Een vrouw jaagt de hele dag op scholen grote vissen Marie Mercedes Luna heeft genoten in Nederland £uxa^tex WOL -restanten JCeizef Spanning stijgt in Volleybalcompetitie in de IJmond VTC1 met grote voorsprong aan de top van de ranglijst IJmond-agenda Betere prestaties en grotere belangstelling dan vorig jaar Keizerlijk nieuws Willem de Zwijger-ulo superieur DINSDAG 10 FEBRUARI 1959 VISVANGST IN ZUID AFRIKA Om het kampioenschap van Kennemerland Jubilarissen hij Hoogovens worden donderdag gehuldigd Vanmorgen in de vishal en op zee Damkampioen Noord- holland Lage prijzen „Ons Belang" Voorzitter der KNZHRM overleden Schoolzzvemzvedstrijden in Velserbad IK KOM BESLIST WEER TERUG! Hoge prijzen in Beverwijk Vastenavondbal besluit carnavalspret De tafeltenniscompetitie Culturele middag in Castricum geslaagd Weer voetbaltoernooien voor Beverwijk-jeugd Minder subsidie voor Oranje-comité Bijeenkomsten van de PSP in de IJmond Beverwijk „Er is niets zo mooi als vissen", kondigde mrs. Pat Lyness aan, terwyl ze een biceps boog, die duizenden snoeken en andere vissen had binnengesleurd, „ik begrjjp niet, dat niet meer vrouwen er weg van zijn". Zo begint het boeiende verhaal in „The Fishing News" over de dagelijkse jacht van een Zuidafrikaanse vrouw op grote vissen. Voor haar niet het elegante werk met hengel en snoer in de ondiepe wateren vanaf de rotsen, neen, zij gaat mijlen ver de zee in, op jacht naar groter wild. Want mrs. Lyness is een zeldzame ver schijning onder de Zuidafrikaanse vrou wen, ze is visser van haar beroep. Zij en haar man zijn eigenaars van de Lucille, die in dc Kalk Baai bij Kaap Schiereiland ligt. Het schip, dat een lengte van 39 voet heeft en een boom van 12 voet, wordt voortgestuwd door een dieselmotor en bemand door veertien gekleurde zee lieden. Bijna de gehele week door is zij te vin den in de Valse Baai, en dan ver zee waarts. of bij Kaap Hangklip, of achter Kaap Punt bij de Hout Baai, in elk geval daar waar goedbetaalde vangsten liggen te wachten. Van haar 52 jaren heeft Mrs. Lyness er 19 serieus gevist. Ze kan het aas aan een haak doen, een snoer uitwerpen, en een happende snoek onschadelijk maken als de beste mannelijke collega's. Ze zegt dat er geen prettiger manier is om het dagelijks brood te verdienen. „Het is helemaal niet vies. Vis ruikt niet! En in Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN Nu ruim de helft van het voortoernooi om het damkampioenschap van Kennemer land voorbij is, blijkt Henk Berk de enige van de negenentwintig hoofdklassespelers die geen verliespunt heeft. Na vijf ronden staat de heer Berk (Damclub 't Oosten) fraai aan de kop; hij is reeds zeker van een plaats in de finale. De titelhouder Theo Tielrooy kon het deze ronde tegen H. Schuringa (HDC) niet verder dan damremise brengen, maar hij staat er toch met drie verliespunten gun stig voor. Een verrassing was dat de 62- jarige voorzitter van Damclub 't Oosten, Abe de Jong, zijn partij verloor van P. van den Berg (DCY). H. G. Teunnisso (HDC) staat met 6 punten uit vier partijen in de A-groep bovenaan. Hier volgen de uitsla gen van de vijfde ronde. Hoofdklasse groep A: A. Douma remise met ir. M. Krijgsman, J. Warmerdam re mise met H G. Teunisse, Abe de Jong ver liest van P. van den Berg, Nico Blom remise met P. Belien; hoofdklasse B: H. Berk wint van H. Belien, J. BusC. Belien afgebroken, W. BoestOtto van Dijk uit gesteld; hoofdklasse C: H. J. Rozijn wint van J. Drayer, de partijen J. van Straten J. Poppen, Theo Tielrooy—H. Schuringa en J. BelienJ. Visser alle remise. Terhaak en Bot leiden De KNC-er J. B. ter Haak speelde deze week met de jeugdkampioen Varno Mor- seld remise en behoudt