Prof. Zijlstra critiseert de houding van prof. Oud Paus Joannes XXIII kondigt oecumenisch concilie aan Ook andere dictaturen moeten ondersteboven Aref veroordeeld Uitnodiging om eenheid te bewerkstelligen Joegoslavië niet genodigd op Russisch partijcongres Borstbeeld van dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk In Neede zijn 37 kinderen met t.b.c. besmet Betoging van Westduitse mijnwerkers in Bochum FIDEL CASTRO: Weer pokken in Heidelberg Hittegolf in Australië kostte 21 kinderlevens Spanje steunt Arabische landen tegen Israel Washington en Londen bereid tot staken der kernproeven Voorgoedmits controle bevredigend werkt mmmmmmsm Overstromingen in Midden-Java A.R.-DEPUTA TENVER GADERING Straaljager kwam neer in „De Hoge Veluwe" Drie doden in het verkeer öp de ^Praatótoel C.a.o. grafisch bedrijf Commissie van goede diensten gevormd Verkiezingcongres P.v.d.A. Viking-verhaal MAANDAG 26 JANUARI 1959 Advertentie Een klein stukje natuur hygiënisch bereid uit natuurzuivere ingrediënten houdt U iedere dag 'fris en monter een medicinale versnapering onder voortdurende contróle van het laboratorium. Dr. Van Hamel Roos Harmens Amsterdam ROME (Reuter/AFP) Paus Joannes XXIII heeft zondag de bijeenroeping van een oecumenisch concilie bekendgemaakt een grote vergadering van prelaten en wijzen van de rooms-katholieke kerk om middelen te bestuderen ter vereniging van de Russische en de Griekse orthodoxe kerk en andere oosterse katholieken met de rooms-katholieke kerk. Er zijn twintig oecumenische concilies gehouden sinds het christendom een gevestigde godsdienst werd. Het eerste het concilie van Ni- cea dateert van het jaar 325. Het laat ste dat van 1870, werd onderbroken door dat de Italiaanse troepen het pauselijke Rome veroverden om het tot de hoofdstad van Italië te maken. De Paus zei bij een plechtigheid ter her denking van de bekering van Paulus, dat het concilie niet alleen ten doel heeft de stichting van de christenheid, maar ook geldt als uitnodiging aan de afgescheiden gemeenschappen om de eenheid te be werkstelligen, waarnaar zovelen in alle delen van de aarde verlangen. In een toespraak tot 21 kardinalen die in Rome resideren gewaagde de paus van de ernstige gevaren die het geestelijk le ven van de gelovigen bedreigen. Hij sprak van de onmatige aantrekkingskracht van materiële dingen, die in deze tijd nog ver groot wordt door de vorderingen van de techniek. Behalve een oecumenisch concilie kon digde de Paus een synode voor het bisdom Rome aan, een modernisering van het ca nonieke recht en de spoedige afkondiging van een wetboek van canoniek recht voor de oosterse katholieken die trouw aan Ro me zijn. De besluiten van een oecumenisch con cilie zijn, als zij door de Paus worden be krachtigd, bindend voor alle rooms-katho- lieken en worden als onfeilbaar be schouwd. Het recht tot bijwoning van een concilie en stemrecht hebben alle kardina len, bisschoppen, abten en oversten van de voornaamste orden. Eminente theologen en andere deskun digen op kerkelijk gebied zullen waar schijnlijk eveneens worden uitgenodigd. De voorbereidingen zullen maanden in be slag nemen. Paus Joannes sprak ook over de vervol ging van rooms-katholieken in communis tische landen, zonder evenwel personen, plaatsen of ideologieën te noemen. In niet-officiële Vaticaanse kringen ver luidt, dat wellicht ook afgevaardigden van Britse protestantse en andere christe lijke gemeenschappen zullen worden uit genodigd het concilie als waarnemers bij te wonen. Protestantse reacties NEW YORK, (Reuter) Noordameri- kaanse protestantse en andere niet-rooms- katholieke kerkelijke leiders hebben hun instemming betuigd met het hijeenroepen van een oecumenisch concilie om te spre ken over eenheid tussen de rooms-katho lieke kerk en andere christelijke kerkge nootschappen. BELGRADO, (Reuter) De Joegosla vische communistische partij zal niet ver tegenwoordigd zijn op het congres