Januari verkoop 10% korting N. P. KEEMAN RADIO TELEVISIE Vanmorgen in de vishal en op zee DANSSCHOOL DE BEURS Amsterdamse Beurs Havenberichten T. CRIEK Rem heeft van gisteren RECLAMESTUNT VERKOOP KLUIV9PERS S T T Y E P N E BOEKHOUDEN 6 De staat moet prijsgemaakte „Nyngat" vergoeden Duits schip schuldig aan aanvaring met de „Fret" „Hector" verloor sleep Vrachtboot voer tussen sleper en baggermolen door Hoog water op de Maas Haarlemse rechtbank Eis: Zes weken gevangenis straf en twee jaar ontzeg ging wegens rijden „onder invloed" 3-3A Nederl. '47 hok 86 A 98% 98?4 f 177,50 f 109,50 Meer zelfstandigheid voor woningbouwverenigingen? Eerste paal voor nieuwe gebouw van Vereniging van Boekhandels Drie trawlers in Ierse wateren aangehouden Britse vissersboot vergaan; drie vermisten Nieuw brandbliissvsteem voor schepen Vermist schip opgegeven Scheepvaart O N MOORE's WASMACHINES VRIJDAG 9 JANUARI 1959 Procureur-generaal bij Hoge Raad concludeert: De procureur-generaal bii de Hoge Raad der Nederlanden, prof. mr. G. E. Lange- meijer, heeft vanmorgen geconcludeerd, dat de staat een schadevergoeding moet betalen aan de Zwitserse maatschappij „Maritime et Commerciale S.A." voor het verlies van het haar toebehorende, onder Hongaarse vlag varende vrachtschip „Nyu- gat", dat in 1941 door hr. m.s. „Kortenaer", toen het met een lading meel op weg was van Australië naar China, werd buitge maakt Het schip werd naar Surabaja overgebracht en daar later bii de nadering van de Japanners tot zinken gebracht. In 1955 werd de eis tot schadevergoeding door de Hoge Raad afgewezen, maar omdat de raad deze zaak destijds in eerste instantie behandelde, werd een herzieningsproce dure bij hetzelfde college aanhangig ge maakt. De procureur-generaal zei, dat zijn me ning ovjr deze zaak zich gewijzigd had ten aanzien van de beslissende vraag, of het beoaalde bij het prijsmaken, vast houden en doen vernietigen van het schip gerechtvaardigd was. Volgens zijn mening was bij de zaak geen Hongaars belang be trokken. De lading was bestemd voor de geallieerden en de gezindheid van de ka pitein (die pro-Duits zou zijn geweest) had op de iaak geen invloed gehad. De Zwitserse maatschappij heeft een schadevergoeding gevraagd van 9.5 mil joen guldt-1. De procureur-generaal con cludeerde, dat deze schadevergoeding na der dient te worden vastgesteld. De Hoge Raad zal op 6 maart arrest wijzen. De Marineraad heeft hedenmorgen uit spraak gedaan inzake de aanvaring tussen het Nederlandse visserij-politievaartuig Hr. Ms. „Fret" en het Düitse vissersvaar tuig „Münster" op 7 november 1957 op de Noordzee, toen de arts van het Neder landse marinevaartuig op verzoek van de schipper van het Duitse schip met een vlot naar de „Münster" voer. Beide sche pen kwamen toen dicht in eikaars nabij heid. Op grond van de verklaringen van door de Marineraad gehoorde getuigen is de Marineraad tot het oordeel gekomen, dat de directe oorzaak van de aanvaring gelegen is in de gedragingen van de op varenden van de „Münster". welk schip achteruit heeft geslagen met het gevolg, dat Hr. Ms. „Fret" een aanvaring niet meer kon vermijden. De schade was ove rigens gering. Het Duitse schip viste door en kwam pas elf dagen later in zijn thuis haven terug. AMSTERDAM De omzetten waren niet groot en zeker niet in overeenstemming met de koers dalingen. die bij de opening van de markt plaatsvonden. Over vrijwel de gehele linie waren de internationale waarden lager en werd de technische koersreactie voortge zet. Het oubliek ging door met winst nemingen terwijl de arbitrage alleen maar opdracht had om op lagere nrijzen iets op te pikken. De verkopen werden in de hand gewerkt, doordat Wallstreet woensdag met een flink aanbod tegen het slot te kampen had waardoor de tendentie flauw werd. Een en ander werd op het Damrak als een ongunstig teken gezien en lokte verkopen uit. Vooral aandelen Philips hadden hier van te lijden terwijl ook A.K.U.. dat zich de vorige dag prima had gehouden, een koerscorrectie onderging. De openings- prijzen bleven echter belangriik boven de laagste nrijzen die