Visserijconferentie was een succes, zegt ir. Lienesch TALENTEN-JACHT DE BEURS van gisteren GEBREK AAN WETENSCHAPPELIJK GESCHOOLDE TECHNICI IN GROOT-BRITTANNIE Amsterdamse Beurs Diverse fraaie prijzen accurate aank. kantoorbediende (vri.) De laatste restanten voor bespottelijke prijzen: 6 Gesprek met directeur der visserij Britse afweer in een oorlog met bacteriologische wapens Berichten over dodelijke werking sterk overdreven Oprollen van complot tegen Gastro gemeld Herdenking van Adrianus VI - de Nederlandse Paus In samenwerking tussen Utrecht en Leuven Scheepvaart ADVERTEERT IN DIT BLAD U kunt er nog van profiterenals U tenminste vlug bent! Deze laatste week van de veelbesproken opruiming bij fa. Gebr. de Ruyter! WOENSDAG 28 JANUARI 1959 (Van onze correspondent in Londen) Een belangrijk resultaat van de visserij conferentie, welke dezer dagen te Londen werd beëindigd, is dat thans een concrete mogelijkheid is geschapen voor internatio naal toezicht op de naleving van de be palingen der nieuwe conventie, bijvoor beeld door een patrouillevaartuig, even tueel onder de vlag van de reeds in 1902 opgerichte internationale raad voor het onderzoek van de zee. Tot dit toezicht kan de internationale commissie, belast met de uitvoering van de conventie, besluiten, in dien zij meent, dat de omstandigheden dat nodig maken. De conventie van 1946, welke pas zeven jaar later in werking kon treden door de aarzeling van Spanje, was slechts een aanloop voor een verbetering van de visstand en hield zich voorname lijk bezig met de maaswijdten en de mini mum maten van de aan te voeren vis. De internationale wetenschappelijke raad, welke thans voor het eerst officieel als adviseur van de internationale commissie zal optreden vroeger geschiedde dit vrij willig heeft na de oorlog een grote acti viteit getoond en frappante ontdekkingen gedaan, met name inzake de aard en de gedragingen van de haring. Men zou zo zeggen dat wij, sinds Willem Beukelszoon in 1284 het haringkaken uitvond, langza merhand wel alles van de haring afwisten. Niets is echter minder waar. We zijn er pas kort geleden achter gekomen, dat er in de Noordzee onafhankelijk van elkaar twee of drie haringgroepen leven. De we tenschappelijke proefvisserij heeft hier over belangwekkende gegevens verzameld, welke alle bij de conventie aangesloten landen ten dienste komen. Wij bespraken het vraagstuk van de overbevissing met ir. G- J. Lienesch, direc teur van de visserijen in Den Haag. Uit hetgeen hij vertelde, bleek, dat leken zich vaak ongeruster maken over een zeker haringtekort dan de deskundigen. Toen de oude, eenvoudige, drijfnettechniek nog algemeen werd toegepast in plaats van de moderne trawlervisserij, overheerste abu sievelijk de mening dat de haringvoorraad onuitputtelijk zou zijn. Thans weet men, dat de moderne, zoveel doelmatiger vis- methoden tot tijdelijke overbevissing kun nen leiden. Indien men met de nodige om zichtigheid te werk gaat, is er evenwel alle reden om aan te nemen, dat de haring zich in bepaalde overbeviste gronden herstelt. Dan is er de kwestie van de zogenaamde vismeelharing, waar op vooral van Duitse en Deense zijde gejaagd wordt en waar over eveneens alarmkreten opgaan. De internationale wetenschappelijke raad, welke in Kopenhagen is gevestigd, zal AMSTERDAM De handel was vrijdag rustig en alle internationale waarden moesten, vooral bij de opening, koersverliezen incasse ren. Deze waren echter van geringe bete kenis, zodat van de eergisteren behaalde winsten nog iets bleef hangen, behalve voor de