Horen en zien KAAN Puin en Doppie Het huis der conflicten BRYLCREEM GERUITE ROKKEN ZENUWRUST Agenda voor Haarlem Tapijten uit museum te Wenen ontvreemd 11 radio tefd'ühtie AANKONDIGINGEN EN pNABBGlJ^WlGEN Voor de liefhebbers Klankbeeldwedstrijd WIKOR engageert „La Réalisation Théatrale" Jazz-zangers verongelukt Compositiewedstrijd HAMEA De radio geeft donderdag T elevisieprogramma bekoort Haar Krebbers in Londen Stijgend museumbezoek Havenbekken van het Noordzeekanaal Gemeente Apeldoorn liet fabrieksloods afbreken Melkpoeder in pap en consumptiemelk Sportveldenaanleg kan spoedig beginnen Inenting tegen difterie gewenst Botersmokkelaars in het nauw DOOR IRIS BROMIGE Woningtekort in Noordholland Tuinbeeld vernield WOENSDAG 4 FEBRUAR I 1959 Voor de ditmaal heel spannende hoofd film begon, hebben de kijkers dinsdag avond „mengelwerk" aanschouwd van niet de minste kwaliteit. Er kwam een filmpje in voor over de deltawerken, dat een dui delijk overzicht gaf van de stand van za ken. De hoofdfilm „De dertiende passagier" met Michael Redgrave was dus spannend. Kunnen dromen over de toekomst waar worden? vroeg men zich af. Ja, antwoord de de film. Men hield zijn hart erbij vast. Beeldschermer Het Belgisch Nationaal Instituut voor Radio-omroep en de Nederlandse Radio Unie hebben een wedstrijd uitgeschreven voor het schrijven van een klankbeeld over een figuur, gebeurtenis of periode uit de Nederlandse litteratuur van noord en zuid. Er wordt een eerste prijs uitgeloofd van elfhonderd vijfentwintig gulden of vijftien duizend Belgische francs en een tweede prijs van zevenhonderdvijftig gul den of tien duizend Belgische francs. In de jury hebben zitting de heren Jan van Her pen, Tom Bouws, Ary van Nierop, Ray mond Brulez, Bert van Kemhoven, Mar cel Coole en Jan Boor (voorzitter). De voor waarden voor deelneming aan deze wed strijd zijn op aanviage verkrijgbaar bij de Nederlandse Radio Unie te Hilversum. Voor tournee met Barbier de Seville' Naar wij vernemen heeft het WIKOR de bedoeling om de volgende maand, als de toernee van Wilhelm Michaêl Munds „Theater der Jugend" uit Remscheid ten einde zal zijn, een tournee van Frans toneel te organiseren. De plannen met de Com pagnie „La réalisation théatrale" te Parijs (leider: Roger Colas) zijn reeds in een definitief stadium. Alleen het reisplan kan zich nog wijzigen of uitbreiden. Het omvat Goes, Breda. Dordrecht, Rotterdam, Den Haag, Leeuwarden, Groningen, Utrecht, Amsterdam, Sittard, Nijmegen, Helmond en Roermond. Het ligt in de bedoeling de „Barbier van Sevilla" van Beaumarchais op te voeren. CLEAR LAKE (UPI) Drie populai re rock-'n-roll-zangers Ritchie Valens, J. P. Richardson (bijgenaamd „The big bopper") en Buddy Holly zijn dinsdag bij een vliegongeluk om het leven geko men. De drie zangers, die een tournee door het Middenwesten maakten, vlogen in een gecharterd vliegtuig. Ook de piloot kwam om het leven. De Fédération Internationale des Jeu- nesses Musicales heeft, evenals vorig jaar een compositiewedstrijd uitgeschreven, waaraan Nederlandse componisten onder de vijfendertig jaar kunnen deelnemen. De bekroonde werken zullen worden ge publiceerd. In aanmerking komen in de eerste plaats zes feestelijke ouvertures voor vergevorderd (jeugd)orkest met een tijdsduur van zes tot tien minuten, waar van het vitale, opgewekte karakter, zo luidt de opgave, geschikt moet zijn om een programma te openen. Verder wordt ge vraagd een kamermuziekwerk, tijdsduur tien tot twintig minuten, voor blazers en of strijkers, tenminste drie en ten hoogste acht instrumenten Er mogen ook reeds gespeelde composities worden ingezonden. Advertentie Geneest ruwheid en schraalheid HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8 15 Gram. 9.00 Gymn. voor cie vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgen wijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Alt-mezzo en piano. 