Hoofdklassespelers van DCIJ zijn succesvol £uxa£Cex Jonge geslacht moet voor juiste beslissing zorgen Jieiiet Havenberichten Keizerlijk nieuws IJmond-agenda ér Veilige f rolschaatsen „Advendo" vertoonde flauwe klucht DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 6 DAMKAMPIOENSCHAP KENNEMERLAND Ir. L. P. Krijgerschool houdt ouderavond R.-k. EHBO in Heemskerk viert eerste lustrum Verging de „Pollux" door een te grote lading? DKV-reserves lijden 4-1 nederlaag Koploper SVK beter op schot dan Watervliet Schaakcompetitie Pat Mat PR OFESSOR SCHERMERHORN: Beambten in de ANMB gaan vergaderen Marquette-Boys traden op voor de schooljeugd Bankwerker valt van stuurhuis Vanmorgen in de vishal en op zee Fietser zonder licht aangereden Record-aantal deelnemers voor klaverjas-concours HANDELSCREDIETEN L.NSDAG 24 FEBRUARI 1959 De voorwedstryd voor het persoonlijk damkampioenschap van Kennemerland loopt ten einde. De hoofdklasse-spelers van DCIJ hebben tot nog toe, op P. v. d. Berg na, succesvol gespeeld. Theo Tielrooy, titelhouder 1958, is er al in geslaagd de eindstrijd te bereiken. J. van Straten en ir. M. Krygsman hebben hier ook nog kans op. Met P. v. d. Berg, die toch uitstekend kan spelen, wil het niet vlotten. Hij staat in groep A op de onderste plaats. In de tweede klasse hebben de DCIJ- voorzitter W. Gomes en Leo Binkhorst een plaats in de eindstrijd veroverd, Lenaerts en De Groot (Hillegom) zijn ook zeker van een plaats. In de eerste klasse is de KNC-er Ter Haak de sterkste. De uitslagen van de voorlaatste ronde luiden: hoofdklasse A: J. J. Warmerdam H. Willemse 02, Abe de Jongir. M. Krijgsman 11, N. BlomH. G. Teunisse 20, P. BelienP. v. d. Berg 20: groep B: C. SchelfhoutW. v. Leuffen uitgesteld, J. BusH. Belien 20, Otto van DijkC. Belien uitgesteld; groep C: J. van Straten J. H. Meure 11, T. TielrooyRozijn 2—0, J. Belien—J. Poppen 20, L. Visser— H. F. Schuringa uitgesteld. Eerste klasse A: L. M. JansenL. J. v. d. Werf uitgesteld, F. LangveldW. Per soon 11, H. G. NobeleC. Drayer 11, A. KosterTh. Bot 11; eerste klasse B: H. DiemeiJ. B. ter Haak 02, Th. v. WortN. v. d. Meer uitgesteld, A. Hoeke- ma—F. J. Ipenburg 2—0, A. F. Leuffen— J. Oorthuis uitgesteld, W. RoestVarno Morseld afgebroken. Tweede klasse A: J. OvaaLeo Bink horst 02, G. J. ter WolbeeekH. Holt uit gesteld, C. H. LenaertsS. Lemmers 11, H. SassenJ. van Apeldoorn uitgesteld; De oudercommissie van de openbare lagere ir. L. P. Krijgerschool houdt donder dagavond in het schoolgebouw aan de Melklaan de jaarlijkse ouderavond. Voor de bestuursverkiezing zijn aftre dend de dames mevrouw A. v. Dam-Kling en mevrouw J. Ponstein. De laatste is wegens vertrek niet herkiesbaar. De heer D. de Wilde, hoofd der school, zal enige voor de ouders belangrijke mede delingen doen. Na de pauze zal mej. H. G. Birkhoff, leidster van de openbare leeszaal in Velsen- Noord, een lezing houden over het onder werp: ,,Het kind en het boek". Tijdens de pauze kunnen de ouders der leerlingen de klassen bezoeken. Maandag kwamen in IJmuiden aan: General Sikorski van Port Said; Burkhard, Brohan, Ham burg; Köln, Antwerpen; Ponza, Vaestervik, hout lessen Zaandam; Herroe, Kotka; Nordholm, Liver- dooI; Ciudad de Neiva, Bremen; Wischhafen, Hai- stervik; Atlas, Hamburg; Eemstroom, Portsmouth; Dotterel, Liverpool; Grebbestroom, Liverpool; Hondsbosch, Dagenham; Bolt, Drammen; Andros Stream, Puerto Ordaz; Batavier Sharness, kunst mest laden Hoogovens; Hannah Vaesteras, erts lossen Hoogovens Buitenhaven; Martha Ahrens, Hamburg; Claus Buck, Wismar, graan lossen Wor- merveer; Ferroland, Narvik; Werna, Soederhamn. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Boreas van Kopenhagen: Ank Winsemius, Rotterdam; Dido, Rotterdam: Rokin, Oxelösund; Berend N, Rotter dam, walsmateriaal laden Binnenhaven Hoog ovens: Kaap Falga, Capelle aan de IJssel; A. J. Falkland. Soederhamn; Vega, Mantyluoto. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Schie naar Rotterdam; Noorderkroon, Cork; Hispania, Bre men, ledig Hoogovens; Oosterburg, Rotterdam; Hirondelle, Harlingen; Neth. Coast, Rotterdam; Elise Schaumann, Danzig, ledig van papierfabriek Velsen; Robert Mayerhöfer, Ransholm; Vijgen dam, Dublin; Gaasterkerk, Hamburg; Swallow, Hull; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Koog aan de Zaan; Alex Cork, kunstmest van Mekog IJmuiden; Hondsbosch, Rotterdam; Nordholm, Aruba. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Antha naar Borsundby; Alexander, Flensburg; Rolf, Kopen hagen; Orient, Antwerpen; Libra R, Vlaardingen; Brage, Hampton Roads. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De r.-k. E.H.B.O.-vereniging te Heems kerk heeft zondag het eerste lustrum ge vierd, hetgeen samenviel met de feeste lijke ingebruikneming van de les- en oefen lokaliteit in het nieuwe Wit-Gele Kruis- gebouw aan de Bachstraat. Na de Heilige Mis begaven bestuur, le den en genodigden zich naar het gebouw, waar een gezamenlijk ontbijt volgde. De voorzitter, de heer Th. van der Reep, gaf een overzicht van de activiteiten der vereniging in de afgelopen vijf jaar. De afdeling werd opgericht in samenwerking met de reeds bestaande zusterafdeling te Beverwijk. Gedurende deze vijf jaar is bewezen, dat de vereniging in Heemskerk bestaansrecht heeft. De spreker hoopte, dat de goede samenwerking tussen bestuur en leden zal leiden tot een verdere uitbouw der vereniging. De heer Van der Reep bracht dank aan de docent, arts J. H. Schutte, en bood hem als blijk van waardering een boekwerk aan. De voorzitter sprak zijn tevredenheid over de goede opkomst op de oefenavon den uit, waardoor het mogelijk was aan diverse wedstrijden deel te nemen. „Deze wedstrijden mogen wij niet als hoofddoel beschouwen, maar meer als hulpmiddel om de routine op te doen, nodig om de juiste hulp te kunnen verlenen" betoogde de heer Van der Reep. De voorzitter van de afdeling Beverwijk de heer Th. Adrichem, sprak zijn waardering uit voor de „werkers van het eerste uur". Hij memoreerde, dat de heren J. Sprengers en G. van Wijk naar Bever wijk kwamen om de oprichting van een eigen afdeling te bespreken. Spreker dank te voor de goede samenwerking en hij merkte op, dat de activiteiten van de Heemskerkers er toe hebben bijgedragen een dieptepunt in de activiteiten van de afdeling Beverwijk spoedig te overwin nen. Namens het hoofdbestuur sprak ten slotte nog de heer C. Sistermans, die erop wees, dat volgens de statuten der E.H.B.O. de afdeling een onderdeel vormt van de Nationale Federatie Het Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruisbestuur schonk een tweede klasse B: C. J. van DoesJ. Bra- veboer uitgesteld, A. ZandbergenJ. Tijms 02, W. GomesJ. de Groot 11, J. v. d. WereldC. C. Dijkse 02. De hoofdinspecteur van de Scheepvaart de heer J. Metz, heeft aan de Raad voor de Scheepvaart voorgesteld de 35-jarige Groningse zeekapitein W. W. te straffen door hem de vaarbevoegdheid te ontne men voor de tijd van vier maanden. De kapitein is volgens de hoofdinspecteur in belangrijke mate medeschuldig aan het vergaan van de kustvaarder „Pollux" in de nacht van 26 februari 1955. De „Pollux" was op 25 februari, vier jaar geleden, uit een Noorse haven ver trokken met een lading houtpulp. Niet al leen de ruimen, maar ook het dek wa ren vol geladen met balen houtpulp. De dubbele bodemtanks, waarmee de stabi liteit van het schip kan worden geregeld, waren niet met water gevuld. Aan dek was niet minder dan 56 ton verstouwd, hoewel de