Die Raeckse niet opgewassen tegen herenploeg van HVS en bondig BRYLCREE MHBS had geen moeite met Velsens VCK 13 Devolleybal competitie Tennispruiken De landelijke competitie wordt hervat De Voogd verloor door technische knock out KAMPERMAN Kandidatentoernooi begint op 6 september Uhlmann (Oost-Duitsland) won in Hastings O'Kelly in ere-groep Hoogovenschaaktoernooi Zandvoort voteert 100.000 voor wereldkampioen schap wielrennen Sterke Franse nationale ploeg in de Tour Arrest „Locomotief" contra wielrenner De Groot -ooi haar bekoort Haar Strijd om de Nederlandse skititels kan beginnen Zuidafrikaans voorstel tot herziening amateur bepalingen Olmedo door blessure uitgeschakeld Nijmegen krijgt een nieuwe schouwburg Amsterdamse apothekers heffen statiegeld op L Om de Joco-beker Sneeuw in Duitsland Arbeider bij Breedband ernstig gewond DONDERDAG 8 JANUARI 1959 HVS had gisteravond in het Krelagehuis weinig moeite met stadgenoot Die Raeckse. Een zuivere pass vormde het fundament voor een sterke twee- of drieslag aanval, terwijl ook de bovenhandse serve de HVS'crs veel punten opleverde. Aanvan kelijk sloeg Die Raeckse goed terug, maar de tegenstand werd door de leiders snel ge broken en via 11-3 won HVS de eerste set met 15-9. In de tweede set werd de druk vooral door sterk serveren van de HVS'ers nog krachtiger en Die Raeckse kreeg niet de minste kans tot spclontplooiïng. Twee maal onderbrak Die Raeckse met een time-out (op 10-4 en 13-7) maar een mo gelijkheid tot keren van de kansen bleek niet aanwezig, 15-7 voor HVS. De derde set beslisten Clay en zijn man nen met de veelzeggende setstand 15-2. Een eenzijdige strijd, die geen moment de sfeer bereikte waarin gewoonlijk een duel tussen deze ploegen gespeeld wordt. Dui delijk bleek dat de jeugdige Die Raeckse- spelers nog over te weinig routine beschik ten om een homogene ploeg als HVS de wind uit de zeilen te nemen. Het overgangsklasse treffen tussen de damesploegen van MHBS en het Velsense VCK was veel minder. In de eerste set brachten de gasten er niets van terecht en wonnen de Haarlemse leidsters met liefst 15-1. In de tweede set ontmoette de ploeg van Josien van Calmhout iets meer tegen stand, maar won toch vrij gemakkelijk (15-11). De derde set bracht meer strijd doordat MHBS zwak aangaf en VCK tot 7-1 uitliep. Doch ook de laatste set eindig de in een Haarlemse zege, daar de VCK- speelsters niet met overtuiging speelden (15-12). Eerste klasse Het Zandvoortse OSS gaf De Blinkert enthousiast partij, dat resulteerde in een welkom gelijkspel. De groen-witten speel den systematisch en verkregen aanvallend een overwicht maar de afwerking was niet krachtig genoeg om het opportunisme van de Zandvoorters te onderdrukken. Set standen (O.—BI.) 15-9, 9-15, 6-15 en 15-11. Bij de dames leidde Vesmia in het duel met Gios met 2-1, nam in de laatste set een 6-3 voorsprong, maar moest na een time-out het initiatief aan een goed com binerend Gios laten dat met 15-10 een ver dienstelijk gelijkspel boekte. HVS, volkomen uit vorm, bood OVRA geen tegenstand. Met 15-5, 15-7 en 15-6 be haalden Ank v. d. Dool en haar teamge noten een gedecideerde zege. Lagere klassen In de tweede klasse dames gaat Onze Gezellen onverstoord door met het behalen van overwinningen. Nu werd HBC 3 aan de zegekar gebonden. Vesmia 2 omzeilde een lastige klip (OVRA 2) en blijft de Gezellen op de voet volgen, met op