in de niet-officiële och- tendhandel werden genoteerd. Philins deed toen 468, Unilever 426 en A.K.U. 274. Het middenkoersaanbod op de officiële beurs veroorzaakte in vrijwel alle hoeken van de hoofdfondsen een laeo opening. Aan delen Philips gingen on 471 in andere han den over tegen de vorige dag 481 als slot- priis. Certificaten Unilever noteerden 434 min 4 punten bii de vorige dag en Kon. Olie noteerde f 177.80 logen f 181.20 de vo rige dag. A.K.U. opende on 276Vz en ver loor op die prijs ongeveer 7 punten. K.L.M was in reactie. In Nat. Handelsbank ging het eerste half uur hoegenaamd niets om op een notering van 147. In het verdere beursverloop kwam er wat vraag waar door de koers onliep tot 149'A. tpgen de vorige dag 154. Voor vrijwel alle inter nationale waarden kwamen in het laat ste beurshalfuur geringe koonorders in de markt waardoor de koersen konden aantrekken. Unilever werd weer voor Duitse rekening uit de markt genomen Scheepvaarten lagen aangeboden en 1 tot 3 punten lager. De vooruitzichten voor de scheepvaart op korte termün worden door de Koninklijke Nederlandsche Ree- dersvereniging ongunstig geaebt. Van de cultures was H.V.A. goed nrüsboudend en da overige waarden waren iets lager Staatsfondsen waren in reactie. Aandelen Metaalbvu7enfabriek Excelsior werden iets hoger vernomen op de gunstige vooruit zichten. Het aanbod op de locale markt was niet noemenswaardig. Prolongatie 314 percent. (ANP). NEW YORK Het. koersniveau herwon 60 percent van het de vorige dag geleden verlies. De spoorwegen haalden niet alleen hun verlies in maar stegen flink: de leidende sporen zelfs 2a 3 dollar. Louisville and Nashville plus drie dollar. Norfolk and Western plus 2. Illinois Central en Virginian Railway elk plus 1 dollar. De olies stegen scherp en de staal- en metaalwaarden boekten flinke winsten. De autofondsen waren willig en actief. Bij de tabakswaarden waren de winsten over het algemeen meer dan een dollar. Verscheidene individuele fondsen boekten opvallende stijgingen, zoals Ame rican Machine and Metals plus 8 dollar Johnson and Johnson steeg meer dan 3 dol lar evenals Pilsbury Mills en verscheidene andere. Het industriegemiddelde kwam van 583.15 op 588.14, dat voor spoorwegen van 160.10 op 162.80 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91.00 op 91.55. Van de 1236 verhandelde fondsen sloten er 769 hoger en 269 lager. De aandelenomzet daal de van 4.140.000 tot 4.030.000. (UPI). De bemanning van de IJmuidense sleep boot „Hector" van n.v. Bureau Wijsmuller, die met een baggermolen op sleeptouw on derweg was van Southampton naar Folke stone heeft vannacht omstreeks half vijf enige hachelijke momenten doorgemaakt. De sleepboot was ter hoogte van Dun- geness in het Engelse kanaal, toen de 8393 ton metende vrachtboot „National Fortu ne" kwam oplopen en de baggermolen in haalde. Het schip haalde plotseling stuur boord uit en voer tussen de sleepboot en de baggermolen door, zodat de sleeptros werd doorgesneden. Vanmorgen om half zeven slaagde de „Hector" erin de baggermolen weer vast, te maken en de reis naar Folkestone te vervolgen. Door de snelle was van de Maas staat het water tegen de rand van de weg Itte- ren-Meerssen. Een gedeelte van de Kerk straat te Itteren staat reeds over een lengte van ongeveer tien meter onder water. Bij de stuw te Borgharen was de stand van morgen om acht uur 44,40 plus N.A.P. zes tien cm. hoger dan donderdagmorgen. Het veer Wessem-Maasbracht is uit de vaart genomen. Zes weken gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor twee jaar heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse -echtbank vanmorgen gecist tegen een 47-jarige Hagenaar wegens het besturen van een auto onder de invloed van sterke drank. De Hagenaar was in de nacht van 9 sep tember op de rijksweg Amsterdam-Den Haag na een nogal wilde achtervolging door een hoofdagent van politie (ter hoog te van de Venneperweg in de Haarlem mermeer) aangehouden. De politieman die in een auto reed had een paar keer vergeefs getracht de auto tot stoppen te dwingen. Na een waarschuwingsschot