van de Russische communistische partij, zo is in officiële Joegoslavische kringen meege deeld. Een regeringsoordvoerder zei te hebben vernomen dat Joegoslavië niet is uitgenodigd een aarnemer te zenden. Uit alle delen van de ereld komen com munistische leiders naar Moskou voor het congres dat morgen begint. Zaterdag zijn een delegatie uit communistisch China on der premier Tspoe En-Lai, een Tsjechische afvaardiging onder president en partij secretaris Novotny en partijleiders uit de V.S., Groot-Brittannië, Canada, Nederland, Indonesië, India, Australië en Nieuw-Zee- land aangekomen. Opdracht van Leidse Senaat aan Rotterdamse beeldhouwer WVerbon De Rotterdamse beeldhouwer W. A. Ver bon werkt momenteel in opdracht van de senaat van de Rijksuniversiteit te Leiden aan een borstbeeld van dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, president-curator van de universiteit. Het beeld, dat vermoede lijk een plaats zal krijgen in de academie gebouw te Leiden, wordt op 30 april aan dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk aan geboden die dan zijn zeventigste verjaar dag viert. Het aantal leerlingen van de ulo-school te Neede dat door een der medeleerlingen met tbc is besmet, bedraagt thans 37. Alle 180 leerlingen zijn nu onderzocht. Men ver wacht dat het aantal gevallen nog zal toe nemen, als over zes weken alle nu niet reagerende kinderen en de leerkrachten aan een tweede onderzoek zullen worden onderworpen. De ouders van de leer lingen is geadviseerd hun kinderen te doen opnemen in het sanatorium te Almen. Niet alle kinderen zullen daar echter ter verpleging kunnen worden opgenomen als zich voor hulp in dit sanatorium niet vol doende verpleegsters, verpleeghulpen en huishoudelijke krachten beschikbaar stel len. De voorzitter van de Amerikaanse na tionale raad van kerken, dr. Dahlberg, zei, dat een streven naar eenheid door de protestanten niet kan worden gezien als een terugkeer van „afgescheiden christe nen" naar de kerk van Rome. Alles is welkom, wat de kerken dichter bij elkaar brengt, aldus dr. Dahlberg. De metropoliet van het Syrisch-Antio- chisch orthodoxe aartsbisdom in Ameri ka, Bashir, verklaarde dat verschillen op oecumenische concilies kunnen worden opgeheven. Hij voegde er echter aan toe, dat het dogma van de onfeilbaarheid van de Paus een van de grote struikelblokken voor de eenheid is. De anglicaanse bisschop van Nieuw- Schotland (Canada), Waterman heeft ge zegd, dat een aan zijn kerk gerichte uitno diging tot deelneming aan het oecume nisch concilie, „zeer ernstig zal worden bestudeerd". Er hangt veel af van de geest waarin een dergelijke uitnodiging wordt gedaan, aldus bisschop Waterman. De secretaris-generaal van de Canadese raad van kerken, dr. Gallagher, zei van oordeel te zijn, dat indien de protestantse kerken zouden worden uitgenodigd waar nemers naar het concilie te zenden, waar schijnlijk vele van de kerken die uitnodi ging zullen aannemen. BOCHUM (UPI) In de Westduitse mijn werk ersstad Bochum hebben zondag zeventigduizend mijnwerkers gedemon streerd voor een vijfdaagse werkweek met hetzelfde loon als voor de tegenwoordige zesdaagse werkweek, die gemiddeld onge veer 45 ondergrondse uren telt. De voorzitter van de vakbond, Heinrich Gutermuth, waarschuwde de demonstran ten dat de mijnwerkers moeten strijden voor hun rechten. Praten heeft geen zin meer. De ontwikkeling in de mijnindustrie gaat de kant van een „politiek en econo misch Stalingrad" uit, zo zei hij. De de monstratie, en de harde woorden van de vakbond, zijn ingegeven door de West duitse kolencrisis. CARACAS (Reuter) De Cubaanse re volutionaire leider, dr. Fidel Castro, heeft er zaterdag in een toespraak tot de Vene zolaanse Kamer van Afgevaardigden bij alle „vrijheidslievende Latijns-Amerika nen" op aangedrongen morele steun te geven bij de omverwerping van de regimes in de Dominicaanse republiek, Nicaragua en Paraguay en zich te