Mikojan at in New York met oude kapitalistische vrienden Lord Altrincham trekt van leer tegen Anglicaanse kerk Steno Typen Talen WICO Huiskamers Bankstellen Slaapkamers KIJKGRIJP Voor een lekker stukje vlees natuurlijk naar de :te mager?: :plus-form: Politie moest Wall Street schoonvegen Hernieuwde kritiek op Koningin Elizabeth Boekhouden Middenstands opleiding VOOR DE BOTERHAM VOOR ELK WAT WILS! Westelijk antwoord over Geneefs overleg Italiaanse markies zoekt graf van De Ruyter op Sicilië Internationale treinen in Tirol opgehouden KNAC begint een actie tegen parkeervoorrechten De rebellenacties tegen bedrijven op Sumatra Arabische Liga sticht luchtvaartmaatschappij Scheepvaart Instituut H. E. van BEAUMONT DONDERDAG 15 JANUARI 1959 4 NEW YORK (Rtr.) Honderden politie mannen patrouilleerden woensdag in en om Wall Street in New York toen de Rus sische vice-premier Mikojan naar dit fi nanciële wereldcentrum, symbool van het westelijke kapitalisme, reed waar hij zou lunchen met de directie van de First Na tional City Bank. Gedurende een half uur stond op verscheidene plaatsen het ver keer volkomen stil. Een aantal Hongaar se vluchtelingen had bij het bankgebouw postgevat en deelde strooibiljetten uit waarop o.m. stond: „Gezocht wegens moord: Anastasj Mikojan". Toen Mikojan zou arriveren ontruimde de politie de straat. Alleen persmensen mochten blij ven. Op het laatste ogenblik week de stoet van de Rus evenwel van de oor spronkelijke route af en betrad Mikojan het bankgebouw door een zij-ingang, waar door hij de horden verslaggevers, fotogra fen, radio-, televisie- en filmmensen ont- weekè Dezen renden naar de straathoek en zagen nog juist Mikojans rug naast die van de Russiche ambassadeur in de zij-ingang verdwijnen. Twee uur later reed Mikojan naar het hartje van de stad waar hij een bezoek af legde bij Averell Harriman. Amerika's ambassadeur in Moskou van 1943 tot 1946. Ontmoeting met Rockefeller Harriman had een aantal vooraanstaan de zakenlieden uitgenodigd, o.w. David Rockefeller van de Chase Manhattan Bank en Henry Heald van de Ford Foundation. Mikojan heeft bijna twee uur met Harri man en de andere gasten gesproken. Na het bezoek verklaarde hij tegenover de pers: „Harriman en ik zijn oude vrienden. Wij hebben vele kwesties besproken, ook politieke en economische". Harriman bevestigde later op een pers conferentie dat veel kwesties ter sprake waren gekomen, doch dat niet over Honga rije was gesproken en ook niet over de protesten in Amerika tegen Mikojans be zoek. Harriman en zijn gasten hadden Mi kojan duidelijk gemaakt dat het gehele Amerikaanse volk bij belangrijke interna tionale kwesties als de ontwapening en Berlijn volledig achter president Eisen hower staat. Voorts had Harriman tegen Mikojan ge zegd, dat hij een bezoek aan Moskou zou willen brengen, als hij een visum zou kun nen krijgen. Daarop hadden functionaris sen uit het gevolg van Mikojan verklaard: „U hebt geen visum nodig. Wij nodigen u hierbij uit om naar Moskou te komen". Harriman hoopt deze reis in april of mei te beginnen. Des avonds dineerde Mikojan met de le den van de „Economische Club" in het Waldorf Astoria hotel. „Goede handelspartner" Hij zal tijdens deze ontmoetingen met de Amerikaanse