Oorlogsbodems uit Den Helder STEUNZOLEN STERK van PRAAG MODELWONING Gerard IJmond-agenda Boeiend damgevecht tegen G.S. schakelt D.C.IJ.-ers uit Begroting K.A.B. voor 1959 dertig percent verlaagd IJmuideti toch kandidaat voor stationering van marineschepen Nieuwe ideeën, formule meubelen 1 ws gk Bestuursverkiezing niet afgewerkt lange jongenspantalons 5 Marineprogramma in februari vindt U in onze 't Nut te Heemskerk streeft naar tweehonderd leden Bij zwemproef Watervrien- den 79 kandidaten geslaagd (voor beter schoenwerk) Gemeente-avond Doops gezinde Kerk goed geslaagd Huizenveiling Echtpaar N. Mudde-de Bie zondag 55 jaar getrouwd Beverwijks jeugdorkest gaat op vlotte manier van start Schaatsen in Bakkum VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 Het proces van de decentralisatie b\j de Koninklijke Marine zet zich gestaag voort. Vrijwel onopgemerkt vertrekken er steeds weer schepen uit de Nederlandse marine basis Den Helder. Het begon met enkele mijnenvegers, die naar Vlissingen ver trokken. Toen werd ook Hellevoetsluis bij de actie betrokken, en nu wordt hard nekkig beweerd, dat ook IJmuiden weer marine-eenheden zal gaan herbergen. Al wordt dit laatste tot nu toe met grote stelligheid door officiële instanties ontkend. De reden voor deze actie ligt voor de hand. Het zou een dwaasheid zijn de zo kolossaal gegroeide Nederlandse oorlogs vloot, die nog lang niet aan zijn maximum is, geheel op een punt te concentreren. Daarom zal men er wel haast aan moeten geloven ook IJmuiden in de decentralisa tie in te schakelen, hetgeen men in deze stad zou toejuichen. De decentralisatie heeft vooral in Hel- levoetssluis veel vreugde gebracht. De be volking daar droomt van een nieuwe glo rierijke periode. De marine wordt met gejuich ontvangen, en toen de eerste offi cier in Hellevoetssluis arriveerde, werd het in de plaatselijke krant gepubliceerd als belangrijk nieuws. En dat was het voor Hellevoetssluis, vroeger een belangrijke marineplaats, waar zelfs de Rijkswerf was gevestigd, ongetwijfeld ook. Men wil er zelfs al een marinemuseum stichten. Voor IJmuiden ligt dit uiteraard anders. Men zal het hier meer beschouwen als een welkome aanvulling van het patroon van de gemeente, als de marine op IJmuiden zou neerstrijken. Al zijn de economische voordelen niet te versmaden. De grote verliezer van dit gehele proces is ongetwijfeld de gemeente Den Helder. Op de vertwijfeling na de bevrijding of de marine wel in het danig verwoeste Den Helder zou terugkeren, volgde de vreugde. De marine kwam terug, en het Nieuwediep veranderde in een enorme marinebasis. De stationering van de „Karei Doorman" na zijn revisie vormde het hoogtepunt van de groei van de basis, die overigens pas half is voltooid. De andere helft van het haventerrein is nog steeds niet onder han den genomen. Elke keer weer wordt de uitbreiding van de haven van de begroting afgevoerd. Nu schijnen voor Den Helder echter weer sombere tijden aan te breken. Met de verdwijnende schepen verdwij nen ook manschappen. Zolang het om mijnenvegers gaat, is dat nog niet rampzalig, maar nu zijn ook fregat ten en onderzeebootjagers in het proces opgenomen. Jarenlang heeft in Den Helder een groot aantal opgelegde schepen gelegen. De vitale delen werden in plastic verpakt, en dan werden de schepen toegevoegd aan de zogenaamde „mottenballenvloot", die on der de dienst conservatie viel. Soms wisselde men uit, en zo kwam dit jaar de kruiser Hr. Ms. „De Ruyter" in de