Russen ontdekken zeer rijke roodbaarsgrond bij Labrador «ty Vanmorgen in de vishal en op zee Duitse trawlers vangen er gemiddeld bijna zeshonderd kisten vis per dag Fries toneel in Beverwijk T M 'fr rik Bestuur slachthuis IJmond nu geïnstalleerd Mr. Burger en oud-minister Hofstra komen spreken Capaciteit huistelefoon- installatie is te klein „Watervrienden" behalen zwemdiploma's Krediet voor verplaatsing van gasleidingen Spoorsingel zal naar Oosterwijk voeren Gemeenschappelijke tuin aan Kaapstraat kost bijna zeven mille Castricum Castricummcr J. Peeters tweemaal gehuldigd C. Schoen, chef jacht opzichter, neemt na 40 jaar afscheid Uitbreiding parkeerruimte dringend noodzakelijk Scheepvaart VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 t (Van een onzer verslaggevers) DE NEDERLANDSE SCHIPPER móet er van watertanden. Dat kan niet anders als hij, ploeterend om de noord met zijn trawler voor zes tot zeven honderd kisten vis, hoort van de tot de verbeèlding sprekende vangsten van de Russen, Duitsers en IJslanders onder de grillige kust van Labrador bij New foundland aan de Amerikaanse oostkust. Gigantische Russische en nu ook al Duitse fabrieksschepen ploegen hier de zee met hun trawlnetten en vangen grote hoeveelheden roodbaars op nieuwe visgronden. Maar niet alléén de fabriekstrawlers trek' naar deze nieuwe gronden, ook de gewone moderne Duitse trawlers wagen v., sprong van tweeëntwintig hon derd zeemijlen over de Noord-Atlantic om gemiddeld in drie dagen zesenveer tighonderd kisten roodbaars onderdeks te kunnen bergen. De.Russen beheersen hier echter als ware grootmeesters voorlopig nog het terrein. Ilun vloot van fabriekstrawlers, die veelal meer dan vijfentwintighonderd bruto ton meten, heeft reeds zestig reizen van gemiddeld vierenzestig dagen naar de gronden bij Labrador gemaakt om meer dan 67.000 ton verse vis in de wacht te slepen. Deze grote hoeveelheid bestond voor 66.3 percent uit roodbaars en voor 28.9 percent uit kabeljauw. Resultaten, die tot de verbeelding spreken, maar bovenal het bewijs leveren van het feit, dat het land, dat verre reizen durft te onder nemen met moderne vissersvaartuigen, nog op vele plaatsen aan de rand van de wereldzeeën rijke visgronden kan ontdekken. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ÖXXXXXCCOSOXXCCCCC<XX<XOCCOCC<XX*X<XXXXOCCCCCCCCCCOSOO HET VERLANGEN NAAR het opsporen van nieuwe en rijke visgronden groeide bij de Duitsers uit een tekort aan ruimte en vis voor een groeiende vloot op de tradi tionele visgronden op de Noordzee en bij IJsland. Steeds meer verleggen de Duitsers nu hun trawlvisserij van de wateren bij IJsland en Groenland naar de nieuwe gronden by Newfoundland en Labrador. Maakten in augustus van vorig jaar de Duitse trawlers „M. Friedrichs" en „Falk land" de eerste reizen naar de roodbaars- gronden bij Labrador, in november gingen negenentwintig trawlers en in december liefst negenendertig schepen in deze rich ting. De gemiddelde reisduur zal menig een, die iets weet van het visserijbedrijf, beslist verbazen: 22.7 dagen per schip. Dit resultaat werd bereikt door een zeer kort verblijf op de gronden. Maar dit korte verblijf was voor de sche pen voldoende om de ruimen vol te vangen voor de lange thuisreis over de noordelijke Atlantic. Er vissen ook Duitse fabrieks trawlers bij Labrador. Zij maken reizen van gemiddeld 33.8 dagen. Vier van deze reizen hebben de Duitse fabriekstrawlers nu gemaakt. Het resultaat daarvan vormde een hoeveelheid van 751 ton diepgevroren vis. De gewone Duitse trawlers hebben in middels tachtig reizen naar de Amerikaan se kust gemaakt. Zij voerden tezamen 18.000 ton vis, meest roodbaars van de nieuwe visgronden aan. Russen waren er VOOR DE KUST van Labrador wordt overigens al jarenlang gevist. Niet op roodbaars, maar op kabeljauw. Vooral in de herfstmaanden wordt er bij de Hamilton Inlet Bank heel veel kabeljauw gevangen. Deze bank ligt op 54 graden noorderbreedte en 55 graden westerlengte. Engelse, Por tugese