zakenwereld waarschijn lijk zijn best gedaan hebben, Rusland af te schilderen als een waardevolle handels partner. Vorig jaar heeft Kroesjtsjev Eisenhower reeds gepolst over de moge lijkheid van een krediet in dollars, waar voor Ruslapd in Amerika aankopen zou doen. Amerika heeft nog een vordering van elf miljard op Rusland voor militaire en andere hulp tijdens de oorlog. Aan ver schillende Amerikaanse instellingen is de Sovjet-Unie in totaal nog 376 miljoen dol lar schuldig. De First National City Bank, waar Mikojan gisteren een bezoek bracht, verloor in 1918 39 miljoen door de confis- katie van haar Russische bezittingen door de communisten. Rusland zou de vrije wereld aluminium, koper en andere grondstoffen kunnen le veren in ruil voor consumptie-artikelen. Winkelen bij Macy (UPI) Gistermiddag heeft de Rus sische vice-premier nog even gewinkeld bij Macy, een warenhuis dat beschouwd wordt als het grootste ter wereld. Hij werd er met een politie-escorte heen ge- LONDEN (UPI) Uit gezaghebbende bron te Londen wordt vernomen, dat Enge land en de Verenigde Staten, met de steun van Frankrijk, Italië en Canada, in nota's aan de Russische regering verklaard heb ben bereid te zijn tot spoedige hervatting van de Geneefse besprekingen over maat regelen tegen een onverhoedse atoomaan- val. Maar zij eisen, dat overeenstemming wordt bereikt over de agenda van deze besprekingen, vóórdat ze hervat worden. Deze verklaring is het antwoord dat het Westen op de recente Russische nota, waarin spoedige hervatting der bespre kingen gevraagd werd en zelfs voorgesteld werd de delegaties donderdag weer bijeen te laten komen. Het Westen acht een zo korte termijn onaanvaardbaar, gezien de noodzakelijke voorbereiding van de confe rentie. bracht en betrad het grote gebouw langs een „beveiligde ingang". Er waren zoveel beveiligingsvoorschrif ten van kracht dat een persfotograaf die langs een trap omhoog wilde inplaats van langs de roltrap die voor het bezoek was aangewezen, van achter overvallen werd door een der suppoosten van het waren huis. De man werd tegen de grond gesla gen en mishandeld, en de twee camera's die hij bij zich had werden vernield. Ze nuwachtigheid is waarschijnlijk de oor zaak van dit incident. „Twijfels" Tijdens het diner in het Waldorf Astoria hotel heeft Mikojan in een tafelrede tot meer dan duizend zakenmensen en autori teiten gezegd, dat de Sovjet-Unie „vele twijfels" koestert inzake de vreedzame be doelingen van de V.S. wegens: de ring van Amerikaanse militaire bases rond haar grenzen, de Amerikaanse verwerping van de Russische ontwapeningsvoorstellen, het toenemen van de bedragen op de Ameri kaanse militaire begroting en het niet aan vaarden van de Sovjet-voorstellen voor een Duits vredesverdrag." LONDEN (Reuter) Lord Altrincham, die vorig jaar in Engeland opzien baar de door zijn critiek op het Britse hof, heeft woensdag in een artikel in een te Bir mingham verschijnende Anglicaanse krant de aartsbisschop van Canterbury op de korrel genomen. „Als ik de aartsbisschop was", zo be gint hij zijn artikel, „zou ik weigeren om, gekleed in kniebroek en opgetuigd als een kerstboom, pompeuze gebeurtenissen als 't jaarlijkse banket van de Londense bur gemeester bij te wonen. De Kerk van Engeland verzet zich te gen het gezag van de Paus, en zijn gees telijken krijgen het vreselijk warm als de Paus een of ander nieuw „en absoluut on verdedigbaar" dogma stelt. „Niettemin houdt de Anglicaanse kerk zelf vast aan een aantal doctrines, waarvan geen zin nig mens kan zeggen dat zij voor de gehe le mensheid gelden". „Tijdens de recente relletjes in Notting Hill zou ik de B.B.C.