COR OLY COR OLY 139.- I formule meubelen 1 BROMFIETSEN IJmuider Courant Zilveren werknemers Hoogovens in Beverwijk gehuldigd COR OLY Mevrouw Klaver uit Santpoort gaat wandelen in Israel Velsens Culturele Agenda de komende week in DICTUS' GOGGOMOBIL Aanmeldingsformulier Wasmachines - Centrifuges RIJWIELEN SPORTRIJWIEL SCOOTERS MOTOREN TWEE KEER DE WERELD ROND Goede uitvoering van chr. gymnastiek vereniging IJmuiden LOENDERSLOOT Gymnasten „IJmuiden" kwamen heel goed voor de dag Plaatwerkers-vrouwen naar de huishoudbeurs Watervliet naar Haarlem voor belangrijke strijd 1 Uitspraken van de Raad voor de Scheepvaart „Ons werk", nieuw blad voor personeel Tafeltennis VGZ VRIJDAG 2 0 MAART 19 5 9 i „Alles bij elkaar is dat iwee keer de wereld rond," zegt de 52-jarige mevrouw Klavcr-Buclding, Broekbergenlaan 13 in Santpoort. En als het aan haar lag, maakte zij er vier keer van, Wandelend de wereld rond. Wandelen voor de pret. Twee keer de wereld, rond betekent voor haar 23 maal de Vierdaagse met inbegrip van de (harde) training. Mevrouw Klaver is de enige ingezetene van Velsen die in het bezit is van het gouden kruis: een hoge onderscheiding die slechts is weggelegd voor hen die tien maal de Vierdaagse hebben uitgelopen. „Het is jammer dal de oorlog er tussen kwamanders had ik de dertig al gehaald," zegt, mevrouw Klaver atlete, fervent paard-, auto-, motorrijdstcr en eigenlijk avonturierster in hart en nieren een beetje spijtig. Mevrouw Klaver ziet er nog erg jong uit. Ze heeft plezier in haar leven. Is levenslustig. „Ik had best een jongen wil len zijn. Ik rijd graag auto en liefst zo hard mogelijk. Met gas op de plank". Me vrouw Klaver vertelt levendig. Ze praat spontaan en gesticuleert veel. Ze vertelt anecdotes over de Vierdaagse, over de watersnood, over Suomi, over zichzelf. Ze vertelt en vertelt. Aan een stuk door. Het verveelt geen ogenblik. „Ik zou best willen vliegen, m'n vliegbrevet halen. Ik wilde gaan zweefvliegen, maar dat mocht niet van m'n man. Ik ben veel te onbesuisd, zegt hij. Maar wat zou ik graag vliegen. En parachutespringen vooral. Dat is wel m'n liefste wens". Als mevrouw Klaver zich eenmaal iets in haar hoofd heeft gezet dan is het er niet meer uit te praten. Dan zet ze door. Want haar doel zal ze bereiken, hoe dan ook. Daarom kon het gebeuren dat zij toe stemming kreeg van de Israëlische re gering om als eerste buitenlander aan de Israëlische Vierdaagse van Haïfa naar Je ruzalem deel te nemen. Voordien had deze bijzonder groots opgezette mars altijd een strikt nationaal karakter. Maar daar heeft de ondernemende mevrouw Klaver een einde aan gemaakt. Het plan om aan deze bijzonder zware afstandsmarsen mee te doen kwam bij haar op toen zij tijdens de laatste Vierdaagse in Nijmegen de verrichtingen van de vrou welijke Israëlische soldaten volgde. „Dat zijn pas vrouwen", zegt zij vol bewonde ring. „Ik ben zo snel mogelijk naar de Israë lische ambassade gegaan (let wel gegaan, Advertentie heeft voor iedere beurs SOLEXƒ325.— tot SUPERIA790.— zoals MAGNEET. SPARTA, BERINI. RAP, AVADA, DKW, TYPHOON enz. DE GROOTSTE KEUS Bij ons slaagt u altijd Advertentie AUTO- EN MOTOR BEDRIJF GROENEWEG 69 - IJMUIDEN-OOST Een zeer uitgebreid programma moesten de zeer vele belangstellenden in het Pa tronaatsgebouw in. IJmuiden verwerken on; een indruk te krijgen over de presta ties van de christelijke gymnastiekver eniging IJmuiden. Met een iets korter programma had men dezelfde goede in druk verkregen. Bij het heren toestel turnen, hoogrek en hoogbrug, was de afwerking beter ver zorgd dan verleden jaar en lag het gehalte ook op een iets hoger peil. Het nummer „Fantasia", een dans van acht dames en één heer, in welke dans Hongaarse en Spaanse bewegingsvormen te onderscheiden waren, getuigde van de grote