linoleum BLANK AHORN EETKAMER S.P.W. voor rijles IJmuider Courant Fabriekstrawler met atoom kracht komt ook aan de orde IJmond-agenda Uw bril klaar terwijl u wacht HAARDEN en KACHELS LINOLEUM KROMMENIE A anmeldingsformulier ZATERDAG 14 MAART 1959 7 FA O- VISSERIJCONGRES IN R OME J. DE BOER - Mr. Opticien Amateurfotograaf schiet raak in Beverwijk Schulpen en Meerweiden zijn weer heel actief LOENDERSLOOT Burgerlijke Stand van Velsen Jaarvergadering KAV De tien geboden Onteerd moederschap Operatie A msterdam 's Nachts langs de trottoirs Duel van Gunsight Rid ge Ons advies? Korfballers doen het zondag rustig aan Tulpen blijven goede aftrek vinden Veel vraag naar spinazie Opstelling Wijk aan Zee Stranding van de „Borculo" was schuld van kapitein Sigaretten gesmokkeld Rotterdamse scheeps kapitein in Denemarken tot twee maanden veroordeeld Deense PTT wil proces tegen radio-Mercur „Een avondje uit" voor de ANMB 0 (Van een onzer verslaggevers) IN DE STRAK MODERN opgetrokken gebouwen van de F.A.O., de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties, in Rome wordt thans de laatste hand gelegd aan de omvangrijke organisatie van het tweede internationale congres over de bouw van vissersvaartuigen. Meer dan driehonderdvijftig ontwerpers en bouwers van kotters, trawlers en fabrieksschepen uit vete landen zullen aan dit congres, dat zondag 5 april officieel zal worden geopend, deelnemen. Het congres staat ditmaal onder voorzitterschap van de deskundige Brit A. C. Hardy. De Italiaanse minister van Scheepvaart zal ere-voorzitter zijn. Tijdens het congres zullen zeker zes Nederlanders inleidingen houden. Het congres zal veel aandacht besteden aan het schip van morgen: een door atoomkracht voort gedreven fabriekstrawler, die heel lang op verre visgronden kan vertoeven en waar van de bemanning regelmatig met behulp van vliegtuigen zal worden afgelost. Van de Nederlanders spreekt de heer H. Zwolsman over ervaringen met kotters. De heren Van Manen en Gerritsma uit Wageningen (sleeptank) houden onder meer inleidingen over proeven met een trawlermodel met en zonder straalbuis in de sleeptank. Drs. Hildebrandt van het Landbouw Economisch Instituut houdt een inleiding over het grensgebied tussen scheepsbouw en economie, de heer Boo- gaart spreekt over de naoorlogse bouw van vissersvaartuigen in Nederland en neemt daarbij verschillende scheepstypen (onder meer de KW 85) onder de loep, en de heer J .G. de Wit van de scheepvaart inspectie in IJmuiden spreekt over de drijfnetvisserij. Verschillende Nederlandse visserijorganisaties zenden afgevaardigden naar het congres. Het Visserijschap wordt vertegenwoordigd door de heer A. de Boon, secretaris van de Centrale van Zee varenden. Vice-voorzitters van de verschillende zittingen van het congres zijn: prof. G. Weinblum (Duitsland), E. R. Gueroult (Frankrijk), prof. Takagi (Japan), prof. Gonzalez-Llanos (Spanje) en H. C .Hanson (Verenigde Staten). Jan Olof Traüns De rijzige Scandinaviër Jan Olof Traung, chef van de sectie vissersvaar tuigen van de afdeling visserij van de F.A.O., zal als secretaris van het congres één van de dominerendste figuren zijn. Hij heeft in de loop der jaren al heel wat revo lutionaire denkbeelden omtrent de bouw van vissersvaartuigen ontvouwd. Hij noemt het verkrijgen van een eenvoudige metho de voor het vaststellen van de stabiliteit van vissersvaartuigen één van de voor naamste doelen van dit internationale congres. „Ontwerpers en bouwers hebben zo'n eenvoudige methode nodig". De Japanners zullen sterk vertegen woordigd zijn. Zij hebben hun boeken opengeslagen voor de F.A.O., zodat ont werpers en bouwers van schepen daarvan kunnen kennisnemen. De Japanners zor gen voor een overvloed van materiaal over de prestaties van hun vissersvaartuigen, zodat de deelnemers een duidelijk beeld zullen kunnen krijgen van de stabiliteit, gewichtsverdeling, snelheid, uitvoering en het gedrag op zee van