-televisie vijf of tien minuten van de beste programmatijd hebben gevraagd om te verklaren hoe on toelaatbaar rassenstrijd is, en om het te veroordelen. Maar de meeste Engelse geestelijken spreken veel liever over een cricketmatch dan over de herrijzenis". Overigens zegt Lord Altrincham dat An glicaanse aartsbisschoppen als het nodig is feller tegen de wereldlijke machten moe ten optreden. „Tijdens de Suezcrisis had- In een hotel te Utrecht logeert de Ita liaanse markies Gargallo, die zich bezig houdt met het zoeken naar archeologische voorwerpen op de bodem van de Middel landse Zee. Hij vond daar de overblijfse len van schepen, die honderden en soms duizenden jaren geleden in de buurt van Sicilië zijn vergaan en hij dook ook een respectabel aantal voorwerpen op, die door deze schepen werden vervoerd. Hij ontdekte zelfs gedeelten van steden, die bij aardbevingen in zee waren verdwenen. De markies onderzocht onder meer het wrak van een schip, dat hij in de buurt van Syracuse heeft gevonden. Hij ver moedt, dat het het vaartuig is, waarmee Michiel de Ruyter bij zijn laatste grote zeeslag onderging. Hij wil proberen het dit jaar aan de oppervlakte te brengen. De markies probeert ook op Sicilië het graf te vinden van De Ruyter, wiens stof felijk overschot slechts gedeeltelijk naar Holland werd overgebracht. Gargallo heeft bij zijn nasporingen tot nu toe nog niet veel medewerking onder vonden van de kerkelijke autoriteiten die, naar hij zegt, ook over gegevens beschik ken, maar deze niet willen verstrekken omdat De Ruyter niet katholiek was. Na de aankomst van het m.s. „Oranje" in Amsterdam zijn honderden werk lieden terstond begonnen met een grondige verbouwing, die reeds op 4 februari gereed moet zijn. De eerste klasse, waarvan de hutten reeds zijn afgebroken, verdwijnt. Het aantal passagiersplaatsen wordt uitgebreid tot 950. De toeristenklasse krijgt een tweede zwembad. :'V. den zij bijvoorbeeld veel meer moeten doen om het geweten van het Britse volk te doen ontwaken' Tijdens een lunch met journalisten uit Gemenebestlanden heeft Altrincham voorts opnieuw critiek geuit op koningin Elizabeth. Hij behandelde nu vooral de betrekkingen tussen de Koningin en de landen van het gemenebest buiten Euro pa. „Zij moet ophouden haar kostbare tijd te verknoeien met beuzelarijen, waaruit veel van haar activiteiten in Groot-Brittan- nië bestaan, nu zij de mogelijkheid heeft een veel wijdere, ja wereldwijde gemeen schap te dienen", aldus de lord. „Haar plichten in Groot-Brittannië dient zij zon der aarzelen ondergeschikt te maken aan haar functie van hoofd van het Gemene best. Hij bracht ook opnieuw de „opwin dende mogelijkheid" ter sprake van een huwelijk tussen leden van de Britse ko ninklijke familie en personen uit andere gemenebestlanden en van een ander ras. De omgeving van de Koningin dient te bestaan