Mededeling Uw gratis kopen kaart Vanmorgen in de vishal en op zee Drukbezochte receptie groeit uit tot een nieuwjaarsreünie IJmond-agenda Grote receptie en geslaagd feest bij veertigste verjaardag van „de Kennemers" Havenberichten FOTO- en CINECAMERA'S foto KRIJGER cine Vol vertrouwen de toekomst tegemoet De negen Muzen Amsterdamse Beurs 5 HOOFDBODE A. H. JANSEN JUBILEERT Wethouder H. de Boer ook kandidaat verkiezingen Tewaterlating van de „Alamak" „Tanchelijn" van Harry Mulisch aanvaard Auto te water MAC-Oriëntatierit Geen prijsuitreiking in schilderwedstrijd Record aantal bezoekers voor het Rijksmuseum Expositie „De Vredesduif" Zilveren groepscomman dant van de Rijkspolitie De onenigheid over de walvisvaart MAANDAG 5 JANUARI 1959 AUKE HENDRIK JANSEN, hoofdbode van het Velsense raadhuis, heeft op zijn vijftigjarige jubileum in gemeentelijke dienst niet te klagen gehad over een gebrek aan belangstelling. Iedereen was er, zaterdag in Velsens raadzaal, om Auke Hendrik Jansen met zijn wel uitermate zeldzame jubileum te complimenteren. Het voltallige college van B. en W., de gemeentesecretaris, de raadsleden, de hoofden van dienst, andere gemeentelijke ambtenaren en zelfs een deputatie van het IJ mond-Advies college ontbrak niet op deze tot een „nieuwjaarsreünie" uitgroeiende receptie, die door het gemeentebestuur van Velsen aan hoofdbode Jansen was aangeboden. Vele waarderende ivoorden heeft hij tot zich horen richten. Woorden, die met het over handigen van fraaie geschenken aan hoofdbode Jansen en zijn echtgenote stoffelijk werden onderstreept. Burgemeester mr. M. M. Kwint, die voor deze speciale gelegenheid de fonkelnieuwe zilveren ambtsketen droeg, wees er in een charmante speech op, dat Auke Hendrik Jansen het in zijn jeugd allesbehalve mak kelijk heeft gehad. Hij was zeven jaar oud. toen hij zijn vader verloor. Hij was juist dertien jaar geweest, toen hij als „koerier te voet" het Velsense raadhuis binnenstapte. Een harde jeugd, die van hem echter een sterk mens met karakter maakte. „Je moet nu eenmaal niet teveel van de wieg tot het graf wor den gesteund, dap word je slap", zei mr. M. M. Kwint ter verduidelijking. Veel zwijnen Auke Hendrik Jansen is een voortreffe lijke bode, zei mr. M. M. Kwint voorts. Hij is een man, die bijzonder veel ver trouwen geniet. Hij heeft de zwakheden van de mensen, die hij dient, leren kennen. Hij hoort veel en moet daarom veel zwij gen. Auke Hendrik Jansen kan dat, aldus mr. M. M. Kwint. Hij is als oudste func tionaris van Velsen een figuur geworden in onze gemeente. Een man, die zijn leven in dienst heeft gesteld van de gemeente en voortreffelijk werk heeft verricht. Een scheerapparaat vormde het ge schenk, dat mr. M. M. Kwint aan hoofd bode Jansen overhandigde namens het col- loge van B. en W. en de gemeentesecretaris, daarnaast ontving hoofdbode Jansen het gebruikelijke geschenk onder couvert. „Plankenkoorts" De heer J. de Groot, die bij ontstentenis van de nestor van de raad, de arts A. J. van Leusen, het woord voerde namens de raadsleden, r ithulde, dat hoofdbode Jan sen in de loop van zijn praktijk veel raads leden over hun plankenkoorts heeft heen geholpen door op het juiste moment te zorgen voor het beroemde glaasje water voor de droge keel en de weigerende stem. bandOok de heer De Groot herinner de aan de harde jeugd van hoofdbode Jansen. „Gelukkig is er op dit gebied veel ten goede