in de lucht was de agent op het midden van de weg gesprongen en had met een rode lan taren gezwaaid. Na een tweede waarschu wingsschot was de auto van de Hagenaar uiteindelijk gestopt. Volgens de verbalisant was verdachte onvast ter been en praatte hij wartaal. Verdachte ontkende onbekwaam te zijn geweest zijn auto naar behoren te be sturen. Het eerst waarschuwingsschot had hij niet gehoord, noch had hij de agent op de weg gezien. Het onsamenhangende praten weet hij aan het feit dat hij ..onderstebo ven was geweest van de schietpartij". Twee Amsterdamse politieagenten ver klaarden als getuigen dat zij een half uur voordat verdachte was aangehouden diens auto hadden gevolgd daar zij per mobilo foon opdracht hadden gekregen deze wa gen in 't oog te houden omdat de bestuur der verdacht werd onder de invloed van sterke drank te zijn. Hun was echter niets bijzonders opge vallen hoewel zij ongeveer een kilometer achter de auto van de Hagenaar hadden gereden. Zij hadder. de auto laten stoppen en hadden noch zijn gedrag noch in zijn manier van praten aanleiding gevonden voor een aanhouding. Een 42-jarige hoofdinspecteur van poli tie verklaarde dat verdachte bij zijn ver hoor nogal geagiteerd was geweest, maar dat hij niet de indruk had dat hij in kennelijke staat van dronkenschap ver keerde. De officier van Justitie, mr. G. W. F van der Valk Bouman uitte zijn waarde ring voor de vasthoudendheid van de po litieman. die er tenslotte in was geslaagd verdachte aan te houden. Volgens de offi cier stond het bewijs van de schuld van verdachte vast. Verdachte's raadsman, mr. J. M. Gasil- le uit Den Haag stelde de ontlastende ver klaringen van de Amsterdamse agenten tegenover de bezwarende van hun collega uit de Haarlemmermeer. Hij achtte niei het wettig en overtuigend bewijs geleverd dat zijn cliënt zodanig onder de invloed van sterke drank was geweest dat hij on bekwaam moest worden geacht een auto te besturen. Hij concludeerde tot vrij spraak. De uitspraak van deze zaak werd bepaald op 22 januari a.s. 's morgens om half tien. Slotkoers gisteren 90% 3 Nedl. 1962/64 961/ig Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. 93 Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 108% A.K.U 279% Calvé Delft 424 Van Gelder Zonen 203 K. N. Hoogovens. 337 Nederl. Ford 230 N. Kabelfabriek. 310 gew.Philips Gloeil. 474% Pref.PhilipsGloeil. 196 Unilever 438% Wilton Fyenoord. 203% Werf Gusto 153 Dordtsche Petrol. 706% Kon. Petroleum.. Billiton 182 A'dam Rubber. 86 K.L.M Holl. Amer. Lijn. 159% K.N.S.M 161 N. Scheepv. Unie 138% v. Nievelt Goudr. 133% Phs. v. Ommeren 238% H.V.A 134% Delimaatschappij f137,- Amsterd. Bank.. 265 Nat. Handelsbank 149% Ned. Handel Mij 195 Rotterd. Bank 224% Twentsche Bank. 194% Anaconda Copper 60% Bethlehem Steel.. 50% U.S. Steel 93% General Motors.. 49% Shell Union 80% Tidewater 23% Voorbeurs koersen 288 492 451 f 180,50 140 De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, ir. H. B. J. Witte, heeft de „Commissie Positie Woningbouwver enigingen" geïnstalleerd. Deze staat onder voorzitterschap van prof. dr. F. de Roos, hoogleraar aan d< Vrije Universiteit te Amsterdam. In zijn installatierede formuleerde mi nister Witte de taak van de commissie al dus: te onderzoeken of het gewenst en mo gelijk is en zo ja op welke wijze, de sta tus van de woningbouwverenigingen zoda nig te wijzigen, dat deze voor een deel weer eigen risico dragen, waardoor aan deze corporaties grotere zelfstandig heid kan worden gegeven. Als deze vraag bevestigend kan worden beantwoord, dan moet volgens de minister nog onderzocht worden of het mogelijk is, en zo ja hoe, de federaties van woningbouwverenigin gen zodanige verantwoordelijkheden en volmachten te geven, dat een waarborg wordt geschapen voor een goed beheer en een goede exploitatie van de woningen der aangesloten woningbouwcorporaties. Daarbij zal er naar gestreefd moeten wor den de bemoeiing van de overheid zo ge ring mogelijk te doen zijn. Bij de beant woording van deze vragen mag echter wel worden aangenomen dat nog bestaan de financiële banden