deze vaartuigen. Ook aan het gedrag op zee van de vis sersvaartuigen zal ruime aandacht worden besteed, onder meer door de Duitse kapi tein W. Moeckel. Het verband tussen het „stampen" van het schip en de gewichts verdeling van de romp zal eveneens aan de Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 711A MONTUREN v.a. ƒ6.35 Een groot aantal leden van de Bever wij kse Amateurfotograven hebben deelge nomen aan de onderlinge fotowedstrijd. De Amsterdamse juryleden de heren J. Krom en H. Faure kenden de volgende prijzen toe: M. Klasse: G. Broertjes le en 2e prijs, L. C. J. van Hattum 3e prijs. A-klasse: mevr. A. Blaauw-IJzerdraat 2e en 3e prijs, H. Mantje 2e en 3e prijs, C. van Wijngaarden 2e en 3e prijs, A. Dibbets 3e prijs. B-klasse: C. H. Vogelpoel 2e en 3e prijs, J. H. Lieuwes 3e prijs, mej. Harsveld 2e prijs, L. Tillman 2e en 3e prijs, F. J. Broer tjes 2e en 3e prijs, J. Los jr 2e en 3e prijs, A. Lieuwes 3e prijs, W. Molenaar 3e prijs, A. A. Dubis 3e prijs. De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „de Meerweiden" hebben weer nieuwe activi teiten op hun programma. Op zaterdag middag, 21 maart wordt in het gemeente lijk ontspanningslokaal een filmmiddag voor de jeugd gehouden. De jaarlijkse paas-kienavond voor de leden met de ge bruikelijke lawine van prijzen is in hetzelf de gebouw op donderdag, 26 maart. Er worden plannen beraamd om een uitwis seling met een jeugdvereniging uit Assen mogelijk te maken. Als dit voornemen kan worden uitgevoerd zullen er ongeveer veertig jeugdige Drentenaren naar Vel- sen-Noord komen om de vakantieweek 'an 25 ïuli tot 1 augustus hier door te bren gen. Mocht voor deze uitwisseling belang stelling bestaan, dan gaan de Noord-Vel- -mse speeltuinkinderen ook naar Assen. Tenslotte wordt een grote actie opgezet mi oud papier te verzamelen ten behoeve •an het pas opgerichte jeugd-tamboer- en ujperkorps, dat op 30 april de verjaardag van de Koningin, voor de eerste keer in het openbaar zal optreden. ALWAYS FORWARD—VELSEN. Velsen: Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Snanjaard. Bakkum en Schoorl; Witte brood, I-lijnen, Hoogzaad, Graman en Van Schagen. orde komen. „Sommige experts menen, dat het gewicht van de romp midseheeps ge concentreerd moet zijn. Anderen menen, dat het gewicht over de gehele lengte van de romp moet worden verdeeld", aldus de heer Traung. Stomp of scherp Alle delen van het vissersvaartuig zullen feitelijk uitvoerig onder de loep worden genomen door de experts. De vraag of het achterschip scherp of stomp moet zijn, het comfort van de bemanning, het vissen tij dens slecht weer, het zoeken naar uniforme bepalingen voor de afmetingen van de verbanddelen van houten schepen, waar door lagere bouwkosten zouden kunnen worden verkregen én vooral de toekomst van het vissersvaartuig: toepassing van nieuwe materialen (plastic) en voortstu wing door atoomkracht. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden BEVALLEN: H. B. Boh—Van der Sluis, d.. Diepenbrockstraat 99, Haarlem; A. Sel derbeekWassenaar, d., Groeneweg 67, IJmuiden-Oost; H. NoortmanVan der Grijn, d., Bik en Arnoldkade 42, IJmuiden; C M. de GoedeJol, d., Rijnstraat 109, IJmuiden; G. MartensLutke Schipholt, z, Scheldestraat 142, IJmuiden; A. J. van RijnBroers, d., J. T. Cremerlaan 91, Santpoort; W. van ReijendamWijker, z„ Van Broekhuijsenstraat 8, IJmuiden-Oost; M. BruijnsVan Duivenvoorde, z„ Kerk- weg 41, Santpoort; A. M. WeijdeWelp, d., Schulpweg 624, Velsen-Noord; F. H. van KaamBerends, d., Kanaalstraat 1, IJmui den; W. OttoVan Overeem, d„ Brede- roodseweg 94, Santpoort. OVERLEDEN: G. Chr. Erenst, 61 jaar, echtgenoot van J. Vegier, Terrasweg 35, Santpoort; A. W. F. de Rooij, 69 jaar, echt genoot van A. Karstens, Groeneweg 15, IJmuiden-Oost. GETROUWD: J. de Boer en J. C. Flo- ris. Hoofdstraat 244, Santpoort; J. H. Boon en E. Steckel, Herenweg 71, Castricum; J. de Jong en L. Westland, Planetenweg 