Proces begonnen tegen Mafia na moord op syndicalist Talen Amerika's meest geliefde koffie Duitsers hadden nare vakantie op Canarische eilanden Nieuw aspect: er zijn mensen, die als getuigen durven optreden Luchtcharter-maatschappij, die hen gebracht had, ging failliet DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Boekhouden Middenstands- opleiding Instituut QUICK COFFEE 7 TERREUR OP SICILIË Einde van „caféschandaal" in Hulst Getuigen bedachten zich Santpoort-Station krijgt automatische beveiliging Moderne accommodatie bij tennisbanen Vergunning voor meng- automaat geweigerd Kort nieuws De luchtaanvallen op Ceram Vragen van Tweede Kam er lid Calmeyer Aantal tb-gevallen op mulo tot 45 gestegen Gun Uzelf pure koffie op zijn best: WOENSDAG 11 FEBRUARI 19 5 9 Voor het hof van Assisen van Santa Ma ria Capua Vetera, ten noorden van Napels is het proces begonnen tegen vier „Mafio- si", die de moordenaars zouden zijn van Salvatore Carnevale, een Siciliaanse syn dicalist. Er zijn ruim twee honderd getui gen, zes advocaten van de verdediging en vijf, die de belangen behartigen van de familie van het slachtoffer. Verder zal ook de schrijver en schilder Carlo Levi wor den gehoord, die in zijn laatste boek „De woorden zijn stenen" een hoofdstuk aan Carnevale heeft gewijd. Deze Carnevale is een van de talloze slachtoffers der Sici liaanse „Mafia" die in de laatste jaren met geweld de nog vrijwel feodale toe standen op het eiland verdedigt tegen meer liberale ideeën, die geleidelijk veld winnen. Carnevale was in dienst van een Bolognese firma, Lambertini, eigenaars van een steengroeve in het domein van prinses Notarbartol, in het dorpje Scia- ra. Hij begon twee acties: in de eerste plaats eiste hij naleving van de achturige werkdag in de mijn, waar de elfurige werkdag gebruikelijk was. En in de twee de plaats zette hij de pachters en arbeiders van de prinses aan om bij de verdeling van de oogst het aandeel te vorderen, waar zij recht op hadden, en zich niet, zoals gewoonte was, met minder dan de helft te laten afschepen. Op die wijze kwam hij in conflict met de firma Lam bertini en met de machtige familie No- tarbartoli. Hij werd herhaaldelijk bedreigd door de plaatselijke „mafiosi" en één der leiders van de „Mafia" liet, terwijl hij in de gevangenis zat van Termini Imerese aan de moeder van Carnevale zeggen: „Ik respecteer die zoon van jou, omdat hij res pect verdient. Maar zeg hem, dat hij zich niet met politiek moet bezighouden. De beste olijvengaard van de streek wordt dan de zijne. Als hij niet wil luisteren is hij veroordeeld." Op 15 mei werd hij ont boden bij de administratie'van de prinses Notarbartoli, waai hij de vier voornaam ste „mafiosi" vond, die hem met beloften en bedreigingen trachtten te bewegen zich niet verder te bemoeien met het lot van de arbeiders van de streek. Carnevale wei gerde met beslistheid en werd dezelfde nacht in een hinderlaag gelokt en met zes kogels uit voor de wolvenjacht bestemde jachtgeweren doodgeschoten. Dergelijke dingen gebeuren op Sicilië bijna dagelijks en als er iets bijzonders is aan het geval Carnevale, dan is dit het feit, dat er zich getuigen hebben gemeld. Gewoonlijk heeft niemand iets gezien of gehoord. Getuige nis afleggen tegen een lid van de „Mafia" is nu eenmaal verre van gezond. Een bedreiging, uitgesproken door iemand, die op dat ogenblik in de gevan genis zit, is met name op Sicilië niets vreemds. Afgetapt Over de „Ucciardone"-gevangenis van Palermo heeft het Palermitaanse dagblad ,,1'Ora" enkele maanden geleden het een en ander verteld in het kader van een en quête over de Mafia. (Het ging bij die „enquête" niet mals toe en op een zeker ogenblik hebben de „Mafiosi" een bom la ten