enige Wimbledon zal dit jaar iets nieuws beleven. De modeontwerper Teddy Tin- ling is op een nieuw idee gekomen. Voor de komende kampioenschappen heeft hij super-lichte pruiken voor de speelsters ontworpen. De pruik, die door hem „sportsgirl ivig" wordt genoemd, heeft twee doel einden: in de eerste plaats zal ze de hoofdband m.oeten vervangen en ten tweede wordt het haar beter op de plaats gehouden. De Engelse speelster Shirley Bloomer heeft reeds een demon stratie met een pruik, die slechts 50 gram weegt, gegeven. Of de officials van Wimbledon toestemming zullen geven voor deze nouveauté wordt be twijfeld. basketbalcompetitie Na een korte onderbreking wordt de lan delijke basketbalcompetitie weer hervat in het Krelagehuis en vandaag krijgt Anti lopen al direct de gelegenheid zich voor goed uit de gevaarlijke zone te werken, maar daartoe zal van het Helderse Zee macht gewonnen moeten worden. Districts- klasser IHJ zou stadgenoot White Stars en SC Haarlem een goede dienst kunnen be wijzen door ROVS te verslaan, maar veel kans op een Haarlemse zege is er niet. Vrijdagavond wordt de returnmatch tussen Typhoons en ZBVS gespeeld. De eerste wedstrijd werd verrassend door de ploeg van Snel gewonnen, maar nadien heeft ZBVS zulke goede dingen laten zien, dat we de Santpoorters als overwinnaars tippen. De White Stars-heren krijgen de Rode Duivels op bezoek en zullen zich niet laten verrassen. Tn de maand januari wordt op donder dagavonden in de P. H. v. d. Leyschool een aantal derde klasse wedstrijden afge werkt. Voor vandaag luidt het programma: Donderdag 8 januari: v. d. Leyschool, Dames: Rapiditas 2HOC 5, Aurora 2 HOC 4. Heren: Rapiditas 2Typhoons 3. Krelagehuis: Dames: SC HaarlemAnti lopen 2, ExcercitiaRapiditas. Heren: ZBVS 2—HOC 3. ZBVS 3—HOC 4. HOC 2 —Flamingo's 2. IHJROVS (Distr.kl. 9.15 uur), AntilopenZeemacht (Land. comp. 8 uur). Vrijdag 9 januari. Dames: HOC 3Auro ra, HOC 2—Schoten. Heren: White Stars 3 —SC Haarlem 2, RapiditasWhite Stars 2, HCK—Sibaba, Typhoons—ZBVS (Land. comp. 8 uur), White StarsRode Duivels Distr. kl. 9.15 uur). De Nederlandse zwaargewicht Baby de Voogd (98,1 kg.) heeft woensdagavond in Berlijn door een technische k.o. in de vijf de ronde verloren van de Duitser Wal- loschek (101,1 kg.). De Duitser was van de eerste tot de vijf de ronde sterker. De Voogd verweerde zich dapper, doch slaagde er niet in de neder laag te ontgaan. afstand De Blinkert 2, dat SSO aan de overwinningenserie toevoegde. Set up keerde weer op het goede pad terug door een zege op hekkesluiter MHBS 2, dat juist de laatste wedstrijden tot betere resul taten kwam. Bij de heren steeg de Haarlemse politie weer in aanzien door een overwinning op CIOS 3, terwijl De Blinkert 2 de scholieren van de Rijkskweekschool (Set up) met 15-8, 15-5 en 15-7 een lesje gaf. PWN en WIK gaven elkaar niets toe en versloegen respectievelijk CIOS 2 en Altijd Welkom. De uitslagen luidden: Heren: De Blinkert 2Set up 3-0: OSS De Blinkert 2-2; Die Raeckse—HVS 0-3; PSVH—CIOS 3 4-0; PWN—CIOS 2 3-0" WIK—A.W. 4-0. Dames: VesmiaGios 2-2; MHBSVCK 3-0; HVS—OVRA 0-3: Set up—MHBS 2 3-1; SSO—De Blinkert 2 1-3; Eclecta 2— Die Raeckse 4 3-0; Vesmia 2—OVRA 2 3-1; De Blinkert. 3OVRA 3 1-3: Vesmia 3— Spaarnestad 3-1: AVC 3—HBC 4 2-2; O.G.