„Empress of Scotland" heeft veelbewogen geschiedenis •fe'iJsÉ OPRUIMING! KOSTUUMS Bromfietsen NU f550.- C0R0LY MERKSCHOENEN Nog 6 dagen f 723.- Gereformeerde Petrakerk werd dankbaar in gebruik gesteld Havenberichten IJmond-agenda LANGS SLUIZEN EN HAVENS WÊÊÈ Schepen, rederijen en werven PANTOFFELPRIJZEN SCHOENHANDEL RIJWIELEN 5 „DISC O' „Maria S" beschadigd bij aanvaring Pretavond vanwege Van Gelder-jubilarissen PLECHTIG LUIDDEN DE KLOKKEN Hospitaalschip „de Hoop" terug in Amsterdam Promotie en degradatie van damclubs Twee uitvoeringen van Turngroep Sportbond Radiostoringen op Aaland tegen voor 109.- 98.- 89.- 79.- 69.- Restanten „FABLQ" overhemden voor prijzen Kijk-Uit in de competitie Oranjeveren. IJmuiden- West op 30 januari Burgerlijke Stand van Velsen Faillissementen Burgerlijke Stand van Castricum Handen en Lippen r u w DONDERDAG 29 J AN IJ ART 1959 Vóór de oorlog telde de Duitse koopvaar dijvloot verscheidene grote passagiers schepen. Na de tweede wereldoorlog was er echter nog maar weinig van de vloot over gebleven. De wederopbouw werd met kracht ter hand genomen en vele nieuwe schepen werden in de vaart gebracht. Wat de passagiersschepen betreft: Duitsland is nog niet tot nieuwbouw overgegaan. De weinige passagiersschepen, die thans on der de Duitse vlag varen verkreeg men door aankoop in het buitenland. Sommige van deze schepen hebben een enorme verbou wing ondergaan en een geheel ander aan zien gekregen. De „Ariadne", die op 24 augustus aan de IJmuidense toeristenstei ger gelegen heeft heette aanvankelijk „Pa tricia". Een ander voorbeeld is dat in Zwe den de oude „Gripsholm" aangekocht werd, welk schip nu „Berlin" heet. Tot verontwaardiging van vele Fransen wist de Duitse koopvaardij het Franse passa giersschip „Pasteur" te kopen. Dit schip wordt verbouwd en eenmaal in de vaart kan het de concurrentiestrijd opnemen met het Franse passagiersschip „Liber- té" welk schip voorheen „Europa" heette en tot de Duitse koopvaardijvloot heeft be hoord. Er is nog een ander schip dat bij de Ho- waldtswerke in Hamburg een grote ver bouwing en verandering ondergaan heeft. „Hanseatic" heet het schip thans en is van de Hamburg-Atlantik Linie. Het is de vroegere „Empress of Scotland" van de Canadian Pacific welke naam in 1942 ge geven werd. Van 1930 af heette het schip namelijk „Empress of Japan." De Canadian Pacific Railway Company begon haar diensten op de Pacific met en kele gecharterde schepen die in 1891 ver vangen werden door drie nieuwe schepen, de „Empress of Japan"-„India" en -„Chi na". Dit waren schepen van 6000 ton en een zeventien mijls vaart. Veel hinder werd ondervonden van de concurrerende Japanse scheepvaartmaatschappij, maai de Canadian Pacific bleef oppermachtig toen in 1913 de nieuwe „Empress of Asia" Advertentie GRATIS onderzoek van uw saffiernaalden. Bescherm uw kostbare grammofoonplaten Cederstraat 53 nabij Rex Theater Binnenkort PLEIN '45 no. 4 De Delfzijlse kustvaarder „Maria S" van de rederij J. Smith kwam ter hoogte van Cuxhaven in aanvaring met het Britse vrachtschip „Clan Macdonald", van 12.000 ton. De „Maria S" kreeg een zeer groot gat in de steven. Men kon ook niet ankeren, daar de ankerwinch volkomen was ver nield. De aanvaring ontstond in een zeer plot seling opgekomen dichte mist. Men vrees de aanvankelijk dat het schip zou zinken en behalve kapitein J. Schuitema uit Delf zijl gingen alle bemanningsleden in de sloepen. Later keerde men echter aan boord terug, toen bleek dat er geen water in het