ontploffen in de drukkerij van het blad. Het was wel het minste wat ze doen konden). Over de „Ucciardone" vertelt het blad onder meer het volgende: „In 1953 was dr. Giuseppe Columba directeur van de „Ucciardone". In die tijd sprak heel Sicilië over de petroleum, die kort tevo ren bij Ragusa was ontdekt. De pijpleiding die de petroleum naar de haven van Pa lermo bracht, passeerde onder twee sec ties van de gevangenis. Een paar onder nemende gevangenen, kennelijk met mee- weten van het bewakend personeel, begon nen op hun manier „boringen" te verrich ten en met succes. Ze bereikten de pijp leiding en met behulp van primitieve pom pen kregen ze elke dag een flinke voor raad binnen. Precies als in Ragusa. De benzine werd in blikken gedaan en voor rekening van de gevangenen in de stad verkocht door de gevangenbewaarders' Dit lijkt een grapje, maar het is de volle waarheid en het feit kwam pas aan het licht toen op een kwade dag een van de pompen kapot ging, met het gevolg, dat de benzine door de gevangenis stroomde en er zo zware bezinedampen hingen, dat het niet meer te harden was. Er werd een onderzoek ingesteld, dat vast liep (als de „Mafia" in het spel is, hebben ondervra gingen doorgaans weinig zin). De enige (en afdoende) maatregel is geweest, dat de petroleummaatschappij haar pijplei ding liet vernieuwen en daarbij de Ucciar done vermeed. In deze gevangenis werd ook, zoals ve len zich zullen herinneren Gaspare Pis- ciotta, de neef van de „bandiet" Giuliano vergiftigd, die tijdens een verhoor in Vi- terbo over de schietpartij bij Portella Dcl- la Ginestra op 1 mei 1948, waarbij een aantal manifesterende arbeiders werd doodgeschoten door Giuliano en de zijnen, de namen genoemd van enkele leiders der „Mafia" als aanstichters van de moord. Afgeranseld Onder de directeuren die elkaar in deze vreemde gevangenis afgewisseld hebben was er één die het tot een treffen met de terroristen in de gevangenis deed komen, dr. Piazza. Twee weken na zijn aankomst brak er een opstand uit, die verscheidene dagen heeft geduurd. Bij het proces te Brindisi, waar de uitvoerders van deze opstand voor de rechters werden geleid, De café's van P. J- L. en van het ge meenteraadslid O. N. in Hulst, die op last van het gemeentebestuur enkele weken moesten worden gesloten, zijn thans weer geopend. De beide caféhouders, die wer den verdacht van gelegenheid geven tot rendez-vous, zijn op vrije voeten gesteld en ontslagen van rechtsvervolging wegens gebrek aan bewijs. In december werden L. en N. in voor lopige hecthenis genomen en voor de Jus titie geleid. Enkele getuigen trokken ech ter hun bezwarende verklaringen tegen de beide verdachten later in, waarna de caféhouders zijn vrijgelaten. verklaarde de directeur onder meer: „Ik heb kunnen vaststellen, dat een vijftigtal individuen in de verschillende secties van de gevangenis de macht in handen had den. Ik kan hun namen noemen als het hof dit verlangt. In de periode tussen 1946 en 1957 zijn er in de Ucciardone ruim vijf hondèrd gevangenen vrij ernstig verwond omdat ze „van de trappen waren geval len". Ik heb die trappen zelf onderzocht en er mankeert niets aan. In werkelijkheid zijn die wonden veroorzaakt bij gevech ten en door bestraffingen, welke door de leiders werden opgelegd. De mensen, die verwond werden, durven uit angst de na men van hun beulen niet te noemen. Die zelfde leiders, aan wie zoals gezegd de ge vangenbewaarders gehoorzamen, maken ook dat personen, die bij hen slecht staan aangeschreven, niet het voedsel krijgen, waar zij recht op hebben". De getuigenverklaring van de directeur heeft geen verdere gevolgen gehad. Nie mand heeft hem de namen gevraagd van de „leiders" of van de gevangenen, die