fantasie, waarover leider D. Schmidt beschikt. Het publiek wist een goed afgewerkte oefening, ongeacht welk soort, zeker te waarderen. Dit bleek bij de vrije oefening meisjes C, de knotsoefening van dames en dames-junioren, de vrije oefening van meisjes C en D samen, de groepsoefening van de grote meisjes en het reidansje van de meisjes B, welke oefeningen, behoudens een enkele oneffenheid, correct werden gedemonstreerd en dan ook een verdiend applaus verkregen. De toestellenles meisjes A was iets min der aardig. Het kwam ons voor dat de leden van één groep nog te jong en daardoor te klein waren om brugoefeningen te doen. Door het grote aantal kleuters waren de prestaties over de banken moeilijk te be oordelen; met een paar grote meisjes en mogelijk nog een tweede rij banken zal de technische waarde van dit nummer zeker stijgen. Beter slaagden de behendigheidsvormen over schuingeplaatste banken van jongens A, die praktisch dezelfde oefeningen als de kleuters verwerkten. Rest nog te vermelden het keurige op treden van het tamboers- en pijperskorps, de keurig uitgevoerde vormen van weder kerige ondersteuning door twee dames en de individuele vrije oefeningen door twee heren, alsmede de demonstratie staafoefe- ningen oude stijl. Na het goede slotnum mer dames kon de voorzitter deze tweecie uitvoering van een serie van vier, sluiten met een terugblik op een goed geslaagde avond. want dan bereik je veel meer dan met al dat geschrijf) en heb gezegd: aan die mars wil ik ook meedoen. Nu, het is in orde gekomen. Uitgezonderd de reis betalen zij alles voor mij. En het geld voor de reis krijg ik er ook wel weer voor een deel uit. Want ik wil ook artikelen schrijven voor bepaalde bladen. Dat is zelfs al ge deeltelijk in orde. Ik heb al een contract". Feestelijke mars Zo kan het dus gebeuren dat de avon tuurlijke Santpoortse van 13 tot en met 16 april i de Israëlische Vierdaagse mee loopt. En ze treft het, want deze pelgrims tocht, zoals deze afstandsmars in het Hei lige Land wordt genoemd, krijgt een fees telijk tintje in verband met het tienjarig bestaan van Israel. „De tocht die ik nu ga maken zal heel wat vermoeiender worden dan de Nij meegse Vierdaagse. Het parcours bevat veel heuvels, voert grotendeels door de woestijn en vaak over niet al te beste wegen en bovendien kan de temperatuur vaak heel slopend zijn". Mevrouw Klaver heeft echter tot en met getraind. „Volgende week loop ik dwars door het duin van Wijk aan Zee naar Egmond. Wen ik aan mul zand. Een paar dagen geleden heb ik getraind bij Kraantje Lek. Wen ik op die manier ook aan geaccidenteerd terrein. En dat het in Israel wat warmer is dan hierdat vind ik juist prettig. Op de warmte kun je je kleden. Op de kou niet". Na de afstandsmars in Israel blijft me vrouw Klaver nog enige tijd in het land. „Om indrukken op te doen. Om met de mensen te praten", zegt ze. Kaarsvet Dan vertelt ze hoe ze tot wandelen is gekomen. „M'n broer liep in 1929 als mili tair met de Vierdaagse mee. Al na de eer ste dag liep hij een stuk of wat blaren op. En ivat doet die sufferd. Smeert hij net als de Spanjaarden z'n hele been vol met kaarsvet. Kreunend van de pijn komt ie thuis. Natuurlijk schold ik 'm de huid vol. „Nou, heb maar niet zo'n grote mond. Loop zelf maar eens een keertje mee". We heb ben toen om een tientje gewed dat ik de Vierdaagse zou uitlopen. Die weddenschap heb ik gewonnen. En het is gek. als je eenmaal die zo aparte sfeer van de Vierdaagse hebt ge proefd kun je er niet genoeg van krijgen". Mevrouw Klaver kréég er ook niet ge noeg van. En dat bewijst het gouden kruis wel en het feit dat zij in december van het vorige jaar al begon te trainen. Kou en regen, sneeuw en ijs trotserende. Wan delen in de polder, in de duinen, door de bossen. Wandelen voor de