ruim drong. De Duitse sleepboot „Danzig" bracht de „Maria S" behouden Cuxhaven binnen. Waarschijnlijk zal het schip, dat een draagvermogen heeft van 310 ton, voorlo pig geen zeewaardigheidscertificaat krij gen. De „Maria S" was met cellulose on derweg van Gotenburg naar Leeuwarden. De traditie bij de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen, jubilarissen en gepensioneerden van het voorgaande jaar een feestavond aan te bieden werd woensdagavond in gebouw „Concordia" voortgezet, ditmaal met een programma, dat als show geheel in de stijl van de papierfabrikage was gehouden. De bejubelde en gepensioneerde perso neelsleden met hun familie en vele leiding gevende personen uit het bedrijf werden hartelijk begroet door de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr. Hij herinnerde aan de bedoeling van de jaar lijkse feestavonden: op deze wijze wordt het contact levendig gehouden. Voor de gepensioneerden blijft het contact be waard door het jaarlijkse uitstapje. Tom van Maaren, die de ge(pa)raffi- neerde verbinding van artistieke vezels met muzikale vulstoffen, lachlijming en cabaret-kleuren dirigeerde, werd geassi steerd door Tiny van Maaren. Het werd een groot lachsucces. Eddy Schuyer bracht met zijn vrouw als goochelaar zijn klein kunst op een bijzondere manier. De on navolgbare en wonderbaarlijke trucs als kioskhouder, met brandende kaarsen en zeepbellen oogstten aller bewondering. De mimische acrobatiek van Scott en Black, die geen huid maar overal eelt schenen te bezitten en zichzelf op- en overwikkelden zonder één enkele breuk, werd herhaalde lijk door applaus onderbroken. Niet min der onderhoudend was het Leedy Trio. De heer Smidt van Gelder schonk de damesartiesten fleurige planten als be wijs van erkentelijkheid voor het ge- bodene, dat zeer in de smaak was gevallen. Een fraaie foto van de „Empress of Scotland". en de „Empress of Russia" van 16800 brt. en een snelheid van 20 mijl in de vaart kwamen. Dit waren in die dagen de groot ste en snelste schepen van de Pacific. Na de eerste wereldoorlog werd de dienst uitgebreid met de nieuwe „Em press of Canada" en enkele voormalige Duitse schepen. In 1930 verscheen de „Em press of Japan" op de Stille Oceaan; ruim 26000 reg. ton bruto en met een snelheid van 22 mijl veroverde dit schip zonder moeite de „blauwe wimpel" van de Paci fic. Onder deze naam heeft het schip dienst gedaan tot in 1942. De „Keizerin van Ja pan" kon moeilijk gedragen worden door een onder Britse vlag varend schip omdat beide landen zich immers in staat van oor log bevonden. De naam „Empress of Ja pan" werd daardoor gewijzigd in die van een andere keizerin: „Empress of Scot land". Niemand kon toen vermoeden dat dit zelfde schip later nog eens onder Duitse vlag zou varen al ziet die er nu heel an ders uit dan in 1942. Op de foto heeft de „Empress of Scotland" nog drie schoor stenen. De „Hanseatic" heeft twee schoor stenen die korter en breder zijn en met de enigszins gewijzigde opbouw is het een mo dern passagiersschip geworden van 30030 reg. ton bruto. De lengte bedraagt 205,15 m. over alles en 195,07 m. tussen de lood lijnen en met een vermogen van 31.400 pk. kan een dienstsnelheid worden bereikt van 21 knopen. De Hamburg-Atlantik Linie is in tegen stelling met de Canadian Pacific een nieu we maatschappij, maar bevaart met haar enige schip een oude route: Hamburg New York v.v. Ar ie van der Veer Bij de Scheepswerf Ton Bodewes n.v. te Franeker is de motorkotter Neeltje Johan na