Dubbele muzikale hulde voor V. G.Z.-jubilaris Weekeinde van padvinders in slot Assumburg De kansen van de voetbalclubs uit Kennemerland 5 Gezagvoerder S. Ninaber plotseling overleden ANMB afdeling IJmuiden houdt jaarvergadering Bij Hoogoven-harmonie jubileert de voorzitter Opvarenden van de Mary Brigitte niet gered Burgerlijke Stand van Velsen Transvalia ditmaal eerste in klaverjaswedstrijd KDO speelt het stuk „Paris" Schaatswedstrijden konden niet doorgaan Nieuwe voorzitter bij De Vredesduif Vastenavondviering bij Sint Jozef is geslaagd VVBAllen Weerbaar werd ook afgelast Laatste wedstrijden leveren zege op voor IJmond-heren Beverwijkse kwekers krijgen elke week voorlichting Bridgen bij Sans-Atout Donderdag 12 februari Be ver wij ks raad bijeen Aat de Bie kampioen judo in Beverwijk Gerestaureerd KAJ-home door burgemeester geopend Humanisten komen bijeen MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 Zal men dit seizoen in Kennemerland b(j het lagere amateurvoetbal nog één of meer kampioenen kunnen begroeten en zullen er in ons rayon nog clubs zyn, die het volgen de seizoen in een lagere klasse hun geluk zullen moeten beproeven? Ziedaar een tweetal vragen, die de grote schare suppor ters, welke de gezamenlijke Kennemer amateurclubs tellen, zich stelt, maar waar op men het antwoord nog schuldig blijft. Al is het natuurlyk voor de hand liggend, dat men enerzijds hoopt en anderzijds vreest Wat reeds als vaststaand kan worden be schouwd is dit: Kennemerland tussen Santpoort en Heiloo krijgt dit jaar geen tweede-klas-kampioen. Met nog acht wed strijden voor de boeg heeft VVB in 2A 10 punten minder dan Baarn, terwijl in 2B DEM met nog 9 te spelen wedstrijden elf punten beneden het aantal van HRC blijft. Aan een inlopen van deze achterstand valt natuurlijk niet te denken, maar anderzijds behoeven DEM en VVB ook niet bevreesd te zijn voor de onderste plaats. Dit laatste kan helaas niet van De Ken- nemers gezegd worden. Weliswaar hebben de Beverwij kers 3 punten meer dan het onder hen staande Holland, maar ze heb ben ook twee wedstrijden meer gespeeld, zodat de Hollandianen er relatief zelfs nog beter voorstaan. Evenals het vorige seizoen zal het De Kennemers dan ook grote in spanning kosten om aan de onderste plaats te ontkomen. Er zijn echter een paar licht punten: In de eerste plaats spelen ze nog vijfmaal thuis waaronder tegen Holland -r- en slechts driemaal uit en voorts zal het gelijke spel in de uitwedstrijd tegen Baarn het zelfvertrouwen der roodzwarten versterkt hebben! Kampioenskansen voor derdeklassers Onder de vele kampioenspretendenten in 3A en 3B bevinden er zich twee uit ons rayon, n.l. Beverwijk en Vitesse met nog een kansje, .dat te zijner tijd ook ADO zich nog komt melden. Tegen veler verwachting in weert Be verwijk, dat het vorige seizoen zo zwak voor des dag kwam, zich ditmaal uitzon derlijk goed. Het vindt echter in IVV, maar o.i. vooral in QSC geduchte concur renten, die het bovendien nog in uitwed strijden moet gaan bekampen. Neen, de Beverwijkse roodwitten zijn er nog lang niet, maar een kansje maken zij zeker! Dat Vitesse nog eenmaal in 3B de kop zou nemen, hadden we niet verwacht, en wel omdat de Castricummers in de eerste twee maanden zich te veel op gelijke spe len toelegden en zelfs van het zwakke Zilvermeeuwen verloren. Daarna hebben de Vitessenaren zich echter van een an dere zijde doen kennen met als gevolg, dat ze thans met de Alkmaarse Boys tot de ernstigste kandidaten voor de bovenste plaats behoren. Het Heemskerkse ADO, dat met twee wedstrijden minder gespeeld één verlies- punt meer dan Vitesse heeft, is zeker nog niet kansloos en het zou er zelfs nóg beter voorstaan, als het „uit" net zoveel punten had verzameld als thuis. Dit was echter niet het geval: De zes thuiswedstrijden leverden 10 punten op tegen de zes uit wedstrijden slechts zes. Dat één onzer derdeklassers als hekke- sluiter zal moeten fungeren, geloven we niet. Wel kunnen we ons voorstellen, dat