de leiding in groep B. In de A-groep is het de Hillegommer Th. Bot die de bovenste plaats bezet. De uitslagen van de 5de ronde luiden als volgt. Groep A: A. MastelingW. Persoon af gebroken, F. LangeveldTh. Bot afgebro ken, H. Ie NobleA. Koster 2-0, J. M. JansenC. Drayer 1-1; groep B: W. Roest remise met N. van der Meer, H. Diemei F. J Ipenburg afgebroken, J. Oorthuis wint van Th. van Wort, A. HoekemaA. F. Leuffen afgebroken. J. B. ter Haak—Varno Morseld remise. In de 2de klasse hebben twee DCY-ers in de A- en B-groep, L. Binkhorst en voorzit ter W. Gomes, de leiding. Donderdag 12 februari zullen in het Ken- nemer Theater te Beverwijk zes zilveren jubilarissen bij de Hoogovens worden ge huldigd. Bij Transportwezen jubileren de heren J. Schellinger en J. Boender; bij de staalfabriek de heer H. Cortwijn, bij de walserij West de heer J. van Kuilenburg; bij de Blokwalserij de heer D. Lans en bij de afdeling werktuigkunde de heer E. F. de Leeuw. De huldiging begint om 8 uur. Prijzen van zaterdag Heilbot 3.60—3.40. gr. tong 3.20—2.90, grm. tong 3.00—2 70. kim. tong 3.40—2.90. kl. tong I 3.70-3.20. kl. tong II 3.40-3.00, tarbot I 3.00—2.30, zalm 10.00 pei kg. Tarbot IV 65—35, schartong 30, gr. schol 28—18, grm. schol 26—19. kim. schol 41—16, kl. schol I 37—18, kl. schol II 23-15, schar 24-12, bot 9.50—8. v haring 24.20—20, makreel 38. gr. schelvis 38—33, grm. schelvis 3631, kim. schelvis 3330, kl. schel vis I 32—26. kl. schelvis II 26—21, wijting 18—8. gr gul 36-32. mid. gul 31—25, kl. gul 27. ham 86, kl. kool vis zw. 22—16.50. kl. koolvis wit 27 p. 50 kg. Gr. kabeljauw 140—71, gr. koolvis zw. 79—56, gr. koolvis wit 72-70, gr. leng 60 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 663 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 2 k. tong schar en schartong. 1990 k. schol, 130 k. schar, 310 bot. 680 k. haring, 5 k. makreel, 235 k. schel vis, 450 k. wijting, 210 k. kabeljauw en gul, 8 k. len, 2 k. ham. 49 k. koolvis en 15 k. diversen. Totaal 4750 kisten vis. Besommingen van zaterdag KW 4 Golfstroom 15.450, VL 114 13.750. KW 196 I 8150. IJM 129 7625, KW 89 7650, KW 6 8750. KW 73 11.450, KW 19 2250, IJM 19 9250, IJM 42 I 1750, IJM 31 3800, IJM 59 3510, TX 14 2440, WR 49 ƒ4410, RO 29 910, KW 65 360, KW 60 1840, KW 133 3325. KW 71 1750, KW 21 1640. KW 64 2240. KW 94 2500, KW 35 1810, KW 30 2010. KW 56 1850, KW 60 2050, KW 68 1910, KW 98 2800. een boot op zee kun je je zorgen ver geten". Mrs. Lyness ontdekte de geneugten van het zakelijk vissen spoedig nadat zij en haar man (die voor een oliemaatschappij werkt) twintig jaar geleden naar Kalk Baai verhuisden. Een vriend, die een boot had, nodigde haar uit voor een dagtrip. „We waren de haven nog niet uit, of wc stootten op een school bonieten. Ik had nog nooit een hengel in mijn handen ge had, maar mijn vriend gaf mij er een, en plotseling ontdekte ik, dat ik vissen aan het binnenhalen was". Toen ging ze verder regelmatig mee, tot zij en haar man zelf 'n boot konden kopen, nu zes jaar geleden. Woensdag wordt de laatste ronde ge speeld- om de provinciale damtitel. Het sterke Amsterdamse „Gezellig Samen zijn" speelt tegen Jozeph Blankenaar. Bij een gelijk spel of bij winst voor Gezellig Samenzijn is de club van Keiler kampioen. DCY moet echter rekening houden met de mogelijkheid dat Joseph Blankenaar wint. Om deze reden moeten de IJmuider dam mers de laatste thuiswedstrijd woensdag avond in Hotel Kennemerhof tegen DSTO winnen, waarop de drie clubs Gezellig Sa menzijn, DCY en Jozeph Blankenaar op nieuw een natoernooi moeten spelen om het clubkampioenschap van Noordholland. DSTO komt uit met: J. Gokkel, W. Marijt, J. J. de