Uitgaan in Haarlem Voetbal in Kennemerland TELEVISIE Firma de VILDER IJmond-agenda ETNA Gasfornuizen LOENDERSLOOT Fa H. Grootegoed en Zoon geroutineerde verkoopster Sifrïm k&leifl e Uw bril klaar terwijl u wacht i. x iiRDAG 28 FEBRUARI 1959 6 TONEEL MUZIEK Haarlemse politierechter Zes weken gevangenis voor stelende Duitse jongens VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN FILMVOORSTELLINGEN TENTOONSTELLINGEN Jonge Zwaluwen houden een eerste ouderavond LEZEN EN LATEN LEZEN K. Faber op een ouder avond over Volksonderwijs Kook VeiligVlug en Voordelig Groot bloemenaanbod Berijder van scooter valt en breekt schouder Vanmorgen in de vishal en op zee Vergunningen hinderwet OLD CLOTHES NEW Uitgevaren visserij vaartuigen Peen blijft gevraagd J. DE BOER - Mr. Opticien Zaterdag 28 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: De Nederlandse Comedie geeft on der regie van Johan de Meester een voorstelling van het blijspel „Nina" van André Roussin. De voornaamste mede werkenden aan dit stuk zijn Mary Dres- selhuys, Guus Oster en Henk Rigters. Zondag 1 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: „Wie is Janus?" van Carolyn Green wordt ten tonele gebracht door de Ne derlandse Comedie onder regie van Henk Rigters. Medewerkenden aan dit stuk zijn: Mary Dresselhuys, Mien Duymaer van Twist, Joan Remmelts, Louis Borel en Dick Scheffer. Maandag 2 maart, Minerva theater, 20.15 uur: Onder auspiciën van de Heem- steedse Kunstkring geeft het Rotterdams Toneel een voorstelling van „Suiker van Hugo Claus onder regie van Ton Lutz, die een belangrijke rol in het stuk vertolkt. De hoofdrollen worden vervuld door Ina van Faassen. Guus Hermus en Leo de Hartogh. Woensdag 4 maart, Stadsschouwburg: 14 en 19.30 uur: Prestaties op het gebied van voordracht, toneel en dans door leer lingen van middelbare scholen als onder deel van het Interscholair Jeugdtoernooi. Zaterdag 7 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep „Puck" geeft een voor stelling van „De vrek" van Molière. Aan deze opvoeringen werken onder anderen mee Eric van Ingen, Piet Römer, Ferdi nand Sterneberg, Walter Kous en Jea- nette van den Heijden. De regie is van Cas Baas, de vertaling van Hans Roduin. Zondag 8 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: „Een glas water" van Eugène Scribe wordt ten tonele gebracht door Toneel groep „Puck" onder regie van Walter Kous. De voornaamste rollen worden in dit stuk vertolkt door Karin Haage, Deny Sprock en Wim van den Heuvel. Het decor is van Noni Lichtveld. Zondag 1 maart, Frans Halsmuseum, 15 uur: Het grammofoonplatenconcert wordt ingeleid door Jacques Moolenijzer. Het programma omvat composities van George Gershwin, onder meer fragmen ten uit „Porgy and Bess". Maandag 2 maart, Grote Kerk 15.3016.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma wordt pas op de dag van uitvoering bekend gemaakt. Dinsdag 3 maart, Minerva theater, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Orkest geeft onder leiding van Henri Arends een concert met als soliste de pia niste Denise Berthe, die onder meer het Pianoconcert KV 449 van Mozart ten ge hore zal brengen. Het programma omvat voorts Symfonie no. 76 van Haydn en de Italiaanse Symfonie van Mendelssohn. Dinsdag 3 maart, Concertgebouw, 20 uur: De Amerikaanse organist Leonard Raver en de eveneens uit Amerika afkomstige hoboïst Don Jaeger geven een concert. Het programma omvat onder meer werken van J. S. Bach, Henry Purcell en Henk Badings. Woensdag 4 maart, Concertgebouw, 20 uur: Het vrouwenkoor Z.I.G.E.A. geeft ter gelegenheid van zijn twintigjarig be staan een uitvoering onder leiding van Rie VringServaas met medewerking van de bariton Gerard Louman en de clarinettist R. Otto. Vrydag 6 maart, Grote Kerk, 11.3012.30 uur: Beiaardbespeling door Arie Peters. Het programma omvat onder meer composities van Handel, Mozart en Dvor- sjak. „Nu