Jielzec Mr. M. M. Kwint neemt ontslag als voorzitter curatorium Felisenum FOTOGRAFIE? IJmond-agenda Velsens Culturele Agenda in de komende week Rooms-Katholieke Harmonie Soli Deo Gloria in het goud Fotograaf reed onder invloed en negeerde stopteken Paastijd-Verlovingstijd gladde ringen moderne verlovingsringen Fa. A. R. DE BOER Wasmachines - Centrifuges Gloednieuwe uniformen all foto Drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging rijbevoegdheid gëeist 7 VERORDENING GYMNASIUM OP HELLING Inrichting politiebureau in Santpoort De elftallen van „Noord" Schilderijenexpositie van twee jonge Alkmaarders LOENDERSLOOT Woningen Linnaeusstraat moeten worden opgeknapt Velsen wil half miljoen gulden lenen 120 etage-woningen in Santpoort-Zuid „De Duinkrekels" krijgen een nieuwe speelplaats Kiest U Medische verzorging tijdens het weekeinde Kolen in badcel Autobussen beginnen later te rijden Polder „De Noorderbuiten dijken" HAARLEMSE RECHTBANK Uitspraken Haarlemse rechtbank VRIJDAG 6 MAART 1959 VELSENS COLLEGE van B. en W. heeft de raad voorgesteld om de verordening voor het gymnasium „Felisenum" te wijzigen en aan te vullen, omdat in de praktijk is gebleken, dat de huidige verordening niet aan de verwachtingen heeft voldaan. In artikel 26 van deze verordening is bepaald, dat de raad een lid van B. en W. zou aanwijzen als voorzitter van het college van curatoren van het gymnasium. Men leefde in de veronderstelling, dat op deze wijze een goed bestuur van het gymnasium verzekerd zou zijn, omdat het aangewezen lid van B. en W. zowel dat wat leefde by de curatoren als de gedachten van het college van B. en W. omtrent de gang van zaken op het gymnasium zou kunnen samenvlechten in een beleid, dat zou strekken in het belang van het onderwijs. Deze verwachting kon echter niet in vervulling gaan. Het college van B. en W. acht het daarom beter, dat de taken, die door wet en ver ordening aan curatoren en het college worden opgedragen, in verband met een verschillende verantwoordelijkheid uiteen worden gehouden en in onafhankelijkheid uitgeoefend. De omstandigheid, dat mr. M. M. Kwint als voorzitter van het college van curatoren per 17 februari ontslag heeft genomen, schept volgens B. en W. een goede gelegen heid een wijziging van de betrokken ver ordening in de door hen noodzakelijk ge achte zin te bevorderen. Om tóch een zekere band met het college van curatoren te bewaren, lijkt het B. en W. voldoende, dat het lid van het college, dat met de zaken betreffende het onderwijs is belast wethouder W. de Boer toe gang heeft tot de vergaderingen van cura toren. Daardoor kan het college van B. en W. op de hoogte blijven met wat leeft bij de curatoren en zich telkens afvragen of zulks strookt met de verantwoordelijkheid van B. en W. ten opzichte van hun taak met betrekking tot dit onderwijs. B. en W. achten het noodzakelijk, dat de Advertentie Naast een grote keuze nu ook Verschillende modellen. CENTRUM GALERIJ LANGE NIEUWSTR. 413 - TEL. 6321 Binnenkort zal het in aanbouw zijnde bureau van politie te Santpoort in gebruik kunnen worden genomen. De kosten van aanschaffing van, het meubilair en van de verdere benodigd heden voor de inrichting van het bureau worden geraamd op 6500,B. en W. van Velsen stellen de raad voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. VVBBaarn (sportpark „Watervliet", 14.30 uur). VVB: A. v. d. Boogaard; A. v. d. Schans en C. Luntz; J. Hoogendijk, P. de Wolf en R. Luitjes; G. Steinvoort, F. An- dré, F. Kooimans, J. Kersbergen en A. Stet. ETOKinheim (te Hoofddorp, 14.30 uur). Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, A. Bakkum en Th. v. Vuuren; F. Mosk, J. Hamers, W. Dem- mers, H. Haan en A. van Dijk. Kinheim ZMCAGT (sportpark „Tus- senwijk", zaterdagmiddag 16.15 uur). Kin heim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en T Bax; C. de Graaf, J. Sparreboom en C. Tanger; L. Nieuwenhuis, R. Bosman, J. Bax, A. Bax en J. Boender. Halfweg—IEV (te Halfweg 14.30 uur). IEV: J. Jansen; A. Harsveld en G. Bos; C. Schoot, G. v. Berneveld en P. Stals; H. de Reus, W. Buur, J. Korver, J. de Reus en P. Vink. VELSEN VRIJDAG 6 MAART Thalia: „Razzia in de onderwereld", 20 uur. Rex: „Het meisje Rose Marie", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison" met Nederlandse zeeschilders, 19 tot 21 uur. Felison: Jaarvergadering. Eugène Brands spreekt over exotische muziek, toege licht met grammofoonplaten, 20.30 uur, Heidestraat in IJmuiden. ZATERDAG 7 MAART Thalia: „Razzia in de onderwereld", 20 u. Rex: „Het meisje Rose Marie", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Kennemerhof: Receptie damkampioen Barend Dukel, 1618 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 6 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In de greep der wildernis". Luxor Theater, 19.30 uur: „Quo Vadis" (één voorstelling). W.B. Theater, 20 uur: „Gentleman Jim". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: Alcoho lics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: r.k. stichting „De Keerkring", Edmond Nicolas ovei: De kunst van het vertellen. Het Centrum, 20 uur: Instituut voor Ar beiders Ontwikkeling en de Beverwijkse Boekhandel, Leo Uittenbogaard over „De Wereldeen verbijsterend avon tuur. Colonnehuis, Beeckzanglaan: Jaarverga dering Nederlandse Rode Kruis. Zaal De Vijzel, Kloosterstraat, 20 uur: Verkiezingsvergadering van de A.R. Kiesvereniging. ZATERDAG 7 MAART Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Die dag eindigde mijn leven"; zondag 14.30 uur: „De indianen van de slangenrivier". aanbeveling ter benoeming van curatoren van hen uitgaat. Hun verantwoordelijkheid nopens het bestuur van het gymnasium gedoogt niet, dat derden, onafhankelijk van de inzichten van B. en W., deze taak uit oefenen. B. en W. beraden zich nog over de noocT- zaak van een verlegging der bevoegdheden in deze zin, dat die van curatoren worden beperkt tot de wettelijke geëiste. Zondagmiddag, van twee tot vijf uur, zijn in het Restaurant Walserij Oost van Hoogovens te IJmuiden werken van de jonge kunstschilders Albert Jongmans en Wijnand Wansink te bezichtigen. Albert Jongmans werd in 1934 geboren te Alkmaar en was oorspronkelijk van plan, na het behalen van zijn gymnasium diploma, Frans te gaan studeren. Hij begaf zich hiervoor naar Frankrijk, waar hij enige tijd werkte als verpleger in een in richting voor zwakzinnigen in de omgeving van Bergerac, een stadje in de schilder achtige landstreek Dordogne. I-Iet lot van de geesteszieken trok hem zo sterk aan, dat, toen hij terug in Holland opgeroepen werd voor de militaire dienst, zich op gaf als ziekenverpleger en als zo danig in Den Helder werd te werk gesteld. Hij sloot vriendschap met een Haagse te kenaar en samen trokken zij er vaak op uit om te gaan tekenen en schilderen. Uit die tijd stamt zijn beslissing zijn plan Frans te gaan studeren op te geven en zich geheel aan de kunst te wijden. Op het ogenblik studeert Albert Jongmans aan de Teken academie te Amsterdam waar hij voor tekenleraar wordt opgeleid. Enige praktijk ervaring heeft hij reeds opgedaan, toen hij les gaf aan de hogere burgerschool te Den Helder. De thans in Amsterdam wonende tekenaar geeft nu les aan een VGLO-school te Alkmaar. Het ligt in zijn bedoeling, na het beëin digen van zijn studie, zich als tekenleraar te vestigen in Suriname, het geboorteland van zijn verloofde. Albert Jongmans ex poseerde reeds eerder in Utrecht. Ook de wieg van Wijnand Wansink stond in Alkmaar, zij het dan één jaar later na melijk in 1935. In tegenstelling tot zijn vriend, voelde hij zich al jong tot de kunst aangetrokken, waaraan het feit, dat zijn vader eigenaar is van een schilders- en zich aan als leerling van het Instituut voor Kunstnijverheid te Amsterdam, waar hij in 1958 cum laude slaagde voor het examen „Illustrator". Ook Wijnand Wansink verbleef enige tijd als verpleger in het instituut voor zwakzinnigen te Dordogne. Verschillende