Jong, D. Blokker, M. G. Vreeburg, M. Bierschenk, J. W. Dijkstra, E. van Zanten, H. van der Heyde en G. H. Aue. Aardig is nog te vermelden dat aan bord 9 de oud DCY-er H. van der Heyde mee speelt. DCY speelt met: P. Roozenburg, H. La- ros, T. Tielrooy, B. Dukel, P. van den Berg, Tommy Postma, A. W. Beukema, G. Postma, J. van Straten en M. Krijgs man. Prei was maandag bij „Ons Belang" te Castricum de enige groentensoort die tot een goede notering kon komen. Zelfs de dunne soort bracht tot 17 cent per kilo op. Weliswaar noteerden de spruiten tot 0.90 maar boerekool, uien en rode kool win tergroenten bij uitstek brachten slechts lage prijzen op en ook de anders zo ge wilde knollen zakten hedenmorgen tot slechts 6"/* cent per stuk. De aanvoer was niet bijzonder groot; de prijzen waren: Boerekool /0,16-/ O.ll'/s; prei 0,17-0,31: spruiten f 0.53-/ 0.90: rode kool f 0,10-/ 0,12; knollen '/0,6V*- /0,1 uien 0,11. VELSEN ad DINSDAG 10 FEBRUARI Thalia: „Ontsnapping van Corregidor", 20 uur. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermculenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Toneelvereni ging „De Plankeniers" met „Gieren bo ven veilig nest", 20 uur. Cultureel Gebouw: Dr. G. Stellinga houdt lezing voor Humanistisch Ver bond, 20 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. WOENSDAG 11 FEBRUARI Thalia: Filmavond C.P.N. Rex: „De terugkeer van de onzichtbare man", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Vergaderlokaal Sm. v. Gelderstraat, Vel- sen-N.: Vergadering contactcommissie Velsen-Nooord van de Velser Gemeen schap, 20.15 uur. Velsen-N.: Eerste steenlegging A.N.M.B.- gebouw, 15 uur. Raadhuis: spreekuur wethouder van so ciale zaken, 1012 uur. BEVERWIJK DINSDAG 10 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Dracula". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het meisje Rosemarie". Zeewjjkschool, 20 uur: Lezing Vrouwen groep Partij van de Arbeid. WOENSDAG 11 FEBRUARI Bioscopen: als dinsdag. Gebouw K.S.A., Gymnastiekvereniging „Hercules". 20 uur. Hotel „Parkzicht", 20 uur: K.M.A.C., oefenavond. Advertentie voor mutsen, sjaals en wanten MARKTPLEIN 7 In Amsterdam is overleden jhr. Ch. F. J. Quarles ,ran Ufford, voorzitter van de Ko ninklijke Noord- en Zuidhollandse Red dingmaatschappij. De overledene, die 73 jaar werd, was officier in de orde van Oranje-Nassau. Charles Frangois Jean Quarles van Uf ford werd geboren op 11 oktober 1885. Hij studeerde aan de Technische hogeschool te Delft en trad in 1908 in dienst van de firma Wm. Müller en Co. In 1910 werd hij voor de Koninklijke Java China Pakketvaartlijnen in Hongkong geplaatst. Later werd Soerabaja zijn werk terrein. Van 1929 tot 1933 was hij vertegen woordiger van de Stoomvaart Maatschap pij Nederland te Batavia en van 1934 tot 1937 bekleedde hij die functie voor de K.J.C.P.L. In 1937 repatrieerde hij en werd in Amsterdam benoemd tot directeur van de Java-China-Japan-lijn. Hij werd voorts commissaris van de Droogdokmaatschappij Soerabaja, de n.v. Nederlands Indische Steenkolenhandel, de n.v. Houtaankap Noenoekan en de n.v. Radio-Holland. De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 11 februari te 10.30 uur in de Engelse Episcopale kerk aan de Groen burgwal in Amsterdam. De begrafenis zal daarna plaats hebben te Westerveld. Advertentie ]a mevrouw, er zijn meer dan 500 modellen wasmachines in Nederland verkrijgbaar. De een nog „mooier en voordeliger" dan de ander. Als vakman hebben wij een keus voor u gemaakt uit de beste en graag demonstreren wij u in onze showroom. U vindt bij ons reeds een GOEDE WASMACHINE voor 265.—, maar ook een GOEDE COMBINATIE vanaf 580.of een VOLAUTOMA TISCHE WASMACHINE v.a. 1400.