het toeristische seizoen weer komt, hou ik mijn hart vast. Wij zijn blij met toeristen, ook met Duitse, maar niet met vreemdelingen, die hier rooftochten gaan houden", aldus zei vrijdagmorgen de officier van Justitie, mr. J. van den Oever, in zijn requisitoir tegen een achttienjari ge leerling-bankwerker en een even oude banketbakker uit Gladbeck in Duitsland, die voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, terecht stonden wegens diefstal. Drie maanden gevangenisstraf met aftrek (drie weken) luidde de eis van de officier. De jongens was ten laste gelegd, dat zij eind januari in IJmuiden uit een auto matiekhal een busje met geld ten nade le van een verplegings- en herstellings oord in Heemstede, alsmede biscuits en sigaretten hadden gestolen. Maar de lijst van ontvreemde voorwerpen was veel lan ger en omvatte onder andere allerlei le vensmiddelen. Op de vraag van de rechter, wat zij eigenlijk in ons land kwamen doen, ant woordden ze, dat ze werk wilden zoeken. Het was niet hun opzet te stelen. Mr. Pe tersen herinnerde er aan, dat herhaalde lijk Duitse jongelui naar Nederland ko men. Als ze dan geen geld meer hebben, gaan ze maar stelen. Deze jongens zijn half januari van huis weggelopen. Beiden zijn in hun geboorte land reeds veroordeeld tot veertien dagen jeugdgevangenis wegens diefstal van een filmapparaat. Mr. J. W. Rutgers beaamde, dat zijn cliënten zijn losgeslagen uit hun milieu. „Wij weten echter niet de achtergrond en hebben geen reclasseringsrapport. Welke zijn de verzachtende omstandig heden? vroeg pleiter zich af. Verder zei de raadsman de door de officier als zodanig genoemde „voorbeeldige straf" niet te kunnen waarderen, omdat men hierbij naar zijn mening te kort doet aan de per soonlijke omstandigheden. Mr. Petersen merkte op, dat deze ver dachten met met het idee naar huis moe ten gaan, dat zij na een paar dagen arrest wel weer over de grens worden gezet. Ne derland zou dan een te goede naam krijgen als een land, waar men gemakkelijk dief stal kan proberen", aldus de rechter. Hij veroordeelde de Duitsers tenslotte tot zes weken gevangenisstraf met aftrek. Blikpers vernield Honderd gulden boete en een maand voorwaardelijk luidde de straf voor een tweeëntwintigjarige fabrieksarbeider uit Beverwijk, die in het bedriijf in Kromme nie, waar hij werkte, een blikpers verniel de. De schade bedroeg rond 1300. Ver dachte vertelde tot zijn daad gekomen te zijn uit jaloezie, omdat een collega de pers wel mocht gebruiken en hij niet. De officier had dezelfde boete geëist, doch daarbij slechts twee weken voorwaardelijk. Vrydag 6 maart, Concertgebouw, 20.15 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft het zevende concert in de serie V onder leiding van Henri Arends, Solist is de pianist Rudolf Dohm in het Tweede Pianoconcert van Wolfgang MeyerTormin. Voorts omvat het pro gramma werken van Telemann, Bartók en Tsjaikofsky. Zaterdag 28 februari Brinkmann, 20 uur: Bijeenkomst van de jongerenclub „De Twintigers". Zaterdag 28 februari, Frans Halsmuseum 14 uur: De heer H. P. Baard houdt een lezing over „Kunstschatten van het Frans Halsmuseum". Zondag 1 maart, Frans Halsmuseum 15 uur: Grammofoonplatenconcert (zie on der muziek). Maandag 2 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: De heer A. J. Herwig vervolgt zijn cursus over „Bloemen en tuinen". Dinsdag 3 maart, Frans Halsmuseum 20 uur: Over het onderwerp „De mytholo gie als spiegel van de Griekse geest", houdt dr. S. J. Ruys Reitsma zijn tweede lezing. Woensdag 4 maart, Brinkmann 20 uur: De cursus „Spreken in het openbaar" onder leiding van K. Schuitema wordt ver volgd. Vrydag 6 maart, Frans Halsmuseum 20 uur: De heer F. de Graaf en mevrouw De GraafSchotel houden een lezing met lichtbeelden over „Lapland, de laatste wildernis van Europa". Vrydag 6 maart, Concertgebouw, 19.30 uur: Inleiding N.Ph.O.