veiligheidsgrens 38 ton was. Het schip was de eerste nacht na het uit varen gaan overhellen en een uur later ge kapseisd. De acht bemanningsleden konden tijdig in een sloep overstappen, vanwaar zij de „Pollux" nog geruime tijd met de kiel naar boven konden zien drijven. Zij zijn later door een Noors schip opgepikt De voorzitter van de raad, mr. A. Dirk zwager, vond het van weinig verantwoor delijkheidsgevoel getuigen dat de kapitein de sterk hygroscopische lading niet met zeilen had afgedekt om haar tegen buis water te beschermen. Enkele leden van de raad waren van mening dat de kapitein de bodemtanks had moeten laten vollopen om het schip een grotere stabiliteit te ge ven. Deze laatste grief nam ook de heer Metz in zijn betoog op. Hij beschouwde dit als een van de oorzaken van de ramp. Bo vendien betreurde hij het dat de kapitein geen kennis had genomen van de waar schuwende voorschriften, die de Raad voor de Scheepvaart naar aanleiding van dergelijke ongelukken al eerder had ge geven. Hij bracht de ramp met de „Regi- na" in herinnering, die destijds onder vrij wel gelijke omstandigheden is vergaan. De raad zal later uitspraak doen. Ondanks het feit, dat alle korfbalwed strijden waren afgelast, bleek het KIOS- veld bespeelbaar en daarom trokken twee twaalftallen van de christelijke vereniging DKV te IJmuiden de Haarlemmermeer in. Jammer was het, dat door het missen van een busaansluiting de DKV'ers veel te laat in Nieuw-Vennep arriveerden, waardoor de wedstrijd voor het junioren A-team geen doorgang vond. Het tweede twaalftal kwam wel in het veld en moest evenals in IJmuiden in KIOS II zijn meerdere erkennen. De Haarlem mermeerbewoners namen direct het spel in handen en wisten tot 4-0 uit te lopen. Na de pauze kon een steeds sterker wor dend DKV het niet verder brengen dan één doelpunt van T. van Veelen, zodat de eind stand 4-1 werd. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN Advertentie wielbevestiging zonder moeren LANGE NIEUWSTRAAT 491 Zoals te verwachten was, heeft het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Wa tervliet" het zondag op eigen terrein niet kunnen bolwerken tegen de Amsterdamse ploeg SVK, koploper in de tweede klasse K.NK.B. Het was zelfs zo, dat de thuisclub geen enkele treffer wist, te plaatsen en met 0-6 ten onder ging. De Watervlieters waren in het veld beslist niet minder sterk, maar om en bij de korf wilde het niet lukken. Eigenaardig was trouwens ook, dat in de eerste opstelling doelpunten lang uitbleven. Pas na twintig minuten had een SVK-dame succes (0-1). Uit een wegens ongeoorloofd verdedigen van Watervliet tien minuten later toegekende strafworp konden de gas ten de stand op 0-2 brengen. De thuisclub probeerde het verloren ter rein te heroveren, maar de Amsterdamse verdediging gaf geen krimp en de enkele kansen, die er waren werden niet benut. In de tweede speelhelft viel Watervliet verwoed aan, waarbij het middenvak vaak de bal prima onderschepte. De Velsense aanvallers konden echter niet tot afronding komen. Zelfs werd een strafworp gemist. Dit gaf de gasten nieuwe bezieling. Zij werden beslist beter dan de thuisclub. Kort achtereen vielen er twee doelpunten (0-4) en toen ook in derde opstelling de thuisclub haar trefzekerheid miste en SVK nogmaals twee doelpunten kon maken, was een grote overwinning, wellicht iets geflatteerd, be reikt (0-6). Watervliet 2, dat met drie invalsters naar Oosterkwartier 3 in Haarlem trok, behaalde een kleine, maar verdiende overwinning (2-3). Tegen koploper Haarlem 3 speelde Wa tervliet 3 niet bijster vlot, doch het hield stand tot de 1-1 ruststand. Daarna werd het een nederlaag (3-5). De Watervliet B-aspiranten wonnen voorts met 2-0 van Aurora D. In de onderlinge competitie van de Ken- nemer schaakclub „Pat Mat" werden de volgende uitslagen genoteerd: Afdeling 1: ComisZoontjes remise; ZwartSteeman afgebr.; afdeling 2: Ban nenbergSauer 10; WulmsSlings re mise; v. d. BergSoeteman opnieuw af gebr.; afdeling 3: Falter—Steeman remise, J. de Ruiterv. d. Lely 10; afdeling 4: DingerdisJoosten 01; Knakewal 10; KruyerVan Vuuren afgebr.; DoetsJoos ten 10; JoostenMolenaar remise. Algemene competitie: Janssen—Huygen 01; SauerSonneveld 10. Halve eeuw „Soli Deo Gloria" Zondag 8 maart zal het bestuur van de r.