—. Kom eens kijken in onze beneden-showroom, KIJK BI.T IERS WINKELPLEIN 1945 Tel. 4516 (Wij zijn ook specialist op het gebied van stofzuigers). MAAR LIEFST HONDERDTACHTIG meisjes en jongens van achttien Vel sense scholen hebben maandag van één uur tot laat in de middag in het water van het Velserbad de strijd met elkaar aangebonden. Een sportieve, uiterst spannende strijd, waarbij bleek dat de prestaties in vergelijking met het vorige jaar aanzienlijk beter waren. Ook het aantal deelnemers was dit jaar veel groter. Een groot winstpunt in het traditionele schoolzwemtoemooi, dat de enthousiaste organisatoren elk jaar op nieuw veel lol bezorgt van heel wat 'dankbare scholieren. Hoewel de prestaties op de hele linie beter waren, bleek het ook dit jaar weer niet mogelijk de hegemonie van de Willem de Zwijger-ulo te doorbreken. Deze school schijnt ambities te hebben om zo veel mogelijk sterke zwemmers af te leveren. Niet alleen talentvolle, maar ook enthousiaste zwemmers, echte doorzetters, die niet op een druppeltje water kijken. De stemming onder de supporters steeg tot ver boven het nulpunt, bereikte bij tijd en wijle zelfs het kookpunt. Niet één wan klank werd gehoord. Wel af en toe kreten van teleurstelling als de favoriet(e), waar alles van afhing, net even iets langzamer was dan een gevreesde tegenstand(st)er. Heel wat keertjes heeft die kreet maan dagmiddag in het Velserbad geklonken: „Op uw plaatsen.... Klaarrr". En dan kort, afgebeten, als een pistoolschot soms: „AF". En dan spatte het water hoog op, schoten snelle armen venijnig door het dan bruisende, eerst nog zo kalme, water, weerkaatsten de uitroepen, de aanmoedi gingen luider en luider tegen het dak en de muren. Klonken de stemmen zo helder, als alleen maar in een zwembad mogelijk is. Spanning De tijdopnemers kijken gespannen toe. Dan tikt de eerste aan. De stopioatch wordt ingedrukt. Een goede tijd. Applaus. Ge juich. Een triomfantelijke „yell". „H.B.S., H.B.S.", weerklinkt het. Een verheugde kreet. Een meisje klimt vermoeid maar gelukkig uit het water. De eer van de school is gered. Nog een klimt er op de kant. En nóg een. Dan het volgende num mer. Estafette. Voor het eerst deed aan de schoolzwem- wedstrijden een ploeg van de bedrijfs- school van de Hoogovens mee. Veel succes boekten deze leerlingen niet. Enthousiast waren zij echter wel. Met een beetje meer training en ervaring, een beetje meer ge luk missch>n ook, zullen zij het volgende jaar wellicht betere resultaten boeken. De jongens van vijftien jaar en ouder van de Visserijschool bleven ook dit jaar in het bezit van de beker. Op duidelijke wijze demonstreerden zij hun superioriteit. Bij de oudste meisjes was het al precies het zelfde gesteld. Ook dit jaar was de R.H.B.S. de grote triomfator. Bij de jongens van twaalf tot veertien jaar was het de Willem de Zwijger-ulo. die de titel en daarmee het bezit van de beker voor een jaar prolongeerde. Alleen bii de meisjes van twaalf tot en met veertien jaar was er ten opzichte van vorig jaar een ver schuiving in krachten te ho.snourep. hét vorig jaar de Riiks H.B.S die hpslap legde od de beker, nu was het de Willem de Zwijger-ulo die met de trofee ging strfiken. Uitslagen De uitslagen volgen hieronder. Jongens twaalf tot en met veertien jaar: Eerste prijs schoolslag Joop Timmerman (Willem de Zwijger); eerste prijs rugslag Twee meisjes klopten bedeesd aan de deur van Maria Mercedes Luna. Zij wilden graag een handtekening. De ontvangst was allerhartelijkst. De negentienjarige Uru- gueese pianiste was allang blij, de jeugd een plezier te kunnen doen. Want zij vindt het heerlijk, dat zij er toe kan medewerken