LINOLEUM Steno Typen Vanmorgen in de vishal en op zee Grafmonumenten G.NUYEN van gisteren Camera's VAN VLIET Te koop Boekhouden Middenstands opleiding 6 DE BEURS Volksonderwijs Heemskerk stijgt in ledental Raad Beverwijk gaat dinsdag weer vergaderen Affaire-Lacaze - Grote belangstelling bij de arrestatie van dr. Lacour Beheerschapsraad Frans Kameroen houdt huidig parlement Ondanks amendementen van acht A frikaanse landen Nasution doet beroep op rebellen Herstel grondwet 1945 komt gewesten ten goede Sport in het kort Tarieven Europese kustvaart Scandinavische reis van Kroesjtsjev in augustus Kasavoeboe c.s. vrijgelaten en op weg naar Brussel Scheepvaart Instituut ZATERDAG 14 MAART 1959 Vanmorgen aan de markt Acht loggers en 36 kotters zorgden van morgen voor 850 schol en 27.000 kilo tong, alsmede 100 stuks stijve kabeljauwen. Er kwam hoegenaamd geen rondvis aan de markt, uitgezonderd 200 kisten varia. Voor de maandag Voor de maandagmarkt komen mis schien de IJM. 2 Herman, KW. 135 Emma Wilhelmina en de VL. 85 Bertina. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: grote rijen kabeljauwen 65—85, kleine regels kabeljauw 3140, grote schol 3037, mid del schol 3342, zetschol 4557, schol 1 3537, grote tongen 3,103,30, grootmid del tongen 3,402,80, kleinmiddel tongen 3,50—3, tongen 1 3,70—3,30, slips 3,10—3,50. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: schol 2 30—45 en schol 3 18—34. Oudste schepen De oudste schepen zijn thans: SCH. 27 (24 febr.), Job Gouda (28 febr.), KW. 87, KW 153, SCH. 171, SCH. 117 (2 maart), Curaqao, Claesje, Dirkje, KW. 99, KW. 81 (3 maart), Polderman, KW. 135 en VL. 74 (4 maart). Groot anker Vannacht omstreeks half vijf is de UK. 66 de IJmuidense haven met slagzij bin nengelopen. Dit kwam omdat het schip een zeer zwaar anker had overgenomen van de UK. 11. Laatstgenoemde scheepje viste het anker, dat vermoedelijk verscheidene honderden jaren oud is. op. Het gevaarte werd met behulp van een kraan van boord gehaald. En op zee Het weer om de Noord was vrijdag iets beter geworden. De trawlers gaven dag vangsten door van gemiddeld 80 tot 120 manden haring, koolvis en schelvis. De NEW YORK Het koersniveau bereikte nieuwe record hoogten bij actieve handel. Het beurseinde was al nabij toen er een sterke toeneming in de vraag ontstond die verscheidene fondsen 6 dollar of meer omhoog stuwde. De meeste grote groepen hadden hieraan deel. Het industriegemiddelde kwam van 613,75 op 614,69; dat voor spoorwegen van 164.18 op 164,25 en dat voor openbare nuts bedrijven van 93,88 op 94,28. De aandelen- omzet nam toe van 4.690.000 tot 4.880.000. Van de 1248 verhandelde fondsen sloten er 540 hoger en 475 lager. De beurs reageerde op goed economisch nieuws. Thiokol steeg meer dan 6 dollar in de chemiesector, Vick Chemical ongeveer 9 dollar in de farma ceutische sector. Winsten van 1, 3 en 4 dol lar waren talrijk. Vooral de verwachtingen inzake toenemende spoorwegactiviteit sti muleerde de beurs, evenals de produktie van de elektronische industrie. R.C.A. was willig, plus 4 dollar op hoogste dagwaarde. Goodyear trok de aandacht in de banden- groep. De auto's waren eerder flauw door produktie.verlagingen. De daling van Ford stond in verband met het besluit van de Ford Foundation (zie pag. 2). De olies waren verdeeld. Texas Co. steeg meer dan een dollar. 