i I w ilderom RESTANTEN Perée Belangwekkende lezing voor onderwijzers in Velsen 1 B ijmuiden T af eltenniscompet itie Havenberichten IJnond-a^enda Cinderella lakens en slopen IJmond 2 heren zijn zaalhandbal-kampioen Gasgeysers en Gasfornuizen 5 „SCHOOLPRESTA TIES EN MILIEU" H overheerlijke B Mergpijpjes 22 ct. I ew\ At&fünde/i de 6tmMMck0 Examens Wie heeft bezwaren? 20% KORTING Ons prachtig interlock dames- en herenondergoed Scipio MARKTPLEIN 29 Grote belangstelling voor gouden paar in „Noord" Vanmorgen in de vishal en op zee Vrouwenbond NVV in Heemskerk opgericht Gemeenteraad donderdag in openbare vergadering WOENSDAG 28 JANUARI 1959 Voor een buitengewoon geïnteresseerd auditorium van ingewijden, bestaande uit aan diverse onderwijsinstellingen in Velsen verbonden leerkrachten, heeft de heer A. van Meerten uit Haarlem dinsdagavond in de bovenzaal van de huishoudschool aan de Troelstraweg het onderwerp „Schoolprestaties en milieu" behandeld, waarbij hij tot hoogst merkwaardige en soms zelfs ontstellende conclusies kwam. Zoals bij voorbeeld zijn op ondervinding berustende stelling, dat een kind uit een gezin, waar van de moeder werkt, in zijn prestaties op school aanzienlijk wordt gehandicapt. Ook een kleuter van ongeveer twee jaar, die wegens een vakantiereis of om andere redenen gedurende een zestal weken zijn moeder moest ontberen, kan deze bij haar thuiskomst niet meer volledig accepteren, omdat hij zijn toevlucht intussen reeds bij een ander heeft gezocht. Daarom stelde spreker nadrukkelijk vast, dat deze ouders niet beseffen wat zij hun kinderen in dit opzicht tekort kunnen doen. Daarvoor had de heer Van Meerten reeds geconstateerd, dat het milieu stellig een probleem betekent voor een ieder, die een functie bij het onderwijs vervult. Wel voegde spreker hier onmiddelijk aan toe, dat alle stellingen die hij deze avond zou poneren op statistische gegevens berusten, zodat hierop uiteraard bepaalde uitzon deringen mogelijk zijn. Doch in grote lijnen staat de juistheid van de te noemen feiten in de praktijk toch vast. Zo is de intelligen tie der kinderen in de stad groter dan die van het platteland en wordt hun prestatie vermogen verder in niet geringe mate be- invloed door de economische omstandig heden thuis. Want spreker waarschuwde tegen de opvatting, dat een kind van vijf jaar niets zou bespeuren van eventuele tegenslagen en moeilijkheden in het gezin. Ook wanneer een familie door de werk zaamheden van de vader genoodzaakt is dikwijls te verhuizen naar een andere plaats onverschillig of dit de laagst ge- salariëerde arbeider, of de op de maat schappelijke ladder hoogst geplaatste be treft zal dit op de prestaties van het kind op school van nadelige invloed zijn. Waaruit moet worden geconcludeerd, dat stabiliteit voor het kind noodzakelijk is en de mobiliteit van een gezin bij het onder wijs een uiterst belangrijke factor betekent. Speciale zorg vereist Op diezelfde statistische onderzoekingen kan de uitspraak worden gebaseerd, dat de kinderen uit grote gezinnen; althans wat diegenen betreft die als vijfde of zesde zijn geboren, speciale verzorging vereisen, om dat zij zich moeilijker kunnen handhaven. Want strikt genomen zijn thuis alle posities reeds door de anderen bezet en moeten zij hier als het ware op hun beurt weer trach ten zich een plaatsje te veroveren. Heeft moeder dus de belangrijkste plaats in het gezin, toch mag de positie van de vader evenmin worden onderschat. Hij heeft immers de