222, IJmuiden; D. van Es en A. N. van Alphen, Planetenweg 238, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. van de Velde, Vre dehoflaan 25, Vlissingen, en A. C. van de Graaf, Sieraadstraat 6, IJmuiden-Oost; J. Buis, Celsiusstraat 66, IJmuiden, en M. E. van der Kruijssen, Zandersstraat 30, IJmuiden-Oost; B. Q. Schouten, Van den Vondellaan 35, Driehuis, en M. A. Rijniers, Crijnssenstraat 10, Santpoort; W. Dijkman, Kweekerslaan 13/19, Santpoort, en G. M. W. de Bie, Willemsbeekweg 68, IJmuiden- Oost, t.a. Kweekerslaan 13/19, Santpoort; H. G. Schouten. Van Diepenstraat 4, Vel sen-Noord, en T. C. Stam, Alkmaarder- straatweg 50—52, Beverwijk, t.a. Van Die penstraat 4, Velsen-Noord; J. van Dijk, Leidsevaart 114, Haarlem, met A. M. Nij- man, Heidestraat 39, IJmuiden-Oost, t.a. Leidsevaart 114, Haarlem; G. J. Stolk, Papenburghlaan 10, Santpoort, en C. A. Wesselius, Van Egmondstraat 18, Haarlem, t.a Stuijvesantstraat 18, Santpoort; H. Wiersema, Wosterparallelstraat 9, Velsen- Noord, en C. Voogt, Westerparallelstraat 9, Velsen-Noord; F. Wouters, Grahamstr. 92, IJmuiden, en C. P. Lammerts, Graham- straat 92, IJmuiden; A. Boer, Strick van Linschot.enstraat 44, Beverwijk, en L. Post, Jacob van Heemskerkstraat 13, IJmuiden. Advertentie Eenmalige WONINGTIEND AAGSE aanbieding dressoir 160 cm. edel ahorn met chintola klep en schuifdeuren •jc gezellige ronde tafel diameter 1.05 m. ~k 4 stoelen model Akerblohm Speciale tiendaagse-prijs 295.- Heden geëtaleerd MARKTPLEIN Ondanks het feit, dat de afdeling Velsen- Noord van de Katholieke Arbeiders Vrou wenbeweging haar jaarvergadering hield op de avond van de dag der verkiezingen, was er voor deze bijeenkomst een flinke belangstelling in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat. Deze belangstelling gold blijkbaar niet alleen de agenda, maar zeer zeker ook de na afloop gehouden, gezellige kienwed- strijd, maar vooral de huldiging van me vrouw De Reus, die gedurende een kwart eeuw vol toewijding haar taak in het wijk bestuur heeft vervuld. Wegens de toene mende werkzaamheden werd aan het be stuur toegevoegd mevrouw De Boer. In verband met de stabilisatie van het we- duwenfonds ging de contributie tot zeven cent omhoog. De activiteiten van het bestuur betroffen een cursus bloemen- schikken, die op 26 maart begint en het voornemen om zo mogelijk in juni een dag tocht met de leden naar Giethoorn te ma ken. Op 19 maart bezoekt men de tentoonstel ling met kookdemonstratie in de gemeen telijke huishoudschool. (Thalia) De zo groots opgezette film van de onlangs overleden Amerikaanse filmpionier en regisseur-producent Cecil B. de Mille „De tien geboden" zal tot en met donderdag in dit theater draaien. In dertijd schreven wij reeds uitvoerig over de verdiensten en kennelijke zwakheden van het bepaald indrukwekkend schouw spel, dat boeit zolang het maar tracht het Bijbelverhaal in beeld te brengen, doch dat afglijdt naar de Amerikaanse roman tisering van een onnabootsbare levensstijl wanneer de film tracht aan het feitelijke gegeven een zo aanvaardbaar mogelijk verdichtsel toe te voegen. Zoals hij dat ge woon is, imponeert De Mille het meest in zijn massascenes: de „Uittocht der Joden uit Egypte" en „De dans om het gouden kalf" bijvoorbeeld bevestigen zijn excel lente gaven in deze sector der regie. Men zou niet mogen beweren dat De Mille de film louter en alleen voor de show, het uiterlijk effect heeft gemaakt. Hij probeert inderdaad te getuigen vanuit een gods dienstig levensbesef. Zijn film is dan wel geen creatie van de eerste filmorde, ze bevat zeer zeker imposante taferelen, die een gang naar dit theater lonen. (R e x) Deze Zweedse film, die van vrij dag tot en met maandag loopt, behandelt een delicaat gegeven op passende wijze, al blijft het altijd een zorgwekkende aan gelegenheid een dergelijk gegeven naai de eisen van menselijkheid en voorzichtig heid te behandelen. De preventieve opzet kan men