JCeizef Beverwijkse VCK levert zeer goede prestatie in competitie B. Dukel neemt weer de kop na fraaie zege op Van Dijk IJmond-agenda Parochiële jeugdraad in „Noord" Goede opvoering van „Madame Tic-Tac" Keizerlijk nieuws 5 VOLLEYBAL-KAMPIOENSCHAP IS NABIJ D.C.IJ.-er heeft de damtitel voor het grijpen Supertanker „Borgholm" in zijn element IJmond-handballers weer in het veld Invasie van koolvis B.D.C. heeft fraaie kans op plaats in hoofdklasse „Ha-Ho-revue": grappig en heel gezellig Tweede lustrum V.A.V. Grotere buizenproduktie Gastoevoer naar PEN versneld Amateurs dingen naar de V.J.C.-beker „WEG WIJZEN NAAR SAAMHORIGHEID" KNSM verkocht „Hos" Vanmorgen in de vishal en op zee X Dit is het nieuwe A.N.M.B.-kan:on:-, zoals het nan de VV ijker:..weg in Vclr.cv- Noord zal verrijzen. Woensdagmiddag is de eerste steen voor dit gebouw gemetseld. Het afgelopen weekeinde heeft de IJmuidenaar B. Dukel (DCIJ) door twee zeer fraaie aanvalspartijen te winnen van respectievelijk de titel houder ir. G. van Dijk en de Zeeuwse kampioen J. Blom de leiding genomen met twee kostbare punten voorsprong op de titelhouder 1958, Van Dijk, in het toernooi om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland. Met nog drie ronden in het vooruitzicht heeft de DCY-er een prachtige kans om het toernooi te winnen. De Haarlemse dam- meester Wim de Jong bracht het niet ver der dan twee onbesliste partijen tegen Gordijn en Ansems. Met drie punten ach terstand behoudt De Jong echter kansen op het kampioenschap, omdat hij in de laatste drie ronden nog moet spelen tegen Dukel en Van Dijk. J. Bom verloor geheel onverwachts van de Utrechtenaar M. Vos en zag door deze nederlaag zijn kansen op de bovenste plaats geheel verdwijnen. Van een van de bovenste zes plaatsen die recht geven om zonder meer in het toernooi 1960 uit te komen, heeft Dukel zich nu reeds verzekerd. De overige plaat sen zullen naar alle waarschijnlijkheid wel veroverd worden door ir. G. van Diik, Wim de Jong, J. Bom, Van der Sluis en F. Gordijn. De uitslagen van de negende ronde luiden: VosBom 2-0, Van DijkDukel 0-2, EddinkGordijn 0-2, BlomBergsma 0-2, W. de JongAnsems 1-1, De KluiverTer louw 1-1, Van SilfhoutVan der Sluis 0-2. Uitslagen tiende ronde: Van DijkBom 1-1, EddinkVos 2-0, Van der SluisTer louw 1-1, Blom—Dukel 0-2, De Jong Gordijn 1-1, De Kluiver—Bergsma 1-1, Van SilfhoutAnsems 2-0. De stand na de tiende ronde is- 1. B. Dukel 10 6 4 0 16 2. ir. G. van Dijk 10 5 4 1 14 3. Wim de Jong 10 4 5 1 13 4. J. Bom 10 5 2 3 12 5. Van der Sluis 10 4 4 2 12 6. Gordijn 10 2 8 0 12 7. 10 3 4 3 10 8. Bergsman 10 2 6 2 10 9. 10 2 5 3 9 10. 10 2 4 4 8 11. Blom 10 3 2 5 8 12. 10 0 7 3 7 13. Vos 10 1 3 6 5 14. De Kluiver 10 0 4 6 4 Stand na de elfde zet van zwart uit de eerste cijferstand. Dit is voor wit. zeven stukken op 16, 29, 33, 37, 38, 43 en 45. Voor zwart: 7, 12, 14, 17, 18, 20 en 24. Hier offer de Van Dijk een stuk met 29-23 omdat 17- 21 en 18-22 dreigt. 12. 29-23 18x29, 13. 45-40 14-19, 14. 43-39 20-25, 15. 37-32 19-23. En nu besliste de stelling door het knappe zetje dat Dukel wel en ir. Van Dijk niet opviel. 16. 32-27 18-22, 17. 27x18 29-34, 18. 