pret. Wandelen omdat je d'r lol in hebt. Folders Ze laat een aantal folders van de Vier daagse in Israel zien. En een in het Engels gestelde brief uit Israel. Een heel plezie rige brief, waarin haar veel succes wordt toegewenst. Ze wijst naar een foto in een van de folders. We zien groepjes olijke Is raëlische soldaten, die met veel elan een Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op f 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. ZU die zich met ingang van 1 april 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmers tot en met 31 maart 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Mevrouw Klaver (tweede van links) blaast even uit van de vermoeienissen tijdens de Vierdaagse in Nijmegen. Zij is in gesprek met Velsens oud-commis saris van politie, de heer Weijburg. fikse heuvel nemen. „Als ik die foto's zie, dan kriebelt het hier. Dan wou ik dat ik al op de boot zat". „Wandelen is zo fijn. Je bent zo vrij. Je bent zo helemaal je zelf. Het is niet voor niets dat de deftigste baronnen, direc teuren van grote fabrieken, mannen van naam aan de Vierdaagse in Nijmegen mee doen. Want daar is iedereen één. Daar is geen onderscheid tussen metselaars, tram conducteurs. directeuren en ministers. Daar heerst geen hokjesgeest. Je kunt je zo fijn uitleven. Je kunt zo maar met een vuil, bezweet gezicht in je oudste kleren fijn het boefje zijn. Je kunt zo maar langs de weg drinken uit een flesje, van een boterham happen in het gras. Niemand die daar iets van zal zeggen. En wat heel be langrijk is. Bij de Vierdaagse geldt vooral: allen voor een, een voor allen. Je helpt elkaar zo veel als je kunt. En wat ook heel goed is: ie leert doorzetten, je leert een prestatie leveren. En een uitblinker hoef je niet te zijn. Iedereen kan de Vierdaagse uitlopen. Immers: iedereen kan lopen. Lopen kan je als kind van twee jaar al". Dan bladert mevrouw Klaver weer in de foldertjes. „Nu moet je niet denken dat ik er zo eentje ben van: ik zal die mars wel eens eventjes lopen. Niets daarvan. Na tuurlijk. hoop ik dat ik 't haal. Maar kilo meters vreten is er niet bij. Je mag geen roofbouw op je body plegen". De bus hebben we na afloop van het gesprek met mevrouw Klaver maar de bus gelaten. We zijn naar huis gaan lopen. Ten slotte: zien wandelen doet wandelen. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Om het clubkampioenschap In een match van drie partijen hebben George Postma en P. van den Berg uit gemaakt wie van de twee in de selectie- groep komt in de strijd om de DCIJ-club- titel. Piet van den Berg wist met 42 te winnen en zal dus met P. Roozenburg, B. Dukel H. Laros, Theo Tielrooy en Tommy Postma om het clubkampioenschap van DCIJ 1959 kampen. Laros en Roozenburg zijn favorieten. In de hoofdklasse spelen twaalf spelers een verwoede strijd om de bovenste vier plaatsen. Deze vier eerst aankomenden vormen de staart van het eerste tiental van DCIJ. J. van Straten staat met twee overwinningen aan de kop. Onlangs klopte Van Straten Ott en C. Kaan. Leo Bink horst, die met drie punten uit twee par tijen een goede start had, verloor van Beu- kema in de derde ronde. De overige uit slagen luidden: D. Ott wint van H. Leeuw, ir. M. Krijgsman wint van K. van den Steen, J. de Boer wint van Jan Tielrooy, Piet BinkhorstKoelma remise. De uitvoeringen die de christelijke gym nastiekvereniging „IJmuiden" in het Pa tronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmui den" heeft gegeven zijn alleszins geslaagd te noemen. Niet alleen bereikten de gym nasten uitstekende prestaties en zat de op voering als geheel goed in elkaar, hetgeen een vlotte afwerking van het programma tot gevolg had, ook was de zaal telkens flink bezet. Weer eens te meer bleek het dat „IJmuiden" een bloelende vereniging is die in het Velsense