Mr. A. M. van Tuyll van Serooskerken presideerde zijn laatste rechtszitting Voetbal in Kennemerland fML„ v IE R IK ID IJmond-agenda Uw bril klaar terwijl u wacht 5 STIJLVOL AFSCHEID IN HAARLEMSE GRAVENZAAL Zeepost Examens ftrellfq Verken In onze modelwoning Ploegstoffen Hartprints gordijnstoffen Kapitein van de „Nigeria" acht maanden geschorst Vastenavondfeesten voor Sint Jozef-parochianen Kinderdiensten J. DE BOER - Mr. Opticien ZATERDAG 31 JANUARI 1959 In de door kaarten verlichte Graven- zaal van het Haarlemse stadhuis, op de plaats waar in vroeger eeuwen grote en kleine vierschaar recht spraken, heeft de president van de Haarlemse rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Seroos kerken in een bijzondere terechtzitting na een vijfendertigjarige gerechtelijke loop baan afscheid genomen. Onder de velen, die deze zitting bijwoonden, waren het college van B. en W. van Haarlem, ver scheidene raadsleden, talrijke vertegen woordigers van de rechterlijke macht, de balie en vele verwanten, vrienden en kennissen van de scheidende president. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, zei, als eerste spreker, dat deze plechtigheid geschiedde in het be stuurlijke hart van de stad om mr. Van Tuyll van Serooskerken te eren voor de voortreffelijke en markante wijze, waarop hij heeft gehandhaafd wat naar aardse be grippen het hoogste is wat wij hebben: het recht. .De vice-president van de rechtbank, mr. E. J. W. Top, herinnerde èr aan, dat mr. Van Tuyll in 1923 werd benoemd tot rech- ter-plaatsvervanger bij de rechtbank in Amsterdam en vijf jaar later tot rechter. Vlak voor het uitbreken van de oorlog in mei 1940 volgde zijn benoeming tot presi dent van de rechtbank in Alkmaar Na de oorlog werd hij procureur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie en de rege ring wees hem vervolgens aan als ver tegenwoordiger bij de processen tegen oor logsmisdadigers in Neurenberg. In augustus 1947 werd mr. Van Tuyll be noemd tot president van de Haarlemse rechtbank. Mr. Top prees hem voor zijn scherp juridisch inzicht en zijn wijs beleid en herinnerde aan de rol, die de president heeft gespeeld bij korte gedingen en de berechting van verkeersdelicten. Hiervoor riep hij een speciale kamer in het leven, waarvan hij zelf de leiding nam. Mr. Top hoopte, dat de scheidende president nog vele andere dingen zal kunnen doen en nog vele reizen mag maken naar Frankrijk voor zijn liefhebberij: de bestudering van de cultuur en de wetenschap in dit land. De officier van Justitie, mr. L. H Feits- ma, roemde de president namens ae leden van het arrondissementsparket voor de stijlvolle wijze, waarop hij zich heeft ge kweten van zijn representatieve taak. Zijn beangstelling voor de strafrechtspleging, die vaak nog als minder gewichtig wordt gezien, heeft mr. Van Tuyll in daden om gezet. Hij zag in, dat de fatsoenlijke weg gebruiker bescherming behoeft en hij han delde daarnaar. Ook bij fiscale strafzaken was er een prettige samenwerking tussen de president en de leden van het parket. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Artellero" 5/2); Austra lië: m.s. „Oranje" (2/2), m.s. „Roebiah" (4/2) en s.s. „Himalaya" (7/2); Brazilië: s.s. „Highland Princess" (2/2); Canada: s.s. „Westerdam" (5/2) en s.s. „Atlantic" (7/2); Chili: via New York (8/2); Indonesië: m.s. „Oranje" (2/2); Ned. Antillen: m.s. „Sarpe- don" (3/2); Nieuw Zeeland: m.s. „Welling ton Star" (7/2); Suriname: m.s. „Norinda" (4/2); Unie van Z.-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Bloemfontein" (4/2) Brits Oost Afri ka: s.s. „Ferd. de Lesseps" (7/2). Groningen. Kandidaatsexamen geneeskunde 2b: mej. E. M. A. Monster, Veendam; mej. J. M. Tij dens, Deventer; J. G. Nieboer, Apeldoorn; R. W. Keestra, Tzummarum; E. Bos, Groningen; J. G. Anderson, Haren: J. A. Kornelis, Goënga; R. S. Bosboom. Groningen; C. W. van der Werf, Kam pen: G. A. B. de Roos, Rotterdam; O. R. Maar- singh. Muntendam; L. H. J. Bogtstra, Makkum; D. H. Galema, Haren; J. D. Reddingius, Bussum. Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: mej. K. K. E Deak Lekay, Paterswolde. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Doctoraal examen politieke en sociale wetenschappen: S. A. Boering. Enschede. Doctoraalexamen geschiede- iis. F. G. van Hasselt, Amsterdam. Utrecht. Doctoraalexamen rechtsgeleerdheid H. K. M. M. Damerau, Den Bosch. Dierenarts- examen: W. J. Bruckwilder, Utrecht; J. S. Wit- eveen. Ileeg (Fr.). Kandidaatsexamen rechtsge leerdheid: J. M. L. van Wanrooy, Meerssen (L.). Rotterdam. Ned. Econ. Hoogeschool. Doctoraal examen: H. Roovers, Delft; H. I. van Dommelen, Rotterdam; H. J. Nabbe, Eindhoven. Delft. In 1958 heeft het Wiskundig Genootschap te Delft een examen ingesteld ter verkrijging sar. de diploma's A en B voor wetenschappelijk rekenaar. Het diploma, waarvoor op 27 januari voor het eerst examen werd afgenomen, verwier- "en de dames mevr. S, M. P. Brouwer-Euwe uit ^elft: mej. A. Visser. Den Haag; G. H. Fikkert, en Haag: G. Keuken, Amsterdam; D. C. Smit, em; H. Stalmeijer. Doorn. De kantonrechter, oudste in rang, mr. Th. F. Raedt, sprak van het contact tussen rechtbank en kantongerecht als dat tussen twee buren in de tuin van het recht. Het snelle en juiste oordeel van mr. Van Tuyll getuigde van werkelijkheidszin. Helderheid, gedegenheid en zwier hebben zijn presidentschap gesierd, aldus mr. Feitsma. De griffier, mr. C. M. Vliegent- hart, sprak waarderend over de liefde en overtuiging, de eigen stijl en het gevoel voor humor, waarmee mr. Van Tuyll het recht heeft gediend. „Wij verliezen in u een jurist van nature", aldus deze spreker. Namens de orde van advocaten in het aiTondissement Haarlem dankte mr. F. van der Goot de president voor zijn hulpvaax-- digheid en hoffelijkheid. „U was een hoge boom, die de storm eerder tart dan schuwt, U deed uw werk met durf en een zwierige stijl. U hebt indruk gemaakt zonder effect bejag". Notaris B. M. Brand, voorzitter van de Haarlemse broederschap van notarissen en kandidaat-notarissen, dankte mr. Van Tuyll, voor de vaderlijke raad en steun, die deze altijd gaf als voorzitter van de Tijdens een speciale zitting van de Haarlemse rechtbank in de historische gravenzaal van het Haarlemse stadhuis werd vanmorgen afscheid genomen van de president van de rechtbank, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, die wegens het bereiken van de zeven tigjarige leeftijd zijn functie heeft neergelegd. Een overzicht van de met kaarsen verlichte zaal tijdens de sfeervolle plechtigheid. Kamer van toezicht op de notarissen en kandidaat-nota ï'issen. Tenslotte hield mr. Van Tuyll van Se rooskerken een inleiding over de onaf hankelijkheid en zelfstandigheid van de rechterlijke macht en de noodlottige ge volgen, als deze worden aangetast. Hij gaf een ovei-zicht van zijn loopbaan en dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden. „Ik heb mijn plicht gedaan, ik kan het niet andeio zien", besloot de scheidende president, die vervolgens een receptie hield. Nagenoeg alle aanwezigen drukten mr. Van Tuyll van Serooskerken ten af scheid de hand. Het programma voor de komende zon dag vermeldt o.m. de uitwedstrijd van De Kennemers tegen topclub Baarn en van VVB tegen hekkensluiter Holland. Voor tal van derde- en vierdeklassers zijn ook belangrijke wedstrijden vastgesteld. In dit verband denken we o.a. aan Assendelft Velsen, BeverwijkDe Meteoor, ZVV Zaandijk, KinheimVDO en RodaETO. De Kennemers speelt zondag tegen een stex-ke tegenstar.dex-, n.l. afdelingsleider Baarn. De Gooise voetballers leden zondag j.l. tegen Zandvoortmeeuwen een zeker niet algemeen verwachte nederlaag en dit zal voor hen een extra aansporing zijn om de zaken tegen De Kennemers serieus aan te vatten. We verwachten dan ook evenals op 26 oktober, toen de roodzwar ten met éénvijf het loodje moesten leg gen een Beverwijkse nederlaag. Gaat De Kennemers bij de leidex-s op bezoek, de VVB'ers zijn de gasten van de hekkensluiters Holland, over welke club de Breesapers destijds met niet minder dan viernul zegevierden. Ook nu ver wachten we weer, dat de Velsenaren zich de sterksten zullen tonen, zulks eventueel natuurlijk met volledige instemming van De Kennemers. Ook de derde Kennemerlandse tweede klasser, DEM, speelt een uitwedstrijd en wel tegen Purmersteyn. Met hun 10 pun ten uit 13 wedstrijden zullen de Pur- merenders zich zeker nog verre van veilig voelen en daarom kunnen de DEM'ers on getwijfeld op vinnige tegenstand rekenen. We houden het op een gelijkspel. De derdeklassers In de kopgroep van de 3de