oliewaarden. Het aanbod was niet groot maar toch voldoende om lagere koersen in de noteringen te brengen. Het meest hadden hiervan aandelen Kon. Olie te lijden. De cijfers over 1958, 30 percent lagere winst vergeleken bij die van 1957, van de Standard Oil of New Jersey, waren van invloed op de koers van aandelen Kon. Olie. De ondertoon van de markt was goed en op lagere prijzen kon het aanbod ge makkelijk worden opgevangen. In het verdere beursverloop konden de koersen, tengevolge van lichte vraag, over de gehele linie aantrekken en waren de koersverschillen, vergeleken bij de vorige slotkoers slechts 1 tot 2 punten lager. Aan delen Kon. Olie moesten echter 'toch nog een verlies van ongeveer 4 gulden incas seren. Geopend werd in dit fonds op 183,10 waarna de koers aantrok tot 184,30. Philips liep op van 493 tot 496, Unilever van 474 tot 476 en AKU van 291 tot 292. K.L.M. lag wederom vast in de markt en werd een gulden hoger geadvi seerd ingevolge de koers in Wallstreet. Voor de scheepvaarten bestond belang stelling van publieke zijde. Holland Ameri ka Lijn, die de vorige dag reeds 4 punten hoger noteerde, kon hier ruim een punt aan toevoegen. Kon. Boot was een punt hoger, Scheepvaartunies verbeterden bij na 2 punten en Van Nievelt Goudriaan avanceerde bijna 3 punten. De belangstel ling in de cultuursector was zeer gering. Deli was verder in reactie. Amsterdam Rubber, ruim 1 punt lager, was evenals H.V.A. en Senembah nauwelijks prijshou dend. De staatsfondsen konden zich in een kalme markt goed handhaven. Van de locale sector werden de conver teerbare obligaties en aandelen Bühr- mann geadviseerd op respectievelijk 163 en 375 tegen een laagst gedane koers van 140 en 335. Geïntroduceerd en voor het eerst verhandeld werden certificaten Al- bert Heijn, groot 1000,-, vertegenwoor digende elk 20 zes percent spaarobligaties ad. 50,- lening 1958. De koers werd op 126'/2 geadviseerd hetgeen door de beurs als zeer gunstig werd gekenmerkt. Aan delen Kas-Associatie werden hoger gead viseerd op het verhoogde dividend van 6 percent (v.j. 5 percent). De premielenin gen die de vorige dag nogal gedrukt in de markt lagen in verband met de nieuwe premielening Zuid-Holland, waren in her stel. Leidse Wol werd een paar punten ho ger geadviseerd. Prolongatie 3 percent. NEW YORK Het industriegemiddelde kwam van 592,37 op 594.66 door steun van individuele fondsen zoals Eastman Kodak, Du Pont, Goodyear, U.S. Steel en General Foods. De markt was onregelmatig. De overgrote meerderheid der fondsen fluctueerde licht; een klein aantal bewoog over een breed gebied. De autowaarden weken slechts weinig af van de vorige slotkoersen. In American Motors en Studebaker ging vrij veel om. Eastern Stainless Steel steeg 3 dollar op een voorstel tot 2-op-l aandelen- splitsing. Argo Oil bleef onbewogen on danks een dividendverhoging. De staal- waarden verbeterden tegen het slot. Het spoorweggemiddelde kwam van 164,07 op 163,65; dat voor openbare nutsbedrijven van 91,66 op 91,58. De aandelenomzet daal de van 3.980.000 tot 3.480.000. Van de 1234 verhandelde fondsen sloten er 473 hoger en 542 lager. (UPI). hierovér binnenkort rapporteren, maèr het bewijs schijnt geenszins geleverd, dat deze haringjacht funest zou zijn voor de haring stand in het algemeen. De beoordeling van de toestand is niet zozeer een kwestie van harte feiten, maar vaak van sentiment, aldus de heer Lienesch, die overigens ver heugd was over het succes van de confe rentie. „Er was een uitstekende sfeer en er heerste begrip voor eikaars standpunt. Wat wilt u