Ondergang van een Deens schip met 94 man bij Groenland gevreesd Tien gevangenissen (waaronder Haarlem) moeten verdwijnen In Enschedé werd een onontplofte bom onschadelijk gemaakt Na botsing met ijsberg HET WEER SOLEX nu f 375.- Senator Fulbright pleit voor soepeler buitenlands beleid Veiligheidsraad over Israëlische klacht Zoekende trawler moest wijken voor ijsmassa's en hoge zeeën Fanfani partijleider af Vervanging - in vijftien jaar - door drie regionale centra bepleit GEBR.VAN BUGNUM&Zoon Carolina kissing case 9 Amerikaans comité beticht de USIS van vervalsing before ijou Snij! Expert demonteerde in twee minuten de ontsteking Lichte vorst CITROËN 3987.— V'a' 9375.— „Wij zinken langzaam Cubaanse grondwet deels buiten werking EEN BRIL VAN KEI P DAT IS GOED GEZIEN Staatssecretaris wijst Alkmaars dempingsplan af Het woord is aan Molotovs benoeming zou nu geheel van de baan zijn Twee doden in het verkeer STUDIECOMMISSIE CONCLUDEERT: 44e JAARGANG NUMMER 75 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat. 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging na 5 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN- IJ MUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING ZATERDAG 31 JANUARI 1959 Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nummers 12 c. Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman V.S. en V.A.R. achtten dit geen geval voor deze raad NEW YORK (Reuter) De Veilig heidsraad is vrijdag begonnen met de be handeling van een Israëlische klacht be treffende de dood van een Israëlische her der, die op 23 januari door schoten van de Syrische zijde van de grens werd gedood, zoals in een rapport van de UNO-com- missie van toezicht op de naleving van het bestand werd gezegd. De Israëlische afgevaardigde Eban be schuldigde de Syriërs ervan, dat zij het vuur openen, zodra zij iemand aan de Is raëlische kant van de grens zien. Hij sprak van een moord in koelen bloede. De Israë lische regering kon er niet akkoord mee gaan, dat „machinegeweerposten van een buitenlandse mogendheden vrijelijk Israë lische burgers kunnen doden". Omar Loefti van de Verenigde Arabi sche Republiek noemde de Israëlische klacht een propagandastunt en betoogde, dat het speciale orgaan voor incidenten van weinig omvang als het onderhavige de gemengde wapenstilstandscommissie was en niet de Veiligheidsraad. De Brit Pierson Dixon drong aan op strenge instructies door beide partijen van hun grensposten om niet eerder te vuren voordat zij zelf beschoten werden. Israel had reeds verzekerd dat dergelijke instruc ties waren gegeven, maar ook van de V.A.R. zou zulk een verzekering op prijs gesteld worden. Ook de Amerikaan Cabot Lodge vond de Veiligheidsraad in dit geval, waar een gemengde wapenstil standscommissie bestaat, niet de rechte plaats voor een bespreking. Zonder een formele beslissing te nemen of een datum voor hervatting der bespre kingen vast te stellen ging de raad daar na uiteen. Het Amerikaans comité ter bestrijding van rassendiscriminatie te New York, heeft over de affaire van de negerjongetjes die een'blank meisje zouden hebben gezoend, het volgende telegram (vertaald) gezonden aan John Snure jr., hoofdbeambte van de Amerikaanse ambassade (USIS) in Neder land: „Comité ter bestrijding van rassendiscri minatie protesteert ten sterkste tegen be weringen, die de Amerikaanse en Neder landse pers toeschrijven aan de ambassade en aan uzelf omtrent de „Carolina kissing case". Negerjongens bevinden zich in op voedingsgesticht met volstrekt enige reden rassendiscriminatie en niet omdat ze mis dadig zijn, zoals u het Nederlandse volk voorspiegelt. De zaak gunstig voorstellen en vervalsingen omtrent dit geval mogen misschien de autoriteiten van de staat Carolina helpen, maar ze beogen niet het Amerikaanse volk als geheel, noch het Nederlandse volk te helpen, en evenmin de waarheid te dienen". w.g. Weissman, secretaris. Tevens werd een protestbrief van de zelfde strekking gericht aan minister Dulles. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 SUèDE DAMESJASJES IN KLEUREN In nauwelijks twee minuten heeft de heer A. H. Drent uit Breda, plaatsvervan gend hoofd van de Hulpverleningsdienst te Den Haag, de ontsteking verwijderd van een 250 kilo wegende Amerikaanse bom, die in de oorlog in een plantsoentje te Enschede neerkwam, maar niet ontplofte. De Duitsers en na de oorlog ook de Engelsen hebben geprobeerd, het projec tiel onschadelijk te maken, hetgeen toen niet gelukte. Men heeft de bom toer. maar afgedekt met een dikke betonplaat, laten liggen. De omgeving van het plantsoentje op de hoek van de Rozenstraat en de Begonia straat was ontruimd: ongeveer tweehon derd gezinnen hadden tijdelijk hun huizen moeten verlaten. Zieken waren naar de ziekenhuizen overgebracht. Voordat de belangstellenden, onder wie burgemeester W. Thomassen, het terrein om de bom moesten verlaten, vertelde de heer Drent, die rustig bij de kuil stond, De heer A. Brandt van de Hulpver leningsdienst laat zien, hoe de ont steking in de bom bevestigd is geweest. KOPENHAGEN (NTB/Reuter/AFP/UPI). Een ernstige onzeker heid, die van gisteravond af heeft bestaan over het lot van het Deens- Groenlandse vrachtschip Hans Hedtoft (2875 ton), is bezig plaats te maken voor grote verslagenheid. Het radiocontact met het schip, dat omstreeks tien uur vrijdagavond seinde op 20 zeemijlen van Groenlands zuidpunt in zinkende toestand te verkeren als gevolg van een aanvaring met een ijsberg, is sedertdien verbroken. Over het lot van de 94 opvarenden, onder wie 55 passagiers, tast men nog in het duister, maar langzamerhand wordt het ergste gevreesd. Het schip, dat speciaal tegen het gevaar van ijsbergen met extra zware beplating, zeven waterdichte schotten en het modernste reddingsmateriaal was uitgerust, maakte zijn eerste retourreis en wel van Julianehaab op Groenland naar Kopenhagen. Het eerste noodsein werd tegen zes uur opgevangen. Een Duitse trawler, de Johannes Kruess uit Bremerhaven, een vissersboot van de Far Oer, een Deens marinevaartuig en een reddingboot van de kustwacht, de Camp bell, gingen naar de plaats van de ramp onderweg. De Duitser naderde het eerst maar ondervond ex-nstige moeilijkheden van de zes meter hoge golven. Vliegtuig hulp was bij de gegeven weersomstandig heden een orkaanachtige storm tot hedenmorgen toe onmogelijk. De Hedtoft is het vlaggeschip van de Koninklijke Groenlandse Handelmaat schappij. Het voer op eigen risico in een gebied dat niet door internationale ijs- patrouilles bewaakt woi'dt. De opvai'enden zijn allen Denen of Groenlanders. Er zijn vele vrouwen en kinderen aan boord. Het schip staat onder bevel van kapitein Ras mussen, een man die al dertig jaar er varing heeft op de routes in het noordpool- WASHINGTON (Reuter/AFP) De 92-jarige Democratische voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen, Theodore Green, heeft zijn ontslag ingediend. Di plomatieke waarnemers te Washington verwachten dat er voortaan intensievere aandacht aan de buitenlandse politiek zal worden besteed. De 54-jarige senator Ful bright wordt beschouwd als de waarschijn lijke opvolger van Green. Hij is 54 jaar en een van de best geïnfoi-meerde senatoren op het gebied der buitenlandse politiek. Fulbright verklaarde vrijdagavond dat hij voorstander is van pogingen om met de Sovjet-Unie over Duitsland en het denk beeld van een „disengagement" in Europa te spreken. Voorts is hij van oordeel dat de Verenigde Staten de mogelijkheid van een „Algehele regeling met China" moe ten onderzoeken. Mikojan's voorstel om de Russische en de westelijke strijdkrach- Vei-wachting tot moi-genavond: Droog en overdag zonnig weet niet een matige, nu en dan vrij krachtige wind tussen noord en noordoost. Vannacht overwe gend lichte vorst. Morgenmid dag temperaturen enkele graden boven nul. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S WAARIN OPGENOMEN ERBIJ ten van de Elbe terug te trekken, noem de hij „het bespx-eken waard". Volgens hem zou het overleg tussen Oost en West moeten beginnen op laag niveau. Hij acht het niet verstandig de regeringsleiders in de besprekingen te betrekken, voordat er bij verkennende onderhandelingen zou zijn gebleken dat er kans op een of ander ak- koox*d zou zijn. „Ik ben er niet optimistisch over dat de Russen een akkoord tot stand brengen. Ik zou echter willen zien dat zij in het defensief werden gesteld omdat zij geen akkoord tot stand brengen. Wij zijn erg traag geweest met tegenvoorstellen. Wij hebben erg weinig oorspi-onkelijkheid en verbeeldingskracht getoond om iets voor te stellen dat zou kunnen leiden tot een redelijke oplossing". Ik kan moeilijk het denkbeeld aanvaarden dat het absoluut onmogelijk is met de Russen zaken te doen. Het kan zo zijn, maar ik geloof niet dat we dit al helemaal bewezen hebben, aldus Fulbright Over Dulles, op wiens politiek hij dikwijls critiek heeft geleverd, zei Fulbright dat hij niet denkt dat er grote verschillen in doelstellingen zijn, maar wel verschillen in benadering. Hij is het niet met Dulles eens geweest over het intrekken van het aanbod.van steun aan Egypte voor de As- soean-dam in 1956. Hij wilde echter niet de mening vex-breiden dat hij met hem een „vete" heeft. Advertentie 2CV I.D. 19 Hoofdagent voor Haarlem en omstreken VAN LOON'S AUTOMOBIELBEDRIJF Korte Kleverlaan 30-38 Bloemendaal Telefoon 51301 gebied. De Hans Hedtoft was op 17 decem ber aan de Groenlandse maatschappij op geleverd. Niets gevonden Een woordvoerder van de Amerikaanse kustwacht verklaarde in New York, dat men bericht had ontvangen van de kust vaarder Campbell, die eveneens te hulp is gesneld, dat hij om ongeveer vier uur ra diocontact had gekregen met de Duitse trawler Johannes Kruess en dat de kapi tein van dit schip gezegd had dat hij de in het S.O.S.-bericht vermelde plaats des on- heiis bereikt had, maar niets had aange- tx-offen. De Campbell zelf had bericht, dat zij nog honderden mijlen moest varen om de plaats waar de Hans Hedtoft in nood zou verkeren, te bereiken en dat zij pas zater dagmiddag om vier uur op deze plek zou kunnen axTiveren. Volgens de woordvoer der van de Amei-ikaanse kustwacht zou de kleine Westduitse visserijkruiser Poseidon (934 ton) het derde schip zijn dat aan het reddingswerk deelneemt. De Poseidon had in de looo van de nacht meegedeeld, dat zij nog 180 mijl verwijderd was van de piaats van de ramp. Uit Julianehaab op Groenland had men voorts nog de telegrafische mededeling ontvangen, dat de Hans Hedtoft vrijdag avond geseind had „wij zinken", maar het staat niet vast dat men op Groenland de tekst van de x-adioboodschap iuist heeft weergegeven gezien de moeilijke radio verbindingen. IJs en hoge zee De Johannes Kruess seinde later, dat zij het zoeken naar de Hans Hedtoft heeft moeten staken, omdat zij gevaar loopt andei-s door het ijs te worden ingesloten. De Westduitse trawler, die acht uur in het gebied had rondgevaren, berichtte dat hij lichten, noch x-eddingboten van de Deen heeft gezien. Functionarissen van de Amerikaanse kustwacht zeiden dat stor men. gepaard gaande met regen- en sneeuwbuien, nog steeds het gebied teis