veranderd". „Zonder hoofdbode Jansen zouden wij het raadswerk niet goed kunnen doen", zei de heer De Groot voorts. „Hij vergoedt ons óók veel huiselijkheid door tijdig te zor gen voor het kopje thee en koffie en staat altijd klaar om ons te helpen". Een fraai Advertentie is nog geldig tot 9 januari a.s. Wilt u; indien u deze nog hebt, voer die datum inleveren. MARKTPLEIN 29 VELSEN MAANDAG 5 JANUARI Thalia: „Het huis der naamlozen", 20 u. Rex: „Genadeloze jungle", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.30—12 en van 14—16.30 uur. DINSDAG 6 JANUARI Thalia: Als maandag. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: als maandag. Alcoholics Anonymous. Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. BEVERWIJK MAANDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Continent in vlammen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het ge luk ligt. op straat". W.B. Theater, 20 uur: „Radan". Stadhuis. Scheybeeck, 18.30 uur: Open bare vergadering van de gemeenteraad. Statenhuis, Velserweg, 19 uur: Openbare ruilbeurs voor jong en oud. DINSDAG 6 JANUARI Kennemer Theater en Luxor Theater, bioscopen als maandag. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering V.V.D. „Hert van Han van Meegeren" vormde het geschenk van de raad voor de heer Jansen. Zijn echtgenote kreeg een elektrische kof fiemolen van de raadsleden. Gemeentesecretaris J. Veenstra sprak waarderende woorden namens het perso neel van het raadhuis. Hij noemde de bodenkamer „het gezicht van het raad huis". „Al zijn kleine zorgen voor het goed functioneren van de inwendige dienst van het raadhuis vormen tezamen zijn grote zorg". Een sigarenaansteker, sigaren en een prachtige kristallen schaal vormden onder meer het geschenk van het personeel van het raadhuis, dat de heer J. Veenstra aan de heer Jansen overhandigde. De heer Jac. de Wijer sprak waarderende woorden namens het IJmond-Adviescollege en kwam eveneens niet met lege handen. Hoofdbode Jansen zélf dankte op rustige en voorname toon voor de Drachtige dag, die men hem en zijn familie had aange boden. Advertentie Marktplein 24-26 - IJmuiden Tel. 5596 P.v.d.A. IJmuiden Ook de afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid heeft besloten om de heer H. de boer, wethouder van onderwijs sport, cultuur en bedrijven in Velsen, kandidaat te stellen voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer in maart. Dit besluit werd zaterdagmiddag tijdens een vergadering in het „Cultureel-Cen- trum" in IJmuiden genomen. Enige andere IJmond-afdelingen. waarbij Velsen-Noord. hadden de heer H. de Boer reeds kandidaat gesteld. Zaterdag is met goed gevolg te water gelaten het motorschip „Alamak", dat voor rekening van de n.v. Van Nievelt Goudriaan en Co in aanbouw is bij Boele's scheepswerven en machinefabriek te Bolnes. De „Alamak" is het eerste schip van een serie van vijf, waarvan twee schepen worden gebouwd door de n.v. Boele te Bolnes, twee door de werf „De Noord" te Alblasserdam en een door de n.v. werf Gusto te Schiedam. De lengte van het schip is 151,14 meter, de breedte is 19.20 meter en de diepgang 7,92 meter. De holte tot het hoofddek is 9,07 meter, de holte tot het shelterdek 11,66 meter. Het schip heeft een totale laadruimte van on geveer 640.000 kubieke voet. De voortdrij ving geschiedt door een motor van 7200 pk., die het schip een snelheid geeft van ongeveer 16 knopen. Het