men zich in het Velsen-kamp nog niet hele maal rustig gevoelt, maar als we beden ken, dat Velsen met één wedstrijd minder gespeeld 5 winstpunten meer heeft dan KW en het de Krommenieërs nog op be zoek krijgt, dan moet het o.i nog al raar lopen, wil Velsen nog in het hoekje terecht komen, waar de slagen vallen. Maakt Kinheim nog kans? Van de gedegradeerde derde-klassers kan Terrasvogels, dat met nog 9 te spelen wedstrijden 7 winstpunten minder heeft dan ETO, zich wel uitgeschakeld achten voor de bovenste plaats. Anderzijds heb ben de Santpoorters nu reeds zoveel winst punten (12), dat dit aantal voor Fokke met 3 punten uit 10 wedstrijden wel onbereik baar zal blijven. Kinheims kansen slaan we ongetwijfeld hoger aan dan die der Santpoortse Vogels, maar voorlopig zal het leidende ETO (1319) zich nog ernstiger bedreigd gevoe len door Roda (11—15) en VDO (12—15) dan door de Velsenaren (1113), die vooral in hun laatste wedstrijden nog al een paar kostbare punten verspeeld hebben. Maar dit neemt niet weg, dat Kinheim momen teel zeker nog meetelt! Dit doet in 4E Waterloo ook, maar, jam- A dvertentie TEL.6000 DAG EN NACHT Sjoerd Ninaber, de man die jarenlang de scepter heeft gezwaaid op de pont over het Noordzeekanaal, is in de nacht plotse ling overleden. De heer Ninaber, die in de Zeeuwstraat 14 in Velsen-Noord woonde, zou op 1 april met pensioen gaan in ver band met het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Ninaber werd op 7 maart 1894 in Weesp geboren. In juli 1922 werd hij tijdelijk havenknecht in het Staatsvissers- havenbedrijf. Op 16 mei 1925 kwam hij als tijdelijk pontwachter bij de stoomboot- verendienst over het Noordzeekanaal. Op 16 september 1929 kwam hij in vaste rijks dienst als pontwachter. Hij maakte daarna de normale bevorderingen en men was zo van zijn bekwaamheden overtuigd dat hij tenslotte werd aangesteld als gezagvoerder b in welke functie hij de pont jarenlang over het kanaal heen en weer heeft laten varen. De overledene wordt 10 februari om drie uur begraven op de begraafplaats De Bie zen aan de Spoorlaan te Santpoort. mer genoeg, voor de bezetting der onderste plaats. Wel kan de toestand der IJmuide- naren (129) nog niet direct precair ge noemd worden, want TABA (12—8) en De Meer zijn er ook nog. Maar toch zou het geen kwaad kunnen, als de Waterlooërs ten spoedigste op een behoorlijk aantal punten beslag legden. Dat zij nog slechts drie thuiswedstrijden tegen vijf uitwedstrijden moeten spelen, behoeft daartoe geen be zwaar te zijn, want relatief leveren de ont moetingen op vreemde terreinen meer punten op (54) dan die op het eigen veld (7—5). Antonio Segni, vice-premier in het aftredende kahinet-Fanfani, stond nog op de achtergrond (links) toen presi dent Gronchi de demissionaire premier Fanfani verzocht aan te blijven en nogmai Is het vertrouwen van het parlement te vragen. Deze foto werd gemaakt toen Fanfani zijn woning ver liet om Gronchi in het Quirinaal te gaan meedelen dat hij de nieuwe op dracht niet kon aanvaarden. Segni, die net een bespreking met Fanfani had gehad, werd daarop aangezocht zich met de formatie van een nieuwe regering te belasten. De afdeling IJmuiden van de Algeme ne Nederlandse Metaal Bedrijfsbond heeft vrijdagavond in 't cultureel gebouw de jaarvergadering gehouden. Na een ope ningswoord van de voorzitter, de heer G. Dekker, hield de districtsbestuurder, de heer Koelemey, een inleiding over de hui dige toestand. Hij wees op de vele pro blemen die door de regeringscrisis zijn ontstaan. De vergroting van de werktijd is van deze problemen een zeer belang rijk onderdeel. De vakbeweging volgt de ontwikkeling met grote aandacht. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Vol gens het jaarverslag van de secretaris wa ren er in de loop van het afgelopen jaar 27 nieuwe leden bijgekomen. Veel bijeen komsten werden gehouden, veel werk ver zet. De penningmeester bleek goed te zijn rondgekomen. Hij beschikt over een rede lijk batig saldo. Men wil nu een actie voor de toekomst gaan voeren. In april houdt de algemene metaalbedrijfsbond het gebrui kelijke driejaarlijks congres. Op 16 fe bruari zal de afdeling IJmuiden een ver gadering beleggen, waarin voorstellen voor dit landelijke congres kunnen wor den ingediend. Er waren vier bestuursle den aftredend, namelijk voorzitter G. Dek ker, penningmeester J. Stolp en de leden J. Noteboom en A. Markestijn. Zij wer den allen herkozen. Op de jaarvergadering van de Hoog ovenharmonie is de voorzitter, de heer M. Bal, hartelijk toegesproken door de heer R. Riem omdat hij twaalf-en-een-half jaar de voorzittershamer op voorbeeldige wij ze heeft genanteerd. Hij mocht voor zijn vele werk in het belang der vereniging een stoffelijk huldeblijk in ontvangst ne men. Op deze goed bezochte bijeenkomst kreeg men nog eens te horen hoe het jaar 1958 verlopen is. De aftredende bestuursleden, de heren M. Bal, Brandjes en Groenland werden herkozen. Met een opwekking aan de leden trouw de repetities te bezoeken, opdat men goe de resultaten zal boeken, werd deze ver gadering besloten. DUBLIN, (AFP) Er is geen enkele op varende gered van de Franse trawler Mary Brigitte, die in de nacht van vrijdag op zaterdag bij de kust van Noord-Ierland is vergaan. Eerdere berichten volgens welke de vijftien koppen tellende bemanning door een der te hulp gesnelde Franse traw lers is gered, en waar ook in dit blad mel ding van was gemaakt bleken later op een misverstand te rusten. Reuter meldt, dat drie lijken en wrak stukken zijn geborgen, maar het is nog niet bekend of deze van de Mary Brigitte afkomstig zijn. De hobby „muziek" van de heer W. Groot, voorwerker-timmerman bij de pa pierfabriek Van Gelder Zonen, waar hij zondag vijfentwintig jaar in dienst was, heeft hem een dubbele muzikale hulde doen ondergaan. De muziekkorpsen „Wilhelmina" uit Santpoort en de IJmuider Harmonie zorg den hier zaterdagmiddag voor in de Lek straat te IJmuiden, waar dit muzikale se renadefestijn heel wat „deining" teweeg bracht. De jubilaris, die vergezeld was van zijn naaste familieleden, kreeg 's morgens een hartelijke ontvangst op het V.G.Z.-direc tiekantoor, waarbij de heren ir. G. Schoon- kind en P. J. J. Elmers, respectievelijk hoofd van de technische dienst en bedrijfs- chef van de bouwafdeling, tegenwoordig waren. De directeur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., herinnerde er in hartelijke be woordingen aan, hoe de jubilaris als jong maatje aan het bedrijf kwam en zich tot zijn huidige functie in een kwart eeuw heeft opgewerkt. De heer Groot, die de vijftig jaar zelfs „vol" kan maken, kreeg een enveloppe met inhoud overhandigd, alsmede een schriftelijke gelukwens van de hoofddirectie. Aan mevr. Groot werd een foto in lijst van haar man „in actie" aangeboden. In gebouw „Concordia" waar vele per soneelsleden van de bouwafdeling waren verenigd, onderstreepte de chef, de heer Elmers, de loftuitingen van de directie doch wees er bovendien op, hoe het jong maatje van weleei na eerst zijn militaire dienstplicht te hebben vervuld voor de BEVALLEN: A. Ronde-Wübbels. z., Rijnstraat. 89, IJmuiden; M. J. Ha ver-Heilig, d., Stephenson- plein 27, IJmuiden; M. Goslinga-Veerman, d.. Zeestraat 95, Beverwijk: C. Morrianner-Peree, z., Schulpweg 638. Velsen (noord); B. A. Schoorl- Van den Bosch, d., Diezestraat 5, IJmuiden; M. van 't Veer-Wildeboer, d., Oosteinderweg 15. Vel sen: H. C. van Duijne-Knoester, z„ Bonairestraat 10, Santpoort; G. Zwart-Van Beilen, d.. Trawler kade 50, IJmuiden; P. A. H. van Laar-Van den Oosterkamp, d., Eikenstraat 37, IJmuiden (oost). ONDERTROUWD: L. van Egmond, Godfried van Bouillonstraat 3, Haarlem en C. A. Vos. Croe- ncweg 18. IJmuiden (oost); A. G. Mulder, Gijzen- veltplantsoen 61. IJmuiden en E. R. A. van oei Meule, Da Costalaan 4, Driehuis; A. G. van Dam, Ireneweg 7, Ouddorp en P. J. Sperling. Huijgens- straat 32, IJmuiden, t.a. Ireneweg 7, Ouddorp; J. Koningstein, Snelliusstraat 