en Spaanse trawlers vissen hier veel. Canadese onderzoekingsvaartuigen, op zoek naar nieuwe visserijmogelijkheden, troffen echter ook roodbaars voor de kust van Labrador aan. Het waren de IJslanders, die begin 1958 van deze vondst gebruik maakten. De IJs landse visserijbiologen charterden de traw ler „Fylkir" en gingen van 18 juli tot 2 „It Lyts Frysk Toaniel" uit Ljouwert (Leeuwarden) blijkt bij de Friezen in onze omgeving een bekend en populair ensemble te zijn, want toen het donderdagavond in gebouw ,,'t Centrum" te Beverwijk moest optreden op uitnodiging van de plaatse lijke vereniging ,,Us Memmetael" waren er zelfs uit de Zaanstreek, Alkmaar en Castricum streekgenoten opgekomen, om deze voorstelling te kunnen bijwonen. Met als gevolg, dat de zaal de vele belangstel lenden nauwelijks kon bevatten. Opgevoerd werd „Op klompen yn 't spul", een blijspel in drie bedrijven door Barend van der Veen en Ype Portinga. De titel is volgens het programma afgeleid van een gelijkluidend Fries gezegde. Met deze uitdrukking wordt een persoon be doeld, die de goede verstandhouding op een tamelijk lompe manier komt verstoren. In het betreffende blijspel is deze dwars kop de jonge boer Keimpe Hummel. Hij bewoont de hofstee met zijn oude moeder, die hij al even erg tyranniseert. als zijn omgeving, zodat de ene dienstbode na de andere de boerderij ontvlucht. Hoe zou dit ook anders kunnen bij een baas, die zelfs niet toestaat dat men een stoel zonder zijn voorkennis verplaatst? Het gelukt dan niemand Keimpe in het gareel te houden. Tot op zekere dag een nieuwe huishoudster haar opwachting komt maken. En er is dan weinig fantasie voor nodig om te ver moeden dat zij het is, die er met een dosis vrouwelijke tact en list, in slaagt Keimpe tot een meer handelbaar mens om te vormen. Opnieuw een vrij eenvoudig gegeven dus. Geen enkele bezoeker werd dan ook voor grote verrassingen geplaatst. De at tractie bestond uit de vlotte manier, waar op dit blijspel door de spelers voor het voetlicht werd gebracht. Het bleek, dat het hier 'n geroutineerd ensemble betrof, dat al verscheidene geslaagde toneelavonden heeft verzox-gd. Vooral de vertolker van de hoofdrol was een uitstekend speler, die de onsympathieke eigenschappen van de ti rannieke Keimpe zelf nog wist te verdoe zelen door deze figuur de nodige gulle hu mor mee te geven. Een combinatie, die een gelukkige opvatting bleek, waardoor deze opvoering een heel verdienstelijk karakter kreeg. Ook de kordate zuster van Keimpe werd prima gespeeld, in het bijzonder doordat deze speelster zo levendig en na tuurlijk op haar omgeving reageerde. Moeder Hummel bleef wat stroef, maar dit was gedeeltelijk buiten haar schuld, omdat de schrijvers haar in een stoel had den geplaatst, die zij nauwelijks behoefde te verlaten. Verder kon een sympathieke dokter worden gesignaleerd en het tra ditionele dienstpersoneel, dat de sfeer van dit blijspel naar behoren accentueerde. Jan van Dam augustus van het vorige jaar op nader on derzoek naar de nieuwe gronden uit. En zij vonden roodbaars. Roodbaars in nog grotere scholen, dan de Canadezen hadden vermoed. Zij vonden echter nog méér. Geen vis. Maar wél de Russische fabriekstrawlers, die ter roodbaarsvissery waren. Toen bleek ook, dat de Russen deze visserij al sinds oktober 1956 uitoefenen, nadat de visgronden sinds het voorjaar van 1954 door de Russische onderzoekingsvaartui gen waren verkend. De IJslandse biologen haalden per trek gemiddeld 270 manden roodbaars scheep. De grootste trek was 400 manden rood- baai-s. Er werd gevist in de positie van ongeveer 53 graden noorderbreedte en 52 gi-aden westerlengte. Elke trek duurde vijf kwartier. Hoe ondieper er werd gevist, des te groter waren de i-oodbaarzen, die wer den scheep gehaald. De vissen hadden op een diepte van vierhonderd meter een lengte van 34 tot 36 cm en op een diepte van 275 meter een lengte van 40 tot 54 cm. 579 kisten per dan VOLOP PROFITEREN de Duitse traw lers nu van de rijke vangstmogelijkheden