toneelstuk „Tanchelijn", dat Harry Mulisch in samenwerking met de regisseur Hans Tiemeijer in opdracht van de ge meente Amsterdam heeft geschreven, is door B. en W. van de hoofdstad aanvaard. Zij deden dit op advies van de jury voor de toneelopdrachten-1957, bestaande uit mevrouw Marie Hamel, en de heren B. Stroman, A. Defresne, Guillaume van der Graft en Alfred Kossmann. Bontdieven gepakt. De Rotterdamse politie heeft vier personen aangehouden die in de nacht van 16 op 17 december be trokken waren bij de inbraak in een win kel aan de Westblaak te Rotterdam, waar bij 57 bontmantels werden gestolen. Vijf tig mantels zijn achterhaald. Slechts één schip De aanvoer voor de maandagmarkt werd verzorgd door slechts één schip. De Bea trice IJM 72 (27 dec.) loste 220 schelvis, 80 wijting, 40 gul en kabeljauw en koolvis. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: kisten grote kabeljauw 268, kisten kleine kabel jauw 210. grote schelvis 67—75, grootmid del schelvis 69—72, kleinmiddel schelvis 57—62. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: pennen 52—54, braad 47—52 dichte wijting 30—34, grote gullen 80, middel gullen 74, torren 44, zwarte koolvis 142172. Morgen niets bekend Voor morgen is niets bekend. Er bestaat een heel geringe kans dat de Dirkje (19 dec.) aan de markt zal verschijnen met haring. Voor de woensdagmarkt wordt de Herman verwacht met 120 schelvis, 90 ma kreel, 250 wijting, 50 gul en kabeljauw, 25 koolvis, 5 diversen en 30 stijve kabel jauwen. Oudste schepen Van 27 december zijn de Hattem, de Elie de Curacao en de HD 79. Van de 24ste zijn de Haarlem IJM 9. Vios, Postboy, Deining, KW 8, Albatros KW 87 en Nestor KW 101. Van 2 januari zijn de Claesje. Allanwater, Emma Wilhelmina KW 135, Maria There- sia KW 99. Stad Enkhuizen KW 82, Fran- cina KW 153. SCH 135 en SCH 27 (beide laatstgenoemde schepen zijn van de rederij Vrolijk). Besommingen De Beatrice besomde het respectabele bedrag (gezien de toch niet zo overvloedige vangst) van 19.200, Prijzen van zaterdag Gr. tong 4.60, grm. tong 4.00, kim. tong 4.00— 3.70, kl. tong I 3.40. kl. tong II 2.20. tarbot I 4.00 per kg. Grm. schol 46. kl. schol II 46 per 50 kg. Aanvoer van zaterdag 7 kisten tong en tarbot.. 6 k. schol en 2 k. di versen. Totaal 15 kisten vis. Besomming van zaterdag KW 5 1608. De populariteit van de Beverwijkse voet balvereniging „de Kennemers" is zater dagmiddag wel duidelijk gebleken op de receptie die ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan in het Kennemer Theater werd gehouden en waar niet minder dan 28 sprekers het spreekgestoelte beklom men om de jubilerende Rood-Zwarten te huldigen en vooral moed in te spreken voor de toekomst waarin de amateur voetbalverenigingen een harde strijd om haar bestaan zullen hebben. De voorzitter, de heer Max Lindner heet te de talrijke aanwezigen hartelijk wel kom, speciaal de oprichter der vereniging de heer Henk Kluft en zijn zes nog in le ven zijnde clubgenoten van 1918. Het ge meentebestuur van Beverwijk was verte genwoordigd door wethouder S. Coeling, die er op wees dat hij de verrichtingen van de populaire Beverwijkse club reeds 30 jaar van nabij heeft gevolgd. Ook het gemeentebestuur volgt de prestaties op de voet, want „de Kennemers" zorgt voor de sportopvoeding van een deel van de Be verwijkse jeugd Het gemeentebestuur zorgde voor een goede sportaccommodatie, laten de Kennemers