vaart in plaats van de kruiser „De Zeven Provinciën". Het ligt nu in de bedoeling deze gehele mottenballenvloot naar andere plaatsen over te brengen. Den Helder zal dan een zuiver operatieve basis zijn. De gemeente Den Helder is echter in het geheel niet bljj met deze ontwikkeling en dat is geen wonder, want elke zich in Den Helder vestigende marineman levert de gemeente een uitkering van 60,uit het gemeentefonds op. Daarom was het een flinke klap, toen de Karei Doorman, die eerst in Den Helder zou worden gestationeerd, spoedig weer vertrok en niet meer terugkwam. Men vreesde moeilijkheden in verband met de beruchte drempel in het Schulpengat. Deze drempel in de toegangsweg naar Den Helder belet ook de kruisers anders dan bij hoog water binnen te lopen of uit te varen. Met de Karei Doorman durft men het derhalve helemaal niet aan. In het voorjaar wil men gaan peilen, of de ge bruikelijke wijzigingen in het bodemver loop gunstig zijn uitgevallen. Maar in elk geval is Den Helder voorlopig zijn Door man kwijt. Men blijkt over dit verbouwde schip in marinekringen trouwens niet onverdeeld tevreden. Het aangelaste stuk van het 'ek is niet één geheel geworden met het oor spronkelijke deel, en bij ongunstige weers omstandigheden vertoont de oppervlakte aanzienlijke oneffenheden. De hoek moest er echter wel bij worden vervaardigd, want voorheen vlogen de vliegtuigen wel eens tegen de toren op bij de landing. Critiek hoort men in marinekringen ook op de vliegtuigen, die geheel uit de tijd zijn. „Duitsland kocht ze, omdat ze lang zaam waren en Nederland, omdat ze goed koop waren" zegt men, en men vertelt verder, dat de machine van het schip on gewijzigd is gebleven, zodat de Karei boorman veel te langzaam is. De Doorman weg, en veel mijnenvegers en nu ook grotere schepen geëvacueerd, het moest wel een keer tot een uitbarsting komen, en in de laatste gemeenteraadsver gadering in Den Helder is de bom gebar sten. In de rondvraag stelde de fractievoor zitter van de K.V.P., de heer C. Ran, de burgemeester, mr. G. D. Rehorst, de vraag „Wat is er waar van de geruchten, dat er mijnenvegers, jagers en andere schepen naar andere plaatsen vertrekken?" De burgemeester antwoordde, dat er in derdaad moeilijkheden zijn. De marine koestert plannen in de richting van deze decentralisatie, die overigens, zoals al ge zegd, bij de kleinere schepen al lang aan de gang is. „Maar is dat voor Den Helder dan niet een penibele situatie?", wilde de heer Ran weten. „Inderdaad", zei de burgemeester, „het wordt voor Den Helder erg beroerd". En dit antwoord Aan mr. Rehorst is be grijpelijk, omdat Den Helder nu eenmaal volkomen op de marine is georiënteerd en al jarenlang met grote tekorten worstelt. Hoever de decentralisatie zich uiteinde lijk zal uitstrekken, valt moeilijk te voor spellen. Dat valt onder het beleid van de marineleiding. Maar, dat er vreugde in enkele gemeenten, en leed in een andere zal ontstaan, staat wel vast. Ex-keizerin Soraya verveelt zich in een artiestencafé te München, waar voorbereidingen worden getroffen voor de viering van het carnaval. Zij wordt geflankeerd door de Italiaanse prins Raimondo Orsini (links) en diens vriend Lemens. VELSEN VRIJDAG 6 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Als ouders slapen". Rex, 20 uur: „Hercules". Pieter Vermeulenmuseum, 1416.30 uur geopend. ZATERDAG 7 FEBRUARI Thalia: „Als ouders slapen", 19 en 21.15 uur. Rex: „Hercules", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Patronaatsgebouw: Operette van kinder koor „De Jonge Stem", 14 en 20 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Toneelvereni ging „De Hooger Geest Ghesellen" met „Zeeman pas op", 20 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 6 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dragula". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje Rosemarie". W.B. Theater, 20 uur: „Wilde jeugd". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Hotel ,,'t Vosje", 20 uur: Talentenjacht. ZATERDAG 7 FEBRUARI Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette Theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De vrouw met het geschonden gelaat"; zondagmiddag 14.30 uur: „Lopen of liften". Het smaldeel V, bestaande uit Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", vlagge- schip van dit smaldeel, de jagers Hr. Ms. „Gelderland" en „Amsterdam" en Hr. Ms. onderzeeboot „Zeeleeuw" bevinden zich op oefenreis bij de oostkust van de Verenigde Staten en de Nederlandse Antillen. Uit gezonderd Hr. Ms. „Zeeleeuw" 'heeft het smaldeel van 30 januari tot 3 februari een bezoek gebracht aan Mayport, welk be zoek in de periode van 14 februari tot 23 februari zal worden herhaald. In die tijd zal Hr. Ms. „Zeeleeuw" de Amerikaanse haven Key West aandoen. Het smaldeel I, bestaande uit Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", de jagers Hr. Ms. „Utrecht" en „Drenthe", Hr. Ms. fregat „De Zeeuw", alsmede de onderzeeboten Hr. Ms. „Zwaardvis" en „Tijgerhaai", zal 10 februari de reis naar de Middellandse Zee aanvaarden. De schepen zijn van 20 tot 24 februari in Casablanca, van 28 februari tot 2 maart in Gibraltar, en van 7 tot 9 maart in Cadiz. Omstreeks 25 maart wordt het smaldeel in Nederland terug verwacht. Hr. Ms. fregat „Jaguar" houdt als vis serij-politiekruiser toezicht op de naleving van de internationale visserij bepalingen in de Noordzee. Ook het patrouillevaartuig Hr. Ms. „Freyr" heeft een dergelijke vis serij-politietaak in de Zeeuwse wateren. Tezamen met het zusterschip Hr. Ms. „Balder" oefent Hr. Ms. „Freyr" vanuit Den Helder en Vlissingen. Hr. Ms. fregat „Van Speyk" bevindt zich in de Caraïbische wateren cn is ter be schikking van de commandant zeemacht in de Nederlandse Antillen. Drie mijnenveegsquadrons oefenen ge regeld op de Noordzee. Advertentie vele „eieren van Columbus", PEGASUSSTRAAT 14. Deskundige voorlichting (de eerste stap voor een goede inrichting) TEt 7U» Marktplein 29 Meubelen Complete woninginrichting Onze modelwoning is geopend dagelijks van 26 uur. - Vrijdag en zaterdag bovendien van 7.3010 uur n.m. CONTACTAVOND „ADO '20 De Heemskerkse sportvereniging „ADO '20" houdt maandag 9 februari in zaal Kloes een contactavond voor haar leden en donateurs. VERKOOPDAG VAN „DORCAS" De Ned. Hervormde vrouwenvereniging „Dorcas" te Heemskerk houdt op dinsdag 10 februari haar jaarlijkse v'erkoopdag in het gebouw aan de Maerten van Heems- kerekstraat. 's Middags zal de opening ver richt worden door ds. M. Wendte. 