de goede muziek tot de jeugd te brengen. Haar concert, in Beverwijk gisteren was er maar één uit een grote tournee, die haar vervolgens naar Duitsland, Zwitserland en Italië zal brengen. En dan wacht het inter nationale congres in Parijs van „Jeugd en Muziek", waar ze al langer graag naar toe had gewild. Dit jaar is het eindelijk mo gelijk. „Ik vind het fijn in Nederland op te tre den. Het publiek is er zo dankbaar, en te gelijk zo gedisciplineerd. Nee, dat is geen frase, want ik heb het inderdaad in som mige landen anders meegemaakt". Ze trekt haar bontmantel wat dichter om zich heen, want Nederland mag ze een prachtig land vinden, een beetje koud vindt ze het wel. „Ik heb altijd van mu- De spanning in de IJmond-volleybal- competitie neemt steeds meer toe. De wedstrijden worden naarmate de competi tie verstrijkt ook steeds boeiender. Veel verschil in kracht tussen de diverse clubs is er niet. Daarom kon het gebeuren dat de herenploeg van VCIJ, die bij VCK op bezoek moest een kostbaar punt moest achterlaten. De uitslagen in de eerste klasse heren luidden: DEM 1—Tyfoon 1 1—3, VCK 1— VCIJ 1 2—2, PSV 1—Sportbond 1 0—3. Dames eerste klasse: VSV 1VGV 1 2—2, Sportbond 1—PSV 1 0—3. Heren tweede klas: Tyfoon 4VCK 2 0—3, VSV 1Sportbond 3 0—3 reglemen tair. Dames tweede klas: DEM 3VGV 2 30 reglementair, DEM 2VSV 2 30, Ken- nemers 3Sportbond 2 03. Tyfoon trad met drie invallers aan tegen DEM en behaalde een overwinning die eigenlijk geen ogenblik in gevaar kwam. De sets die „de wervelwind" op haar naam wist te brengen werden met ruim vereschil gewonnen. De derde set nam Tyfoon te ge makkelijk op. DEM kon hierdoor winst boeken. Technisch speelde de thuisclub veel beter. VCK wier gelederen wederom versterkt waren met Kluft die er zijn militaire dienst op heeft zitten slaagde erin de grote kans hebben VCIJ een kostbaar punt af te snoepen. Daar zowel Tyfoon als Sportbond hun wedstrijden wonnen is de strijd weer volkomen open. Sportbond versloeg PSV met 3O. De PSV-ers kwamen met verscheidene nieu welingen in het veld, die nog veel wed strijdroutine op moeten doen. In de twee de set zag het er echter nog helemaal niet naar uit dat PSV zo'n zware nederlaag zou lijden, want toen stonden zij op een gege ven ogenblik met. 90 voor. De PSV-dames wisten echter beide pun ten in de wacht te slepen. Het werd een boeiende wedstrijd tegen Sportbond. Fel ten aanval trekkend kwamen de geel-blau- wen steeds weer terug. De Sportbond dames weerden zich onder leiding van me vrouw Voet uitstekend. Menige Sportbond- aanval werd fraai afgerond met een kei harde smash. De beste ploeg won tenslotte. Het programma luidt: woensdag heren eerste klas: 19.30 uur, VCK 1Sport bond 2; 20.20 uur, dames tweede klas: VSV 2—VCK 2; 21.10 uur, heren eerste klas: Sportbond 1VCIJ 2. Alle wedstrij den hebben plaats in het Gymnasium te Velsen. Vrijdag dames eerste klas: 19.30 uur, Kennemers 2Sportbond 1 (Plantage Beverwijk). ziek gehouden", vertelt ze met haar melo dieuze stem, die hetzelfde streven naar rust verraadt als haar pianospel. „Mijn moeder was zelf pianiste en ze heeft me veel geleerd. En later heeft Hugo Balzo, een grootmeester uit mijn land, mij verder bekwaamd. Ik wil graag bij enkele mees ters verder studeren, vooral bij Wilhelm Kempff". Maria Mercedes Luna houdt het meest van Beethoven en Hindemith, en vooral het eerste is verrassend in deze zakelijke tijd, waarin men Beethoven maar weinig op het repertoire van de jongeren ziet. „Waarom dat zo is? Och, ik vind het nu eenmaal mooi, de muziek pakt me", zegt ze, en ze raakt daarmee meteen de kern van haar eigen muzikaliteit. Ze zoekt het in de mu ziek zelf. Vandaar dat evenwicht