op weg naar hun gou den jubileum nu zorgen dat zij het sport- Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Amstel- borg van Boston, zout laden IJmuiden; Draco, Cadiz: Baarn, Londen; Godafoss, Oceo: Osiris, Bremen; Henrica B. Fowey; Tor. Londen: Atlan tic. New York: Montania, Kirkeness: IJstroom, Londen: Wieka. Boston, laden IJmuiden; Majorca, Swansea: Irma. Rotterdam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Edwin Reith van Las Palmns; Brinio. Portsmouth; Lizard, Londen; Aagtedijk, Antwerpen; Spes, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Polaris, Rochester; Linge- stroom. Hull: Kondor, Parr; Herman Littmeyer, Rotterdam; Mangen. Rotterdam; Newforest, Lon den. cokes voor P.E.N.: Swift, Londen; Vasum. Le Havre; Zaanstroom. Londen; Neth. Coast. Grangemouth; Gerd. Londen; Eemstroom, Ports mouth; Alice, Vlissingen; Vechtstroom, Swansea; Swansea; Gabonkust, Hamburg. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Durward van Grangemouth; Witmarsum, Le Havre. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bolt naar Oslo; Wulp, Manchester. Stad Vlaardingen, Bal- timore; La Liguria, Rotterdam; Abel Tasman, Bo- hus. zout van IJmuiden; Aries, Aalborg, bijlegger IJmuiden; Louise Emily, Bohus, zout van IJmui den: Holendrecht, Baltimore; Margriet L, Car diff: Schippersgracht. Rotterdam: Prinsengracht, Rotterdam; Veendam, Halmstad, walsmatcriaal van Hoogovens; Phoenix, Rotterdam; Alberta, Rotterdam; Tilly, Stockholm: Oranjestad. Cowes; Libertas, Rotterdam; Oosterburg, Stockholm; No- re, Stockholm: Jantje Eppiena, Bohus; Jupiter, Rotterdam; Olhorn. Rotterdam; Volharding. Lis sabon: Egori. Rotterdam; Pegasus, Aalborg; Mo- lenkerk, Marseille; Tauri, Londen: Paul Westers, Rotterdam; Jan S, Londen; Darlington. Rotter dam; Beagle, Antwerpen: Ellerbek, Ciudad Tru- jillo: Amstelstroom, Leith: Learina, La Guaira; Hinde. Londen: Rijnstroom, Londen: Toulon, Vlissingen, ledig Hoogovens; Ellewoutsdijk, Huil. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hirondelle naar Londen: Spes O. Londen; Cato. Swansea, rollen van Hoogovens; Wubina. Preston, stijfsel van Wormerveer: Jonan, Esbjerg; Darmstad, Bremen: Tor, Malmö: Atlantic, Zeebrugge; Amyn- tas, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). park waardig blijven. De heer Henk Kluft de man die in 1918, met nog zes anderen, „de Kennemers" oprichtte, bood het be stuur een foto, waarop de „zeven oudsten" staan, aan; deze foto zal een ereplaats krijgen in de bestuurskamer. De heer Kluft torste voorts een groot net met tien nieuwe voetballen met zich mede: het ca deau van de ereleden! Na een vertegenwoordiger van de voet balclub „De Meteoor" sprak de heer J. Groet van Alcmaria Victrix uit Alkmaar. De KNVB was vertegenwoordigd door het bondsbestuurslid de heer D. Nijs uit Rotterdam. Spreker wees er op dat ama teur-voetbal bij de KNVB de volle belang stelling heeft. „De Kennemers is thans 40 jaar, maar het moeilijke werk begint nu pas voor deze vereniging. In de vereni- gingsvlag staat het ideaal om te winnen „laat in uw wimpel het woord Sportiviteit schrijven!" aldus de heer Nijs, die de Bondsvlag aanbood. De heer P. C. van Houten sprak namens de landelijke bond van amateurclubs en voor HFC. De afdeling Haarlem van de KNVB was door haar voorzitter, de heer A. van der Aart vertegenwoordigd. Deze wees er op dat „de Kennemers" door hard te werken een gezonde