als factor der waardering hand haven. De suggesties, welke de titel op roept, neemt men dan maar voor wat ze niet blijken in te lossen. Zondagmiddag is er gelegenheid tot lachen, wanneer „Help, ik ben soldaat" voor een vrolijke noot zorgt. Woensdag en donderdag heerst ge weld op het witte doek. Dan roffelen de „Trommen van Fu Manchu". (Kennemertheater) Dit theater zal ais première voor de provincie de ge hele week „Operatie Amsterdam" ver tonen. Zoals ge ongetwijfeld zult weten werd de film grotendeels in Amsterdam en IJmuiden opgenomen. Het is een heel onderhoudende en spannende film, die op authentieke gegevens berust. Onze film redacteur schreef in een onzer vorige edities 'n lovende recensie over deze rol prent. (L u x o r) ,,'s Nachts langs de trottoirs" is een knappe eerlijke film over een jonge aalmoezenier van een vrouwengevangenis, die rustig maar met enorme wilskracht en vastberadenheid de prostitutie te lijf gaat. Hij komt daardoor in conflict met de pro fiteurs. die met alle mogelijke middelen en dan voornamelijk de meest ongeoor loofde proberen hem te dwarsbomen. Hij bouwt een tehuis voor de meisjes van de zelfkant van het leven en boekt hier mee na vele tegenslagen uiteindelijk het zo verdiende succes. Geen film voor degenen die sensatie zoeken, maar wel een film voor hen die eerlijk met het lot van de prostituees te deen hebben. Dinsdag tot en met donderdag „De pedaalridders. Zon dagmiddag draait „Geeft acht". (W. B.-t heater) „Het duel van Gun sight Ridge" is een western die boven de middelmaat in dit genre uitsteekt. Een goede wild-westfilm dus, waar niet de kruitdamp, de heldhaftig beschilderde in dianen en de quasi rauwe onverschillige cowboys met de pistolen los in de holster de boventoon voeren. Veel meer aandacht is besteed aan de uitwerking van het ver haal, veel meer rekening is gehouden met de filmtechnische mogelijkheden. Zaterdag kunt ge deze film nog aanschouwen. Zon dag en maandag „Het duivelsfort", waar in wèl veel wordt geschoten op woest uit gedoste indianen. Zondagmiddag de avon turenfilm „Alexander de Grote". Advertentie Als het gaat om een duurzame en doel matige èn decoratieve vloerbedekking kies dan LINOLEUM KROMMENIE Kies naar hartelust uit onze verjongde collectie want.-. Jinoleum is voordelig bovendien! unie MARKTPLEIN Alleen de korfbal twaalftallen Water vliet 3 en 4 spelen zondag en wel respectie velijk uit tegen Zandvoort en thuis tegen Oosterkwartier 6. Voor de beide Velsense ploegen is er een mogelijkheid om tot winst te komen. Dit zal echter in Zand voort moeilijker zijn te bereiken dan op het „Watervlief'-sportpark. Tussen Watervliet 1 en 2 wordt een on derlinge wedstrijd gespeeld. Voor de aspi ranten is voor hedenmiddag vastgesteld: DSV a—Watervliet a. Op de bloemenveiling kon men deze week al weer de eerste kisten met plant jes zien. Naast de violen waren er nu ook primula's. Er bestond al direct veel vraag naar deze tuinprodukten, die rond de 2,per kist noteerden. Bij de bloemen ging ook nu weer de grootste belangstel ling uit naar de tulpen, die in verschillen de soorten en kwaliteiten aan de markt kwamen. Al naar gelang van de kwaliteit werd er van 50 tot 140 cent per bos be taald. Narcissen kwamen in grote partijen aan de markt. Het waren de soorten Carl ton. Flower Record, Laurens Coster en Scarlet Elegance die de boventoon voer den. De prijzen bewogen zich tussen de 45 en 85 cent per bos, met voor een enkel partijtje Rembrand nog 100 cent per bos. Blauwe Druifjes zijn niet zo duur meer, te meer daar deze nu ook uit de koude bakken komen. Er werd van 15 tot 38 cent per bosje voor betaald. Voor de eerste anemonen, The Caen, bestond ook veel animo. Op de groentemarkt was vrijdag weer veel vraag naar spinazie. Het gevolg was dat de prijs weer opliep tot 1,per kilo. Witlof kon de gehele week goed verkocht worden voor een prijs die tussen de 45 en 63 cent per kilo lag. Rabarber bleef bij 