11.35 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsle ven. caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kunstmaandork. en solist. 14.25 Alles op één kaart. 15.20 Voor de vrouw. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Lon den. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Israël in Egypte, oratorium. In de pauze (plm. 20.5521.05): De Israëlieten in Egypte en wal de oudheidkunde ons daarvan leert, causerie. 22.20 Act. 22.30 Cabaretprogr. 22.50 Sporlact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.25—24.00 Discotaria. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 De douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.35 Dansmuz.. NCRV: 14.00 Metro- pole-ork. 14.45 Lichte muz. 15.15 Gram. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Pianorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Marinierskapel. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte muz. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Op de man af, caus. 19.15 Vocaal ens. 19.30 Radiokrant. 19.50 C.K.U., pol. caus. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Tijd- schriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Pianoduo. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Kamer- muz. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Muz.caus. 16.45 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Operamuz, 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Verz.progr. 22.00 Nieuws. 22.15 Intern. Radio-universiteit. 22.30 Experimentele muziek. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz, AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Mieke Telkamp, zang. 21.10 „Alle® gaat naar wens". Advertentie Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. Beeeham (Nederland) N.V. Voer engrot: Jacq. Mot N. the perfect halrdressing Zolang da voorraad strekt! Kloeke lube van f 1.85 met daarbii tpeeiaalverpakt een all:raardigste Junior pol" geheel GRATIS Vraag uw winkelier/ V - Amsterdam (Van onze correspondent in Londen) Herman Krebbers, een der beide con certmeesters van het Residentie-Orkest, heeft maandagavond in de Royal Festi val Hall in Londen met groot succes zijn debuut als solist gemaakt met Beethovens vioolconcert in D, opus 61. Hij trad op met het London Symphony Orchestra onder leiding van Charles Groves en bracht de meer dan drie duizned toehoorders tot geestdrift, welke zich in een langdurig ap plaus ontlaadde. De Times prijst Kreb bers „fijne en gracieuze spel" en de Daily Mail gewaagt van „kracht gecombineerd met zilveren charme'-. In totaal 1.415.515 bezoekers hebben in het afgelopen jaar do voornaamste rijks museums cn rijksmonumenten bezocht. Dit bezoekersaantal overtreft dat van 1957 met ruim 100.000 (1957: 1.304.722). Het Rijksmuseum in Amsterdam trok in 1958 ruim 564.000 bezoekers. Na dit insti tuut was het Nederlands Openlucht museum in Arnhem het meest in trek. Hier kwamen 274.000 bezoekers. Vervol gens komen het Mauritshuis in 's-Graven- hage (148.145) en het Rijksmuseum Kröl- ler-Müller te Otterlo met 101.780. Van de kleinere museums trokken het Muiderslot 77.574, de ruïne van Bredero- de in Santpoort 39.767, het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden 36.085 en de gevangenpoort in 's-Gravenhage 34.532 be zoekers. In antwoord op vragen van leden van de Provinciale Staten van Noordholland bij de behandeling van de provinciale begro ting in de afdelingen hebben Gedeputeer de Staten meegedeeld, dat de commissie- Prinsen met klem de aandacht van de re gering heeft gevraagd voor de kwetsbaar heid van het havenbekken van het Noord zeekanaal, indien de werken tot herstel van de oorlogsschade