's Avonds vindt een wedstrijd in kienen plaats. OPSTELLING ADO '20 In de thuiswedstrijd tegen Vitesse ko men de Heemskerkers als volgt in het veld uit: A. Bui-ger;- De Graaf en A. v. Tunen; Bruins, Welboren en Groot; G. v. Tunen, Beentjes, v. Duivenvoorde, N. v. Tunen en De Wit. „WEENINK" SCHAAKTE TEGEN „HALFWEG" Het eerste team van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft in de bonds- competitie een voorlopige 23 nederlaag geleden tegen Halfweg, zodat de afgebro ken partijen de beslissing moeten brengen. In een boeiende en vooral spannende wedstrijd voor de finale om de provin ciale clubtitel is het DCY-tiental in de tweede ronde door het zeer sterke mees- tertiental „Gezellig Samenzijn" uit Am sterdam met 13-7 geklopt. Door deze nederlaag is de kampioens kans voor de IJmuidense club zo goed als verdwenen. De titel zal wel terecht komen bij het sterkste tiental, de ploeg van Keiler. Als GS tegen Jozeph Blankenaar gelijk speelt, zullen Keiler en zijn mannen kam pioen van Noordholland zijn. De stand is als volgt: Gezellig Samenzijn 2 2 0 0 4 2614 DCY2 1 0 1 2 19—31 Jozeph Blankenaar 1 0 0 1 0 812 DSTO1 0 0 1 7—13 In de tweede ronde kan Jozeph Blanke naar van DSTO winnen. De laatste ronde wordt volgende week gespeeld: 9 februari GSJozeph Blankenaar; woensdag 11 februari DCY—DSTO. DCYGezellig Samenzijn De Amsterdammers hebben de overwin ning volkomen verdiend. Geen der DCY- ers slaagden er in een overwinning te behalen. Alleen Piet Roozenburg wist in een boeiend en goed gespeeid damgevecht belangrijk voordeel op Keiler te behalen. Het werd op het nippertje remise. Aan de overige negen borden ging het de eerste speeltijd van drie uur volkomen gelijk op. Toen zakten de DCY-érs iéts af. P. v. d. Berg verzuimde een krachtige positie-zet tegen J. H. Vos en kwam in een verloren eindspel. George Postma maakte een positiefout, die Steenhuis in staat stel de een winnende combinatie uit te voeren. Tommy Postma had beslist de gehele partij tegen voorzitter Schroder het betere spel, maar toen hij in het eindspel afzakte, gong het bergafwaarts. De partij is afge broken. Op de jaarvergadering van het departe ment Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die donderdagavond in zaal Dam te Heemskerk is gehouden, is uitvoerig gesproken over de mogelijkhe den, die er zjjn, om in het zich uitbreiden de Heemskerk het werkterrein der vereni ging te vergroten. De zalennood is thans nog een handicap, maar als deze eenmaal is opgeheven moet men ook gereed zijn met de plannen. Ver sterking van de financiën is een eerste vereiste, waarvoor evenwel opvoering van het ledental noodzakelijk is. De voorzitter, de heer J. D. Vosselman Bosch, deelde mede dat het bestuur er voor ijvert de avonden op een hoger peil te brengen. De mogelijkheden worden onder zocht om te komen tot samenwerking met het Nederlands Theatercentrum. De bibliotheek van ,,'t Nut" is thans een onderdeel geworden van het filiaal van de openbare leeszaal te Beverwijk. De heer Vosselman Bosch is thans namens het de partement in dit bestuur opgenomen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer H. v. d. Wel, bleek, dat het ledental thans honderdvijfentachtig bedraagt, het geen een aanmerkelijke stijging is, die vooral is te danken aan de propaganda- actie gevoerd in het uitbreidingsplan „Poe lenburg". De penningmeester, de heer G. Jongejans, had enige moeite gehad om de eindjes aan elkaar te knopen. Door enige onvoorziene uitgaven liep het bezit der vereniging terug tot een bedrag van ruim vijftig gulden. De statuten en het huishoudelijk regle ment ondergingen enige wijzigingen en werden aangepast aan die, welke landelijk voor de „Nut's"~departementen gelden. Uit het „IJmond"-kamp De handbalvereniging „IJmond" kan zondag nog de belangstelling richten naar de zaalhandbalcompetitie in de Alkmaarse veilinghal, waar het eerste herenteam zijn krachten gaat meten met Tonegido