Waardering voor voortreffelijke en sympathieke politieman Met nieuwe conventie kunnen vissoorten worden beschermd Gemengde visserij zal nog wel problemen blijven opleveren Havenberichten Laatste commando na drieëntwintig jaar dienen aan zijn goede korps voor RIJLES ZATERDAG 31 JANUARI 1959 COMMISSARIS J. P. WEYBURG NEEMT AFSCHEID is „SUCCES- Schepen, rederijen en werven Röbken (Terrasvogels) speelt laatste wedstrijd Uitslagen en programma volleybalwedstrijden Zeeman pas op Filmavond voor land en tuinbouwers Stella s sleutel DR. P. KORRING A IN DE ZANDHOEVE A phrodite Geslaagd Heimwee Radetzkymars „714" antwoordt niet ER MOET IETS in het hart van de voortreffelijke en sympathieke politieman J. P. Weyhurg zijn gebroken, toen hoofdinspecteur Sepp gistermorgen in het hoofdbureau plotseling zijn witte handschoenen aantrok en het keurig in de houding staande Velsense politickorps voor het laatst aan hem present meldde. Hij liet het echter niet merken. Op rustige wijze commandeerde hij het korps op de plaats rust. Zijn korps, dat hij als commissaris dankte voor het in hem gestelde vertrouwen gedurende drieëntwintig jaar. Hèt korps, dat hij in die drieëntwintig jaar tot een hechte eenheid smeedde en leerde, dat de politie geen boeman is, maar een dienaar van de burgerij, zoals burgemeester mr. M. M. Kwint tijdens de officiële afscheidsreceptie in het late middaguur op het raadhuis in zijn toespraak tot de scheidende Velsense com missaris opmerkte. Een commissaris, die op zijn vijfenzestigste verjaardag terug kan zien op uitstekend, werk. Een commissaris, die Veisen een modern en voor treffelijk politiekorps heeft bezorgd. DE BELANGSTELLING voor het af scheid van de heer Weijburg was groot. Korpschefs van vele politiekorpsen in de omtrek waren in de stemmige raadzaal van Velsen aanwezig, toen de heer Weij burg en zijn familieleden door het colle ge van burgemeester en wethouders wer den ontvangen. Achter de groene college tafel had ook jonkheer Beelaerts van Blokland plaats genomen als vertegen woordiger van de commissaris der koning in. In de zaal waren behalve vertegenwoor digers van politiekorpsen, ook de hoofden van dienst van de gemeente Velsen aan wezig en voorts vertegenwoordigers van de rechterlijke macht, ondermeer de offi cier van Justitie mr. G. W. F. van der Valk Bouman, het hoofd van de arrondis sementsrechtbank mr. Feitsma, vertegen woordigers van het oude wapen der ma rechaussee, scheepvaartinspectie, be scherming bevolking en talrijke bedrijven. Vier perioden Burgemeester mr. M. M. Kwint verdeel de zijn kennis over de mens, de sympa thieke politieman en de voortreffelijke vakman, die J. P. Weyburg heet, over vier perioden. Zijn eerste contact met hem dateerde uit zijn studententijd in Utrecht. „Ik was toen nog student. U was al een be langrijk man. Wij kwamen bij u aan het bureau aan de Ganzenmarkt om toestem ming te vragen voor de optochten van ons korps. Toen al maakte het optreden van u indruk op mij", zei mr. M. M. Kwint. Het tweede contact dateerde uit de pe riode, waarin de heer J. P. Weyburg als hoofd van de verkeerspolitie in Utrecht op trad. „Voor de derde maal leerde ik u ken nen, toen u achter,,het buiten Beecken- steyn op een prachtige en warme dag tot commissaris, van politie te- Velsen...wer^l. geïnstalleerd. Met uw grote energie, werk kracht en vooral vakmanschap -is u daar na begonnen aan de opbouw van Velsens politiekorps. Een prachtig stuk werk, dat zijn bekroning vond in de opening van het nieuwe bureau aan het Tiberiusplein en kele