klas A blijft het spannen tussen QSC, Beverwijk en IVV en dat zal nog wel enige tijd duren. Zondag speelt Beverwijk thuis tegen De Meteoor. In de hoofdstad verloren de rood- witten destijds met niet minder dan vier nul, maar dat zal hun nu niet overkomen. We houden zelfs ernstig rekening met een volledige revanche. IVV zal zeker met een niet al te gerust hart de reis naar ZAP aanvaarden, want de thuiswedstrijd tegen deze club ging met tweedrie verloren. En wat zal QSC doen tegen CSV? De vorige zondag bestonden de Castricummers het in Wormerveer tot een puntloos gelijkspel te bi'engen! Alcmaria Victrix versus Wijk aan Zee kan een pittige partij voetbal worden. Op 26 oktober deelde beide clubs de punten (éénéén) en voor zo'n gelijkspel voelen wij thans ook wel iets. In Assendelft komt de club van die naam tegenover Velsen te staan, twee clubs, die best nog een paar punten kunnen ge bruiken. Op eigen terrein won Velsen met niet minder dan zesnul, en al zal het nu wel zo'n vaax-t niet lopen, een Santpoortse overwinning ligt o.i. in het vei'schiet. Ook in 3B heerst aan de kop spanning, temeer daar Vitesse zondag j.l. tegen Zil vermeeuwen een punt verspeelde. Van de drie ernstige kampioenskandidaten krijgt Vitesse, dat uit speelt tegen HSV, het waarschijnlijk het gemakkelijkst. De Alkm. Boys krijgen het tegen Egmondia iets lastiger, maar zullen toch ook wel winnen. ZVV speelt thuis tegen Zaandijk en als we denken aan de viernul zege van deze laatste club tegen het sterke WSV, dan is er voor ZVV o.i. alle reden om op haar hoede te zijn. Van ADO verwachten we niet anders dan dat het van Rood Wit ten tweede male zal winnen. DIO, dat dit seizoen vrij hoge ogen gooit, gaat bij Terrasvogels op bezoek. Op eigen terrein wonnen de Haarlemmei's ge decideerd met vijftwee, maar thans voe len we meer voor een gelijkspel. Kinheim kon het indertijd in Uithoorn tegen VDO niet bolwerken: De thuisclub won toen met tweenul. We menen thans te mogen aannemen, dat de Velsenaren andei-s voor de dag zullen komen. Een zeer belangrijke wedstrijd in 4D is voorts nog RodaETO. Waterloo speelt de uitwedstrijd tegen hekkensluiter De Meer. Op eigen terrein behaalden de IJmuidenaren een benauwde drietwee overwinning en we veronder stellen, dat ze het thans daarvoor ook wel weer willen doen. Opstellingen De Kennemers 2DWV 3. De rood zwarten verschijnen als volgt: Groot; Beentjes en Peggeman; Geel, Six en v. d. Sluis; Appeldoorn, Smit, Joosten, Hofland en Aardenburg. Terrasvogels—DIO. De thuisclub komt als volgt uit: Di-ost; Van Eden en Van Gel der; Röbken, Goedhart en Van Dillewijn; Rijke, Timmer, Veldman sr., Thoolen en Veldman jr. AssendelftVelsen. De Velsenaren ver schijnen met: Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Spanjaard, Bakkum en Schoorl; Wittebrood, Hijnen, Hoogzand, Graman en Van Schagen. BeverwijkDe Meteoor. De Beverwij- kers beschikken over: Raap; Niesten en Minneboo; Wolterman, Minneboo en Van der Pas; Springer, Geurts, Waanders, Kick Minneboo en Van Oost. EDO 2Stormvogels 2. De Vogels be schikken over: Venus; C. Snelders en Kis- temaker; De Bie, A. Snelders en Tol; Nat, Van der Lugt, De Boer, Zoekman en Door- neveld. Stormvogels 3Haarlem 4. De IJmuide naren komen uit met: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Goedhart, Admix-aal en Visser; Bannink, Stelling, Van der Velde, Bax'tels en Ramakers. DEM 2West-Frisia. De Beverwijkers komen als volgt uit: Rozemeyer; Persijn en Van Lieshout; Burger, Niesten en Star mans; Van Lieshout, Willems, De Boer, Van Someren en Janssen. +4— PAAKOM..+ Vooecrw GOEDE bril BLOEMSTRAAT OPTIEK 5bosk XONINGSPL.' wrilclv Advertentie PEGASUSSTRAAT 14 ziet u DE NIEUWSTE SNUF1ES en andere in hun juiste toepassing. Til 7541 MARKTPLEIN 29 Meubelen Complete woninginrichting Onze modelwoning is alle werk dagen geopend van 2-6 uur, vrijdag en zaterdag van 7.30-10 uur n.m De Raad voor de Scheepvaart heeft de 30-jarige kapitein H. E. van Den B. uit Hilversum gestraft door hem de bevoegd heid om als kapitein op zeeschepen te va ren te ontnemen voor de tijd van acht maanden. Zijn stuurman, de 25-jarige E. van den B., eveneens uit Hilvei\sum, zal de bevoegdheid voor twee maanden wor den ontnomen. Beide mannen hebben volgens de raad gefaald toen zij op 21 juni van het