van zijn hier geëxposeerde werken zijn in die tijd ontstaan. Wijnand Wansink, die thans zijn dienstplicht, vervult, heeft reeds enige successen geboekt met grafisch werk, voornamelijk affiches, waarvan er twee tentoongesteld zijn. DS. D. W. VELDKAMP SPREEKT VOOR NCVB In de maandelijkse ledenvergadering van de afdeling Velsen-Noord van de Neder landse Christen Vrouwenbond, die maan dagavond, 9 maart in de Da Costaschool wordt gehouden, spreekt ds. D. W. Veld kamp uit Hilversum. Het onderwerp luidt. „Morgen is het zondag". Advertentie Advertentie Mlele - AEG - Edy - Blco - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Aan de woningen Linnaeusstraat 10 tot en met 18 in IJmuiden is sedert 1940 geen of althans zeer weinig onderhoudswerk verricht. Deze woningen zijn gedurende de bezetting voor militaire doeleinden ge bruikt en zouden na de oorlog, krachtens het wederopbouwplan voor dit gebied, worden afgebroken. De verwezenlijking van het wederopbouwplan kan door mid del van een tijdelijke oplossing nog enige tijd worden uitgesteld, zodat de woningen, althans voorlopig, nog bewoond kunnen blijven. In verband hiermee achten B. en W. van Velsen langer uitstellen van strikt noodzakelijk onderhoudswerk met meer verantwoord. Deze onderhoudswerken zullen worden beperkt tot het wind- en waterdicht ma ken van de woningen en omvatten het na zien en zonodig verbeteren van ramen en deuren en het uitvoeren van enig nood zakelijk buitenschilderwerk. De hieraan verbonden kosten zullen naar raming 7.500,bedragen. Tevens komt het B. en W., uit een oogpunt van welstand in deze omgeving, noodzakelijk voor enige voorzieningen te treffen aan de erfafscheidingen van deze woningen. De hier-aan te verrichten wer ken zullen zodanig worden uitgevoerd, dat de gebruikte materialen, na het slopen van de woningen, elders opnieuw kunnen worden benut. De met deze voorzieningen gemoeide kosten zullen een bedrag van 1.500,niet overschrijden. Op grond van het vorenstaande stellen zij de raad voor een krediet beschikbaar te stellen groot f 9.000 voor het uitvoe ren van de vorengemelde voorzieningen. Velsens college van B. en W. stelt de raad voor te besluiten tot het aangaan van een geldlening ad 500.000,De commissie voor de financiën stemt hiermee in. B. en W. van Velsen hebben plannen doen ontwerpen voor de bouw van 120 etagewoningen in vijf blokken in het uit breidingsplan Jan Gijsenvaart te Sant poort-Zuid. Zü stellen zich voor dit pro ject in de woningsector te doen uitvoeren. Het ligt in de bedoeling dit jaar de bouw van de drie meest westelijk geprojecteer de woningblokken aan te besteden. De totale bouw- en grondkosten van de thans in uitvoering te nemen 72 woningen ramen zij op 1.400.000, Wellicht ten overvloede merken B. en W. op dat met de uiteindelijke'"realisering V?n ,de .voorgestelde bouw moet worden gewacht totdat'ter zéke rijlcSvbbrsch'oftten zijn verleend. Ten einde de voorbereidingen regelma tig voortgang te doen hebben, stellen zij de raad voor, hen machtiging te verlenen tot het uitvoeren van het plan voor de bouw van 72' etagewoningen in Santpoort- Zuid en om, in overeenstemming met ie desbetreffende bepalingen van de woning wet. de voor de uitvoering van het meer genoemde werk nodige financiële steun van het rijk aan te vragen en te aan vaarden. Het is noodzakelijk, dat ten aanzien van de bij de kleuterschool „De Duinkrekels" te IJmuiden gelegen speelplaats de nodige voorzieningen worden getroffen, waarvan de belangrijkste is de vervanging van de grasmat, welke niet houdbaar blijkt te zijn, door tegels. Voorts moeten aan de zandbak enige verbeteringen worden aangebracht en moet tot de aanschaffing van een metalen uit- neembaar kleuterrek worden overgegaan. De kosten van één en ander worden ge raamd op ƒ2615,—. B. en W. van Velsen stellen de raad voor om voor het boven omschreven doel het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Het is voorts gebleken, dat de Water- vliet-kleuterschool