dagen voor de tweede wereldoorlog", zo sprak mr. M. M. Kwint. De tweede wereldoorlog was voor de heer Weyburg een periode, waarin hij het uiter mate moeilijk had „Wij hadden een slech te naam in die dagen. U, de heer Suwerink en ik. We hadden altijd moeilijkheden met de Duitsers", merkte mr. M. M. Kwint, gravend in zijn herinneringen, op. „Arresteer Weyburg" Het contact tussen mr. M. M. Kwint en de commissaris werd op een dag ruw ver broken, toen de heer Weyburg als commis saris een telegram van de S. D. ont ving. Een unieke gebeurtenis. Een tele gram gericht aan de commissaris van po litie te Velsen, dat uit twee woorden be stond: „Arresteer Weyburg!". De hear Weyburg wachtte deze arresta tie niet af, maar liep tenslotte toch in een Duitse val en werd na opsluiting in de ge vangenis bij de Weteringschans als gijze laar in St. Michelsgestel gevangen ge zet. Burgemeester mr. M. M. Kwint schets te, dat zelfs de opsluiting in een Duitse ge vangenis de kracht van de heer Weyburg niet brak. Hij kwam terug in deze omge ving. „En leerde het voorrecht, het prive- lege, ik zou het ook willen noemen, de ge nade van het verzet tegen de vijand ken nen. Hij gedroeg zich als een voortreffelijk vaderlander", aldus mr. M. M. Kwint, die het vierde contact met de heer Weyburg, de naoorlogse periode noemde. „Hij kwam hier terug als chef van het politiekorps en wat hij aantrof was puin, puin en nog eens puin. Een gedemorali- Advertentie •T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 De Poolse scheepsbouwindustrie heeft opdracht ontvangen van de Sovjet-Unie voor de bouw van 12 fabriekstrawlers. De schepen zullen 85 meter lang worden en krijgen een laadvermogen van 1200 ton. De bemanning zal uit 118 koppen bestaan en de trawlers zullen de visserij uitoefe nen in de Barentszee en Witte Zee. De sleepboot „Holland" van de Rederij Doeksen is gedurende een maand voor re paratie in Amsterdam geweest en ver trok woensdag weer naar West-Terschel ling. De N. V. Dordtse Petroleum Maat schappij heeft haar motortankschip „Be- tiri" naar Engeland verkocht. De coaster „Erkalin" van H. Westers te Groningen is aan een Duitse rederij over gegaan. De „Bestevaer". die het eigendom is ge weest van J. J. Weeber, zal voortaan on der Deense vlag varen. seerde bevolking. Een vernietigd politie korps. Hij moest van voren af aan weer beginnen". Mr. M. M. Kwint meende, dat er echter voor de heer Weyburg reden is om met te vredenheid terug te zien op die naoorlog se periode. Velsen heeft wederom een voortreffelijk politiekorps. Er is een nieuw bureau aan de haven gebouwd. In Santpoort is een nieuw bureau in aan bouw. En de bouw van een bureau in Vel- sen-Noord is in de pen. Televisie-tunnel Burgemeester mr. M. M. Kwint eerde de scheidende commissaris ook als een man, die van noviteiten houdt. Hij introduceerde de bandrecorder bij de rechtspraak. De kans, dat zijn plan om de bewaking van de Velsertunnel met be hulp van televisie te vereenvoudigen, zal worden uitgevoerd, is niet gering. Zijn op volger zal er aan kunnen werken. Zoals zijn opvolger óók zal kunnen werken aan de oprichting van een kleine brigade bere den politie voor de bewaking van strand en duinen. Mr. M. M. Kwint merkte tenslotte op, dat hij in die drieëntwintig jaar, die de heer Weyburg als commissaris heeft vol- gemaakt, nimmer verschillen van mening met hem heeft gehad. ,,En hij is geen ge makkelijk man, terwijl men van mij het zelfde zegt". Ook aan de sportieve kwaliteiten van de heer Weyburg en zijn werk in het vereni gingsleven