— HBC 3 3-0: DSS 3—O.G. 3 0-3; DSS 4Topscore 0-3: Topscore 2De Blinkert 5 3-0; DSS—Gios 3 1-3. Advertentie Voor 'n BETERE BONTMANTEEL Wagenweg 11 - Haarlem - Tel. 12924 De Internationale Schaakfederatie (FIDE) heeft het voorstel van de Joego slavische bond om het kandidatentoernooi dit jaar te houden in Bied, Zagreb en Bel grado, aanvaard. De eerste veertien ron den worden van 6 tot en met 30 september in Bied gespeeld, de volgende van 1 tot en met 14 oktober in Zagreb en de laatste ze ven van 15 tot en met 30 oktober in Belgra do. Wolfgang Uhlmann, de 23-jarige kam pioen van Oost-Duitsland, heeft het inter nationale schaaktoernooi in Hastings ge wonnen. In de negende en laatste ronde speelde hij remise tegen de Canadees Fus- ter en bracht daardoor zijn totaal op 8 punten. De beslissing viel al na de zestien de zet. Het was de kortste partij van dit toernooi. De uitslagen van de partijen van de negende ronde waren: Rodoicic (Joe- gosl.)Gereben (statenloos) 01; Farga (W.-Dld)—Barden (G.B.) 1—0; Duckstein (Oostenrijk)Portish (Hong.) remise; Uhl mann (O.-Did.)Fuster (Can.) remise. De afgebroken partij uit de achtste ronde lussen Gereben en Farga eindigde in remise. De tweede plaats in het eindklas sement was voor Portish, die 7 punten ver gaarde. Gereben werd derde met 6 punten. De organisatoren van het Hoogoven schaaktoernooi zijn erin geslaagd een waardige plaatsvervanger voor de ziek ge worden Zweedse grootmeester Gideon Stahlberg naar het Kennemer Theater in Beverwijk te halen. Zijn plaats zal worden ingenomen door de Belgische grootmees ter A. O'Kelly de Galwaij. Deze speler maakte ook in 1958 deel uit van de eerste invitatiegroep en bezorgde toen dr. M. Euwe een onverwachte nederlaa-g. Men is in Beverwijk verheugd alsnog geslaagd te zijn op het laatste moment een sterk speler te contracteren. Nadat de Duitsers Uhlmann en Darga niet in de gelegenheid bleken te zijn aan het Hoogoventoernooi deel te nemen werd contact opgenomen met de Oostenrijker Dückstein (De man die op de schaak-olympiade 1958 te Mün- chen wereldkampioen Botwinnik ver sloeg). Ook deze bleek verhinderd. Pogin gen om de Zweed Lundin of de Zwitser Kupper tot deelname te bewegen leden eveneens schipbreuk. Met de geslaagde po ging O'Kelly naar Beverwijk te laten komen is de eregroep weer compleet. Deze ziet er nu als volgt uit: Olafsson (IJsland), Larsen (Denemarken), Eliska- ses (Argentinië), O'Kelly de Galwaij (Bel gië), Toran (Spanje), Donner, Van Schel- tinga, v.d. Berg, Barendregt en Langeweg (allen Nederland). De eerste speelronde begint vanavond om 5.30 uur nadat in de middaguren de loting zal zijn verricht, ging O'kelly naar Beverwijk te laten ko men is de ere-groep weer compleet. Er zijn in Beverwijk al heel wat schakers aangekomen voor het Hoog oven-schaaktoernooi. Links aan het grote demonstratiebord ziet men de Spaanse meester Toran en de IJslandse meester Olafsson. Rechts een groep Spaanse schakers, die uitkomen in de nevengroepen. In de besloten raadsvergadering, die volgde op de laatstgehouden openbare raadsvergadering besloot de Zandvoortse gemeenteraad na een uitvoerige discussie een krediet van honderdduizend gulden beschikbaar te stellen voor de organisatie van het wereldkampioenschap wielrennen op de weg, dat op zaterdag 15 en zondag 16 augustus in Zandvoort zal worden ge houden, zulks echter onder speciale Voor waarden, o.a. dat de opbrengst van de re clame, een gedeelte van een eventuele te levisie-uitzending, opbrengst van de ver makelijkheidsbelasting enz. in gemeente kas zullen terugvloeien. Tegen het voorstel van B. en W. verklaar de zich de voltallige P.v.d.A.