uiterst moeilijke opdracht zijn kind in het leven de noodzakelijke zekerheid bij te brengen. Onverschillig of een dergelijke overtuiging op religieuze, politieke of humanitaire grondslag berust, dient hij het kind een bepaalde opvatting over de diverse problemen van het leven mee te geven. Want volgens spreker is zelfs een mohamedaanse opvoeding te ver kiezen boven een volkomen negatief stand punt ten opzichte van bijvoorbeeld echt scheiding, oorlog en vrede. Met diverse voorbeelden uit de praktijk van het onder wijs toonde de heer Van Meerten aan, dat wanneer een kind trots op zijn vader kan zijn, dit gevoel leidt tot een bewuste hou ding, waar de voor het onderwijs nood zakelijke zekerheid uit voortvloeit. Minder groot In het vervolg van zijn betoog moest spreker echter nog vaststellen, dat de alge mene zekerheid voor het kind in de huidige maatschappij minder groot is dan die van enige tientallen jaren terug. Toen golden immers bepaalde zekerheden, die thans elke waarde hebben verloren. Hoeveel richtingen heeft intussen de kunst niet ingeslagen en welk zal de maatschappij over een twintigtal jaren vertonen, met de verbijsterende vorderingen der moderne techniek! Is het dan te verwonderen dat de huidige jeugd, bij gebrek aan zekerheid Advertentie ALLEEN DONDERDAG Een tractatie van «ft I I 9^ KENNEMERLAAN 88. UMUIDEN, TELEFOON 5520' Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doctoraal examen geneeskunde: mej. N. Witschey, Hilver sum; J. H. C. Morsch, Bussum; J. M. Boon, Drie- huis-Velsen; mej. H. A. van Peperzeel, J. Schul- te, J. Ridderikhoff, mevr. R. den Dooren de Jong- llupkes, Sih Ing Khoen, P. E. Baaij, G. H. Krull, P. D. W. Lamping, mej. P. Rossewe.v, J. G. J. Veldtman, J. G. N. Snijder, J. Veldhuis, P. de Ronde, A. Keyzer, J. Allema, L. G. M. Pierrot, L. G. van Rijn, R. G. Oud, W. J. G. Rijnders, A. M. Rozijn, H. G. Roohe, mej. H. J. Th. Schlüter, mej H. Jaarsma, J. G. M. Jordans, A. Hage, A. F. Hermens, mej. J. H. M. de Haan, mej. E. Wijn berg, mej. E. M. Mulder, R. Le Coultre, M. Rosen, mej. Tan Ien Nio, mevr. M. G. H. Oe-Bree, allen te Amsterdam. Doctoraalexamen sociale geogra fie; P. Bukman, Delft; D. J. C. van Batenburg, Purmerend. Kandidaatsexamen physische geogra fie: mej. M. F. Hamburger, Amsterdam; P. A. Riezebos, Amsterdam. Kandidaatsexamen sociale geografie: mej. S. C. van Veen, Rotterdam. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaatsexa men geneeskunde 1: O. G. Sap, Delft. Kandidaats examen economie: I. Tjang, Djakarta; D. Kuij- per, Hilversum; H. Demper, Den Haag; H. Doorn, Amsterdam; M. de Kool; Amsterdam; J. W. v. d. Molen, Nieuw Weerdinge. Kandidaatsexamen so ciologie: J. de Jonge, Made en Drimmelen; mej. T. C. Korvinus, Hilversum. Kandidaatsexamen politicologie: mej. S. C. Leguyt, Amsterdam. Kandidaatsexamen Nederlands: K. J. Kraan, Vlaardingen. Leiden. Kandidaatsexamen geneeskunde II: W. M. Mulder Bergen op Zoom. Doctoraalexamen geneeskunde II: W. T. C. D. Cornet Alphen a.d. Rijn; P. J. Geiler (U.S.A.); J. C. M. N. v. d. Meu- len. Eindhoven; J. D. K. Munting, Rijswijk; J. de Waard, Schiedam. Semi-artsexamenF. H. J. Mer- kus, Leiden; R. Nijhoff, Den Haag; O. K. L. Pei ger, Den Haag. Artsexamen: P. G. Bekkering, Leiden; Ho T.iong Djien, Oegstgeest; L. A. S. de Koning, Den Haag; N. Kosten, Oegstgeest; R. E. Spijker, Leiden. Utrecht. Geslaagd voor het doctoi'aalexamen niet-westerse sociologie: mej. V. Boekelman, Utrecht. Kandidaatsexamen klassieke letteren: mej. K. Cocmans (cum laude), Rotterdam; H. E. Steller, Utrecht. Kandidaatsexamen Nederlandse letteren: mej. C. P. Schuurman, Apeldoorn; mej. E Stolz, Bennekom. Apothekersexamen (eerste gedeelte): J. v. d. Berg, Putten; mej. J. J. den Herder, Goes; J. W. Kampman, Utrecht; mevr. C J. Langbroek-Knop, Rotterdam; mej. T. G. Kcihler, Den Bosch; P. A. M. Kuppens, Utrecht, een eigen weg zoekt en dan misschien alleen maar „gek" gaat doen? Wil opvallen door paardestaarten, baardjes en zwarte nagels? Spreker noemde een dergelijke jeugd dan ook het logisch gevolg van een maatschappij, waarin de waarden en nor men zo gemakkelijk worden gerelativeerd. Aan het slot van zijn betoog kwam de heer Van Meerten tot de samenvatting, dat de opvoeding van het kind niet in de eerste plaats op school, maar in het gezin geschiedt en ook dient te geschieden. Wan neer de ouders en opvoeders zich hiervan terdege bewust zyn en er ook naar han delen, zyn zij op de goede weg by de be vordering van de zedelyke gelijkwaardig heid van het menselijk individu. Deze interessante causerie had voor de talrijke aanwezigen voldoende stof tot dis cussie opgeleverd, zodat na de pauze waarin door de meisjes van de huishoud school koffie met cake werd rondgediend diverse sprekers zich melden voor een debat. Hiervan tekenen wij nog aan, dat een der sprekers de juiste opmerking plaatste, dat de causerie van de heer Van Meerten niet alleen voor leraren, maar ook voor de ouders nuttig en interessant zou zijn. Hetwelk de suggestie inhield, een dergelijk onderwerp eens op de ouder avonden te behandelen. Dank De heer H. de Boer, die als wethouder van Onderwijs de heer Van Meerten aan het begin van deze avond had geïntrodu ceerd, bedankte hem ook na afloop voor zijn belangwekkend en verhelderend be toog. De wethouder kondigde tevens een volgende lezing aan, die over enige weken zal worden gehouden, waarbij hij zich namens de gemeentelijke inspectie van het onderwijs aanbevolen hield voor suggesties over het dan te behandelen onderwerp. Bij 's-Gravendeel is men thans bezig met de aanleg van een pijpleiding, die een onderdeel zal vormen van de olie- leiding, waardoor volgend jaar olie van Rotterdam naar Keulen zal worden getransporteerd. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage het verzoek van de heer J. de Boer, Duinvlietstraat 40 te Velsen (Noord) tot het wijzigen en uitbreiden van een in richting voor het bewerken van vleeswa ren, in het perceel Wijkerstraatweg 228 te Velsen (Noord). Op donderdag, 12 februari 1959, te elf uur zal ten gemeentehuize, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om monde ling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. Hetzelfde geldt voor de volgende verzoe ken: Shell Nederland n.v. tot het wijzigen van een benzinepompinstallatie in het per ceel Bloemendaalsestraatweg 196 te Sant poort; Ir. G. A. P. de Kort, hoofd van de Centrale Afdeling Gebouwen van de Cen trale Directie der P.T.T., tot het oprichten van de door elektromotoren gedreven in richtingen ten dienste van het radio-ont- vangstation-IJmuiden, op een perceel ge legen op het tweede Sluiseiland te IJmui- den; ir. G. A. P. de Kort, hoofd van de Centrale Afdeling Gebouwen van de Cen trale Directie der P.T.T. tot het oprichten van een noodzender ten behoeve van het scheepsverkeer, op het perceel Sluisplein nr. 7 te IJmuidsn; n.v. Ned. Lak-, Verf- en Vernisfabriek v.h. H. F. Korthals en Co., Tuindersstraat 40-42 te IJmuiden (Oost) tot het uitbreiden