22, IJmuiden en C. L. Zuurbier, Tuindersstraat 126, IJmuiden (oost); W. Smeding, Dirk Hartoghstraat 54, IJmuiden en C. S Kraaijenoord, Warmenhovenstraat 90, IJmui den, t.a. Dirk Hartoghstraat 54, IJmuiden; J. Los. Van Leeuwenstraat 50. IJmuiden en H. G. Ver velde, De Rijpstraat 7, IJmuiden, t.a. Koningin Wilhelminakade 92, IJmuiden; J. Koese, Plan- ciusstraat 53, IJmuiden (oost) en S. Vuijk, Waal- straal 160. IJmuiden, t.a. Waalstraat 160: H. L. Dekker, Planeiusstraat 5. IJmuiden (oost) en A Boender, Van Galenstraat 28, IJmuiden loost), t.a. Van Galenstraat 28: K. W. van der Vlis, Ra darstraat 162, IJmuiden en P. M. A. E. van Hout, Raderstraat 162, IJmuiden. GEHUWD: G. M. Schoo en G. H. Hoekstra, Vel sen (zuid), Kerkplein 3; P. N. Stet en G. A. van Schagen, IJmuiden (oost), Heerenduinweg 165; P. Martens en M. J. Collewijn, IJmuiden (oost), Reinier Claeszenstraat 14; C. Kruyer en A. M. Stam, Velsen (nrd.). Schulpweg 194; N. L. Schoorl en E. H. J. Uijtendaal. Santpoort, Curagaostraat 36: Chr. A. Carbaat en W. E. Bok, IJmuiden (oost), Tussenbeeksweg 18; L. M. Jacobs en J. Gjaltema, IJmuiden (oost), Leeuweriklaan 24; A. C. Kamkes en A. E. van Mook, Santpoort, Burg Enschede- laan 7. OVERLEDEN: P. Schaap, 86 jr., weduwnaar van P. van Duijn, Esdoornstraat 33, IJmuiden (oost); J. Hensen, 55 jr., echtgenoot van A. M. Wolterink, Soetemanstraat 12, Beverwijk; S. van Binsbergen, 72 jr., weduwe van H. Bakkernes, A. Bellstraat 51, IJmuiden. „Arbeitseinsatz" in Duitsland terecht kwam om daarna onder te duiken. Aan het bedrijf terug kon hij meteen flink aanpakken bij de wederopbouw. De chef dankte voor de goede verdiensten van deze vakman. Namens net bouwpersoneel huldigde de heer N. de Ligt voor het jubileumfonds de heer Groot, wie ook hier een enveloppe met inhoud was toegedacht, terwijl mevrouw Groot bloemen kreeg aangeboden. Vervol gens was het de heer P. Veth, die als werkbaas nog eens de goede hoedanighe den en vakkwaliteiten van de jubilaris belichtte. Het gezelschap maakte vervol gens nog een korte excursie door de pa pierfabriek. Behalve vele persoonlijke gelukwensen, die de familie Groot in de Lekstraat ten deel vielen, gaven mede vele fleurige at tenties, waaronder van de directie van Van Gelder Zonen met de muzikale hul digingen aan deze jubileumviering een echt feestelijk cachet. Eindelijk kwam de afgelopen week de lang verwachte prijsdaling van de rond- vis. Met uitzondering van grote kisten zwarte koolvis, daalde zowel de kabel jauw, kleine zwarte koolvis, wijting en schelvis. De Belg wilde maar weinig voor kisten en regels kabeljauw geven, beide prijzen lagen rond 70.- tot 80.-. Ook de grove schelvis was niet zo in trek voor onze Zui derburen. De prijs lag om en nabij 40.- per 50 kilo. Begon de braad maandag nog met 35.- tot 40.-, naar mate de week verliep, daal de ook hier de prijs belangrijk en kon woensdag een gemiddelde prijs van 20.- maar nauwelijks stand houden. Dat ook de wijting een veer moest laten, ligt voor de hand. Maandag nog 25.-; woensdag 10.- minder. Dat de visbakkerijen er een dankbaar gebruik van hebben gemaakt is te begrijpen. De aanvoer van schol was de hele week door goed te noemen. En waar de kwali teit er zeker niet beter op wordt, kon het niet anders of de prijs ging dalen; mede door het visnamige weer met overal flin ke aanvoeren. Grote schol bracht zater dag rond 20.- op met een paar rijksdaal ders meer voor de beste middelschol. Zet- schol en schol I konden zaterdag geen 40. meer halen. Schol II van de Noord, tot voor kort nog een gewild artikel voor Engeland, lag onder de 30.-. Schol III werd voor een groot deel opgeruimd door de export. Menig scholletje vond haar weg naar de vriescel. De kleinste soorten tongen waren ook de afgelopen week weer het duurst. Slips 3.- met voor tong I een stijgende markt za terdag tot f 3.50. Waren de halfpondjes in het midden der week ook behoorlijk in prijs gestegen (tot. 3.80 per kg), deze prijs kon zich niet handhaven en vrijdag en zaterdag daalde zij weer tot 3.