club is, ondanks veel tegen spoed. Wij volstaan nu verder met het noemen der namen van hen die gelukwen sen aanboden: trainer Kliphuis, verte genwoordigers van VVB en RCH, de heer M. Metselaar namens de jeugdcommissie en de, supportersvereniging Rood-Zwart, WA, Zaandijk, mevrouw Berghuis na mens de damesleden, de heer N. Grapen- daal, Beverwijk, ere-lid P. Blauw, HRC Den Helder (die voor ieder doelpunt dat HRC tegen de Kennemers scoorde in de laatste 40 jaar een halve gulden aanbood!) Kinheim, Helder, OSV, VSV, Wijk aan Zee, Vitesse Castricum, Zandvoortmeeu- wen, DEM, rennersclub Kennemerland, de elftalcommissie en de jubileumcommis sie, die bij monde van de heer H. van der Plas 2.180 schonk. Er waren vele ca deaus, bloemen en geschenken in geld op de bestuurstafel gekomen en er waren.. 15 nieuwe ballen: In het Kennemer Theater werd een feestavond voor de leden gegeven. De heer Lindner heeft hier eerst twee be stuursleden gehuldigd, namelijk de heren J. P. Niesten en M. Berghuis, respectieve lijk 30 jaar bestuurslid en 12V2 jaar se cretaris; zij kregen een blijvend aanden ken. Het is een geslaagd jubileumfeest geworden. BIJEENKOMST VAN N.V.S.H. De afdeling Beverwijk \an de Neder landse Vereniging voor Seksuele Hervor ming organiseert op woensdag 14 januari een bijeenkomst in gebouw „Nieuw Leven" aan de Baanstraat. De heer G. Nabrink zal hier spreken over het onderwerp: „Sek suele voorlichting voor „Onze kinderen". P.V.D.A. EN CONGRESVOORSTELLEN De Beverwijkse afdeling van de Partij van de Arbeid houdt op woensdag 7 januari in ,,'t Centrum" een ledenvergadering. Onder meer zal hier gesproken worden over de congresvoorstellen. Voorts zal de heer Jelierse verslag uitbrengen van de beide gewestelijke discussie-vergaderingen over het ontwerp-beginselprogramma. Op de visgronden De trawlers meldden beter weer. De vangsten waren er dan ook naar. Gemid deld werden 150 tot 180 manden koolvis, schelvis en wijting uit het water gehaald. De Herman had een dagvangst van 110 manden, de Deining een dagvangst van 120 manden, de Elie gaf een trek door van een pakje. Laatstgenoemd schip is thans thuis- stomend. Er bestaat een kans dat de Elie morgen aan de markt komt. Via Ierland gaf de Dirkje een vangst van 20 kantjes en zondag van 60 kantjes haring door. Motorpech De Vlaardingse logger Willem heeft met motorpech te kampen en wordt gesleept door de VL 7 Ada. Waarschijnlijk zal de sleep de haven van Plymouth binnen lopen. De HD 108 -Machiel heeft eveneens een mankement aan de motor en is thuis- stomend. De motorpech is namelijk niet. van dien aard dat het schip gesleept moet worden. De Machiel heeft geen vis aan boord. Vanmorgen omstreeks elf uur is de auto van de heer I. Kuyper, havenmeester van de Vissershaven, in het water gereden op het sluiseiland tegenover n.v. Bureau Wijs muller. De heer Kuyper kon zijn wagen bijtijds verlaten. De auto bleef geruime tijd drijven, zodat men gelegenheid kreeg er een strop om heen te gooien. Zonder veel moeilijkheden slaagde men erin de wagen met een kraanwagen op te takelen. Het voertuig liep weinig schade op. Concert Philharmonisch Orkest Op vrijdag 30 januari geeft het Noord hollands Philharmonisch Orkest een con cert in het Kennemer Theater te Bever wijk. Onder leiding van Henri Aronds wordt het volgende programma uitge voerd: Symfonie in E van Bach, Viool concert in D van Mozart, eerste rapsodie voor