met de overheid ten aanzien van financiering, garantie en sub sidie zullen blijven bestaan, aldus de mi nister. De voorzitter van de Vereniging ter Be vordering van de Belangen des Boekhan dels, de heer G. Naeff, heeft donderdag in Amsterdam-West de eerste paal geheid van het nieuwe gebouw van de vereniging. De groen-wit geschilderde betonnen paal, was een van de driehonderdveertig palen, die het zestig meter lange en veertig me ter brede gebouw op de hoek van de Jan Tooropstraat en de Jan van Galenstraat zullen schragen. Na afloop deelde de heer Naeff aan de talrijke aanwezigen mee, dat met de bouw een bedrag van ruim twee miljoen ge moeid zal zijn. In het nieuwe gebouw zal ook het bestelhuis worden ondergebracht waar de zendingen van de uitgevers uit het gehele land en ook uit het buitenland aankomen en doorgestuurd worden naai de onderscheiden boekhandelaren. Dit nieuwe doorganshuis voor ruim vijf tien miljoen kilogram boeken verbe tert en versnelt nog meer het verkeer tussen de vakgenoten. Hij critiseerde de opvatting van de overheid als zou de ver eniging een kartel zijn. „We trachten slechts in een opzicht de concurrentie te gen te gaan, namelijk door de prijs van de uitgevers door iedereen te laten eerbie digen, een systeem dus dat de consument beschermt en dat bovendien door de over heid bij haar subsidie van bijvoorbeeld melk, boter en brood wel oorbaar wordt geacht". De heer Naeff vertelde voorts dat ons land verhoudingsgewijs meer boekhandels heeft dan welk land ter we reld. In 1956 was er een boekhandel per ruim zevenduizend inwoners. Wij horen en lezen steeds het argument dat de consument beschermd moet wor den en terwilie hiervan zouden de boeken ook bij de kruidenier verkrijgbaar moe ten zijn. Naar sprekers overtuiging is een goeduitgeruste boekhandel een behoefte voor het ontwikkelde Nederlandse volk Met het oog op de kwestie „Het pocket boek" zei spreker erop te vertrouwen dat de overheid van de kennis en ervaring van de vereniging gebruik zal maken en geen besluiten za. nemen, waardoor in enkele maanden veel wordt afgebroken van wat de vereniging in bijna anderhalve eeuw heeft opgebouwd. Tussen liftkabel bekneld. Ruim twee- en-een-half uur heeft een 26-jarige lift- monteur in een warenhuis te Breda met zijn linkerbeen bekneld gezeten tussen de kabels van de personenlift. Pas nadat lift kooi en contragewicht waren gestut, kon hij worden bevrijd. Het been bleek vrij ernstig gekwetst te zijn. De monteur is in een ziekenhuis opgenomen. DUBLIN (UPI) Een vaartuig van de Ierse visserij-inspectie heeft heden drie buitenlandse trawlers twee Franse en een Duitse opgebracht wegens ver meend vissen binnen de Ierse territoriale wateren. De schepen werden aangehouden voor de kust van Waterford, waar honder den Ierse en buitenlandse vissersvaartui gen op de Ierse haringgronden vissen. De schippers van de drie trawlers moeten vanavond voor een speciale rechtbank ver schijnen. Bij Scarlet Head (Schotland) is heden morgen het 274 ton metende Britse vissers vaartuig „Freya" vergaan. De Belgische trawler „St. Jan Berchmans" heeft op drie na alle bemanningsleden gered. De red dingboot van Wiek zoekt nog naar de ver misten/ Deze week heeft zich in een der ruimen van het Britse m. s. „Ondo" van de „El- der Dempster Lines Ltd." uit Liverpool, dat. in de Maashaven te Rotterdam lag en een lading palmpitten aan boord had, broeiing voorgedaan. De Rotterdamse brandweer heeft bij het bestrijden van de brand veel hulp gehad van de speciale brandblusinstallatie, waarmee het schip is uitgerust. De apparatuur, die buiten de machine kamer is opgesteld, bestaat uit een bui zensysteem, uitmondend in ruimen en ma chinekamer en aangesloten op een instal latie, die stikstof in de buizen perst. Deze stikstof wordt geproduceerd door olie te verbranden onder toevoeging van een be paalde hoeveelheid lucht. De lading wordt niet aangetast door de stikstof. De stikstof kan onbeperkt geproduceerd worden. KINGSTON (UPI) Het vrachtschip „Summer Rose", dat sinds twaalf dagen vermist is. wordt als verloren beschouwd. Er waren zes man aan boord. Het veertig ton metende vaartuig was met. een lading asfalt op we» van Grand Gaman naar Kingston. NIEUW HOOFD IRENESCHOOL Het hoofd van de Ireneschool te Bever wijk, de heer Joh. Godthelp, vertrekt per 1 maart naar Wassenaar. In zijn plaats is benoemd de heer T. Hengst uit Opperdoes. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Aegis van Faramaribo; Spica, Gdynia: Fauvette. Londen; August. Thyssen. Narvik; Lucas Bols I. Sundsvall; La Rioja, Middlcsbro; Hontestroom, Huil; Donau. Strood: Roelf, Oporto; Oranje Nassau, Hamburg; Inspecteur Meliema, St. Malo, bijlegger IJmuiden: Yewmount, Dover, cokes voor P.E.N.; Antilochus, Londen: Fortuna, Newcastle, bijlegger IJmuiden; Noren, Middlesbro; Vilnius, Leningrad; Rijn stroom. Londen; Amstelstroom, Grangemouth: Pavo, Hudiksvall. hout voor Zaandam; Öudekerk, Rotterdam; Kyle of Lochalsh, Swansea; Amyntas. Rotterdam Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Hinde van Londen: Wakefield, Goole; Jans. Londen: Goote, Rotterdam: Bodenstein, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Witmar- sum naar Bremen; Artura. Rotterdam: Senator, Hamburg; Tukker. Sligo, zout IJmuiden: Vaika. Malmö: Barken. Bohus, zout IJmuiden; Myson, Rcuaan: Delta. Sarpsborg. zout IJmuiden; Kas- sos Rotterdam; Heinrich Grammerstorf. Curacao: Zaanstroom. Londen: Remscheid, Hamburg; Evi- hz. Puerto Ordaz: Hestia. San Juan de Portorico; Fauvette. Harlinger.Francina, Sarpsborg. zout IJmuiden: Atlas. Palermo. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Texelstroom naar Manchester: Leonidas. Lissabon; Hirondelle, Harlingen: Gooiland, Bremen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan i. Vanmorgen aan de markt De trawler Postboy zorgde voor 150 kis ten schelvis, 160 wijting, 35 gul en kabel jauw, 5 diversen en 10 stuks stijve kabel jauwen. Totaal werden er 350 kisten verse vis aangevoerd, 10 stuks stijve kabeljau wen en 8 kleine haaien. De HD 125 zorgde nog voor 15 manden platvis. Voor morgen Voor morgen is officieel nog niets be kend. Er is een kans dat de KW 87 en de Dirkje zullen komen. Deze schepen ver kiezen vermoedelijk de maandagmarkt. Op de visgronden De vissende trawlers om de noord moes ter wederom een zware bries met sneeuw buien trotseren. De vangsten waren dan ook niet best. Gemiddeld haalden de trawlers 140 tot 150 manden schelvis, kool- vis en wijting boven water. De Allanwater deed in twee trekken 100 manden schelvis en wijting, hetgeen nog zo slecht niet is. De Toronto had in één trek 60 manden hoops. De loggers en kotters op de kust kampten ook al met slecht weer. De vang sten daalden dan ook. Gemiddeld bedroe gen de tongvangsten 50 tot 80 kilo per et maal. Een enkel schip ving daar nog wel eens 10 tot 15 manden schol bij. Hoewel de loggers en kotters bij de Pittboei, wat het weer aangaat ook niet prettig hadden, vingen ze gemiddeld toch meer tong. De gemiddelde vangsten waren 150 tot 180 kilo tong en 10 tot 12 manden schol per etmaal. De haringvisserij bij Ierland was en is slecht. De gemiddelde vangsten be droegen 10 tot 15 kantjes per dag. De trawler Curagao is weer naar zee vertrokken. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: grote kabeljauw 288. kleine kabeljauw 286, grote schelvis 70—77, grootmiddel schelvis 57— 66, grote schol 5057. middel schol 66— 78. schol I 6681, "rootmiddel tongen 4,70 4.80, kleinmiddel tongen 4,805, tongen I 4,30—4,60, slips 3,50. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: grote tongen 4,604,80 per kilo, zwarte koolvis 100—112, grote gullen 75, middel gullen 55, torren 45, kleinmiddel schelvis 5562, pennen 5661, braad 4146, kisten wijting 24—27. schol II 82—84. schol III 70—74. Er werd VA kist makreel aangevoerd. Per kist werd hët mooie bedrag betaald van 76,De aanvoer van haring bedroeg slechts VA kist. Per kist werd maar liefst f 56,— neergeteld. Voor de maandagmarkt Voor de maandagmarkt worden ver wacht de KW 87 met 850 kisten haring uit de Ierse Zee en de Haarlem, hoewel de komst van het laatste schip niet helemaal zeker is. Oudste schip Het oudste schip is thans de Nestor KW 101 van 19 december. Besommingen De besommingen van heden waren: Postboy 16.500, HD 12 1620 en HD 87 4420. Aalsdijk. 