-fractie en de Christelijke fractie, t.w. de heren Gosen en v. d. Werff, zodat het voorstel met 8 tegen 7 stemmen werd aangenomen. Op 13 januari zal met de KNWU in het raadhuis in Zandvoort een vergadering worden belegd met diverse hoofden van lakken van dienst, politie, brandweer enz. onder voorzitterschap van de burgemees ter, teneinde de voorbereiding van deze grote gebeurtenis wat de organisatie be treft, te bespreken en zo mogelijk te ko men tot een meer afzonderlijke taakver deling. Wanneer aan de wens van ploegleider Marcel Bidot wordt voldaan zal de Fran- s'e nationale ploeg in de Tour de France 1959 in een zeer sterke formatie uitkomen. Wat de vier toprijders Jacques Anquetil, Louison Bobet, Roger Rivière en Raphael Géminiani betreft, staat vrijwel vast, dat zij zullen starten. Verder worden de na men van Jean Bebet, Jean Forestier, de winnaar van het puntenklassement van het vorig jaar, Jean Graczyck en van Darrigade genoemd. Bidot rekent er voorts op te kunnen re kenen op renners als Gilbert Bauvin, Jean Stabilinski, René Privat, Joseph Grous- sard, Frangois Pipelin en Frangois Ma- hé, allen leden van de Franse nationale ploeg van 1958. Wanneer een dergelijke formatie tot stand komt zal het de sterkste nationale equipe zijn sedert 1933 toen Speicher, Le- ducq, Pelissier, Magne, Archambaud, La- pébie, Le Greves en Le Calvez deel uit maakten van de ploeg der tricolores. Daan de Groot behoefde zich niet meer gebonden te achten aan zijn contract met de „Locomotief" toen deze fabriek op 17 september 1957 eenzijdig het contract met Pellenaars verbrak. Dit is de kern van 't arrest van het Am sterdamse Gerechtshof in de appèlproce dure van de „Locomotief" tegen de uit spraak van de president van de Amster damse rechtbank in het deze zomer door de fabriek aanhangig gemaakte korte ge ding tegen Daan de Groot. Het gerechtshof zegt in zijn overwegin gen, dat voor Daan de Groot de verande ring in het contract van de naam Pelle naars in een andere niet aanvaardbaar was. De „Locomotief" is door 't hof ver oordeeld in de door De Groot gemaakte kosten tot dit arrest, begroot op 522.50. Het oorspronkelijk contract tussen Daan de Groot en de „Locomotief" is inmiddels op 31 december 1958 afgelopen. v.. nét IJSHOCKEY. De op de Haagse overdek te kunstijsbaan gespeelde ijshockey wed strijd tussen het Hokijteam en Valerengens (Oslo) is door de Hagenaars gewonnen met 86. De tussenstanden waren 32, 42, 1—2. IJSHOCKEY. Het Russische ijshockey- team, dat een tournee door Amerika maakt, heeft andermaal gezegevierd. Dit maal versloeg de ploeg met 73 een ge combineerd team van twee universiteiten in de staat Michigan. De tussenstanden waren: 11, 40, 22. BOKSEN. De Europese kampioen in het weltergewicht, de Italiaan Emilio Marconi, heeft dinsdagavond in Grosseto een tech nische k.o.