en tot verbetering van de havenmonden zouden worden uit gesteld. Mede dank zij de door de commissie uit geoefende aandrang heeft de regering bij de Staten-Generaal voor 1959 de eerste gel den aangevraagd voor de aanleg van een nieuwe, voor veel grotere zeeschepen toe gankelijke havenmond te IJmuiden. Misschien samenhang met diefstal in Rijksmuseum (Van onze correspondent in Wenen). De Oostenrijkse politie zoekt naar een man die drie kostbare tapijten heeft ont vreemd uit het museum voor toegepaste kunst in Wenen. In een op een schrijf machine getikte en met F. ondertekende brief deelde de dader mede dat hij tot deze daad is overgegaan, omdat de directie hem vroeger geen toestemming heeft ge geven de tapijten te copiëren. De brief is geschreven door een ontwikkeld persoon. De man schreef dat hij de kunstschatten op 1 mei weer zal laten terugbrengen. Door deze daad heeft hij tevens willen aantonen dat de veiligheidsmaatregelen in het mu seum volkomen ontoereikend zijn. Men gaat er nu eindelijk toe over ook in dit museum een automatisch signaalsysteem aan te brengen. In Oostenrijkse kunstkringen is men van mening dat h-er een kunskenner aan het werk is gewees*, die zich waarschijnlijk van geroutineerde inbrekers heeft bediend; Ook legt men verband tussen deze ont vreemding en de inbraak in het rijksmu seum te Amsterdam, waarbij een gouden vaas werd gestolen. Toen de directeur van het Rijksmuseum kortgeleden in Oosten rijk vertoefde, meende hij in het kunst historische museum van Wenen de man te hebben herkend, die indertijd een nachte lijk bezoek had gebracht aan ons nationale museum. Dit is evenwel een veronderstel ling, waaraan door velen wordt getwijfeld. De ontvreemde kunstschatten vertegen woordigen een waarde van meer dan een miljoen schilling. In hun soort zijn het unica met 100 tot 200 knopen per vierkante centimeter. Enkele eeuwen geleden kon den vrouwen en kinderen zulk werk nog vervaardigen, maar op het ogenblik be schikt niemand meer over een zo ge schoolde hand, ook niet in het Nabije of Verre Oosten. Op grond hiervan twijfelt men er aan dat de dader de tapijten alleen heeft ontvreemd om ze te copiëren. LETTERKUNDIGE OPDRACHT De staatssecretaris van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen heeft aan de let terkundige W. G. van Maanen te Laren op dracht verleend tot het schrijven van een novelle. In Apeldoorn hebben gemeente-arbeiders een loods afgebroken, die een banket- fabriek gebouwd had zonder toestemming van de gemeente- Het bedrijf is in enkele jaren uitgegroeid tot een onderneming met een jaaromzet van vijf miljoen gulden, met klanten in verschillende Westeuropese landen. De snelle groei noodzaakte de directie tot uit breiding. Zij kreeg toestemming tot het optrekken van een tijdelijk bouwsel ep kocht daarna van de gemeente Apeldoorn een bouwterrein, om daarop een grotere fabriek te bouwen. Maar omdat zij niet op het gereedkomen van een nieuw bedrijf kon wachten, liet zij toch een tweede tijde lijke loods bouwen, waarop prompt van de gemeente Apeldoorn de aanzegging kwam. dat zulks in strijd was met de voorschrif ten en dat het bouwsel vóór 1 februari moest verdwijnen. Ondanks protesten van de firma bleef het gemeentebestuur van Apeldoorn bij dit standpunt en omdat 1 februari het bouwsel niet was verwijderd is het door gemeente-arbeiders afgebroken. De directie heeft verklaard, nu niet meer in Apeldoorn te zullen bouwen, maar een aanbieding van een andere gemeente om daar een nieuwe fabriek te stichten te zullen accepteren. Het gevolg is, dat het Apeldoornse personeel zal moeten worden ontslagen. Van de zijde der gemeente Apeldoorn i? medegedeeld, dat men de firma indertijd toestemming had gegeven tot het bou wen van één loods en dat toen reeds na drukkelijk was