van de lak-, verf- en ver nisfabriek, op het perceel Tuindersstraat 40-42 te IJmuiden (Oost). SVIJ sterker dan Alliance SVY trok na een gedwongen rustperio de van enkele weken naar Haarlem. Op het goed bespeelbare terrein werd een aantrekkelijke wedstrijd gespeeld tegen Alliance. Dat SVY met de volle winst naar huis ging is vooral te danken aan linksbuiten Van der Schalk die de hattrick voor zijn rekening nam. Reeds na enkele minuten was het 0-1 door Van der Schalk, die onverwachts een schot loste dat de keeper van Alliance vol komen verraste. Na enkele minuten was het dezelfde speler die goed doorzette en de stand op 0-2 bracht. Na een plaatsver wisseling in de Haarlemse ploeg was het voor SVY voorlopig gedaan en nu kreeg de achterhoede het druk met de snelle aan vallers van Alliance. Een doelpunt kon on der deze druk op het SVY-doel niet uitblij ven en na een heen en weer getrap be landde de bal bij de midvoor van Alliance, die zich niet bedacht en laag in de touwen schoot. W. van der Schalk zorgde nog voor de rust voor het derde SVY-doelpunt en het was Van Eerden die in de laatste mi nuut van de wedstrijd uit een voorzet van Minneboo inkopte. Eindstand 1-4. Havenverkeer Amsterdam In de week van 18 tot en met 24 januari zijn in de Amsterdamse haven aangekomen 124 schepen (318.920 brt.) en vertrokken 132 schepen (424.100 brt.). Advertentie De te Alkmaar door de IJmond-teams gespeelde wedstrijden in de zaalhandbal competitie hebben voor de Velsenaren goede resultaten opgeleverd. De IJmond I- heren leden een 87-nederlaag, maar de IJmond 2-dames en het tweede herenteam kwamen tot heel goede prestaties. IJmond 2-heren werd zelfs tweede klasse-kam pioen. De eerste wedstrijd van de IJmond 2- heren tegen AVA 2, werd met 8—5 ge wonnen. De tweede ontmoeting, tegen het scheidsrechtersteam, werd een enerverende strijd, die in 55 eindigde. Door dit resul taat was een beslissingswedstrijd nood zakelijk, die dan ook meteen werd ge speeld. Opnieuw gaven de beide teams el kaar niets toe en het had er alle schijn van, dat verlenging moest worden toegepast rnet de stand 55 en nog slechts enige mi nuten te spelen. Een felle eindsprint van IJmond en twee doelpunten van H. Dijk stra en J. van Eijk bezorgden de Velsense reserves met 75 het kampioenschap. Een even spannende strijd leverden de IJmond 2-dames tegen Zeevogels. Na een 30-voorsprong liepen Zeevogels tot 32 in. Deze stand bleef ondanks grote druk Advertentie KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Het eerste team van de Velser Tafel tennis Club won met 6-4 van GTTC 3. Oort, die door omstandigheden niet kon spelen, was vervangen door Snelders; hij boekte slechts één winstpunt. Van Weel deren won zijn drie partijen; Van de Pol won er twee, maar verloor de derde par tij, tegen Van Wieringen. VTC 2 heeft in een goede wedstrijd GTTC 2 een nederlaag te incasseren ge geven. Dekker, die in een goede vorm ver keerde, wist zijn drie partijen in winst om te zetten. Noorman verloor een van de drie partijen terwijl Koster, die uitstekend partij gaf, slechts een overwinning kon behalen. Toen ten slotte het dubbelspel ook op naam van VTC kwam, konden de heren terugzien op een welverdiende 7-3 overwinning. VTC 3 Snelders en zijn mannen moesten de strijd aanbinden tegen Hotac 3. Deze wedstrijd is voor de VTC'ers minder for tuinlijk uitgevallen en zij konden ondanks hun verwoede strijd de tegenstanders niet op de knieën krijgen. In deze strijd was Snelders weer de