bij Labrador, ook al kunnen zij niet meer de eer opeisen, dat zij de eerste vissei-s hier waren. De afstand naar de nieuwe grónden is groot. De schepen, die een snel heid van twaalf mijl halen, doen over de uitstoom en de thuisi'eis elk bijna acht dagen. Er zijn echter schepen, die negen tien dagen zijn weggeweest om vijfduizend tot zesduizend kisten roodbaars in Duits land aan "te voeren. Dat betekent: drie dagen vissen voor dergelijke i*ecordvang sten. De Duitsei-s hebben voor de tachtig rei zen, die zij tot nu toe hebben gemaakt, grondig als zij zijn, ook al een gemiddelde bei-ekend. De schepen verbleven gemid deld 7,9 dagen op de visgronden en vingen per dag gemiddeld 579 kisten roodbaars. Op het werkdek van een moderne Westduitse trawler. De Carl Kampf" uit Bremerhaven op proefvaart. Eén van West-Duitslands modernste fabriekstrawlers. Het schip vist thans bij Labrador. Het net wordt over een glijbaanop het achterschip scheep gehaald. Aan boord kan de vangst gevroren worden en het afval tot vismeel verwerkt. TOT NU TOE hebben de Duitsers slechte ervaringen met de nieuw ont dekte roodbaarsgronden, zoals Rosen- garlen, Makar, Mehlsack-West, Dohrn- bank en Angmagssalik bij Groenland en IJsland. Korte tijd blijken deze gronden voor de visserij rendabel te zijn dan lopen de vangsten weer terug. Dat is de keerzijde van de medaille. De nieuwe gronden bij Labrador worden thans intensief bevist door Russen, Duit sers en IJslanders. Hoe lang men hier de enorme vangsten roodbaars blijft scheep halen, is thans nog niet te voorspellen. Een ander probleem is echter tot hoe ver in de winter de schepen hier kunnen blijven vissen. Op honderdveertig mijl van de kust was op dertien januari nog geen ijs gezien door de trawlerbemanningen. Maar begin februari moet men toch wel op ijs rekenen. Er raasden vorig jaar februari winter stormen met een terjfperatuur van vijftien gi-aden Celsius onder nul, die het zee water snel deed afkoelen. De vissei-s reke nen er dan ook op. dat zij deze maand van de visgronden zullen worden verdreven door storm en ijs. Tot april zullen deze gronden dan onbevisbaar blijven. De Duitsers zullen echter proberen om wel in de omgeving van Labrador te blij ven vissen gedurende de wintermaanden. Vermoedelijk zullen de trawlers in zuid oostelijke richting van de Labi-adorkust trekken om bij Flamischen Kabbe ten zuidoosten van Newfoundland te gaan vissen. Ook de Russen blijken hier al te vissen met. hun fabrieksschepen. De ï'oodbaars concentreert zich hier voor al in de herfst en in de winter. De Russen haalden hier gemiddeld 58 manden rood baars per uur scheep in de periode augus tus 1956september 1957. In februari en maart 1957 was de vangst per uur hier respectieve'::k 66 tot 82 manden roodbaars. Heden aan de markt Zeven loggers en acht kotters zorgden vandaag voor een aanvoer van 1447 kisten verse vis aan de IJmuidense visafslag. Er waren 4 kisten wijting, 9 kisten gul en kabeljauw, 792 schol, 45 tarbot, 25 sardien, 306 diversen, 170 stijve kabeljauwen en 18.000 kilo tongen. Voor zaterdag Voor de zaterdagmarkt was vanmorgen officieel nog niet bekend. Er bestaat, een kans op de komst van de Allanwater IJM 34, de Claesje RO 46 en de Golfstroom KW 4. De laatstgenoemde twee schepen zijn al dertien dagen op zee. Uiteraard wordt de markt welvoorzien van tongen en schol door de kustvloot. Twee Vlaardingse log- gers zijn thuisstomènd met platvis. Voor het buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor grote regels kabeljauw 45 tot 58, kleine regels 29 tot 30, grote schol 23 tot 27, mid delschol 25 tot 28, zetschol 42 tot 46, schol 1 36 tot 42 per kist van 50 kilo, grote tong 2,90 tot 3,20, grootmiddel 2,70 tot 2,90, kleinmiddel 2,70 to t3,10, tong 1 3.50 tot 2,90 en tong 2 3,10 tot 2,70 per kilo. Voor het binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor schol 2 27 tot 39, schol 3 20 tot 27 per kist van 50 kilo. Er warerf 'geen trawlers aan de markt, zodat er geen. rondvis werd aan