in Velsen-Noord niet in de juiste mate is voorzien van spel materiaal. B. en W. achten het noodzake lijk hierin verbetering te brengen. De kos ten van aanschaffing van de diverse mate rialen worden geraamd op 1.436,43. De culturele agenda voor de week van 8 t/m 14 maart: 9 t/m 14 MAART: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat IJmuiden, geopend: maandag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen (N.) geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30, van 14.30 tot 17.30 en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; za terdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 8 t/m 14 MAART: „Felison", expositie van werken van Ned. Zeeschilders in de expositiezaal in de Heidestraat IJmuiden, zaterdag en zondag geopend van 14 tot 17 uur, overige dagen van 19 tot 21 uur. 9 MAART: N.C.V.B. afd. Velsen-Noord, 20 uur ver gadering in de Da Costaschool te Velsen Noord, spreker: ds. D. W. Veldkamp te Hilversum. 11 MAART: Chr. Oratoriumvereniging „Looft den Heer", 19.30 uur Nieuwe Kerk Kanaal straat IJmuiden, Matthaus Passion. 12 MAART: Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming, 20 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden, jeugd- avond, spreekster: mevr. Blankenstijn Biersma. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur, bijeenkomst in de Gem. Verga derzaal Abelenstraat IJmuiden. Chr. Oratoriumver. „Looft den Heer", als 11 maart. 13 MAART: A.N.M.B., 20 uur, Herv. Jeugdgebouw IJmuiden, variété-avond door het Am- stel Cabaret. BIOSCOPEN Thalia: Tot en met zondag „Razzia in de onderwereld", vrijdag 20, zaterdag en zondag 19 en 21 uur. Zondag 15 uur „Sing boy sing". Maandag tot en met woens dag om 20 uur „Stopover Tokyo". Don derdag om 20 uur „Vrouwenbungalow". Rex: Vrijdag tot en met zondag om 20 uur „Het meisje Rose Marie". Zondag 15 uur „Koning der cowboys". Dinsdag om 20 uur Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". Woensdag en donderdag om 20 :ur „Dodenval in Dakota". HET IS ZONDAG FEEST IN SANTPOORT, want dan viert de Rooms Katholieke Harmonie „Soli Deo Gloria" het vijftigjarig bestaan. Er zullen ongetwijfeld vele her inneringen worden opgehaald, want de historie van de harmonie is rijk. Het begon op 26 februari 1909, toen de heren Kees Oudendijk en Frits en Frans Heeremans uit Driehuis de hoofden eens bij elkaar staken. Ze waren lid geweest van de fanfare Euterpe uit Velsen, maar deze was geliquideerd. Pastoor Van Ginkel hielp een handje met het overnemen van het instrumenta rium, en zo kon men beginnen. Kees Oudendijk werd de eerste dirigent. Het was een goede keus, want hij leidde zijn korps meteen in de goede richting. „Soli" begon als fanfare. Menige prijs werd in de wacht gesleept op de concoursen. De afdeling Uitmuntendheid werd bereikt en toen was men eigenlijk aan het plafond. Menigeen zou zich eens op de schouders hebben geklopt en zich verheugd hebben op zijn goede positie. Maar zo was men in Santpoort niet. Harmonie „Jongens, we gaan er een harmonie van maken" zeiden ze. Er kwamen houtblazers bij, er werd onder leiding van Kees Oudendijk ook in de nieuwe bezetting hard gestudeerd en ook nu ging het weer vlot crescendo. In 1922 ontstond de harmonie en nog voor de oorlog bereikte men de ere-afdeling. Die oorlog gooide roet in het eten, zoals dat bij alle verenigingen het geval is ge weest. Men moest na de bevrijding weer opnieuw beginnen met achttien leden. Jan Groot zwaaide toen de dirigeerstok, die hij van de heer Oudendijk had over genomen. Deze vond enige jaren voor de oorlog, dat hii het niet meer aan kon. Het tegendeel was waar, en dat bleek al spoedig. Jan Groot ging Soli verlaten en de hee. Oudendijk bleek bereid zijn oude plaats weer in te nemen. En opnieuw met veel succes. Het korps groeide geleidelijk in ledental, mede door het oprichten van een tamboer korps. Dit bereikte onder leiding van de heer J. van Geldorp weldra mooie resul taten, terwijl het ook