KW. 84 gereed gekomen en door de op drachtgever, schipper-eigenaar J. A. de Best, overgenomen. Het vaartuig, dat 82 ton meet, 22 m. lang is en uitgerust is met een 200 pk. Industrie dieselmotor, arri veerde zaterdag in IJmuiden. Na demag- netisatie in Rotterdam zal de nieuwe kot ter deze week voor de eerste reis ter vis serij uitvaren. De tweede bij de Scheeps- bouwwerf De Vooruitgang van D. Joh. Boot te Alphen aan de Rijn voor de Rede rij Klaas Junior in IJmuiden bestelde kot ter is te water gelaten. Het vaartuig kreeg de naam Paul IJM. 66. Van de Britse werven die zich speciaal belasten met de bouw van visserijschepen heeft Cochrane Sons Ltd te Selby in 1958 de meeste schepen opgeleverd. Elf traw lers hebben namelijk deze werf verlaten, waarvan de stoomtrawler „Everton" van de Consolidated Fisheries, met een lengte van 56 meter en een machinevermogen van 1450 pk., de grootste is. Bij Cook, Wei- ton &Gemmell Ltd te Beverley en bij Joh Lewis Ltd te Aberdeen kwamen elk 10 trawlers gereed. Eerstgenoemde werf bouwde vier trawlers, die een lengte heb ben van 56 meter, namelijk de „Arsenal", „Joseph Conrad", „Northella" en „St. Do minic". De schepen die bij John Lewis gereedkwamen zijn van kleiner formaat. De lengte dezer schepen varieert van de 36 tot de 41,50 meter. Van de Duitse werven spant de AG. „We ser", Werk Seebeck te Bremerhavèn de kroon met 5 vissersvaartuigen, waarvan twee voor Duitse rederijen, namelijk de „Spitzbergen" en de „Island" welke ruim 800 ton groot zijn, 59 meter lang en ma chines hebben van 1100 pk. De voor IJs landse rekening gebouwde „Thormodur Godi" is een motortrawler van 850 ton, die beschikt over een dieselmotor van 1680 pk. De beide overige trawlers, „Cap Sain- te Marie" en „Jacques Jean" werden ge bouwd voor Franse rekening. Deze sche pen zijn 48 meter lang en hebben een ver mogen van 1360 pk. Bij de Rickmerswerft kwam de hektraw ler „Sagitta" gereed, een schip van 720 ton, 57 meter lengte met een motorvermo gen van 1800 pk. alsmede de motortraw lers „Bielefeld" en „Regensburg", elk 716 ton, 55 meter lang en 1050 pk. De 824 ton metende motortrawler „Thunfisch", 60 meter lang en 1250 pk., en de 324 ton metende logger „Paderborn" waren de enige twee visserijschepen die bij de Werf Unterweser werden opgeleverd, terwijl de enige bij de Stulckenwerft te Hamburg ge bouwde motortrawlei bestemd was voor Franse rekening. Dit schip, de „Taldir", meet 665 ton, is 55.60 meter lang en heeft een motor van 1560 pk. Groenteveiling Beverwijk De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: witlof 2853, spruiten 3376, waspeen 1023, boeren kool 820, prei 1237, knollen 730, groene kool 819, rode kool 618, peen 512, uien 716. De gloednieuwe gereformeerde Petrakerk in IJmuiden is woensdagavond met grote dankbaarheid en tijdens een bijzonder doorleefde plechtigheid in gebruik genomen. Hoewel de kerk maar liefst plaats biedt aan zevenhonderdvijftig kerk gangers, moesten er voor de aanvang van de dienst nog vele tientallen stoeltjes worden aangedragen om allen, waaronder een groot aantal genodigden, een zitplaats te kunnen bieden. Met gezang en gebed dankten de kerkgangers God voor de prachtige nieuwe kerk. Een kerk die een aanwinst voor alle gerefor meerden in IJmuiden is. De dankbaarheid die hen vervulde werd weerspiegeld in de vele kostbare geschenken die ter gelegenheid van de ingebruikstelling werden aangeboden. Maar voordat tot het aanbieden van de cadeaus kon worden overgegaan droeg de voorzitter van de