30-28 12x43. De kampioen van Nederland 1958, die lange tijd geen nederlaag had geleden, gaf zich gewonnen Dukel speelt de laatste drie partijen tegen Wim de Jong, Eddink en Silfhout. Ir. G. van Dijk speelt tegen Eddink, Wim de Jong en Vos. Wim de Jong speelt boven dien nog tegen Bergsman. Zaterdag en zondag wordt het toernooi in Utrecht voortgezet. Op de werf van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam is zaterdag het enkelschroefturbinetank- schip „Borgholm" te water gelaten. Het schip heeft een draagvermogen van 39.000 ton en is gebouwd voor rekening van de Noorse rederij Fred. Olsen en Co. A.S. te Oslo, evenals het ook op deze werven ge bouwde zusterschip, de „Borgny", dat op 23 augustus 1958 te water is gelaten en op 9 december in de vaart genomen werd. Mevrouw v. d. Oldewelt-Van Leeuwen, echtgenote van de heer F. H. F. Oldewelt, directeur van de Curagaose Dok Maat schappij te Willemstad, tevens onder-direc teur van de N.D.S.M., verrichtte de doop plechtigheid. Het schip is 213 meter lang en 28 meter breed. De snelheid bedraagt 17,4 knoop. De bemanning van de „Borgholm" zal be staan uit 61 koppen, die ieder een eigen hut krijgen. De Noor Arnstein Arneberg heeft het ontwerp gemaakt voor de accom modatie van de rooksalon der officieren en de vertrekken van de kapitein en de eigenaar. De „Borgholm" wordt voorzien van een schoorsteen van een afwijkend model, ge kozen om het nadeel te ondervangen van het roetblazen, dat op dit soort turbine schepen geregeld moet gebeuren. Nadat het schip in zijn element was ge gleden, is op de vrijgekomen helling direct de kiel gelegd voor een tankschip van de zelfde afmetingen, dat wordt gebouwd voor de n.v. Shell tankers. In de volleybalcompetitie heeft VCK uit Beverwijk de afgelopen week zeer goede prestaties geleverd. Molenwieken uit Zaan dam werd door de lieren overtuigend ge slagen. De dames versloegen het team van Kcnncm-rs tijdens een vinnige plaatselijke ontmoeting. KennemersVCK 23. In een behoorlijk bezette zaal leverden twee plaatselijke clubs een vinnige doch niet altijd goede strijd. Kennemers heeft de overwinning nog wel geroken en wel in de laatste set, toen zij met 116 voorstond. Deze voor sprong beïnvloedde het spel echter zo danig, dat Kennemers mentaal gebroken werd. VCK kon toen de winst grijpen. Kennemers is hierdoor lantaarndraagster geworden en zal behoorlijk moeten vech ten ten einde het overgangsklasseschap te behouden. Nadat VCK de eerste op haar naam had gebracht, wist Kennemers de tweede set: te winnen. Achtereenvolgens wisten beide ploegen nog een set te win nen. De beslissende set werd door VCK gewonnen. VCKMolenwieken 31. In een zeer goéde wedstrijd zijn de VCK-dames er in geslaagd het op de vierde plaats staande Zaanse Molenwieken te verslaan. Door deze prestatie zijn de VCK-dames naar de vijfde plaats opgerukt. In deze wedstrijd speelde Ineke Renes een zeer goede wed strijd. Vooral technisch speelde VCK een prima partij. VCK mag met voldoening op een succes volle week terug zien; uit twee wedstrijden behaalde zij de volle winst. Het programma in de overgangsklasse voor de komende week luidt: zaterdag SmashKennemers Castricum. Maandag: VCKTOG, 20.30 uur, St. Bavoschool. Oud-internationaal In Beverwijk dus de interessante wed strijd VCKTOG. In TOG speelt de oud international mevrouw Van Dalen mee en een TOG dat op de tweede plaats staat zal een moeilijke tegenstandster zijn voor VCK. In de IJmond waren de uitslagen: Heren tweede klas DEM 2Tyfoon 2 03, Ty foon 3Tyfoon 4 30. Dames eerste klas VGV 1—DEM 1 0—3, Sportbond 3—Soller- tia 1 30, regl. Heren eerste klas: VCK 1 Sportbond 2 31, Sportbond 1VCIJ 2 30. Dames tweede klas VSV 2VCK 2 1—3. Sportbond en VCK wisten zoals ver wacht werd beide hun wedstrijden te win nen, alhoewel VCK een set verloor. De wedstrijden die de competitie gaan beslis sen komen de eerstkomende weken aan de beurt, zodat er verschillende interessante ontmoetingen te zien zullen zijn. Voor de komende week de volgende wedstrijden: Dinsdag, heren eerste klas PSV 1DEM 1 19.30 uur, dames eerste klas Woensdag PSV 1—DEM 1 21.10 uur in Gymnasium Velsen. Maandag heren tweede klas DEM 2—VSV 1 20.30 uur, Mar- grietschool, Tyfoon 2Sportbond 3 19.30 uur, ULO-school Beverwijk, dinsdag Voordat de handbalvereniging „IJmond" zondag weer aan de handbalslag gaat in een flink competitieprogramma, kan deze vereniging zich verheugen in een zaalhand_ balkampioenschap. Want het tweede IJmond-damesteam behaalde de eretitel in de Alkmaarse veilinghal omdat Concordia- dames niet speelden en dus twee extra- verliespunten kregen in de derde klasse A. Voor morgen staan er belangrijke wed strijden te wachten na langdurige onder breking. De IJmond-dames bezoeken TYBB I in Haarlem en moeten overtuigend spelen om de kampioenskansen te behouden. De IJmond 3-dames ontvangen ADO 2, waar bij de Heemskerkse dames wel voor een overwinning zorgen. Voor de IJmond I-heren is er een wed strijd tegen een districtelftal van West A en IJmond 2 moet op eigen veld van het Wieringse Tonegido kunnen winnen. De IJmond-damesjunioren ontvangen Zand- voortmeeuwen. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; T. Groot, L. Blom; R. Wijers, R. Uilentuis, W Honig; G. Slatman, D. Marckelbach, H. Venus, W. v. d. Kuil, W. Schoorl. Heren IJmond I: J. Böhm; B. Beentjes, J. van Buuren; K. Schik, A. Blok, H. Boom; J. Molenaar, E. Sauer, G. Kramer, K Kles- ser, J. Wolters. Te weinig kisten in vishal Voor de maandagmarkt werd zo veel koolvis aangevoerd dat de toch respecta bele voorraad kisten in de vishal al gauw uitgeput was. De koolvis moest evenals de kabeljauw op de grond in regels van tien stuks worden uitgelegd. Dit is nog nooi eerder in de vishal voorgekomen. De grote aanvoer van koolvis bleek wel heel duidelijk uit de zeer geringe prijs die voor deze vissoort werd betaald. VCK 2 Sollertia 19.30 uur, Gymnasium Velsen. Dames tweede klas, dinsdag VCV 2 VCK 2, 20.20 uur, woensdag Kennemers 3 —DEM 20.20 uur, Sportbond 2—DEM 3 21.10 uur, Gymnasium Velsen. Bij de heren tweede klas de belangrijke ontmoeting Tyfoon 2Sportbond 2. De winnaar van het kampioenschap zal zeer spoedig kun nen worden vermeld. Pr o wat ie wed strijd en dammen Onder grote belangstelling is zaterdag middag in het Statenhuis te Beverwijk de eerste promotiewedstrijd gespeeld voor twee plaatsen in de Noordhollandse hoofd klassecompetitie dammen. Aan de finale nemen deel: Beverwijk, Texel, DCG en Aris de Heer. De Beverwijkse dammers toonden in deze wedstrijd een groot overwicht op de eilandbewoners. Het werd een ruime 155 zege die door goed spel van de BDC-ers werd verkregen. De uitslagen van de wedstrijd Beverwijk —Texel luiden: A. Diemer—C. Medendorp 11; P. J. SmitC. van Heerwaarden 11; R. ConradiT. Hooyberg 1—1; N. Adelaar W. van Zeylen 2—0; J. Graanstra—S. de Heerwaarden 2—0; J. Kabel—J. van Heer waarden 20; K. KikkeJo Schoo 20; C. Snel—C. R. Burger 2—0; C. Nijman— G. Dros 1—1; W. Hoogenboom—P. Bruin 1—1. BDC heeft nu w,el zeer fraaie