meer?" De slotsom is diis, dat de dingen er minder somber uitzien, dan sommigen wel eens menen. In internationale visserijkringen acht men het echter een raadsel, waarom de Engelsen als énig vissend land krampach tig blijven vasthouden aan verouderde haringvismethoden. Ze hebben een paar weken de nieuwe Nederlandse trawlvisserij geprobeerd, maar keerden ijlings terug naar hun vertrouwde drijfnetten. Onge twijfeld zullen ook de Britse vissers op de duur wel inzien, dat de trawl het sleepnet veel betere resultaten oplevert. Zij zouden dat waarschijnlijk wel al be speurd hebben, indien zij de proef wat langer hadden willen nemen. Venvacht wordt dat de nieuwe conven tie over één of twee jaar in werking zal treden. LONDEN (UPI) Britse geleei-den hebben in geheime laboratoria afweermid delen ontdekt tegen de verschillende vor men van bacteriologische oorlogvoering. De berichten dat er een substantie is ver vaardigd waarvan minder dan een pond genoeg is om de gehele wereldbevolking te doden, zijn echter sterk overdreven, zo heeft de Britse minister van bevoorrading Aubrey Jones in het Lagerhuis meege deeld. De laboratoria zijn gebouwd op de uit gestrekte verlaten vlakte van Salisbury. De minister zei „in landsbelang" niet te kunnen meedelen hoeveel mensen er wer ken, en wat er precies gedaan wordt. Hij zei slechts dat het werk in hoofdzaak af weermiddelen betreft, en niet in hoofd zaak van offensieve aard is. De persberichten spraken van een „botu- linus toxine". Dit gif, aldus de minister, is moeilijk zuiver te verkrijgen en bezit bovendien geen voortplantingskenmer- ken. Het is een al jaren bekend gif, waar tegen men bepaalde verdedigingsmaatre gelen heeft uitgewerkt. Het is de bedoe ling na te gaan welke virussen of bacte ria nog gevaarlijker zijn, en zoveel moge lijk verdedigingsstoffen en -maatregelen te ontwikkelen, aldus de minister. Toen hem gevraagd werd aan te geven of in de laboratoria tyfus-, cholera of po- liomyelitis-besmettingen' worden uitge- wei'kt, bleef de minister het ah Woord schuldig: hij herhaalde slechts wat hij ge zegd had over het in hoofdzaak defensie ve karakter van de werkzaamheden. HAVANA (Reuter) Het militaire hoofdkwartier in de provincie Pinar Del Rio (West-Cuba) meldt, dat het een sa- menzwei-ing tegen het revolutionaire re gime „in de kiem heeft gesmoord". In vier steden zijn arrestaties verricht. On der de gearresteerden zijn verscheidene officieren uit het leger van de vroegere president Batista. Er zijn wapens, muni tie en uniformen in beslag genomen. (AFP) Kapitein Pedro Morejon, een voormalig officier in het leger van ex-pre sident Batista, is dinsdag op beschul diging van oorlogsmisdaden ter dood ver oordeeld. Hij stond te Havana terecht voor een uit drie leden bestaande krijgsraad, die zich tien uur met de zaak bezig hield. Een menigte buiten het gebouw kon via luidsprekers het proces volgen. Inmiddels is Fidel Castro, de leider van de revolutie tegen Batista, te Havana te ruggekeerd, nadat hij te Caracas de vie ring had bijgewoond van het féit, dat een jaar geleden de Venezolaanse dictator Perez Jimenez werd vei-dreven. (Van or. correspondent in Brussel Mgr. Van Waeyenbergh, de rector van de Leuvense universiteit, heeft tijdens een persconferentie bijzonderheden verstrekt over de herdenking van de geboortedag van Paus Adrianus VI die vijfhonderd jaar geleden te Utrecht werd geboren. Hij ver bleef veertig jaren op de in 1425 opgerich te Leuvense universiteit, waarvan hij twee maal rector is geweest, namelijk van 1476 tot 1515. Leuven gaat die