commissie van beheer, de heer Ph. ten Napel de Petrakerk over aan de praeses van de Kerkeraad, ds. W. Diepersloot. De heer Ten Napel zei onder meer bijzonder verheugd te zijn dat de architect van „de wonderschone" kerk in hun midden was. „Dank zij een harmo nieuze samenwerking kon zo iets groots tot stand worden gebracht." Ds. Dieper sloot was onder de indruk van het vele werk dat verzet is voor de kerk. Vooral de bouwcommissie kreeg een pluim van hem „omdat zij zo ontzaglijk veel vrije tijd met zo veel blijdschap hebben opge offerd." „De commissie bouwde niet, ont wierp niet, maar heeft elk facet van het geweldige werk nauwkeurig bekeken, lang en ernstig overlegd en de zo belangrijke financiële taak op haar schouders geno men. Ik ben blij dat zij hun mooie en groot se taak tot zulk een goed einde hebben weten te brengen". Bijzonder plechtig klonk na de aanvaarding van het kerkge bouw het luiden van de klokken. Ds. J. van Leeuwen, die voorging in de dienst, vertelde dat sectie twee het lange tijd zonder kerk heeft moeten stellen. „Al die tijd hebben we bij sectie één inge woond." Ook hij toonde zich bijzonder in genomen met de fraaie kerk. Vooral had hij veel woorden van dank voor het ge meentebestuur, ir. Dammers en de Nuts- spaarbank, „zonder welke instelling men noch had kunnen staan, noch zitten," zo als hij opmerkte. Zegen Nadat ds. Van Leeuwen een doorleefde preek had gehouden over Matt. 16:18. Pe tra en de aanwezigen gezang 47 vers 4 „Ja, 'k geloof en daarom zing ik, daarom zing ik, U ter eer" hadden gezongen, sprak de voorganger de zegen uit. Vervolgens was er gelegenheid om toespraken te houden, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Architect J. Roodenburgh zei onder meer: „Mijn bemiddeling als architect is thans ten einde. Nu gaat mijn eerste gedachte uit naar Hem, van wie alle dingen zijn." Ook hij prees het werk van de bouwcom missie in hoge mate. Ds. Van Leeuwen hoopte dat de heer Roodenburgh bij een eventueel bezoek aan IJmuiden nog eens de Petrakerk mocht betreden. „Wij zijn gelukkig en ontzettend dankbaar. U kunt trots zijn op uw werk," zei hij. Meest beproefd Namens de classis Haarlem sprak ds. De Ruiter, „Ik ben daarom zo verheugd dat de Petrakerk vandaag, in gebruik kan worden genomen omdat deze kerk in de woelige oorlogsjaren de meest beproefde in de classis is geweest," waarop ds. Van Leeuwen de hoop uitsprak dat de Petra kerk spoedig een eigen plaats in de clas sis in zal nemen. Nadat ds. Den Hertogh van de christe lijk gereformeerde kerk vele waarderen de woorden had geuit was het ds. Sj. de Roest, die namens de hervormde gemeen te IJmond het woord voerde. Hij sprak van een glorieuze aanwinst en bewonder de de offervaardigheid van de gemeente. „Wij zijn blij met u", merkte hij op. Te vens zei hij bijzonder onder de indruk te zijn gekomen van de prachtige zalen on der het kerkgebouw, die het jeugdwerk ten goede zullen komen. Geschenken Hierna voerden de dames Van Rijn, Ten Napel, Van der Pijl en Tiemans het woord. Vreugdevolle en dankbare woorden. Zij waren het die de geschenken overhandig den: 23000,- voor de banken, 10.000,- voor het orgel (dank zij de zogenaamde busjesactie), de drie luiklokken voor de to ren en de verlichting. Mevrouw Tiemans bood na een speechje een stofzuiger en een „overcomplete" keukeninventaris aan (bestaande uit onder meer 40 asbakken en 180 kopjes). De heer Visser maakte be kend dat er nog een prachtig cadeau wacht in de vorm van een zilveren