viool en orkest van Barfcok en dé Hary Janossuite van Kodyly. Soliste Betty Jean Hagen, viool. Vele voetangels en klemmen zaten er in de grote oriëntatierit van de Motor en Autoclub Castricum, die zondag werd ge houden. Toch hebben dertig van de 44 deelnemers het ruim 65 kilometer lange parcours uitgereden, al hadden de mees ten dan een behoorlijk aantal strafpunten. De meeste deelnemers waren deze keer automobilisten. Het was voor de motor rijders dan ook geen pretje om tijdens hagel en regenbuien de puzzel met zijn „addertjes onder het gras" op te lossen. De prijswinnaars kregen na afloop in hotel Ammeraal, waar de start en finish plaatsvonden, een fraaie prijs aangeboden door de voorzitter van de M.A.C., de heer A. Dekker. De enige bromfietser die aan de rit had deelgenomen werd in de motorklasse ge plaatst; hij presteerde het om met slechts 59 strafpunten als tweede te eindigen. De uitslag werd als volgt: motoren: 1. J. Esser (Beverwij) 37 strafpunten; 2. P. van Kessel bromfiets (MAC) 59 str.pt.; 3. J. Dekker (MAC) 72 str.pt. Auto's: 1. P. Roozendaal (MAC) 40 str.pt.; 2. Compas (Haarlem) 64 str.pt.; 3. Thijssen (Amster dam) 80 str.pt.; 4. van Putten (Haarlem) 84 str.pt.; 5. H. de Ridder (Hoorn) 96 str.pt. MUTATIES BIJ HET ONDERWIJS Aan de heer J. Nijs, onderwijzer aan de St. Augustusschool te Castricum is per 1 januari j.l. eervol ontslag verleend; tot zijn opvolger werd benoemd de heer J. de Groot. De heer de Nijs is benoemd tot onderwijzer aan de nieuwe school te Heemskerk; de heer P. Beers uit Beem- ster is als schoolhoofd aangesteld. De nieuwe veerboot „Prinses Beatrix" van de dienst Vlissingen-Breskens ligt op het ogenblik in het dok bij „De Schelde" te Vlissingen voor een revisie. Men hoopt de „kinderziekten" van deze nieuwe boot, die nogal wat moeilijk heden hebben veroorzaakt, te genezen- Vrijdag 2 januari werd de handel nog verrast met de aanvoer van ongeveer 800 kisten schelvis en 200 kisten gullen. De prijs hield zich, ondanks de ongunstige dag, prima. Dit zal wel te danken zijn aan het feit dat de komende dagen weinig vis te verwachten is. De eerste schepen, die verwacht kunnen worden (een vijftal) zijn 27 december ver trokken, terwijl het slechte weer een ge duchte spelbreker geweest schijnt te zijn. Het zal de komende week dan ook schraal hans met de aanvoer zijn. Misschien een klein scheepje vis, die zo goed als zeker een heel hoge prijs gaat opbrengen, zal wel de ouverture worden voor de Zuidzij de. De kleine vaart lag in zijn geheel binnen met het oude jaar en pas als het wat beter weer wordt, zal er sprake van varen kun nen zijn. Dus ook hier tot vrijdag weinig of niets te verwachten. De laatste week van het jaar was er nog wat import uit Duitsland (filets) en België (schelvis en schol). Het nieuwe jaar was daar ook weinig of niets te koop en kwamen auto's, die op goed geluk daarheen waren gegaan, met weinig of geen vis terug. Een slechte week is echter nog geen slechte maand, dus de moed er maar in houden De prijs voor de eindwedstrijd van het Paul Tetar van Elvenfonds" is niet toe gekend. Twee kunstenaars waren, als ge volg van de gehouden voorwedstrijd voor deze eindkamp, uitgenodigd. Het onder werp luidde: „Cincinnatur, van de ploeg weggeroepen, om de Romeinse legerscha ren aan te voeren". De beide door hen ingezonden schilderijen zullen van 5 tot 8 januari geëxposeerd worden in een der zaaltjes van de