Popeyus leed onverwachte nederlaag tegen Domingo STOPHOEST Haarlem-A.G.0.V.V. Spannende nummers bij de opening van zomerseizoen Na veel geharrewar won Flamingo's (voorlopig) met 44-43 van Thor WÊ^M^ÊÊÊÊÊMÊÊ^UKÊÊÊÊKM De opstellingen Kansloos na nederlaag tegen Vingerhoedt ES n ZATERDAG 14 MAART 1959 9 EUROPEES KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN 2 uur Haarlem 2- Volewijckers 2 12 uur Nederlandse damesploeg verloor eerste match Om de ijshockey titels Japanse ploeg komt waarschijnlijk niet Matthews (tijdelijk) naar Zuid-Afrika? Mei Charles naar „Spurs"? Wielrennen Michel van Aerde won de voorlaatste etappe met PHILIPS douchecelverwarming Keorsen ïn Aftnisar Het Duitse hockeyteam tegen Nederland Honkbal NederlandBelgië in Eindhoven Een Duitse voetbalploeg naar de Spelen Be basketbalcompetitie Veel rumoer in het Krelagehuis Herman Popeyus werd vrijdag door twee nederlagen practisch uitgeschakeld voor de Europese titel driebanden. Er is voor hem nog slechts een heel klein kansje, maar dan zouden er tijdens het komende weekeinde wel zeer merkwaardige dingen moeten ge schieden. Vingerhoedt bijvoorbeeld, zou tenminste twee partijen moeten verliezen en dat alleen al moet, gezien de groeiende vorm van de Belg, als zeer onwaarschijn lijk worden beschouwd. Popeyus leed vrijdagmiddag in het toer nooi om het Europees kampioenschap drie banden zijn eerste, onverwachte nederlaag tegen Domingo, die buitengewoon sterk speelde en bovendien het geluk op zijn hand had. Want weliswaar had Popeyus na 22 beurten een achterstand van negen punten (1625), maar die was niet onover komelijk. Toen scoorde Domingo echter in zijn volgende beurt dank zij twee kïots- ballen bij de 2de en 10de carambole een serie van elf. Het begon er heel donker voor Popeyus uit te zien, doch nog gaf de Barendregter het niet op, vooral omdat Do mingo na de 29ste beurt met een inzinking te kampen kreeg. Popeyus maakte toen talrijke kleine series, waardoor hij snel inliep (3844 en 43 beurten). Voor de Span jaard kwam tenslotte de redding net op tijd met twee series van 4 en enkele losse caramboles, terwijl Popeyus daarentegen acht poedels maakte. In de 62ste beurt be ëindigde Domingo de partij: 4760. Hennie de Ruyter haalde de plotseling uitstekend spelende Blanc in de 34ste beurt pas in (2829) en liep vervolgens uit tot een 3138 voorsprong. Behalve Vinger hoedt in de eerste partij heeft niemand echter tegen Blanc voluit kunnen spelen. Ook De Ruyter kon dat niet. Want net toen het hem goed leek te gaan kreeg hij het eveneens te kwaad met de door het trage tempo van de Zwitser getergde ze nuwen. En terwijl De Ruyter „stil" bleef staan, kwam Blanc, die onder alle critiek op zijn speltempo koud blijft, terug. Na 56 beurten had hij De Ruyter ingehaald (4040). Het ging toen om punten. De Ruyter maakte tenslotte met een vinnig eind- sprintje net op tijd de partij uit, want hij had zelfs weer achter gestaan (5755). In de 88ste beurt kwam definitief het slot. Vingerhoedt nam tegen Scherz revanche voor de nederlaag, die hem een jaar gele den de titel kostte. Hij versloeg de nog altijd teleurstellende Oostenrijker in 62 beurten (6045), terwijl Siguret tot de kanshebbers bleef behoren door in 60 beurten van Soegard te winnen (6039). Vingerhoedt was juist vrijdagavond tegen Popeyus in een fantastische vorm. In de vorige partijen had het de Antwerpe naar aan de mathematische zekerheid., waarmee hij reeds