hem, de directeur, hadden bedreigd. Het proces van Brindisi is met een sisser af gelopen en de macht van de „Mafia", die voortdurend slachtoffers maakt in geheel westelijk Sicilië, is ook in de Palermitaan se gevangenis nog ongebroken. Santpoort-station In Santpoort-Station is een begin ge maakt met de reorganisatie van de spoor wegovergang aan de Wüstelaan. Het keine wachthuisje, waarin overwegwachter Kaay jarenlang zijn werk heeft verricht, is af gebroken. De spoorlijn wordt verhoogd. De kleine overweg bij het Zwarte Pad is vervallen. De overweg bij de Wüstelaan komt enige meters naar voren en zal van een automatische beveiliging worden voor zien. Velsen BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. Odijk-Peekel, d„ Spaar- nestraat 117, IJmuiden; C. Fledderman- Bakker, d., van Dalenlaan 216, Santpoort; J. W. van den Berg-Haak, d., Regge- straat 82, IJmuiden; Z. den Dikken-Bos- scher, z., Zweedsestraat 10, Beverwijk; G. H. Bekman-Koers, d., Rijksweg 300, Sant poort; H. Rademakers-Deijs, z„ Bloem- straat 134, IJmuiden; A. de Beus-Vrene- goor, d., Schulpweg 70, Velsen-Noord; L. Windhorst-Schoemaker, d., van Nieuw koopstraat 12, IJmuiden-Oost; E. M. Pie- rik-Rozemeijer, 2 x z., Paramaribostraat 70, Santpoort; S. van der Gaag-Dekker, d., Rijnstraat 79, IJmuiden; A. Mul-Beem- sterboer, z., Frans Halsstraat 26. IJmuiden- Oost; R. A. van Latenstein-van der Werf, z., Kruidbergerweg 78. Santpoort. OVERLEDEN: E. A. Kost, 69 jaar, echt genoot van A. F. R. Benzien, Laurillard- laan 5, Santpoort; J. A. Spruijt, 70 jaar, echtgenoot van K. M. C. Penning, Brede- roodseweg 85. Santpoort. (Van onze correspondent in Bonn) Een avontuur dat 44 Westduitsers en Oostenrijkers de afgelopen maand in Afri ka beleefd hebben, zal hun heugen. Zij zijn namelijk in handen gevallen van een luchtcharter-maatschappij, die failliet ging toen de reizigers in Noord-Afrika van hun vakantie genoten. Het probleem, waar het hier om gaat is dat van de lucht charter-maatschappij Daarmee kan men goedkoop vliegen: naar een vakantieoord, naar een haven waar een schip een ande re bemanning nodig heeft, naar een stad waar paarden aan rennen mee moeten doen, enzovoort. De luchtcharter-maat- schappijen zijn, op enkele uitzonderingen na, geen lid van de I.A.T.A., de interna tionale organisatie van luchtvaartmaat schappijen en daardoor in staat onder de gebruikelijke tarieven vracht en passa giers te vervoeren Ook in West-Duitsland zijn luchtchartermaatschappijen de Deutsche Flugdienst G.M.B.H., waarvan het kapitaal in handen is van de scheep vaartmaatschappijen Hapag, Hansa-Li- nie, Norddeutsche Lloyd en de Deutsche Lufthansa en Duitse spoorwegen. Verder: de Condor Luftreederei van de bakpoeder fabrikant en miljonair Oetker. Men kende tot voor enige weken bovendien nog eni ge andere maatschappijen, die thans alle in zo grote betalingsmoeilijkheden verke ren, dat de vliegtuigen niet kunnen op stijgen. Een van die maatschappijen is van een zekere Krukenberg, directeur van Aeropa, Columbus-Reisen G.M.B.H. Met Krukenberg is het al vier jaar lang niet best gegaan. Op 31 december verza melde hij veertig vakantiegangers op het vliegveld van Hamburg voor een „goed kope" reis naar Spanje en Noord-Afrika. De reis begon met... negentien uur ver traging. Men arriveerde tenslotte te Tene- riffe op de Canarische eilanden. Maar daar had Krukenberg zó'n slechte naam, dat geen enkel hotel het reisgezelschap on derdak wilde geven Alleen toen de reizi gers op eigen kosten wilden boeken, kre gen ze een kamer... De zonnige vakantie op de Canarische eilanden werd nog be wolkter, toen zij reizigers van een vorig „transport" ontmoetten, die niet meer te rug konden. Er waren vakantiegangers, die 