-. Groot middel tong en lappen brachten tussen de 2.80 en f 3 20 per kilo op. Het haringseizoen in de Ierse Zee is be ëindigd en lang niet iedere rederij heeft daar tot haar voldoening gewerkt. Dat zij, die daar bekend waren, er het beste zijn afgekomen klinkt alleszins aannemelijk. Ook Breskens gaat stoppen. Zaterdag wa ren er al meerdere kotters (nog met haring) in IJmuiden aan de markt. En dan maar weer de Noordzee op. Er was niet veel import deze week. Na tuurlijk Duitse filets, spiering, maar wei nig Deense vis. En waar de schol een da lende prijs liet zien, weinig of geen Belgi sche schol. En dan oeginnen woensdag de vasten. Vroeger een heel drukke tijd met als re gel hoge prijzen. Gezien de uitbreiding van de vloot met vele grote loggers, die nu alle op de vis zitten, zal het bij goed weer ze ker niet aan aanvoer ontbreken en zullen de prijzen, voor de handel althans, niet tegenvallen. Zaterdagavond is in café Sport te Be verwijk weer een klaverjasavond gehou den, waarvan de opbrengst bestemd was voor hét IJmond-sportfonds. Men mag weer van een geslaagde avond spreken, want er waren ruim tachtig deelnemers. Na een sportieve strijd kwam de vereni ging Transvalia uit Wormerveer als eer ste uit de strijd, 2 Krommeniedijk, Krom menie, 3. SLK, Amsterdam, 4. Assumburg, Assendelft. Het hoogste aantal punten voor koppels kaarten werd behaald door het koppel MuijsDe Jong, 2. mevrouw van IJsel- muidende heer Vroone, 3. Wilderom Vette, 4. mevrouw van der Kolkde heer Logger, 5. mevrouw Wierdade heer Van der Aar, 6. de heer en mevrouw Maas. Na deze tweede speelavond is de stand voor de eerste zes clubs: 1. Schulpen— Meerweide, 22617 p., 2. Oud Schoten, 2254 p., 3. Transvalia 21848 p., 4. Hollandia 21656 p., 5. Krommeniedijk 21386 p., 6. SLK 21285 p. Voor haar laatste uitvoering in dit sei zoen heeft de r.k. gemengde toneelvereni ging „Kunst door Oefening" te Beverwijk in studie genomen het blijspel van Jan Naaykens „Paris". Een honderddertigtal padvinders en pad- vindsters van de Beverwijkse groepen „Die Wijcker Duinjaeghers", „M'hiala Panzi", „Admiraal van Kinsbergen" en „De Ban- Tot teleurstelling van vele kinderen en van de organisatoren de afdelingen Heemskerk van de A.N.M.B. en de Vrou wenbond N.V.V. gingen de voor zater dagmiddag vastgestelde schaatswedstrijden op de Neksloot niet door. Het ijs was on betrouwbaar. De zondagmorgen in zaal Dudink gehou den jaarvergadering van de Heemskerkse postduivenhoudersvereniging „De Vredes duif" stond voor de laatste maal onder leiding van de heer P. Lotterman. Door drukke werkzaamheden zag hij zich ge noodzaakt de voorzittershamer over te dragen aan de heer J Knap. De secretaris, de heer M. de Kruif, toon de zich in zijn jaarverslag tevreden over de ledenaanwas. Er zijn er nu vierendertig en ook de jeugd toont zich in de duiven sport geïnteresseerd. Het afgelopen seizoen noemde de heer De Kruif gunstig. Bijzon dere dank werd gebracht aan de heer J. v. Stralen voor het beheer van de pool-gel- den. De bestuursleden, de heren J. Dudink en A. J. Bruins, werden herkozen. Tot hok- controleurs werden benoemd de heren J. Pirovano, J. Winter, G. de Boer en J. Beentjes. Tot slot van deze geanimeerde vergadering heeft de heer J. Beentjes ver slag uitgebracht van de door hem bijge woonde districtsbijeenkomst, die onlangs in Alkmaar werd gehouden. jaert" uit Velsen-Noord hebben in slot „Assumburg" te Heemskerk een geslaagd weekeinde gehouden. Zaterdagavond ontving slotheer Karei de Groote met zijn gevolg gestoken in kle ding van die tijd het gezelschap met een geestig speechje, waarin hij de hoop uit sprak dat zijn gasten zich hier spoedig thuis zouden gevoelen. Hierna begaf men zich naar de slotzaal waar het gevolg van Karei de Groote zich ontpopte als spel leiders. De padvinders werden in twee groepen verdeeld en als „Waterlanders" en „Ken- nemers" ging men elkaar te lijf. Niet met knotsen en speren zoals in die tijd gebrui