-k. Harmonie „Soli Deo Gloria", welke harmonie een halve eeuw bestaat, van 15 tot 17 uur recipiëren in „Zomerlust" aan de Hoofdstraat, hoek Hagelingerweg, in Santpoort. In het stampvolle Centrum te Beverwyk heeft professor Schermerhorn voor de Party van de Arbeid een verkiezingsrede uitgesproken. Hy gaf als zyn mening, dat er overal in de wereld veranderingen gaande zyn, die er op wijzen, dat men een andere politiek zal gaan volgen. Er gebeuren dingen, die aantonen, dat we op een keerpunt staan. Wat ons land betreft, zou men kunnen spreken van een breekpunt. Het was de spreker in het land opgeval len, dat men in de volle zalen ook heel veel mensen ziet beneden de veertig jaar. Daaruit maakt hij op, dat de bewering van de V.V.D., dat de jongeren niets moeten hebben van de Partij van de Arbeid, niet op gaat. Het jonge geslacht moet zorgen voor een juiste beslissing, in het belang van het volk en van henzelf. Ja zelfs ook voor andere delen van de wereld. Als het bij voorbeeld in de Congo mis zou lopen, dan is dat een fout van de buitenlandse politiek. „Het gaat nu eenmaal niet op om het koloniseringsproces te verbreken," zei hij, „dat geldt ook voor Nieuw-Guinea." Volgens de spreker had men in 1940 maatregelen moeten treffen en men had die toen kunnen nemen, maar men kwam te laat. Toch zyn er merkbare veranderingen in de wereld. Daarby wees de spreker op het feit, dat Nehroe in 1939 gevangen werd gezet en dat hy nu de gast was van de Koningin van Engeland. De heer Hilter- mann gaf in een zondagstoespraakje als zyn mening, dat het zeer wenselyk zou zijn, dat het Russische vijfjarenplan zou slagen. „Een zeer terecht oordeel" meende de heer Schermerhorn. „Want in Rusland r.ou een heel andere toestand ontstaan, als de be volking een betere levensstandaard zou krygen." De opkomst van het Chinese volk is naar de mening van de spreker een veel groter gevaar. De snel groeiende economie in dat land, dat straks een miljard inwoners zal tellen, kan een grote invloed uitoefenen op de economische toestanden in de Europese landen. Wat de internationale toestand be treft, meende de spreker, dat men kon denken aan een goede oplossing. „Het lijkt er op, dat de grote heren elkander zullen vinden, als de mensen in de wereld ten minste in een angstpsychose geen gekke dingen gaan doen," zei hij. Lynen van 1945 Komende tot de beweegredenen, die heb ben geleid tot de kabinetscrisis, gaf de heer Schermerhorn als zyn mening, dat het nog steeds gaat om de lynen, die zijn vastge steld in 1945. Toen was men het er alge meen mee eens en nu schynt plotseling dit beleid overbodig te zijn. „Als iedereen maar kan doen zoals hij wil zoals de V.V.D. wenst dan moet dat uitlopen op een mislukking," stelde hij. „De crisis is niet ontstaan om het beginsel, maar om de dubbeltjes. Het gaat er om, of men de bezittende groepen meer of minder wil ontzien." Naar de mening van de spre ker zou een vooruitstrevend beleid een eerste eis zijn voor het gehele volk. De cabaretgroep „De Peperbus" gaf vóór en na de rede van de heer Schermerhorn enkele aardige schetsjes ten beste. De leden-beambten van de Heemskerkse afdeling van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechnische Industrie komen vrij dag in zaal Dam te Heemskerk bijeen. Het bestuur deelt mede thans in staat te zijn een volledig overzicht te geven van de stand der besprekingen met de werkgevers in verband met de nieuwe C.A.O. Districts bestuurder C. Ockeloen zal spreken over de behaalde resultaten. In het begin van deze maand heeft de r.