8 150 m. o.z.o. Malta n. Halifax. AarcH.ik, 8 100 vn. z. Kp. Race n. Tripole. Abbedijk. 8 v. Breinen n. Antwerpen. Acila. 16 ter hoogte Landsend verwacht. Aaonis, 9 te Philadelphia. Agamemnon, 8 te New York verwacht. Alblasserdijk, 8 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Aidabi, pass. 8 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Alhena, 8 te Antwerpen. Alioth, 7 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alkes. 8 v. Suez n. Port Said. Alkmaar, 8 85 m. o. Ras Al Hadd n. Bahrein. Almdijk, 8 550 m. o. Bermuda n. Pt. Everglades. Almkerk, 9 te Bremen. Alphacca, 8 430 m. o. Paramari bon. Rio de Jan. Alpherat. 8 v. Santos n. Buenos Aires. Aludra, 9 te Bandar Shapur. Ameland, 8 v. Rotterdam 9 te Thamcshaven. Amerskerk. 8 v. Beirn n. Dar Es Salaam. Arnpenan, 8 v. Dieddah n. BcJawan. Amstelbrug, 8 250 m. w.n.w. Darwin n. Brisbane. Amstelsluis, 8 35 m. w.n.w. K. Leeuwin n. Sydney. Amstelpark, 8 550 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Amstelland, 8 115 m. z.z.w. Fernando Noronha n. Las Palmas. Appingedijk. 8 650 m. n.o. Paramaribo n. N. York. Artemis, 9 te Maracaibo. Attis, 8 te Curasao verwacht. Averdijk, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Axeldijk, 8 v. Buenos Aires n. Montevideo. Argos, 8 35 m. o.n.o. Kp. De Gata n. Antwerpen. Arnedijk, 8 te Bremen verwacht v. Rotterdam. Astrid Naess, 8 175 m. o. Bahrein n. Antwerpen. Bantam, 8 te Pt. Swettenham verw. v. Singapore. Bengkalis, 8 135 m. z.z.w. Kreta n. Port Said. Bennekom, 7 v. Puerto Ordaz n. Brake. Billiton. 8 ten anker Bahrein. Bloemfontein, 8 v. Las Palmas n. Southampton. Borneo, 8 te Antwerpen verwacht. Bussum. 8 40 m. n. Malta n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 8 50 m. n.o. Bone n. Rotterdam. Caltex Delft, 8 80 m. z. Kreta n. Antwerpen. Calt. Eeindhov., 8 380 m. w. Gibralt. n. Ph.delphia. Caltex Leiden, pass. 8 Port Sudan n. Suez. Calt. Nederland, 8 300 m. z. Saigon n. Hongkong. Caltex Pernis. 8 32 m. n.o. Muscat n. Bahrein. Calt. Rotterdam, 8 200 m. z.z.w. Ouess. n. R'dam. Caltex The Hague, 8 v. Aruba n. Durban, Caltex Utrecht, 8 v. Pt. Kembla n. Brisbane. Carrillo. 8 300 m. z.z.w. Tehuantepec n. L. Angeles. Casnmance, 8 150 m. n.n.o. Villano n. Duinkerken. Ceronia, 8 te Saigon verwacht. Cinulia, 8 280 m. z.o. Sydney n. Curacao. Cistula, 8 te Newcastle. Cities Serv. Valley Forge, pass. 8 Gibralt. n. Mena. Clavella, 9 te Beyrouth. Cleodora. 9 te Calcutta verwacht. Colytto, 8 v. Curacao n. Rotterdam. Coolsingel, 8 170 m. z.z.o. Trinidad n. Ph.delphia. Cradle of Lib., 8 130 m. n.o. Durban n. Ph.delphia. Crania, 8 20 m. z.o. Terceira n. Curacao. Dcifshaven, 9 te Jacksonville. Delft, 8 725 m. n.o. Barbados n. La Guaira. Dicmerdijk 8 te Seattle verwacht. Dordrecht. 8 te New Orleans verwacht. Duivendijk. 9 te Cristobal. Duivendrecht, 26 te Houston verwacht. Esso Nederland. 9 te Bandar Mashur verwacht. Etrema. 10 te Berre verwacht. Fravlzo, pass. 7 Vlissingen n. Valencia. Gabonkust. pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Giessenkerk, 9 te Port Swettenham. Gooiland, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Graveland. 8 v. Itajai n. Paranagua. Haarlem. 8 820 m. o. Bermuda v. Amsterdam. Hathor KNSM, 8 v. Katakolon n. Antwerpen. Hecuba, 8 v. Cristobal n. Willemstad. Heelsum, 8 v. New Orleans n. Savannah. Heemskerk, 8 op Schelde n. Antwerpen. Helicon, 5 v. Houston n. New Orleans. Hera, 8 te Bremen. Hermes, 8 450 m. z.o. Bermuda n. Hamburg. Hestia, 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Holendrecht. verm. 9 v. Chittagong n. Chalna. Hoogkerk, 8 v. Kaapstad n. Duinkerken. Hydra. 8 v. Tea.iutla n. Lalibertad. Iberia, 9 30 m. z.z.o. Kp. St. Maria n. Genua. Japara. 8 90 m. w. Straat Sornda n. Tegal. Java. 8 v. Belawan n. Djibouti. Jacob Verolme, 8 215 m. w. Buena Ventura naar Coquimbo. Joseph Frering, 8 90 m. n.n.o. L. Palm. n. IJmuid. Jupiter, pass. 7 Cherbourg n. Alexandrië. Kabylia, 8 te Rotterdam. Kalydon, 11 in Suezkan. verw n. Mena A1 Ahm. Kara, 8 te Salsend v. Killingholm. Karachi, 8 120 m. w. Fastnct n. Dublin. Karakorum. 