'Richfield sloot lager, na enige tijd plus 2 dollar te hebben genoteerd. (UPI). AMSTERDAM De verkiezingsresultaten waren niet van invloed op de kocrsvorming van de aan delen. De handel droeg, voor de laatste beursdag van deze week, een kalm karak ter. De dollar-obligaties K.L.M. werden weer vlot in een open hoek verhandel! De vraag naar dene papieren domineerde met als gevolg, dat hogere prijzen moes ter, worden betaald. Gehandeld werd op ongeveer 11.414, tegen donderdag ongeveer 112 Aandelen K.L.M., die in New York vast in de markt lagen, werden ongeveer drie gulden hoger op 130.geadviseerd. Ook de overige internationale waarden vertoonden een vaste tendentie. Aandelen Philips maakten hierop echter een uitzon dering: De aandelen lagen gedrukt in de markt en verloren op 532 ongeveer zeven punten. De laagste koers van de morgen uren bedroeg 52454. Er gaan ter beurze geruchten, dat het Philipsconcern het restant converteerbare obligaties op korte termijn aflosbaar zal stellen. Dit zou, aldus de beurs, een druk op de koers van de aandelen Philips kunnen hebben. Hier mede werd reeds rekening gehouden. Uni lever zette de koersstijging verder voort en was op 41754 ongeveer 4 punten hoger dan de vorige dag. AKU was vast op 27354, plus 2. Kon Olie liep op van 164.90 tot 165,40 en was ongeveer een gulden hoger. In de scheepvaarthoek was het zeer rus tig. De koersen bewogen zich op het slot- niveau van de vorige dag. Van de cultures was Deli in reactie. Deze maatschappij bezit reeds 72 percent van de aandelen Oostkust en is voornemens op de overige aandelen een bod te doen. In verband hier mede werden aandelen Oostkust, donder dag 120, gisteren niet genoteerd. Senembah brokkelde wederom een paar punten af. HVA en Amsterdam Rubber waren ge makkelijk; staatsfondsen prijshoudend. De aandelen Walvisvaart werden op ongeveer 110 onveranderd géadviseerd. Ter beurze werden geïntroduceerd en voor het eerst verhandeld certificaten Massey- Feiguson Ltd (Canada). Adviespiijs onge veer 600,per certificaat van 10 aan delen een zeer goede belangstelling. Certi ficaten Eurunion werden wederom hoger geadviseerd evenals aandelen Nederlands- Amerikaanse Fitting. Prolongatie 3 per cent. Golfstroom meldde een trek van 30 man den, de Beatrice een trek van 60 manden, de Post Boy eveneens een trek van 60 manden en de Vios een trek van twee pak jes (een pakje is dertig manden). De kotters en loggers van de kust vingen vrijdag aardig wat tong: 120 tot 200 kilo. Bovendien werden daarbij nog 10 tot 15 manden schol per etmaal buitgemaakt. Bij de Pitt-boei hadden de vissers ook geen klagen over de vangsten. Er werd 200 tot 250 kilo tong en 10 tot 20 manden wijting gevangen. Besommingen De besommingen van heden waren: IJM. 204 7410; KW. 140 7150; KW. 20 8250; KW. 162 10.270; KW. 16 10.625; KW. 166 2610; KW. 178 3020; KW. 31 2170; KW. 96 3450; KW. 35 800; KW. 56 f 950; KW. 94 