teren waar de Hans Hedtoft zich bevindt. De kans op redding wordt steeds kleiner, zo zei men. Een met radar uitgeruste Superconstel- lation van de Amerikaanse marine is zater dagmorgen om zeven uur uit de marine basis Argentia vertrokken om te trachten de Hans Hedtoft op te sporen. Een tweede Supercons.tellation zou om elf uur ver trekken. Het hoofdkantoor van de Gx-oenlandse handelmaatschappij in Kopenhagen ver klaarde om half tien vanmorgen, dat de mogelijkheid bestaat, dat de Hans Hedtoft vriidagavond met alle machines buiten werking op drift is geraakt. Deze ver klaring was gebaseerd op de theox-ie dat het zwijgen van de Hans Hedtoft ook kan worden toegeschreven aan het uitvallen van de scheepsmachines. Deskundigen wezen op het feit, dat het schip in zijn x-adioseinen nimmer had gewaagd van po gingen de reddingboten te gebruiken. Der gelijke pogingen bij een dergelijke hoge zee zouden overigens toch vergeefs zijn geweest. KOPENHAGEN (UPI) De konink lijke Groenlandse Handelmaatschappij publiceerde de opeenvolgende nood seinen van haar vlaggeschip de „Hans Hedtoft": 17.45 uur: „Wij zijn tegen een ijsberg gebotst. Een groot lek. Machinekamer vult zich met water". 18.14 uur: „Wij hebben onmiddellijk hulp nodig". 20.30 uur: Noodsignaal van noodzen- der van schip (te zwak om door andere radio-stations dan de Groenlandse Prins Christianssund radio-ontvangers te worden opgevangen): „Wij zinken lang zaam. Hebben onmiddellijke hulp van alle schepen in de omgeving nodig". 22.06 uur: Noodsignaal, doorgegeven door Duitse trawler Johannes Kruess. Dit gaf als positie 59.5 graden noorder breedte en 43.00 westerlengte. HAVANA (UPI) —De Cubaanse rege ring heeft drie artikelen van de grondwet voor de tijd van drie maanden buiten wer king gesteld, met het doel de revolutionai re tribunalen groter bevoegdheden te ge ven bij de berechting van oorlogsmisda- digex-s. De buitenwerkingstelling betreft onder meer de bepaling dat geen verdachte lan ger dan 72 uur in arrest mag wox-den ge houden zonder te worden voox-geleid en dat militaire en burgerlijke vei'dachten voor respectievelijk militaire en burger- lijke rechtbanken terecht moeten staan. De tribunalen zullen burgers en militairen kunnen berechten en verdachten zolang kunnen vasthouden als noodzakelijk wordt geacht. Vrijdagavond zijn de processen in het fort Cabana hervat. Er wordt thans meer spoed gemaakt bij de berechtingen. Vrij dag zijn weer 13 „oorlogsmisdadigers" door vuurpelotons tex-echtgesteld vijf in Manzanilla en acht in Victoria de las Tu nas in de provincie Oriënte. De terechtge- stelden waren leden van het Cubaanse le ger en het privé-leger van de voormalige senator Rolando Masferrer. Advertentie GROTE HOUTSTRAAT NAAST LUXOR De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. R. G. A. Höppener, heeft B. en W. van Alkmaar laten weten, dat hij met de rijkscommissie voor Monumentenzorg, oplossingen voor de sanering van Alkmaars binnenstad mogelijk acht, waardoor het karakter van de stad niet zal worden aangetast. De staatssecx-etaris deelt het college uitdruk kelijk mede, dat hij aan de uitvoering van het gi-achtendempingsplan niet kan meae- werken door het verlenen van sloopver gunningen voor de in de voorlopige lijst van Nederlandse monumenten vei-melde percelen en bruggen. De staatssecretaris wijst er in zijn brief op, dat aan het plan van prof. Wieger Bruin geen verantwoox-de prognose van de toekomstige verkeerseisen voorafging, evenmin als een onderzoek naar de functie van de winkels en bedrijven. De gepro jecteerde doorbraak dwars door de stad noemt hij geen verbetering temeer daar de fraaiste grachten van Alkmaar bij uit- voering van dit doox-braakplan gedempt zouden