-k. jeugdvereniging „Marquette-boys" te Heemskerk een ouderavond gehouden. Het succes hiervan was zo groot, dat op veler verzoek ditzelfde programma werd opge voerd voor de r.-k. schooljeugd. Dit optreden moet gezien worden als onderdeel van een streven om de jeugd zoveel mogelijk van de straat te houden. Dat men hierin is geslaagd bleek wel uit de belangstelling. Driehonderdvijftig kinderen werden tijdens twee voorstellingen in zaal Dam onthaald. Het programma was zeer afwisselend samengesteld en met succes werd een aan tal schetsjes ten tonele gevoerd. Voor de muzikale omlijsting zorgde een mondaccor- deonensemble onder leiding van de heer G. Vonk. Henk Duin zorgde op goede wijze voor de conferences. De 49-jarige bankwerker J. van T. uit Santpoort is maandag in een werkplaats aan de zuidzijde van een 1.25 meter hoog stuurhuis op een betonnen vloer gevallen. Hij is met een gebroken sleutelbeen en een hersenschudding in het Antoniusziekenhuis opgenomen. MARKT BEVERWIJK Waspeen 1834, prei 4570, spruiten 36—119, boerenkool 14—34, witlof 52—72, knollen 823, rabarber 55115, groene kool 826, rode kool 820, peen 712. Advertentie Laat ons uw was doen, maak een afspraak, wij komen dan uw was eens behandelen in de nieuwste HOOVER WASMACHINE of HOOVER MATIC WASCOMBINATIE. Wij hebben een pracht A.E.G. WASMACHINE en CENTRIFUGE ingeruild en verkopen deze voor een SPOTPRIJSJE. Iets voor u misschien Voor u een wasmachine gaat kopen eerst kijken bij Winkelplein 1945 - Telef. 4516 Stap onze beneden-showroom binnen en vraag om inlichtingen. Omdat Jan Everwijn waarschijnlijk van oordeel is geweest, dat er nooit ge noeg flauwe stukken geschreven kunnen worden, heeft hij op zijn beurt maar weer eens een aantal afgezaagde kluchtspelef fecten in een verhaaltje ondergebracht, dat onder de titel „Moppie" zowaar nog een uitgever wist te vinden. Erger is het, dat er nok verenigingen zijn die dergelijke nonsens willen spelen. Ditkeer was het de toneelvereniging „Advendo" uit IJmui den, die het stuk zelfs de eer waardig keurde om driekeer in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan te wor den opgevoerd. De zouteloze intrige van „Moppie" heeft voor een deel betrekking op een tradi tionele pantoffelheld, Lam van Epscheu- ten, wiens bazige eega Cesarine moet he ten. Verder wordt door de schrijver een op de bruid-schat speculerende jonkheer Babiion Domper van Geerderen ten tone le gevoerd die een ordinaire oplichter en inbreker blijkt te zijn. Een andere „origi nele" vondst is dan de door de familie ge adopteerde.- Moppie, de dochter van een scharensliep, voor wie tengevolge van een „vermakelijk" misverstand eerst een hon- demand en een muilkorf worden aange schaft. Tot de door de auteur gelanceerde grapjes behoort een opdracht van me vrouw aan de huisknecht meneer Lam er van te verwittigen dat het hem is vergund in de kamer koffie te komen drinken. De komst van Moppie veroorzaakt de nodige amoureuze perikelen met een inwonende neef en het stuk eindigt uiteraard met de terugkeer van Lams zelfbewustzijn waardoor hij volledig over zijn timide ge worden echtgenote triomfeert. Een avond vol ergernis dus voor uw re censent, die zich er in de eerste plaats over heeft verwonderd, dat een regisseur als de heer F. Hunsche zich met de leiding van een dergelijk kwaliteitsloos stuk wil de belasten. Met het spelersmateriaal, dat hem bij „Advendo" ter