2750; KW. 61 1910; KW. 21 2150; KW. 30 2170; KW. 77 2110; KW. 65 910; WR. 67 2680; WR. 50 3130; TX. 14 2880; IJM. 7 2610; IJM. 52 2210; IJM. 4 3610; IJM. 59 3710; IJM. 38 2550; IJM. 42 1900. Heemskerk De jaarvergadering van de afdeling Heemskerk van de vereniging „Volks onderwijs" die vrijdagavond in het han- denarbeidlokaal van de openbare lagere school werd gehouden stond wegens ziekte vtm de voorzitter, de heer Chr. Millenaar, onder leiding van de heer W. van Hiele. In zijn openingswoord deelde deze mee dat het ledental thans honderdvijfenzestig bedraagt. De stijging is te danken aan een gehouden ledenwerfactie en de mogelijk heid is ruimschoots aanwezig om dit aan tal nog groter te maken, waarvoor de heer Van Hiele de medewerking der aanwezigen vroeg. De penningmeester maakte in zijn jaar verslag melding van een batig saldo van 86,75. Mevrouw Kranendonk en de heer Van Hiele werden als bestuursleden herkozen. Wegens vertrek naar elders moest de heer C. van Wijngaarden zijn functie van sec retaris neerleggen, in zijn plaats werd ge kozen de heer C. Smit. Het bestuur werd aangevuld met de heer C. Timmerman. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling om nog dit winterseizoen een propaganda- feestavond te houden. Door bijzondere omstandigheden moet deze evenwel wor den uitgesteld tot een latere datum. De Beverwijkse gemeenteraad zal dins dag 17 maart om 20 uur in „Scheybeeck" in openbare vergadering bijeen komen. Dan komt het voorstel van B. en W. om een grond- en bouwvoorschot aan de bouwvereniging „Goed Wonen" in Bever wijk te verlenen ten behoeve van de bouw van 122 woningen en 12 autoboxen in het uitbreidingsplan Mgerestgin.. (Van onze correspondent in Parijs) Het onderzoek in het schandaal-Lacaze, cfat de Franse publieke opinie reeds een paar maanden bezig houdt, begint resul taten op te leveren. Gisteren is dr. Maurice Lacour door de rechter van instructie beschuldigd van po ging tot moord en voorlopig opgesloten in de Santé-gevangenis te Parijs. Dr. Lacour was de vertrouwensman van de schatrij ke Jean Lacaze en van zijn zuster, me vrouw Domenica Walter-Lacaze. Hij zou de ex-verzetsleider Rayon, eigenaar van een restaurant te Antibes hebben benaderd met het verzoek Jean-Pierre Guillaume, Domenica's pleegzoon, uit de weg te doen ruimen. Ook tegen Jean Lacaze is een aan klacht ingediend. Lacaze is echter nog steeds op vrije voeten omdat hij een ern stige operatie heeft ondergaan, van wel ke hij nog niet geheel is hersteld. De arrestatie van dr. Lacour werd al enige weken verwacht. Zijn huis werd door rechercheurs in het oog gehouden en zijn gangen werden nagegaan. Omdat over eenkomstig de nieuwe bepalingen van het Franse wetboek van strafrecht noch de politie, noch de instructie mededelingen aan de pers mag doen hadden ook de Pa- rijse dagbladen een onafgebroken „bewa king" van dr. Lacour ingesteld. Zijn ar restatie geschiedde dan ook in tegenwoor digheid van tientallen journalisten, persfo tografen en televisiecameramannen. Lacour's verdediger, mr. René Floriot, een bekende Parijse advocaat voor zaken die de wellevendheid verbiedt recht