verenigen tegen binnen- en buitenlandse onderdrukking. Morele steun is voldoende, aldus Castro. De betrokken volken weten dan wel wan neer en hoe zij de beslissende laatste klap aan het dictatoriale regime moeten toe dienen. HAVANA (AFP) De Cubaanse mi nister van Buitenlandse Zaken, Agra- monte, heeft zondag op een persconferen tie verklaard dat verscheidene vrijgeleiden voor aanhangers van Batista, die in buiten landse ambassades te Havana asiel hadden gezocht, waren ingetrokken omdat nader gebleken was dat velen zich aan „gewone misdaden" hadden schuldig gemaakt. De betrokkenen waren even voor hun ver trek op het vliegveld gearresteerd. Een comité van vijf diplomaten de pauselijke nuntius en de ambassadeurs van Spanje, Argentinië, Brazilië en Chili had daarop tegenover Agramonte uitdruk king gegeven aan het vaste voornemen van het corps diplomatique om het recht op politiek asiel te verdedigen. Als de vrijge leiden eenmaal verleend waren, had men de vluchtelingen ook moeten laten gaan, al dus het comité. De Cubaanse regering ver klaarde later elk geval op zich zelf te willen beoordelen en onderscheid te willen maken tussen politieke en gewone mis daden. Het nieuwe regime is intussen voorne mens de berechting van nog honderden „oorlogsmisdadigers" voort te zetten, maar dan in minder circusachtige sfeer. De betrekkingen met de Dominicaanse republiek zijn nog meer verslechterd. Ba tista had bij zijn vlucht vier vliegtuigen van de Cubaanse luchtmacht meegenomen ter waarde van meer dan 22 miljoen gul den en de Dominicaanse republiek heeft de vliegtuigen in beslag genomen met het betoog, dat zij het luchtruim van de repu bliek hebben geschonden. HEIDELBERG (UPI) De Heidelbergse pokkenepidemie, overgebracht door een arts die zijn vakantie had doorgebracht in India, is nog niet bedwongen. Een patiënte van de universiteitskliniek, en een vrouwe lijke doktersassistente zijn dit weekeinde met verschijnselen van pokken in de Krehl-kliniek, geïsoleerd. Ook de 48 an dere patiënten van de universiteitskliniek zijn daarheen gebracht. Het personeel van de universiteitskliniek is voor twee weken onder quarantaine gesteld. In totaal wor den in de Ludolf Krehl-kliniek thans tachtig mensen geobserveerd. MELBOURNE, (Reuter) Ziekenhuizen in Melbourne hebben dringende oproepen via de' radio uitgezonden om luchtverver singsinstallaties beschikbaar te stellen nu weer een baby door de hitte is bezweken en het leven van tientallen anderen in ge vaar is. Sedert het intreden van de hitte golf een week geleden zijn 21 baby's door de hitte gestorven. In Vistoria in het gehucht Club Terrace, ongeveer 190 km. van Melbourne, woedt een bosbrand. Ook in andere delen van Victoria en in enkele gebieden van Nieuw- Zuid-Wales komen berichten over het ont staan van branden binnen. Er worden tem peraturen gemeten van 100 graden Fah renheit. Ongeveer 1600 km. noordelijker, in Noor delijk Nieuw-Zuid-Wales, zijn nog steeds duizenden dakloos in het door overstro ming getroffen Grafton, waar een 200 hui zen onder water staan. CAIRO (UPI) Spanje zal geen diplo matieke betrekkingen aanknopen met Is rael zolang de Ai-abische staten dit land niet erkennen en de Arabische landen steu nen in geval van Israëlische agressie, al dus heeft de Spaanse minister van Bui tenlandse Zaken Fernando Castiella ver klaard. Castiella keert donderdag of vrijdag van een officieel bezoek aan de Verenigde Arabische Republiek naar Madrid terug. Hij merkte op dat de uitnodiging, die in 1955 aan president Nasser werd gericht een bezoek aan Spanje te brengen nog steeds van kracht is. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Ver enigde Staten en Groot-Brittannië zijn be reid voor onbepaalde tijd een akkoord in zake het staken van de proeven met kern wapens te sluiten, mits het stelsel ter controle van een dergelijke overeenkomst bevredigend functioneert. Volgens Wash ington en Londen hangt het succes van de lopende onderhandelingen in Genève af van de vraag, of de Russen bereid zijn hun voorwaarden betreffende deze controle te wijzigen. De Sovjet-Unie wil, volgens het „State Department", in het controle-orgaan het recht van veto hebben. Voorts moeten vol gens haar de waarnemingsposten voor namelijk bezet worden door burgers uit het land in kwestie, met slechts één of twee buitenlandse waarnemers. Tenslotte willen de Russen de mogelijkheid open laten tegen het zenden van een inspectie- groep een veto uit te spreken, aldus de verklaringen van het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken. Het „State Department" noemt de Rus sische beschuldiging dat de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië de conferentie te Genève willen „torpederen" ongegrond. Japanse actie TOKIO (UPI) De Japanse raad tegen atoom- en waterstofbommen (Gensuikyo) heeft besloten de Japanse regering te ver zoeken een afgevaardigde naar Genève te zenden om aan te dringen op een perma nente stopzetting van de proeven met kernwapens. Verder besloot de raad op 1 maart een massabijeenkomst te organi seren ter herdenking van het feit, dat vijf jaar geleden de Japanse vissersboot „For tuinlijke Draak" het slachtoffer werd van de proeven op Bikini, en om een jaarlijkse wereldbijeenkomst tegen kernbommen te houden in Hirosjima. Drieling. In het gezin van de heer L. van de Akker te Nijkerk is een drieling geboren. De kinderen, twee meisjes en een jongen, wegen respectievelijk vijf pond, vier pond erf drie ons, en vier pond en twee ons. Er zijn in het gezin al vijf jon gens en vier meisjes. Advertentie BAGDAD (UPI) Abdel Salem Aref, kort na de revolutie in Irak de tweede man na premier Kassem, heeft in Bagdad terechtgestaan en is veroordeeld. Dit heeft de aanklager van het volksgerechtshof, Majid Mohammed Amin, medegedeeld. Het is niet bekend, welke straf Aref is opgelegd. Zoals bekend, was hij voorstan der van onmiddellijke aansluiting bij de Verenigde Arabische Republiek. Aanvan kelijk werd hij tot ambassadeur in West- Duitsland benoemd. Hij keerde echter ille gaal naar Bagdad terug en werd gearres teerd. Ook de oude revolutionair Rashid Ali el- Kailani is veroordeeld. Zijn straf is even min bekend. In Bagdad is aan drie vooraanstaande Iraakse communisten, die in 1949 werden opgehangen, posthuum gratie verleend we gens „hun verdiensten voor het land", zo meldt het blad „Ittihad Sjaab". Een van de posthuum benegenadigden is Joesef Salman de vroegere secretaris-generaal van de Iraakse communistische partij. DJAKARTA (AFP) De overstromin gen, die de eerste veertien dagen van ja nuari Midden-Java hebben geteisterd, heb ben een schade veroorzaakt van ongeveer 22 miljoen roepia's. Meer dan 3000 hui zen zijn door het woedende water meege sleurd en meer dan 17.000 hectaren sa- wagrond zijn verwoest. Duizenden Java nen hebben om hulp verzocht. In de te Utrecht gehouden deputatenver- gadering van de Anti-revolutionaire Par tij heeft minister prof. J. Zijlstra verklaard dat hij een brede-basiskabinet niet als ideaal ziet. Critiek oefende prof. Zijlstra op prof. Oud, die zich volgens hem de laatste tijd als groot anti-socialist op de borst klopt. Prof. Oud, zo zei hij, heeft de Partij van de Arbeid destijds mede op gericht en een zekere bescheidenheid zou hem beter passen. Wie op prof. Oud leunt leunt op een gebroken rietstaf, zei prof. Zijlstra, die de leuze van de V.V.D. poli tiek onwaarachtig noemde. Hij zei waar dering te kunnen hebben voor een princi pieel liberalisme, maar hetgeen prof. Oud introduceert, is volgens hem principieel opportunisme. Het streven van de A.R.-partij is, aldus prof. Zijlstra, gericht op een christelijke politiek door een christelijk kabinet. Te veel is het Nedei'landse volk voorgehouden, dat zonder de Partij van de Arbeid geen sociale politiek te voeren is. Dit wil de A.R.-partij nu eens met de daad logen straffen in samenwerking met een goed team in het kabinet. De A.R.