maatschappij „Arti et Ami- citiae" in Amsterdam. De jury bestond uit. de heren prof. Otto B. de Kat, prof. G. V. A. Röling en Jos Rovers. Waarschijnlijk zal het volgend jaar op nieuw een wedstrijd worden uitgeschreven. In totaal hebben dit jaar 564.438 perso nen een bezoek gebracht aan het Rijks museum in Amsterdam. Hiermede zijn tot nog toe alle cijfers over voorgaande jaren overtroffen, deze lagen beneden het half miljoen. In 1957 was dat: 495.370. Het ver schil van ongeveer 69.000 is bereikt in de maanden juli, augustus en september, toen het aantal vreemdelingen dat een kijkje in het Rijksmuseum kwam nemen, zeer groot was. VIOS—DVV-TWEEKAMP UITGESTELD De Castricumse gymnastiekvereniging V.I.O.S. heeft besloten de tweekamp met de gymnastiekvereniging DVV uit Lange- dijk voorlopig uit te stellen, zulks in ver band met andere wedstrijden. Aanstaande zondag zullen namelijk leden van Vios deelnemen aan de turndemonstraties te Haarlem. Vios is organisator van de dis trictswedstrijden welke voor dames 1 en 2 februari te Castricum in de nieuwe gym zaal van de nieuwe school worden ge houden. Heemskerk Het hoogtepunt rn het afgelopen seizoen van de Heemskgrkse postduivenhouders- vereniging „De Vredesduif" was de jaar lijkse tentoonstelling die zaterdag in zaal Dudink werd gehouden, 's Avonds ver richtte burgemeester H. Nielen de opening. De burgemeester verheugde zich erover dat er onder de leden van de vereniging een grote collegialiteit en sportiviteit heerst .De heer Nielen hoopte dat er in Heemskerk nog vele verenigingen op ander terrein opgericht zullen worden, omdat het verenigingsleven een belangrijke bij drage levert voor een passende vrijetijds besteding. De keurmeester, de heer P. Bontes uit Den Helder, wenste „De Vredesduif" ge luk met het feit dat de burgemeester zich een zo enthousiast duivenliefhebber toont. Op deze expositie kon men onder meer een aantal sierduiven van de heer W. Schuit uit Heemskerk'bewonderen. De uitslagen waren: mooiste duif op de tentoonstelling, een duif van de heer Th. Half; mooiste jonge doffer P. Lotterman; mooiste jonge duif: M. v. Duivenvoorde; mooiste oude duif: Th. Half: mooiste duif in damesklasse: J. Koper; mooiste groep- J. Winter. In het totale klassement werd winnaar de heer J. Winter; 2. G. Duin; 3. P. Lotter man; 4. J. Dudink; 5. J. Koper. Woningen in Poelenburg aanbesteed De vierentwintig Pe-Ge-woningen welke gebouwd worden aan de Van Meursstraat te Heemskerk hebben B. en W. van Heems kerk opgedragen aan de firma P. H. Guelen en zoon te Wijchen. De totale kosten hier van bedragen 378.000, Adjudant P. Vijn. commandant van de groep Rijkspolitie te Heemskerk, vierde zaterdag het feit dat hij gedurende een kwart eeuw als politieman werkzaam was. De heer Vijn, die in 1911 in Opperdoes werd geboren, ging, nadat hij zijn militaire dienstplicht had vervuld, over naar de militaire politie. Later nam hij dienst bij de Koninklijke Marechaussee. In 1946 kwam hij als opperwachtmeester bij het korps Rijkspolitie. Hij werd groepscom mandant te Wormer. Nadat de heer Vijn nog enige tijd bij de recherche van de Rijkspolitie te Amsterdam had gewerkt, kwam hij op 1 januari 1957 naar Heems kerk. De heer Vijn, die inmiddels was be vorderd tot adjudant, werd hier comman dant van de groep der Rijkspolitie. Dat hij zich in Heemskerk algemeen geacht en bemind heeft gemaakt bleek tij dens de hulde die hem