gevoerd. Om de Noord De trawlers om de Noord vangen tussen 58 en 59 graden noorderbreedte plotseling Weer veel haring. De vangsten lopen ech ter sterk uiteen. Gemiddeld gaven de traw lers dagvangsten door van 200 tot 600 man den haring. Het weer was goed om de Noord. De Medan IJM 57 gaf een trek van 60 manden. De Toronto IJM 97 meldde eveneens een trek van 60 manden. De Em ma IJM 15 deed een trek van 90 manden en de Francina KW 153 haalde maar liefst in een trek 400 manden haring boven water. Weinig tongen De loggers en kotters langs de kust van gen deze week niet veel. Ook gisteren waren de dagvangsten zeer schraal. Dat blijkt wel uit de cijfers: 80 tot 100 kilo tongen en 10 tot 20 manden schol per dag. De vangsten bij de Pittboei waren wat de tongvisserij betreft veel beter. Hier werd gemiddeld 250 kilo tong en 10 tot 20 man den schol en wijting per etmaal gevangen. Ook haalden sommige schepen 20 tot 25 stuks kabeljauw per etmaal uit het. water. De besommingen De besommingen van heden waren: SCH 9 96.100. KW 104 f. 7.800. RO 2 f 8.250, KW 127 9.910, KW 10 f 8.250, IJM 54 t 9.810, KW 127 10.550 en KW 47 12.750. 75 kisten tong en tarbot, 2 k. heilbot, 3 k. tong schar en schartong, 455 k. schol, 50 k. schar. 120 k. bot. 100 k. haring, 35 k. makreel, 640 k. schel vis. 700 k. wijting. 510 k. kabeljauw en gul, 30 k. leng, 10 k. ham, 5 k. poon, 570 k. koolvis en 25 k. diversen, Totaal 3420 kisten vis. In Velsens raadhuis is het bestuur van het „Slachthuis IJmond"^ voor het eerst in een openbare vergadering bijeen geweest. Burgemeester mr. M. M. Kwint verwel komde als voorzitter zijn medebestuurs leden, de burgemeesters J. G. S. Bruinsma van Beverwijk en H. van Nielen van Heeemskerk en voorts de wethouders R. Verbeek van Velsen en E. Gerritse van Beverwijk. Met deze eerste vergadering beschouwde mr. Kwint de bestuursleden geïnstalleerd. Drs. B. Weber, economisch adviseur van de gemeente Velsen, werd na een schrifte lijke stemming tot secretaris benoemd. De begroting voor de aanloopkosten van het te stichten slachthuis in de noordelijke IJmond werd goedgekeurd. De Partij van de Arbeid in Velsen is van plan leven in de verkiezingsbrouwerij te brengen door het organiseren van openbare vergaderingen met mogelijkheid van dis cussie met de sprekers. De fractievoorzitter van de P. v. d. A. in de Tweede Kamer, mr. J. A. W. Burger, spreekt donderdag avond 19 februari in hotel „RoyaL aan de Kennemerlaan in IJmuiden. Oud-minister Hofstra spreekt daar op 9 maart. Bij Openbare Werken Reeds geruime tijd is gebleken dat de capaciteit van de huistelefooninstallatie van de Dienst van Openbare Werken te klein is. De automaat, die nog dateert, uit de tijd dat de gemeentesecretarie in het gebouw aan de Breestraat was gevestigd, wordt tevens gebruikt voor de huistele fooninstallatie van het politiebureau aan de Breestraat. Aangezien de automaat slechts ingesteld is op twee buitenlijnen komt het herhaaldelijk voor dat beide lijnen bezet zijn en geen verbinding met buiten mogelijk is. Een in augustus 1958, dus nog gedurende de vakantieperiode, door de P.T.T. gehouden gesprekstelling heeft uitgewezen dat de gemiddelde kans dat een binnenkomend of uitgaand gesprek niet tot stand kan komen, dertig percent bedraagt. B. en W. van Beverwijk achten dit percentage ontoelaatbaar hoog, te meer daar de afdelingen riolering, plantsoenen, landmeten, reiniging, rioolwaterzuivering, woningbedrijf, alsmede de garage slechts via een buitenlijn bereikt kunnen worden. De aanschaffingskosten van een nieuwe automaat met vier buitenlijnen met de mogelijkheid tot uitbreiding met een vijfde lijn komen voor rekening van de ge meente en worden door de P.T.T. geraamd op 25.000. De verplaatsings- en aanslui- tingskosten bedragen 6000. B. en W. van Beverwijk vragen de raad een krediet van 25.000 om het plaatsen van een nieuwe installatie mogelijk te maken. Onder grote belangstelling van de ouders hebben gisteravond in het overdekte Vel- serbad de jeugdige leden van de „Water- vrienden" afgezwommen. De resultaten waren uitstekend. Alle kandidaten vol deden aan de eisen voor het behalen van de diploma's. Er slaagden 56 jongens en meisjes voor het diploma A en 22 voor het diploma B. Beverwijk B. en W. van Beverwijk vragen de raad een krediet van 14.600 om het verleggen van een gedeelte der gasleidingen in de Havenstraat naar de Parallelweg mogelijk te maken. Bovendien moet het gasbuizen- net zo worden geconstrueerd dat het zal kunnen voldoen aan de toekomstige be hoefte van het industriegebied. Tweede afdeling komt in het groen te liggen Vijftienhonderd gulden zullen moeten worden uitgetrokken om het braakliggend terrein tussen de Olmenstraat en de Es- doornstraat op te knappen. Van de zuide lijke helft van het terrein zal een binnen tuin worden' gemaakt, die zal worden om zoomd door heesters. De andere helft, na bij de Pieter Verhagenlaan, zal worden ingezaaid om als speelweide dienst te kun nen doen. De aanlegkosten van de speel weide kunnen worden bestreden uit het beschikbare krediet voor het bouwrijp maken van de wijk Arendsweg-Zuid. B. en W. stellen de raad voor het krediet voor het aanleggen van de binnentuin te ver lenen. Het gebouw van de tweede afdeling der secretarie zal hierdoor in het groen komen te liggen. Omdat, de huidige verbindingen met het reeds gedeeltelijk uitgevoerde Beverwijkse uitbreidingsplan Oosterwijk onvoldoende moeten worden geacht, zal voigens het college van B. en W. van Beverwijk zo spoedig mogelijk moeten worden begonnen aan het doortrekken van de Spoorsingel tot aan de Laan der Nederlanden in het uit breidingsplan Oosterwijk. De Spoorsingel zal een rechtstreekse verbinding vormen met het station en De Wijk een goede aansluiting geven op alle belangrijke we gen naar buiten. Wanneer de Laan der Nederlanden een verbinding zal vormen met. het uitbreidingsplan Meerestein zal de Spoorsingel nog belangrijker worden. Ook het gemeentelijk sportpark Adrichem wordt door het een en ander beter be reikbaar. B. en W. stellen de raad voor tot het doortrekken van de Spoorsingel te besluiten en daarvoor een krediet van 64.900 te verlenen, opdat, zodra de nodige gelden kunnen worden aangetrokken, met de uitvoering van het omvangrijke project kan worden begonnen. B. en W. van Beverwijk geven de raad in overweging een krediet van 6900 be schikbaar te stellen om de aanleg van een gemeenschappelijke tuin op het terrein aan de Kaapstraat in Beverwijk, tussen de woningen aan de Alkmaarseweg en de Vlaanderenstraat, mogelijk te maken. Er zullen in deze tuin banken, tuirnelrekjes en een zandbak voor de recreatie van de kleuters komen. In het Amsterdams districtsinspectie bureau van de Nederlandse Spoorwegen is dinsdag de Castricummer J. Peeters ge huldigd, die na veertig jaar trouwe dienst bij de spoorwegen gaat vertrekken. Het hoofd van de inspectie uitte waarderende woorden cn overhandigde hem de ge bruikelijke enveloppe met inhoud. Woens dag werd de heer Peeters nogmaals in het. zonnetje gezet, toen met de chef van het station Castricum. de heer J. D. H. Klein, ook het personeel de heer Peeters geluk wensen kwam aanbieden. De heer Klein bood een fraaie asbak met. inscriptie aan. Namens de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoerspersoneel was voorzitter A. F. M. Pelsma, collega van de scheidende ambtenaar, aanwezig. Hij bood de heer Peeters een kistje sigaren aan. Later kwam ook de K.A.B. feliciteren. De heer Peeters, die op 3 februari 1919 zijn loopbaan bij de spooi-wegen begon bij weg en werken, heeft dertig jaar dit werk verricht en tien jaar bij het vervoer ge werkt. In april zal hij de dienst definitief verlaten. In verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd heeft de heer C. Schoen, chef jachtopzichter bij het P.W.N. te Castricum. afscheid genomen. Hij werd toegesproken door het lid van Gedeputeerde Staten en voorzitter van de raad van toezicht, van de provinciale be drijven. de heer J. Mensink, die hem mede deelde. dat hem bij