kansen om eindelijk weer eens in de hoofdklasse uit te kunnen komen. De uitstekende samenwerking tussen de handbalvereniging „IJmond" en de honk en softbalvereniging „Rooswijk", die ook door de leden nauw aan elkaar gelieerd zijn, bracht een aantal van deze leden zaterdagavond in ,,'t Centrum" te Bever wijk op het toneel als medewerkenden aan de amateurrevue „Ha-ho". De voorzitter van „Rooswijk", de heer A. Greshof, had een grotere belangstelling voor deze avond verwacht, waarvoor lange tijd van voorbereiding was voorafgegaan. Maar zoals plotseling dezelfde middag de heer J. v. Buuren als hoofdspeler wegens ziekte moest worden vervangen door de heer C. Klesser, weet de voorzitter veler afwezigheid evenzeer aan ziekte èn aan de concurrerende TV. Niettemin was hij dankbaar voor het pogen van de amateurs, onder wie mysterieuze krachten werden vermoed. Dit laatste kwam de waarheid zeer nabij, hetgeen na een geslaagde tableau la troupe met openingslied werd gedemonstreerd in een veelheid van gees tige éénacters, voordrachten en muziek. Mevrouw E. Blok verwierf met haar gees tige voordrachten groot succes. De mode show, waarin de echte trap- of tredejurk en de letterlijke zakjurk de vaak dwaze mode-ideeën illustreerden, werd een waar lachsucces, ook de amusante ochtendgym nastiek en de wonderbaarlijke professor werkten op de lachspieren. Met zijn accor deon kreeg Jan Boom de zanglustigen op zijn hand. Films voor I.v.A.O. en A.N.M.B. De afdeling Beverwijk van het Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling en de Alge mene Nedrlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electrotechnische Industrie hebben hun leden uitgenodigd om dinsdag 24 februari een filmavond in Het Centrum te Beverwijk bij te wonen. Er zullen films over Frankrijk. Noorweger, en West-Australië worden vertoond. Kapelaan P. J. Meyer van de r.-k. St. Jozef-parochie in Velsen-Noord, dc geeste lijke vader van het instuifwerk, de pa rochiale bindingsavonden en van verschil lende verenigingen, heeft donderdagavond in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat weer een nieuwe loot aan de verenigings- stam toegevoegd gezien; een parochiale -jeugdraad, waarvan lijj als aalmoezenier opnieuw de mentor is. Onmiddellijk stelde hij het dagelijkse be stuur van deze gevormde jeugdraad aan de vergadering voor, teneinde hierdoor de officiële installatie te voltooien. Tot voor zitter werd benoemd ir. E. Rutten, tot secretaris de heer A. Eist en tot penning meester de heer J. Ruurda. Als leden wer den toegevoegd kapelaan P. J. Meyer van Velsen-Noord en kapelaan J. van Gastelen van Beverwijk als geestelijk adviseur; de dames mej. R. Martens (Entre nous); mej. A. Duin (Gidsen-Kabouters); mej. Th. Go- mes (Instuif Interpar) en de heren H. Lieu- De Velser Accordeonvereniging vierde zaterdag haar tienjarig bestaan. Daartoe waren leden en donateurs in „Royal" bij eengekomen waai, toen voorzitter J. C. Oldenburg de vele aanwezigen toesprak, een gezellige stemming heerste. De heer Oldenburg dankte de heer Rijk Kofman (directeur van de V.A.V.) voor diens ijver en toewijding en roemde zijn kwaliteiten als muzikaal leider der vier orkesten, die gezamenlijk de vereniging vormen. De heer Kofman heeft voor de V.A.V. grote verdienste. Dat men zijn leiding op prijs stelde, bracht men niet alleen met woor den tot uiting: hoewel hij bekend staat als punctueel man, verraste men hem niet temin met een bureauklokje. De directeur gaf daarop een overzicht van hetgeen de V.A.V. in de afgelopen tien jaren heeft bereikt en wat men op con certen en concoursen heeft weten te pres teren. Omdat de heer J. H. van Zomeren gedurende al die jaren reeds deel uit maakt van het V.A.V.