besteedde mr. M. M. Kwint de nodige aandacht. Hij onderstreepte zijn woorden materieel door als geschenk van het gemeentebestuur een kleinbeeldca- mera met bijbehorend vergrotingsappa raat te overhandigen NA MR. M. M. KWINT was het woord aan de-keeivJ. Fonteyne,. commissaris» van> 'de Haarlemse politie, die sprak als goede 'buucma.n .en teven^^s vertegenwoordiger van het landelijk contact hoofdcommissa rissen en commissarissen van politie en de politieschool. Hij prees de heer Wey burg voor de wijze waarop deze samen werking tussen de politiekorpsen in Ken- nemerland heeft bevorderd en voor zijn grote aandeel in de organisaties van de politie. Het boek „Buiswater" overhandig de de heer Fonteyne als geschenk aan de heer Weyburg. Als voorzitter van de kring diensthoof den in Velsen sprak de heer P. Waarden burg, directeur van sociale zaken. Hij gaf een frappant voorbeeld van het vakman schap van de heer Weyburg. Namens de hoogovens werd het woord gevoerd door ir. F. W. Spies, die zeide, dat de Hoog ovens de heer Weyburg „met enige smart in hun hart zien verdwijnen." Hij dankte de heer Weyburg voor de Zondag speelt de 42-jarige Terrasvogels- speler Hein Röbken tegen DIO zijn laatste wedstrijd voor het eerste elftal. Er zijn deze week weer verschillende volleybalwedstrijden geweest, die alle een normale uitslag te zien gaven. In de eerste klas dames liet DEM zich niet verrassen door de Kennemer reserves en won met 3-1. PSV won met 0-3 van VCY 1. Bij de her enin de eerste klas ging DEM 1 met 0-3 ten onder tegen Sportbond 1, maar deze verloor weer van VCY 1. Tyfoon 1 won royaal van PSV en VCK gaf de VCY-reser ves geen schijn van kans. De uitslagen waren: dames eerste klas: DEM 1—Kennemers 2 3-1, VCY 1—PSV 1 0-3; heren eerste klas DEM 1Sportbond 1 0-3, Sportbond 1—VCY 1 1-3, PSV 1— Tyfoon 1 0-3, VCY 2—VCK 2 0-3. dames tweede klas: VCK 2Sportbond 2 3-1; heren tweede klas. Tyfoon 2Tyfoon 4 3-0, Tyfoon 3—DEM 2 3-0, Sportbond 3—VCK 2 3-1. Het wedstrijdprogramma voor de komen, de week luidt als volgt: 2 februari: dames tweede klas: DEM 3—VGV 2, 19.30 uur; DEM 2—VSV 2 20.20 uur; heren eerste klas: DEM 1Tyfoon 1 21.10 uur; alle wed strijden worden gespeeld in de Margriet- school te Beverwijk; heren tweede klas: Tyfoon 4VCK 2 19.30 uur, in de Plan tage ULO-school te Beverwijk. Op 3 februari spelen in de dames eerste klas VSV 1VGV 1 19.30 uur; heren twee de klas: VSV 1Sportbond 3 20.20 uur; heren eerste klas VCK 1—VCY 1 21.10 uur, in het Gymnasium te Velsen. Op 4 februari: heren eerste klas: PSV 1 Sportbond 1 19.30 uur; dames tweede klas: Kennemers 3Sportbond 2 20.20 uur; da mes eerste klas: SportbondPSV 1 21.10 uur, alle wedstrijden in Gymnasium Velsen. De toneelvereniging „Hooger Geest Ghe- sellen" zal op zaterdag, 7 februari in het hervormd jeugdgebouw aan de Rem- brandtlaan een uitvoering geven van het door Philip King en Falkland Cary en door Alfred Pleiter vertaalde blijspel „Zeeman pas op". De originele titel van dif spel in drie bedrijven is „Sailor beware". De regie voert Willem van der Veer. voortreffelijke samenwerking gedurende lange jaren en onderstreepte deze dank in materiële vorm door de aanbieding van een prachtig schilderij van zijn bedrijf. De Beverwijkse korpschef, de heer L. H. Molenaar sprak namens de vereniging van hoge politieambtenaren afdeling Haarlem cn Omstreken en de heer C. M. Tuntler als inspecteur van de scheepvaart inspectie. Oud-Commissaris J. P. Weyburg had ten slotte zélf het laatste woord, waarin hij met nadruk verklaarde nimmer be