moeten worden. Ook de planologische dienst van Noord holland heeft zich uitgesproken tegen het sanex-ingsplan van prof. Wieger Bruin. waarin hij enkele minuten later zijn gevaarlijk werk zou beginnen, het onbe grijpelijk te vinden, dat de bom was blijven liggen en dat Duitse, Engelse en Neder landse experts haar niet hadden gedemon teerd. Toen de betonplaat er af kwam, was er niets bijzonder aan de bom te zien. De mensen die indertijd beton hebben gestoi't op het projectiel, hebben een groot risico gelopen, aldus de heer Drent. Hij veronder stelde, dat de experts de ontsteking niet herkend hebben. Deze zat een beetje vast in het beton. Maar deze ontsteking is van koper en roest dus niet, zodat men hem er bijna met de hand uit kan draaien. Dat valt allemaal wel mee, zei de heer Drent. De heer Drent werd geassisteerd door de heer H. E. van Heesch uit Venlo, die reeds in de ooi-log is begonnen met het demon teren van projectielen, alsmede de heer A. Brandt, groepscommandant te Nijmegen van de Hulpverleningsdienst. De heer Van Heesch, een veteraan op dit gebied, zei dat het hier een G.D.-bom betrof, hetgeen de afkorting is van General Purpose. De Ame rikanen gebruikten deze bommen voor al lerlei doeleinden. Zij hebben een enorme luchtdrukwerking en vagen in de buurt alles weg. Het was de meest gebruikte bij de Amei-ikaanse strategische luchtmacht. „Het is veel beter, dat wij hem er uit halen," zei hij, „want je weet nooit, wat er over twintig jaren kan gebeuren, als men in de omgeving eens zou gaan heien." Om drie uur stapte de heer Drer.t in de vier meter diepe kuil. In de omgeving heerste een ijzingwekkende stilte. Om kwart over drie kwam hij met de ontste king van de bom in de hand bij de wach tenden in een andere straat om de hoek. De demontage was volledig gelukt. „In twee minuten was de ontsteking eruit," zei de heer Drent. Even later gaven de sirenes het sein dat alles veilig was. ROME (UPI) De Italiaanse demissio naire premier Amintore Fanfani is afge treden als secretaris-generaal van de christen-democratische partij. Zijn aftre den is een volslagen verrassing en vormt de climax in de moeilijkheden binnen de partij, waardoor hij zes dagen geleden genoodzaakt was als premier af te treden. Anonymus: Men mag niemand veroordelen, voordat men zijn hele levensgeschiedenis kent en dan zeker niet meer. MOSKOU (UPI) Diplomatieke krin gen in Moskou achten het in hoge mate onwaarschijnlijk dat oud-minister Molo- tov tot ambassadeur van de Sovjet-Unie in Den Haag zal worden benoemd. Men wijst hierbij op de felle aanvallen die gedurende het partijcongres op de anti-partijgx-oep zijn gedaan. Molotov's benoeming tot ambassadeur in Den Haag is wel nooit officieel bekendgemaakt, maar men meent dat de Russische regering Den Haag wel heeft gepolst of zij agrément zou verlenen. Men denkt dat de Nederlandse regering haar agrément niet zou verlenen aan de benoeming van een ambassadeur die volgens recente uitlatingen niet alleen het vertrouwen van de Russische regering mist maar zelfs van sabotage van de bui tenlandse politiek wordt beschuldigd. Men gelooft enerzijds niet dat Moskou Molotov zal benoemen en anderzijds even min dat Den Haag hem zal aanvaarden. Ook op de vierde dag van het 21ste par tijcongres zijn beschuldigingen gericht tot het revisionisme en de anti-partijgroep in Moskou is men het er niet over eens of dit betekent dat er een groots opgezette zui vering komt. Ook vermoedt men dat de leden van de anti-partij groep door het congres gedagvaard zouden worden, om hun zonden te belijden. Ook daarvoor zijn echter nog geen aanduidingen gevonden. Op de Schiphohveg onder Badhoeve dorp is donderdagnacht om tien voor half een een 69-jarige