streeks als „louche" te kwalificeren, zal vandaag de voorlopige invrijheidstelling van zijn cliënt vragen. Hij heeft daarbij echter te doen met een jurisprudentie, vol gens welke poging tot moord alleen bewe zen wordt geacht wanneer er een begin van uitvoering aan de plannen was gege ven. Rayon, die met mogelijke handlan gers de moord moest bedrijven, heeft zijn slachtoffer echter meteen gewaarschuwd en in veiligheid gebracht. Over het al of niet aanwezig zijn van een begin van uit voering zullen de juristen nog wel heftig redetwisten. De grootste collectie iiiiüii Marktplein overweldigende collectie! WAGENWEG 86 leeg te aanvaarden Woon- Winkelhuis, De Lumeijstraat. Nieuw perceel Lindenstraat, Uranusstraat, Spieghellaan. Vrijstaande Villa m. garage, v. d. Vondellaan, vrijstaande villa m. garage, Velserduin- weg. Herenhuis met grote garage. Bungalow Santpoort. Draag de verkoop van Uw leegkomende percelen op aan Makelaar C. VISSER Hzn., Maasstraat 1, Telef. 4830 NEW YORK (UPI) De Beheerschaps- raad van de UNO heeft donderdagavond met 56 tegen 9 stemmen, bij 16 onthoudin gen, een door twaalf mogendheden inge diende resolutie aangenomen, strekkende tot beëindiging van het beheerschap der UNO over Frans Kameroen per 1 januari 1960, wanneer dit gebied onafhankelijk heid verkrijgt, en strekkende tot opne ming van het gebied in de UNO op die datum. Eerst verwierp de Beheerschaps- commissie drie amendementen, welke door acht Afrikaanse staten waren voor gesteld. Het belangrijkste was een aanbeveling, dat vóórdat onafhankelijkheid wordt ver leend, verkiezingen onder toezicht der UNO worden gehouden in Frans Kame roen. Dit voorstel werd verworpen met 46 tegen 28 stemmen, bij zeven onthoudin gen. Het voorstel was ingediend door Gha na, Guinea, Liberia, Libië, Marokko, Soe dan, Tunesië en de Verenigde Arabische Republiek. Zij betwijfelden het represen tatieve karakter van het bestaande par lement van Kameroen. In een ander amendement, dat verwor pen werd, werd nota genomen van ver klaringen van vertegenwoordigers van Frans Kameroen, dat spoedige verkiezin gen nodig zijn en het derde amendement dat verworpen werd, betrof een aanbeve ling een decreet óp te heffen, dat zekere politieke partijen in Frans Kameroen ver biedt. In een van de voornaamste bepalingen van de aangenomen resolutie wordt het vertrouwen uitgesproken, dat verkiezin gen voor een nieuw parlement zo spoedig mogelijk gehouden worden, nadat onaf hankelijkheid is verleend en wordt voor gesteld Frans Kameroen toe te laten tot de UNO zodra dat gebied onafhankelijk is geworden. Frans Kameroen heeft sedert 13 decem ber 1946 onder Beheerschap van de UNO gestaan, met Frankrijk als de besturen de mogendheid. Het was vroeger Duits ge bied, dat na de eerste wereldoorlog door de Volkenbond in mandaat was gegeven aan Frankrijk. Wèl In Brits Kameroen NEW YORK (AFP) De Beheer- schapscommissie van de UNO heeft be sloten, dat in het noordelijk en zuidelijk deel van Brits-Kameroen afzonderlijke volksstemmingen zullen worden gehouden om kennis te nemen van de wensen van de inwoners met betrekking tot hun toe komst. Deze