rouw te hebben gehad van zijn besluit om van Utrecht naar Velsen te trekken. „Het was hier prettig werken." Burgemeester Kwint biedt namens het gemeentebestuur de scheidende politie commissaris J. P. Weyburg een ge schenk (een kleinbeeldcamera en vergrotingsappo.raat) aan. Voor leden van de Land- en Tuinbouw Bond werden vrijdagavond in de K.S.A. te Beverwijk interessante films vertoond door de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst. De tuinder en de landbouwer moeten vandaag de dag heel wat weten van machines, want steeds meer gaat men er toe over zoveel mogelijk niet met de handen te doen. Maar als men voor het geringste kleinigheidje een monteur moet halen, loopt de kostprijs van het produkt te hoog op. Het is heel nuttig als iemand timmeren kan, maar daar hoort een voorraad gereedschap bij en dat moet bij de hand zijn. Op de scholen voor landbouwers en tuinders leren de leerlingen deze dingen, zoals een filmpje te zien gaf. Een andere film behandelde bemestings problemen. Maar raak strooien wordt een dure geschiedenis. Dikwijls wordt te veel of te weinig mest toegediend. De aanstaan de tuin. en landbouwers leren op school hoe zij hun grond behoren te behandelen en dit was in een fraaie kleurenfilm te zien. Men zag ook de verschillende inkuil- methoden voor het bewaren van veevoe ders. Heel leerzaam was de film ever het brandgevaar op de boerderij. Na de pauze werden enige ontspannings films vertoond. Advertentie (Thalia) Naar de roman van Jan de Hertog is deze film gemaakt, die vertelt van een jonge vrouw, wonend op een flat, die zij deelde met een tijdens de oorlog ter zee omgekomen kapi tein. Hij vertrouwde de duplicaatsleutel van de woning toe aan zijn beste vriend, die het meisje de doodstijding bracht en voor haar bleef zorgen. Maar de oor log maakt de zeevaart riskant. De duplicaat sleutel wordt steeds weer aan andere han den toevertrouwd: telkens zorgen andere mannen voor Stella en zorgt zij voor hen. Tot zij een hunner liefkrijgt. Het bericht van zijn dood berust op een misverstand. Wanneer hij echter op komt dagen neemt ze het hem zeer kwalijk dat hij de dupli caatsleutel aan zijn vriend had toever trouwd. Hun liefde ging toch boven deze gewoonte uit. Ze verdwijnt. De kapitein zweert dat hij haar ooit terugvinden zal. Achter heel deze ogenschijnlijk nogal banale geschiedenis leeft de weemoed van het sterven, dat iedere man op zee bedreigt. Die weemoed is ook in de film overge komen. Ze vertelt het verhaal van Stella en haar medebewoners rustig en zonder over dreven sentimentaliteit. Sofia Loren speelt Stella 7 's heel ingehouden. De regie van Carol Reed is daaraan niet vreemd. Mer. herkent de vaste hand. waarmee deze grote regisseur werkt in vele scènes. Zondagmiddag draait „Tarzan en de ver- (Van een onzer verslaggevers) OP DE DERTIENDE VISSERIJBIJEENKOMST in de Volkshogeschool ..De Zandhoeve" in Bergen (N.H.) heeft dr. P. Korringa, directeur van het rijks instituut voor visserij-onderzoek in IJmuiden, een inleiding gehouden over het onderwerp „Welk resultaat is er voor de Nederlandse zeevisserij te verwachten van overbevissingsmaatregelen". Hij kwam tot de conclusie, dat de nieuwe conventie, waartoe men in Londen tijdens de internationale conferentie heeft besloten, in principe de mogelijkheid opent, alle vissoorten te beschermen. Dit kan vooral worden bereikt door vergroting van de maaswijdte en een minder intensieve visserij. „Gesloten seizoenen en gesloten terreinen". De totale opbrengst van het Noordzeegebied, zoals dit in