en AHV. De IJmonders maken een redelijke kans om op de ranglijst tot "de bovenste plaatsen door te dringen (zij bezetten nu de tweede plaats). De dames-junioren van IJmond moeten het opnemen tegen de volgens de ranglijst krachtiger teams van Foresters en HVS, waaruit zij misschien nog twee punten kunnen halen. De veldhandbalcompetitie voor de da meselftallen zal op 15 februari weer be ginnen en die voor de heren op 1 maart. Op tweede paasdag, 30 maart, houdt „IJmond" haar jaarlijkse internationale handbaltoernooi. Voor de jeugd zijn zondag de volgende veldwedstrijden vastgesteld: Meisjesaspi ranten: Full Speed 3IJmond 4; IJmond 5 De Blinkert 6; Jongensaspiranten: IJ mond 1Concordia 1; IJmond 3Concor dia 3; De Blinkert 3IJmond 2. Aan bord 10 kreeg ir. M. Krijgsman na kundig spel in de Woldouby-speelv/ijze iets voordeel. Overigens waren het spannende en mooie partijen, waarin tenslotte het sterkste tiental Gezellig Samenzijn winnaar werd in een prachtige wedstrijd, welke door een groot aantal damliefhebbers werd gevolgd. Beide ploegen waren volledig. Wedstrijdleider J. H. Meure uit Haarlem had geen moeilijke taak. De uitslagen luiden: D C YGezellig Samenzijn 1. P. RoozenburgR. C. Keiler 11 2. H. LarosII. de Jongh 11 3. T. Tielrooy—W. Rustenburg11 4. B. DukelJ. H. Beeke 11 5. P. v. d. BergJ. H. Vos02 6. T. PostmaJur Schroder afg. 7. A. W. BeukemaPh. de Schaap 11 8. G. PostmaJ. Steenhuis02 9. J. van StratenJ. Karsten 11 10. ir. M. KrijgsmanJ. de Wit11 Onderlinge competitie Voor de eerste klasse van de onderlinge DCY-competitie wist de leider Leo Bink horst na een goed gespeelde partij van Jan Tijms te winnen. J. van Straten klopte H. Swier, Piet Binkhorst kreeg klop van C. Kaan en D. Ott klopte H. Koek, die van Jan Koppelman verloor. Leo Binkhorst staat met 18 punten uit 10 partijen keurig aan de kop. C. Kaan staat tweede met 12 gespeeld, 15 punten; K. v. d. Steen heeft 14 punten uit 10 par tijen. Een tweepersoons sportvliegtuigje, dat een noodlanding had moeten maken in het berggebied van Verona in Italië wordt hier door een werkhelikopter van het Amerikaanse leger „versleept" naar het Vïllafranca-vliegveld. Advertentie OOK VOOR mnumM 1 'inmm MARKTPLEIN De groep „De Watervrienden" van de Sportbond te IJmuiden heeft weer de af zwemdag gehouden. Alle kandidaten, na melijk 56 voor diploma A en 23 voor di ploma B, zijn geslaagd. „Naar roepende verten" De filmdienst van de Nederlandse Reis- vereniging heeft, met de heer C. H. Groen als regisseur en de heer Ed. van Ellinck- huijsen als cameraman, in de zomer van het vorige jaar een kleurenfilm opgeno men, die „Naar roepende verten" als titel kreeg. Deze film geeft prachtige beelden van een reis naar Duitsland, Italië, Frankrijk, Engeland, België, Zwitserland, Oostenrijk en in eigen land, waar bekende vakantie centra de belangstelling gaande houden. De film wordt op vrijdagavond, 13 fe bruari vertoond in het Kennemer Theater. De begroting van de K.A.B. te Velsen- Noord voor 1959 ligt dertig percent lager dan de jaarrekening van 1958. Voor het culturele werk is een hogere bijdrage toe gekend, maar de financiële middelen van de vakantiekinderuitzending hebben een gevoelige aderlating ondergaan. De begroting sluif op 2059,87, het saldo Advertentie Voor NAAR GIPSMODEL IJMUIDEN: KENNEMERLAAN 95 De belangstelling voor de gemeente avond, die donderdagavond in de Doops gezinde kerk aan de Meerstraat werd ge houden, was groter dan ooit te voren. Eigen krachten