8 100 m. z.o. Banka n. Singapore. Karimata, 8 v. Semarang n. Surabaja. Karimun, 8 55 m. o. Muscat n. Colombo. Katelysia. 16 te Anacortes verwacht. Keletia. 20 in Suezkanaal verwacht n. Aden. Kcllia. pass. 8 Bougaroni n. Port Said. Kenia, verm. 8 v. Curacao n. Cardon. Kermia, 9 te Rotterdam. Kertosoni, 8 210 m. o.z.o. New York n. Piraeus. Khasiella. 8 v. Malta n. Piraeus. Kinderdijk, 9 te Tampico. Kioosterdijk, 8 440 m. w.n.w. Kp. Finist. n. Antw. Koningswaard, 8 100 m. n. Pto. Rico n. Havanna. Kopionella, 16 te Curacao verwacht. Koratia, 13 te Curacao verwacht. Korovina. 8 te Maracaibo. Kosicia. 19 ter hoogte Landsend verwacht. Kreeft, 8 te Rotterdam. Krvptos. 8 te Mena Al Ahmadi. Kylix, 8 te Curacao verwacht. Lanrderkerk. 8 te Damman. Laurenskerk. 8 te Basrah. Lawak. 9 v. Tacoma n. Vancouver. Lekhaven, 8 470 m. n.n.o. L. Palmas n. L. Palmas. Leto, pass. 8 Las Palmas n. Belfast. Liberty Bell, 25 te Philadelphia verwacht. Lieve Vrouwekerk. 9 v. Port. Sudan n. Aden. Limburg, 9 te Venetië. Lombok. 8 400 m. z.w. St. Helena n. Kaapstad. Loosdrecht, 8 te Khorramshahr. Maas. 8 60 m z.w. Wight n. Hamburg. Maasland, 8 170 m. z.o. Santos n. Buenos Aires. MaasUoyd, 8 v. Rastanura n. Bahrein. Macoma, 8 t.e Miri verwacht. Maetsuycker, 8 500 m. n.n.w. Fremantle n. Fr.m. Malea. 8 180 m. w. Thursday n. Pladju. Mariekerk. 9 v. Bombay n. Karachi. Mataram, 8 te Rotterdam. Meerdrecht, 8 te Schiedam. Memnon, 8 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Mitra. verm. 10 v. Barton n. Curacao. Moordrecht, pass. 9 Kp. Bon n. Landsend. Munttoren, 8 110 m. n.n.o. Port Sudan n. Mena. Naess Comm.. 8 40 m. z.z.o. Ras Al Hadd n. Suez Naess Tiger. 9 te New York. Nestor. 8 te Paramaribo verwacht. Nieuw Amsterdam. 8 v. New York n. Nassau. Nieuw Holland, 8 710 m. w. Sir. Torres n. Sydney. Notos. 7 110 m. n.o. Ouessant n. Alexandrië. Olrickerk. 9 te Amsterdam. Omala, 8 te Rotterdam. Ondina. 7 v. Bangkok n. Singapore. Ootmarsum. 8 50 m n. Bermuda n. iAmsterdam. Oranje Nassau. 8 te Amsterdam. Oranjestad. 8 v. Madeira n. Pointe a Pitrc. Orestes. 3 v. Puerto Cortes n. Tela. Orion. 8 80 m. w.z.w. Cherbourg n. Rotterdam. Osiris, pass. 8 Dungeness n. West-Indië. Ossendrecbt. 11 te Antwerpen verwacht. Ouwerkerk, R 150 m. z.z.w. Ouess. n. Antwerpen. Ovula, 9 te Singapore verwacht. Papendrecht, 26 te Wismar verwacht. Parkhaven, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Pendrecht, 16 te Takoradi verwacht. Peperkust. 7 v. Pointe Noire n. Takoradi. Perna, 8 90 m. o. Ras Al Hadd n. Cochin. Pieter S, 8 Ie Rotterdam. Poclau Laut, pass. 8 Perim n. Suez. Poseidon. 9 Ie Curacao. Prins Joh. Will. Friso, 8 400 m. w. Haifa n. Haifa. Pr. Will. v. Or.. 8 540 m. z.w. Valentia n. Halifax. Prins Will. George Fred., 8 v. Sevilla n. Valencia. Prins Willem II, 8 v. Antwerpen n. Bremen. Prins Willem V, 8 300 m. o. Malta n. Antwerpen. Purmerend, 8 te Curacao. Randfontein, 8 100 m. z.z.w. Ouessant n. L. Palm. Rempang, 9 te Aden. Ridderkerk. 8 ten anker rede Calcutta, Rolti, 8 500 m. z.o. Kp. Race n. Halifax. Ruys. 8 v. Rio de Janeiro n. Santos. Salatiga, 8 300 m. n.o. Socotra n. Ummsaid. Snloum, 8 dw. Las Palmas n. Dakar. Sarpedon, 8 te Puerto Viejo verw v. Maracaibo. Scbcldclloyd, 8 v. Tandjong Priok n. Cheribon. Schelpwijk, 8 te Maracaibo verwacht v. N. York. Schie, 8 50 m n. Bone n. Palermo. Scnegalkust, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Sibajak, 11 v. Wellington te Sydney verwacht. Sibigo. 8 v. Sydney n. Cairns. Sliedrecht, 10 ie Gothenburg verwacht. Soestdijk, 8 450 m. w. Landsend n. New York. Stad Amsterdam, 8 190 m. w. Vincent n. Teneriffe. Stad Delft, 8 440 m. w.z.w. Bermuda n. Europa. Stad Gouda, 8 50 m. w.z.w. Bergen n. Narvik. Stad Leiden, 8 240 m. o. Bahamas n. Avonmouth. Stad Rotterdam, 8 150 m. z. L. Palm. n. IJmuiden. Stad Schiedam, 8 75 m. z.w. Oporto n. Ceuta. Stad Vlaard., 8 310 m. n.w. Villano n. Baltimore. Stanvac Benakat, 8 (e Buatan v. Chittagong. Statue of Liberty, 25 te Philadelphia verwacht. Steenwijk. 