de conventie is bepaald, zou dan uiteindelijk groter worden. Vooral voor de tongenvisseri] biedt de nieuwe con ventie, die door dr. Korringa een „waterdichte grondwet" werd genoemd, grote voordelen. Van de vergroting van de maaswijdte voor de jacht op schol en kabeljauw ver wachtte dr. Korringa geen gouden bergen. Wat de gemengde visserij betreft het jagen op rondvis als schelvis en tegelijker tijd ook op haring stelde hij, dat hier vooral eerlijk zal moeten worden gewerkt. De gemengde visserij zal echter in het ge hele bestel van beschermingsmaatregelen een teer punt blijven. Veel misvattingen „Het onderwerp, dat ik voor deze lezing heb gekozen, is heel vaak aan de orde ge weest", zei dr. Korringa. Er bestaan ech ter nog altiid ernstige misvattingen over dit onderwerp. Het probleem heeft vele facetten. De kennis daarover wordt steeds groter. Het gehele begrip overbevissings maatregelen is aan een evolutie onder hevig. Dr. Korringa vatte het begrip overbe- vissing samen als een ondoelmatige wijze van beheer van het kapitaal van de na tuur. Wij mogen niet zeggen, dat er sprake is van overbevissing, wanneer de vangsten dalen. Wii kunnen echter ook niet stellen, dat er geen overbevissing is, wanneer de vangsten stijgen. Als voorbeeld nam dr. Korringa de tongenvisserij, die na de tweede wereld oorlog zeer sterk is gestegen en waarin Nederland thans het grootste aandeel heeft. „Als wij de vangsten gaan bekijken, dan ziet men echter een heel groot percen tage kleine tong, die niet de gelegenheid krijgt een redelijke maat te bereiken". „Wij geven ze geen kans om oud te wor den. Als wij echter netten met iets grotere mazen bijvoorbeeld 8 cm gebruiken en wat minder intensief visten, dan zou de opbrengst in kilo's met elf percent en de besommingen met 15 percent worden ver meerderd. Dit betekent, dat de 5 millimeter grotere maaswijdte 15 percent meer op brengt. De hoeveelheid tong, die wordt ge vangen is voorts in sterke mate afhankelijk van de natuurlijke omstandigheden. De natuur moet meehelpen", zei dr. Korringa. Gevoelige larfjes De larfjes van de tong zijn zeer gevoelig voor de temperatuur van het water. Bij hogere temperaturen gedijen zij het best. De tong is een zuidelijke vis. Als er een warme zomer is geweest zoals in 1947, dan ziet men de tongenvangsten met sprongen stijgen aldus dr. Korringa. Hij schetste de larven van de tongen óók als fijnproevers. Lang niet alles wat er aan voedsel in het zeewater aanwezig is, wordt door de tongenlarf geslikt. Deze larf is nogal kieskeurig. Hier is sprake van een geluksfactor, daar zelfs de knapste biologen de planktonont wikkeling niet kunnen regelen. Stromingen beïnvloeden de stand van de tongen evenzeer. Bovendien verdwijnen heel wat jonge tongen in de magen van andere vissen. DE NATUUR IS de laatste jaren nogal goedgeefs geweest. Hierin moet cle stij ging van de tongenvangsten worden ge- zoent. Er verschijnt echter heel wat kleine tong aan de markt, zodat hier tóch sprake is van een overbevissing. De tongenstand leidt dan ook jaarlijks een verlies van 60 percent. Vergroting van de maaswijdte brengt hiervoor alleen maar voordeel. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Francina van Uddevalla, zout laden IJmuiden: Antarctica, Hun- neborstrand; Lijnbaansgracht, Sornaes; Muphrid N, Birkenhead: Spaarnestroom, Fawley; Limfjord, Bergkvara; Jans, Londen; Peperkust, Dakar; Lu cas Bols II, Sornaes; Yewhlll, Dover, cokesbreeze voor P.E.N.; National Prestige, van IJmuiden naar Westhaven Amsterdam; Flevo, Oporto; Ilias, Rije- ka; Clothilda M, Newhaven, kunstmest laden Hoogovens; Ponza, Bergkvara; Gouweborg, Stock holm: Ville de Montreal, Duinkerken; Wajia. Kot- ka, cellulose voor Velsen; Bertha Kienas, Stettin; Giorgios, Batoem; Quo Vadis, Swansea: Nordica, Antwerpen; Jop, Kopenhagen; Tom Vasteras, erts voor Hoogovens; Huseyin, Karelya; Atlantic Triumph, Puerto Ordaz; Code, Morphon Bay; Tempo, Grangemouth; Kora, Rotterdam, laden Hoogovens; Wulp, Rotterdam; Vechtatroom, Swansea. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Mosor van Aberdeen; Laagkerk, Abu Lenima, erts voor Hoogovens; Summerset Coast, Swansea; Johann Hermann, Vasteras; Argos, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Marcella naar Hamburg; Francina, Figo, zout van IJmuiden, Nero, Hamburg; Lelystad, Rotterdam; Volhar ding. Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Swift naar Harlingen: Paul Westers, Fredrikshavn; Grebbe- stroom, Manchester; Contact, Skive: Fernland, Hamburg; Willemstad, Southampton; Fambo, Rotterdam; Rigel, Helsinki; Belfort, Le Havre; Mentor, Curagao; Graal Muritz, Naskov; Titus. Trinidad; Zaanstroom, Londen; Kylebrook, Tyne; Herman Buisman, Dublin. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De Aiifpef-pBit>g-,van: .«.emensde.,-visserij- brengt Nederland ten opzichte van het burtenJandr in-een- moeilijk parket, meende dr. Korringa. De gemengde visserij brengt een zekere schade toe aan de visstand. Maar levert winst op juist in die maanden, waarin er heel veel vraag is naar haring en makreel. Rondvis maakt de besom mingen goed in de tijd, waarin haring en makreel schaars zijn. De Duitsers vangen bij de haring en makreel veel koolvis. Om deze gemengde visserij op een le gale basis te brengen, zou men bij het vis sen met een geringere maaswijdte dan voor rondvis is toegestaan, zo eerlijk moeten zijn, de schelvis en wijting te beschermen door de al té kleine maten terstond weer overboord te zetten. Alle rondvis tot 29 cm zou weer aan de zee terug moeten worden gegeven. Dr. Korringa verwachtte echter, dat het probleem der gemengde visserij voorlopig wel weer in de spreekwoordelijke ijskast zal worden gezet. Vooral als gevolg van de protesten van Franse zijde om ook op dit gebied stringente regels vast te stellen. Advertentie loren Safari". Donderdag wordt „Stella's sleutel" vervangen door „Aanranding" per vierkante meter Wat is de functie van tapijt als vloerbedekking? Tapijt schept sfeer Tapijt doet uw meubelen beter tot hun recht komen Tapijt eist geen aandacht voor zichzelf maar vormt het „decor" voor uw interieur Felta lusbouclé schept een sfeer, van voorname gezelligheid Alleen verkoop: De volgende leerlingen van het Zee vaart Instituut slaagden voor het examen derde stuurman grote handelsvaart: G. J. Knoppien, M. J. Schop, J. H. Vermaas en G. Wolters. Voor het examen scheepswerk- tuigkundige-A slaagde de heer J. Koese en voor het examen motordrijver kleine handelsvaart de heer N. do Backer. R e xTot en met maandag kan men zich bezighouden met de godin der liefde, een vrouw die de liefde verkoos boven de onsterfelijkheid. Een zeer romantisch gegeven naar het klassieke voorbeeld. Zon dagmiddag viert de oerwoudromantiek hoogtij. Dan draait „Gevangene der apachen". Woensdag en donderdag gaat de griezelfilm „De slaap des doods". (Kennemer Theater) Een Bene_ dictijner pater, die een prima jongenskoor opricht en daarmee succesvolle tournees maakt, tussen de bedrijven door een meisje, heel lief, afbrengt van heel dwaze plannen, het lieve kind op originele