man met de beste pres taties, hij wist twee van zijn drie partijen in winst om te zetten en verloor slechts van Vessies met klein verschil. De Waal en Bos wonnen beiden van Lubbers maar hun resterende partijen tegen Vessies en Huisman moesten zij gewonnen geven. Het dubbelspel was ook al voor de gasten zodat de einduitslag van 4-6 'in het nadeel van VTC uitviel. VTC 4 Ron het tegen Oranje Zwart 4 niet bolwerken en heeft dan ook een 7-3- nederlaag te slikken gekregen. Banis be haalde nog de beste resultaten door name lijk twee maal te scoren; Voogt bracht een winstpunt op zijn naam en Keemel geheel uit vorm kon niet tot winst ko men. VTC 5 mocht, het genoegen smaken om voor de eerste maal in deze competitie de volle winst binnen te slepen. De heren wonnen hun uitwedstrijd tegen CSV 5 met 7-3. Het zesde herenteam heeft met niet min der dan 10-0 klop gehad van CTTC 6. De junioren hebben een 5-5 gelijkspel tegen de junioren van Togido behaald. Het eerste damesteam heeft met veel moeite een gelijkspel tegen CSV 1 kunnen bereiken. Mejuffrouw Van Duyl scoorde twee maal; de dames Koster en Goossens konden beiden een punt tegen respectieve lijk mejuffrouw Van Vloten en mevrouw Juriaan in de wacht slepen. Het dubbel spel werd in drie sets in het voordeel van de VTC-dames beslist, de einduitslag werd 5-5. Het tweede damesteam heeft in de uitwedstrijd tegen Johez 2 een zware 9-1- nederlaag geleden. Mevrouw Goossens kon de eer redden door mejuffrouw Terre- horst te verslaan. Het derde damesteam heeft het gepres teerd om de dames van Winfried een punt af te snoepen en hen met een 5-5 -uitslag naar Haarlem terug te zenden. Het. echtpaar C. Tuinenbreyer-Rog, dat dinsdag zijn gouden huwelijksfeest heeft, gevierd, werd door burgemeester mr. M. M. Kwint namens het gemeentebestuur geluk gewenst. Velsens burgemeester bood het echtpaar een grote fruitmand aan, die dankbaar in ontvangst werd genomen. De afdeling „Noord" van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen bood een heerlijke taart aan. 's Avonds werden de heer en mevr. Tuinenbreyer verrast door de mu zikanten van de r.-k. Harmonie „St. Cae- cilia", die hun een serenade brachten. De voorzitter van het muziekkorps, de heer J. Nieuwenhuizen, sprak het echtpaar na de muzikale hulde hartelijk toe. Honk- en softbal De heer C. Jonker, competitieleider van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond, te Haarlem, heeft een causerie gehouden voor de leden van de honk- en softbal-ver- eniging Rooswijk, in Velsen-Noord. De Rooswijk-voorzitter, de heer A. Greshof, mocht verschillende hem nog on bekende jongeren onder zijn clubleden be groeten. Hij herinnerde er aan, dat Roos- wijk tot voor enige jaren de enige honk balclub boven het Noordzeekanaal was. De heer Jonker maakte in 1949 kennis met Rooswijk. Omdat van de aanwezigen velen de honk- en softbalsport nog niet kenden, stemde hij op hen zijn inleiding af. Kort maar duidelijk zette de heer Jonker de spelregels van honk- en softbal uiteen, een sport die geen gevaren inhoudt. Hij verhaalde op onderhoudende wijze over zijn ei-varingen in belangrijke wedstrijden, onder andere die van de strijd om de na tionale titel. Er werd een serie fraaie lichtbeelden vertoond, die zeer in de smaak viel. De bedoeling van deze bijeenkomst, de jongeren meer belangstelling bij te bren gen voor deze takken van sport, kan zeker geslaagd worden genoemd. WATERLOO—ONZE GEZELLEN Waterloo en Onze Gezellen hebben in een aardige