1.600 mark hadden betaald voor de reis zelf, en nog eens 1.200 mark op tafel moesten leggen voor de hotelkosten. De reisleider was zo arm. dat hij van de pas sagiers geld moest lenen. De zon verdween geheel, toen Kruken- bergs vliegtuigen in Duitsland een start verbod kregen. Reizigers met geen cent meer op zak, waren al lang op de pof in goedkope pensions gegaan. Men wilde naar huis, men wilde Krukenberg wel eens zien. Een pianist moest naar Berlijn telegraferen, dat hij niet kon optreden. Ten slotte kwam een Engelse chartermachi ne als reddende engel voor 36 passagiers. Acht anderen bleven nog achter. Krukenberg had het klaar gespeeld ja renlang steeds op het randje van het fail lissement te zweven, tot hij onlangs niet meer over de brug kon komen en fail liet werd verklaard. Inmiddels zag Kru kenberg nog wél kans om op de Canari sche eilanden een paar architecten het hoofd op hol te brengen, waardoor deze Spanjaarden twee nieuwe hotels lieten ma ken. Ook deze lieden zijn nu failliet. Men zegt thans in West-Duitsland: er is niets tegen chartermaatschappijen. Maar ze moeten geld achter zich hebben, opdat ze in de winter het hoofd boven water kun nen houden... «•"•'Wijk De N.V. Maatschappij tot Exploitatie van tennisbanen in Beverwijk en omstre ken exploiteert thans zeven banen, waar van er vijf zijn aangelegd op gemeente grond. Deze grond werd aan de N.V. in erfpacht uitgegeven. De bij dit aantal banen behorende accommodatie ontbreekt. B. en W. zijn van mening dat het oude clubgebouw dient te worden vervangen door een kleed- en clubgebouw, afgestemd op het huidige aantal gebruikers (700), dat van de tennisbanen gebruik maakt. Boven dien zullen aan het uiterlijk van het ge bouw hogere eisen moeten worden gesteld, nu het Duinwijk-complex door de aanleg van het Harmonielaantje is ontsloten. Het gebouw zal met het thans fraaie geheel in overeenstemming moeten zijn. De kosten van stichting van een derge lijk club- en kleedgebouw op de overblij vende gemeentegrond worden geraamd op maximaal 40.000. Dan zal zijn voorzien in twee behoorlijke kleedgelegenheden (da mes en heren), elk met twee douches, een voetwasgoot enz.; daarnaast zal het ge bouw een ruime clubzaal met toebehoren omvatten. Het is de N.V. financieel niet mogelijk zelf tot stichting van het gebouw over te gaan; zij heeft de gemeente ver zocht dit te willen doen. B. en W. zijn van oordeel, dat dit verzoek behoort te worden ingewilligd en stellen voor een krediet ad 40.000 te verlenen voor de stichting van een club- en kleedgebouw bij de door de N.V. aangelegde tennisbanen; te besluiten tot het aangaan van een geldlening met een of meer door B. en W. aan te wijzen geld gevers tot een totaal bedrag van maximaal 40.000, koers van opneming 100°/o, rente 4 1/4 per jaar, af te lossen in dertig zo veel mogelijk gelijke jaarlijkse termijnen en verder onder door B. en W. te stellen voorwaarden; dit gebouw aan genoemde N.V. te verhuren voor de tijd van 20 jaren, met ingang van een nader te bepalen tijd stip, tegen een huurprijs ad 1.000 per jaar, met bepaling, dat de kosten van on derhoud, assurantie, verlichting, verwar ming en waterverbruik en de grondlasten voor rekening van de N.V. komen. 