vastgesteld, dat geen twee de loods zou mogen worden gebouwd. Uit een brief van de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening aan de Tweede Kamer blijkt dat in 1956 2994 ton melkpoeder in consumptiemelk en melkprodukten werd bijgemengd en dat voor 1957 en 1958 de hoeveelheden bijge mengde melkpoeder respectievelijk 2575 ton en 5003 ton waren. Het betreft hier de bijmenging van mager melkpoeder, die in hoofdzaak in de wintermaanden toegepast wordt. Bij de behandeling van de Land bouwbegroting waren hierover in de Twee de Kamer opmerkingen gemaakt. Op een totale consumptie van 1.65 mil jard kg melk jaarlijks zo zegt de minis ter betekent bijmenging van gemiddeld 3500 ton poeder, gelijk aan ongeveer 38.000 ton ondermelk, slechts een beperkte hoe veelheid (2,3 pet.). Als melkpoeder wordt bijgemengd geschiedt dit voornamelijk in consumptiemelkprodukten zoals pap, vla e.d. Enige invloed op de kwaliteit en de smaak van deze produkten is niet merk baar. Ook de bijmenging van opgeiost ma ger melkpoeder in consumptiemelK behoeft niet nadelig te zijn voor de kwaliteit, mits de nodige aandacht aan de bereiding wordt geschonken. De produktie van melkpoeder schept de mogelijkheid een deel van de te grote zomerproduktie van melk over te hevelen naar de winterperiode. In de winter be staat-namelijk - vooral in het westelijk consumptiemelkgebied een tekort aan ondermelk voor de teruglevering r.aar de boerderij en voor standaardisatie van con sumptiemelk en -produkten. Als de moge lijkheid tot verwerking van melkpoeder niet aanwezig zou zijn, dan zou in de winterperiode meer volle melk moeten worden afgeroomd, waardoor een groter tekort zou ontstaan voor de bereiding van produkten als gecondenseerde meik. volle melkpoeder en kaas, die juist in de winter een hogere opbrengst geven. De minister ziet geen reden in de bestaande toestand wijziging te brengen. Advertentie van Draion en Terlenka FLANELLEN BLOUSES MONTY-COATS ONGEKEND LAGE PRIJZEN Gen. Cron.iéstraat 129 „Ja", zei Pum. „Nou hoor ik hel ookhet lijkt wel, of er buiten iemand staat te jammeren!" „Ik zal eens kijken, wat dat kan zijn!", zei Doppie, en hij stak voorzichtig zijn hoofd buiten de ingang van de tent. En wat zag hij toen?Daar stonden twee jongens, druipnat in de stromende regen. En toen Doppie goed keek zag hij wie het waren: de twee, waarmee ze ge vochten hadden! „Onze tent is gescheurd, en alles is doornat geregend!", jammerden ze. „We zijn helemaal doorweekt!" 9293 Men zal waarschijnlijk al vrij spoedig met de aanleg van het complex van drie sportvelden in Santpoort-Zuid kunnen be ginnen. De suppletoire begroting is goed gekeurd en het wachten is nu alleen nog op de toestemming van Gedeputeerde Sta ten van Noordholland. De financiering van het project, dat voor Santpoort van groot belang is, is verzekerd. Zodra de toestemming van Gedeputeer de Staten is verkregen, zal onmiddellijk tot aanbesteding worden overgegaan. Ondanks het geringe aantal gevallen van difterie in 1957 en 1958 vergeleken met de jaren daarvoor is, evenals in Duitsland, België en Zwitserland, een toeneming van het aantal difteriegevallen te constateren. Dit is voor de directeur van de Amster damse Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst aanleiding de ouders aan te sporen vooral kinderen tot 5 jaar tegen deze ziekte te laten inenten. De Nederlandse douane in Zeeuws- Vlaanderen heeft enige successen geboekt in de strijd tegen de botersmokkelaars. Gistermiddag werd in samenwerking tus sen douaniers in de omgeving van Aar denburg en ambtenaren van de Centrale Velddienst in Oostburg 800 kilo boter in beslag genomen. De chauffeur van de auto, waarmee'dezQipartij werd vervoerd, nam de wijk in de..richting Oostburg. De ambtenaren van de Centrale Velddienst