPPEN - ZEILEN enz, voor zeilboten, nieuwe en reparatie. Bemonsterde prijzen op aanvraag. Middenhavenstraat 72 (bij Strandweg) Telefoon 4906 - IJmuiden KENNEMERLAAN 83 Telef. 4053 BOERHAAVESTRAAT 15 Telef. 7353 Kantoor in de Vishal vraagt Brieven onder no. 776 bureau van dit blad Wijnands en Van Rensen WEDSTRIJD-PRIJZEN, me dailles, bekers, vaantjes. Vij zelstraat 125, A'dam; Scho- terweg 21, Haarlem. Zaken- adres voor Velsen: P. J. v. Rensen, Kerkerinklaan 70, Santpoort. [NWONING Met. elektrische tussenmeter geen moeilijk heden. Koopje voor f 18-50. Tel. 6125, IJmuiden. De GEZINSPORTEFEUILLE. inhoud 10 bladen: Panorama, Revue, Post. Wereldkroniek, -De Lach, Piccolo, Mimosa, Margriet, Donald Duck, Akim Prijzen vanaf 50 cent. Ab Winands Alex. Bellstraat 45, IJmuiden, Telefoon 6035. Voor een pracht KOP en SCHOTEL a 98 ct. natuurlijk even naar de Winkel van Sinkel. Kanaalstraat 64, tele foon 4787. KOUSENREPARATIE.Mevr. Visser, Tasmanstraat 4, v/h Dirk Hartoghdwarsstr. IJm. HUISMOEDERS LET OP Vanaf heden voor uw huis- houdlompen gehaald 25 ct., thuis gebracht 28 ct. per kilo. Eerlijk gewicht. Fransens, v. d. Zwaagstr. 18, IJm.-O. Telefoon 6338. Verloren: REGENBROEK, omgeving Gijzenveldplant- soen. Terug te bezorgen Dol fijnstraat 260. Te koop: een nieuwe KOF FERSCHRIJFMACHINE m. 1 jaar garantie; af te betalen met f 3 p. w. Gratis op proef bij u thuis. Brieven L 554. TE KOOP 2 radio's (Tele- funken - Philips); mandoline; orig. toplamp; stofzuiger; elektr. kookplaatjes; orig. Bombaykleed. Alles in prima staat. Spotpr. Pleiadenplant- soen 107, IJmuiden. Te koop wegens omstandigh. 1 HAARDKACHEL, tafel en stoelen. Tussen 47 uur Ken- nemerlaan 160. Te koop: AMEUBL.; uitseh.- tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen, dressoir en theemeubel f 150. Kinderwagen f 15. Adres te vern. bur. van dit blad. Te koop: KAPT. MOBYLET- TE, in zeer goede staat; met vrijloop en telescoopvork en tank voor. Ahornstr. 40. Aangeboden pracht nieuw TAFELBILJART met alle toebehoren, 160x90. wegens omst-, van f 285 voor f 150. Br. L 8998. PHILIPS RADIO en TELE VISIE. 100 pet. service en 3 jaar garantie op ons speciale antennesysteem. Velo Visie afd., Radio en T.V. Tromp straat 68-69 tel. 5198. Plaatsen en verplaatsen van T.V., F.M. en RADIO AN- TENNE's Velo Visie, afd. Radio en T.V., Trompstraat 68-69. Tel. 5198. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porselein en be stek. Voor verenigingen to neeldecoraties. Eerste IJmui- der Verhuurinrichting, Telef. 4273, Trompstraat 35. LUXE VERHUUR zonder chauffeur, uitsluitend n.we wagens. Opeis Rekord en Volkswagens '58. Arie Beek huis, Torricellistraat 32, tel. no. 7179.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10