Koninklijk Besluit de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranie-Nassau, in goud was toegekend. Vervolgens spraken ook de directeur van het P.W.N.. ir. S. Kramer, en rentmeester ir. J. G. G. Jolles, die de loopbaan van de heer Schoen en zijn verdiensten uit deze welbestede tijd i-eleveerden. Ook het hoofd van de afdeling terreinen Bakkum, de heer P. L. Duinker, sprak de scheidende technische ambtenaar toe. De heer Schoen kreeg veel geschenken, en zijn echtgenote deelde in de hulde. Tenslotte sprak namens het jachtopzich- tei-skorps de heer J. Castricum, die de scheidende ambtenaar een geschenk, waar onder een foto van het gehele korps, aan bood. De heer Schoen dankte en memoreerde, dat thans door zijn afscheid een einde komt aan tweehonderd jaar „Schoen"-werk in deze omgeving van het duingebied. Tijdens het zomerseizoen is wel heel dui delijk gebleken dat de parkeergelegenheid in Wijk aan Zee, vooral tijdens drukke dagen, onvoldoende is. Vooral op de hoek van de Zwaanstraat en de Van Ogtropweg is uitbreiding van de parkeerruimte drin gend noodzakelijk. De parkeerstrook, die thans twintig auto's kan bevatten, zal wor den uitgebreid, zodat dan tachtig wagens een plaatsje zullen kunnen vinden Dit kan echter alleen worden verwezenlijkt door een gedeelte van de tuin van het voor malige badhotel, thans verzorgingshuis voor chronisch invaliden, op te offeren. De directie van het verzorgingshuis heeft hier tegen geen bezwaar. Dé totale kosten wor den begroot op 32.000. B. en W. vragen de raad een krediet ter grootte van dit bedrag. Aagtedijk, 5 150 m. o.z.o. Napels n. Port Said. Aardijk, 5 250 m. o. Dondrahead n. Belawan. Acila. verin. 7 v. Old Kilpatrick n. Rotterdam. Albireo, 5 80 m. /..o. Fern. Noronha n. Rio de Jan. Algenib. 5 60 m. o.n.o. Abrolhos n. Rio de Janeiro. Alioth, 5 180 m. w.z.w. Kp. St. Vincent n. Antw. Alkaid, 5 27 m. o. Recife n. Las Palmas. Alkmaar, 6 te Mena. Almdijk, 5 120 m. z.w. Bermuda n. Le Havre. Alphacca, 5 te Montevideo. Alpherat. 5 30 m. o. Maceio n. Charleston. Aludra, 5 te Basrah. Amerskerk, 5 v. Port Said n. Genua. Amstelkroon, 5 v. Galveston n. Vizagapatnam. Amstellaan, 5 660 m. o. Chagos eil. n. Aden. Amstelland. 5 te Hamburg v. Bremen. Amstelsluis. 5 620 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Amstelvaart, 5 85 m. n.o. K. Carbon n. Hamburg. Andijk, 5 te Bremen. Angolakust, pass. 5 Las Palmas n. Freetown. Annenkerk, 5 v. Mombasa n. Tanga. Appingedijk, 5 260 m. n.n.o. Paramaribo n. Santos. Arendskerk, 5 te Suez, Argos. 5 90 m. z.z.w. Oucssant. n. Porto Torres. Artemis, pas. 5 Azoren n. Londen. Asmidiske. 7 te Amsterdam verwacht. Baarn, 5 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Banda, 5 v. Nagoya n. Kobe. Batjan. 6 te Colombo verwacht. Batu, 6 te Bona. Bengkalis, 6 te Jesselton verwacht. Bintang, 5 te Dubai. Bonita, 5 v. Guayaquil n. New Orleans. Borneo, 5 80 m. n.w. Rome n. Port said. Britsum, 7 te Tsamkong verwacht. Eussum, 5 130 m. z. Djeddah n. Rastanura. Calamares, 5 tc Balboa verwacht v. Los Angeles. Callisto, 5 235 m. n.n.o. Las Palmas n. Pepel. Calt Arnhem, 5 235 m. z.z.o. Flores n. Perthamboy. Caltex Delft. 5 v. Suez n. Bahrein. Calt. Eindhoven, 5 180 m. n.w. Perim n. Bahrein. Caltex Pernis, 6 te Calcutta. Caltex Rotterdam, pass. 5 Beachyhead n. R'dam. Caltex Utrecht, pass. 5 Singapore n. Bahrein. Camerounkust, 6 te Abidjan. Carrillo, 7 te Rotterdam verwacht. Castor, 5 550 m. w.n.w. Finisterre n. Cd. Trujillo. Celebes, 5 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ceronia, 6 te Melbourne verwacht. Charis, 5 te Wageningen v. Georgetown. Cinulia, 4 10 m. z.w. Aruba n. Curagao. Cistula, 8 te Hongkong verwacht, (dokken). Cities Servise Valley Forge, 5 330 mijl w. Port Nolloth n. Philadelphia. Clavella, 5 te Curasao. Cleodora, 5 dw. Muscat n. Lorenco Marques. Colytto, 6 te Gothenburg verwacht v. Le Havre. C'orilla, 5 te Cochin verwacht. Cradle of Liberty, 5 70 m. w. Gibraltar n. P. Said. De Eerens, 5 te Ummsaid verwacht