-zege behaald op zijn landgenoot Franco Vescovi. In de zevende ronde staakte Vescovi de strijd. De titel van Mar coni stond niet op het spel. VOETBAL. Met vijfduizend voetbalclubs dacht men in het afgelopen jaar de be hoefte op dat punt in Denemarken wel ge dekt, maar de nationale voetbalbond groeit nog steeds. In 1958 kwamen er in Dene marken 98 nieuwe elftallen bij. zodat de Deense Voetbalbond thans 5.254 clubs overkoepelt met in totaal 57.794 spelers. OLYMPISCHE SPELEN. Het bestuur van het NOC zal aan het organisatie comité voor de Olympische Spelen-1960 voorstellen de heer A. Plesman, hoofd van de vertegenwoordiging der K.L.M. in Rome, te benoemen tot Olympisch attaché voor Nederland. Advertentie Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V - Amsterdam Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Zolang d« voorraad strekt I Kloeke tube van f 1.85 met daarbil speciaal verpakt een a l raardigste „junior pot' geheel GRATIS. Vraag uw winkelier I Vanmiddag zal de strijd om de Neder landse skititels dan toch beginnen. Dat was het belangrijkste nieuws, dat woensdag in de avonduren in het kleine Franse winter sportplaatsje Val d'Isère bekend werd. De officials van de Nederlandse Ski Vereni ging hebben de piste woensdag aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen en goedgekeurd. Alleen wanneer de weers- toestand opnieuw zeer slecht wordt, be staat de kans dat de kleine Nederlandse kolonie opnieuw teleurgesteld moet wor den. Tezamen met de Belgen lopen de Neder landse skilopers en -loopsters vanmiddag de slalom. Het parkoers zal een lengte hebben van 300 meter en het hoogtever schil zal 100 meter bedragen. Er worden 20 tot 25 poortjes in de baan opgesteld. Er worden twee manches gelopen. Prinses Irene zal als derde van de dames starten, na Olga Lukowski en Paula Ste vens. Gisteravond viel de sneeuw weer in dichte vlokken boven Val d'Isère. De wég van het plaatsje naar het oostelijke ge deelte van de lagere vallei werd hier en daar onbegaanbaar, totdat de dienst van de waterstaat ploegen uitzond die de sneeuw wegruimden. Het Nederlandse kampioenschap valt dit jaar gedeeltelijk samen met het Bel gische. Tennis Een herziening van de amateurstatus en de kwestie van open toernooien zullen, naar verwacht wordt, besproken worden op de jaarvergadering van de Zuidafri- kaanse Lawntennisbond, die in maart wordt gehouden. De heer Frank Hackney, president van de Zuidafrikaanse Lawntennisbond, ver klaarde woensdag, dat sommige leden van deze bond „diehards" zijn en nog steeds de voorkeur geven aan de oude opvattin gen over de amateurstatus, maar dat an deren een moderner standpunt innemen. De heer Hackney vervolgde: nu zoveel topspelers tenminste zes maanden van elk jaar aan hun sport wijden en geen tijd meer hebben om een beroep uit te oefe nen, meen ik, dat de tijd gekomen is om de amateurstatus te herzien, teneinde spe lers, die zo veel tennis spelen, in staat te stellen van hun sport te leven. We zullen op onze vergadering niet in staat zijn de finitieve beslissingen te nemen, maar we zullen een voorstel aannemen met be trekking tot een herziening van de ama teurstatus en het organiseren van open toernooien, welk voorstel we zullen indie nen bij de internationale Lawntennisbond. De held van het Amerikaanse Davis Cup-team, Alex Olmedo, heeft zich tijdens de halve finales heren dubbelspel van de tenniskampioenschappen van West- Australië in Perth wegens een blessure moeten terug trekken. De 22-jarige Peru aan verrekte in het enkelspelduel met de Australiër Roy Layer hij won deze par tij een maagspiertje. Toen hij samen met de Amerikaan Barry Mackay in het dubbelspel tegen de Zweden Lundqvist en Schmidt uitkwam, ondervond hij zoveel hinder van de blessure, dat hij de strijd staakte. De Zweden hadden op dat mo ment met 6-3 3-1 de