waren inmiddels per mobilofoon door de douanepatrouille gealarmeerd en gingen uit tegenovergestelde richting met een snelle auto op de smokkelwagen af. Tus sen twee belagers klem gezet bleef de chauffeur niets anders over dan te stop pen en met zijn bijrijder te vluchten. Een der beide mannen kon direct worden ge pakt. De andere vluchtte van de ene boer derij naar de andere, doch vond nergens een goed heenkomen. Ook hij kon ten slotte worden aangehouden. In de omgeving var. Sluis heeft de douane nog een smokkelauto aangehouden met 850 kilo boter. Toen enige grensambte- naren de wacht hadden betrokken op een naar de grens leidende weg kwam er een zware personenauto aanrijden. De chauf feur negeerde het stopsein van de ambte naren en reed door naar Belgisch gebied. De douane ging hem achterna. Om de een of andere reden moet de man zich onzeker hebben gevoeld, want hij keerde de auto en reed terug, waarbij hij op zijn achter volgers stuitte. Hij geraakte in paniek, sprong uit de rijdende auto en nam de vlucht. Onbemand reed de wagen verder en kwam in een sloot langs de weg tot stilstand. De lading bestond uit 850 kilo boter. 38. En dat zou voor Judy ook inderdaad zo zijn, dacht Pauline. „Het is afschuwelijk bang voor iemand te zijn, is het niet?" ging Judy voort. „Ik bedoel werkelijk bang, zo dat je je ziek voelt worden, als je met hem in dezelfde kamer moet zijn. Zo was het met vader. Ik schaam me het te bekennen, maar ik was doodsbenauwd voor hem. Ik heb wel eens gedacht, dat hij mij zou vermoorden". „Judy! Je overdrijft". „Neen. Het ging over het portret van John. Het hing vroeger boven de schoorsteenmantel in de eetkamer, weet je. Op zekere dag toen de zon er op scheen, leek het werkelijk bijna levend. Ik zei tegen Derek: „In dit licht heeft John werkelijk een ondeugende tinteling in zijn ogen. Ik wil wedden, dat hij zich vaak met meis jes geamuseerd heeft. Ik maakte een grapje natuurlijk en ik kan me niet precies herinneren, welke woorden ik gebruikt heb, maar daar kwam het wel ongeveer op neer. Ik keerde me om en mijn vader stond vlak ach ter mij. Hij was doodsbleek en het leek mij dat zijn ogen rood zagen, hoewel dat misschien maar verbeel ding van mij was. In ieder geval had hij een arm opge heven, alsof hij van plan was mij tegen de grond te slaan. Hij zag er uit of hij mij wilde vermoorden. Ik was toen nog maar zeventien jaar, maar ik kan het mij herinneren, alsof het gisteren gebeurd is. Hij noemde mij een leeghoofdige, vulgaire pop en gebruikte nog an dere en minder vleiende termen, zei, dat ik niet geschikt was, om John's naam zelfs maar uit te spreken, greep mij bij de schouders en gooide mij bijna de kamer uit. Hij nam het portret die avond van de muur en hing het in zijn studeerkamer. Hij was natuurlijk volkomen gek". „Ja. Misschien wel een beetje. Hoor eens, Judy, ik geloof dat je beter zou doen, met dat allemaal van je af te zetten. Laat het niet in je geest blijven hangen". „Neen, dat ben ik ook niet van plan. Ik hoop niet, dat ik last heb van een ziekelijke somberheid, maar ik zal blij zijn als de dag van morgen voorbij is. Na de begrafenis komt meneer Coral mee terug om ons va ders testament mee te delen, is het niet?" „Ja". „Oh, nou ja, daar zal ik wel buiten staan. Ik denk, dat het enige, wat hij mij nagelaten heeft, zijn slechte opinie over mij is. Maar nu kan ik tenminste wat geld verdienen, Pauline. Ik ben er zeker van, dat moeder er geen bezwaar tegen zal hebben, dat ik bij Hilda in de winkel ga en het aanbod is nog van kracht. Dan kan ik ook eens beginnen met mijn schuld aan jou af te doen". „Denk daar maar niet meer aan. Ik geloof echter wel, dat het een goed idee zou zijn een baantje te ne men. Ik zal voor Hilda instaan, als je moeder mijn opinie vraagt". „Fijn. Dat zal