wedstrijd de punten broederlijk gedeeld: 11. In het begin van de wedstrijd was het de spelers aan te zien, dat de gedwongen rustperiode nog in de benen zat, maar na even ingespeeld te zijn ontspon zich een strijd die het aanzien alleszins waard was. In de eerste speelhelft werd niet gescoord. In de tweede helft kreeg J. van Schoor weer eens een kans, en nu was hij spil Laan te vlug af; met een zacht schot gaf hij zijn club de leiding. O.G. viel fel aan, met het gehele elftal vocht men voor de gelijkmaker. Hun volhouden werd ten slot te beloond; het werd verdiend 11. gehandhaafd. Aangezien de Concordia- dames verstek lieten gaan waren de IJmond 2-dames vrij deze wedstrijd te spelen. In de ontmoeting IJmond 1-heren tegen AVA opende de Alkmaarse ploeg vrij spoe dig de score, doch A. Visser overtroefde met twee IJmond-doelpunten. Hierna ging de strijd gelijk op met een klein overwicht van de Velsenaren, die dit ook in de eind uitslag 86 wisten uit te drukken. Een bijna gelijk opgaande strijd ontwik kelde zich ook tegen De Blinkert I, dat technisch wel beter was, doch tegen de geestdrift van IJmond niet op kon. De fraaie, spannende strijd, die met 44 rust stand de eerste helft afsloot, liet daarna De Blinkert 64 noteren. G. Noomen liep door een strafworp de achterstand in (65), waarna E. Sauer met twee doelpun ten het voordeel weer aan IJmond bracht (67). De Haarlemmers scoorden daarna nog twee keer, zodat de eindstand 87 werd. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Waal van Rotterdam: Paul Westers, Abö; National Prestige, Puerto Ordaz; Helena B Schupp, Stettin; Mariene, Assens: Penhir, Boulogne, walsmateriaal laden voor Hoogovens: Progress, Malmö, Odine, Liver pool; Herman Buisman, Swansea; Texel, Londen, Celebes, Antwerpen; Corale, Kingslyn; Heilo, Londen, walsmaterial laden IJmuiden; Fernland, Rotterdam; Boreas, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Minna Sehupp van Rotterdam; Volharding, Lissabon; Rigel, Kotka; Batu, Antwerpen; Oostkerk. Ant werpen; Goeree, Rotterdam, walsmateriaal laden Hoogovens; Elbing II, Kotka. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Clytineus naar Hamburg; Jacob Becker, Gent; Bragansa Hamburg; Sarpedon. Hamburg; Roebiah, Ham burg; Wika, Perth, kunstmest van Hoogovens Elisa Schaumann, Nordenham, ledig Velsen; Ava saksa, Casablanca; Bele, Antwerpen, ijzer van Hoogovens; Progress, Dordrecht; Oreole, Londen Edison. Karlskrona, kunstmest van IJmuiden Leo/Rotterdam: Vasaaborg, Almeria, ledig Hoog ovens; Brinio, Karlstad, kunstmest van Hoog ovens:Reimo Ragnar, Antwerpen; Flut. Thames Wuemme, Esbjerg; Eemstroom, Shoreham; Dot terel, Rotterdam; Durward, Leith; Finn, Rotter dam; Viggen, Gent; Ardeas, Hamburg: Ciudad de Buccaramanga, Antwerpen: Yew Forest, Antwer pen; Nisse, Vlaardingen: Lingestroom, Huil. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Carebeka r.aar Rotterdam, vismeel gelost IJmuiden: Artu ra, Rotterdam: Waal. Bremen; Helena B Schupp Goole; Henrica. Dublin; IJstroom, Londen: Swal low. Londen, walsmateriaal van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed Zonder prijsverhoging. OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TEL. 488* Prijzen van dinsdag Heilbot 3.30—3.10. tarbot I 2.90—2.70 per kg. Schar 37—32, v. haring 30—19, makreel 34—20.50 gr. schelvis 72—60, grm. schelvis 64—54, kim. schel vis 51-42, kl. schelvis I 47-40. kl. schelvis II 46— 40, wijting 40-16, gr. gul 42—34, mid. gul 39—31, kl. gul 39—26, kl. haai 