-bestuur mocht hij een kistje sigaren in ontvangst nemen. Daarna werd een afwisselend program ma uitgevoerd, waar enkele variétéarties ten aan medewerkten. Er werd gedanst op muziek van „The rhythm stars." Zoals wij reeds hebben gemeld, moest in de loop van 1957 de buizenproduktie van Hoogovens te IJmuiden in verband met de bestedingsbeperking worden verminderd. De giettijd werd in enkele etappes terug gebracht van 21 uur tot 8 uur per etmaal. Door een verbetering van de huizenmarkt kon enige tijd geleden worden overgegaan tot een kleine uitbreiding van de produk- tie. Met ingang van 9 februari is de giettijd gebracht van 8 op 13 uur per etmaal. Dit betekent dat de produktie en afwerking ge heel in tweeploegendienst zijn gegaan. De onderhoudsdienst en enkele andere dien sten verrichten voor zover nodig werk zaamheden in drie en vierploegendienst. De personeelsbezetting wordt aan de ge wijzigde toestand aangepast, waarbij on der andere een deel van de in andere af delingen gedetacheerde bankwerkers weer naar de buizengieterij terugkeert, aldus meldt „Samen" orgaan van direc tie en personeel van Hoogovens. VervvarrnJe wissels De ruim 550 spoorwissels op het terrein van Hoogovens te I.Tmuiden zijn bij sneeuw en vorst echte zorgenkinderen. Allerlei maatregelen zijn genomen om het voor de produktie noodzakelijke treinvervoer zo veel mogelijk doorgang te doen vinden. Hoewel bij sneeuwval een groot aantal mannen in het geweer komt. is het ondoen lijk alle wissels sneeuwvrij te houden. Met pekel, vlammenwerpers en com pressoren gaan de mannen van de Spoor- ploeg de bevroren wissels te lijf. Bij wijze van proef heeft men thans tien wissels van het zogenaamde hellingem placement, dat elektrisch wordt bediend, voorzien van elektrische verwarmingsele menten, die door de seinhuiswachter kun nen worden ingeschakeld wanneer dit no dig is. Verder staan in de omgeving van de oxystaaifabriek bij zeventipn wissels propaanflessen met branders, die tegen de rails van de. wissels zijn gericht. Wan neer de weerberichten sneeuwval voor spellen, worden de branders door de Spoor- ploeg aangestoken. wes (KAJ), W. Balk (Jong ICAJ), F. v. d. Zon (jeugdafdeling r.-k. s.v. „IEV"), J. v. d. Werf (Jeugdafdeling DOKO tafeltennis), terwijl de heer A. Eist tevens de „Tunnel boys" vertegenwoordigt. In een vlotte toespraak behandelde ka pelaan Van Gastelen de taak van ae jeugd raad, die er op uit moet zijn de genele r.-k. jeugd in eigen omgeving te bundelen en als overkoepelende instantie in het jeugd werk de weg moet wijzen tot saamhorig heid en eendrachtige samenwerking. De heer B. Beentjes, voorzitter van de dekanale jeugdraad, gaf als zijn mening te kennen, dat er ongetwijfeld moeilijkheden zullen zijn op de weg naar de toekomst van de jeugdraad, maar was ervan overtuigd, dat met de geïnstalleerde bestuurders en de medewerking van de geestelijkheid veel nuttigs kan worden bereikt. Van de heer W. Seignette kwam tenslotte een opwek king voor de kaderdag, die zondag in de Bisschoppelijke kweekschool te Beverwijk wordt gehouden. Ir. Van DijkDukel Wij laten hieronder het hoogtepunt van de negende ronde volgen: de boeiende par tij tussen ir. G. van Dijk met wit en B. Dukel met zwart Wit: tien stukken op 26, 27, 32, 34. 