zaterdagmiddag werd bereid. Een groot aantal sprekers voerde het woord en velen boden de jubi laris een geschenk aan. Jan Ligthart. Met het oog op het feit, dat het 11 januari een eeuw geleden zal zijn, dat Jan Ligthart in Amsterdam werd geboren, zal zaterdag 10 januari in Dili- gentia in Den Haag een Ligthartherden- king worden gehouden. Bedoelde bijeen komst staat onder voorzitterschap van prof. dr. J. Waterink. Het woord zal wor den gevoerd door prof. dr. N. Perquin over „Jan Ligthart als pedagoog" en door prof. dr. H. Nieuwenhuis over „Jan Ligthart als didacticus". Expositie in Washington. Wiley Bu chanan jr., chef van het protocol van het ministerie van Buitenlandse Zaken en oud ambassadeur van Luxemburg, heeft aan het „Smithsonian Institute" een collecte van meer dan zeshonderd stukken Neder landse en Rijnse ceramiek geschonken. Deze collectie is thans te zien op de spe ciale tentoonstelling van het museum, die de titel draagt van „Historie pottery from Holland". Verlengd. Met het oog op de grote belangstelling die de tentoonstelling „Kin derspeelgoed" in Museum Fodor in Am sterdam ondervindt, zal deze tot 2 februari worden verlengd. Expositie. In het prentenkabinet van het museum Boymans van Beuningen te Rotterdam wordt tot 22 februari een tentoonstelling gehouden: „Het Oude Tes tament in de prentkunst". Deze bevat gra vures, etsen en houtsneden uit de zestiende en zeventiende eeuw, onder meer van Al- brecht Dürer, Lucas van Leyden, Marcan- tonio Raimondi en Rembrandt. Oscar Kokoschka. De tweeënzeventig- jarige kunstschilder Oscar Kokoschka, Oostenrijker van geboorte, van 1919 tot 1924 professor aan de Kunstacademie in Dresden en in 1938 naar Engeland gekomen waar hij het staatsburgerschap verkreeg, is commandeur in de Orde van het Britse rijk geworden. WASHINGTON (UPI) Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zal tegen het einde van de volgende week Engeland en Japan formeel op de hoogte stellen dat Nederland en Noorwegen zich uit de walvisvaartconventie hebben terug getrokken. De ratificatie-oorkonden van de conven tie zijn namelijk in Washington gedepo neerd. Krachtens de bepalingen van de conventie hebben Engeland en Japan der tig dagen de gelegenheid hun eventuele terugtrekking kenbaar te maken. Wellicht zal Engeland, alvore ns een be slissing te nemen, trachten de kwestie der verdeling van de vangst op te lossen door besprekingen met Noorwegen en Neder land. Engeland, Japan, Noorwegen en Neder land hebben zes maanden de tijd een ak koord te bereiken. Noorwegen en Neder land maken namelijk nog tot 30 juni deel uit van de conventie. Tot op heden heeft Japan noch Engeland contact opgenomen met het Amerikaanse ministerie. 3-3 %°/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6n/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl Ford N Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fvennord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton Vdam Rubber K.L.M Holl Amer. Lijn.. K.N SM N. Scheepv. Unie Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Dank wentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 90»/ia 94J3 110 86 96 95% 96 107% 262 425 193 341 205 300 493% 191 452 195% 147 728 183,20 175 89 104,50 158% 159 138% 134% 243% 131% f 135,40 253% 140 183% 220 190 60 52 96 495/.„ 84% 24% Voorbeurs koersen 273 498 468 183,—

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7