sportleven heel wat leven in de brouwerij brengt. Het waren niet louter en alleen turn- demonstraties die ten tonele werden ge voerd. Er kwam ook heel wat show aan te pas Vooral bij het optreden van de jeug dige en piepjonge leden van de gymnas tiekvereniging. Vooral de kleinen oogstten veel succes. En in dit succes delen de or ganisatoren van de uitvoeringen, die met tal van aardige vondsten voor de dag kwamen. Zo beleefde men enorm veel plezier aan de „haringtonnenmanipulaties" van de kleinste heren-gymnasten. Na hun optre den, waarbij zij als 't ware met de haring tonnen goochelden, zongen zij staande op de tonnen een origineel haringlied. Zij prezen het banket van de zee enthousiast aan en spraken ten slotte in samenzang de hoop uit dat de „Hollandse Nieuwe" er maar weer gauw mocht „wezen". Een dansje dat door de jongste meisjes over het voetlicht werd gebracht viel door de charme en de gratie eveneens bij het publiek in goede aarde. Het publiek be loonde elk optreden met een gul applaus. Opvallend was de goede kwaliteit van de parterrenummers, ondanks het feit dat de gymnasten af en toe een steekje lieten vallen. Maar dit deed aan de kwaliteit van het geheel niet veel af. Vele personeelsleden van „De Plaat- wellerij" hebben zich een avond opgeof ferd en aan huishoudelijk werk gezet om hun vrouwen eens een avond alleen te laten uitgaan Een initiatief van het bestuur van de personeelsvereniging stelde een groot aantal dames in de gelegenheid om woensdagavond de Huishoudbeurs in Am sterdam te bezoeken. Van acht uur af tot de sluitingstijd toe hebben de Plaatwellers- vrouwen hun volle belangstelling kunnen geven aan de stands, modeshows en demonstraties. Voor de terugtocht kwamen de dames, moe van het „sjouwen" samen in het res taurant, waar door een loterij een aantal van hen bovendien nog een aardige her inneringsverrassing ontvingen. Voldaan over dit leuke uitstapje arri veerde het gezelschap weer in Velsen. toen middernacht reeds was gepasseerd. Advertentie heeft zeer mooie sortering Raleigh, Magneet, Vesting geheel compleet onder volle garantie Het eerste „Watervlief'-twaalftal moet zondag in Haarlem tegen Haarlem I een zeer belangrijke korfbalwedstrijd spelen. Het zal van de uitslag afhangen of de Vel- senaren naar de laagste treden van de competitieladder zullen afdalen. Daar DED vorige week plots met grote cijfers won en Watervliet nu tamelijk in het nauw bracht, zullen de groengelen er alles op moeten zetten om veilig te blijven. Een mogelijk heid is er met een volledig twaalftal. Gisteren werd nog plotseling de thuis wedstrijd van Watervliet 2 tegen ZKV 2 ingelast. Deze wedstrijd moet de thuisclub kunnen winnen. Voorts bezoekt Watervliet 4 in Haarlem Oosthoek 3, dat een winstpunt meer bezit. Het zal ook hier flink aanpakken zijn om de beide punten naar Velsen te brengen. Voor zaterdagmiddag is vastgesteld: As piranten Nieuw Flora BWatervliet B. Watervliet I verschijnt in het veld met de dames B. Hessen, B. Hoen, L. Klooster man, G. Polak, R. Leyenaar, I. Waagmees- etr en de heren W. Berghuis, J. van Dijk, D. van Ladesteijn, M. Veerbeek. F. Vos en S. Hartman. Kennemers naar Zeeburgia In verband met de uitwedstrijd van De Kennemers naar Zeeburgia organiseert de supportersvereniging „Rood-Zwart" zon dag een autobustocht naar Amsterdam. De culturele agenda voor de week van 22 t.m. 28 maart luidt: 23 t.m. 28 maart: Pieter Vermeulenmu- seum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultu reel Gebouw IJmuiden. 