volksstemmingen zullen worden georganiseerd door de besturende mo gendheden in overleg en onder toezicht van een commissie der UNO. DJAKARTA (UPI) De stafchef van het Indonesische leger, generaal-majoor Na sution heeft een beroep op de rebellen ge daan de wapens neer te leggen. Nasution sprak tot het garnizoen van Makassar, Zuid-Celebes. Hij legde er de nadruk op, dat de Indonesische regering geen com promis wil met de opstandelingen. Maar enkele groepen kwamen in opstand omdat zij herstel van de grondwet van 1945 wil len. De regering keert thans terug naar de geest van deze oorspronkelijke grond wet, en hiermede is voor deze groepen de oorzaak van de strijd weggevallen. Herstel van de grondwet van 1945 zal gro ter politieke stabiliteit tot gevolg hebben, omdat de belangen der gewesten beter worden gewaarborgd, aldus Nasution... SINGAPORE (Reuter) Een woord voerder van het Indonesische consulaat in Singapore heeft donderdag tegengespro ken, dat er gevaar bestaat voor een aan val door opstandelingen op Menado. Hij verklaarde, dat begin maart in Noord-Celebes de regeringstroepen zwa re gevechten hebben geleverd tegen de opstandelingen, maar dat de strijd thans voorbij was. „Menado is geen moment door de opstandelingen bedreigd", zeide hij. Ook was geen enkele andere plaats in handen der opstandelingen gevallen. „Ondanks het feit, dat de opstandelin gen materiële steun uit het buitenland krijgen kon het Indonesische nationale le ger de toestand meester blijven, dankzij de samenwerking van de bevolking en zijn mogelijkheid om snel toe te slaan. DJAKARTA (UPI) Luitenant-kolonel Jonosewojo, plaatsvervangend stafchef van het leger, heeft de berichten ontkend over samenwerking tussen de Permesta- rebellen en de Daroel Islam. „Het is voor Permesta-rebellen onmo gelijk in Zuid-Celebes te infiltreren. Zij zullen worden vernietigd door de Darul Islam-troepen van Kahar Muzakar", al dus Jonosewojo en hij voegde hier aan toe dat de berichten een deel uitmaken van de zenuwenoorlog, die door de rebel len ontketend is. „Er zijn ideologische en regionale verschillen tussen Permesta en Darul Islam". BOKSEN. De Nederlandse middenge- wicht Hennie van Berkum heeft tijdens internationale bokswedstrijden in Berlijn voor 4000 toeschouwers een „onbeslist" be reikt tegen de Duitser Langhammer. 1 KOPENHAGEN, (Ritzau) Om be hoorlijke vrachtprijzen te kunnen bedin gen en het opleggen van schepen op grote schaal te vermijden hebben de organisa ties van de kustvaart van Noorwegen, Zwe den en Denemarken in een heden gehouden bijeenkomst van de Baltic and Internatio nal Maritime Conference, besloten de ta rieven en voorwaarden voor de Europese vaart te aanvaarden, die zijn uitgewerkt door het Koninklijk Zeemanscollege „De Groninger Eendracht", „Bond van werk gevers in de kustvaart" te Rotterdam en hét Verbond van Duitse kustvaartrede rijen te Hamburg-Altona. In deze bijeenkomst werd voorts vecn „Eutra"comité apgericht, dat toezicht zal houden op de uitvoering van het plan. STOCKHOLM (UPI) Premier Kroesj tsjev heeft „met dankbaarheid" een uit nodiging van de Zweedse regering aan vaard, om