avond- maalstel, bestaande uit vijftien delen en de jeugd liet zich eveneens niet onbe tuigd en bood een doopvont aan. Het geld daarvoof hadden de meisjes en jongens uit „eigen zak" betaald, dus van hun zak geld. De indrukwekkende plechtigheid werd besloten met het zingen van gezang 46, de versen 1 en 3, „Dank nu allen God", en „Lof, eer en prijs zij God". Hierna werden de genodigden nog in de gelegenheid gesteld om het prachtige inte rieur van de kerk en de ruimten eronder te bezichtigen. En zij staken hun bewonde ring niet onder stoelen en banken. Heemskerk BIJEENKOMST DOOPSGEZINDEN. In de laatste tijd zijn in de gemeente Heemskerk heel wat leden van de Doops gezinde Gemeente van Beverwijk gaan wonen. De kerkeraad heeft in verband hiermee besloten om in Heemskerk een contactbijeenkomst te houden. Het heeft veel moeite gekost om hiervoor een ge schikte zaal te vinden, maar nu is men hierin geslaagd. Men krijgt namelijk de beschikking over het binnen enkele dagen te openen Witte Kruis-gebouw. De bijeen komst heeft op dinsdag 10 februari plaats. Na een reis van ruim drie weken, naar het visterrein in de Ierse Zee, is het hos pitaalkerkschip „De Hoop" woensdag weer in de thuishaven, Amsterdam, aangeko men. Twee patiënten werden reeds dinsdag 27 januari te Scheveningen aan de wal ge bracht. Gedurende het verblijf van „De Hoop" in de Ierse wateren ontvingen 35 patiën ten, onder wie 30 Nederlanders. 3 Duit sers en 2 Fransen, een medische behande ling. Hiervan werden zes Nederlanders in het scheepshospitaal opgenomen. Het aantal verpleegdagen bedroeg 36. De scheepsarts gaf zes maal een medisch ad vies via de radiotelefoon. Er werden 24 re cepten afgegeven. De hulp van de radiotelegrafist werd acht keer gevraagd voor het herstellen van een defecte zender aan boord van Neder landse vissersschepen. Het machinekamerpersoneel verrichtte vijf reparaties. Ds. P. H. de Kleer, predikant te Scheve ningen, was voorganger tijdens deze reis. Gedurende het weekeinde van 17 op 18 januari lag een groot deel van de Neder landse vissersvloot in de haven van Wa terford. Des morgens had de kerkdienst plaats in de kerkruimte aan boord van „De Hoop", 's avonds waren circa honderd Nederlanders, afkomstig van de vissers- en kustvaartuigen tezamen in de protes tantse kerk te Waterford, waar ds. De Kleer voorging. De Damclub Beverwijk heeft in de dam- competitie van Kennemerland het kam pioenschap behaald en daarmee het recht verworven het district Kennemerland te vertegenwoordigen in de promotiewed strijden om twee plaatsen in de hoofd klasse van de Noordhollandse Dambond. In het Noorderkwartier behaalde dam club Texel het clubkampioenschap. In het district Amsterdam werd de al oude sterke hoofdklasseclub „Door Com binatie-Groot" te Amsterdam clubkam pioen. In het district Zaandam is „Aris de Heer" uit Wormer kampioen. Bovenge noemde vier clubs spelen een enkele com petitie om twee plaatsen in de hoofdklasse. De damclub Texel heeft aangeboden op een zaterdagmiddag als eerste wedstrijd in Beverwijk te komen spelen. Zondag daarop kan dan in Amsterdam of Wormer worden gespeeld. In de hoofdklasse moeten CDA (Amster dam) en Damlust uit Noord-Scharwoude automatisch als laagstgeplaatste in de Noordhollandse hoofdklassecompetitie de graderen. Op dinsdag 17 en 18 februari geeft de turngroep van de Sportbond IJmuiden een tweetal uitvoeringen in het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeekweg. Door het grote aantal leden is het nood zakelijk gebleken twee