herdenking op grootse wijze organiseren. Op 2 februari is er een plechtige academische zitting in het audi torium. De Belgische kardinalen, de am bassadeurs, te Brussel geaccrediteerd, en mgr. Alfrink, uit Utrecht, zullen hierbij aanwezig zijn. Mgr. Post., hoogleraar te Nijmegen, zal de academische rede over Adrianus VI uitspreken. In november en december volgt er een Adrianus VI-tentoonstelling, waarvoor me dewerking werd verkregen van de Belgi sche regering, het Belgisch-Nederlands cultureel akkoord, de stadsbesturen van Utrecht en Leuven Utrecht verstrekt, naar mgr. Van Waeyenbergh zeide, een zeer ruime subsidie de universiteit en andere instellingen. De tentoonstelling is voornamelijk verzorgd door mej. Houtza ger, directrice van het. Utrechtsch cen traal museum, en van professor Steppe, van de Leuvense universiteit. De Belgi sche posterijen zullen een postzegel ter herinnering aan Adrianus VI uitgeven. Ter bekroning van deze viering wordt voor het door deze Nederlandse Paus te Leuven op gerichte Paus-college een monument op gericht. Paus Adrianus VI, de laatste niet-Ita- liaanse Paus, was pastoor-deken van de Sint Pieters kathedraal te Leuven, en pas toor van het Begijnhof. Hij was een groot vriend van Erasmus. In 1515 werd hij leermeester van keizer Karei. Later ver trok hij als stadhouder van de keizer naar Spanje, waar hij bisschop en kardinaal van Tortosa werd. In januari 1522 werd hij tot Paus gekozen. Hij stelde zich als opga ve de vrede te bevorderen onder de chris telijke koningen en prinsen, Europa te be schermen tegen de Turken, de kerkelijke eenheid te herstellen en voornamelijk de misbruiken, die in het bestuur van de kerk voornamelijk te Rome, waren binnenge slopen, radicaal uit te roeien. Door ziekte en velerlei moeilijkheden en tegenslagen overmand, stierf hij te Rome op 14 septem ber 1523. In zijn testament vermaakte Adrianus de weinige eigendommen, die hij te Leu ven bezat, en aldaar door zijn taaie arbeid zoals hij het zelf in zijn testament schreef had verworven, aan de universiteit om een college te stichten. Dat college, dat latei- het Paus-college werd genoemd, maakte en maakt het nog steeds arme studen ten mogelijk hun studies aan de universi- teit te betalen. Op de zolder van dat Paus college, werd voor 1914 een portret van Adrianus ontdekt. Het is een van de beste kopieën van het bekende portret, dat door Jan van Scoi-el werd geschilderd- ROME (AFP) Kardinaal Ottaviani, pro-secretaris van de Congregatie van het Heilig Officie, heeft zich in een artikel in het blad van de Italiaanse rooms-katho- lieke actie uitgesproken tegen de steun die (Van onze correspondent in Londen) Groot Brittannië heeft dermate behoef te aan wetenschappelijk geschoolde tech nici, dat de univei-siteiten tegen 1970 jaar lijks twintigduizend gegradueei-den op het gebied van zuivei-e en toegepaste weten schap moeten afleveren, het dubbele van het tegenwoordige getal. De hogere tech nische opleiding zal zich in de komende tien jaar in hetzelfde tempo moeten ont wikkelen als in de afgelopen tien jaar. De vlucht van de Russische wetenschap lijkt hierbij de gx-ote prikkel te vormen. Er wordt op aangedrongen afgestudeer- de ingenieurs en wetenschapsmensen zo weinig mogelijk werk te laten verrichten, dat door andere technici of minder be voegd personeel kan worden gedaan. De industrie zal ook meer gebruik moeten maken van wetenschappelijk en technolo gisch geschoolde vrouwen. Op het ogen blik zijn er aan de univei-siteiten meer dan vierduizend vrouwelijke studenten in de toegepaste