een bezoek aan Zweden te bren gen, zo heeft het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt. Het bezoek zal plaats hebben medio-augustus dit jaar. De juiste datum, de duur van het bezoek en het program moeten nog gere geld worden. In Oslo en Kopenhagen is inmiddels be kend gemaakt, dat Kroesjtsjev in augustus ook bezoeken zal brengen aan Noorwegen en Denemarken. Het eerste land, dat hij op zijn Scandinavische tournee zal bezoe ken, zal vermoedelijk Denemarken zijn. LEOPOLDSTAD (Belga) De voorzit ter van de yerboden Kongolese organisatie Abako, Kasavoeboe, en twee andere leiders van deze organisatie, Kanza en Nzeza, zijn op vrije voeten gesteld en aan boord ge gaan van een vliegtuig dat van Leopold- stad naar Brussel is vertrokken. Dit toe stel vertrok enige uren nadat van de Bel gische minister voor Kongo, Van Hemel- rijck, was opgestegen. De drie Afrikaanse nationalisten gaan „met wederzijdse in stemming" naar Brussel, aldus is officieel te Leopoldstad bekendgemaakt. Het be sluit tot invrijheidstelling is genomen om dat voortzetting van de voorlopige hechte nis niet langer noodzakelijk is voor het verder onderzoek in hun zaak. Kasavoeboe, Kanza en Nzeza waren te zamen met een twintigtal andere Afri kanen gearresteerd na de bloedige onlusten in Leopoldstad op 4 januari. Aalsdijk, 13 100 m. w. Algiers n. Tripoli. Aardijk, 14 te Belawan. Acila, 13 v. Curasao n. Oran. Agamemnon, 14 te Amsterdam. Aicor, 14 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alkaid, pass. 13 Ouessant n. Las Paljnas. nlphacca, 14 te New York. Amerskerk, 13 v. Amsterdam n. Lissabon. Ampenan. 13 530 m. o.z.o. Colombo n. AUeppey. Amstclkroon. 13 324 m. n.w. Minico.v n. V'patnam. Amstelland, 13 v. Santos n. Montevideo. Annenkerk, 13 v. Bremen n. Hamburg. Antonia. 13 v. Telok Anson n. Pladju. Ariadne 13 v. Rotterdam n. Amsterdam. Arkeldijk. 13 205 m. w. Kp. Vincent n. Halifax. Asmidiske, 13 35 m. z.o. Beachyhead n. H. Roads. Astrid Naess, 14 te Baltimore. Attis. 13 85 m. n.n.w. Georgetown n. Georgetown. Baarn, 13 te Antwerpen. Bali, 13 15 m. z. Berfënga. n. Amsterdam. Banda. 14 v. Tandjong Priok n. Bangkok. Batu, 14 te Singapore. Bengalen. 13 te Seattle. Bennekom, 13 v. Maracaibo n. Puynta Cardon. Boskoop. 13 280 m. n.w. Finisterre n. La Guaira. Caltex Delft. 13 60 m. o.n.o. Casauets n. Pt. Said. Calt. Eindhov., 13 115 m. w.z.w. Kreta n. Pt. Said. Caltex Nederland 13 340 m. z.w. Wake n. Manilla. Caltex Pernis. 14 te Bahrein. Calt. Rotterdam, 13 158 m. n.n.o. Finist. n. Sldon. Caltex Utrecht, 14 v. Bahrein n. Lor. Marques. Csmitia. 13 510 m. z.w. Finisterer n. Rotterdam. Ca.samance, 13 v. Guinchor n. Dakar. Castor. 13 v. Tampa n. Rotterdam. Ceronia. 15 te Geelong verwacht. Charis. 13 245 m. n.w. Finisterre n. Pto. Cabello. Cities Service Valley Forge, pass. 13 Kuria Muria naar Mena. Coolsingci, 13 420 m. z.w. Bermuda n. Ph.delphia. Delft. 13 360 m. z.w. Flores n. Curasao De Eerens, 14 te Karachi. Eenhoorn, 13 te Antwerpen. Ena, 14 in Panamakanaal Eos, 13 60 m. w. Cadiz n. Algiers. Esso Nederland. 