kelijk was, maar in figuurlijke zin, onder het motto: „Wie is de handigste". De oogaven bestonden onder meer uit het zingen van een liedje en het opblazen van een papieren zak met heel grote hand schoenen aan. Er werd geanimeerd ge streden en bij de puntentelling bleek, dat het verschil tussen beide groepen zo mini maal was, dat besloten werd om de strijd bijl te begraven. Vervolgens was de beurt aan het toneel groepje dat een spookachtig spel ten tonele bracht. Dit paste uitstekend bij de histo rische grond waarop men zich bevond. Wijdingsdienst Zondagmorgen was men alweer vroeg uit de veren en na een korte wijdingsdienst van oud-oubaas Van de Wint kwamen de Waterlanders en de Kennemers weer tegenover elkaar te staan. Nu was de opgave het oplossen van een kruiswoordraadsel in de vorm van een hekwerk van palen waarop de letters in karton moesten worden aangebracht. Na een enerverende strijd zegevierden de Waterlanders met tweehonderdnegenen negentig punten. De Kennemers behaalden overigens slechts één punt minder. Uit diverse reacties na afloop van het samenzijn kon men afleiden dat een der gelijk weekeinde voor herhaling vatbaar is. De Raad van Overleg in de r-k. St. Jo zefparochie van Velsen-Noord, die als overkoepelend lichaam van alle plaatse lijke kerkelijke verenigingen zondagavond in het Jozefhuis aan de Banjaerlstraat zijn eerste experimentele initiatief tot werkelijkheid zag worden, heeft met de eerste parochieële vastenavondviering, speciaal voor de jongeren, een opmerke lijk resultaat geboekt. Op het vastgestelde uur kon de voor zitter van de Raad van Overleg, kapelaan P. J. Meyer, vele jongeren van IEV, Doko en andere vereningen begroeten, waarna hij de betekenis van de nieuwe raad in summiere bewoordingen toelichtte. Zes vereningingen werkten mee aan het plan voor deze vastenavondviering als experiment en met het verkregen resul taat was hij met dank aan de medewer kenden best tevreden. De avond zelf stond in het teken van een luchtige carnavalsviering zonder ver kleedpartijen, maar met veel dansen op muziek van de „Rotars", het in „De Spil" te IJmuiden Oost reeds ingeburgerde In- stuif-ensemble, dat van zijn beste kunnen blijk gaf en veel waardering kreeg. Met de bekende leiders van de vroeger bekende en succesvolle IEV-revues, de heren Th. Koek, W. v. d. Bos en J. v. d. Vlies, werd het feest met verschillende leuke spelletjes en een prijzentafel een succes. Hedenavond zal eenzelfde bijeen komst alleen voor gehuwden worden ge houden. maar dan ook geheel aangepast aan deze categorie van vastenavond- vierders. De voetbalwedstrijd, die tussen de twee deklasser VVB en derdeklasser Allen Weerbaar zondagmiddag op „Watervliet" als vriendschappelijke ontmoeting zou worden gespeeld, deelde ook in de vrijwel algehele voetbalmalaise van het week einde. Het werd voor het Watervliet-terrein beter geoordeeld de wedstrijd af te ge lasten en de ontmoeting voor een later tijdstip „in het vat" te houden. De laatste zaalhandbaldag in dit seizoen voor de handbalvereniging „IJmond" heeft het eerste herenteam na twee vlot ge speelde, zeer spannende wedstrijden in de Alkmaarse veilinghal evenveel overwin ningen opgeleverd. De IJmond-dames- junioren daarentegen zagen hun beide wedstrijden in nederlagen omgezet. De IJmond I-heren speelden hun eerste wedstrijd tegen de Helderse adelborsten (AHV). De strijd begon rustig, maar al lengs draaiden beide ploegen op volle toeren in een uiterst snel gevecht om de doelpunten. De IJmonders wisten hierin de tegenstanders juist een slag voor te blijven en telkens met één doelpunt ver schil. Totdat met 7—7 een gelijke stand was bereikt en de spanning haar hoogtepunt bereikte. Toch nam IJmond opnieuw de leiding door een prachtig van A. Visser, waarna de adelborsten probeerden op nieuw gelijk te komen. Maar IJmond-aan- valler H. Boom ontnam de ponjaard dragers de laatste hoop (97). Tegen het sterke Tonegido gaf de strijd evenzeer weinig krachtsverschil te zien. rnaar