voor een fleurig aan zien zorgde door bij een mars voor de har monie uit te lopen. Later droeg de heer Van Geldorp de lei ding over aan de inmiddels opgeleide tam- bour-maïtre W. Voorthuizen, die zich uit muntend weert. Tevens verschenen de blauwe baretten en witte overhemden met blauwe stropdas. Dat bleek 's winters ech ter te koud te zijn. In 1954 legde de heer Oudendijk opnieuw en nu definitief de dirigeerstok neer. Hij verliet Soli echter nog niet, want hij ging grote bas blazen. Helaas heeft dit niet lang mogen duren. Een ongeneeslijke ziek- Advertentie STEMT nev ,1". ,?8to. alles op foto- en filmgebied KENNEMERLAAN 5 (by de brug) IJMUIDEN Artsen: Van de groep artsen, aangeslo ten bij de Koninklijke Nederlandse Ver eniging tot bevordering van de Genees kunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen. J. de Vries,. Wilhelminakade 78. tel. 4954; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel 4058; A. J. van Leusen, Van Tuylweg 34, tel. 4328. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. SANTPOORT Artsen: In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raad plegen. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broe- kenbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. v. Gelder, L. Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud-IJmuiden ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940- '45; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, tel. 8028, tenzuiden van Havenkade, Ken nemerlaan, Marktplein, Lange Nieuw straat en Zeeweg; zuster D. Spiers. Geel vinkstraat 27, tel. K 2510-3936, ten oos ten Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen en Velsen-Noord; zuster G. Lammerts, Cu- ragaostraat 18, tel. K 2560-8756, Driehuis, Santpoort-Dorp en Santpoort-Station. VELSEN-N.-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Versélewel de Witt Hamer, Vondellaan 60, tel. 3.969. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-N„ tel. 02510-4987. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, telefoon 02512-240. Bovendien neemt dr. Tuin man de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dr. De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Zr. Van Beers, Kon. Julianastraat 14, tel. 25*4. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. te overviel hem en in het voorjaar van 1955 moesten de leden deze voor Soli zo grote figuur met muzikale eer ten grave dragen. Nieuwe dirigent Een nieuwe dirigent trad op, de jeugdige Joop Heeremans, een muzikant van de ver eniging, die muziek studeerde en daarom wel capabel werd geacht. Het was een zware taak om de heer Oudendijk te ver vangen, maar hij sloeg zich er dapper door en als de tekenen niet bedriegen zal hij het korps weer naar een behoorlijk peil brengen. Nieuwe uniformen Vele leden van Soli Deo Gloria trekken nu al lanj zaterdagsmiddags langs de hui zen in Santpoort .Het korps heeft nieuwe uniformen nodig en ze komen er. Met het gouden jubileum zal de harmonie in gloed nieuwe uniformen kunnen verschijnen, tot grote voldoening van degenen, die daar zo hun best voor hebben gedaan. Maar er is het afgelopen jaar nog meer bereikt. Soli Deo Gloria heeft het hele in strumentarium lage stemming overgeno men van een geliquideerde vereniging en is daardoor nu in staat gesteld een jeugd- korps op te richten. Dit korps telt intussen al weer veertig leden. Een garantie voor de toekomst van deze bloeiende Santpoortse vereniging. Men ken bij „Soli" overigens nog leden terugvinden, die er vijftig jaar geleden ook al bij waren. Frits Wesselman is nu al zo'n veertig jaar penningmeester en Piet Goze- ling evenveel jaren bestuurslid. Dan is er nog de erevoorzitter Frits Heeremans, die bijna 45 jaar voorzitter is geweest. Het zal ook deze pioniers wel niet aan belangstel ling ontbreken. De feestviering begint zondag met een Heilige Mis in het Missiehuis te Driehuis, v)aarna een gezamenlijk ontbijt volgt. Des middags is er van drie tot vijf uur een re ceptie in Zomerlust en 's avonds is er voor de leden een gezellige avond. Advertentie Het is bij ons zo koud in de badcel, douchen is niet mogelijk, wij bewaren onze kolen er in! Wist u dat voor slechts 29.50 dit koude „lot" reeds kan worden om getoverd in een lekkere en veilig ver warmde douchecel? Knoei dus niet met levensgevaarlijke verplaatsbare kacheltjes maar vraag eens nadere inlichtingen en prijsop gave voor het maken van een ideale badkamerverwarming want: ZELFS IN HET'BAD GENIET U VAN ONZE KEIZERLIJKE SERVICE WINKELPLEIN 1945 - TELEF. 