verzorgden een uitste kend programma Deze avond stond in het teken van orgel muziek, declamatie, koorzang en proza. Piet J. Potgieser liet zich op het orgel ho ren in Marche-Sortie van Th. Dubois en To Ineke van Sem Nijveen. Jaap Bakker, bas-bariton zong heel verdienstelijk onder andere „Gute Nacht" van F. Schubert en „Ich danke dir Herr" uit „Paulus" van Mendelssohn. Te samen met zijn zuster Riet zong hij liederen van Scarlatti en Gluck. De heer C. Blauw declameerde „Het lied der zee" van H. Swarth en „Gij zult niet doden", dat hij zelf had geschreven. De mezzo-sopraan Metta Bakker zong liede ren van Schubert en Gumbert. Het Doops gezind zangkoor onder leiding van de heer Potgieser bracht liederen van Schubert en bewerkingen van Lex Karsemeyer en Wim Koek ten gehore. Martha Uildriks vertel de een mooi verhaal. Aan deze avond was een muzikale quiz verbonden. Op het orgel werden vijf composities ten gehore ge bracht. De aanwezigen konden de titels van deze nummers raden. Onder de goede op lossers werd een schilderij verloot van de hand van mevrouw G. Vis-Visser. Mevrouw De Vries-Dijkstra was de gelukkige. De geslaagde gemeente-avond werd be sloten met samenzang. In het Kennemer Theater te Beverwijk heeft het notariskantoor van J. H. Brem- mers (waarnemend notaris B. M. A. Ba tenburg) bij opbod en afslag een vijftal woningen in de gemeente Beverwijk ver kocht. Voor deze verkoop was grote be langstelling. Het eerste perceel, Grote Houtweg 201 werd door de heer H. Jaapies opgeboden tot 3200 en door de heer Wit kamp gemijnd op f 50. Beide percelen stonden op 7020 en werden later niet ge mijnd. Perceel Hornlaan 11 te Beverwijk werd opgeboden door de heer Rademaker tot 13100 en bij afslag niet gemijnd. Het perceel Noorderwijkweg 4 werd door de heer H. Jaapies opgeboden tot 4200 en bij afslag niet gemijnd. Het laatste perceel, Noorderwijkweg 6 werd door de heer Spies opgeboden tot 4300 en door de'heer Gelderman gemijnd op 10. In combinatie stonden deze twee laatste percelen op 8510 en bij afslag werd de heer Gelderman eigenaar voor 8516. In een mooi nieuw huisje aan de Creutz- berglaan 104 te Beverwijk woont het echt paar N. Mudde-de Bie, dat zondag de 55- jarige echtvereniging hoopt te herdenken. De eigenlijke dag is'11 februari. Het echtpaar Mudde woont nog maar enkele jaren in Beverwijk, tot 1955 was Santpoort (aan de Jan Gijzenvaart) de woonplaats. Hier hebben beiden lief en leed gedeeld op de tuinderij aan de spoor lijn, waar het oude bedrijf moest wijken voor de nieuwbouw. De bruidegom is hier in 1877 geboren, mevrouw Mudde zag in 1885 in Heemste de het levenslicht. Men heeft tot de dag, dat men moest emigreren, hard gewerkt in het tuinbouwbedrijf, men heeft de pro- dukten steeds naar Haarlem en later naar Beverwijk gebracht. Eerst ging het per schuit via de Jan Gijzenvaart, later per vrachtwagen. Het waren hoofdzakelijk de fijnere warmoezerijgewassen die werden gekweekt, zoals spinazie en worteltjes. Het echtpaar heeft dertien kinderen ge kregen, waarvan er nog zeven in leven zijn. Slechts een van de kinderen heeft het tuinbouwbedrijf voortgezet en is met de 1000 eenruiters naar Beverwijk gegaan om daar het koude-grond- en glasbedrijf, waar vader en moeder hun kinderen in hadden groot gebracht, voort te zetten. Bij de Beverwijkse Harmoniekapel is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Men is begonnen met de eerste repetitie van een jeugdorkest. Na een gedegen voorbereiding kon men met een