23 t.m. 28 maart Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat IJmuiden, geopend van: maandag: 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur Wijkerstraatweg 77 Velsen (N.); dins dag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd); donder dag: 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. De Openbare Leeszaal en Bibliotheek en het filiaal aan de Wijkerstraatweg in Vel- sen-Noord zijn op Goede Vrijdag en za terdag d.o.v. de gehele dag gesloten. Een extra opening heeft plaats op donderdag 26 maart van 14.30 tot 17.30 uur. BIOSCOPEN. Thalia: De gehele week des avonds om half acht „De tien geboden" (geprolongeerd). Zondag 15 uur „Knock out in kruitdamp". Rex: de gehele week uitgezonderd dinsdag (geen voorstelling) om 20 uur „Operatie Amsterdam". Zondag om 15 uur „Gevaarvolle opdracht". Donderdagavond zijn in het Kenncmer Theater te Beverwijk vijf arbeiders gehul digd omdat ze vijf en twintg jaar hun beste krachten hebben gegeven aan een van de afdelingen van Hoogovens. Behal ve deze huldiging was er ook een afscheid, men kan zelfs spreken van een dubbel af scheid. Ingenieur F. W. E. Spies, die de jubi larissen en hun dames toesprak, zei dat hij had gemeend ook de mensen van de Veiligheidsdienst uit te moeten nodigen, daar hij niet meer de leiding van deze dienst heeft. Na vijf en twintig jaren aan het hoofd te hebben gestaan en hun pres taties te hebben waargenomen, kon hij toch maar niet zonder meer van deze on misbare groep mensen weglopen, zonder dat hij zijn erkentelijkheid had uitgespro ken voor de plichtsbetrachting van hen. „Een ander afscheid dat eigenlijk niet AJve,-tentin TTTrrrrm MARKTPLEIN Aanvaring De Raad voor de Scheepvaart heeft de 41-jarige kapitein J. v. D. uit Voorburg van het s.s. „Amsteldijk" gestraft met een be risping wegens het aan zijn schuld te wij ten zijn van de aanvaring van de „Am steldijk" met het Noorse m.s. „Hansa" op 17 augustus op de Westerschelde. De „Amsteldijk" was alleen boven wa ter beschadigd, voornamelijk aan de ver schansing. De „Hansa" bleek ook slechts lichte schade te hebben opgelopen. In zijn uitspraak maakt de raad enige aanmer kingen op het beleid van de kapitein van de „Amsteldijk", die zich in de uitwerking van een volgens hem verantwoorde ma noeuvre heeft vergist. Brand De raad achtte voorts de 35-jarige ka pitein H. B. uit Amsterdam van de Gro ninger kustvaarder „Julia Anna" niet medeschuldig aan de brand die op 9 fe bruari 1958 aan boord van de kustvaarder heeft gewoed. Het schip, dat naar de werf zou gaan, had op 8 februari afgemeerd te Delfzijl. De bemanning ging van boord met uit zondering van de kapitein en twee ma trozen. Door onbekende oorzaak brak brand uit. in de verblijven in het achter schip, dat ernstig werd beschadigd. De re der had de bemanning opdracht gegeven naar huis te gaan zonder daarover met de kapitein te overleggen. De raad acht dan ook de kapitein er niet voor aanspra kelijk, dat bij de brand niet alle maatre gelen voor de bestrijding konden worden genomen, doordat er geen machinisten aan boord waren. Dodelijk ongeluk Tenslotte heeft de Raad voor de Scheep vaart de 51-jarige stuurman C. M. uit Amsterdam van het s.s. „Breda" een be risping gegeven wegens onvoldoende toe zicht houden op het nakomen van de vei ligheidsvoorschriften mede schuldig aan een ongeval, waarbij een matroos om het leven kwam. Op 27 september 1957 werd aan boord van de „Breda" die toen in de Westindi- sche wateren voer, tijdens het schoonma ken van een ruim de matroos J. C. Cer- vero door een vallend luikschild dodelijk getroffen. Zonder concurrentie te beogen van de gewone pers is vrijdag in onze omgeving een nieuwe maandkrantverschenen; een „krant", die wegens de ruim een jaar ge leden ontstane fusie van de n.v. De Plaat- wellerij en de n.v. Bronswerk te Amers foort thans voor de eerste maal ook bij wijze van proef een samengaan is van de personeelsorganen „Ons werk bij Brons- werk" (Amersfoort) en „Plaat wel en wee" (Velsen). In een hoofdartikel schrijft de heer C. J. Andriessen van