4516 (Kom ook eens kijken naar onze STOFZUIGER-ETALAGE De NACO heeft enige autobusritten in het traject HeemskerkBeverwijk vice versa opgeheven. Het betreft de dienst WB 1: vertrek uit Heemskerk om 5.10 uur, en de WB 2: vertrek uit Beverwijk om 5.40 uur. De dienstregeling van WB 1 op het traject AlkmaarHeemskerk zal daarom met 65 minuten worden verlaat. Op dinsdag 10 maart zullen de stemge rechtigde Ingelanden van de polder de Noorderbuitendijken bijeenkomen in zaal Dam te Heemskerk voor het vaststellen van de rekening 1958 en de begroting 1959. De rekening 1958 sluit met een batig saldo van 1486,47 en een algemene reserve van 500,—, welke het bestuur voorstelt te bestemmen voor het uitbaggeren van de hoofdpoldervaart „De Kil". In het afge lopen jaar is 966,44 uitgegeven voor be- malingskosten aan de Polder Assendelft, terwijl het onderhoud van „De Kil" heeft bedragen f 440,25, naast een afdracht aan het Hoogheemraadschap der Uiterwate- rende sluizen en aan Noordhollands Noor derkwartier van tesamen 450,52. Ver wacht wordt dat vanwege de voorgenomen uitbaggering een aanzienlijk hoger bedrag benodigd is, waardoor de polderlasten waarschijnlijk zullen worden verhoogd. Drie maanden gevangenisstraf en vyf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justitie by de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, donderdag geëist tegen een twin tigjarige Amsterdamse fotograaf wegens het rjjden onder invloed en het negeren van een stopteken van een politieman. Verdachte reed op 6 september met twee meisjes en een vriend in een door de laat ste gehuurde auto naar Zandvoort. De wagen werd geparkeerd op de boulevard. Een der meisjes kreeg het contactsleuteltje. Verdachte dronk tussen vijf uur 's middags en twee uur 's nachts volgens eigen ver klaring acht a tien glazen bier. Om vijf uur 's morgens startte hij zonder toestem ming van zijn vriend de auto met het sleuteltje, dat hij had weten te bemachti gen. In de Thorbeckestraat reed de foto graaf een verkeerszuil omver. Toen hij later een politieman zag staan, die hem een stopteken gaf, doofde hij de lichten en reed door Hij vertelde nu, dat hij dit had gedaan, omdat hij dronken was en geen rijbewijs had. Even tevoren verklaarde de jongeman „in redelijke staat" te hebben gereden, waarop de president, mr. H. J. Ferwerda, hem vroeg, of hij „in kennelijke staat" bedoelde. Om half tien die zondag ochtend meldde de fotograaf zich bij de Zandvoortse politie. De officier van Justitie constateerde, dat dit soort delicten maar onverminderd door gaat. „De straffen zijn waarschijnlijk nog te laag. In het algemeen pakken de recht banken overtreders als deze nog te slap aan," aldus mr. Van der Valk Bouman en stelde genoemde eis. Zwaar letsel Drie weken hechtenis en drie jaar ont zegging der rijbevoegdheid luidde de eis tegen een vierenveertigjarige Amsterdamse ijzerwerker wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Op 17 augustus reed verdachte in zijn auto op de noordelijke boulevard in de richting Zandvoort. Aan de zeekant stond het vol auto's en om zijn wagen aan de overkant van de weg te parkeren, zwenkte hij naar links en stak de andere weghelft over. Van twee motorrijders, die uit tegen overgestelde richting kwamen, botste er een in volle vaart .tegen de auto van ver dachte. De bestuurder, een negentienjarige Duitser, kreeg een zware hoofdwond en een schedelbasisfractuur Twee