'n matig aanbod behoorlijk op prijs: er werd van 25 tot 87 cent per bos betaald. De aan voer van spruiten is voor de tijd van het jaar nog ruim te noemen: er werd al naar gelang van de kwaliteit van 20 tot 88 cent per kilo betaald. Boerekool wordt nog steeds verkocht, al lopen ook hier de prij zen heel erg uiteen, namelijk van 10 tot 26 cent per kilo. Selderieknollen kan men slecht verkopen. Boven de 20 cent per stuk gaan er weinig van de hand. Was- peen varieerde bij een behoorlijk aanbod van 10 tot 27 cent per kilo. Groene kool ging vlot van de hand, er werd nog tot 27 cent per kilo voor betaald. De overige koolsoorten vinden slechts met moeite kopers, evenals de peen en uien. Voor deze winterkost, waarvan nog grote voorraaeu zijn. is nog maar heel weinig animo. In de thuiswedstrijd tegen De Meteoor komen de badplaatsbewoners als volgt in het veld: De Blok; J. Schellevis en D. Snijders; Burger, G. de Winter en Schol ten; Seysener, P. de Boer, A. Snijders, Th. de Winter en J. de Boer. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 28-jarige kapitein M. A. G. van het m.s. „Borculo" gestraft met het uitspreken van een berisping. Op 23 september van het vorige jaar was de „Borculo" van Belfast op weg naar IJs land. De kapitein was achter de Hebri- den langs gevaren omdat hij te kampen had met een zware storm en een defecte radarinstallatie. .Om beschutting te vin den, was hij tegen de avond de baai van Loch Scresort (westkust van Schotland) binnengevaren, waar hij, misleid door de verlichte huiskamerramen van een paar huisjes, die hij voor navigatielichten had aangezien, met zijn schip was gestrand. De raad overwoog in haar uitspraak dat de kapitein door onnauwkeurige raadple ging van de hem ter beschikking staan de gegevens is gekomen tot het in de ge geven omstandigheden onverantwoorde be sluit, tegen de storm beschutting te zoe ken in Loch Scresort, waar men alleen bij daglicht kan binnenvaren. KOPENHAGEN (Ritzau) De 36-jari- ge Rotterdamse scheepskapitein F. A. is vrijdag door een rechtbank in Kopenhagen tot twee maanden gevangenisstraf wegens smokkelarij veroordeeld. Hij werd ervan beschuldigd, als gezagvoerder van het schip „Leuvehaven", tezamen met enige leden van de bemanning in de loop van het laatste half jaar, 135.000 sigaretten in Denemarken te hebben binnengesmok keld. Een bedrag van 26.325 kronen, dat zij met deze illegale invoer hadden verdiend is verbeurd verklaard. KOPENHAGEN (UPI) De Deense P.T.T. is voornemens een proces te be ginnen tegen radio Mercur een com merciële radio-omroep, die uitzendt op de ultra-korte golf tenzij het schip „Chee- ta Mercur" kan bewijzen dat het in Pana ma geregistreerd is. „Radio Mercur" zendt uit van het schip, dat in de Sont tussen Zealand en Scania geankerd ligt. Geheel het gebied van Ko penhagen en een deel van Zweden kunnen het station opvangen. „Een avondje uit" luidde de toepasse lijke titel van een amusant programma van divertissementen, dat vrijdag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan werd opgevoerd voor de leden van de afdeling IJmuiden van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische Indus trie. Het werd door conferencier Gerry Roeland terecht aangekondigd als een pro gramma, dat evenmin iets uitstaande had met cultuur als met Kunst met een grote K. waarmee de optredenden te kennen gaven ten minste niet aan zelfoverschat ting te lijden. Het kleine ensemble bestond in de eerste plaats uit de bekende Gerry en Ferry, die het populaire genre van „twee jongens met een guitaar" vertegen woordigen. Zij doen dit met de nodige flair, waarbij vooral hun parodie op een Limburgs volksliedje een verdiend lach succes behaalde. De cabaretière van deze avond was Inge Larksen, die met haar enigszins conventionele liedjes toch gretig werd beluisterd. Verder trad op de muzi kale clown „Fantasio", die zijn virtuoze kolder onder daverende hilariteitsbetui- gingen