leiding. Olmedo zal waarschijnlijk niet meer aan toernooien in Australië deelnemen. Ook in de halve finales heren enkelspel van het toernooi in Perth zal Olmedo niet uitkomen. De finale dames enkelspel werd door de Zuidafrikaanse Renee Schuurman bereikt. In de halve finales versloeg zij de Austra lische Eva Duldig met 3-6 6-3 7-5. DIRECTEUR VOOR SPORT. Teneinde te komen tot een efficientere werkwijze voor drie gemeentelijke diensten, die be moeienis hebben met sport, toerisme en recreatie hebben B. en W. van Apeldoorn aan de gemeenteraad voorgesteld t.e beslui ten tot de benoeming van een algemeen directeur voor deze drie diensten. De burgemeester van Nijmegen, mr. Ch. Hustinx, heeft woensdag medegedeeld dat de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid goedkeuring heeft ver leend voor de bouw van een nieuwe schouwburg aan het Keizer Karelplein in Nijmegen. Reeds op 16 februari 1955 vo teerde de raad van Nijmegen 2.587.000 gulden voor de schouwburgbouw. Wegens de bestedingsbeperking en omdat de wo ningbouw voorrang moest hebben, kreeg men van de overheid echter geen verlof voor de bouw. Reeds voor april zal met de bouw van de Nijmeegse schouwburg be gonnen worden en men hoopt in het sei zoen 1960/61 de feestelijke opening te kun nen houden. In het op 10 januari verschijnende num mer van het Pharmaceutisch Weekblad zal een voorstel van het departement Amster dam van de Koninklijke Maatschappij tot Bevordering der Pharmacie worden op genomen om het statiegeld op flesjes en potjes af te schaffen. Dit voorstel zal wor den' ondersteund door het hoofdbestuur van de maatschappij. Hoewel nieuw glad duurder is dan oud glas, vergen spoelinrichting en personeel toch zulke uitgaven, dat men tot het af schaffen van het statiegeld wil komen. In ieder geval is de nieuwe methode hygië nischer, omdat in nieuw glas geen resten van vorige medicijnen kunnen voorkomen. In Amsterdam wordt tot 1 april het sta tiegeld voor ingeleverd oud glas uitbetaald. Nieuwe weg. Op 17 februari zal in Den Haag de aanleg van een aardebaan voor de weg TielKesteren worden aan besteed. Deze weg vormt een onderdeel van de nieuw te maken verbinding van West-Nederland via Gorinchem naar Ze venaar, die nu tot Tiel gereed is. Het nieuwe wegvalt, waarin vier viaducten ko men, zal ook de belangrijkheid van de brug over de Rijn bij Rhenen verhogen. Op deze wijze zullen namelijk al spoedig bestaande wegen van Rotterdam, Den Haag en Amsterdam naar Duitsland kunnen worden ontlast. Voor de voltooiing van de verbinding tot Zevenaar is totaal 58 mil joen gulden uitgetrokken. Daarvan zullen er dit jaar 2,5 miljoen worden besteed. Volkstelling. Volgend jaar zal een volkstelling worden gehouden. De volks tellingen hebben meestal om de tien jaar plaats. Het laatst werd er een gehouden in 1947. Etalagedief. De eigenaar van een hor logezaak in de Vijzelstraat te Amsterdam kwam tot de ontdekking dat het ijzeren hekwerk voor de etalageramen 's nachts uit de scharnieren was gelicht en een grote ruit met een straatsteen was verbrijzeld. Er waren gouden en doublé horloges en enkele sieraden verdwenen. Een groot aan tal voorwerpen in de etalage was bescha digd. De eigenaar taxeerde de schade op ongeveer f 8000. Naar de 130.000. Nijmegen hoopt vol gend jaar 130.000 inwoners te hebben. Op 31 december telde de gemeente 127.113 in woners, tegen 124.697 op 1 januari 1958. Er