vorig jaar met het m.s. „Nigeria" in de Golf van Kutch in India zijn gestrand. Enkele uren later brak brand uit aan boord van het schip, dat met munitie was geladen. De bemanning heeft zich op het strand in veiligheid kunnen stellen vlak voor de ontploffingen begonnen. Het schip brand de geheel uit en ging geheel verloren. De raad is tot de conclusie gekomen dat de „Nigeria", die op weg was van Schotland naar Karachi, langs de Arabi sche kust geheel op zicht van de wal heeft gevaren en dat het scheepsdagboek, dat nimmer door de kapitein is getekend, on juist is ingevuld. Tijdens een storm aan het einde van de reis is er zelfs geheel op de gis gevaren en er is geen rekening ge houden met de stroom, aldus de Raad voor de Scheepvaart. Over de oorzaak van de brand is nooit iets bekend geworden. Bij de stranding bleek dat het schip 150 mijl uit de koers was geraakt. De raad meent dat zowel de kapitein als de stuui'man ern stig hebben gefaald in hun navigatie. De Raad voor de Scheepvaart heeft voorts de 24-jarige kapitein J. J. T., die op 11 november van 1957 met zijn m.s. „Bel- latrix" ten noorden van Jutland aan de grond is gelopen, gestraft door het uitspre ken van een berisping. De raad is van me-f ning dat de sti'anding is te wijten aan het tekortschieten van de kapitein in zijn na vigatie. Hij heeft teveel rekening gehou den met de logstand en te weinig met de stroom, die hij als gevolg van een storm achtige n.o.-wind tegen had. Daax-door meende de kapitein aldus de raad dat hij Skagenrif reeds gepasseerd was, terwijl zijn schip in werkelijkheid nog ve le mijlen van dit punt verwijderd was. Zondag 1 februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. van Doorn; 17 uur: ds. L. Brink. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. G. van Doox-n. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Petrakerk), 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. N. Dieper sloot. Geref. Kerk (Rambonnetlaan), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Volle Evangelie Gemeenschap, Cultu reel Gebouw, dinsdag 20 uur: spreker A. van Polen. De Kerk van Jezus Christus van de hei ligen der laatste dagen. Cultureel ge bouw, 10.30 uur: samenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 19.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Woens dag 9.30 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur de heer F. Oostex'wijk; 11.15 uur: zondagsschool. Donderdag 5 febr. 20 uur: Zusterhulp. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkei'k. 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. G. Was senaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: drs. G. H. Homans. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. P. J. Barnouw. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: H. van Oostveen; 19.30 uur: zendingsavond; woensdag 19.45 uur: J. A. Visser. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondsl., Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld. ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. Oldeman: 19 uur: ds. J. van den Berg. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man: 19 uur: ds. S. de Roest. BEVERWIJK: Maranatha. 10 uur: H. Veldkamp; 19 uur: H. Avondmaal. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Vrije Evangelische Gemeente. Koning straat 119, 9 uur: C. van der Geei". Ned. Hervormde Gemeente, Grote Kei'k, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. P. H. Quartel van Rotterdam. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Popu lierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Boer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. C. B. Bux-ger van Utrecht. Geref. Kerk. Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. J. N. Hapermehl van Wormer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEF.: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: Nadat geruime tijd geleden in de r.k. St. Jozef-parochie van Velsen-noord de idee werd geopperd om de kerkelijke ver enigingen en hun werkzaamheden in een overkoepelend orgaan te binden om hier door ook een betere samenwerking te sti muleren, is een raad van ovei'leg tot stand gekomen. Deze raad heeft nu besloten voor de eex-ste maal parochiële vastenavondfees ten te houden, waaraan alle pax-ochieleden en speciaal de gehuwden, kunnen deelne men. De eerste van deze vastenavondvierin gen is vastgesteld op zondagavond, 8 fe- bruai'i in het St. Jozefhuis aan de Ban- jaertstraat en wel speciaal voor de jon geren. Op maandagavond, 9 februari volgt het tweede feest, in het bijzonder gericht op de gehuwden, dat dan een specifiek ka rakter krijgt. Beide avonden worden geleid door een carnavalsdriemanschap, waarbij het IJmuidense muziekensemble „The Ro tors" de verschillende attracties met vro lijke noten zal overgieten. In de Biesbosch hebben militairen een grote evacuatieoefening gehouden om bij een onverhoopte overstroming in dit gebied paraat te zijn. Het ponton niersbataljon in Keizersveer en de transportcompagnie van de Vaar- tuigendienst in Dordrecht zullen bij het eerste alarm in staat zijn de ongeveer zeshonderd bewoners van dit gebied in veiligheid te brengen. Foto boven: Boer Klunder, die midden in de Biesbosch woont, liet zich bij deze oefening evacueren. Foto onder: De pontonniers" in hun vletten onderweg naar „bedreigd gebied". ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer van Bever wijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm, bediening H. Doop. Duinenbosch, 9.15 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk. 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. H. W. Dickhout. Doopsgezinde Gemeente, Wüstelaan 75, Santpoort-Dorp, 10.30 uur: ds. J. P. Ja cobszoon. Adventskcrk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard; Jeugdhuis, 10 uur: de heer De Jong. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10.30 uur: ds. J. C. Maris; 15 uur: ds. J. P. Geels. Geref. Kerk (Wüstelaan 99), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhoef; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m., Sunday, Febru ary 1st. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaiex-", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur: Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw. zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen, Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur;; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren- straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 VELSEN ZATERDAG 31 JANUARI Thalia: „Stella's sleutel", 19 en 21.30 uur. Rex: „Aphrodite, godin der liefde", 20 u. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Patronaat, 7.30 en 9.15 uur: Oranje- vereniging IJmuiden-Oost. ZONDAG 1 FEBRUARI Rex, 15 uur: „Gevangene der Apachen"; 20 uur: „Aphrodite, godin der liefde". Thalia, 15 uur: „Tarzan en de verdwenen saforri"; 19 en 21.30 uur: „Stella's sleutel". MAANDAG 2 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Stella's sleutel". Rex, 20 uur: „Aphrodite, godin der liefde. Stichting der Velser Gemeenschap, 20 uur: Herv. Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden, begroetingsbijeenkomst. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 1416.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmui den. Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester; 15—17 uur: Spreekuur wet houder van onderwijs. Recreatiecentrum B.B., Driehuis, 20 uur: Jaarvergadering Oranjevereniging en films „Het Koninklijk Huis" en „De vier prinsessen". BEVERWIJK ZATERDAG 31 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Heimwee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ra- detzkymax's". W.B. Theater, 20 uur: „714 antwoordt niet". Het Centrum, 20 uur: Feestavond ge mengde zangvereniging Animo. Café „Sport", 20 uur: Klavei'jastoernooi. Gereformeerde kerk, 20 uur: Filmavond chi\ filmactie. ZONDAG 1 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30 uur: „New York op stelten"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Heimwee". Luxor Theater, 14.30 uur: „De leeuwen- doders"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Radetz- ky Mars". W.B. Theater, 14.30 uur: „El Paso"; 16.30 en 20 uur: „Knock-out". MAANDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Heimwee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ra- detzky Mars". W.B. Theater, 20 uur: „Knock-out". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 en zon dag 14.30 en 20 uur: „Sissi. keizerin en moeder".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7