inwoonsters van Zandvoort werden van de duo geslin gerd en een van haar werd aan been en heup gewond Verdachte verleende de slachtoffers zelf eerste hulp. Hij zei nu, dat hij na het ongeluk niet meer heeft gereden. De officier vond het onbegrijpelijk, dat verdachte de motorrijders niet heeft gezien. Verder achtte hij het volkomen onverant woordelijk, dat de ijzerwerker met een onverzekerde auto reed. Mr. L. Mok uit Amsterdam merkte op, dat zijn cliënt de Duitser verscheidene keren in het ziekenhuis heeft bezocht. Hij vroeg de rechtbank er rekening mee te houden, dat de motorrijder twee passagiers had en 80 a 90 km per uur moet hebben gereden. De raadsman bepleitte een voorwaarde lijke straf. Zandautochaujfeur „Deze man heeft zich schandelijk mis dragen. Hjj is een wegpiraat. De mentali teit van sommige zandautochauffeurs is afschuwelijk", aldus de officier van Justitie in zjjn requisitoir tegen een 28-jarige Haar- I jemse werkbaas, die op 18 augustus op de Leidsevaart in Haarlem mét zijn zand- wagen na hevig claxoneren een lesauto tegen het trottoir zou hebben gedrukt. Verdachte zei appèl te hebben aange tekend, omdat hij het vonnis van het kantongerecht 75 boete en drie maan den intrekking van het rijbewijs veel te hoog vond. De officier eiste vernietiging van dit vonnis en veroordeling tot een boete van 300 subs, twee maanden en twee jaar intrekking. Mr. C. F. M. van Koppen wierp tegen, dat de getuigenverklaringen niet klopten en dat het wettig en overtuigend bewijs niet is geleverd. De raadsman concludeerde daarom tot vrijspraak. De rechtbank bepaalde de uitspraak in alle zaken op 19 maart om half tien. De Haarlemse rechtbank heeft donder dag een 35-jarige Haarlemse snijder, die op 19 september met zijn motor een Haar lemse dame aanreed op de beschermde oversteekplaats op het Kennemerplein in Haarlem conform de eis veroordeeld tot een maand hechtenis, drie jaar intrekking en toewijzing van de civiele vordering van het slachtoffer geëist. De dame liep een schedelbasisfractuur op en lag negen weken in een ziekenhuis. Een 29-jarige Heemsteedse aannemer werd wegens het rijden onder invloed eveneens conform de eis een maand ge vangenisstraf en twee jaar niet rijden veroordeeld. Verdachte bracht op 25 no vember onder andere op het Houtplein en de Dreef in Haarlem het verkeer ernstig in gevaar. De rechtbank veroordeelde een 26-jari- ge Haarlemse los arbeider, die op 25 juni op het Kennemerplein bij de beschermde oversteekplaats met zijn motor een voet ganger hinderde, tot 75 boete. De offi cier had vernietiging van het vonnis van de kantonrechter 25 boete) en veroor deling tot een boete van f 75 subs. 30 da gen, alsmede intrekking van het rijbewijs voor één jaar geëist. Wegens het rijden onder invloed veroor deelde de rechtbank een dertigjarige las ser uit Wijk aan Zee tot veertien dagen gevangenisstraf en een jaar intrekking. De eis luidde een maand gevangenisstraf en twee jaar intrekking. Een 48-jarige buschauffeur uit IJmui- den-Oost, die appel had aangetekend, om dat hij zich niet schuldig voelt aan de aan rijding, die hij op 15 april in de Bos en Duinlaan in Bloemendaal had met een daar met zijn schillenkar staande veehou der, werd veroordeeld conform het von nis van de kantonrechter. De officier vond 14 dagen geleden het vonnis van de kan tonrechter te laag en eiste toen 40 subs. 12 dagen. De rechtbank veroordeelde tenslotte een 23-jarige Amsterdamse student, die op 15 augustus met een autootje, waar nage noeg niets meer aan deugde van Den Hel der naar Amsterdam reed, conform de eis en conform het vonnis van de kanton rechter. De boete van 150 werd gewij zigd in een boete van 75. De officier van Justitie had bevestiging van het vonnis van de kantonrechter in Zaandam geëist. Deze had de jongeman veroordeeld tot boetes f 50 subs. 10 dagen 15 of 3 dagen, 10 of 2 dagen en 150 of 30 dagen alsmede vernietiging van het vehikel geëist.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3