36, 38, 39, 40, 45 en 48. Zwart: stukken op 7, 9, 12, 13, 14. 15, 17, 18, 23 en 29. Dukel aan zet liet verrassend 13-19 vol gen. Er dreigt. 18-22 en 17-21, waardoor zwart een sterke voorpost op 37 verovert. Na 113-19, 2. 27-21 18-22, 3. 36-31 23- 28, 4. 32x23 29x18, 5. 21-16 9-13, 6. 31-27 22x31, 7 26x37 15-20, 8. 34-29 19-23, 9. 39-33 23x34, 10. 40x29 13-19 11. 48-43 19-24. Door de bestaande leiding kan per uur maximaal c.a. 65.000 m3 hoogovengas aan het PEN worden geleverd. Dicht bij de grote hoogovengashouder te IJmuiden zal in de leiding een zogenaamde opjaagven- tilator worden gemonteerd, die het gas on der een hogere druk zet, waardoor het mogelijk is zonder vergroting van de gas leiding maximaal 180.000 m3 per uur te transporteren. De belangstelling voor het door de „In stuif Interpar" te Velsen-Noord georgani seerde concours voor amateurs op het ge bied van de kleinkunst zondagavond werd het voor de derde keer gehouden in het „St. Jozefshuis" aan de Banjaertstraat is opnieuw bijzonder groot geweest. Vandaar dat men de gegadigden naar de wisselbeker en de andere prijzen over twee avonden heeft moeten verdelen en het concours dus zondag 1 maart zal worden voortgezet. Alvorens met de eerste ronde werd begonnen, kwam kapelaan P. Meijers even herinneren aan de op dezelfde dag gehouden kaderbijeenkomst, waarop een der sprekers de dynamiek van de moderne jeugd, mede had aangetoond dóór te wijzen op de steeds wisselende behoeften, ook op het gebied der populaire muziek. In dit opzicht meende kapelaan Meijers dit con cours als een experiment te mogen be schouwen, waarbij wellicht de bij vorige wedstrijden gemaakte fouten nog niet alle zijn verbeterd. De jury bestond uit de heren Piet Kee, Barend Kufus en Jan Rumping. De taak van de jury werd bemoeilijkt door het sterk uiteenlopende van de presta ties. Van de bijna twintig uitkomende solisten en ensembles behaalden tenslotte de volgende deelnemers meer dan veertig punten: Willy Pril, accordeon, 45; Theo Baar, vocalist met guitaar, 45; Keimpe Wentel, zang 44; Piet Adrichem, kunst fluiter, 44; The Baby Dolls, zang met gui taar, 43; Adrico, goochelaar en telepaat, 42V2; Hein Zonneveld, accordeon, 42 en de Imito's, zang met guitaar, 42. Bestrijders van alcoholisme houden jaarvergadering Ter afwisseling in de typering van ben deleiders, die in thrillers een belangrijke rol vervullen, hebben de auteurs Falkland L. Cary en Philip Weathers voor hun to neelspel „Madame Tic-Tac" nu eens een figuur in het leven geroepen, die niet al leen blind is, maar bovendien zo doof als de spreekwoordelijke kwartel. Het is de uitzonderlijke vrouw waar het stuk naar werd genoemd, die er ondanks het gemis van twee zintuigen, toch in slaagt zich als leidster van een groep gevaarlijke misda digers te handhaven. Zij camoufleert haar kwalijke handelingen door in het open baar op te treden als eigenares van een respectabel café, dat echter tevens de plaats van samenkomst voor de bendele den is. Van hieruit worden de verschillen de operaties beraamd en uitgevoerd, waarbij al spoedig blijkt dat zij tijdens deze overvallen allerminst terugschrikken voor moord. Maar in ditzelfde café ont wikkelt zich ook de