-concert door Paul Chr. van Westering. Maandag 2 maart, St. Bavo, 14.30 uur: Op een feestelijke bijeenkomst van de Ka tholieke Bond van Bejaarden en Gepen sioneerden treedt de goochelaar Mr. Jack op en houdt de heer Van der Veldt een toespraak tot de leden. Maandag 2 maart, Brinkmann 20.15 uur: Als onderdeel van de vierentwintigste boekenweek zal onder auspiciën van de Haarlemse Boekverkopersvereniging de schrijver Belcampo een lezing houden over eigen werk en er tevens iets uit voorlezen. Maandag 2 maart, Wilhelminastraat, 20.15 uur: De heer M. L. Stibbe houdt zijn tweede lezing over „De graalstroming in de geschiedenis". Maandag 2 maart, De Leeuwerik 20 uur: In een openbare verkiezingsvergadering van de Partij van de Arbeid spreekt de heer C. L. Patijn. Dinsdag 3 maart, Brinkman (Houtplein), 20 uur: Voor het genootschap Nederland- Engeland houdt de heer V. Barocas een lezing over „De ruimtevaart". Maandag 2 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Het Nieuw Operette Gezelschap geeft een uitvoering van „De mijnop- zichter" van Carl Zeiler. Medewerken den zijn onder anderen Leni Cramer, To Klein, Theo Jansma, Jaap Steenstra en Jo Nederkoorn. De regie van deze ope rette heeft Jos Dröse. Dinsdag 3 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Nogmaals geeft Het Nieuw Operette Ge zelschap een voorstelling van „De mijn- opzichter" van Carl Zeiler, waar eén dansgroep onder leiding van Jan van Hemert aan meewerkt. De decors zijn van H. Voskuilen. Dinsdag 3 maart, Wilhelminastraat 22, 20 uur: Onder auspiciën Van Les Conféren ces Frangaises spreekt Georges Delemare over „Les Mystifications célèbres". Dinsdag 3 maart, De Leeuwerik, 20 uur: Voor de Anti-Revolutionaire Statencen- trale, afdeling Haarlem, houdt de heer B. W. Biesheuvel een causerie over „Wankelen noch weifelen". Woensdag 4 maart Frans Halsmuseum 20.15 uur: Charles B. Timmer vertelt iets over het biografisch geschrift „Vrij geleide", van Pasternak, dat hij ver taalt. De voordracht wordt gehouden onder auspiciën van de Haarlemse Boek verkopersvereniging. Woensdag 4 maart, Brinkmann 20 uur: Voor het Instituut van Arbeidersontwik keling vertelt de heer Rien Baartman iets over Balinese dansen. Woensdag 4 maart, Minerva Theater 14 uur: Leerlingen van de balletstudio van Leonard Salaz geven een uitvoering. Donderdag 5 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Voor de federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid spreekt dr. W. Drees. Donderdag 5 maart, Brinkmann 20 uur: Voor de vereniging „De vrije gemeente" houdt de heer G. J. de Nie een lezing over „Religie zonder God". Donderdag 5 maart, Brinkmann, 20.15 uur: In de derde tevens laatste lezing, die onder auspiciën van de Haarlem se Boekverkopersvereniging gehouden wordt, spreekt de heer A. Wertheim over eigen werk. Donderdag 5 maart, Boekenrode 20.15 uur: Voor comité „Levensvragen" prof. W. J. Kooiman over „Indrukken uit het ker kelijk leven in de Verenigde Staten. Donderdag 5 maart De Leeuwerik, 20 uur: Openbare vergadering van de P.S.P. Sprekers dr. Kr. Strijd en drs. H. Wie- benga. Vrijdag 6 maart, Stadsschouwburg 20 uur: Onder auspiciën van de stichting „Ge loof en Wetenschap" houdt mgr. J. van Dodewaard een causerie over „De plaats van de bijbel in het leven van Christus". Zondag 1 maart, Rembrandt-theater, 11 uur: Een reprise van de film „Kleuren pracht van Zuid-Afrika" van Jan P. Strijbos. Zondag 1 maart, Lido-theater 11 uur: Ver toning van de expeditiefilm „De groene hel". Zondag 1 maart, Studio theater, 11 uur: Nogmaals wordt de film „Afrikaanse leeuw" van Walt Disney vertoond. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 1015 uur en op zon en feestdagen van 1315 uur. Teylermuseum: Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkundige instrumenten, 1017 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 1017 uur (zondagen 13—16 uur). In 't Goede Uur: Tot 28 februari expositie Advertentie is een te kostbaar bezit om maar in het wilde weg te kopen. Ruim 100 meter draad loopt voor een leek onbegrijpelijk door elkaar, één onderbreking en uw beeld verdwijnt. Wij als vakman en met onze moderne apparatuur sporen elk foutje op en repareren dit ter plaatse. Dus voor televisie - radio - bandre corders of grammofoon naar Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Erkend Philips service-dealer Erkend Erres service-dealer Betaling in overleg. Donderdagavond werd in de kelder van de r. k. kerk Regina Coeli te Beverwijk de eerste ouderavond van het Katholieke Meisjesgilde, de Jonge Zwaluwen, gehou den. De vaders en moeders waren in gro ten getale in de kelder afgedaald om te zien wat in deze knusse lokaliteit door hun kinderen werd gepresteerd. Niet alleen was de plaats van samen komst een bezoek dubbel en dwars waard maar ook het doel van de eerste ouder avond van de Jonge Zwaluwen verdiende ieders sympathie. Kapelaan J. Th. Stam vertelde aller eerst dat iets werd geboden, waarvoor een groot aantal leidsters veel werk ver zette. Maar zij doen dat graag en voeden tevens de kinderen op, een taak, die men nu van de ouders deels overneemt. Wat men te zien kreeg was eigenlijk bij zaak, het was hier „weinig maar uit een goed hart". De jeugd wil de ouders laten zien wat het Katholieke jeugdwerk doet, men neemt verantwoordelijkheid, want opvoeden betekent meer dan een verhaal vertellen of een spelletje doen, men wil trachten de meisjes iets mee te geven voor hun leven. Na een aardig openingslied volgde een schetsje „Rijstebrij". Het eist heel wat ge duld om kinderen rond de tien jaar iets op te laten voeren, want zij kennen meestal de „rol" van de anderen beter dan de eigen rol. Maar het ging goed, en dat gold ook voor enige dansjes. Men kreeg nog enige toneelstukjes, zelfs met een echte Prins te zien, en ook kwam er nog een heks op het toneel. In de pauze hadden de meisjes koffie met koek en dat alles voor niets. Advertentie v.a.f230.- CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 - Telefoon 4654 Wij regelen de betaling. De pianiste Denise Berthe. Op 3 maart is zij soliste in een concert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. van Gérard van den Eerenbeemt 10—22 uur. Huis Van Looy (Kleine Houtweg): Expo sitie van eigengemaakt werk van leer lingen van voortgezet onderwijs en mid delbare scholen in Haarlem. Dagelijks geoend van 10—13, 14—17 en 19—22 uur. Des zondags 1417 uur, geopend tot 7 maart. Galerie Espace: Expositie „Sculptures" met werk van Couzijn, Guntenaar, Kneulman, Tajeri en Verhulst. Tot 15 maart ge opend van 11—17 uur. Waaggebouw: Van zondag 1 maartmaan dag 16 maart expositie van leden van Kunstkring „De Acht". Dagelijks ge opend van 11—16 uur, zondags van 1316 uur. Krelagehuis: Voorjaarsbeurs voor de vrouw tot 7 maart. Tot 1 maart geopend van 1317 en 1923 uur, van 27 maart van 1017 en 1923 uur. Zaterdag 28 februari eveneens van 1017 en 1923 uur. In 't Goede Uur: Expositie van aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave, dagelijks tot 1 april geopend van 1022 uur. De Stadsbibliotheek te Haarlem heeft de vol gende boeken aangeschaft: Romans: Bethune, Dokter luister eens: Chris- tensen. Lindemans dochters; Cozzens. Door liefde bezeten: Daisne, De vierde engel; Kades. Ik zweer bij ApoDo; Landon, IJskoud in Alex; Simenon, Maigret aan de Rivièra; Stark, Ik trouwde een dominee; Reyburn, Follow a shadow; Calzini, La ccmmediante Veniziana; Pirandello, Novelle per un anno. Populair wetenschappelijke boeken: Kuiper, Leven uit de hoop; van den Berg, Inleiding tot het denken van Thomas van Aquino; Pen, Mo derne economie; Eekhoud, De combinatie regeert het damspel; Hoofdman, Hier is Schiphol; Gre- goor, Simon Vestdijk en Lahringen; Boekraad, Mijn jongen is dood; Preemtsjand, Novellen; Cla- rijs, Wat is antiek, dl. 1; Hillier, Grote meesters der