kwamen 698 personen meer in de stad wonen, dan er de gemeente verlieten. De totale bevolkingstoeneming bedroeg over 1958 2416. Hoogleraren. Aan de gemeente-uni versiteit van Amsterdam is dr. H. van der Merwe Scholtz, thans lector aan de uni versiteit van Pretoria, benoemd tot hoog leraar in de taal, litteratuur, cultuur en geschiedenis van Zuid-Afrika. Hij volgt als hoogleraar prof. dr. N. P. van Wijk Louw op. Mevrouw dr. J. E. van Lohuizen- De Leeuw werd benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de archeologie en pre historie, oude geschiedenis en kunstge schiedenis van Zuid- en Zuidoost-Azië. Zij is lector in Indiase kunst en archeologie aan de universiteit van Cambridge. Nieuwe trams. De gemeenteraad van Amsterdam heeft zonder hoofdelijke stem ming besloten 12,5 miljoen beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van 33 driedelige gelede tramwagens, ter ver vanging van het oudste materieel van het gemeente-vervoerbedrijf. Gekortwiekt. Van de bekende „molen van Ruysdael" te Wijk bij Duurstede is een wiek gebroken. De wiek, die recht naar boven wees, hangt nu naar beneden boven de. wal langs de rivier de Lek. De schade wordt geschat op enige duizenden guldens, mede omdat men vreest dat alle vier wieken vernieuwd zullen moeten wor den. De molen staat op de lijst van Monu mentenzorg. Mr. H. Bos Kzn. Mr. H. Bos Kzn. te 's-Gravenhage heeft wegens zijn leeftijd zijn functie als voorzitter van de Vereni ging tot Christelijke Verzorging van Gees- tes- en Zenuwzieken neergelegd. Deze ver eniging beheert o.m. huize „Vogelzang" te Bennebroek, de Valeriuskliniek te Amster dam. Tot voorzitter is thans benoemd prof. dr. H. N. Ridderbos, hoogleraar te Kampen. Mr. Bos is benoemd tot erevoorzitter. Crematie prof. Böhtlingk. In het cre matorium van Rueti (bij Züricïj) is woens dagmiddag de crematie geschied van de vorige week bij een auto-ongeluk in Zwit serland omgekomen prof. mr. F. R. Böht lingk uit Amstelveen. Ingevolge een laatste wilsbeschikking zal de urn met de as in Rueti bewaard worden. t mg mm 1111111 De biljartclub „Hof van Holland" heeft gisteravond een aanvang gemaakt met haar nederlaagwedstrijden om de „Joco-beker". Hieraan nemen de volgende verenigingen deel: DES, Het Noorden, ADO, IVO, Schei- wijk, Parkzicht, Haarlem-N., TOP, Sulssn, 't Kruispunt en Selecta. Tegen ,,'t Kruispunt" was het resultaat 8-4. Van Galen 45 45 30 7 1.50 2 Meter 45 38 30 5 1.26 0 v. d. Eem 105 82 28 2.92 0 N.N. 100 100 28 3.57 2 H. Handgraaf 70 36 22 9 1.63 0 Baars 70 70 22 16 3.18 2 Visbeen 65 65 41 9 1.58 2 Holthuis 60 57 41 7 1.39 0 T. Handgraaf 70 55 32 6 1.71 0 Baars 70 70 32 11 2.18 2 Bergfeld 70 50 30 7 1.66 0 Olde Hampsink 85 85 30 11 2.82 2 Dinsdagavond wordt de serie voortgezet tegen „Parkzicht" (Beverwijk). In West-Duitsland ligt een dik pak sneeuw. Enerzijds verschaft de sneeuw dankbare objecten voor fotografen, anderzijds ondervinden de wegge bruikers er veel hinder van. Een arbeider van Breedband, B. de R. uit Castricum, was in de nacht van woens dag op donderdag aan het werk bij een van de schaarbanen van de afwerking. Toen hij een dubbel gevouwen plaat uit de richtmachine wilde verwijderen kwam zijn linkerhand tussen de draaiende richt- rollen. Hij liep enige verwondingen op aan deze hand en is in het Rode Kruiszieken- huls in Beverwijk opgenomen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3