twintigtal jongens in de leeftijd van 11 tot 14 jaar beginnen. Deze eerste repetitie had een officieel tintje door de aanwezigheid van enige bestuursleden, die de wens uitten, dat deze start goede beloften voor de toekomst zou inhouden. Reeds op de eerste bijeenkomst toonde de jeugd grote belangstelling voor de ge geven instrumenten. Vooral de lichtere in strumenten als de klarinet hadden veel aftrek. Nu kan een aantal jongens in de leeftijd tot 16 jaar worden geplaatst om enige zwaardere instrumenten te bespe len. De repetities worden gehouden op woensdagmiddag om 2 uur in het gebouw Harmonie aan de Groenelaan. Dit is de tweede maal, dat de Beverwijkse Harmo nie een jeugdkapel in het leven roept. De eerste was in de dertiger jaren, hiervan zijn nu nog een aantal actief lid. is 399,17. Over deze financiële kwestie is op de jaarvergadering, die donderdagavond in het Sint. Jozefhuis is gehouden, zeer veel gesproken. Er bleken heel wat leden critiek te hebben, hetgeen de taak van het bestuur niet benijdenswaardig maakte. Medegedeeld werd, dat het aantal leden is toegenomen. Voorzitter P. Lubbers ver telde, dat op 2 maart de film „Judas" zal worden vertoond. Hij hoopte, dat de be langstelling voor een dergelijke culturele manifestatie nu wat groter zou zijn. In het jaarverslag werd geconstateerd, dat de activiteit van de leden nog wel wat te wensen overlaat. De leden werden op gewekt deel te nemen aan een cursus in zake het- tariefstelsel. Kapelaan P. J. Meyer, de geestelijke ad viseur,- die met de districtsbestuurder,' de heer J. de Lange, aanwezig was, wees met erkenning van gemaakte bestuurs- fouten op de vele initiatieven, die in de afdeling worden ontplooid. Er is een zeer intensieve werkwijze voor wijkbijeenkom sten, op 24 februari zal een nieuwe, op initiatief van de K.A.B. vervaardigde, pa rochiële film wordën vertoond voor nieuwe r.k. inwoners. Andere voorbeelden van grote activiteit zijn het K.A.B.-initiatief tot verenigings bundeling in een Raad van Overleg, dat heeft geleid tot onderhandelingen om zit ting te krijgen in het bestuur van het Wit-Gele Kruis, en het voornemen tot een agendabureau te komen. Velsen-Noord maakt in de S.T.O.K.K. een heel goede beurt. Voorts zal het Instuiftoneel een af zonderlijke parochiële toneelvereniging worden. De bestuursverkiezing werd niet geheel afgewerkt. Men kwam niet verder dan de verkiezing van de heer W. Michel in de ontstane vacatures van de aftredende he ren P. Schavemaker en J. Dijkman. De af tredende voorzitter, de heer P. Lubbers, werd bij acclamatie herkozen. Ten aanzien van de K.A.B.-bliksemactie tot ledenwerving werd tijdens de rond vraag opgemerkt, dat Velsen-Noord hier voor een zeer gering aantal medewerkers heeft. Deze zijn uit omliggende plaatsen gerequireerd. Advertentie IJZERSTERKE antraciet kleur 4 4 OC 10 jaar I I .*3 met kl. stijging per maat. KENNEMERLAAN 100 - 106 Castricum Bij aanhoudende vorst overweegt het bestuur van de Kennemer IJsclub voor het weekend schaatswedstrijden te organi seren op de ijsbaan aan de Zeeweg te Bakkum. Reeds donderdagmiddag werd de baan opengesteld voor de jeugd die er ter stond een zeer druk gebruik van maakte. Wanneer na deze eerste middag het ijs zich goed gehouden had, dan hadden in de avonduren ook de ouderen een baantje kunnen trekken. Maar zover kon het he laas niet komen: het vroor niet hard ge noeg. Alle hoop is nu gevestigd op het weekend.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9