uit de meest vooraanstaande ver tegenwoordigers van alle delen van het Gemenebest. Op het ogenblik wordt zij ge hinderd door haar adviseurs, „die wel heel aardig en gewetensvol kunnen zijn, maar wier geest noodzakelijkerwijs wat stereo tiep van karakter is". Lord Altrincham voegde hieraan toe, dat het weinig zin heeft critiek te oefenen op deze adviseurs, wier houding tegenover het koningschap „als ouderwets be schouwd zou zijn door verlichte hoffigu- ren uit de zeventiende eeuw". „Alleen zij (de Koningin) kan hen vervangen", aldus de lord. „Zij is de baas en in dit verband moeten we critiek oefenen op de baas. Zij dient zich te onttrekken aan de huidige' sleur en zich een geheel nieuwe gedragslijn eigen te maken". INNSBRUCK (Reuter) Twee inter nationale expres-treinen worden in Tirol opgehouden, nadat daar sedert woensdag nacht een grote lawine de lijn blokkeerde. De lawine vaagde zeven wagons van een goederentrein weg van een tien meter hoge helling bij St. Anton am Arlberg. De opgehouden treinen waren expres- treinen op de lijn ParijsWenen. Plannen om de gestrande passagiers per bus te ver voeren, konden niet worden uitgevoerd, omdat ook «het verkeer op de aansluitende hoofdwegen door lawinegevaar werd opge houden, Men hoopte dat het weg- en trein verkeer later op de dag zou kunnen wor den hervat. De KNAC is een actie begonnen tegen de parkeerprivileges voor overheidsfunc tionarissen. Bij rijksdiensten in Den Haag, bij gemeentehuizen en andere overheids gebouwen treft men in toenemende mate wachtverbodsborden aan met onderbor den die het parkeren alleen toestaan voor ambtenaren van de betreffende instanties. De KNAC acht dit een kwalijke ontwikke ling. Volgens het Wegenverkeersreglement kunnen in het algemeen parkeerverboden alleen worden ingesteld, als dat in het be lang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op de weg noodzakelijk is. Het valt de KNAC moeilijk om aan te ne men, dat in de gewraakte gevallen de vrij heid van het verkeer of de veiligheid op de weg w 1 schade kan lijden van gepar keerde auto's van particulieren en niet van geparkeerde auto's van overheids diensten. Hogere belangen zijn volgens de KNAC niet aanwezig, wanneer aan ad ministratieve krachten in overheidsdienst en ook wel aan politici parkeervoorrech ten worden gegeven om te verhoeden, dat mogelijkerwijs een afstand van honderd meter te voet moet worden afgelegd. De KNAC ziet in deze parkeervoorrech ten een achterstelling van de particulie re automobilisten en een misbruiken van macht. Dienaren van de overheid creëren hier voorrechten, die strijdig zijn met de bedoeling van de regelen, door dezelfde overheid gegeven, meent de Automobiel club. Beroep op de Kroon De K.N.A.C. heeft reeds in één geval van de in de wegenverkeerswet gegeven mo gelijkheid tot beroep bij de Kroon gebruik gemaakt. B. en W. van 's Hertogenbosch hebben onlangs een parkeerverbod inge steld voor de Wolvenhoek aldaar, waar van echter voertuigen van gemeentewer ken en rijkswaterstaat zijn vrijgesteld. B. en W. hadden hun besluit gemotiveerd met de mededeling, dat bedoelde weg vaak wordt geblokkeerd door geparkeerde mo torrijtuigen." De K.N.A.C. zegt in haar be roepschrift dat het verbod in strijd met de motivering