inwoner van Hoofd dorp, de heer H. Vos, bij het oversteken door een autobus aangereden en ter plaat se overleden. Toen het ongeluk gebeurde was het zeer mistig. In de afgelopen nacht om ongeveer half vier is een auto bestuurd door de 47-jarige autohandelaar R. Stikfort uit Stadskanaal onder een vrachtauto terechtgekomen. S. was op slag dood. De vrachtauto stond on der een vex-lichte lantaarn te Stads kanaal. Waarschijnlijk is het ongeval ontstaan doordat de weg zeer glad was. De strafgevangenissen in Den Haag en Rotterdam moeten worden afgekeurd. Zij zijn, evenals de gevangenis te Roermond, geschikt te maken als huizen van bewaring. De gestichten in Groningen, Zutfen en Vught kunnen als gevangenis gehandhaafd blijven. De resterende gevangenissen te Alkmaar, Arnhem, Breda, Haarlem, Hoorn, Leeuwarden, Nox-g en Winschoten moeten buiten gebruik worden gesteld, inplaats daarvan moeten drie regionale centra (voor het midden, oosten en noorden des lands, het westen en het zuiden en het zuid-oosten van het land) worden gebouwd. Daarna moet worden overgegaan tot de bouw van een gesticht voor gedetineerden, die meer dan noi-male beveiliging behoeven. De kosten van dit alles zullen ongeveer 36 miljoen gulden belopen. Uitvoering der plannen zal ongeveer 10 a 15 jaar vergen. Dit wordt meege- deeld in een heden gepubliceerd rapport van een stsatscom- x missie van onderzoek, waarin geconcludeerd wordt dat het geen aanbeveling verdient, de bestaande ver ouderde gebouwen te veel te willen oplap pen. Dit wil niet zeg gen, dat elke inciden tele verbetering ach terwege moet blijven. De commissie komt verder tot de conclu sie, dat de „peniten- tiair-sociale opneem baarheid" vrijwel overal onvoldoende tot slecht is. Ontruimingsplan Na de bouw van een gevangeniscen trum voor 500 man, bestemd voor het midden, oosten en noor den van het land, zou de gevangenis I in Den Haag kunnen worden ontruimd. Deze kan worden bestemd tot huis van bewa ring. Het afgekeurde Huis van Bewaring II zou dan buiten gebruik kunnen worden gesteld. De gestichten „Blankenbosch", „Berg- veen" en „Norgerhaven" of „Essex-heem" te Nox-g zouden eveneens kunnen worden af geschreven. In een tweede fase zouden de voorzieningen met betrekking tot de onder brenging van de strafrechtelijk meerder jarige, jeugdige delinquenten (van 1830 jaar) getroffen moeten worden. Na gereed koming hiervan zou de bijzondere straf gevangenis voor jonge mannen te Zutfen aangewezen kunnen worden voor de de tentie van zeer negatief ingestelde delin quenten. Hierdoor zou het mogelijk wor den, de gevangenis in Leeuwarden te ont ruimen. Het centrum voor de delinquenten uit het westen zou eveneens plaats moeten bieden aan 500 man. Daarna kunnen de gevangenissen te Alkmaar en Haarlem worden ontruimd en de gevangenis voor mannen te Rotterdam bestemd worden voor huis van bewaring. Na het tot stand komen van het derde regionale centrum zouden de gevangenissen te Hoorn en Arnhem buiten gebruik kun nen worden gesteld en kan de gevangenis te Roermond Huis van Bewaring worden. De zware gevallen Tenslotte zou een gesticht moeten wor den gebouwd voor de gedetineerden, die meer dan normale beveiliging nodig heb ben. Na gereedkoming zou de gevangenis in Breda kunnen worden opgeheven. Dan kan ook worden overwogen, in hoeverre nadere voorzieningen nodig zijn in verband met de bouw van een centraal ziekenhuis voor het gevangeniswezen, dat volgens reeds bestaande plannen in het complex van de gestichten te Den Haag zal worden gevestigd. Advertentie Het grote nieuws van 1959 (zonder accessoires) Solex- en RAP-service-statlon Meervlietstraat 69 - Velsen-Zuid Tel 5701

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 1