13 60 mi n o. Bougie n. Fawley. Etrema. pass. 13 Kreta n. Berre. Giessenkerk, pass. 13 Sabang n. Aden;. HectóVr 13n20 h). n'.rnó. Db'VéiFn. Lissabon.'1 Heelsum. 13 1000 m. o. Bermuda n. Mermuda. Heemskerk. 13 250 m. z. Pusan n. Hsingkiang. Helder, 14 v. R'dam n. Hamburg (wordt gesleept). Helena, 14 te Amsterdam. Hestia, 13 85 m. z.w. Landsend n. Emden. Hilversum, pass. 13 Malta n. Antwerpen. Hoogkerk, 13 120 m. z.w. Kreta n. Port Said. Hydra, pass. 13 Azoren n. San Juan. Joseph Frering, 13 v. IJ muiden n. Monrovia. Kaap Hoorn, 14 te Mena. Kabylia, 13 te Invergordon. Karachi. 13 265 m. z.w. Genua n. Genua. Karsik, 13 v. Singapore n. Hongkong. Katelysia, 13 250 m. z. Rio de Janeiro n. B. Aires. Kerkedijk, pass. 13 Scillys n. Antwerpen. Khasiella, 13 90 m. n. Ouessant n. Amsterdam. Kioosterdijk, 13 v. Rotterdam n. Hamburg. Koningswaard, pass. 13 Kp. De Goede Hoop naar Lorenzo Marques. Kosicia, 13 v. Rotterdam n. Gothenburg. Kreeft, 13 te Rotterdam. Kryptos. 13 125 m. w. Ambon n. Miri. Larenberg, 13 v. Lome n. Warri. Laurenskerk, 14 v. Port Said n. Genua. Leiderkerk, 13 v. Karachi n. Dubai. Lekkerkerk. 13 100 m. o. Algiers n. Port Said. Lelykerk, 13 v. Bahrein n. Rastanura. Lemaire, 14 te Dar Es Salaam. Leopoldskerk, 13 300 m. n.o. Aden n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 13 70 m. z.w. Wight n. Antw. Limburg, 13 400 m. n.o. St. Helena n. Kaapstad. Loenerkcrls, 13 te Bandar Shapur. Lombok. 13 v. Port Said n. Lissabon. Louis Lantz, 13 50 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Maasland, 14 te Amsterdam. Maaslloyd, 13 te Bangkok. Mataram, 13 New York n. Iskenderun Maureen. 13 180 m. n.w. K. Finisterre n. Ba.vonne. Modjokerto, 13 610 m. n.w. Minicoy n. Belawan. Moordrecht. 13 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Naess Commander, 13 te Fawley. Naess Lion, 13 100 m. w. Algiers n. Houston. Noordwijk, 13 50 m. w.z.w. Casquets n. IJmuiden. Oberon, 13 v. New Orleans h. La Giiaira. Oostkerk, pass. 13 Lissabon n. Genua. Oranje Nassau, 13 v. Southampton n. Barbados. Oranjestad, 14 te Point a Pitre. Orestes. 13 225 m. n.o. Flores n. Bridgetown. Orion. 13 v. Rotterdam n. Aiexandrië. Ossendrecht, pass. 13 Startpoint n. Antwerpen. Ouwerkerk, 13 te Port Elisabeth. Papendrecht, 13 dw. Kp. De Fer, 16 te Wismar. Pendrecht, 13 dw. Algiers n. Napels. Peperkust, 13 60 m. o. Kp. Palmas n. Lagos. Perna, 13 te Abadan. Polydorus. 13 dw. Algiers n. Rotterdam. Prins Alexander, 13 v. Haifa n. Antwerpen. Pr. Frederik Willem, pass. 13 Guernsey n. R'dam. Prins Johan Willem Friso, 13 50 m. z.o. Kaap St. Vincent naar Rotterdam. Prins der Nederlanden. 14 te Aruba. Pr. will. v. Or.. 13 365 m. w. Scillys n. Le Havre. Prins Willem II, 13 440 m. n.w. Azoren n. Halifax. Pygmalion, 13 v. Amsterdam n. Ciudad Trujillo. Radja, pass. 13 Azoren n. Genua. Rempang, 13 v. Genua n. Livorno. Ridderkerk, pass. 13 Daedalus n. Suez. Rijnkerk, 14 te Genua. Rotti, 14 v. Napels n. Iskenderun. Salatiga. 13 150 m. w. Straat Abadan n. Calcutta. Saniarinda, 13 80 m. o. Kp. Hatleras n. Cristobal. Sarangan. 