K. Schik en G. Noomen bezorgden de Velsenaren een 20 voorsprong. Tone gido kwam fel terug, doch de IJmonders konden telkens één doelpunt voorblijven, dankzij fenomenaal werk van doelman R. v. d. Pol. Kort voor het einde was de stand 108 in het voordeel van de Velsense ploeg Omdat Tonegido vlak voor het eindsignaal nog een strafworp kon benutten, zege vierden de IJmonders netaan met 109. De IJmond-damesjunioren verloren met 40 van Foresters en zagen zich met liefst 101 helemaal niet opgewassen tegen HVS. Beverwijk Vrijdagavond heeft in Beverwijk een bijeenkomst voor bloemkwekers plaats ge had. Het comité voor voorlichting in de bloemisterij heeft meegedeeld dat de heer W. Zethof, hoofdassistent van de rijkstuin- bouw voorlichtingsdienst, eens per week de kwekers in het district Kennemer land zal bezoeken. De heer Zethof is spe ciaal voor de bloementeelt aangesteld. Het probleem dat tijdens de vergadering aan de orde kwam was een mogelijkheid te vinden de heer Zethof wekelijks een zo groot mogelijk aantal kwekers te laten be zoeken. Het plan was al eens geopperd om de kosten voor een auto gezamenlijk te betalen. Hoewel dit natuurlijk financiële consequenties met zich brengt, stapte men hier spontaan over heen. Vele gaven zich op om zich door de heer Zethof te laten voorlichten. Toch is het ook begrijpelijk dat een groot aantal bloemkwekers geen behoefte heeft aan deze voorlichting om dat men zich niet gaat toeleggen op de nieuwere teelten. In andere rijkstuinbouw- consulentscnappen is een bijdrage om voorlichting te verkrijgen ook al ter spra ke gekomen. In het consulentschap Am sterdam hebben de Beverwijkse kwekers echter de primeur, wat wel wijst op hun streven en enthousiasme om de bloemen teelt in de streek Kennemerland op te voe ren. Voor het clubkampioenschap van de bridgeclub „Sans-Atout" werden de vol gende resultaten behaald. Groep A: 1. L. KleynB. Hoogeboom 61V2; 2. P. WelagenJ. Bos 61; 3. J. Ha mersJ. v. Zutphen 56V2; 4. G. de Boer— D. Hoogenboom 56; 5. A. TandG. Zoon tjes 55 V2. Groep B: 1. R. HoenJ. Kerkhof 52; 2. mevr. Tabak—D. Biben 46V2; 3. dames Belterman—Tabak 434. J. de Lalijne— J. Slals 42Y2; 5. C. GeldermansK. v. d. Zon 40. De Beverwijkse gemeenteraad komt donderdag 12 februari om 19.30 uur op Scheybeeck in openbare vergadering bij een om de volgende agenda te behandelen. 1. Notulen. 2. Voorstel tot wijziging van de veror dening regelende de voorwaarden voor de levering van gas. 3. Voorstel tot vaststelling van een des tructieverordening. 4. Voorstel tot het verstrekken van een krediet voor de aanleg van een tuin bij het gebouw van de 2e aldeling der secretarie. 5. Idem voor de aanleg van een gemeen schappelijke tuin bij de Kaapstraat. 6. Idem voor het plaatsen van een nieu we huistelefooninstallatie in het gebouw van de dienst openbare werken. 7. Idem voor het doortrekken van de Spoorsingel naar het uitbreidingsplan Oos terwij k. 8. Idem voor het aanleggen van een par keerterrein nabij de van Ogtropweg. 9. Idem voor het verleggen van de gas buizen in een gedeelte van de Havenstraat. 10. Idem voor het verrichten van inen tingen tegen difterie, kinkhoest en tetanus. 11. Voorstel inzake de stichting van een club- en kleedgebouw ten behoeve van het tenniscomplex Duinwijk. 12. Voorstel tot goedkeuring van de be groting voor 1959 van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee. 13. Preadvies betreffende: a. een ingekomen aanvrage ex artikel 50 Kleuteronderwijswet; b. twee ingekomen aanvragen ex artikel 72 Lager-onderwijswet 1920. 14. Voorstel inzake vaststelling van de vergoeding aan de bijzondere scholen voor vakonderwijs over 1957, met nadere ver rekening over 1955 en 1956. 15. Voorstel tot vaststelling van een be sluit ex artikel 103. derde tot en met vijfde lid, alsmede inzake toekenning van voor schotten ex artikel 103, lid zes bis, van de lager-onderwijswet 1920. 16. Voorstel inzake vaststelling van het aantal uren vakonderwijs aan de openba re lagere scholen voor 1959. 