beschikking staat, kan hij zich toch werkelijk wel een betere keuze veroorloven. Als voorbeeld noemen wij dan de voortreffelijke Cesari ne van mevrouw Kruisman, die door een allervermakelijkst typetje van J. Koster werd geassisteerde Jammer dat een der gelijk prima komisch duo zo'n onbeduiden de tekst ter beschikking had. Verder kan worden gewezen op een levendig geva rieerde vertolking van de titelrol door me juffrouw J. Rekers, die raffinement met gevoeligheid en charme wist af te wisse len. Mevrouw M. de Jong was precies de voorgeschreven stugge Eva, die tenslotte toch nog over sympathieke eigenschap pen bleek te beschikken. Wanneer dan nog wordt herinnerd aan de komische dienst bode van mevrouw R. Vossen, de goed, ge speelde Eddy van C. Hoogland en de auto ritaire politieman van J. Hoogland dan menen wij voldoende aandacht aan deze ongelukkige keuzq yan „Advendo" te héb ben besteed. Jan van Dam, Veel sardien Twee trawlers, zeven loggers en tien kotters zorgden er vanmorgen voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 3300 kisten verse vis. Er waren 80 kisten schelvis, 355 wij ting, 265 gul en kabeljauw, 320 koolvis, 390 kleine haring, 35 makreel, 490 schol, 30 tarbot, 1000 sardien, 110 varia, 335 stijve kabeljauwen en 7500 kilo tongen. De schepen De trawler Medan IJM. 57 (van 10 febr.) zorgde vanmorgen voor 15 schelvis, 35 ha ring, 30 makreel, 130 wijting, 120 gul en kabeljauw, 120 koolvis. De Golfstroom KW. 4 was er met 65 schelvis, 5 haring, 5 makreel, 120 wijting, 170 gul en kabel jauw, 175 koolvis, 20 diversen en 15 stijve kabeljauwen. De logger KW. 7 was present met 10 tong en tarbot, 40 schol, 200 kleine haring, 80 wijting en 25 diversen. De KW. 85 zorgde voor 150 kleine haring en 10 diversen. Er waren voorts zeven loggers met platvis en tien kotters met sardien. Voor woensdag De aanvoer voor woensdag was van morgen nog onzeker. Naar verluidt is de Claesje RO. 46 thuisstomend met een vangst van ongeveer 800 kisten verse vis. De KW. 32, die ook werd verwacht, zou de visserij ter hoogte van de 56ste breedte graad nog even voortzetten om wat kabel jauw te verschalken. Oudste boten zijn thans: Job Gouda IJM. 99 en Albatros KW. 87 van 12 febr.; Haarlem IJM. 9, Sakina Martina KW. 32, Francina KW. 153 en SCH. 117 van 13 febr.; Emma IJM. 15 en Maria Theresia KW. 99 van 14 februari. Voor het buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor: grote regels kabeljauw 10088, klei ne regels 3740, kisten grote kabeljauw 96130, kisten kleine kabeljauw 82112 per 125 kg, grote schelvis 76, grootmiddel 67 per 50 kilo, grote tongen 33,20, groot middel 33,20, kleinmiddel 3,403,90, tong 1 2,60—2,90 en tong 2 1,80—2 per kilo grote schol 2022, grootmiddel 2528, zet- schol 4042, schol 1 4042 per kist van 50 kilo. Voor het binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor grote gul 34 tot 40, middelsoort 30 tot 36, torren 25 tot 29, zwarte koolvis 52 tot 62 per 125 kilo, koolvis I 22 tot 24, koolvis II 18 tot 20 per 50 kilo, witte koolvis 82, leng 80 tot 82 per 125 kilo, kleinmiddel schel vis 57, pennen 56, braad 46 tot 50, wijting 24 tot 27, schol II 33 tot 37, schol III 16 tot 28, grote haring 27 tot 30, kleine ha ring 12,50 tot 14,50, makreel 30, sardien 14 tot 22 per 50 kilo. Besommingen heden De trawler Medan IJM 57 besomde van morgen 12.000 gulden, IJM 129 7.400 gulden, KW 73 10.700 gulden, KW 70 6.650 gulden, KW 6 7.200 gulden, KW 95 6.550 gulden, K W85 3.190 gulden, KW 4 17.700 gulden en KW 7 7.200 gulden. Op de visgronden Om de Noord was het buiig weer. Niet slecht, maar af en toe windvlagen, die de visserij bemoeilijken. De vangsten waren gisteren niet best. De trawlers moesten het doen met een gemiddelde van 120 tot 150 