15 te Beira verwacht. Schelpwijk, 13 130 m. z.o. Colombo n. Singapore. Scherpcndrecbt. pass. 13 Santa Martha n. Napels. Siberoet, 14 te Bangkok. Sloterdijk, 13 400 m. z.w. Ierland n. New York. Soestdijk, 13 160 m. z.o. Sable eil. n. New York. Stad Amsterdam, 14 te Santa Cruz. Stad Arnhem, 13 v. Vlaardingen n. Pepel. Stad Gouda, 13 370 m. w.z.w. L'end n. Hamburg. Stad Haarlem. 13 135 m. w. Lissabon n. IJmuiden. Stad Delft, 13 ten anker Mersey Bay n. Liverpool. Stad Leiden, 13 tc Marseille. Stad Rotterdam, 15 te Freetown verwacht. Stad Schiedam, 13 40 m. n.n.w. Standtlandet naar Narvik. Stad Utrecht, 13 390 m. o. Kp. Race n. New York. Stanvac Talangakar, 13 te Sungeigerong. Stanv. Talangakar. 11 te Sungeigerong v. Buatan. Stentor, 13 v. Paramaribo n. Antwerpen. Steven, 14 te Londen. Straat Banka. 13 v. Penang n. Bombay Straat Lombok, 15 te Kaapstad verwacht. Straat Madura, 14 te Port Louis. Straat Mozambique. 14 te Vitoria. Sumatra, 13 v. Genua n. Bercelona. Sunetta, 13 v. Abadan n. Lorenco Marques. Tabian, 13 nog te Djeddah v. Suez. Tahama, 13 v, Antwerpen n. Port Said. Tamo. 13 v. Rosario n. Buenos Aires. Tegelberg, 14 te Kobe. Ternate, 15 te Colombo verwacht. Teucer, 12 v. Houston n. Lake Charles. Thelidomus, 13 te Curacao v. Cabimas. Tiberius, 13 v. Belize n. Kingston. Trompenberg, 14 te Suez. Van Noort. 13 v. Auckland n. Wellington. Van Waerwijck, 13 te Tsingtao. Vivipara, 13 100 m. o. Portland n. Portland. Vlist, 13 480 m. o.z.o. Kp. Race n. Hampt. Roads. Waterland, 13 85 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Waterman, 13 92 m. w.n.w. Djedda n. Aden. Westertoren, 13 v. Curasao n. Punta Cardon. Willemstad, 14 te Plymouth v. Madeira. Wilmarsnm, 13 18Q m. n.n.o. Bermuda n. Le Havre. Woénsdrecht, 13 v. Puerto La Cruz n. Manaus. Wonorato, 13 v. Madras n. Chittagong. IJssel. pas. 13 Kp. Bon n. Piraeus. Zeeland. 13 ten anker Kohsiehang. Zuiderkerk, 13 350 m. w. Fremantle n. Aden. Zuiderkruis, 14 te Suez. linnaeusstraat 145-147 IJmuiden Telefoon 8019-7200 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde, lijkheid aanvaarden. De Administratie IJMUIDERSTRAATWEG 62 Telefoon 4247 IJmuiden Naar boven - na een lange, lange dag. Naar boven waar de vermoeidheid wijkt. De laatste stappen vóór de nachtrust komt. De eerste (en de belangrijkste!) stap naar uw nacht rust doet u bij de keus van uw matras. Want wat mag u verlangen van uw matras? Dat hij u jaar-na-jaar draagt in volmaakt slaapcomfortmet blijvende veerkracht. Een matras dus die niet moe wordt. Dan is de keus niet moeilijk. Want er is Epeda! Epeda-matrassen zijn gemaakt voor ver kwikkende nachtrust. Voor een dutje is alles goed - maar wie slapen wil heeft Epeda nodig. Epeda-matrassen (met blijvende veerkracht) zijn er reeds vanaf f 74.50 Voor de moderne slaapkamer: Epeda Litesse! De nieuwe ondermatras met ivoimaakt slaapcomfort en moderne vormgeving! Twee mogelijkheden bij Epeda Litesse: zonder pootjes als onder matras in bed onder uw Epeda met pootjes als zelfstandig element met jdaarop uw Epeda. De ideale combi-: 'natie van goed liggen en goed slapen! Epeda: Litesse reeds vanaf f 86.50 WAGEMANS VAN TUINEN NV PABRIK ANTE VAN ARTIFORT MEUBELEN EN EPEDA MATRASSEN 1 J

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10