zovele titels heeft be haald, ontbroken. Nu was die zekerheid er weer. Popeyüs''werd er het slachtoffer van. Tot en met de 16de beurt kon de Neder lander de Belg nog góed volgen (17-17), maar toen „brak" er iets in hem: een reeks van 14 poedels gaf Vingerhoedt de ge legenheid een beslissende voorsprong te nemen (36-19 na 32. beurten). Het herstel van Popeyus kwam te laat. In de volgende 9 beurten scoorde hij wel iswaar nog drie series van 5, maar Vinger hoedt liet zijn voorsprong niet meer glippen en pareerde elke aanval. Toen de Belg in de 54ste beurt met een serie van 5 de 60 vol maakte, had Popeyus juist 5 keer ge poedeld. Hij vond zelfs niet meer de kracht om de nastoot terug te slaan en miste. Er was in deze partij een incidentje ge weest. Na 40 beurten had Vingerhoedt vol gens tien meetellende journalisten 47 ca ramboles gescoord. De officiële schrijvers echter hadden slechts 45 punten genoteerd. Maar er was al eerder twijfel gerezen over de accuraatheid van deze officials. En daarom besloot arbiter Jacob Sweering de journalisten gelijk te geven. Met Vingerhoedt behoren Tiedtke, die Advertentie Het Nederlandse dames-volleybalteam is vrijdagavond met een nederlaag gestart in het vijflandentocrnooi in Leipzig. Na een goede en spannende wedstrijd verloor het met 2-3 van Joegoslavië (10-15, 15-8, 10-15, 16-14, 14-16). Oost-Duitsland won voorts met 3-2 van Hongarije (15-12, 2-15, 15-12, 11-15, 15-10). Frankrijk was in deze ronde vrij. De Nederlandse damesploeg heeft op de 500 toeschouwers een voortreffelijke indruk gemaakt. Technisch en tactisch heeft de ploeg uitstekende vorderingen gemaakt, het teamverband daarentegen was minder goed en dat besliste de strijd tegen de geroutineerde Joegoslavische dames. Tot de beste prestaties voor Nederland kwamen Riet van den Heuvel en de RVD-speelsters Gerda van Zweeden en Corrie Blijleven. Voor de finalepoule van het toernooi om wereld- en Europese ijshockeytitels 'erden vrijdagavond in Praag de ontmoe- ingen ZwedenFinland en Tsjechoslo- wakijeAmerika gespeeld. De Zweden zegevierden met 21, tussenstanden 20, 01, 00 over hun Scandinavische tegen standers, terwijl Amerika met een 42 zege op Tsjechoslowakije (tussenstanden 1—1, 30, 01) zich kandidaat stelde voor 'e bronzen medaille. Herman Popeyus tegen Blanc weer een magnifieke partij speelde met een hoogste serie van 10, Sigu ret, die na een slecht, begin titelhouder Scherz in 63 beurten versloeg, en Hennie de Ruiter, die vrijdagavond vrij was, tot de directe kanshebbers op de titel. De uitslagen waren: Soegard 39 60 5 0,650 Siguret 60 60 5 1,— Blanc 57 88 3 0,647 De Ruyter 60 88 3 0,681 Vingerhoedt 60 62 6 0,967 Scherz 45 62 4 0,725 Popeyus 47 62 6 0,758 Domingo 60 62 11 0,967 Soegard 49 79 5 0.620 Domingo 60 79 4 0,759 Scherz 52 63 6 0,825 Siguret 60 63 -5 0,952 Blanc 34 65 4 0,523 Tiedtke 60 65 10 0,923 Vingerhoedt60 54 5 1,111 Popeyus42 54 6 0,777 De stand na de derde dag is: Vingerhoedt 5 10 0,977 6 Tiedtke 5 8 0,962 10 Siguret5 8 0,910 9 De Ruyter 5 8 0,773 8 Popeyus 5 6 0,827 11 Domingo 6 6 0,813 11 Scherz 5 6 0,801 6 Soegard 6 0 0,642 5 Blanc 6 0 0,564 5 De trip van het Japanse handbalteam door Duitsland gaat zeer waarschijnlijk niet. door. Zoals men weet, wilde het Ne derlands Handbalvcrband van deze gele genheid gebruik maken de Japanners tegen een Nederlands team te doen uitkomen. Deze ontmoeting zal 4us eveneens zeer waarschijnlijk geen doorgang vinden. De Zuidafrikaanse voetbalclub Rangers heeft Blackpool verzocht zijn befaamde rechtsbuiten Stanley Matthews thans 44 jaar oud voor één seizoen af te staan als trainer-speler. De club uit Johannes burg zal in dat geval de Wizard of the game verzekeren voor maar liefst 50.000 pond sterling, dat is meer dan 500.000 gul den. De „touwtrekkerij" om Melvyn Charles, de broer van de naar Italië verkochte John, is afgelopen. Tottenham Hotspur heeft de begeerde voorhoedespeler overgenomen voor 400.000 gulden en zijn midvoor Dun- more. Mei Charles zelf is niet zo enthousiast over zijn transfer naar de „Spurs", die in de eerste divisie van de league spelen. Hij zal er met .manager Nicholson over praten, omdat een transfer nu eenmaal niet door gaat als de speler in kwestie er tegen is. ParijsN i c eR o m e De tiende en voorlaatste etappe van de wegwedstrijd ParijsNiceRome is even eens met een Belgische zege geëindigd: Michel van Aerde versloeg in de eindsprint Roger Rivière Everaert, Oelibrandt, Gerard Saint en de Italiaan Guarguaglini. Hun tijd voor de 119 km lange rit van Florence naar Sienna was 2.54.15. De overige ren ners bereikten de finish twee minuten later. De Fransman Graczyk bleef leider in de algemene rangschikking. Hij heeft 15 seconden voorsprong op Saint. Zaterdag wordt de langste etappe van de wedstrijd gereden: SiennaRome (242,4 km). Advertentie Wél P 'ï&f: Behaaglijk en veilig douchen 2 stralers van 375 W zijn ideaal. Prijs per stuk (incl. armatuur) f29.50 Vraag nadere inlichtingen bij uw installateur of egn folder bij Philips Nederland n.v. Eindhoven mm® KKSAW/S.VJW/SSMM*:--VA Advertentie \W ex\ \s \tVVer\=' Der traditie getrouw opent Alkmaar het zomerseizoen. Deze gebeurtenis is zondag in het Sportpark met een acht nummers tellende meeting, waarvan de bezetting vrii sterk uiteenloopt. Bij het internationale hoofdnummer is het aantal deelnemers meer dan genoeg, waardoor de onder de maximum belasting lopende Pretty Boy voor een dubbel zware taak komt te staan. Dank zij deze om standigheid krijgt de zeer gunstig ge plaatste Spencer Nora een uitstekende kans haar jaardebuut met een overwinning te bekronen. De flyer Sunny Williams en de bekende kortebaanster Tourterelle zijn de andere mogelijkheden in dit aantrek kelijke nummer, dat in spanning vermoe delijk nog overtroffen zal worden door de (2700 meter lange) Kaasmarkt-prijs. Hier in hebben de beide grote kanspaarden Tector en Uranie een handicap in te lopen van 60 meter, een taak, die op deze kleine baan zeer zwaar is. De concurrentie is niet van zulk een grote klasse, maar toch moe ten beide rivalen in hun onderlinge strijd geducht oppassen voor de keuze van trai- ner Kooyman, die zijn steeds omvangrijker wordende entrainement op deze baan heeft gevestigd en dus op „eigen terrein" rijdt. Zeer goed komen ook de amateurrijders voor de dag, want dit veld is zo vol dat bij grote opkomst een splitsing onvermij delijk zal zijn. De Alkmaarse chirurg dr. J. H. Nieubuurt kan hier met S.O.S. zege vieren, daar de met 20 meter belaste Sou- veraine Maire zich in de nauwe bochten niet thuis zal voelen. Voor de rappere en beter wendbare Robert Taylor geldt dit bezwaar niet. Het grote vraagteken van de koers is Tender Erebus, die zonder fouten zelfs gemakkelijk zou kunnen win nen. Dank zij de voortreffelijke weersom standigheden zijn de jonge paarden veel eerder startklaar dan in andere jaren, zo dat niet minder dan 14 drie-jarigen zon- Voor de interland-hockeywedstrijd Duits landNederland op 12 april in Essen is het Duitse elftal als volgt samengesteld: doel: Lücker (Essen); achter: Helmut Nonn (Mülheim) en I/llerich (Keulen); midden: Brenccke (Goslar), Budinger (Dusseldorp) en Ferstl (München); vóór: Wöller (Sach- senhausen), •Keiler (Berlijn), Wolfgang Nonn (Mülheim), Winters (Essen) en Ro- senbaum (München). dag reeds een kans zullen wagen. Hier onder zijn de zeer goede Xylon S en X Pluto, waarvan de eerste de voorkeur geniet. Hun posities aan de start zijn ech ter zo slecht, dat een zege twijfelachtig blijft. Xanno Hanover en Xetra zijn de andere kanspaarden. Voor Waluna Norton ligt een derde zege in het verschiet, hoewel zij het niet meer zo kalmpjes aan kan doen als bij haar vorige zegepralen. Hiervoor is haar han dicap op William Axkit en William Z te zwaar. In de Victrix-prijs zal Victor Emanuel zijn handicap evenmin kunnen inlopen, daar Vaandrig en Wybo K onder voor hen ongunstige condities al eens eerder van hem hebben gewonnen. Tenslotte blijft er voor de prognose dan nog over de Ope- nings-prijs, welke Wilna Illustra voor haar rekening kan nemen, voor Wendola, Vir tus Bond en de outsider Woutje. Zaterdag 18 april zullen in Eindhoven de honkbalteams van Nederland en België te gen elkaar uitkomen. De wedstrijd wordt gespeeld op het nieuwe terrein van de honkbalvereniging PSV, dat in het sport park De Heihoef is aangelegd. PSV heeft als eerste vereniging in Ne derland de beschikking gekregen over een Amerikaans honkbalveld met verharde loopbanen en een werpersheuvel. De voetballeiders van West- en Oost- Duitsland hebben besloten met een ge meenschappelijke ploeg deel te nemen aan het Oiympisch voetbaltoernooi in 1960 Vrijdagavond heeft de reputatie van de Nederlandse Basketbalbond in het Haar lemse Krelagehuis een geduchte knauw ge kregen. Tijdens de wedstrijd Flamingo's Thor gebeurden zo veel vreemde dingen, ontbrak er zoveel aan de organisatie, die bij een zo belangrijke wedstrijd in de hoog ste afdeling perfect had moeten zijn, dat de toeschouwers vele malen bedenkelijk met hun hoofd zullen hebben geschud. Na het fluitsignaal, dat het einde van de wedstrijd aankondigde, sprongen negen Thor-spelers als dollen in het rond. Zij hadden met 4443 gewonnen. De Fla mingo's kwamen naar de jurytafel gerend om tegen diverse onregelmatigheden te protesteren. Harde woorden vielen over en weer. Twee mensen behielden hun kalmte. Dat waren de scheidsrechters Hartman en Snijders, die het scoreformulier contro leerden. De meeste Thor-spelers waren al in de kleedkamer, toen plotseling de Fla mingo-aanhang ging juichen. Hartman vulde als einduitslag 44—43 voor Fla- VOETBAL In de competitie betaald voetbal zijn Stormvogels en Haarlem zondag de thuis spelende ploegen. Vooral de wedstrijd van de Vogels vraagt extra aandacht, omdat zij uitkomen tegen RCH. hetgeen vrijwel altijd een sfeervolle wedstrijd is geweest. Haarlem zet de strijd om het verlaten van de onderste regionen voort tegen AGOVV, dat aanzienlijk hoger is geklasseerd. VSV tenslotte heeft een verre uitwedstrijd tegen Limburgia. StormvogelsRCH kan te oordelen naar de plaatsen van beide ploegen op de ranglijst gemakkelijk door de thuisclub worden gewonnen. Maar aangezien het hier een streekontmoeting betreft en RCH de onderste plaats weer in zicht heeft, kan men toch wel spanning verwachten in een strijd, die zeer vermoedelijk toch wel door Stormvogels, dat weer een gerede kans heeft op de topplaats, gewonnen zal wor den. Haarlem is op eigen veld heel wat ster ker dan op „vreemde" terreinen en daar om ook zal AGOVV, dat binnen vrij korte tijd een zeer ruime achterstand kreeg op de leider in de afdeling, zeker geen walk over krijgen. Daarom geven wij de Haarlemmers de beste kans op de over winning. VSV gaat in Limburg tegen Limburgia een zware strijd tegemoet en zal het ver moedelijk niet kunnen bolwerken tegen de stugge en enthousiast spelende ploeg, die de vierde plaats op de ranglijst inneemt. De standen zijn op het ogenblik: le Divisie A le Divisie B Volendam 2134 Sittardia 2029 Leeuwarden 22—29 H V C 18—25 SVV 22—26 H D V S 20—25 Limburgia 22—25 G V A V 18—24 AGOVV 22—24 Stormvogels 18—23 Helmond 22—23 Heracles 2022 Eindhoven 2122 Vitesse 2021 D F C 22—22 K F C 19—19 Alkmaar 22—22 R B C 20—18 Z F C 22—21 Helmondia 21—18 VSV 21—20 Excelsior 19—17 Fortuna(Vl.) 21—18 RCH 21—16 Wageningen 2217 Rigtersbleek 2113 B V V 22—17 Volewijckers 19—12 Haarlem 2214 Roda Sport 2012 Graafschap 2214 In de tweede divisie is voor EDO geen wedstrijd vastgesteld. AM A TEURVOETBAL In de tweede klasse A van de amateur competitie moet Zandvoort op eigen veld zonder al te veel moeite van het Utrechtse Holland kunnen winnen. HBC krijgt net op eigen veld tegen Hollandia verre van gemakkelijk, maar een gelijkspel is zeker mogelijk. HFC kan er zondag voor zorgen dat haar kostbare voorsprong op HRC en Aalsmeer behouden blijft. WFC een uiterst stugge ploeg komt naar Haar lem, maar als het de Haarlemmers ernst is moeten zij toch wel gemakkelijk kunnen winnen. Schoten speelt uit tegen AFC en moet geducht op haar tellen passen. Het gelijke spel verleden week tegen HRC zal de Schotenaren het nodige vertrouwen op tenminste een gelijkspel geven. De standen zijn hier: Tweede klasse A Tweede klasse B Baarn 17 25 HFC 17 29 WA 17 21 HRC 17 27 Zandvoortm. 17 21 Aalsmeer 15 23 W. Frisia 15 20 DEM 16 17 Hollandia 17 17 OVVO 15 16 Zeeburgia 14 16 Purmerst. 17 16 VVB 17 16 Schoten 15 13 JSV 14 14 WFC 15 13 HBC 15 13 HMS 14 10 Watergr.m. 15 11 AFC 15 10 Kennemers 17 10 Hercules 14 7 Holland 15 6 TOG 16 5 In de derde klasse worden onder andere gespeeld: RapiditasNAS, CeleritasRip- perda en TYBBAlphen. In de vierde klasse worden o.m. gespeeld: FokkeETO, DIODe Eland, WaterlooBloemendaal, Onze gezellenTABA, Hoofddorpse Boys Muiderberg, TeijlingenTHB, Concordia (H)DOSR, ASCHillegom en Geel Wit— Lisse. KORFBAL Zondag komen slechls twee Haarlemse tweedeklassers in het veld; beide spelen tegen topploegen. Oosterkwartier heeft het zeer moeilijk, daar het op bezoek gaat bij de kampioenspretendent Koog Zaandijk. Haarlem ontvangt op eigen veld de kam pioenspretendent SVK. De Haarlemse twaalftallen zullen reeds met een kleine nederlaag zeer tevreden kunnen wezen. In de derde klasse krijgt Oosthoek be zoek van DVD, dat sterker zal blijken. Meer kans op succes heeft Nieuw Flora, dat als gast De Tovers uit Zeist ontvangt. In de reserve-klassen zijn nog vastge steld Haarlem 2Roda 2 (122 uur), Olympia 2O'kwartier 2 (122 uur). Voorts spelen de Aurora-reserves reeds hedenmiddag in Huizen tegen de gelijk namige vereniging. HOCKEY Vanmiddag wordt op het terrein van BMHC een wedstrijd gespeeld tuisen een BMHC-combinatie en het Nederlands Cricketelftal. Het voorlopig Nederlands hockeyelftal, het A-elftal „de Pioniers", speelt in Eindhoven tegen het zuidelijke elftal. Op dezelfde plaats speelt een ander zuidelijk elftal tegen het C-team. Het B- elftal komt in Hilversum het team van deze naam partij geven. Het competitieprogramma voor zondag belooft enige belangrijke wedstrijden, waarbij het aan spanning niet zal ont breken. In Bilthoven ontvangt de kam pioenskandidaat SCHC, het Bloemendaalse BMHC. Behaalt de thuisclub de volle winst dan is het kampioenschap een feit. Daarvoor zal echter hard moeten worden gestreden want BMHC, nog altijd in de gradatiegevaar, zal zich zeker niet ge makkelijk gewonnen geven. De andere de gradanten, HHIJC en Kampong, gaan het voordeel van eigen terrein uitspelen tegen de bezoekende clubs Delftse Studenten en TOGO. BDHC moet op bezoek bij Kieviten op passen en zich niet andermaal de winst punten laten ontnemen, welke mogelijk heid in Wassenaar stellig niet denkbeel dig is. Alliance behoort uit tegen Groen Geel te kunnen winnen, maar men is er nooit zeker van met welke felheid en enthousiasme dit elftal op de onderste plaats zal proberen Alliance niet die winst te geven. De plaatselijke overgangsklassers Allian ce en BMHC 2 gaan op bezoek bij Hilver sum 2 en bij Victoria in Rotterdam. Ge zien de goede resultaten in de laatste we ken achten wij de plaatselijke teams zeker niet kansloos, al wordt het behalen van winstpunten geen gemakkelijke opgave. Van de wedstrijden in de promotieklasse afdelingen willen wij wijzen op de heren- wedstrijd, die om twee uur op „Duintjes- veld" wordt gespeeld tussen Zandvoort en Strawberries. WATERPOLO In de waterpolo wedstrijden, die van avond aanvang acht uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem worden gespeeld zijn vijf zeventallen van DWT betrokken. De reserves van DWR komen op bezoek bij DWT 3 waarna de reserves van NVA de strijd aanbinden met DWR 3. De dames wedstrijd DWT 1DWT 2 onderbreekt de serie herenwedstrijden, waarna het pro gramma wordt voortgezet met de ontmoe ting HPC 2—DWT 2. Tenslotte zal in de laatste wedstrijd het eerste herenteam van DWT alles inzetten om ook VZV te ver slaan. TAFELTENNIS Dit weekeinde wint Togido de Haar lemse derby met flinke cijfers van GTTC. DHC is voorts kansloos tegen Maccabi en HBC zien we nog niet winnen van Tref fers. TYBBRapidity wordt een interes sante derby. In de eerste helft van de competitie won Rapidity met 73, maar als de Beverwijkers het opnieuw met in vallers moeten doen, zal TYBB zeker winnen. In de eerste klasse wint Togido 2 van HBC 3 en TOG 2 van Togido 3. Hotac krijgt in TOG een moeilijke tegenstander en GTTC 2HBC 2 zal wel gelijk op gaan. WinfriedJohez wordt een belangrijke wedstrijd. In de eerste helft werd gelijk gespeeld, maar nu Winfried versterkt is met Duineveld geven we dit team de beste kans. HANDBAL In het Van der Aart-sportpark in Haar lem-Noord vraagt zondag om drie uur het treffen tussen de herenploegen van Concor_ dia en IJmond de aandacht. De Concordia- nen in degradatiegevaar zullen uiteraard alles in het werk stellen om de begeerde punten te bemachtigen, maar zullen stuiten op het enthousiasme van de bezoekers,, die door een zege geen zorgen meer kennen. De dames van de roodwitten spelen vooraf tegen Kruisster. Op het terras aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haarlem ontvangt Rapiditas het Utrechtse UD, dat als pretendent voor de titel meer belang bij een zege heeft dan de zwartwitten. Aanvang half elf. De eei-ste-divisieclubs uit het betaal de voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateur tweedeklassers zijn voor hun wedstrijden van zondag als volgt samengesteld: Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en Freriks; Janssen, Snoeks en Tol; Groot sr., De Boer, Janssen, Groot jr. en Brom. Haarlem: Snijders; Oepkes en Beren- dregt; Boom, Sybrandi en Schilp- zand; Dekker, Degenaar, Groeneveld, De Graaf en Brokx. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, v. d. Lippe, Biesbrouck en Henke. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Merents, Spaans en Uniken; Kramer, Vendel, Dolder, Brederveld en Van der Heyden. Amateurs DEM: Aardenburg; Spanjaard en A. Bakker; Goderie, Pirovano en Nies ten; Van Lieshout, J. Bakker, Star- mans, Zonjee en Schelvis. Schoten: Kessens; Van Veen en Ho- gendijk; Dinkelberg. Geurts en Kop pen; Brusse, Otte, Kollaard, N.N. en Warmerdam. Zandvoortmeeuwen: Van Koningsbrug- gen; A. Stokman en Oosterbaan; Slobbelaar, Keur en Water; Castien, Koning, Visser, Keesman en Halder- man. HFC: Van der Lee; Dekker en Hein Winter; Molenaar, Molijn en Wijk huizen; Hans Winter, Bouwman, Jansen, De Nijs en Engelenberg. Zandvoortmeeuwen gaat op bezoek bij leider Attila en kan alleen door een zege een vinger in de pap houden. HOC dient op eigen veld van Achilles te winnen om een mogelijkheid voor ontsnapping aan degra datie open te houden. De wedstrijd begint om tien voor elf. Ook de Concordia-reser- ves verkeren in een precaire situatie en zullen alles geven om van „Laren" met de volle winst terug te keren. In het Noordersportpark zal De Blinkert. om twee uur met een ruime zege op THB het kampioenschap van de afdeling Haar lem behalen. Om kwart voor tien speelt IJmond 2 tegen de Adelborsten. De damesploeg van De Blinkert zal om twaalf uur geen moeite hebben met HBC, maar in de overige duels in de eerste klasse zal strijd en spanning de boventoon voeren. Concordia ontvangt in Hillegom HOC, Ra piditas ontmoet om twee uur TYBB en Full Speed komt in Zandvoort om twaalf uur tegen de Meeuwen in het veld. BOKSEN. De Fransman Alphonse Halimi, wereldkampioen in het bantam- gewicht, heeft in Rome op punten gewon nen van de Spanjaard Jose Luis Martinez. Het gevecht ging over 10 ronden, de titel van Halimi stond niet op het spel. mingo's in op het scorebord. Waarop Thor natuurlijk ging protesteren. En dit alles na een keihard gevecht, waarin, wonderlijk genoeg slechts een speler een blessure op liep. Nog ruim een uur spraken beide par tijen over protesten en als resultaat konden wij uiteindelijk vernemen: Flamingo's Thor 4443 (o.p.v. Thor). De leiding van deze wedstrijd was in handen van de heren Hartman en Snijders. Dit was de eerste fout die de NBB maakte. Een wedstrijd, waarin twee ploegen, die in direct degradatiegevaar verkeren, tegen elkaar uitkomen, eist ten minste één top- scheidsrechter, temeer daar Thor en Fla mingo's nogal hard spelen. Tot overmaat van ramp nu stuurde de scheidsrechters- commissie Snijders naar Haarlem, een scheidsrechter, die al meerdere malen in moeilijkheden is geweest. Een bijkomstig heid is, dat Snijders lid is v.an Fortuna, de ploeg, die op het ogenblik met twee punten achterstand op Flamingo's de laatste plaats bezet in de afdeling B van de landelijke competitie. Snijders had dus wel een bijzonder zware taak, maar hij heeft werkelijk een compliment verdiend. Hij leidde strikt neu traal. Dat zijn beslissingen niet altijd in overeenstemming waren met de spelregels, wist men reeds in het Krelagehuis. Dit had natuurlijk weer zijn invloed op de stem ming in het veld. die van het begin tot het eind gespannend was en dat blijft te be treuren. De afdeling Haarlem van de NBB maakte ook een fout. Het bood haar publiek niet die service, die bij basketbal, met haar zich snel wijzigende scores, gewenst is: het scorebord bleef de gehele wedstrijd blank. Het gevolg was, dat tegen het einde van de wedstrijd, toen de strijd bijzonder span nend werd. velen naar de jurytafel liepen om naar de stand te informeren. Deze drukte maakte de scorer zo ner veus. dat hj.i zich zeven seconden voor tijd vergiste en dat had chaotische gevolgen. Ook de timer raakte de kluts kwijt en hij beëindigde de wedstrijd on foutieve wijze, wat de chaos verder in de hand werkte. Hoofdwond De wedstrijd zelf was hard. Reeds na vier minuten lag er een speler op de grond, die met een flinke hoofdwond naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Daarna bleven beide ploegen fors snelen, maar blessures bleven verder uit. Het spelpeil was zeer laag en alleen Lagerwey bewees zijn klasse. De spanning vergoedde echter veel. Via 65 en 1413 kwam de rust met een 2116 voorsprong voor de Haarlemmers. Direct na rust nam Thor het initiatief en vooral Schouwenburg werkte mee aan een 2621 voorsprong. Lagerwey bracht, in samenwerking met v. d. Gevel. Flamingo vlak voor tijd weer naast Thor (4242). Tweeëntwintig seconden voor tijd kreeg Lagerwey twee strafworpen te nemen. Door allerlei trucjes probeerden de Am sterdammers hem uit concentratie te brengen. De eerste strafworp schoot La gerwey in (4342), de tweede mocht hij niet meer nemen, omdat hij volgens de scheidsrechters te lang wachtte. Dat onder tussen de Amsterdamse coach en enkele van zijn reserves zich in het speelveld be vonden werd r.iet opgemerkt. Zeven seconden moesten er nog gespeeld worden, toen Schouwenburg twee straf worpen voor Thor mocht nemen. Hij be nutte er een en de stand was weer gelijk (43-43). Een seconde voor het einde beging Van Wijk (Flamingo's) een overtreding tegen Schouwenburg. Beide spelers hadden hetzelfde rugnummer en door de drukte en de spanning rond zijn tafel, schreef de scorer het punt, dat Schouwenburg scoor de in die strafworp, op naam van Van Wijk. Dit was de oorzaak van de uiterst rumoerige tonelen, die zich daarna afspeel den. Hoofdscheidsrechter Hartman, die 22 seconden voor het einde het scoreformulier nog had gecontroleerd en in orde bevonden, had de zaak nog kunnen redden door de gemaakte fout te herstellen, waartoe hij volgens de regels gemachtigd was, maar hij verzuimde dit. Het protest van Thor zal zeker een goede kans hebben en dit betekent voor Flamin go's, dat het degradatiegevaar nog lang niet is geweken. Topscorers waren Flamingo's Lagerwey (7-12), v. d. Gevel (6-6). Thor: Schouwenburg (4-16). De overige uitslagen waren: Dames: Antilopen 3—SC Haarlem 2 4-7, Schoten—Typhoons 0-2 (regl.). Heren: Aurora 2—HCK 2 20-25, ZBVS 2 HCK 0-2 (regl.), Typhoons 2—Rapiditas 44-18, SC Haarlem—IHJ 49-40. Maandagavond wordt er weer gespeeld in het Krelagehuis. Het programma luidt: Dames: Aurora—Rapiditas, IHJ—Anti lopen 2, White Stars—Esso (distr.kl. 8 uur). Heren: White Stars 3—Sibaba, Typhoons 3ZBVS 3, Antilopen 2White Stars 2. SC Haarlem—Snelwiek (distr.kl. 9.15 uur)

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3