wetenschap en in de exacte vakken, terwijl er nog enkele honderden speciale technologische cursussen volgen. Uit een onderzoek is gebleken, dat zes tig pex-cent van de jongens op de „gram- mar school" (tussen onze hbs en gymna sium) zich specialiseren in de exacte vak ken. Verwacht wordt, dat dit percentage in de komende jaren nog meer zal stijgen. Op de onafhankelijke „publieke" scholen dit zijn door openbare stichtingen in stand gehouden exclusieve particuliere scholen, meest kostscholen) ligt het per centage van hen die in wetenschap en tech niek willen doorgaan, tussen de veertig en vijftig percent, en ook dit is nog stijgende. Zeer ernstig is al lange tijd het. tekort aan leraren in de wis- en natuurkunde en scheikunde, doch de verbetering van de laboratoria, welke thans aan de gang is, zal mogelijk leraren aantrekken. Teveel jongens en meisjes verlaten de school op 16 of 17-jarige leeftijd in plaats van het eindexamen af te leggen, welke toelating tot de universiteit mogelijk maakt Maar het aantal van hen, dat op school blijft, neemt met ongeveer zeven percent per jaar toe. Mogelijk zal dit in de hand worden ge- wex-kt door het feit, dat het niet meer zo gemakkelijk is als enige jaren geleden om bij het vex-laten van de school, ook bij het vroegtijdig vex-laten daarvan, een betrek king te krijgen. In de door werkloosheid getroffen industx-iegebieden zijn thans al 200.000 werkzoekende jongeren. sommige rooms-katholieken geven aan links georiënteerde politieke opvattingen. Hij zegt dat degenen die zich vex-binden met of de hand toesteken aan met de com munisten sympathiserende kringen zonder het te weten de weg bereiden voor de antichrist. „Wij beschikken over een leex-, door de Pausen uiteengezet, die meer dan voldoende is om de huidige problemen op te lossen, zonder dat de hulp van de marxisten gevraagd zou behoeven te wor den", aldus de kardinaal. Hef bestuur van de christen-democrati sche partij heeft alle „democratische par tijen" opgeroepen het land te beschermen tegen de „hernieuwde aanvallen van de communisten en tégen de poging van de linkse socialisten dé democratische'1 krach ten te verdelen". Aagtedijk, 27 200 m. n. Kp. Roca n. Marseille. Aagtekerk, 27 180 m. w.n.w. Fretown n. Kaapstad. Ar.rdijk, 27 v. Port Svidati n. Djibouti. Abbekerk, 27 240 m. o. Saigon n. Manilla. Abida. 27 v. Bachaquero n. New York. Aegis, 27 225 m. n.w. Kp. Finisterre n. Curacao. Agamemnon, 27 te Kp. Haitiën verwacht. Albireo, 27 170 m. z.w. Kp. St. Vine. n. L. Palmas. Aldabi, 27 te Santos verwacht. Algenib, 27 330 m. n.w. Dakar n. Rio de Janeiro. Algol. 28 te Salvador Bahia. Alioth, 27 125 m. n.n.o. F. Noronha n. L. Palmas. Alkaid, 28 te Ilheos. Alkes, 28 te Rotterdam. Almkerk, 28 te Genua. Amerskerk. 27 200 m. 7..7..W. Mogadiscio n. Aden. Ampenan, 27 te Bangkok. Amstellaan, 27 180 m. n.n.w. Fremantle n. Aden. Amstelmeer, 26 v. New Orleans n. Panama. Amstelvaart, 27 95 m. 7..0. Kosseir n. Suez. Amstelveen, 27 600 m. z.o. Cocos eil. n. Fremantle. Andijk, 27 330 m. w. Landsend n. Antwerpen. Appingedijk, 28 te New York. Arendsdijk, 27 490 m. n.o. Azoren n. Antwerpen. Arendskerk, pass. 27 Ceylon n. Aden. Ariadne. 28 te Rotterdam. Asmidiske. 27 v. Norfolk n. Amsterdam. Astrid Naess. 27 40 m. n.w. Lissab. n. Antwerpen. Attis. 26 v. Houston n. New Orleans. Averdijk, 27 600 m. o. New York n. New York. Axeldijk. 27 170 m. n. Paramaribo n. New York. Banggai, 28 te Calcutta. Bantam, 27 v. Djeddah n. Port Sudan. Batu, 28 te Amsterdam. Baud, 28 te Akyab. Bennekom, 27 te Bremen v. Hamburg. Bloemendael. 