en die objectiviteit. Maria is blij, dat ze deze tournee mag maken, en dat het een tournee voor de jeugd is, vindt ze nog heerlijker. Maar ze heeft er ook heel wat voor moeten doen. Geen privéleven Het Is wel goed voor de jongeren, die haar spel hebben gehoord, dat ze ook weten, wat deze artieste er voor over heeft, „Een privéleven heeft ze vrijwel niet", zegt mejuffrouw Bonnet, haar begeleidster. „Zes of zeven uur studie per dag is normaal, en ook tijdens een tournee studeert ze langdurig en in elk vrij ogenblik". We hebben haar horen en zien inspelen, waarbij ze vooral Etudes van Chopin ge bruikte. Alleen al daaruit zouden onze jongens en meisjes veel kunnen leren. Want ze haalt haar voet van het pedaal af, en ze wil het ook niet ineens vlug doen. Rus tig speelt ze een moeilijke figuur om dan de snelheid op te voeren. Zo is het voor ieder, die graag goed wil leren pianospelen. Het moet rustig worden opgebouwd. In Zwitserland zal Maria Bela Siki ont moeten. De Europese winnaar uit Zwitser land heeft een reis door de twee Amerika's gemaakt, waarbij hij in Uruguay Maria Luna al heeft ontmoet. Zij zijn vrienden geworden en zullen straks in Zwitserland veel samen musiceren. En daarna komt dan de grote verbroedering in Parijs, waar jonge musici uit alle landen samen zullen spelen. „Ik vind het fijn, dat ik ook voor de Ken- nemer jeugd heb mogen spelen", zegt Ma ria nogmaals ten afscheid. „We kunnen als jonge mensen zo tot elkander komen, juist door de muziek". En dan moet ze weer een handtekening geven aan een klein meisje, dat haar met bewondering aanstaart. „Ik kom hier beslist terug", zegt ze nog. „Ik heb het hier prachtig gevonden. Dank mijn Nederlandse publiek voor alles". Hans Asselman (Willem de Zwijger)eer ste prijs vrije slag Nico Struip (Willem de Zwijger). De estafette werd gewonnen door de Willem de Zwijger-ulo. De wisselbeker was voor de Willem de Zwijger-ulo. Meisjes twaalf tot en met veertien jaar: Eerste prijs schoolslag N. Weber (St. Adel- bert); eerste prijs rugslag Connie Visman (Willem de Zwijger'»- eerste prijs vrije slag Anne Marie Uiterwijkwinkel (Willem de Zwijger). De estafette werd gewonnen dooi de Willem de Zwijger-ulo. De wisselbeker was voor de Willem de Zwijger-ulo. Jongens vijftien jaar en ouder: Eerste prijs schoolslag H. Klepper Creutzberg) eerste prijs rugslag Cor van Woensel (Wil lem de Zwijger); eerste prijs vrije slag Bert Westru (R.H.B.S.). De estafette werd gewonnen door de R.H.B.S. De wisselbeker was voor de Visserijschool. Meisjes vijftien jaar en ouder: Eerste prijs schoolslag Marijke van Kotten (R.H.B.S.); eerste prijs rugslag Janny Groot (R.H.B.S.); eerste prijs vrije slag Netty Toon (Huishoudschool). De estafette werd gewonnen door de R.H.B.S. De wisselbeker was voor de R.H.B.S. De heer C. Barrevoets, hoofdconsulent voor het nijverheidsonderwijs reikte de prijzen uit. Op de groentemarkt in Beverwijk gin gen de prijzen maandag met sprongen om hoog en de kleine aanvoer vond vele grage afnemers. De grootste belangstelling ging uit naar de boerenkool en prei. Boerenkool liep in prijs op tot 37 cent per kilo en voor de prei betaalde men tot 53 cent per kilo. Ook de spruiten waren voor de veiling van maandag goed aan de prijs; voor de extra geschoonde werd tot 1-10 per kilo betaald. De overige produkten vonden eveneens vele grage afnemers. Opvallend was, dat voor de eerste maal in deze winter de aanvoer klein en de veiling in een goed uur afgelopen was. Prijzen op 9 februari: waspeen 1437, witlof 33—54, prei 16—52, selderieknollen 12—33, boerenkool 17—37, spruiten 43—110, uien 712, peen 710. Met een vastenavondbal in het Kenne mer Theater is