36, ham 112, poontjes 33 2.3. kl. koolvis zw. 29—21, kl. koolvis wit 37—34 per 50 kg. Gr. kabeljauw 268—100, gr. koolvis zw. 112—62 gr. koolvis wit 88—82, gr. leng 81 per 125 kg. Besommingen van dinsdag 1 trawler met 17.860, KW 80 20.375, KW 153 35.780, SCH 52 19.190, VL 7 25.350. Ambtenaren en werkclassificatie De Beverwijkse afdeling van de KABO houdt maandag 2 februari in De Groente- beurs haar jaarvergadering. Het hoofdbestuurslid de heer Damhuis zal een inleiding houden over het onder werp „Werkclassificatie". Tevens vindt een bestuursverkiezing plaats, aftredend en herkiesbaar is de heer P. W. Kaanuorp, GFA geeft filmavond De Christelijke Filmactie te Beverwijk houdt zaterdag 31 januari in de kerk aan het Moensplein een filmavond, waarop vertoond zal worden „Zolang je nog een moeder hebt". Pat Mat 2 schaakte tegen VHS 3 Het tweede team van de Kennemer schaakclub „Pat-Mat" heeft in de bonds- competitie tegen de Haarlemse vereniging VHS 3 een voorlopige 54 overwinning behaald, zodat de afgebroken partij tussen Sonneveld en Bloem de beslissing moet brengen of de Statenhuisbewoners de volle winst behalen. De persoonlijke uitslagen waren: F. Meulebeld (VHS)P. Tijssen (Pat-Mat) 01; drs. R. BloemJ. Sonne veld afg.; P. J. Fris—A. Slings 1—0; P. C JorissenJ. A. Rodenberg 01; J. H. Ma- rinusP. H. Janssen 01; W. J. Salijs— B. Wulms 01; H. P. BrugginkG. v. d Berg 01; J. C. AndersenE. de Vries 10; W. KrijnenF. Wester 10; B. Hab- berstadtH. Steeman 10. In de onderlinge competitie werden de volgende resultaten behaald. Afdeling 1: SuikerSonneveld 10; De HaasThijssen remise; HartHuygen re mise. Afdeling 2: De HeerJanssen 01; Ro denbergBannenberg remise; Wulms Slinrtc 3. FgiterWester remise. Heemskerk! Dinsdagavond is in zaal Nijman opgericht de Heemskerkse afdeling van de Vrouwen bond van het N.V.V De initiatiefneemster mevrouw G. Kuiper-Gaemers kon tot haar grote voldoening zeer veel dames welkom heten. Zij deelde mede dat zich reeds vijf enzestig leden hebben aangemeld. Het be stuur werd als volgt samengesteld: me vrouw G. Kuiper-Gaemers, voorzitster; mevrouw Wouterloot, secretaresse; me vrouw Martens, penningmeesteresse en de dames Thoma, Kuyper, De Vries en Oppen- dijk. Om de eerste onkosten te bestrijden overhandigde de heer D. Honig namens de Beverwijkse Bestuurdersbond N.V.V. een enveloppe met inhoud. Mevrouw L. Simonis-Pieters, lid van het hoofdbestuur van de Vrouwenbond N.V.V. hield op deze avond een inleiding. Zij behandelde allereerst de geschiedenis van deze bond, die elf jaar geleden definitief werd opgericht. Dat vrouwen weinig van het vakbondswerk afweten, is de schuld van de mannen betoogde zij. Vrouwen heb ben er echter wel belangstelling voor en daarom is de vrouwenbond van groot be lang zei mevrouw Simonis, die erop aan drong zich ook in Heemskerk hecht aaneen te sluiten. In Nederland z.i.in er thans on geveer vijftienduizend leden. Spreekster vertelde de aanwezigen met welk werk men zich kan bezighouden. Naast het orga niseren van menslievende arbeid bestaat er ook gelegenheid om zich te ontwikkelen. Dit alles kan echter niet alleen van het bestuur uitgaan, doch ook de leden moeten er actief aan deel nemen, besloot mevrouw Simonis, die de leden opwekte om met energie aan de slag te gaan Nutsavond De derde bijeenkomst in dit seizoen van het Heemskerkse departement van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen die maandagavond in zaal Dam plaats vond mocht zich in een grote