voldoende zijn". Judy babbelde door over de toekomst, terwijl Pau line zich afvroeg, wat die haar wel zou brengen, want het begon tot haar door te dringen, dat Mark nu haar werkgever was. De gehele situatie zat vol onplezie rige mogelijkheden, tenzij zij er in zou slagen die span ning tussen hen te verbreken. Als zij Mark's gelaats uitdrukking goed las, bestond daar echter weinig kans op. Coral had er niet veel tijd voor nodig het testament voor te lezen. Na de toekenning van één of twee kleine legaten aan oude bedienden, had Charles Cedar zijn vrouw een lijfrente vermaakt en de rest aan Mark nagelaten. Ju dy en Derek werden niet genoemd. Tot Pauline's ver rassing was er evenwel een toevoeging bij, welke een datum droeg van slechts tien dagen geleden en waar bij haar duizend gulden werd nagelaten, een bedrag dat betaald moest worden, zodra het boek klaar zou zijn, en bedoeld „als een kleine erkenning van het goe de werk, dat zij verricht had bij de vervulling van een taak, waarvan zij de waarde had leren kennen waar deren". Coral schraapte zijn keel en keek de kring door. „Is dat helemaal duidelijk? Zijn er enige vragen?" „Het is zo helder als de dag", zei Derek. „H'm. Ja, Lucy, de nalatenschap is bij Mark in goe de handen. Je behoeft je nergens bezorgd over te ma ken". „Neen, Trevor, dat doe ik ook niet. Ik weet niet, hoe Charles zijn zaken achter gelaten heeft. Hij heeft die nooit met mij besproken. Ik ben alleen een beetje ver baasd, dat hij Judy en Derek niet vermeld heeft". „Ja, juist. Ik denk, dat jullie het wel eens samen zult willen bespreken. Als ik met iets behulpzaam kan zijn dan weet je, dat ik altijd tot je beschikking ben". „Het wil me voorkomen, dat er niet veel te bespre ken valt", zei Derek, zijn sigaret in het asbakje uit drukkend. „Wacht u even, meneer Coral", zei Mark. „Ik heb een paar dingen te zeggen en ik zou graag willen, dat u daarbij tegenwoordig was". Mark stond met zijn rug naar de haard en alle ogen waren op hem gericht. „Terwijl we hier nog bij elkaar zijn, kan ik u beter vertellen, wat ik van plan ben". „Denk je niet, Mark," viel Coral hem in de rede, „dat het verstandiger zou zijn de situatie eens rustig te overdenken, voor je wat zegt? In dergelijke aange legenheden adviseer ik altijd een zekere tijd van over weging". „Ik heb al tijd genoeg gehad om na te denken. Hoe wel ik er alleen maar een vaag idee van had, hoe mijn vader zijn erfenis geregeld had, was Derek in staat mij ongeveer veertien dagen geleden nauwkeurige de tails mede te delen". Coral keek Derek aan, die een onschuldig gezicht zet te. „Ik geloof niet, dat dit de bedoeling van je vader was. Hij maakte mij duidelijk, dat de inhoud van het testament voor zijn dood nog niet bekend mocht wor den". Derek zei niets en Mark ging voort. „Zullen we zeggen, dat Derek bronnen van inlichtin gen had, waarvan mijn vader geen vermoeden had en het daarbij laten? Het komt er ook niet op aan. Maar het doet uw advies voor nadere overwegingen teniet, meneer Coral. Die heb ik al gehad en ik heb mijn be sluit genomen. Ik vind het niet billijk, dat Derek en Ju dy buiten het testament van mijn vader zijn gelaten". „Het kan me niet schelen", zei Judy luchtig. „Ik wil zijn geld niet hebben". „Houd je gemak. Je weet niet, waar je over praat. Daar noch Derek, noch Judy ook maar de geringste belangstelling voor de zaak heeft zal ik die in handen houden, zoals ook de bedoeling van vader was. Maar ik zal aan ieder per jaar een kwart van de nettowinst uitkeren." - (Wordt vervolgd) Gedeputeerde Staten van Noordholland delen de Provinciale Staten mee, dat zij de ontwikkeling van de woningbouw met bezorgdheid blijven gadeslaan, omdat er nog altijd sprake is van een ernstig wo ningtekort en daarnaast een grote achter stand bestaat in de