27 v. Kaapstad n. Antarctic. Borneo. 27 10 Om. n.n.o. Finisterre n. Marseille. Boskoop, 28 v. Maracaibo n. Bachaquero. Bussum, 27 110 m. n.o. Oran n. Port Said. Caltex Arnhem, 27 v. Sidon n. Rotterdam. Calt. Delft. 27 64 m. n.n.o. K. Villano n. Bahrein. Caltex Eindhoven, pass. 27 Lissabon n. Port. Said. Calt. Nederland. 27 v. Yokohama n. S. Francisco. Caltex Pernis, 28 te Calcutta. Caltex Siak, 26 v. Port Said n. Ceuta. Camerounkust. 27 185 m. z.z.w. L. Palm. n Dakar. Cartago, 26 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Casamance, 27 290 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakar. Celebes, 27 te Amsterdam. Ceronia, pass. 28 Townsville n. Sydney. Charis, 27 te Bachaquero verwacht. Cinulia, 26 70 m. w.z.w. Galapagos n. Curacao. Cistula. 27 75 m. z.z.o. Christmas eil. n. Singapore. Cities Service Valley Forge, 27 200 m. z. Socotra naar Philadelphia. Coolsingel, 27 "v. Puerto Ordaz n. Port of Spain. Crania, 26 240 m. z.w. Galapagos eil. n. Sydney. Dalerdijk, 27 v. Londen n. Newport M. Daphnis, 27 te Port. of Spain. Delfshaven, 27 nog t.e Port Arthur. Diemerdijk, 27 v. Cristobal n. Southampton. Dongedijk, 27 te Bremen v. Londen. Dordrecht. 27 400 m. n.n.o. Azoren n. Liverpool. Dorestad, 27 v. Philadelphia n. Texascitty. Doris, 27 te New York. Drente, 28 te Genua. Duivendrecht. 27 te Houston. Eemland, 27 te Santos. Eenhoorn. 27 te Houston. Elisabeth B. 27 v. New York n. Houston. Ena, 28 te Punta Cardon. Eos, 28 te Lissabon. Esso Nederl., 27 60 m.t o.n.o. Gibraltar n. Fawley. Friesland, pass. 27 Massawah n. Suez. Gaasterkerk. 27 v. Alexandrië n. Genua. Gabonkust, 27 v. Lagos n. Matadi. Groote Beer. 27 770 m. n. St. Helena n. Walvisbaai. Heemskerk, 28 v. Rotterdam n. Port Said. Helena, 28 te Acajutla. Hera. 27 780 m. o.n.o. Florcs n. San Juan. Hestia, 27 te San Juan verwacht. Holland. 28 te Durban. Hoogkerk, 27 te Antwerpen. Iberia, 27 45 m. z.o. Kp. Expichel n. Dordrecht. Ivoorkust, 27 300 m n.o. Las Palmas n. Freetown. Jason, 27 te Savannah verwacht. Java, 28 te Napels. Johannes Frans, 27 1100 m. w.n.w. Anto Fagasta naar Panama. Joseph Frering, 28 te Monrovia. Karakorum. 27 320 m. z.o. Socotra n. Djibouti. Kellia. 27 540 m. w.n.w. Bombay n. Balikpapan. Kenia, 28 t.e Lagos. Khasiella, 27 te Berre verwacht. Kinderdijk, 27 450 m. z.w. Bermud. n. Antwerpen. Koningswaard, 27 600 m. z.w. Flores n. Lavera. Koratia, 27 v. New York n. Maracaibo. Kosicia, 27 te Rotterdam. Kreeft, 27 315 m. n. Hoek v. Holl. n. Rotterdam. Laagkerk, pass. 27 Kp. Villano n. IJmuiden. Langkoeas. 27 100 m. z.o. Minicoy n. Aden. I eiderkerk. 27 v. Rotterdam n. zee proefvaren. Lelykerk. 27 v. Hamburg n. Bremen. Lemsterkerk. 27 40 m. z.o. Barcelona n. Hamburg. Leopoldskerk, pass. 27 Perim n. Perzische Golf. Leuvekerk, 27 50 m. n.w. Str. Bonifacio n. P. Said. Liberty Bell. 27 v. Philadelphia n. Port Said. Lissekerk, 27 100 m. z.o. Suez n. Bahrein. Loosdrecht, 27 110 m. o. Port Sudan n. Suez. Maas, 27 40 rrr, w. Oporto-n, Tanger'. Maasdam, .27 te Curacao. Maaslloyd. 28 v. Bahrein n. Abadan. Mariekerk. 27 60 m. z. Kreta n. Marseille. Maureen. 27 300 m. w. Landsend n. Key West. Medon, 27 480 m. n.o. Flores n. Sint Kitts. Memnon. 28 te Puerto Cabello. Mentor, 27 te Rotterdam. Merwede, 27 130 m. z.z.w. Lisboa n. Londen. Mitra, 27 te Curacao v. Liverpool. Mijdrecht, 27 110 m. n.n.w. Lissabon n. Mena. Musilloyd. 