Japanse prentkunst; Brumsteede, Speeltuin voor amateurfilmers; Steger und Howe, Operet- tenführer (leeszaal): Elsenaar, De saxophone; Buek, Die Gitarre und ihre Meister; Messer, Een troon van luipaardvel; Wheeler, Muren van Je richo; Minney, Met de dood voor ogen; Violet Szabo; Chochlof, Recht op eigen geweten; Diaz del Castillio, The discovery and conquest of Me xico; Koningin Juliana, Koninklijke woorden 1956; Palazzi, Novissimo dizionario della lingua Italiana; Dainelli, Marco Polo (Italiaans). Op een druk bezochte ouderavond van de Ir. Krijgerschool te Velsen-Noord heeft de heer K. Faber hoofd van een openbare school te IJmuiden, doel en werkwijze uit eengezet van de Vereniging Volksonder wijs. Het waren de „schoolopzieners" jhr. F. A. Deijma thoe Kingma en mr. Ph. van Blom, die in Friesland (1866) de eerste stappen hebben gezet voor de oprichting. Uitvoerig vertelde de heer Faber over de verkeerde voorlichting, die men van de zijde der christelijke scholen vaak gaf en hij noemde het een geluk, dat er tegen woordig stemmen opgaan ook in het christelijke kamp die van mening zijn, dat men de kinderen niet moet scheiden in verschillende scholen. Daar momenteel iedereen de mond vol heeft over de we reldeenheid, meende de heer Faber deze gedachte zeer te moeten toejuichen. „De openbare school moet uitgroeien tot de enige school voor het gehele volk," zo be sloot de heer Faber. Uit het jaarverslag van de penning- meesteresse, mevrouw Van Dam, bleek dat de financiën in het afgelopen jaar wa ren teruggelopen. Dit zou hoofdzakelijk zijn gekomen door het aanschaffen van een aquarium, waarvan de kinderen veel plezier hebben en dat veel leerstof voor hen oplevert. Wegens vertrek van me vrouw Ponstein naar Heemskerk en bedan ken van mevrouw Van Dam, werd het be stuur weer aangevuld door mevrouw Gor ter en de heer Etteman. Na een gedegen praatje over het vieren van de Bevrijdingsdag ging men het werk van de kinderen bezichtigen. Advertentie Ruil daarom uw oude gasfornuis in en maak bij ons een keus uit diverse merken, o.a.: Etna - Homann - Neff - Junker Ruh - Küppersbusch Voor uw oude fornuis geven wij een aantrekkelijk inruilbedrag. Tel.nr. 52502 - Bloemendaalseweg 18 - Bloemendaal Op de Beverwijkse bloemenveiling had men deze week niet over de aanvoer te klagen; er was een vrij groot aanbod dat tegen redelijke prijzen verhandeld werd. Het zijn nu de tulpen die in grote partijen aan de markt komen; de meeste partijen gingen voor een prijs van 60 tot 100 cent per bos, maar er zijn ook enige soorten zoals Apeldoorn, Dauphine en Bellona, die royaal over de gulden per bos kwamen. Er is een ruim aanbod van narcissen, waarbij het vooral de Carlton is die van prima kwaliteit is; er werd tot 85 cent per bos betaald. Hyacinten komen er weer meer, de kwaliteit is ook beter geworden; er werd tot 28 cent per stuk betaald. Blau we druifjes daarentegen zijn in prijs te ruggelopen. Er komen nu duizenden bos sen blauwe kraaltjes aan de markt; ze brengen 12 tot 42 cent per bosje op. Kro kussen gaan tot 45 cent per pakje van 10 stuks. De aanvoer van potplanten is wel iets groter geworden; het zijn hoofdzakelijk primula's, die voor een goede prijs weg gaan. De Kennemers en DEM krygen het zon dag met zware tegenstanders aan de stok. Ook Beverwyk heeft nog niet van CSV gewonnen. In 3 B zullen Alkm. Boys en ADO elkaar natuurlijk het vuur na aan de schenen leggen. In 4 E krygt Waterloo het sterke WMS op bezoek. De Kennemers zit nog steeds in het hoekje, waar de slagen vallen en het wordt meer dan tijd, dat er punten binnen komen. Maar we zijn er bang voor, dat dit de komende zondag zeker nog het geval niet zal zijn, want dan komt het sterke West- Frisia op bezoek en deze club heeft nog een goede kans op de bovenste plaats. Alleen het feit, dat de Enkhuizenaren in hun niet al te zwaar uitprogramma van 5 wedstrijden 4 punten verspeelden, is