-partij, aldus prof. Zijlstra, vreest de oppositie niet, noch van de P.v.d.A. noch die van de V.V.D. De voorzitter van de A.R.-Tweede-Ka- merfractie, dr. Bruins Slot, noemde het optreden van de socialisten in de Kamer een terreuruitoefening. De rechtse minis ters, aldus dr. Bruins Slot, zijn niet voor deze terreur gezwicht, in tegenstelling tot de socialistische bewindslieden. De socia listische ministers, zei hij, zijn de zetba zen van hun partij, de A.R.-ministers daar entegen dienaren der Kroon. „Wij wensen geen ministers, die de Kamer ringeloren en het onaanvaardbaar uitspreken als dat in hun kraam te pas komt. Ook moet het niet zo zijn dat de Kamer de ministers ringeloort, aldus dr. Bruins Slot, die in dit verband de aandacht vestigde op de nood zakelijkheid van een zelfstandige regering naast een zelfstandige Staten-Generaal. Er is voorts uitvoerig gesproken over het feit, dat ds. Fokkema en ds. Van der Zaal niet op een verkiesbare plaats van de kan didatenlijst der A.R.-partij zijn geplaatst. Talrijke sprekers maakten zich de tolk van de hervormd gereformeerde groepe ring in de A.R.-partij en meenden, dat de leeftijd van de beide fractieleden geen re den was om hen thans naar huis te sturen. Men verweet het centraal comité van de A.R.-partij, dat het de kieskringen in het land onvolledig had geïnformeerd over de reden van het niet op een verkiesbare plaats zetten van ds. Fokkema en ds. Van der Zaal en wenste dat alsnog getracht zou worden althans ds. Fokkema op een ver kiesbare plaats te zetten. Een stemming bij zitten en opstaan wees evenwel uit dat de meerderheid der depu- taten genoegen nam met de voorgestelde volgorde der kandidaten op de lijst. Zaterdagmiddag heeft een straalverken- ningsvliegtuig van de vliegbasis Deelen kort na de start een noodlanding moeten maken op een open terrein in het natio nale park „De Hoge Veluwe". De vliegei bleef ongedeerd, maar het vliegtuig werd zwaar beschadigd. De piloot, sergeant-vlieger J. Ravier uit Grave, zette het toestel in een buiklanding aan de grond, omdat de brandstoftoevoer naar een van de motoren stagneerde. Op de verkeersweg E m m e nC o e- v o r d e n is een auto geslipt, met het ge volg dat een der inzittenden, de 19-jarige A. Wessels uit Coevorden om het leven kwam. Hij is vermoedelijk uit de auto ge slingerd toen de wagen ging slippen. De bestuurder, de 19-jarige F. Schutte heeft een lichte shock, maar is niet gewond. De auto kwam na geslipt te zijn in een sloot langs de weg. De 55-jarige bromfietser J. Bouma uit Boelenslaan, gemeente Achtkarspelen (Fr.), is te Sur huisterveen gedood toen hij op een kruispunt geen voorrang ver leende aan een vrachtauto. Het driejarig tweelingzoontje Lex van de familie Slot te O t e r 1 e e k bij Alkmaar is door een auto aangereden. Het knaapje werd vijftien meter meegesleurd. Met ern stige verwondingen aan het hoofd werd het per ziekenauto naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar vervoerd. Daar kon men het slachtoffertje geen hulp bieden omdat een hersenoperatie noodzakelijk bleek. Het kind werd daarom naar Amsterdam ver voerd waar het tijdens de behandeling in een ziekenhuis is overleden. Kop op, kerel De hoofdzaak van het leven is, niet de moed te verliezen. Maar hoe niet? Wat doet u als u teleurgesteld bent? Mij gebeurt dat op zijn minst één keer per dag en dan nog eens één keer per week heel erg. Vandaag bijvoorbeeld had ik bijna kunnen huilen. Daar was dat ideale huisje, dat ik had willen hebben. Ik kwam er langs en het was verkocht. Iemand an ders hing er zijn nieuwe gordijnen in op en had er zijn schemerlampen in neer ge zet. Nee, ik denk, dat-ik nooit meer zo'n mooi, lief, buitenachtig, stads, ideaal los gelegen hxiisje zal vinden. Waarschijnlijk om eerlijk te zijn had ik het toch niet gekocht. Het was te duur en het verwannen was een pro bleem, maar goed, het was