uitvoeringen te geven. Het programma is zeer afwisselend. De aanvangstijden zijn gesteld op 19.30 uur. MAARIANHAMINA. AALAND (UPI) Officieel is bepaald dat alle motorvoer tuigen op het eiland Aaland in de Oostzee voorzien moeten worden van radio-ont- stoorders, omdat de ontvangst daar zo slecht is. De dichtstbijzijnde tv- en korte- golf-zenders bevinden zich op ruim 140 kilometer van Aaland, te Turku in Fin land en in Stockholm. Daardoor geeft de ontsteking der motorvoertuigen een zeer sterke storing. Advertentie Vele enkele paren zijn nu afgeprijsd tot 6, 7 en 8 gulden Doe u zelf niet te kort, maar kom even kijken of uw maat er bij is. KENNEMERLAAN 63 Tel. 4781 - IJmuiden Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Marathon (ledig) van Wisbeck voor Zaandam: Noordwijk, Monrovia, erts lossen Hoogovens; Lireco, Roches ter. kunstmest laden Binnenhaven Hoogovens: It.k.s. De Hoop, Noordzee; Lizard. Londen; Hinde. Londen; Trito. Dublin; Sloboda, Huil; Marcella, Hamburg; Morag, Einden, walsmateriaal laden IJmuiden; Gerd. Londen; Martha Arcnds, Ham burg: Lugela. Hamburg: St. Jean. Le Havre; Con- iact, Shoreham; Berend N. Delfzijl, walsmateriaal laden IJmuiden; Bockholm, Mantyluoto; Hunze- borg, Boston, laden IJmuiden; Fambo, Rotterdam; Cormoran II, Nyköping; Titus, Rotterdam. Dinsdag kwamen in Rotterdam aan: Fehmarn van Rotterdam; Mentor, Rotterdam; Christ Konc- ke. Rotterdam; Zaanslroom, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hebe No bel naar Dagenham met walsmateriaal; Favoriet, Pernoviken, ledig Zaandam; Rataj, Norrköping; Argos, Rotterdam, walsmateriaal; Noordkaap, Ko penhagen, zout van IJmuiden; Corona, Nestvaed; Ella, Rotterdam; Corqle, Londen; Draco, Rotter dam; Martha, Bourgaz; Balkan, Kopenhagen; Dido, Rotterdam; Marie, Hamburg; Spaarneborg, Malmö, kunstmest van IJmuiden; Adine, Rotter dam; Vliestroom, Londen; Mina Schupp, Odda. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Lizard naar Londen; Penhir, Rotterdam, walsmateriaal voor Bawse Indre van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie van 159.— 155.— 120.-en 145.- van 119.— 109.— voor ZIET DE ETALAGES ^poclual/iiiik - srdcrt l!»0* KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN De resultaten van de tientallen van de IJmuider schaakclub Kijk-Uit in de bonds- competitie van de Noordhollandse Schaak bond lopen nogal uiteen. Van de vier tien tallen doet het eerste tiental, het veruit het beste. Dit team slaagde er drie jaar ge leden in van de eerste klasse naar de over gangsklasse te promoveren, waar het zich steeds goed heeft kunnen handhaven. Dit jaar liggen de kansen op het behalen van een kampioenschap wel uitermate gunstig. Na een goede start (5'/24 tegen Heemstede en 73 tegen Rolland) dreigde Zaandam II roet in het eten te zullen gooien. Kijk-Uit was er voordien namelijk ook nog nooit in geslaagd de reserves van Zaandam te bedwingen. Ook nu werd het een kleine nederlaag (5Vü4 tG,. hoewel er nog steeds een beroep tegen deze uitslag in behandeling is. Tegen de Haarlemse schaakclub Het Oosten moest daarom worden gewonnen om de leiding weer in handen te krijgen. En dat is gelukt. Na een aanvankelijke 53 score werd bekend dat de afgebroken partijen aan het eerste bord (van J. Blok) en derde bord (van Tj. de Jong) remise zijn gegeven waarmee de eindstand op 64 is gekomen. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Kijk Uit Het Oosten Heemstede Zaandam 2 Paf Mat Rolland 23—17 21—22 20'218 Va 15—15 15—15 14V2-21 V4 4 afgebroken wedstrijd. De bordpunten van de voorlopige uit slagen HeemstedeRolland 21/»3y. en Het OostenHeemstede 12 zijn in deze stand verwerkt. Heemstede wil tegen Rol land een 55 gelijk spel. Rolland meent aanspraak te mogen maken op de volle winst in de ontmoeting. Er zijn nu nog te spelen: Pat MatZaandam 2, Het Oosten —Heemstede (te beginnen bij de stand 12), Zaandam 2Rolland en Pat Mat Kijk-Uit. Het tweede tiental ging goed van start in de tweede klasse C. Met 7)42XU werd Zaandam 4 geklopt, waarna ook Rolland 2 ten onder ging (6 j<>3'/2). Een onver wachte nederlaag tegen KSC (4'A5'/z) deed de kansen dalen. Deze zijn inmiddels tot het nulpunt gedaald nu de ontmoeting tegen Het Oosten 2 bij de stand 3Vi3'/z in het gunstigste geval een 55 uitslag op levert. Zaandam 4 is hier reeds zeker van degradatie. Kijk-Uit 2 moet nog op bezoek bij kampioenspretendent HWP dat de af gebroken wedstrijd tegen KSC bij de voor lopige stand 3l42% vermoedelijk met 64 zal winnen. De ranglijst luidt hier: HWP Het Oosten 2 4 Kiik Uit 2 KSC 4 Rolland 4 Zaandam 4 4 20'2 15 li 23—14 22—15 16'.219 Va 16—22 13—25 Ook het derde team komt in de tweede klasse uit, maar dat zal voorlopig wel het laatste jaar zijn. Met drie verloren wed strijden staat het hulpeloos onderaan. De afgebroken wedstrijd tegen Heemstede 2 (voorlopig 214314) zal ook verloren gaan. De strohalm ligt dan nog in de wedstrijd tegen Hoofddorp. Overigens hebben de IJmuidenaren hier een zeer sterke afde ling getroffen, waarin Aalsmeer uiteinde lijk wel aan het langste einde zal trekken. De stand ziet er hier als volgt uit: 4 3 - 1 6 26V2—131,4 4 3-16 2214—1714 4 3 - 1 6 2US-18V4 3 1-22 15'"2201/2 4 1-32 18—22 3 - - 3 0 12—24 Het vierde tiental doet het weinig beter nu het maandag nog met 6lA3'-4 tegen leider HWP 2 ten onder ging. Ook hier zal de wedstrijd in de laatste ronde tegen de collega-kandidaat voor de onderste plaats Aalsmeer, de beslissing moeten brengen. In Aalsmeer wordt dat een moeilijke op gave. Niettemin blijft de kans aanwezig zich in de derde klasse te handhaven. De stand is: Aalsmeer Zandvoort De Uil (Hilleg.) Heemstede 2 4 Hoofddorp Kijk Uit 3 4 HWP 2 Bloemendaal 2 Oppositie 2 Het Oosten 3 Kijk Uit 4 Aalsmeer 2 8 25i4—14',4 4 18'4IIVÏÏ 4 1414—1514 3 15-15 1 16-24 0 1014—1914 Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinse Beatrix geeft de Oranje vereniging IJmuiden-West op vrijdag 30 januari voor haar leden een gratis film voorstelling in de bovenzaal van Hotel Royal, welke om 8.15 n.m. zal aanvangen. De zaal gaat om 7.45 uur open. Er zullen films van het koninklijk huis worden vertoond en een lange film, die „Het dubbele leven van mr. Ningle'' is getiteld. Ontspanningsavond voor bejaarden In café-restaurant Böhm, aan de Hoofd straat te Santpoort, zal vrijdagavond, aan vangende acht uur een ontspannings avond voor bejaarden worden gehouden. De Klavierschippers zullen het muzikale gedeelte verzorgen. GEBOREN: A. M. Raspoort—Randshui- zen, d., Willemsbeekweg 54, IJmuiden- Oost; C. Th. ZuiderduinOorthuijsen, d., De Noostraat 12, IJmuiden-Oost; A. Groen land—Van der Eng, z., Westergeest 11, Uitgeest; M. J. RuijgrokLute, z., Schulp weg 132, Velsen-Noord; T. BijlHomburg, z., Hodsonstraat 39, Haarlem; A. J. Zwier Hoefnagel, z., Van Dalenlaan 107, Sant poort; A. de WilligenSpits, z., Hercules straat 57, IJmuiden; M. L. PrinsseNij- man, d., Tussenbeeksweg 43, IJmuiden- Oost; J. L. GeerlofsVan As, z., Lange Nieuwstraat 300, IJmuiden; I. B. Kerdijk Dijkstra, d., Lange