opdiende. Voor de begeleiding aan de piano zorgde Jan Vogel,' die met het moderne muziekinstrument de „clavioline" daarnaast ook nog als solist een succesvol nummer voor zijn rekening nam. Aan het begin van deze avond had nog een hartelijke huldiging plaats van de heren Luster en Herrendorf. die respec tievelijk veertig en vijfentwintig jaar lid zijn van de A.N.M.B. en de heer Dekker, die reeds lange tijd actief als afdelingsbe stuurder werkzaam is. Zij werden toege sproken door een speciaal uit Den Haag overgekomen lid van het hoofdbestuur, die er aan herinnerde dat de jubilerenden zich als lid van de bond hebben aange meld in een periode, dat de sociale wet geving nog bedroevend was en de arbeiders voor het' grootste deel aan de willekeur van hun werkgever waren overgeleverd. Spreker betuigde de jubilarissen namens hei; hoofdbestifur zijn hartelijke dank voor de ondervonden medewerking en steun en hij hoopte nog vele jaren op hun activiteit voor de bond te mogen rekenen. Aan het slot van zijn redevoering overhandigde hij aan de heren Luster en Herrendorf respectievelijk het gouden en het zilveren bondsinsigne, terwijl de heer Dekker een fraai beeldje ontving. Advertentie Dat goed en mooi is, daar zijn we het allemaal over eens. De pr(js is overal gelUk. Wie mag het dus leggen 7 Wij geven gratis kleuradvies en maken gratis een voor uw interieur passend ontwerp. Onze stoffeerders hebben èn hun speciale linoleum-legdiploma èn een enorme ervaring. tel na MARKTPLEIN 29 LINOLEUM-SPECIAUSTEN ADVENDO HEEFT „MENSEN IN PENSION" IN STUDIE. De toneelvereniging „Advendo" is be gonnen met de repetitie van „Mensen in pension", toneelspel in drie bedrijven door A. Bromet. Het stuk is bestemd om als besluit van het winterseizoen zaterdag 23, donderdag 28 en zaterdag 30 mei te wor den opgevoerd in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. De regie is van de heer F. A. J. Hunsche. VELSEN ZATERDAG 14 MAART Thalia: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", 14 uur; „De tien geboden", 19.30 uur. Rex: „Onteerd moederschap", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 1416.30 uur. Heidestraat 45: Expositie Felison van Nederlandse zeeschilders, 1417 uur. ZONDAG 15 MAART Thalia: „De tien geboden", 14 en 19.30 u. Rex: „Help ik ben soldaat", 15 uur; „Ont eerd moederschap", 20 uur. Heidestraat 45: Als zaterdag. MAANDAG 16 MAART Thalia: „De tien geboden", 19.30 uur. Rex: „Onteerd moederschap", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Brulboei: Openbare ruilbeurs, 19.3021 uur. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 14 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Amsterdam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs". W. B. Theater, 20 uur: „Het duel van Gunsight ridge". Kennemer Theater, 14 uur: Jaarvergade ring Coöp. Tuindersvereniging Kenne- merland. Statenhuis, Velserweg, 15 uur: Opening tentoonstelling „Geur en kleur". ZONDAG 15 MAART Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Operatie Amsterdam". Luxor Theater, 14.30 uur: „Geeft acht"; 16.30, 19 en 21.15 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs". W. B. Theater, 14.30 uur: „Alexander de Grote", 16.30 en 20 uur: „Het duivelsnest" MAANDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Operatie Amsterdam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ,,'s Nachts langs 'de trottoirs". W. B. Theater, 20 uur: „Het duivelsnest". De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Kappers. De Groentenbeurs, 20 uur: Klaverjas- avond D.E.M. HEEMSKERK Marquettc-theater, zaterdag en zondag 20 uur: .Hyena's van de grote weg"; zon dagmiddag 14.30 uur: „De wreker uit Mexico". Advertentie 'T BESTE ADRES is „SUCCES" Luxe verhuur Rijbewijs vernieuwen Lanqe Nieuwstraat 718 - Tel. 4333 Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Z(| die zich met ingang van 1 april 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7