v. Bahrein. Diemerdijk, 5 90 m. n.o. Flores n. Southampton. Dongedijk, 5 v. Rotterdam, 6 te Londen. Drente, 5 v. Le Havre n. Rotterdam. Eemdijk, 5 te Rotterdam. Eemland, 5 v. Bahia n. Ilheos. Eenhoorn, 6 te Beyrouth. Ena, 5 te Guayaquil verwacht v. Punta Cardon. Eos, 5 v. Puerto Torres n. Savona. Esso Nederland, pass. 5 Lissabon n. Port. Said. E trema, verm. 6 v. Berre n. Tripoli (Libië). Friesland, 5 te Malaga. Friesland KRL. 5 te Burriana. Friesland SSM, 5 v. Setubal n. Rotterdam. Gaasterkerk, 5 25 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Giessenkerk, 5 v. Shanghai n. Otaru (Japan). Graveland, pass. 5 Finisterre n. Amsterdam. Guineekust. 5 v. Calabar n. Lagos. Hathor, 5 dw. Gibraltar n. Algiers. Heemskerk. 5 110 m. n.n.w. Alexandrië n. P. Said. Helena. 5 v. San Juan Del Sur n. Corinto. Helicon, 5 v. New York n. Curacao. Hera, 5 820 m. n.o. San Juan n. San Juan. Hermes, 5 te Hamburg. Hestia, 5 te Kingston verw. v. Santiago de Cuba. Hilversum, 4 60 m. z.w. westpunt Kreta n. Antw. Holland, 5 v. Beira n. Macuze. Hydra, 5 520 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Ivoorkust, 5 v. Abadan n. Lagos. Johann. Frans, pass. 5 San Salvador n. Baltimore. Joseph Frering, 5 200 m. z.w. St. Vine. n. IJmuid. Kaap Hoorn, pass. 5 Masira n. Mena. Kabylia, 5 te Hamburg. Kalinga, 5 v. Stockholm n. Arabische Golf. Kalydon, 5 v. Singapore n. Yokkaichi. Kara, verm. 8 v. Petit Couronne n. Rotterdam. Karakorum, 5 51 m. n.o. Port Said n. Napels. Katelysia, 5 v. Curagao n. Maracaibo. Kellia, 5 v. Singapore n. Balikpapan. Kenia, 5 600 m. n. Kp. Roque n. Trinidad. Kermia, verm. 6 v. Stockholm n. Rotterdam. Khasiella, 5 275 m. w.z.w. Madeira n. Curagao. Kieldrecht, 5 200 m. w. Minicoy n. Aden. Kinderdijk, 5 145 m. z.w. Landsend n. Antwerpen. Kloosterdijk, 6 te Havana. Koratia. 7 te Havana verwacht. Korenia, 6 te Providence. Kosicia, 5 ten anker Cowes n. Hamble. Kreeft, 5 v. Narvik n. Rotterdam. Kryptos. 12 te Sydney verwacht. Laagkerk, 5 v. Amsterdam. 6 te Hamburg. Laertes, 5 290 m. n.o. Singapore n. Hongkong. Langkoeas, 6 v. Suez n. Port Said. Laurenskerk. 5 100 m. n.o. Bahrein n. O.-Afrika. Leiderkerk, 5 te Hamburg. Lelykerk, 5 v. Amsterdam, 6 te Londen verwacht. Lemsterkerk, 5 te Hamburg verw. v. Marseille. Leto, 5 v. Greenock n. Madeira. Leuvekerk, 5 150 m. o.z.o. Port Sudan n. Karachi. Liberty Bell, 5 100 m. w. Sicilië n. Port Said. Limburg, 5 te Hamburg. Lissekerk, 5 130 m. z.o. Str. Ormmoesz n. Barhein. Loenerkerk. 5 200 m. o.n.o. Gibraltar n, Pt. Said. Loosdrecht, 5 te Genua. Loppersum, 5 t.e Bremen verwacht v. Amsterdam. Maas, 5 50 m. w.n.w. Kreta n. Alexandrië. Maaskerk, 5 150 m. n.w. Perim n. Aden. Mocoma, 5 te Plad.iu verwacht. Malea, 5 te Balikpapan. Mariekerk, 5 150 m. z.w. Wight n. Antwerpen. Maron, 5 v. Curagao n. Jacksonville. Meirmon, 5 te Trinidad. Mentor, 4 300 m. n.o. Fayal n. Curagao. Mitra, 16 te Birkenhead verwacht. Mijdrecht, 5 180 m. n. Port Suda nn. Mena. Munttoren, 5 te Heysham. Musilloyd, 5 110 m. n.n.o. Port Sudan n. Aden. Mylady, 5 105 m. n.n.o. Las Palmas n. L. Palmas. Naess Commander. 6 te Port Said. Naess Lion, 5 340 m. w. Gibraltar n. Mena. Nanusa. 6 te Takoradi. Nestor, 5 te Bremen v. Emden. Nieuw Amsterdam, 6 te St. Thomas. Noordwijk. 5 300 m. n. Dakar n. Monrovia. Nijkerk, 5 70 m. o. Formosa n. Hongkong. Olaekerk, 5 v. Madras n. Penang. Omala, 7 te Rotterdam verwacht. Ommenkerk, 5 te Amsterdam. Ondina, 4 te Singapore. Oostkerk, 5 te Hamburg. Oranje. 5 v. Southampton n. Genua. Oranje Nassau, 5 te Limon verw. v. Cartagena. Orestes, 5 10 m. w.z.w. Wight n. Antwerpen. Orion, 6 te Rhodes. Osiris, 7 te Tampa verwacht v. Liberte. Ouwerkerk, 5 te Hamburg. Parkhaven, 5 320 m. z.z.o. L. Palmas n. Rio de Jan. P. G. Thulin, 5 v. Philadelphia n. Cristobal. Plviline, 5 te Cardon verwacht. Poelau Laut, 6 te IJmuiden verwacht. Poseidon, 5 te New Orleans verwacht v. Houston. Prins Casimir, 5 v. Bremen n. Cagliari. Pr. Fredenk I-Iendrik, 5 v. Newcastle n. Londen. Pr. Joh. Will. Friso, 5 25 m. z.o. Wight n. Leixous. Frins der Nederlanden, 5 v. Plymouth n. A'dam. Prins Willem van Oranje, 5 te Antwerpen. Prins Willem II, 5 v. St. John n. Le Havre. Prins Willem IV, 5 v. Burriana n. Gandia. Provenierssingel, 5 220 m. n.o. Az. n. Pto. Ordaz. Formerend, 5 te Punta Cardon. Ridderkerk, 5 te Madras verwacht. Riouw, 5 t. ank. Shat Al Arab n. Khorramshahr. Rijnkerk, 5 127 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Roggeveen, 5 v. Dunedin n. Nelson. Rondo, 30 v. Tacoma n. Kaapstad. Rotti, 5 v. New Orleans n. Baltimore. Saioum. 