belangstelling van de leden verheugen. De voorzitter, de heer J. D. Vosselman Bosch, toonde zich in zijn openingswoord hierover zeer voldaan. Hij hoopte dat de zaal even vol zal zijn als volgende maand de voordrachtskunstenaar Otto Sterman zal optreden. Op deze avond werd een tweetal films vertoond. De eerste was getiteld „Bruin goud" welke rolprent een beeld gaf van de cacaoboon tot aan de consument. De ander film „Dwars door de Sahara" verhaalde van een reis door dit gebied waarvan de meeste Nederlanders zich moeilijk een voorstelling kunnen maken. De jaarvergadering is vastgesteld op donderdag 5 februari, eveneens in zaal Dam. Dan zal een voorstel tot wijziging van de statuten en van het huishoudelijk reglement ter sprake komen. De leden van de gemeenteraad te Heemskerk worden opgeroepen tot het bijwonen ener openbare vergadering op donderdag 29 januari 1959 desnamiddags te 19.30 uur. De agenda vermeldt: Voorstel tot vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 29 de cember 1958; ingekomen stukken en mededelingen; voorstel tot vaststelling van voorschotten ten behoeve van het gewoon lager onderwijs en het voort gezet lager onderwijs; voorstel tot vast stelling van voorschotten ten behoeve van het kleuteronderwijs; voorstel tot het ver lenen van medewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur der Ned. Hervormde schoolvereni ging; voorstel tot het verlenen van een krediet ad f 2500.aan de Heemskerkse Reddingsbrigade ten behoeve van bouw demontabele reddingspost; voorstel tot verlening van een krediet aan de vereniging het Wit-Gele Kruis alhier ten behoeve van aanschaffing van een koelkast; voorstel tot het. vaststellen van een destructieverorde ning voor de gemeente Heemskerk; voor stel tot het aan de „St. Agnesstichting" ver lenen van bijdrage ten behoeve van 40 bejaardenwoningen in Het Poelenburg- plantsoen; voorstel tot vaststelling van een verordening, regelende de toekenning van subsidie in de kosten van verenigingsge bouwen en dorpshuizen; voorstel tot het verlenen van goedkeuring op de door de „Stichting Sociale en Culturele Ontwikke ling Heemskerk" beschikbaar te stellen gelden; voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening; voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Cornelis Groenlandstraat; voorstel tot het op nieuw nemen van een voorbereidingsbe- sluit uitbreidingsplan, als bedoeld in arti kel 36 der Woningwet; voorstel tot voor lopige vaststelling van de gemeente rekening, de bedrjjfsrekeningen en de rekening van het Fonds Armengoederen over 1956. VELSEN WOENSDAG 28 JANUARI Thalia: „Rokende revolvers", 20 uur. Rex: „Trapeze", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 14—16.30 uur. DONDERDAG 29 JANUARI Thalia: „Geen medailles voor spionnen", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstraat. Raadhuis: Spreekuur wethouder van Openbare Werken, 9.3012 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De Vikings". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Hercu les". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond K.D.O. L.t.s. Brink, 20 uur: „De Keerkring", cursus zelfwerkzaamheid. Café „Sport", 20 uur: Jaarvergadering Rennersclub „Kennemerland". DONDERDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De Vikings". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mada me Butterfly". Het Centrum, 20 uur: Personeelsvereni ging C. Maters N.V., Henri Knap.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9