wijze weer her enigd met haar geliefde, ziedaar wat Paul Hörbiger presteert in deze rolprent, die goed spel te zien geeft en goede muziek laat horen. Wie meent, dat het op een kloosterschool maar een saaie beweging is, krijgt door deze film wel iets anders te zien en te horen. Wie hartelijk lachen wil er (mis schien) er niet tegen opziet een traantje te moeten wegpinken, moet deze geschiedenis van twee jonge geliefden niet missen. Zondagmiddag gaat „New York op stel ten"; de hoofdrollen worden vervuld door Dean Martin en'Jerry Lewis. (Luxor) Kleurrijke taferelen, mee slepende muziek, mooie meisjes, vrolijke mensen, kortom: Wenen. Het gaat om het Wenen van vroeger, uit de Biedermeiertijd, toen alle knappe en charmante vrouwen, volgens deze film dan, maar één ideaal leken te hebben: een jonge knappe officier aan de haak slaan. Weddenschappen om tien flessen champagne worden ook in deze tijd nog wel afgesloten, naar alle waarschijnlijkheid ook in Wenen. Maar het valt te betwijfelen of officieren zich zo iets nog kunnen veroorlovenIn elk geval is het leuk weer eens herinnerd te worden aan een tijd toen het nog oprecht vrolijk toeging daar. Voor de zondagmiddag: „De leeuwen- doders". (W. B. Theater) Voedselvergiftiging bij passagiers in een vliegtuig, wel. het zou er donker, maar niet hopeloos behoeven uit te zien. Het wordt natuurlijk ernstiger, als de ganse bemanning ziek wordt en volkomen uitgeschakeld is. Wie zal hoog in de lucht, ver van enige landingsmogelijk heid, het vliegtuig besturen Een reisje om nooit te vergeten! Geluk kig maar, dat tegenwoordig de keuring van en het toezicht op de voedselvoorziening aan boord van vliegtuigen heel, heel streng is. In „Knock out" speelt een pater de hoofdrol. Zijn eerwaarde heeft veel geld nodig om patiëntjes weer beter te kunnen laten worden. Met preken krijgt hij de dui ten niet. Hij heeft echter nog wel wat an ders in z'n mars: hij herinnert zich, dat hij vroeger aardig boksen kon en hij besluit het geld maar eens bij elkaar te boksen. Hetgeen hem gelukt BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: M. van den Berg-Vellema, z., Beukenstraat 22, IJmuiden-Oost; T. de Krou-Kramer d., Lindenstraat 27, IJmui- den-Oost; M. G. Wiertz-Heutz, z., de Tien destraat 13, Velsen-Noord; M. C. Keus- Born, z., Fazantenlaan 43, IJmuiden-Oost; E. A. Nieuwenhuisen-Wiegman, z., Born- straat 13, Velsen-Noord; C. G. van der Zon-Kossen, z., Jac. van Heemskerk straat 45, IJmuiden; M. Kruijff-Blom, z., Rijksstraatweg 347, Haarlem: H. Wede- meijer-Van Leeuwen, z., Gijzenveltplant- soen 51, IJmuiden; A. Immel-Koerts, z., Bloemstraat 31 rd., IJmuiden; L. A. Too- nen-Monné, z., Corverslaan 81, Velsen- Noord; H. W. Meijboom-Puik, d., Moer- bergplantsoen 53. IJmuiden. OVERLEDEN: A. Schol, 80 jaar, echt genoot van N. van Pel, Julianakade 102. IJmuiden; M. Tand, 89 jaar, weduwnaar van E. Zwanenburg, Wijk aan Zeeër- weg 124, IJmuiden; Th. Lub, 69 jaar, echt genoot van T. Frankfort, Brederoodse- weg 70, Santpoort. GEHUWD: A. J. Wolfs en J. de Waard, IJmuiden-Oost, Ahornstraat 26; A. van der Valk en E. B. Rijnders, Velsen-Noord. Binnenstraat 9; J. W. Buurman en L. A. C. Woerdeman, IJmuiden, Scheldestraat 176; C. J. Groen en A. J. Haasnoot, IJmuiden, Planetenweg 199. ONDERTROUWD: A. de Vries, Melk- laan 7, Velsen-Noord en B. Bijma, Schulp weg 29, Velsen-Noord; H. Boom, Alkmaar- seweg 216, Beverwijk en H. A. Venus, Bur gemeester Rambonnetlaan 11, IJmuiden, t.a. Oostertuinen 52a, Beverwijk.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3