niet dient het belang van de vrijheid van het verkeer of de veiligheid op de weg, maar de belangen van functio narissen van openbare diensten. Het is immers niet in te zien, waarom de Wolven hoek wél zou worden geblakkeerd door mo torrijtuigen van anderen en niet door mo torrijtuigen van gemeentewerken en rijks waterstaat," aldus de K.N.A.C. Bij Aardenburg in Zeeuwsch-Vlaan- deren is een personenauto in volle vaart tegen een Belgische vrachtauto gebotst. De inzittenden, de 27-jarige ds. F. Pannekoek, diens 25-jarige echt genote, de 54-jarige stoffeerder T. As- mes en diens 14-jarige zoon, allen uit Gorinchem, kwamen als gevolg van de botsing om het leven. Zij waren naar Sluis geweest, waar ds. Pannekoek, die pas een maand getrouwd was, predi kant bij de Ned. Hervormde gemeente zou worden. Op de foto: Het wrak van de auto. DJAKARTA (Reuter) De opstande lingen in Indonesië zetten met onvermin derde hevigheid de aanslagen voort op buitenlandse cultuuurondernemingen om de centrale regering te beroven van de voor haar zo waardevolle buitenlandse van buitenlandse rubber-, thee en palm olie ondernemingen te Djakarta zijn van oordeel, dat deze oorlog in hoofdzaak be doeld is om de ondernemingsarbeiders te terroriseren. In Sumatra steken de opstandelingen de fabriekinstallaties en de huizen op de ondernemingen in brand. Tegenover de administrateurs en de employé's en hun gezinnen wordt dan opgedragen hun be zittingen bijeen te pakken en te vertrek ken, waarna hun huizen worden vernield door „bazooka"-vuur en de fabrieksin- richtingen en opslagplaatsen op de empla cementen in brand worden gestoken. Op deze manier zijn op zeven van de onge veer 50 buitenlandse ondernemingen op Noord-Sumatra fabrieken en andere ge bouwen vernield, aldus genoemde de ver tegenwoordigers, onder mej op de reus achtige onderneming van U.S. Rubber, een van de twee grootste Amerikaanse rubberondernemingen in Noord Sumatra. Volgens deze vertegenwoordigers heb ben deze vernielingen ook de kwaliteit van de exportrubber aangetast: waar voorheen lubber" van eerste kwaliteit werd geproduceerd, is thans slechts de fabrica tie mogelijk van mindere soorten. Woord voerders van het Indonesische leger heb ben inmiddels de verwachting uitgespro ken, dat de aanvallen der opstandelingen op ondernemingen zullen afnemen. De le- gerwoordvoerder in Djakarta majoor Har- sono, verklaarde aan een correspondent van Reuter, dat het aantal opstandelingen in het ondernemingsgebied in Noord-Su matra, slechts gering is en dat hij er op vertrouwde, dat het leger de onderne mingen zal kunnen beschermen. CAIRO (AFP) De economische raad van de Arabische Liga heeft zich woens dagavond te Cairo uitgesproken voor op richting van een Arabische luchtvaart maatschappij. De lidstaten van de Liga zijn uitgenodigd op 5 maart bijeen te komen voor de oprichting van de maat- schappb. De economische raad heeft verder be sloten een Arabische scheepvaartmaat schappij op te richten met een kapitaal van 57.000.000 gulden. De maatschappij zal in het leven worden geroepen, zodra vier Arabische staten vijftig percent van het kapitaal zullen hebben verstrekt. Aardijk, 14 60 m. o.n.o. Algiers n. Tripoli. Abbedijk, 15 te Rotterdam. Abbekerk, 14 60 m. o. Guardafui n. Singapore. Algenib, 14 te Antwerpen verwacht. Alices, 14 v. Icmir n. Genua. Alkmaar. 