manden schelvis, gul en wijting per etmaal. De Postboy IJM 35 ving in twee trekken 40 manden schelvis en 150 kabel jauwen. Een goede trek. De Maria van Hattem IJM 10 haalde in twee trekken 30 manden schelvis scheep. De Deining KW1 8 ving in twee trekken 50 manden schel vis en gul. Langs de kust was de visserij ook schraal: 40 tot 60 kilo tongen en 8 tot 10 manden schol per etmaal. Bij de Pitt- boei werd iets meer gevangen: 80 tot 100 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol en wijting per etmaal. De Allanwater IJM 34 vertrok wederom naar zee. Prijzen van maandag Heilbot 3.602.00, gr. tong 3.403.10, grm. tong 3.40—3.00, kim. tong 3.80—3.10, kl. tong I 3.10-2.50 kl tong II 2.20—1.70, tarbot I 3.10—2.20, zalm 5.30 per kg. Tarbot II 132—114, tarbot IV 81—43, gr. schol 24—17, grm. schol 30—15, kim. schol 50—15, kl. schol I 52—20, kl. schol II 39—10, schar 24—8, bot 9—8. v. haring 30—15.40, makreel 35—15.40, gr. schelvis 6742, grm. schelvis 5640, kim. schel vis 5440, kl. schelvis I 48—45, kl. schelvis II 46— 36, wijting 21—8, gr. gul 36-28, mid. gul 30—24, kl. gul 26—18, kl. haai 30-28, ham 110—60, poon tjes 30—16, kl. koolvis zw. 23—14, kl. koolvis wit 30-27 per 50 kg. Gr. kabeljauw 26070, gr. koolvis zw 5740, gr. koolvis wit 8068, gr. leng 65—60 per 125 kg. Aanvoer van maandag Totaal aangevoerd 7500 kisten vis. Besommingen van maandag 3 trawlers met 50.900. VI. 131 l 14.300, VL 199 8400, VL 190 9300, VL 197 6800, IJM 283 6700, KW 82 19.700, KW 80 14.200, KW 40 8270, KW 23 6290, KW 123 8050, KW 129 6850, KW 104 f 7420, KW 38 7860, KW 76 8260, KW 166 1940, KW 169 1900, KW 125 3400, KW 114 2500, KW 74 7100, KW 64 2120, KW 19 1800, KW 127 4730, KW 98 1410, KW 96 2420, KW 31 2510, KW 79 2390, KW 68 1880, KW 105 2070. KW 58 1980. KW 84 2150. KW 66 I 3000, KW 134 3160, KW 165 3170, KW 210 1740, KW 178 2890, KW 12 2050, KW 133 2480, IJM 31 2440, IJM 40 t 1720. IJM 61 2580, IJM 60 2250, IJM 210 3690. IJM 42 1610. IJM 30 2220, IJM 4 f 1020, IJM 203 2550, IJM 43 I 2430, IJM 62 2340, IJM 78 1640. IJM 64 1250. JM 45 3060, WR 56 f 1700, WR 49 f 3190, WR 88 1990, WR 50 2990, WR 51 3330, WR 33 2620, WR 34 2290, HD 125 f 1900. Officiële opening „De Colignyschool" Zaterdag 28 februari om 14.30 uur zal de officiële opening van de „De Coligny school" aan de Scheldestraat, hoek België- laan in het Heemskerkse gedeelte van Oos terwij k plaats hebben. VELSEN DINSDAG 24 FEBRUARI Thalia: „Cocaïnesmokkelaars", 20 uur. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. WOENSDAG 25 FEBRUARI Thalia: Als dinsdag. Rex: „Bankroof in Duplo", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van So ciale Zaken, 10 tot 12 uur. BEVERWIJK DINSDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.15 en 19.15 uur: „De reis om de wereld in tachtig dagen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes op bestelling". Stadhuis, Scheybeeck, 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. Het Centrum, 20 uur: Filmavond voor het Instituut voor Arbeiders Ontwikke ling en de Algemene Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electro tech nische Industrie. Wijk aan Zee, De Banjaert, 10 uur: Bij eenkomst P.v.d.A.-vrouwen uit de IJ- mond. WOENSDAG 25 FEBRUARI Bioscopen: Als dinsdag. Het Centrum, 20 uur: Sociaal Culturele Raad. Op de Lange Nieuwstraat in IJmuiden Is maandagavond omstreeks tien voor zeven een automobilist in botsing gekomen met een wielrijder, die zonder licht reed. De fiets werd geheel vernield, de wielrijder mankeert niets. Het klaverjasconcours voor het IJmond- fonds heeft zich de laatste avond mogen verheugen in een recordaantal deelnemers. In totaal schudden 132 deelnemers in café Sport de kaarten, hetgeen een verheugend verschijnsel is. Als