misschien nog een lichtpuntje voor de roodzwarten. VVB speelt de uitwedstrijd tegen JSV. De thuiswedstrijd tegen deze vereniging won VVB destijds gedecideerd met drie-nul maar op eigen terrein zijn de JSV-ers der mate thuis, dat zij van hun zes daarop gespeelde wedstrijden er geen enkele ver loren. We durven dan ook op niet meer dan een gelijk spel te rekenen. DEM komt zondag ongetwijfeld voor een heet vuur te staan, want dan gaat het bij HFC op bezoek en wat dit betekent, moe ten de blauwwitten maar eens aan Schoten gaan vragen. Daar komt nog bij, dat de Haarlemmers met de DEM-ers nog een rekening te vereffenen hebben, vanwege de op 16 november geleden twee-één nederlaag. We vrezen dat de HFC-ers revanche zullen nemen. In 3 A: BeverwykCSV In 3 A is BeverwijkCSV wel één der belangrijkste wedstrijden, mede tengevolge van het semi-plaatselijke karakter. In Castricum werden indertijd de punten ge deeld (twee-twee) en dit is een uitslag, die ook thans geen verwondering zou wekken, maar toch voelen we ditmaal meer voor een kleine Beverwijk-zege. IVV krijgt het tegen Assendelft schijn baar nog al gemakkelijk, maar toch komt het ons voor, dat de IVV-ers op hun tellen moeten passen. Afgaande op de vier-één zege, welke Always-Forward de vorige zondag op Alcm. Victrix behaalde, zou men moeten aannemen, dat Wijk aan Zee de thuiswed strijd tegen de Hoornse voetballers nog niet gewonnen heeft. Als we echter bedenken, dat de „badmensen" QSC op eigen veld een punt ontfutselden, dan houden we het toch maar op een Wijk aan Zeeër zege. Alcmaria Victrix (14-13) tegen Velsen (13-12) brengt twee vrijwel gelijkwaardige ploegen tegenover elkaar in het veld. Even_ als dat destijds het geval was, verwachten we ook nu een verdeling der punten. Spanning by de BoysADO Nauwelijks hebben de Heemskerkers de zware wedstrijd tegen Vitesse achter de rug, of ze moeten het opnemen tegen een andere kampioenspretendent, n.l. Alkm. Boys. Dat het ook thans weer zal spannen, behoeft zeker geen nader betoog. De thuis wedstrijd won ADO met één-nul. Nu ge voelen we meer voor een gelijk spel. De andere kampioensgegadigden krijgen het wel wat gemakkelijker, hoewel ZVV Egmondia toch ook weer niet moet onder schatten. Ten opzichte van Vitesse, dat EVC op bezoek krijgt, rekenen we echter vast op een overwinning. Advertentie Per april of eerder zoeken wij een in onze afdeling woningtextiel. Voor een goede kracht waarborgen wij een prima baan in een prettige om geving en een zeer bevredigend salaris. Gaarne schriftelijke sollicitatie of mondeling na telefonische afspraak MARKTPLEIN 30 Donderdagmorgen omstreeks zeven uur is de 28-jarige scooterberijder P. C. A. de J. uit IJmuiden-Oost, die op weg was naar zijn werk, met zijn scooter bij het Oosterduinplein-Marktplein geslipt en ge vallen. Hij moest met een gebroken rech terschouder naar het Antoniusziekenhuis worden overgebracht. De heer De J. moest plotseling remmen voor een fietser, die geen voorrang zou hebben gegeven. De fietser is doorgereden. Een der belangrijkste wedstrijden in 4 D is RodaDIO, een ontmoeting tussen twee op het kampioenschap beluste clubs. ETO krijgt het tegen St. Pancratius gemakke lijker en Kinheim zal het op eigen terrein tegen ASVA ook wel redden. De Terras vogels, die uit tegen De Eland spelen, geven we evenwel in geen geval meer dan een gelijk spel. Waterloo ontvangt WMS Waterloo krijgt de topclub WMS op be zoek. Met hun 19 punten uit 12 wedstrijden staan de WMS-ers er inderdaad beter voor dan de IJmuidenaren met hun 9 punten uit evenveel wedstrijden. Het feit echter dat de Amsterdammers in hun 5 wedstrijden „slechts" 6 punten behaalden, waaronder 4 uit twee schrale overwinningen, n.l. drie- vier en één-twee, doet ons toch nog even op een gelijk spel hopen. De ElandTerrasvogels. De Vogels heb ben hun elftal als volgt gewijzigd: Drost; Disselköter en Van Gelder; Van Eden, Goedhart