14 Str. Ormoesz gepas. n. Mombasa. Almkerk, 15 te Rotterdam. Alphacca, 15 te Santos. Ameland. 14 55 m. z.o. Dublin n. Stanlow. Amstelbrug, 15 te Brisbane. Amsteldijk, 14 v. Le Havre n. Antwerpen. Amstelkroon, 14 te acksonville. Amstellaan, 14 240 m. z.o. Cocos eil. n. Fremantle. Amstelland, 14 v. St. Vincent n. Amsterdam. Amstelpark, 14 v. Fremantle n. Aden. A instel vaart, 14 90 m. z.w. Kp. Comorin n. Aden. Amstelveen. 14 240 m. z.z.o. Karachi n. Svdney. Arendsdijk, 14 v. Panamacity n. New Orleans. Arendskerk, 14 v. Siain n. Hongkong. Argos, 14 30 m. n.n.o. Casquets n. Antwerpen. Arnedijk, 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Asmidiske, 14 33 m. z.w. Wight n. Hpt. Roads. 14 520 m" n n-°- Fay01' 17 R'dam verw. Astnd Naess, 14 125 m. n.n.o. Massawa n. Suez. Averdijk, 15 te Rotterdam. Bali, 15 te Tandjong Priolc. Bawean, 14 v. Singapore n. Djakarta. Bengkalis, 14 vt Djibouti n. Penang. Bloemfontein, 14 te Antweepen. Boskoop, 14 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Caltex Arnhem, 14 te Rotterdam. Caltex Delft, pass. 14 K. Finisterre n. Antwerpen. Caltex Eindhoven, 14 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, 14 250 m. o.z.o. Malta n. Goteborg. Lalt. Rotterdam, 14 50 m. w.z.w. Oporto n. Sidon. Castor, 14 te Antwerpen. Ceronia, 15 te Singapore. Cinulia, 13 700 m. z.z.o. Tonga eil. n. Curacao. Ccngokust, pass. 14 Kp. Verde n. Duinkerken. Coolsingel. 14 450 m. z.z.o. Mobile n. Mobile. CorUla. 14 270 m. n.w. Mauritius n. Abadan. De Eerens, 15 te Ummsaid. Delfshaven, 15 v. Jacksonville n. Houston. Dordrecht. 14 78 m. z.w. Key West n. Liverpool. Dons, 15 te Auxcayes. Drente, pass. 14 Minicov n. Aden. Duivendijk, 15 v. San Jose n. Los Angeles. Duivendrecht, 14 60 m. o.n.o. Azoren n. Houston Kna, 15 te Curacao. Eos. 14 v. Rotterdam n. Bremen. Etrerna, pass. 14 Str. Bonifacio n. Istanbul, Gaasterkerk, 14 50 m. w. Sabang n. Aden, Garoet, 14 90 m. w. Kreta n. Port Said. Gloria Maris, 14 v. Rotterdam n. Newhaven. Graveland, 14 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Gumeekust, 14 160 m. n.o. Conakry n. Conakry. Hathor KNSM. 14 v. Ceuta n. Antwerpen. Hector, 14 v. Amsterdam n. Alexandrië. Heelsum. 14 v. Savannah n. Le Havre. Heemskerk, 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Helicon, 15 te Maracaibo. Hermes, 14 260 m. n. Flores n. Hamburg. Hersilia, 14 dw. Ouessant n. Le Havre. Hoogkerk, 14 600 m. o.n.o. Ascens. n. Duinkerken Hydra, 14 v. Corinto n. Balboa. Ilos, 14 te Amsterdam. Isis. 15 te Mobile. Ivoorkust, 15 te Antwerpen. Java, 14 490 m. n.w. Minicoy n. Djibouti. Kabylia, 14 v. Gothenburg n. Rottei\am. Karsik, 15 te Fremantle. Keizerswaard, 14 te Curacao, Kelletia, pass. 14 Kp. Bougaroni n. Aden. Kenia. pass. 14 Tobaco n. Accra. Kennemerl., 14 180 m. n.o. Madeira n. Rio de Jan. Kerkedijk, 14 v. Norfolk n.'Baltimore. Kertosono, 14 133 m. z.o. Flores n. Piraeus. Kinderdijk, 15 te Coatzacoalcos. Kopionella, 14 260 m. n. Paramaribo n. Curacao. Koratia, 15 te Caripito. Korenia, 15 le Las Palmas. Kosicia, pass. 15 Azoren n. Landsend Krebsia, 15 te Gefle. Kryptos, 14 125 m. w.n.w. Calicut n. Singapore. Laertes, 14 60 m. w. Djeddah