maandagavond de Carna valspret in Beverwijk afgesloten. Hoewel Prins Carnaval wegens verbintenissen el ders niet in levende lijve kon komen, is de pret er niet minder o;n geweest. De aanwezigen hebben zich in het Ken- nemer Theater opperbest geamuseerd. Daar zorgde het uitstekende orkest van Ger Vreeling, de Toppers, wel voor. De soli van de saxofonist Siem Hoope en R. van Zaanen als trompettist en zanger wa ren alleen al borg voor een goede avond. Het middernachtelijk uur was allang ge passeerd toen de laatste feestganger huis waarts toog. Zo heeft Beverwijk ook het zijne bijge dragen tot de Carnavalspret. want er zijn verschillende avonden geweest, In Wijk aan Zee kwam in hotel Welgelegen Prins Car naval in hoogst eigen persoon, nadat hij van wethouder E. Gerritsen de sleutel van het dorp had ontvangen. De leden van de Gieteling hebben hun hoeden en petten- feest gehad en een ieder liep hier met een zonderling hoofddeksel rond, alles onder het motto „Als de Gij maar leut het." - Het eerste team van de Velser Tafelten nis Club heeft de moeilijke strijd tegen To- gido-5 tot een goed einde gebracht en kon met een 6-4 overwinning de terugreis naar IJmuiden aanvangen. Na zes partijen had Togido een 4-2-voor- sprong, doordat Van der Pol twee maal verlies boekte tegen 't Hart en Peters en Oort en Van Weelderen beiden een maal in Reinders hun meerdere moesten erken nen. Hierna bracht Obrt een mooie over winning op zijn naam, waarna Van Weel deren het ook niet slecht deed en de stand op 4-4 kon brengen. Hierna kreeg Van der Pol de zware op gaaf om de strijd tegen de sterke speler Reinders aan te binden. Laatstgenoemde speler speelde aanvallend zeer sterk maar v. d. Pol speelde een tactisch zeer goed verdedigend spelletje en kon hierdoor dan ook de stand op 5-4 in het voordeel van VTC brengen. Het dubbel Oort-Van Weel deren kweet zich zeer goed van haar taak en door uiterst geconcentreerd spel wis ten deze spelers de strijd in hun voordeel te beslissen. Door dit mooie resultaat staan de VTC- ers thans stevig op de bovenste plaats in de 2e klasse B verankerd met een voor sprong van niet minder dan 5 punten op hun naaste concurrenten. VTC-2 heeft in de plaatselijke ontmoe ting tegen Velsen-1 niet veel geluk gehad en kreeg dan ook een 4-6-nederlaag te in casseren. Koster kon niet tot winst komen, terwijl Dekker en Noorman beiden over de Vries en Botman konden zegevieren en slechts in Stals hun meerdere moesten er kennen. Het dubbelspel viel na veel span ning in het voordeel van Velsen uit, zo dat dit team in een zwaar bevochten wed strijd de volle winst kon binnen slepen. VTC-3 kon met zeer veel moeite GTTC- 5 bedwingen en heeft een krappe 6-4-over- winning kunnen behalen. Snelders, die ge heel uit vorm was, moest zijn drie partijen gewonnen geven. Bos boekte twee mooie overwinningen, maar de grote man was toch De Waal die deze avond wel zeer sterk voor de dag kwam en zijn tegenstan ders dan ook geheel overspeelde, waar door hij dan ook drie maal winst kon boe ken. In het dubbelspel trok De Waal zijn partner Snelders geweldig op en door hun laaiende enthousiasme beslisten zij deze Castrrcum Onder auspiciën van de Culturele Stich ting „Elcketlyc" is maandag in Castricum de tweede culturele middag voor leerlin gen van ULO en VGLO scholen gehouden. Eigenlijk was het geen middag, omdat ook reeds des morgens deze schooljeugd in hotel Borst te Bakkum bijeen was om te genieten van het optreden van de leden van het Haags Balletgezelschap Marjo met als leidster mevrouw Goekoop. Er werd niet zonder meer over balletdan- sen als een bijzondere kunstuiting gespro ken maar tevens werden de techniek en de wijze van instuderen van de balletdans onder de loupe genomen. Des morgens zowel als des middags gaf mevr. Goekoop bij de, door drie meisjes en een jongen van de balletgroep Marjo uitgevoerde, dansen een duidelijke uitleg van de inhoud van Italiaanse, Hongaarse en andere dansen, die werden gedemon streerd. Ook deze tweede culturele (mid)dag re sulteerde in een uitstekend geheel waar mede de stichting voor deze schooljeugd zeker een goede greep had gedaan, zoals bleek uit het daverend applaus dat de uit voerenden aan het slot ten deel viel. Aan deze tweede culturele dag werd ook weer deelgenomen door leerlingen van de VGLO school te Limmen. partij in twee sets in hun voordeel. Eind uitslag 6-4. VTC-4 heeft in de thuiswedstrijd tegen CTTC-2 mat de duidelijke cijfers van 3-7 klop gehad. Banis boekte hier de beste re sultaten door twee overwinningen op zijn naam te brengen, Keemel won een maal terwijl Voogt drie maal het hoofd moest buigen. VTC-5 was op bezoek bij Heemskerk-4 en moest ook al een 7-3 nederlaag incas seren. VTC-6 moest ook al een flinke neder laag slikken en wel van Prowano-4. Slechts invaller Hes won twee maal en daarmee was de koek op zodat dus de einduitslag 8-2 in het voordeel van Prowano uitviel. Dames De drie damesteams hebben het er deze week slecht af gebracht en hebben van resp. VGZ-1 met 9-1 van Winfried-1 met 8-2 en van CTTC met 9-1 klop gehad. Junioren De jongelui hebben het er ook al niet beter afgebracht en moesten een 9-1 ne derlaag van de Geel Wit-junioren in ont vangst nemen. Slechts Van Veen kon hier de eer redden door zijn partij tegen Schoor in winst om te zetten. De jeugdcommissie van de voetbalver eniging Beverwijk heeft voor de komende zomermaanden al weer verschillende jeugdtoernooien op stapel gezet. Men or ganiseert deze zelf, of gaat naar een toer nooi toe. Zo wordt het bekende Jan Maen- houttoernooi voor junioren op Tweede Paasdag, 30 maart, gehouden. Op Hemel vaartsdag, 7 mei, gaat men naar het EMM- toernooi in Hilversum. Van 27 juli tot 1 augustus wordt in Zeist het KNVB-zomerkamp gehouden, Bever wijk gaat hier met 24 jeugdleden heen. Voor het jaar 1959 en de volgende jaren moet het Castricums Oranje Comité, dat jaarlijks op Koninginnedag en bevrijdings dag wedstrijden voor de jeugd organiseert rekenen op een aanzienlijk lagere subsi die van gemeentewege. In verband daarmede heeft het comité zich ernstig beraden over de te voeren „politiek" om toch aan de vereiste mid delen te komen om alle leerlingen van la gere en kleuterscholen enkele leuke da gen te bezorgen. Wil het haar mogelijk zijn om in de komende jaren voor de jeugd een passende feestviering te organiseren, dan moet zij uit andere bronnen aan inkom sten zien te komen. Zij heeft daarom het initiatief genomen tot een grootscheepse donateursactie waarbij zij er van uitgaat, dat wanneer alle inwoners zich a f 1 per jaar als dona teur opgeven de kinderen een groot feest kan worden bereid. Vrijdag 13 februari zal dr. Krijn Strijd in ,,'t Centrum" te Beverwijk voor de af deling IJmond van de Pacifistische Socia listische Partij spreken over het onderwerp „Geen socialisme zonder pacifisme" Don derdag 19 februari zullen vier leden van de afdeling IJmond van de P.S.P. in het gemeentelijk vergaderlokaal aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen-Noord een forum vormen onder voorzitterschap van ds. W. Leenman. Vrijdag 20 februari is het de heer H. de Nie uit Haarlem die in hotel „De Uilenboom" aan de Hoofdstraat in Santpoort een inleiding zal houden over „Pacifistische politiek, nu Alle vergade ringen zijn openbaar en beginnen om 20 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11