en Van Dillewijn; Prevost, Tim mer, Buijs, Thoolen en Vader. Prijzen van vrijdag Heilbot 3.50—2.40, gr. tong 3.40—3.10, grm. tong 3.50—3.20, kim. tong 3.50—3.20, kl. tong I 3.50—3.10, kl. tong II 2.60—2.20, tarbot I 2.90-2.60 per kg. Tarbot IV 74—46, schartong 34—27, gr. schol 30 24, grm. schol 38—25, kim. schol 54—30, kl. schol I 55—30, kl. schol II 56—21, schar 30—15, bot 15— 8, v. haring 25.60— 21.20, makreel 3016, gr. schel vis 60—55, grm. schelvis 66—60, kim. schelvis 70— 6G, kl. schelvis I 7565. kl. schelvis II 5749, wij ting 2810, gr. gul 4134, mid. gul 36—32, kl. gul 3225, kl. leng 40, kl. haai 30, ham 108—67, poon tjes 25, kl. koolvis zw. 24—18, kl. koolvis wit 35 31 per 50 kg. Gr. kabeljauw 172—90, gr. koolvis zw. 56—50, gr. koolvis wit 88—80, gr. leng 10494 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 284 kisten tong en tarbot, 3 k. heilbot, 10 k. tongschar en schartong, 835 k. schol, 105 k. schar, 50 k. bot, 1180 k. haring, 150 k. makreel, 65 k. schelvis, 425 k. wijting, 205 k. kabeljauw en gul, 25 k. leng, 5 k. haai, 5 k. ham, 5 k. poon, 213 k. koolvis en 15 k. diversen. Totaal 3580 kisten vis. Besommingen van vrijdag Emma 23.630. SCH 52 17.280, RO 2 4990, KW 9 i 6090, KW 51 5364, KW 89 5130, KW 161 6550. KW 59 5010, KW 28 6600, KW 69 5930, IJM 50 5670, IJM 42 1480. B. en W. van Velsen delen mee dat ver gunning ingevolge de Hinderwet is ver leend aan de Fabriek van Melkprodukten n.v. „Melkinrichting Velsen", Wijkerstraat- weg 90 te Velsen-Noord tot het oprichten van een fabriek voor bereiding van con- sumptiemelk, consumptiemelkprodukten en boter aan de Wijkerstraatweg 90 te Velsen- Noord. Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4.— JAPON ƒ3.50. KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 VELSEN ZATERDAG 28 FEBRUARI Thalia, „Tarzan vecht voor zijn leven". 19 en 21.15 uur. Rex: „Ketenen van de haat", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Heidestraat: Opening expositie „Felison" van Nederlandse zeeschilders, 16 uur. ZONDAG 1 MAART Thalia: „Salvo des doods", 15 uur. „Tar zan vecht voor zijn leven", 19 en 21.15 uur. Rex: „A. en C. en Rock 'n Roll", 15 uur, „Ketenen van de haat", 20 uur. Heidestraat: Expositie „Felison" van Ne derlandse zeeschilders, 1417 uur. MAANDAG 2 MAART Thalia: „De jacht op een scherpschutter", 20 uur. Rex: „Ketenen van de haat", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Heidestraat: Expositie „Felison" van Nederlandse zeeschilders, 19 tot 21 uur. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 28 FEBRUARI Kennemer Theater, 14, 15 en 19.15 uur: „De reis om de wereld in tachtig dagen"* Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Pas- poortenschandaal". W.B. Theater, 20 uur: „Fort Dobbs". Kennemer Theater, 20 uur; Toneelavond „De Gieteling". Gebouw K.S.A., 20 uur: De heer Dijks hoorn (paragnost). Het Centrum, 20 uur: Padvindersbijeen komst: „Die Wijcker Duinjaghers", ZONDAG 1 MAART Kennemer Theater, 14.15 en 19.15 uur? „De reis om de wereld in tachtig dagen"* Luxor Theater, 14.30 uur: „De olifanten jagers"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Paspoor tenschandaal". W.B. Theater, 14.30 uur: „Terugtocht der helden"; 16.30 en 20 uur: „Penny, de ka- toenplukster". MAANDAG 2 MAART Kennemer Theater, 14.15 en 19.15 uur? „De reis om de wereld in tachtig dagen"* Luxor Theater, 19 en 21.15 uur; „Pas poortenschandaal". W.B. Theater, 20 uur: „Penny, de katoen- plukster". Het Centrum, 20 uur: Verkiezingsver gadering Partij van de Arbeid. Advertentie ^disonsflraat up - ioiuidew- teïeypon Donderdag 12 februari: m.t. Albatros KW 87. Vrijdag 13 februari: m.t. Francina KW 153; m.L Onderneming III SCH 117. Zaterdag 14 febr.: m.t. Maria Theresia KW 99. Maandag 16 februari: m.t. Johannes Polderman IJM 20. Curacao IJM 99, Dirkje RO 53, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171, Ada VL 7, Willem VL 121; m.L De Verwachting KW 28. Rijnmond III KW 44, Floris KW 59, Saturnus KW 69, Willempje KW 89. Molva KW 91, Sursum Corda KW 124, Wilhelmina II KW 138. Voorwaarts KW 140, Willy Alida KW 155, Gijsbert Bastiaan KW 161, De Vier Gezusters KW 162. Dinsdag 17 februari: m.t. Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Albertha Hendrika KW 81, Em ma Wilhelmina KW 135: m.l. Rijnmond IV KW 15. Willem Cornelis KW 16. Grietje KW 20, Orion KW 22, Nederland VI KW 37, Neptunus KW 45, Cornelis Marinus KW 48. Doggersbank KW 75, Nestor KW 101. Woensdag 18 februari: m.t. Beatrice IJM 72, Arie Ouwehand KW 122; m.1. Onderneming KW 175, Drie Gebroeders HD 79. Donderdag 19 febr.: m.t. Elie Chenevière IJM 32. Vrijdag 20 februari: s.t. Herman IJM 2, Vios I IJM 24, m.t. Maria van Hattem IJM 10: m.l. On derneming IV SCH 153. Zaterdag 21 februari: m.t. Post Boy IJM 35, Ja- coba Gesina SCH 36. Deining KW 8, Jan Senior VL 84, Michiel Jan VL 110; m.1. Gezina Geertrui KW 176, Noorderkroon SCH 55. Maandag 23 februari: m.t. Ariadne IJM 18, Al lan Water IJM 34, Toronto IJM 97. Dirk Maria KW 80. Stadt Enckhuysen KW 82; m.l. Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17. Dirk KW 19. Volharding KW 23, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Bertha KW 38, Everard Christina KW 40. De Vrouw An na KW 52, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, Hette Margaretha KW 74, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Robert William KW 123, Petronella KW 125, Borneo KW 127, Bali KW 129, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Sigurda SCH 201; m.k. Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Msartje IJM 8, Poolster IJM II, Mercator IJM 19, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margaretha IJM 42, De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K.P. IJM 61, Jaap IJM 62, Ronny IJM 64, Hans IJM 65, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 203, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Leendert Jacoba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Petronella KW 31, Wilhelmina KW 46, Cornelia Adriana KW 58, Alice KW 62, Marianne KW 71. Nico KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92, Wil lem KW 94. Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Mare Liberum KW 117, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133, Dirk Taat KW 134, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Vier Gebroe ders TX 14, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos Op de normale groenteveiling van Ons Belang te Castricum werden op de laatste veilingdagen der week goede prijzen be taald. Voor de peen bestond zeer grote belangstelling en hoewel de noteringen voor de groente gemiddeld iets lager wa ren dan vorige week, werden er toch goede prijzen getoneerd. De aanvoeren be wegen zich nog niet in stijgende lijn; de aanvoer van peen wordt steeds minder. De noteringen voor peen waren: peen b 11,60 tot f 11,80; peen c 10 tot 12,60; peen d 7,50; peen o 8,10 tot 11. De groenteprijzen waren: spruiten 0,52 tot 1,02; ongeschoonde spruiten 0,25 tot 0,47; kopspruiten 0,24 tot 0,32; boe renkool 0,16 tot 0,18'/2; peen 0,06V2 tot 0,08; sjalotten 0,15; schorseneren 0,43; waspeen 0,10 tot f 0,23 V^. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. *.35 WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Dinsdag 24 februari: m.t. Medan IJM 57, Sham rock IJM 129, Golfstroom KW 4; m.l. Fierman Eduard KW 5, Vertrouwen KW 6, De Arend KW 7, Nelly Maria KW 70, Maria Jacoba KW 73, Ex celsior III KW 76, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Toenadering KW 95, Onderneming II SCH 27, Koningin Wilhelmina VL 190; m.k. Swift IJM 54. Woensdag 25 februari: m.1. De Vrouw Dirkje KW 104, Willy KW 141. Donderdag 26 februari: m.t. Thorina IJM 33. Vrijdag 27 februari: m.t Sakina Martine KW 32.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8