vervanging van het verouderde deel van de bestaande woning voorraad zowel ten plattelande als in de steden. Bovendien mag niet over het hoofd worden gezien, dat er omstreeks 1965 en daarop volgende jaren een relatief sterke stijging van het aantal huwelijken te ver wachten valt, verband houdende met de grote aantallen kinderen, die onmiddellijk na de tweede wereldoorlog zijn geboren, die dan op huwbare leeftijd zullen zijn ge komen. Voorts merken Gedeputeerde Staten op dat aangezien in verband met dezelfde grote aantal geboorten gestreefd zal moe ten worden naar een maximale uitbrei ding van de werkgelegenheid, ook uit dien hoofde de woningproduktie op een zo hoog mogelijk peil zal dienen te worden ge bracht. In 81 gemeenten was het statische wo ningtekort op 1 januari 1958 tot een rela tief beperkte omvang teruggebracht, na melijk vier percent of minder van de wo ningbehoefte. Het statische woningtekort aan woningen was op 1 januari 1958 voor een zevental gemeenten relatief nog zeer groot, namelijk acht percent of meer van de woningbehoefte. Voor de overige ge meenten lag het statische woningtekort op dezelfde datum tussen vier en acht per cent van de woningbehoefte. Een elfjarige jongen te Bergen in Noord holland heeft in de tuin van de vorig jaar overleden beeldhouwer Willem Reyers, een beeld, een in rode zandsteen uitge voerd liggend vrouwennaakt, vernield. Het kunstwerk had een waarde van ongeveer twee duizend gulden. Het hoofd was van het beeld getrapt en daarna in de gras berm nabij de woning van mevrouw Reyers neergelegd. Zij heeft aangifte bij de politie gedaan. Advertentie Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. WOENSDAG 4 FEBRUARI Concertgebouw: Muziekuitvoeringen In- terscholair Jeugdtoernooi, 19.15 uur. Minerva Theater: Bert Brugman's Mario nettentheater met „Rigoletto", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur: Expositie van werk van Gérard van den Eerenbeemt, 1022 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in 80 dagen", a.l„ 19.30 uur. Frans Halsthe ater: „In die nacht", 18 j„ 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „A song is born", a.l., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Ohne dich wird es Nacht", 18 j„ 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebelei", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Het purperen masker", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De groene man", 18 j„ 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Fort Afrique", 14 j„ 20 uur. DIVERSEN Rehoboth, Bennebroek: „De kinderrech ter grijpt in", 18 j., 20 uur (Ver. Rekkense inrichtingen). In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert, 2122 uur. DONDERDAG 5 FEBRUARI Concertgebouw: Concert Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur: Expositie van werk van Gérard van de Eerenbeemt, 10 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in 80 dagen, a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Halsthe ater: „In die nacht", 18 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „A song is born", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „The High and the Mighty", 14 j., 14 en 20 uur. Minerva Theater: „Geen plaats voor wilde dieren", a.l., 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Liebelei", 14 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Het pur peren masker", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De groene man", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Ver boden moederliefde", 14 j„ 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert (Chopin), 21 tot 22 uur. „De Leeuwerik": Film „Along Japanese highroads" (Wereldfederalisten en Stich ting Anti-Atoombomactie), 2Q gur

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7