5 v. Duinkerken n. Rouaan. Samarinda, 5 240 m. n.o. Mombasa n. Djibouti. Scheipwijk, pass. 5 Kp. Roca n. Mena. Scherpendrecht, 6 te Trinidad. Sehie, 5 90 m. z. Lissabon n. Hamburg. Sciiiedijk, 6 te Antwerpen verwacht. Senegaikust, 6 te Dakar verwacht. Sibajak, 5 80 m. z. Socotra n. Aden. Sloterdijk, 5 te New York. Soestdijk. 4 40 m. z. Sable isl. n. Antwerpen. Stad Alkmaar, 5 420 m. w.z.w. Flores n. R'dam. Stad Amsterdam, 5 15 m. n.o. Ouess. n. Teneriffe. Stad Arnhem. 5 60 m. z.w. Bergen n. Narvik. Stad Delft, 5 550 m. o. Bermuda n. G. v. Mexico. Stad Haarlem, 5 85 m. n. Las Palmas n. IJmuiden. Stad Utrecht. 6 te Hampton Roads. Stanvac Benakat, 5 v. Buatan n. Sungeigerong. Steven, pass. 5 Kp. St. Vincent n. Genua. Straat Lombok, 5 1000 mijl n.w. Fremantle naar Mauritius. Straat Magelhaen, 6 te Hongkong. Straat Mozambique. 5 te Durban. Straat Singapore, 6 te Beira v. Lour. Marques. Straat Torres, 6 te Cochin. Sunetta, 6 te Balikpapan. Tahama, 6 te Rotterdam verw. v. Isle of Grain. Talisse. 5 te Hamburg v. Amsterdam. Tankhaven I, 4 v. Singeigerong n. Belwan. Taria, 8 te Singapore verwacht. Tegelberg. 5 v. Singapore n. Hongkong. Tëiresias, pass. 5 Scillys n. Port Said. Telamon, 5 te New Orleans verwacht v. Houston. Ternate, 5 60 m. z.o. Startpoint n. Marseille. Teucer, 5 v. Port Said n. Algiers. Thélidomus, 6 te Boston verwacht. Themis, 5 te Puerto Ordaz verw. v. Georgetowns. Tibia. 5 250 m. w.z.w. St. Helena n. Curagao. Tjibodas, 5 200 m. o.z.o. K. Padaran n. Shanghai. Tjimenteng, 5 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Tjinegara, 5 320 m. z.w. Kobe n. Kobe. Tomocyclus, 5 te Maracaibo verwacht. Trajanus. 4 320t m. n.o. St. Lucia n. St. Lucia. Triton, 6 te Maracaibo. Van der Hagen. 5 430 m. z.w. D. Garcia n. K'stad. Van Noort. 5 v. Hongkong n. Singapore. Van Riebeeck. 5 205 m n. P. Darwin n. Singapore. Van Spilbergen, 8 te Hongkong verw. v. Singap. Van Waerwijck. 5 v. Manilla n. Yokohama. Vasum, 8 te Mena Al Ahmadi verwacht. Vivipara, 7 in Suezkanaal verw. n. Mena Al Ahm. Waingapoe, 5 30 m. van Mogadiscio n. Mukalla. Waterman, pass. 5 Tunis n. Rotterdam. Weltevreden, 6 t.e Belawan. Westertoren, 5 230 m. n.n.o. Cayenne n. B. Aires. Westland, 5 130 m. o. Bahia n. Montevideo. Willemstad, 5 v. Madeira n. Guadeloupe. Witmarsum. 5 v. Hamilton n. Houston. Woltersum. 5 300 m. w.n.w. Bermuda n. Le Havre. IJssel. 5 17 m. z.z.w. Finisterre n. Rotterdam. Zeeland, 5 200 m. n. Azoren n. Tripoli.. Zonnekerk, 5 250 m. n.w. Finist. n. G. v. Mexico. Zuiderkerk, 6 te Sydney verwacht. Zuiderkruis. 5 410 m. z.o. D. Garcia n. Fremantle. Zwijndrecht, 5 50 rrt. o. Scillys n. Brake. SLEEPVAART Barentsz Zee, 6 te Rotterdam. Blankenburg, 5 v. Langesund n. Delfzijl. Clyde, 5 800 m. z.w. Fayal n. Arabische Golf. Cycloop, 5 80 m. z.o. Soedan n. Arabische Golf. Friesland, 5 320 m. n.w. eil. Coiba n. Maracaibo. Hudson, 5 v. Folkestone te Southampton. Humber, 5 40 m. n.o. Teneriffe n. Maracaibo. Loire. 5 200 m. z.z.o. Bermuda n. Arabische Golf. Noordzee, 4 v. Maassluis te Vlissingen. Oceaan, 2 v. Fayal. Oostzee, 5 v. Orange n. Arabische Golf. Poolzee, 5 40 m. n.o. Teneriffe n. Maracaibo. Schelde, 5 v. Hoek van Holland n. zee. Thames, 5 120 m. z.w. Ouessant n. Uddevalla. Titan, 5 40 m. n. Bougie n. Arabische Golf. Tyne, 4 v. Porto Cabelol n. Ocho Rios (Jamaica). Witte Zee, 5 140 m. n. Teneriffe n. Paramaribo. Zwarte Zee, 5 v. Orange n. Arabische Golf.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11