Bronswerk, waarom en hoe „Ons Werk", zoals het orgaan kortweg wordt genoemd, is ontstaan. Het voorziet, evenals voorheen „Plaat wel en wee", waarvan men echter de fraaie, op kunst drukpapier uitgevoerde uitgaven wel zal missen, in een grote behoefte bij de Brons werkgroep. Hierbij is ook de machinefa briek „Voorwaarts" n.v. te Amsterdam aangesloten. De nieuwe redactie wordt gevoerd door de her H. Kraaijeveld, personeelschef van De Plaatwellerij en B. van den Tem pel van n.v. Bronswerk. Het nieuwe blad wordt in een oplage van ruim 2500 exem plaren or.ier de personeelsleden van alle aangesloten n.v.'s verspreid, ook naar velen in het buitenland tot Venezuela, Ca nada en Australië toe. Het orgaan is door zijn uitbreiding een goed geheel geworden, waarin de gebruikelijke ..Plaat Wel en wee"-bijdragen op verschillende pagina's zijn „ingesmolten". Het maandelijkse gedicht van Velsens personeelchef, de heer Kraaijeveld. ver beeldt onder de titel „De ontmoeting" en verlucht met een karakteristieke foto, het samengaan van de beide personeelsorganen. „Daan" van de Hoensbroekse Plaatwel lerij geeft weer een komische noot over de schoonmaak. Evenzeer zijn. voorzien van foto's de karakteristieken van een aan tal hobbv-isten opgenomen en tenslotte heeft de vaste, door Plaatwellers gemaakte puzzel ook nog zijn plaats gevonden. Het lijkt ons, dat de nieuwe krant van de Bronswerkgroep het in zijn huidige vorm wel zal doen; in elk geval levert hij een bijdrage tot een betere band tussen de aangesloten vennootschappen en hun per- sonelen. past op een feestavond," aldus de heer Spies, „is een afscheid van de lan die de gewoonte had op zijn eigen manier be paalde festiviteiten op te vrolijken, de heer Barg uit IJmuiden, die het tijdelijke met het eeuwige heeft verwisseld na een lang ziekbed. We zullen hem nog lang ge denken," aldus de bedrijfsdirecteur. Voor het feit dat nu weer vijf jubilaris sen hun beste krachten hebben gegeven aan het Hoogovenbedrijf, had de heer Spies alle lof. „De directie heeft de goede gewoonte om ook familie en vrienden uit te nodigen op zulke bijeenkomsten, want gedeelde vreugd is dubbele vreugd," zo zei hij. „Mannen met een lange diensttijd hebben het hart gestolen van de directie, ook al zijn er bij die het gehele bedrijf in die jaren hebben doorgewandeld." In zijn dankwoord betrok de heer Spies ook de vrouwen van de jubilarissen, want ook aan haar is het te danken dat de echtge noten goed hun plicht kunnen waarnemen. Ir. A. K. Vroege kreeg het eerst het woord om de heer L. Welage toe te spre ken, die hij schetste als iemand waarop men kan rekenen en die zijn taak zeer se rieus opvat. Het was jammer dat de heer Welage in de bezettingstijd de dienst moest verbreken, daar hij naar Duitsland werd gevoerd om te werken. Ir. E. de Vries schetste het leven van de heer T. K. Rietdijk als van iemand die een treinreis maakt. Elke coupé zou dan in dit geval een afdeling van het Hoog ovencomplex zijn. De heer De Vries sprak de wens uit dat hij thuis een even pretti ge reisgenoot zou zijn als op het bedrijf. Ir. J. de Vries kon het woord richten tot twee jubilarissen, de heren C. Dijkhuizen en J. A. Schweitzer, van de Werktuigkun dige afdeling en de Centrale Werkplaats. Eerstgenoemde muntte uit in orde en net heid. Het is jammer dat een ziekte hem momenteel het werken belet. Voor de energie die hij voor het bedrijf heeft op gebracht ontving hij een hartelijk woord van dank. De heer Schweitzer werd niet alleen ge noemd om het zware werk dat hij met plezier deed, maar ook om de hobbies die voor hem een goede afwisseling waren. Een cabaretgezelschap hield jubilarissen en familie nog geruime tijd bijeen. De verrassing van de week was wel de 7-3-overwinning van het eerste herenteam in zijn uitwedstrijd tegen CTTC 1. