LEXINGTON 7/ r Van dag tot dag Frankrijk wil Middellandse Zee- vloot aan de NAVO onttrekken S.E.R. zet deur voor hoger personeel op een kier Luat-taxia Op de <~Pracitótoel WITTE KRUIS HELPT ECHT No; meer vraöem Journalist Oudejans mag toch naar Curasao Vijftigjarig bestaan van ziekenhuis „Duinenbosch" Geste van gekrenkte trots jegens Washington Hoogspanning tussen Damascus en Bagdad Hillary wil Himalaya op met Chinezen Canadese bereden politie geeft Indianen klop Igor Stravinsky krijgt de Sonningprijs Goede oogst van wapens in de steden op Cyprus Indiërs in Nyassaland eisen vrijlating der imheemse leiders kleur geeft fleur en charme POLYCOLÖR '"Hoe s het ontstaan?^ Dit woord: PANTALON ZATERDAG 14 MAART 19 5 9 Donderdag hebben wij op deze plaats gewezen op de verschillende vragen, opge roepen door de verklaring van president Eisenhower, dat de V.S. over Berlijn geen oorlog te land willen gaan voeren. Het bericht van vandaag over hetgeen de staf chef van het Amerikaanse leger, generaal Maxwell Taylor, op dezelfde dag over dit onderwerp heeft gezegd, doet nog veel meer vragen rijzen. Uit de verklaring van Taylor blijkt na melijk, dat de Amerikaanse generale staf wèl rekening houdt met een oorlog te land en zelfs al een divisie voor verscheping naar Europa klaar heeft staan; drie andere divisies zouden kort daarna kunnen vol gen. Voorts verklaarde de generaal, in tegenstelling tot wat Eisenhower vrijwel tegelijkertijd betoogde, dat het voeren van een „totale oorlog" onvermijdelijk zou zijn en dat de geallieerden, om zich in zulk een oorlog met succes te kunnen verdedigen, kernwapens zouden moeten gebruiken. Wie heeft hier gelijk, de president of de stafchef? Het Nederlandse volk, dat één van Amerika's geallieerden is, heeft er toch wel enig recht op, te weten welke koers men in Washington wil inslaan, althans of dat de koers van Eisenhower dan wel die van Taylor is. Ook de Berlijners zullen dat wel graag willen weten, want terwijl Eisenhower zei dat hij niet inzag welk nut kernwapens zou den kunnen hebben voor de eventueele be vrijding van West-Èerlijn, beweerde Tay lor dat Amerika, met behulp van zulke wapens, de levens en de veiligheid van twee en een half miljoen Duitsers zouden gaan „beschermen". Dat die „bescherming" tot gevolg zou hebben „dat het misschien een eeuw zou kosten om een eind te maken aan de ver woesting en om een vorm van orde te herstellen" is overigens bij dezelfde ge legenheid erkend door dezelfde generaal Taylor. Moeten we hieruit opmaken, dat hij in ernstige mate aan schizofrenie lijdt of dat hij de Russen alleen maar goed wil laten beseffen dat de Amerikaanse generale staf het totaal oneens is met zijn opper bevelhebber? Dat is dan nog een vraag méér voor het vragenlijstje. De Nederlandse journalist F. Oudejans, die enkele maanden geleden benoemd is tot -hoofdredacteur van het Curagaose dagblad „Amigoe de Curagao", maar geen toestem ming kreeg van de regering der Neder landse Antillen, om zich aldaar te vesti gen, zal nu toch naar Curagao kunnen vertrekken. Dit heeft minister Beel mee gedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het K.V.P.-Kamerlid Van Rijckevorsel dienaangaande. De heer Beel heeft van de Antilliaanse regering bericht ontvangen dat de beperkende voorwaarden voor de toelating van deze journalist zijn opge heven. Gedeputeerde Staten van Noordhol land hebben de Provinciale Staten voorge steld een bedrag van 33.000 ter beschik king te stellen ten behoeve van de uitgifte van een gedenkboekje alsmede voor de viering van het vijftigjarig bestaan van het Provinciaal Ziekenhuis „Duinen bosch" te Bakkum. Voor de vernieuwing en uitbreiding van de bibliotheek in het zie kenhuis hebben Gedeputeerde Staten een bedrag van 10.000 gevraagd. Eind mei is het vijftig jaar geleden dat de eerste groep patiënten ter verpleging werd opgenomen. Het jubileum zal na 1 ju li gevierd worden als de onderhanden zijn de werken gereed zijn gekomen. Plannen bestaan voor patiënten, eventueel met fa milieleden, een dorpsfeest te houden waar bij het terrein op verscheidene punten zal worden versierd en verlicht. Het vroegere personeel zal worden uitgenodigd voor een reünie, waardoor het in de gelegenheid wordt gesteld de vernieuwingen gade te slaan. Voor het tegenwoordige perso neel staat een dagtocht op het program ma. (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk heeft aan de permanente raad van de Noordatlantische Verdragsorgani satie te Parijs medegedeeld, dat het in geval van een gewapend conflict het com mando over dat deel van zyn Middelland- sezeevloot, dat onder NAVO-bevel zou komen, zelf wenst te behouden en niet over te dragen. Overeenkomstig de pro cedure zullen de leden van de raad deze kwestie voorleggen aan hun regeringen en na bestudering zal dan een beslissing wor den genomen. Als argument wordt van Franse zijde aangevoerd dat Frankrijk „bijzondere verantwoordelijkheden" in het Westen van het Middellandsezee gebied heeft. Men kan veilig aannemen dat daarmede de al jaren durende strijd tegen de Algerijnse nationalisten is bedoeld, die Frankrijk nog steeds niet tot een 'einde heeft kunnen brengen. Zelfs wanneer dit laatste zou gebeuren, lijkt de Franse regering nieu we moeilijkheden te verwachten, wanneer er onverhoopt een oorlog mocht uitbreken. Aan 'NAVO-zijde is men met het Fran se „verzoek" niet al te verheugd. Er doen zich trouwens juridische problemen voor, met name hoe Frankrijk volwaardig lid van de NAVO kan blijven, als het zich wil onttrekken aan een deel van zijn verplich tingen. Daarbij moet echter worden aan getekend dat het handvest van de NAVO aan de permanente raad de bevoegdheid geeft over een dergelijk punt een beslis sing te nemen. CAIRO, (AFP) „De verrader Kas- sem heeft tot vier keer toe onder valse voorwendsels geweigerd mij te ontmoe ten", zo heeft president Nasser in een ra diorede in Damascus verklaard. Hij voegde eraan toe: „Ik begrijp thans waarom de Iraakse dictator mij ontweek: hij koestert de bitterste haat jegens mij en het Arabisch nationalisme". „De verra der Kassem is agent geworden van het in ternationaal communisme in de Arabische wereld. Hij heeft de poorten van Irak ge opend voor alle Syrische communistische leiders, die liever wilden vluchten dan het Arabisch nationalisme te trotseren". (Reuter) Nasser zei, dat de Arabie ren zich met succes tegen de Tartaren had den verdedigd en dat de geschiedenis zich zou herhalen. Een half miljoen mensen wa ren aanwezig op een anti-communistische bijeenkomst in Damascus en riepen „Weg met Kassem, de verrader". Nasser uitte voorts de beschuldiging, dat de Egyptische communisten orders via de Italiaanse communistische partij ontvangen. Deze beschuldiging is in Rome onmiddellijk tegengesproken door een woordvoerder van de Italiaanse partij. BAGDAD, (Reuter) Demonstranten in Bagdad hebben president Nasser een. „nieuw Farao" en „iemdnd,' diè' verslaafd' is aan verdovende middelen" genoemd. Zij vroegen om vrijlating van een radio-om roeper, Khaidem Haydari, die vorig jaar gevangen was genomen wegens beledi ging van Nasser. Frankrijk heeft nadrukkelijk ver klaard dat er geen plannen bestaan om andere eenheden van de vloot aan het NAVO-commando te onttrekken, evenmin als eenheden van leger en luchtmacht. Het wil in alle opzichten met de NAVO-lan- den blijven samenwerken. De Franse MiddeJlandse-zeevloot omvat drie vlieg dekschepen, een kruiser, 25 torpedojagers, 15 onderzeeboten en een flottielje mijnen vegers. Dertig percent daarvan zou in tijd van oorlog onder NAVO-commando zijn gekomen. Natuurlijk veronderstelt men dat de mo gelijke moeilijkheden in Algerije niet de enige reden zijn van Frankrijks besluit. Amerikaanse persbureaus hebben twee andere voor de hand liggende oor zaken genoemd, a) De weigering van de Verenigde Staten Frankrijk een groter aandeel in de leiding van de NAVO te ge ven. b) De weigering van de Verenigde Staten Frankrijk een motor voor een atoomonderzeeboot te leveren. Het is trouwens algemeen bekend, dat De Gaulle's politiek van „grandeur" eigenlijk een controle over Franse strijd krachten door supra-nationale organen verwerpt, tenzij Frankrijk in dat orgaan grote zeggenschap heeft. Ook tegen het aanleggen van startba nen voor geleide projectielen op Frans grondgebied heeft De Gaulle zich verzet omdat Frankrijk er geen volledige con trole over zou hebben en omdat .de kern ladingen voor deze projectielen onder Amerikaans toezicht zouden blijven. Van daar ook weer de koorstachtige haast, waarmede in de Sahara wordt gewerkt aan de voorbereidingen voor het laten ontploffen van de eeuste atoombom van Franse makelij. Het tijdstip van Frankrijks verzoek aan de NAVO lijkt ongelukkig gekozen, omdat het komt op een ogenblik waarop het Wes ten er alle belang bij heeft naar buiten, met name tegenover Rusland, een volko men eensgezinde indruk te maken. Sir Edmund Hillary, die in 1953 met Sjerpa Tensing de top van Mount Everest heeft bereikt, heeft zaterdag te Auckland in Nieuw-Zeeland meegedeeld, dat hij de Chinese communisten heeft uitgenodigd in 1960 deel te nemen aan een expeditie van het Britse gemenebest voor een beklim ming van denoordelijke helling van de Mount Everest. Advertentie Lexi's hoofd duizelt van de reacties op de prijsvraag, beschreven in onze advertentie van 5 maart j.l. Intussen blijkt ons, dat, ten gevolge van een misverstand, op een aantal sigaretten de controlelettertjes ontbreken. Van de 9 letters (hoofd- zo wel als kleine letters) op de sigaretten, die tezamen het woord LEXINGTON moeten vormen, mag er daarom één blanco zijn, indien men toevallig een sigaret zonder con trole-letter aantreft. Denkt u er vooral aan, dat u óók een slagzin of rijmpje van maximaal 4 regels, bij de sigaretten verpakt, moet inzenden. Wat U kunt winnen? Zoals u weet worden iedere maand 58 slagzinnen of rijmpjes door de jury uitgekozen. De 8 beste inzenders worden be loond met een vliegreis van 2 dagen, inclusief verzorging en sightseeing, naar Parijs, Londen of Kopenhagen. De 50 overige inzenders ontvangen een slof Lexington. Dit gebeurt 6 maanden achtereen tot en met augustus a.s. Aan het eind van deze periode wordt de allerbeste uizending gekozen uit de reeds bekroonde en de inzen der hiervan krijgt een reis per vliegtuig of boot voor 2 personen aangeboden naar Amerika met 10 dagen verblijf in New York, eerste klas verzorging en onthaal als ere gasten van Lexi. Lees de voorwaarden Wij verwijzen naar onze advertentie van 5 maart j.l., waarvan op aanvrage, te richten aan LEXINGTON, Postbus 305, Den Haag, gaarne een exemplaar wordt toegezonden. U vindt er alle bijzonderheden en voorwaar den in. Lexi wenst u veel succes. from America's Best Tobaccos (Van onze Haagse redacteur) De Sociaal-Economische Raad heeft vrij dagmorgen besloten de reeds opgestelde brief aan de Nederlandse vereniging van: hoger personeel en de Katholieke vereni ging van hoger personeel, waarin een plaats voor deze organisaties in de be- drijfscommissie voor de zware chemische industrie werd afgewezen, niet te ver zenden. In plaats daarvan zal de Commis sie Ondernemingsraden opnieuw pre-advies 1 HET PERSONALIA Euromarketing Ltd. te Ztirich plaatst in De Journalist een oproep voor tekstschrijvers, waarin sollici tanten worden verzocht „een volledig personalia met levensbeschrijving" te geven. Men mag hopen dat deze sollicitanten betere teksten zullen kunnen schrijven dan Euromarke ting Ltd. GEK Dagblad De Stem (Breda) schrijft: „in totaal heeft pater Albada nu negentien jaar in de missie in Belgisch Kongo gewerkt. Op zes verschillende plaatsen heeft de zon zijn huid gebruind". Zal wel een gek gezicht zijn, zo'n ge vlekte pater. 1 BEREISD „De Sereno heeft om zijn middel een brede lederen gordel met vakjes, waarin soms sleutels zitten, die doen denken aan die van de hemelpoort", schrijft een Spaanse correspondent van de Nieuwe Tilburgsche Courant, die blijkbaar heel wat méér gezien heeft dan Spanje. SCHANDAAL 1 De Parijse correspondent van de Nieuwe Rotterdamse Cou - rant schrijft naar aanleiding van de zaak der rose balletten dat „de blote aanwezigheid van Le Troquer in het louche gezelschap jjj nog niet voldoende is om er een politiek schandaal van te maken". Daar ben ik het niet mee eens; juist die blote aanwezigheid maakt E het, naar mijn gevoel, méér dan voldoende om er een politiek schan- daal van te maken. NEDERLANDS In De Journalist zoekt een „jong, energiek copyright bureau enkele goede manuscripten van algemeen strekkende aard". Dit copyrightbureau moge dan al jong en energiek zijn, het zou toch iets meer van de Nederlandse taal moeten leren om geen termen als „van algemeen strekkende aard" te S gebruiken. TALARIUS 1 Acht stenen, 62 fietsbeldoppen, drie schoenen, evenveel fietskoplampen, een fietsstandaard, twee pompen, een groot stuk hout met twee spijkers erin en een hard rubberen bromfietszadel, dat lag donderdagavond allemaal op de Dam te Amsterdam, nadat de politie daar op verkiezingsavond door een menigte met deze bizarre verzameling projectielen ivas bekogeld. De politie in het bureau Warmoesstraat heeft er een keurige verzameling van aangelegd. Advertentie Rugpijn... maar ook andere plagende pijnen vaagt prompt weg met WITTE KRUIS tabletten, poeders, cachets'. over deze kwestie uitbrengen. Het ligt in de bedoeling van de S.E.R. dit in de in mei te houden vergadering te behandelen. In. ons,'blad van, gisteren hebben —wij reeds de voorgeschiedenis van deze zaak uiteengerpt. Het gaat in wezen niet alleen om de vertegenwoordiging van het hoger personeel van de zware chemische indus trie, maar om de vraag of naast de ver tegenwoordigers der zogenaamde bedrijfs groepencentrales nog plaats is voor zoge naamde categorale bonden. Aanvankelijk had de S.E.R. dit verzoek in 1957 afge wezen, maar het College van beroep voor het bedrijfsleven heeft de beide organisa ties van hoger personeel in november van het vorige jaar in het gelijk gesteld, zij het dat dit on formele overwegingen ge beurde. Bij de beraadslagingen van vrijdag bleek duidelijk, dat de wind voor de ver enigingen van hoger personeel gunstiger was gaan waaien. Het was met name me vrouw dr. H. Verwev-Jonker, die aan haar veranderd inzicht uitdrukking gaf. Zij wees erop dat met name het kwantitatieve ar gument voor de zich sterk ontwikkelende chemische industrie niet te handhaven valt, te meer daar het leidinggevend per soneel daarin verhoudingsgewijs een grote plaats innemt. De heer Middelhuis meende dat juist hierdoor de pariteit tussen werkgevers en werknemers in de bedrijfscommissie wordt aangetast. Met. een brief van de directie van een groot bedrijf in de hand wees hij erop dat deze categorie werknemers naar hun positie in het bedrijf eerder als werk gevers zijn te beschouwen. Voor het overige concentreerde zich de uitvoerige discussie op de vraag of de SER er mee kan volstaan thans te voldoen aan de formele eisen waarop zij bij de vorige behandeling in gebreke is gebleven of dat zij tot een nieuwe behandeling van de zaak als zodanig moet komen. Het was vooral prof. De Gaay Fortman, die voor de laatste opvatting het pleit voerde, omdat het College van beroep voor het bedrijfs leven de SER in wezen had verweten dat zij de zaak te vluchtig had behandeld. Met die opvatting ging de SER tenslotte ak koord. BRANTFORD (UPI) Zestig mannen van de Canadese bereden politie hebben vrijdag onverhoeds 'en aanval uitgevoerd op het raadhuis van Orwegan in de staat Ontario dat een week geleden bezet was door een groep Indianen die hun onafhan kelijkheid hebben geproclameerd. Na een gevecht van twintig minuten met twee honderd Indianen, waarbij de politie ge bruik maakte van gummistokken en rij zwepen, was het raadhuis veroverd. Een tiental Indianen was licht gewond ge raakt. Vier van hen werden gearresteerd. De Indianen hadden het raadhuis ontno men aan de wettig gekozen raad, omdat zij slechts bestuurd willen worden door stamoudsten die het recht daartoe ontle nen aan hun geboorte. Van de befaamde waakzaamheid van Indianen bleek niet veel bij deze strijd met de bleekgezichten. De politie verraste hen, terwijl zij zaten te luisteren naar rock 'n roll-platen. Igor Stravinsky heeft gezegd, dat hij zeer vereerd was met de toewijzing van de muziekprijs van de Sonningstichting, die hij in Kopenhagen in ontvangst zal nemen, wanneer hij daar in mei een orkest zal dirigeren. NICOSIA (Reuter-UPI) Na .een aar zelend begin ging het gisteren verder vlot met de inlevering van wapens en munitie door de Grieks-Cyprische verzetsorgani satie EOKA. Er werden 613 geweren, ze ventienduizend patronen, tweeduizend bommen en tweeduizend kilogram ontplof fingsmiddelen ingeleverd. Een deel van de explosieven is door deskundigen gede toneerd. Uit Famagusta wordt vernomen dat twee jeugdige Grieks-Cyprioten gewond raakten toen ontplofbare stoffen die zij naar een verzamelplaats brachten, explo deerden. Na de opwekking van leider Gri vas \)m de wapens in te leveren, heeft de politie twee dagen moeten wachten voor de EOKA met de wapens verscheen. De eerste partij werd in een klooster bij Ni cosia, ingericht als ontvangstcentrum, af geleverd. Ook in andere steden, onder meer Limassol, Larnaca en Dhali, zijn wa pens ingeleverd. Te Limassol werden wa pens ingeleverd op het bisschoppelijk pa leis. ATHENE (AFP-UPI) Griekse bladen melden dat de leider van de EOKA, kolo nel Grivas, volgende week naar Grieken land zal komen. Zijn vertrek is vertraagd omdat de kwestie van de inlevering van de wapens van de EOKA nog geregeld moet worden. Grivas heeft ergens in Nicosia een vraaggesprek toegestaan aan een verslag gever van het Griekse blad „Ta Nea". Hij gaf toe, dat onafhankelijkheid niet het ideaal is geweest dat hem tijdens zijn strijd tegen de Britten voor ogen stond, BLANTYRE (UPI) De leider van de 10.000 Aziaten in Nyassaland, Sattar Sa- cranie, heeft aangedrongen op het vrijla ten van de gevangen gezette Afrikaanse leiders, voordat er sprake van kan zijn van onderhandelingen over de toekomst van Nyassaland met de Engelse regering. Sacranie is een vooraanstaand advocaat in Blant.vre. De Aziaten vormen de op één na grootste gemeenschap in Nyassaland. Er zijn verder 7.500 blanken en 3 miljoen Afrikanen. In tegenstelling tot mededelingen van de Rhodesiaanse federatie, dat ook de Aziatische bevolking zich door de con grespartij ernstig bedreigd voelde zei Sa cranie, dat de Indische bewoners van Nyassaland niet die vrees koesterden, die uit allerlei berichten zou blijken, al waren er dan ook tijdens de onlusten een paar In dische schepen in brand gestoken en ge plunderd. Ondertussen neemt het aantal arresta ties van Afrikanen door patrouillerende veiligheidskrachten nog voortdurend toe. Vrijdag werden er 61 Afrikanen in het Boembwe gebied ten zuiden van Limbe gearresteerd. Er werden speren, messen en bijlen in beslag genomen. Afrikanen hebben de telefoondraden doorgesneden en de telefoonpalen omgehakt langs de Sjikwamaweg. Vrijdagavond werden er 48 Afrikanen gearresteerd in het gebied van Sjpoka in de centrale provincie, na dat de troepen traangas hadden gebruikt om een dreigende menigte te verspreiden. SALISBURY (UPI) In de straten van Lusaka, de hoofdstad van Noord-Rhodesia hebben grote troepen betogende inboorlin gen vrijdag winkelruiten vernield en met brandende benzinebommen gesmeten, als gevolg zo neemt men in Salisbury aan van het besluit waardoor het gouverne ment de inheemse „Zambia"-partij, een afsplitsing van de congrespartij, verbood. Miljoenen De journalisten Jameson en Schwill heb ben enkele jaren geleden de moeite ge nomen om de levensloop van de vijfen tachtig rijkste mensen op deze wereld 'na te gaan. Het verslag van hun ontdekkings reis naar de brongebieden van deze goud stroom hebben zij neergelegd in hun boek „So macht man Millionen": Het is interessante lectuur, vrienden, want je kunt er precies uit lezen waarom u en ik nog steeds geen 800.000 per dag verdienen. Daarvoor rrj-oet je namelijk in Texas gewoond hebben en een goede neus bezitten voor het opsporen van oliebron nen. De heer Haroldson Lafayette Hunt had zo'n neus. Overdag werkte hij als borden wasser, schoenpoetser of pakknecht, maar 's nachts speurde hij naar olie en heden ten dage kan hij zich verheugen in een in komen van zo'n slordige driehonderd mil joen gulden per jaar. Hij behoeft er geen hand meer voor uit te steken, de dukaten rollen dag en nacht bij hem binnen. Zo zie je, dat het eigenlijk niet eens zo moeilijk is om schatrijk te worden. Je moet alleen eren open doen als de godin Fortuna aan de voordeur klopt. En som mige mensen hebben voor dat zachte klopje een bijzonder scherp gehoor. Helena Ru- benstein kreeg als straatarm emigranten meisje van veertien een potje huidzalf toe gestuurd van haar familie in Polen. Ze zat toen in Australië en merkte, dat haar vriendinnen gek waren op dit smeerseltje, waardoor hun huid beter bestand bleek tegen de uitdrogende zon. Ze vraagt haar moeder om het recept en vier jaar later opent ze haar eerste winkel in Melbourne. Op haar twintigste verjaardag heeft ze een banksaldo van 25.000 pond. Ze reist naar Parijs, Londen, New York, opent overal schoonheidssalons en is op vijfentwintig jarige leeftijd reeds miljonaire. Ze is nu de tachtig gepasseerd, zit, volgens betrouw bare inlichtingen, nog goed in de verf en staat aan het hoofd van een goed belegd vermogen van honderd miljoen. Wist u overigens, dat de Nizam van Hai- derabad (jaarlijks inkomen ongeveer veer tig miljoennimmer heeft gevlogen? Hij zou namelijk dertien tickets moeten be talen, voor zichzelf en voor zijn twaalf haremvrouwen. En dat kan hij zich, zo zegt hij, niet veroorloven. Sonja Henie haalde twaalf miljoen dollar uit haar schaatsen en Marilyn Monroe zes miljoen uit haar „sex-appeal". Kokichi Mi- kimoto werd miljardair met het kweken van cultuurparels en Irving Kriek verdien de miljoenen als „regenmaker". Igor Si korsky ontwierp de helikopter en werd de rijkste vliegtuigbouwer op aarde. Dr. Win- terhalter ontwikkelde de ritssluiting, werd miljonair en eindigde in een krankzin nigengesticht. Maar nu hebben de heren Jameson en Schwill geprobeerd niet alleen in de porte- monnaies, doch ook in de harten te kijken van hen, die als de rijksten ter wereld kunnen worden beschouwd. En wat zagen ze? Neen, lieve lezers, niet alléén ongéluk kige, door het geld verharde egoïsten. Want op de afgezaagde vraag of geld gelukkig maakt, kan je gerust antwoorden: meestal niet, m,aar soms hèlpt 't wél! Vooral wan neer je het gebruikt zoals Richard Morris, later Lord Nuffield geheten. Deze Engelse autokoning schonk tijdens zijn leven vier honderd miljoen gulden aan instellingen van weldadigheid en wetenschap. De ont wikkeling van penicilline is er een indirect gevolg van geweest. En tenslotte geloof ik, dat het veel aar diger is om miljonair te worden dan om miljonair te z ij n. Oscar Wilde heeft het al gezegd: „Er zijn twee tragedies in dit leven. Iets niet bereiken en iets bereikt hébben". Het lijkt me, dat alles wat daar tussen ligt het leven de moeite waard maakt. Ongeacht of het er om gaat miljonair te worden of eigenaar van een zelfgemaakt, blank eiken boekenkastje. Am. de Vita Advertentie Zorg zélf voor uw kleurspoeling, thuis met een simpele haarwas- sing. kli'urshampoo Keus uit meer dan 20 tinten. Zónder verven! Dat enkele grijze haartje is tegejijk verdwenen. Bij uw drogist of parfumerie. Tube voor twee keer L 1.95 Imp. LAHNEMANN - Laren N.H.- Postbus 18. Een der beschermheiligen van Vene tië was San Pantalone. Volgens de le gende was hij lijfarts van Maximianus en stierf hij 300 n. Chr. de martel dood. In het Italiaanse blijspel noem de men later het type van de Venetiaan altijd Pantalone. Hij werd voorgesteld als een oude, gebrilde man die een lan ge broek en pantoffels droeg. Toen het mode werd in plaats van korte broeken lange te dragen, ging men het moderne kledingstuk de naam van de oorspron kelijke drager daarvan geven. In Ne derland was dat pas tegen het eind van de 18e eeuw het geval. Daarna kreeg iedere beenbekleding die naam. Men vond en vindt die kennelijk fat- '^soenlijker dan het oude woord broek, j

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5