n. Aden. Leopoldskex-k, 14 90 m. w. Gibraltar n. Pt. Said. Leuvekerk, 14 te Rotterdam. Liberty Bell, pass. 14 Ascension n. Philadelphia. Lindekerk, 14 170 m. w.z.w. Ras Madraka naar Bahrein. Lissekerk, 14 50 m. z.z.w. Setubal n. Marseille. L. Vrouwekerk, 14 240 m. n. Sokotra n. Karachi. Maasdam, 14 v. Port Au Prince n. New York. Maaskerk, 14 v. Cochin n. Bombay. Maetsuycker, 14 v. Fremantle n. Singapore. Malea, 14 70 m. n.w. Makassar n. Bunju. Mataram, 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Mentor, 15 te Amsterdam. Molenkerk, 14 50 m. z. Elba n. Port Said. Moordrecht, pass. 14 Ouessant n. Rotterdam. Muntoren, 14 70 m. n.w. Muscat, n. Mcna. Musilloyd, 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Naess Lion, 14 v. Houston n. El Palito. Nieuw Amsterdam, 15 1e New York. Nieuw Holland, 15 te Sydney verwacht. Noord wijk, 14 95 m. z.w. Dakar n. Monrovia. Ootmarsum, 11 130 m. n.n.w. Flores n. Amsterdam. Orion, 15 te Amsterdam. Osiris, 14 165 m. z.w. Flores n. Curacao. Ossendrecht, 14 v. Antwerpen n. Norfolk. Ouwerkerk, 14 te Rotterdam. Papendreeht, 14 30 m. n. Malta n. Wismar. Peperkust, 14 v. Abidjan n. Grandbassa. Perna, 14 35 m. z.z.w. Cochin n. Madras. Polyphemus. 13 v. Yokohama n. Balboa. Prins Frederik Hendrik, 15 te Quebec. Prins Frederik Willem, 14 v. Napels n. Valencia. Prins Willem II, 14 v. Rotterdam n. St. John. Prins Willem III, 14 te Antwerpen. Prins Willem V, 14 58 m. z. Lissabon n. Antw. Provenierssir.gel, 15 te Philadelphia. Purmerend, 13 50 m. w. Jamaica n. Lake Charles. Pygmalion, 15 te Antiqua. Randfontein, 14 100 m. z.w. Freetown n. Kaapstad. Roggeveen, 14 v. Sydney n. Auckland. Rotti, 14 v. Halifax n. Boston. Rijndam, 14 230 m. z.w. Kp. Race n. Cobh. Rijnkerk, 14 v. Aden n. Port Said. Ruys, 15 te Buenos Aires. Salatiga, 15 te Bushire. Sanana, 14 bij Kp. St. Jacques ten anker. Sarangan, 14 v. Los Angeles n. Balboa. Schelpwijk, 14 v. Havanna n. Mamonal. Schie, 14 te Alexandrië. Senegalkust, 14 te Antwerpen v. Amsterdam. Seven Seas, 14 v. R'dam n. Le Havre en N. York. Sibajak, 14 v. Sydney n. Melbourne. Silindoeng, 14 v. Labuan n. Jesselton. Slamat, 14 67 m. n.n.o. Kp. Finist. n. Duinkerken. Sliedrecht, 15 te Nynashamn. Sloterdijk, 18 te Terneuzen verwacht. Soestdijk, 15 te New York. Solon, 14 te La Guaira. Stad Amsterdam, 14 125 m. z. Dakar n. Pepel. Stad Delft, 14 360 m. w.n.w. Flores n. Europa. Stad Gouda, pass. 14 Goeree n. Antwerpen. Stad Haarlem, pass. 14 Beachyhead n. Pepel. Stad Leiden, 14 600 m. w.z.w. Flores n. Av.mouth Stad Utrecht, 14 500 m. w.n.w. Flores n. Vlaard. Stad Vlaard., 14 300 m. w.n.w. Flores n. Baltimore, Stanvac Djirak, 14 v. Buatan n. Sungeigcrong. Stanvac Pendopo, 14 v. Belawan n. Buatan. Statendam, 17 te Las Palmas verwacht. Steven. 14 60 m. n.w. Oran n. Galway. Straat Magelhaen, 15 te Shanghai. Straat Maiakka, 14 v. Pt. Elisabeth n. Kaapstad. Straat Singapore, 14 500 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Mauritius. Sunetta, 14 180 m. w.z.w. Merauke n. Balikpapan, Tabian, 14 v. Cumana n. Pto. Cabello. Tabinta, 14 te Marseille. Xahama, pass. 14 Kuria Muria eil. n. Suez. Talisse, pass. 14 Straat Messina n. Genua. Tarakan, 14 240 m. z.w. Ras Madraka n. Bahrein. Tawali, 14 60 m. z. Socotra n. Trincomalee. Tegelberg, 15 te Port Elisabeth. Telamon, 15 te La Guaira. Tero, 14 60 m. z.w. Cherbourg n. Rotterdam. Texel, 15 v. Auckland n. Bowen. Thelidomus. 