8 320 m. n.n.o. Fibres n. IJmuiden. Sloven. 8 v. Alexandrië n. Ierland. Straat Bali. 8 le Montevideo v. Santos. Str. Magelhaen, 8 400 m. n.o. Singap. n. H'kong. Str. Singapore. 8290 m. w. Adelaide n. Fremantle. Sunetta, 8 35 m. o. Townsville n. Townsville. Tabian. 8 v. La Guaira n. Guanta. Tabinta, 8 v. Rotterdam n. Calcutta. Tahama, 3 90 m. w. Str. Ormoes n. Band. Mashur. Talisse. 9 te Suez. Tankhav. II, 8 170 m. z.w. Rangoon n. Chittagong. Taria. 15 le Suva verwacht. Tawali, 8 100 m. z.z.o. Daedalus n. Aden. Telamon. 5 v. Houston n. New Orleans. ThelidomuS. 10 tc Curacao verwacht. Themis. 8 v. Maracaibo n. Aruba. Theobaldius, 9 te Anacortes verwacht. Tiba, 8 tc Bahia verwacht. Tibia, 8 600 m. w.n.w. Ascension n. Durban. Titus, 8 400 m. z.w. Flores n. Amsterdam. Tjitjalengka. 8 v. Penang n. Mauritius. Tjikampek, 9 te Monrovia v. Abidjan. Tjinegara, 8 200 m. o.n.o. Durban n. Penang. Tomocvclus. 9 te Maracaibo verwacht. Towa. 8 v. Santos n. Montevideo. Trajanus, pass. B Vlieland n. Bremen. Triton. 9 te La Guaira. Tweelingen. 8 373 m. n. Dakar n. Monrovia. Utrecht, 8 rede Semarang. Van Neck. 8 180 m. n.o. Surabaja n. Singapore. Van Riebeeck, 8 v. Lyttleton n. Bluff. Vivipara. 9 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Waterland, 8 200 m. n.o. Finisterre n. Las Palmas. Waterman, 9 te Sydney. Westertoren. 8 260 in. o.n.o. Rio de Jan. n. B. Aires Wieldrecht, 8 v. Paulsboro n. Punta Cardon. Willemstad, 8 600 m. o.n.o. Barbados n. Madeira. Witmarsum. 9 te Bremen verwacht.. Woensdrecht, 12 te Caripito verwacht. Wonogiri, 8 v. Manilla n. Cebu. Wonorato, 8 919 m. n.n.o. Wake n. San Francisco. Wonosari. verm. 10 v. Colombo n. Tricomale. I.Tssel, 8 v. Beyrouth n. Lattakta. Zaahkerk, 9 tc Sydney. Zeeland. 9 te Savanna. Zor.newijk, 600 m. n.w. Fayal n. Aarhus. Zuiderkerk. 8 660 m. n.n.o. Seychell. n. Fremantle. Zwijndrecht, 11 te Amsterdam verwacht. SLEEP V A ART Rarentsz Zee 7 90 m. n. Landsend n. Oostende. Clyde. 9 40 m. z.w. Apaca n. Perzische Golf. Cycloop. 9 110 m. z.o. Santa Maria n. Perz. Golf. Friesland. 9 700 m. n.o. Hawaii n. Maracaibo. Hudson. 9 v. Sheerness te Southampton Humber, 7 te Rotterdam. Maas. 9 v. Livorno te Malta. Nestor. 9 v. Rotterdam te IJmuiden. Noordholl., 9 520 m. n.w. St. Vine. n. Maracaibo. Oostzee, 9 360 m. z.o. Cayenne n. Houston. Rode Zee. 9 1170 m. z.w. Fayal n. Europa. Schelde, 7 et Rotterdam. Tasmanzee. 7 te Bombay. Titan. 9 120 m. z.z.w. Fayal n. Perzische Golf. Tyne, 9 60 m. z.o. Madeira n. Trinidad. Zijlv/eg 4? Tel. 14441 Haarlem Clubs voor beginners, gevorderden - Speciale clubs voor Tango, Rumba en Jive. - Aparte clubs voor gehuwden en ouderen. - Privéles op ieder gewenst uur. - Dagelijks geopend voor inlichtingen en inschrijving Voor een koopje hoeft U zeker niet naar de stad te gaan. KLUMPERS gééft nog korte tijd f 50.cadeau bij aankoop van een prima kamgaren Herencostuum f 25 bij aankoop van een heren- Sportcolbert. De7,e verkoop slaat alles wat U tot nu toe zag. Onze voorraad moet weg! Heren, en Jongenskledinghuis RIJKSSTRAATWEG 39 Haarlem-N.t/o Liduinakerk Wy nemen ook D.R.G.- en Voorzargzegels aan Inschrijving geopend; ENGELS DUITS FRANS NEDERL. H'deiscorresp.. Spreekv.heid Beginners Opl. Associatiedipl. Bggj^BSga SCHOOI Fr. Halsstr. 1 Tel. 14624 B Haarlem Huish. artikelen Speelgoed Schooltassen enz., enz. LAGE PRIJZEN Kennemerlaan 147 Wasmachlnefabrlek heeft re. gelmatig met lichte emaiLle-besch Gloednieuw m. gar vanaf 145.—. Desgew afbet Show room Koningstraat 48, Haar lem. Telef 17848. 17308, 14254 (voorh. A. v. Burenlaan). VANAF HEDEN bij aankoop boven de ƒ10. op onze gehele voorraad ook op merkartikelen Onze Balans-opruiming met vele extra koopjes begint donderdag 15 januari. RADIO-TECHN. BUREAU HET ADRES voor EN en verkoop onder gunstige voorwaarden VAN SIEMENS EN PHILIPS RADIO- en T.V. TOESTELLEN KONINGSWEG 2C - VELSEN-N. - TEL. 3381 DOE MEE met het, nieuwe intelligentie-spel met kans op abonnement voor het leven óp PHILIPS vooruitgang.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10