toch een vrese lijke slag. En zo is er altijd iets. Beroepsklappen: Jan heeft de baan en ik niet. Piet krijgt meer salaris. Gerrit heeft extra bijver dienste. Oh, ik vind het leven zo moeilijk en er zijn zoveel teleurstellingen. Als je nu naar historische figuren kijkt, naar Hollywoodsterren en ministers, Na poleon en Churchill, Maria Callas en Ford Senior, dan danken zij hun succes onder meer aan het feit, dat ze doorvochten on danks teleurstellingen. Maar dat vind ik nou juist zo moeilijk. Had ik nu meteen naar een ander huis moeten uitkijken? Een nieuwe baan zoeken, beter dan die van Jan, bijverdienste hoger dan Gerrit? Hoe doet u dat? Gaat. u zitten en huilt xi? Ik schrom.pél ineen bij telexirstellingen. Mijn gezicht wordt kleiner en dunner, mijn maag krimpt, migraine begint, en indigestie kondigt zich aan. Mijn knieën knikken en ik vind letterlijk het lopen moeilijk Hoe kan je nu zo doorvechten? Waarschijnlijk ben ik niet ruw gebolsterd genoeg voor de strijd om het nare bestaan. Meneer de bankdirecteur, m'n vriend de industrieel, mevrouw de hxdsmoeder en comitévoor zitster, hoe doet u het toch? Wat ik zou willen weten is, of succes komt tot hen die zich voor teleurstellingen hoeden of tot hen die ze te boven komen? Maar nee, ik geloof, dat ik het antxooord ken. Het leven is een zure en moeilijke zaak. Het deelt klappen uit can iedereen en elk en overal en steeds. De hoofdzaak- is, niet de moed te verliezen. Maar hoe niet? H. B. Fortuin Op verzoek van de grafische werkgevers- en werknemersorganisaties hebben prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, Kroonlid van de SER. en de heren T. J. Twijnstra en W. F. van Tilburg, respectievelijk voor zitter van het Nederlands Verbond van Werkgevers en secretaris van het N.V.V. zich als personen bereid verklaard te zamen een Commissie van Goede Diensten te vormen om uit de impasse te geraken in de onderhandelingen over een nieuwe c.a.o. voor het grafisch bedrijf. Sedert 1 november 1958 is er een contractloze oeriode in deze bedrijfstak. Het knelpunt in de onderhandelingen is de wens van werknemerszijde tot invoering van de vijf daagse werkweek. Zaterdag 31 januari houdt de Partij van do Arbeid in gebouw Bellevue te Amster dam haar verkiezingscongres, waar het verkiezingsprogram 1959 zal worden vast gesteld. De partijvoorzitter, de heer E. Vermeer, zal een toelichting op dit pro gram geven. Daarna volgt een discussie van de afgevaardigden der landelijke afde lingen. De voorzitter van de Tweede Ka merfractie, mr. J. A. W. Burger, zal spre ken over de politieke situatie. LONDEN (UPI) Volgens de Sun day Pictorial hebben twee Britse pi loten in Duitsland een vliegtuig buit gemaakt en dat naar Engeland ge vlogen, als een borg voor achterstallig salaris. Het vliegtuig, dat de piloten Peter Skingley en Peter Palmer hebben xneegenomen, is een Viking ter waarde van 20.000 pond. Skingley en Palmer waren in dienst van Trans-Avia, een Duitse chartermaatschappij, welke eer der deze maand geliquideerd werd. Het toestel werd gekocht door Werner Nolte, een Duitse industrieel, die thans eigenaar van de Viking is. „We werden ontslagen en daarna weer in dienst ge nomen, maar ondanks beloften die ons gedaan waren, kregen we ons salaris niet. We hebben de Viking meegenomen naar Engeland, als waarborg voor het geld, dat ons toekomt", aldus Skingley. Het vliegtuig staat op het vliegveld Blackbushe. De piloten zeggen dat zij het niet zullen teruggeven vóór zij hun achterstallig salaris ontvangen hebben: 750 pond voor Skingley en 150 pond voor Palmer. Volgens de Sunday Pictorial heeft Karl Herfurtner, een directeur van Trans-Avia vóór deze onderneming ge liquideerd werd, verklaard dat de twee piloten in totaal slechts 400 pond heb ben te vorderen. „Ik werd zelf ont slagen omdat de twee piloten met het vliegtuig verdwenen waren", aldus Her furtner.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5