0mu>deit Ingevolg de hinderwet is vergunning ge weigerd aan de Caltex Petroleum Maat schappij (Nederland) N.V. tot het. uitbrei den van de benzinepompinstallatie door bijplaatsing van een mengautomaat, in het perceel Tussenbeeksweg no. 7 te IJmuiden (Oost). Toeristisch wegennet. In samenwer king met andere provinciale V.V.V.'s werkt de provinciale Gelderse V.V.V. aan een plan om in Nederland een toeristisch wegennet te scheppen. De meeste inter nationale snelwegen zijn oninteressant en de bedoeling is dus routes aan te geven, welke door de toeristen bereden kunnen worden en waarbij deze tevens tal van mooie plekjes kunnen bezoeken. In West- Duitsland is dit „romantische wegennet" zeer populair. AMSTERDAM De markt bood goede weerstand, al waren de koersen voor de internationale waarden lager vergeleken bij de slotkoer- sen van de vorige dag. Deze weerstand kwam van Zwitserland en Parijs en vond meelopers in Amsterdam. Aanvankelijk had men op het Damrak gedacht, dat de koersen veel lager zouden zijn in verband met de flauwe tendentie waarmee Wall- street was afgekomen. De openingskoersen vielen dan ook heel erg mee. Hierdoor werd aangetoond, dat het aanbod zeer minimaal was en dat de kooporders eerder in de markt domineerden. Aandelen Philips, wederom zeer actief, werden bij de opening met tientallen tegelijk uit de markt geno men op 501. In de morgenuren werden deze aandelen nog verhandeld op 495 a 496. De arbitrage was zeer actief en had de moed wat aandelen vóór te kopen in de verwachting, deze stukken in Wallstreet met winst te kunnen slijten. Aanhoudende vraag bracht de koers op 503. De vorige slotkoers was 5P9'/i. De converteerbare obligaties Philips waren slechts 2 punten lager. Unilever noteerde op 460'/t ongeveer 3 punten beneden de vorige slotkoers. De laagste koers in de morgenuren was 455. AKU liep op van 285'/j tot 287'/ï. Hier was de vorige slotkoers 290. Kon. Olie opende op 172,50, drie gulden boven de laagste koers van de morgenuren en bleef slechts een halve gulden onder de vorige koers. De aandelen noteerden ongeveer 2 gulden boven pariteit New York. KLM werd iets lager geadviseerd. De internationale waar den sloten op vrijwel het hoogste punt van de dag. Scheepvaarten waren geheel verlaten en de koersen bewogen zich omstreeks het vorige slotniveau. Voor de staatsfondsen bestond een vrij regelmatige belangstelling gedurende de gehele beursduur en de koer sen waren door elkaar prijshoudend. Van de cultures was HVA op 142'/2 ruim 2 punten hoger, zodat een gedeelte van het dividend reeds werd ingehaald. Amsterdam Rubber was onveranderd, Deli fractioneel hoger en Senembah een punt beter. Van de locale sector werden nog geadviseerd aan delen Metaalbuizenfabriek Excelsior op 95 (93), Alweco op 23 (25 laten) en Seholten's Carton op 310 (315) op het onveranderd dividend van 16 percent. Voor de inschrij ving op 700 aandelen De Boer a 135 percent bestond ter beurze, in verhouding tot de omvang van de emissie, een behoorlijke belangstelling. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK Terwijl de totale aandelenomzet daalde van 3.130.000 tot 2.960.000 werd op de New- yorkse beurs drie-kwart herwonnen van het verlies van de vorige dag. De slaahva- ren kregen goede steun evenals enkele olies. Bij de chemiewaarden maakte Du Pont het eerder geleden verlies bijna ge heel weer goed- Zenith. General Tyre, American Home Products en Lukens Steel behoorden tot de fondsen die scherp oplie pen. De daling van de vorige dag werd al gemeen als een technische reactie be schouwd. Lukens Steel inspireerde zijn sector met een stijging van meer dan dollar. Maytag steeg ongeveer 4 dollar op een verslag over goede inkomsten. Du Pon» sloot bijna 4 dollar hoger. American Mo tors. Ford en General Motors .stegen alle een dollar of meer. Non-ferro metalen pro fiteerden van een williger prijsstructuur; bij de oplopende fondsen waren Alcoa, Anaconda en Magma Copper. Het in dustriegemiddelde kwam van 574.46 op 582.65; dat voor Spoorwegen van 157.94 op Wilde eend op Texel. In Waalenburg op Texel is een wilde eend met vijf jongen waargenomen. Dit is uitzonderlijk vroeg omdat deze vogels normaal nooit eerder dan eind februari gaan broeden en 26 da gen later de eieren open gaan. Gezien de weei'somstandigheden, alle sloten zijn dichtgevroren, èn het feit dat wilde katten en andere roofzuchtige dieren dag en nacht op het pad zijn is het dan ook zeer de vraag of er iets van dit quintet zal terecht komen. Speldemakersgilde. De gemeenteraad van Dordrecht heeft van mr. H. Bos te Den Haag ten geschenke aanvaard een archief stuk uit 1590 dat gegevens bevat over het in Dordrecht bestaan hebbende spelde makersgilde. Het stuk betreft een besluit van de regeerders der stad Dordrecht, waarin gunstig wordt beschikt op het ver zoek van het gilde der speldemakers tot wijziging van de verpakking der spelden. Tot dusver wist men bij het gemeente archief van Dordrecht niet, dat ook in deze stad een speldemakersgilde heeft bestaan. Afscheidsdiner. De vice-president, de leden en de secretaris van de Raad van State hebben dinsdagavond in Hotel Witte- brug in Den Haag een afscheidsdiner aan geboden aan prof. mr. G. A. van Poelje, die zeer onlangs het college heeft verlaten, wegens het bereiken van de daarvoor ge stelde leeftijd. Ook enige oud-leden, onder wie prof. Beel, namen aan de maaltijd deel. 160.03 en dat voor openbare nutsbedrijven van 89.78 op 90.87. Van de 1209 verhan delde fondsen sloten er 862 hoger en 183 lager. (UPI). 3-3V2°/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Va Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 923/b 96% 112K 985* 9lK 97 105?$ 287>/2 471 21514 352 221 54 334 503'/* 225 460 450/4 20114 154*/* 71214 173, 215 9414 115,— 16314 161 14114 131 23914 142 X f 153,50 269 Yk 142 200 230 210 6514 52 89 4 8»/I6 80'/2 23*6 Voorbeurs koersen 294 521 472 462 174,50 Aanvang nieuwe cursussen Het Tweede Kamerlid de heer Calmeijer (C.H.U. heeft aan de minister-president schriftelijk de volgende vragen gesteld: Heeft de regering kennis genomen van het communiqué van het hoofdkwartier van dc Indonesische luchtmacht in Dja karta alhier bekend geworden op 9 februari 1959 waarin wordt gemeld, dat vliegtuigen van deze luchtmacht aanvallen hebben gedaan op het eiland Ceram, waarbij een vijftal plaatsen met name zijn genoemd? Acht de regering het niet gewenst op grond van de R.T.C.-overeenkomst. een beroep te doen op de Veiligheidsraad, in dezelfde geest als het beroep, dat ter zake werd gedaan op 5 oktober 1950? Is de regering bereid, na te gaan of het nlternationale Rode Kruis maatregelen heeft genomen om hulp te bieden aan de getroffen gebieden van Ceram, die sinds 1950 zijn verstoken van elke aanvoer van verabndmiddelen en medicamenten, en om, zo dit niet het geval mocht zijn, een initiatief te nemen om dit internationale orgaan tot onverwijlde hulpverlening te bewegen? Het totale aantal met tbc besmette leer lingen van de Needese ulo-school is nu ge stegen tot 45. Ook bij een oud-ulo leerling uit Neede, die thans de technische school te Eibergen bezoekt is tbc geconstateerd- Voor 38 van deze gevallen is opneming in het sanatorium nodig. Acht jongelui bleken in zo lichte graad besmet te zijn, dat zij thuis kunnen worden verpleegd. Allen zullen onderwijs in het sanatorium of thuis en gelegenheid tot handenarbeid krijgen. Linnaeusstraat 145-147 IJmuiden Telefoon 8019 7200 Adverteert in dit blad Maxwell Quick is pure koffie zoals hij zijn moet: krachtig, opwekkend, en vers op elk moment van de dag. Déérom is Maxwell Amerika's meest gekochte koffie. Daarom is Maxwell óók in Nederland zo warm welkom. Neem vandaag een proef. Maxwell Quick koffie is in tien tellen klaar zonder malen zonder zetten. Heerlijk! U kunt pas oordelen als U Maxwell Quick hebt geproefd. Koop dus vandéég nog een blikl Blik 50 gram 2.20

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11