30 te Genua verwacht. My lady, 27 v. Gdynia n. Kiel. Naess Lion, 27 v. Marcushook n. Mena Al Ahmadi. Nestor, 27 200 m. w.z.w. Ouessant n. Londen. Nias, 27 te Lagos. Nw. Amsterdam, 27 v. Curacao n. Pt. Au Prince. Oldekerk, 27 v. Djibouti n. Madras. Oostkerk, 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Oranjefont., 27 420 m. z.o. St. Helena n. L. Palmas. Orestes, 27 170 m. w.z.w. Flores n. Antwerpen. Orion. 27 40 m. o. Pantellaria n. Alexandrië. Osiris, 26 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Ossendrecht, 27 v. Norfolk n. Antwerpen. Ovula, 27 v. Saigon, ten anker Kp. St. Jacques. Peperkust, pass. 27 Ouessant n. Le Havre. P. G. Thulin, 27 v. Panama n. Philadelphia. Poseidon. 27 10 m. o.n.o. Cayo Pare Don Grande naar Tampa. Prins Alexander, 27 180 m. w. Cyprus n. Haifa. Prins Johan Willem Friso, 27 25 m. z.w. Lissabon naar Antwerpen. Prins Willem van Oranje, 27 260 m. z.o. Kp. Race naar Le Havre. Prins Willem II. 27 v. Halifax n. St. John. Prins Willem III, 27 410 m. w. L'end n. Halifax. Prins Willem IV. 27 8 m. w. Kp. Roca n. Malaga. Prins Willem V, 29 te Huelva verwacht. Radja, 28 te Houston. Raki, 27 170 m. n.n.o. Guam n. Los Angeles. Reyniers, 28 te Penang. Roebiah, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Roepat, 27 te Belawan verwacht v. Penang. Rotti, 28 te Houston. Ri.inkerk, 28 te Marseille. Saloum, pass. 28 Finisterre n. Nantes. Samarinda, 28 te Tanga. Sarpedon, 27 v. Amsterdam, 28 te Hamburg. Scheldelloyd, 28 te Makassar. Schelpwijk, 27 85 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Scherpendrecht, 28 te Buenaventura verwacht. Sehie, 28 te Kavalla. Schiedijk, 27 v. New York n. Antwerpen. Sibajak, 28 te Singapore. Siberoet, 28 te Calcutta. Slamat, 28 te Londen. Solon, 27 te Philadelphia. Scmmelsdijk. 27 te Bremen verwacht. Stad Amsterd., 27 140 m. w. St. Vine. n. IJmuiden. Stad Arnhem, 27 130 m. n.o. Finisterre n. IJmuid. Stad Delft, 27 v. Rotterdam n. Gulfport. Stad Rotterdam, 27 150 m. w.z.w. Lissab. n. Pepel. Stad Schiedam, 27 70 m z. Plymouth n. R'dam. Stad Utrecht, 27 600 m. w. Ouessant n. H. Roads. Stad Vlaardingen, 28 te Baltimore. Stanv. Benakat. 27 160 m. z.z.o. Singap. n. Saigon. Stanvac Pendopo, 27 v. Bangkok n. Sungeigerong. Statensingel, 27 550 m. z.w. L'end n. Rotterdam. Straat Cook. 27 v. Pt. Elisabeth n. Kaapstad. Straat Magelhaen, 28 te Yokohama. Straat Madura. 27 510 m. z.z.o. Kp. Leeuwin naar Melbourne. Tabian, 28 te Houston. Tabinta. 27 v. Aden n. Cochin. Tahama, 27 150 m. o. Gibraltar n. Isle of Grain. Tankhaven I. 28 te Malacca v. Sungeigerong. Tappanzee, 27 te Kuwait. Tarakan, 27 ten anker Kuwait. Taria, 27 59 m. w. Kp. York n. Balikpapan. Telamon, 28 te Mobile. Tero, 27 v. Wezer n. Hamburg. Themis, 28 te Curacao. Tiba, 28 te Antwerpen. i Tibia. 27 20 m. n.o. East-London n. Curacao. Titus. 28 te Rotterdam. Tjipondok, 27 120 m o.n.o. Straat Balabak naar Yokohama. Trajanus. 27 32 m. w.n.w. Flores n. St. Lucia. Trompenberg, 27 70 m. w.n.w. Cochin n. Australië. Tweelingen, 27 v. Rotterdam n. Puerto Ordaz. Van Spilbergen, 27 640 m. z.w. Sabang n. Penang. Van Waerwijck, 27 v. Saigon n. Hongkong. Vasum, pass. 27 Malta n. Mena Al Ahmadi. Vivipara. 27' v. Suez n. Lavera. Vlist, 27 370 m. z.z.w. Kp. Race n. Rotterdam. Waal, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Waterman, pass. 27 Guardafui n. Aden. Weltevreden, 27 60 m. o. Guardafui n. Belawan. Westertoren. 28 te Curacao. Westland. 27 130 m. o. Madeira n. Montevideo. Wonosari. 27 200 m. o.n.o. Gibraltar n. Halifax. Wonosobo, 27 te Calcutta. IJssel, 27 v. Thessaloniki n. Rotterdam. Zaanland, pass. 27 Ouessant n. Montevideo. Zuiderkerk, 27 v. Adelaide n. Melbourne. Zwijndrecht, 27 v, Newport News n. Brake. SLEEPVAART Clyde, 26 450 m. o. Bermudas n. Arabische Golf. Cycloop. 