strijd om de machts positie tussen Madame Tic-Tac en Clem, een der bendeleden, welke gepaard gaat met verraad en intimidatie. De intrige van het stuk is op deze feiten gebaseerd. De auteurs wilden de spanning kennelijk opvoeren door in de eerste bedrijven de motieven te verhullen, waardoor de hou ding van Madame Tic-Tac wordt geleid. Dit geschiedt pas tegen het einde op een manier, welke nu niet bepaald overtuigend kan worden genoemd. Overigens zijn in dit stuk interessante typeringen bijeen ge bracht, waarmee het milieu van de zelf kant wordt vertegenwoordigd, dat door het publiek nog altijd met de grootste be langstelling wordt bekeken. De toneelvereniging „Kunst na Arbeid" uit Beverwijk heeft dit toneelspel zater dag in het Kennemer Theater als eerste in de IJmond opgevoerd. Onder regie van mevrouw Ruth Snel is het een bijzonder goede voorstelling geworden. Het misda digersmilieu werd door de spelers naar behoren aangegeven Hiervan was Gré Boer in de moeilijk te realiseren titelrol een der besten. Zij hield deze figuur strak en beheerst en verkreeg juist door deze sobere opvatting het op haar omgeving vereiste overwicht. Misschien zou zij zelfs nog betere resultaten hebben bereikt, wan neer zij minder emoties had getoond tij dens haar zonderlinge manier van conver seren. Madame Tic-Tac wordt immers als stokdoof verondersteld en haar partners kunnen zich slechts verstaanbaar maken door middel van een soort morsetekens op haar hand. Dit neemt echter niet weg, dat het van Gré Boer een knappe prestatie is geweest de uitbeelding waarschijnlijk te houden van een figuur, welke bij overdrij ving direct in de sfeer van het burleske zou zijn getrokken. Uitstekend was ook Jo Ofman als de kille Clem, van wiens op treden een onmiskenbare dreiging uit ging, zoals van een dergelijke asociaal in dividu mag worden verwacht. Om deze twee voornaamste rollen wisten de ande re spelers zich met het nodige brio te groe peren, hetgeen met uitzondering van de enigszins zwakke uitbeelding van Rudge een prima bezetting van dit stuk heeft op geleverd. Dit waren onder meer de agres sieve Chloe van Beb Wester, de verras send realistische Marguerite van Stien de Dood, de autoritaire politieman van Piet Bakker en de zielige Hobby van Jaap Noordermeer. Van het decor was met eigen middelen bijzonder veel werk ge maakt. Jan van Dam Advertentie Ook in kleine elektrische apparaten hebben wij voor u een ruime keus o.a. STRIJKIJZERS in normale en regel bare uitvoering reeds vanaf 11.25. ELEKTRISCHE KLOKKEN met of zon der tikkend uurwerk, leuke modellen in moderne kleuren. Doet u ook aan „LICHTSPREIDING"? Alle Philips armaturen hebben wij voorradig, er is vast wel iets bij voor u Natuurlijk kunnen wij u van dienst zijn met broodroosters, snelkokers, kookplaten, verwarmingsdekens enz. ELEKTRISCHE KOFFIEMOLENS Keuze uit 6 modellen vanaf 19.75 tot 29.50 Voor alles op elektrisch gebied eerst kijken bij WINKELPLEIN 1945 - TELEF. 4516 VELSEN MAANDAG 16 FEBRUARI Thalia: „De geheimzinnige mr. Carliss", 20 uur. Rex: „Dracula", 20 uur. Pieter Vermculenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Brulboei, Kanaalstraat: Openbare ruil beurs, 19.3021 uur. Van Dicpenstraat, Velsen-Noord: Jaar vergadering N C.V.B.. afdeling Velsen- Noord, 20 uur. Zomerlust, Santpoort: N.C.R.V.