ooit voor een goed doel werd gekaart, dan was het wel hier-, want de financiële opbrengst is voor het IJ- mondfonds, dat zich ten doel stelt een in valide sportman of sportvrouw te helpen. Dit toernooi is zowel sportief als finan cieel een groot succes geworden. Groot is ook de medewerking geweest van de Be- verwijkse middenstand. Deze schonk met gulle hand veel prijzen, terwijl de heer N. Hoogewerf, eigenaar van café Sport, een volledige keukenuitzet en een zes- persoons cassette schonk. De heer De Gel der heeft bij iedere wedstrijd voor de ge luidsinstallatie gezorgd. Kortom, het door Hollandia georganiseerde toernooi werd een groot succes. De totaaluitslag luidt: 1. SLK, Amster dam 22.755 pnt., keukenuitzet; 2. Schulpen- Meerweide, Velsen-Noord 22.617 pnt. cas sette; 3. Oud-Schoten, Haarlem-Noord, 22.254 pnt., beker; 4. Transvalia, Wormer- veer, 21.848 pnt., beker. Advertentie nv Slavenburg's Bank Nieuwe Gracht 98 Tel. 12580 -16942 Schoterweg 3 Tel. 13370 AMSTERDAM De eerste beursdag van deze week bracht zeer weinig zaken. New York was, wegens de herdenking van de geboortedag van Washington, gesloten. Mede hierdoor gaf de arbitrage er de voorkeur aan geen nieuwe posities aan te gaan. Ook het pu bliek liet vrijwel verstek gaan. De vaste slotkoersen uit New York van vrijdag had den hoegenaamd geen invloed op de koers- vorming van de aandelen op het Damrak. Kon. Olie lag echter in New York een tikje lager en dit was voor deze aandelen in Amsterdam voldoende om ongeveer 1,50 lager te noteren op een prijs van 168. De vorige slotkoers was 169,50. De aandelen lagen tevens een gulden onder pariteit New York. Aandelen Philips konden zich op 533 }/z gemakkelijk handhaven. De con verteerbare obligaties Philips lagen een puntje hoger op 243. In Unilever ging bitter weinig om en de koers van 466 V2 bleef vrijwel op het slotniveau van vrijdag. AKU had wat aanbod te verwerken en werd een drietal punten lager verhandeld. Aandelen KLM werden ongeveer een gulden hoger geadviseerd. De forse koersdaling van vrij dag voor deze aandelen was blijkbaar een misrekening. Ook in de scheepvaarthoek was het zeer rustig. Aandelen K.N.S.M. en Van Nievelt lagen gedrukt in de markt en verloren on geveer 3 punten. Holland-Amerika Lijn bleef goed prijshoudend en aandelen Ne derland werden fractioneel lager geadvi seerd. Scheepvaartunies min 1 percent. Van de leidende cultuurfondsen lager cer tificaten Deli wederom vast in de markt op vraag van publieke zijde. Het fonds lag ruim een gulden boven de vorige slotprijs. Amsterdam Rubber was gedrukt, ruim een punt lager, maar HVA was een punt beter. Senembah bleef onveranderd. Staatsfond sen waren zeer kalm en voor het kort lopende papier aan de vaste kant. Aan delen Robeco werden een paar punten hoger geadviseei'd. De eerste verhandeldag van claims Bataafse Aannemingmaat schappij bracht een advieskoers op de in courante markt van 300 per claim. Pro longatie 3 percent. (ANP). NEW YORK De leurs te New York was gisteren wegens de herdenking van Washingtons geboortedag gesloten. 3-31/3 0/0 Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 "/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber.... K.L.M Holl. Amer. Lijn.. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. °hs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rótterd. Bank..— Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union.. Tidewater— Slotkoers gisteren 92% 97 11 l°/ia 86 X 98 98 A 97 104% 282'/2 458 220 366 230 335 532 228'/a 463'/2 452 198 155% 714 f 168, 224 91 Va f 115,- 150 152% 135 II8V2 225 139% f 158,20 263 140 205 230 218 10% 54% 94% 48 Vz 1SH 22% Voorbeurs koersen 284 535 465 455 168,—

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8