17. Preadvies inzake intrekking van de beperkende bepalingen voor de gehuwde vrouw, voorkomende in 't Algemeen Amb tenarenreglement der gemeente, en voor stel tot vaststelling van een verordening, regelende het ontslag wegens huwelijk van de onderwijzeres bij 't openbaar lager on derwijs en van de hoofdleidster en van de leidster bij het openbaar kleuteronderwijs in deze gemeente. 18. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de directrice van de gemeen telijke huishoud- en industrieschool. 19. Voorstel tot het verstrekken van een bijdrage in de restauratiekosten van de Hervormde kerk aan de Kerkstraat. 20. Begrotingswijzigingen. 21. Mededelingen en ingekomen stukken. Onder grote belangstelling en onder gro te spanning zijn zaterdagmiddag in sport school De Langen te Beverwijk de judo kampioenschappen van de school ver werkt. Aat de Bie werd kampioen. De wethouder van de sport, de heer C. Coelingh, sprak vooraf zijn bewondering uit voor deze tak van sport, die nog niet zo lang in Beverwijk wordt beoefend en nu al veel beoefenaars telt Behalve de lichamelijke ontwikkeling spreekt hier ook de geestelijke ontwikkeling mee, men leert zich beheersen. Het gemeentebestuur heeft grote waar dering voor de sportschool. De aanwezigen werden niet direct met wedstrijden bezig gehouden, maar kregen eerst een demonstratie te zien van de he ren K. Groefsma en Gerard Tuin. Heel mooi was ook de demonstratie Nage-no- Kata tussen K. Groefsma en T. Geel. De heer De Lange gaf een stukje uit een les, speciaal voor de meisjes. Met nog een demonstratie valbreken en jioe-jitsoe werd het wedstrijdprogramma afgewisseld. De wedstrijden kenmerkten zich door goede sport, zowel bij de junioren als de senioren. Na afloop werden de uitslagen bekend gemaakt en belastte wethouder Coelingh zich met het uitreiken der prijzen. De uit slagen luiden als volgt: senioren, gele band: 1. J. de Nijs, oranje band: 1. G. Unge, groene band: 1. H. Timmer, blau we band: 1. P. Duin, bruine band: 1. Aat de Bie, zwarte band: K. Groefsma. Alge heel kampioen senioren: Aat de Bie, deze kreeg de „Withaar"-wisselbeker. Jeugd, 6-7 jaar: Albert Schierbeek, 8-9 jaar: Kees Rijkeboer, 10-11 jaar: Wim van Zutphen, 12-13 jaar: Gerrie Wagter, 14 jaar: Ko van der Veen, 15-16 jaar: Stan Akkerman. Algeheel jeugdkampioen: Stan Akkerman. Na acht maanden van hard werken heeft een groep kajotters van de St. Agatha- Parochie te Beverwijk het KAJ-home aan de Peperstraat grondig gerestaureerd en gemoderniseerd. Zaterdagmiddag heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma het ge bouw officieel heropend door een muur schildering van Wim Langendijk te ont hullen, waarop het moderne leven wordt uitgebeeld en de plaats van de KAJ daarin Tevoren had voorzitter J. W. Paap ge sproken. Hij vond vooral de grote belang stelling voor dit werk van de kajotters weldadig en hoopte, dat het vernieuwde gebouw een periode van nieuwe actie zou inluiden. Aalmoezenier S. J. van Gastelen schetste in korce trekken de bedoeling van het KAJ-werk. Deken B. G. Hosman bracht de geluk wensen van de parochie over, waarna ver tegenwoordigers van de Katholieke Le vensscholen, de Mater Amabilisschool, de K.A.B. en andere instanties hun geluk wensen aanboden. Het grote avontuur bij CCB De Commissie Cultureel Beverwijk or ganiseert op donderdag 19 februari twee filmvoorstellingen in het Luxor Theater. Vertoond wordt de Zweedse film „Het grote avontuur". In deze door Arne Sucks- dorff gemaakte rolprent wordt de belang rijkste rol vervuld door de Zweedse natuur in alle seizoenen. Het dierenleven, sierlijk en wreed, wordt vergeleken met het leven van de mens in het hoge noorden. Voor de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond zal de heer S. A. K. Lubienski op zondagmorgen 22 februari in het Statenhuis een lezing houden over het onderwerp: „De crisis van de gemeenschap en haar overwinning.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9