-ontspan- ningsavond, 20 uur. DINSDAG 17 FEBRUARI Thalia: Als maandag. Rex: Concert N.Ph.O. voor Velser Kunst kring „Voor Allen", 20 uur. Pieter Vermeulenmuscum: Als maandag. Patronaatsgebouw: Gymnastiekuitvoe- ring Sportbond IJmuiden, 19.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen- straat. BEVERWIJK MAANDAG 16 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In de greep van de geheime dienst". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouw met drie levens". W.B. Theater, 20 uur: „Mannen zonder wet". Verenigingsgebouw Populierenlaan, 20 uur: Nederlands Christelijke Vrouwen bond, Cor Reijkers over „Beeldende Kunst". Kennemer Theater, 20 uur: Propaganda- avond Oostpriestérhulp. DINSDAG 17 FEBRUARI Bioscopen: Als maandag. De Groentenbeurs, 14 uur: Tuinbouw- voorlichtingsdienst. De Groentenbeurs, 20 uur: Winkeliers vergadering. Ter herdenking van de geboortedag van de Amerikaanse president Abraham Lincoln, 150 jaar geleden, zijn niet alleen in de Verenigde Sta ten, maar evenzeer in andere delen van de vrije wereld plechtigheden ge houden,In Londen legde premier Macmillan een krans by het standbeeld van Lincoln op Parliament Square. Het beeld is in 1914 aangeboden toen het honderd jaar geleden toas dat de vrede werd getekend tussen de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië. Het monument werd in 1921 opgesteld. Het is een kopie van het beeld van de beeldhouwer St Cauder.s, dat in Chicago werd vervaardigd. Het s.s. „Ilos" van de Koninklijke Ne- derlandsche Stoomboot Maatschappij is verkocht en vrijdag 13 februari overge dragen aan de nieuwe eigenaars, de Deepdene Steamship Company (1948) Ltd. te Londen De afdeling Beverwijk van de Neder landse Vereniging tot afschaffing van al coholhoudende dranken houdt vrijdag 20 februari haar jaarvergadering in het ge bouwtje „Nieuw Leven" aan de Baanstraat te Beverwijk. De algemeen secretaris, de heer Jac. Schuitevoerder, zal het woord voeren en dia's vertonen. Prijzen van zaterdag Gr. tong 3.30—2.90, grm. tong 3.10—2.70, kim. tong 3.40—3.00. kl. tong I 3.50—3.10. kl. tong II 3.10—2.80. tarbot I 3.40—2.80 per kg. Tarbot III 75, tarbot IV 7030, gr. schol 2215, grm. schol 2713.50, kim. schol 3316. kl. schol I 33-16, kl. schol II 34—16, schar 30-13. bot 13-8, v. haring 23.40—16.40, makreel 22—21, grm. schel vis 54, kim. schelvis 42, kl. schelvis I 4036, kl. schelvis II 32—25, wijting 28—8. gr. gul 26—23, mid. gul 27. kl. gul 20, ham 70, poontjes 30, kl. koolvis 13.5012, kl. koolvis wit 27 per 50 kg. Gr. kabeljauw 164—68, gr. koolvis zw. 50—41, gr. koolvis wit 69. gr. leng 80 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 662 kisten tong en tarbot. 1910 k. schol, 115 k. schar. 175 k. bot, 415 k. haring, 80 k. makreel, 110 k. schelvis, 395 k. wijting. 290 k. kabeljauw en gul, 3 k. leng, 1 k. ham, 4 k, poon, 170 k. koolvis en 30 k. diversen. Totaal 4360 kisten vis. Besommingen van zaterdag VI. 97 8600, VL 121 3290, KW 64 5530, KW 124 I 9190. KW 138 5920. KW 44 7370. KW 140 I 5040, KW 74 10.140, KW 9 6960. KW 81 15.380. KW 34 I 9200. KW 30 t 1780. KW 56 i 1940. KW 21 I 1940, KW 94 t 2160. KW 35 2100, KW 60 t 1830, KW 92 i 2180. KW 61 1930. KW 71 1940, KW 65 r 1920. KW 77 1700. KW 68 2420, KW 160 2590, KW 178 3230. KW 58 2670. TX 14 2900, WR 50 I 3770, RO 29 1680, IJM 59 4000, IJM 29 2340, I.TM 63 2280, IJM 38 2110. IJM 43 3340, IJM 42 1880, IJM 31 2590, LJM 208 3280.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7