14 v. Curacao n. Bridgeport. Themis, pass. 14 Mona n. Baltimore. Tibia, 14 200 m. z. St. Helena n. Durban. Titus, 14 300 m. w.z.w. Lizard n. Amsterdam. Tjibodas, 15 te Surabaja verwacht v. Semarang. Tjipondok, 14 ten anker rede Bintang. Tomocyclus, 15 te Maracaibo. Triton, 15 te Carupano. Utrecht, 14 v. Probolingo n. Semarang. Van Neck. 14 v. Singapore n. Manilla. Van Riebeeck, 15 te Napier. Vivipara, pass. 14 Ras Madraka n. Mena A1 Ahm. Waal, 14 v. Catania n. Messina. Waingapoe, 14 v. Mukala n. Mogadiscio. Weltevreden, pas. 14 Gibraltar n. Port Said. Willemstad. 14 v. Madeira n. Plymouth. Woensdrecht, 15 te Caripito. Wonogiri, 14 v. Singapore n. Karachi. IJssel, 14 v. Paphos n. Famagusta. Zaankerk, 15 v. Newcastle n. Brisbane. Zeeland, 14 te Houston. Zonnewijk, 14 80 m. w.z.w. Wight n. Aarhus. Zuiderkerk, 14 630 m. w.z.w. Naturalistechannel naar Fremantle. Zwijndrecht, pass. 14 Beachyheod n. Hpt. Roads. SLEEPVAART Barentsz Zee, 15 te Hoek van Holland. Cycloop, 13 v. New Orleans n. Perzische Golf. Friesland, 13 1430 m. w. Kaap Corrientes naar Maracaibo. Gele Zee, 10 te New Orleans. Hector, 13 v. Sheerness, 14 te IJmuiden verwacht. Humber, 13 v. Rotterdam n. Trinidad. Loire. 9 v. Curacao n. Orange. Noordholland, 13 1000 m. w.n.w. St. Vincent naar Maracaibo. Poolzee, 13 v. Rotterdam n. Trinidad. Schelde, 15 v. Hoek van Holland n. Gravesend. Simson, 14 v. IJmuiden te Boulogne verwacht. Stentor, 14 v. IJmuiden te Boulogne verwacht. Titan. 15 te St. Michaels. Witte Zee, 13 v. IJmuiden n. Paramaribo. Zeeland, 13 160 m. w. Algiers n. Khorramshahr. Aanvang nieuwe cursussen Linnaeusstraat 145-147 IJmuiden Telefoon 8019 Bent u te mager, bent u schriel, spich-* tig, te licht door gebrek aan eellust?® Nu kunt u snel aankomen! Ponden,- centimeters gezond stevig weefsel ge-® ven u weer een aantrekkelijk figuur -• dank zij nieuwe Plus-- Form, vloeibaar of in tabletvorm. Plus-Form* hoogwaardig voedsel-® concentraat bevat mi neralen, vitaminen en* bouwstoffen voor de ca- 9 lorieên die u tekort komt - - het hergeeft u het ge wicht dat umist Ukomt* dagelijks aan, u wordt® gezonder en krijgt meer weerstand tegen kou en* BEGIN NOG moeheid! Wèg slap ge-® VANDAAG voel en rillerigheid MET Plus-Form maakt u een PLUS-FORM volwaardig mens - ste-* f6.80 vig, sterk, gezond, Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden voor prijzen die vèr be- neden onze reeds bekende lage prijzen liggen Eigen stoffeerderij Ongeëvenaarde kwaliteit! Woninginrichting JANSWEG 50, Tel. 13651 MARKTPLEIN 16 Hier koopt u kwaliteit tegen de laagste prijs. CARBONADi, klein beentje, y2 kg 1.90 RIB- en HAASCARBONADE 1/2 kg 2.10 MAGERE LAPPEN y2 kg 2.05 HAMLAPPEN y2 kg 2.35 FRICANDEAU 1/2 kg2.60 RUNDERLAPPEN i/2 kgv1.70 per kg3.25 RUNDERROLLADE niet vet, 1/2kg.. 2. per kg.5.80 GELARDEERDE LEVER 150 gram 89 ROSBIEF 100 gram é9 PEKELVLEES 150 gram 79 CORNEDBEEF 150 gram 74 FIJNE SNIJWORST 150 gram69 SCHOUDERHAM 150 gram69 PORK 200 gram59 De hele KIJKGRIJP in het teken van de 29 cents-reclame. 70 artikelen a 29 cent.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6