Nieuwstraat 58, IJmui den; E. van den NieuwendijkZwart, d., Bloemstraat 53 rd., IJmuiden; M. W. We ber—Veldhuis, z., Trompstraat 135, IJmui- den-O.; A. DubbeldamKlop, d., Oranje straat 51, IJmuiden; H. M. RijperSchol- tes, d., Hagelingerweg 39, Santpoort; K. HamersAkkerman, d., Kortenaerstraat 42, IJmuiden-Oost; C. J. LeemansVan der Aar, d., Indischestraat 107, Haarlem; M. H. PolakBroersen, z., Lange Nieuw straat 344, IJmuiden; J. A. de Waard Van Meel, z., Frankenstraat 43, Haarlem; T. DekkerSchol, d., Beukenstraat 30, IJmuiden-Oost; A. Pirovano—Six, d., Ja cob van Heemskerkstraat 14 rd., IJmuiden. OVERLEDEN: A. de Niet, 88 j., weduwe van J. J. Zwartveld, Molenstraat 11, Sant poort; H. Kuijk, 77 j., weduwe van W. van Driel, Kennemerlaan 72, IJmuiden; P. J. Bakker, 68 j., echtgenoot van A. M. de Lijster, Keizer Wilhelmstr. 31, IJmuiden; N. Lieman, 68 j., weduwe van P. Veldheer, Lange Nieuwstraat 364, IJmuiden; A. Lind- hout, 77 j., echtgenoot van A. Walkeuter, Lindenstraat 59, IJmuiden. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: A. M. C. Schellekens, schildersbedrijf, Kle verlaan 52 te Haarlem. Rechter-commis- saris mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. A. R. van IJlzinga Veenstra, advocaat en procureur te Haarlem, Zijlstraat 47 rd. H. A. van der Veen, vloerenlegger, Baan- straat 59 te Beverwijk. Rechter-commis- saris mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. A. A. M. Leesberg, advocaat en procureur te Beverwijk. Vondellaan 20. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is geëindigd het fail lissement van A. H. Uitermarkt, Burg. van der Stadtstraat 85 te Zaandam. Rechter commissaris mr. N. Smits. Curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam, Westzijde 51a. Bij arrest van het gerechtshof te Am sterdam is, na hoger beroep, vernietigd het vonnis van de rechtbank te Haarlem van 25 november 1958, waarbij C. G. Nijs- sen, fouragehandelaar, Venneperweg 377 te Nieuw-Vennep, in staat van faillisse ment is verklaard, met benoeming van mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92, tot curator. GEBOREN: 25 jan.: Maria A. C., d. van J. Th. Vonk en M. A. Kos, Dorpsstraat 35 b. Nicolaas J. M., z. van Th. Veeken en J. Breetveld, Nuh. v. d. Veenstraat 35. GETROUWD: 26 jan.: C. J. Zonneveld, te Beverwijk en M. F. Berlee, te Castricum. Advertentie Advertentie Enorme keus in de modernste uitvoeringen in alle prijsklassen X4ZE Compleet v.a1 55*" KINDERRIJWIELEN vanaf 59.- BREESTRAAT 108 BEVERWIJK VELSEN DONDERDAG 29 JANUARI Thalia: „Geen medailles voor spionnen", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: „Trapeze", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. VRIJDAG 30 JANUARI Thalia: „Stella's sleutel", 20 uur. Rex: „Aphrodite, godin der liefde", 20 u. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Raadhuis: Spreekuur wethouder van Openbare Werken, 9.30—12 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 29 JANUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur' „But terfly". Het Centrum, 20 uur: Personeelsvereni ging C. Maters N.V., lezing door Henri Knap. VRIJDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Heimwee". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Radetzky- mars". W. B. Theater, 20 uur: „714 antwoordt niet". Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: Commissie Cultureel Beverwijk, Concert door Noordhollands Philharmonisch Orkest.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11