26 40 m. z.w. westp. Kreta n. Arab. Golf. Friesland, 25 450 m. z.w. Acapulco n. Maracaibo. Humber, 26 110 m. w.z.w. Ouessant n. Maracaibo. Loire, 26 390 m. w.n.w. Key West n. Arab. Golf. Noordholl., 25 120 m. n.o. Maracaibo n. Maracaibo. Ncordzee, 28 te Maassluis. Oostzee, 28 v. Golf v. Mexico n. Arabische Golf. Fooizee. 26 110 m. w.z.w. Ouessant n. Maracaibo. Rode Zee, 26 460 m. w.z.w. Ouessant n. Cebu. Titan. 25 400 m. w. Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Tyne, 26 460 m. o.n.o. Trinidad n. Trinidad. Witte Zee, 26 55 m. z.w. Ouesant n. Paramaribo. Zwarte Zee, 28 v. Curacao n. Houston. De Heer en Mevi-ouw JACOBS-BORN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter die bij het H. Doop sel de na: m ontving GUURTRUDE ANTOIN^TE MARIA Zandvoort. 27 januari 1959 Frans Zwaanstraat 34. Tijdelijk adres: „Uit den Bosch", Spanjaardslaan, Haarlem. 3-3'/ï#/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.).. Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 91 ltUt 96'/t 11134 88 97 97'/j 97 105 29134 435 224 358V2 232 340 y7 496 220 475 465 214/4 156'/i 742 14 184,- 235'/2 9514 126,— 17134 164 144 137 24834 146'/t 155,80 272 149 204'/j 23514 206 66 52 96% 49 84 K 25 Voorbeurs koersen 292 503 476 466 186,— A. J. C. Wermerbol Donderdagochtend 29 januari GEEN SPREEKUUR op 6 februari as. in Hotel 't VOSJE, Bever- wijk. Aanvang 8 uur Opgave van deelname vóór 3 februari aam Hotel 't Vosje. Kloosterstraat 1-3. Beverwijk. Telef. 3538 Heden overleed onze beste man, vader en behuwd- vader ALBERTUS SCHOL gep. Loods-Schipper. in de ouderdom van 80 jaar. IJmuiden. 27 januari 1959. Julianakade 102 IJmuiden, N. SCHOL—VAN PEL Sassenhèim, N. A. SCHOL A. SCHOL—BAKKER Culemborg. A. VAN EMMERIK—SCHOL P. VAN EMMERIK Dé crematie zal plaats vinden vrijdag 30 januari in het Crematorium te Velsen, na aankomst van de trein 12.05 halte Driehuis-Westerveld. Op kantoor omgeving Haarlem wordt gevraagd Brieven met nadere gegevens onder no. 9914 bur. v. d. blad Zoekt U Mn JfffOfOf* ui P?»nia staat? Coupons JABO, ca. 1 tot 3 m lang, per gehele coupon Coupons Twisted, ca. 2 m lang, door elkaar p. gehele coupon Coupons Gordijnstof, ook voor malle prijzen, gemiddeld 60 Modern Zweeds teakhouten Bankstel van 800.voor Leuke Fauteuils, in twee'kleuren gestoffeerd 40.tot Kamer van 3.60 x 4.00 m, belegd met sterke Twisted mattting, kant en klaar gelegd Kamer van 4.00x4.00 m, Jabo, geheel genaaid en gelegd v. Nog veel meer „Kant en klaar" kamers, voor nog gekkere prijzen. Ziet onze etalages. Eenp. Slaapmeubeleombinatie Kantelbed, ombouw met rails, stel gordijnen, stel opklapbedbanden, matrasdek, wolvlokmatras, van 140.voor Moderne Desso tafelkleden, 140x170 cm, van ƒ67.voor 2— In korting 595. 52.50 55.- ƒ100.— ƒ115— 49.- Nog 1 blank berken Theemeubel van ƒ65.voorƒ42. Nog 1 blank berken Boekenkast van 98.voorƒ65. Treekussens, per stuk 20 cent Gewatt. dekens, 1-pers. ƒ14.75 Gewatt. dekens, 2-pers. ƒ18.75 Verto tweed tapijt van ƒ6.95 voor 4.75 p. m. 1-pers. divanbed, matrasdek, wolvullingmatras, kussensloop, moltondeken, flan. laken, compleet 65 Velveto Karpetten 50 korting Vitrageval 98 ct p. m. Alle Vitrages met 10% korting Moderne gewatteerde dekens, met leuke cretonnes bestikt, 10% korting Keukenstoelen, bl. gelakt, van 15.50 voor ƒ12.50 Twisted W.C.-matten1.60 Commode van ƒ110.nu 65. Doet Uw voordeel, 't is zo weer voorjaaren dan betaalt U er meer voorl KOOPT RUSTIG, KOOPT '5 MORGENS MARKTPLEIN

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10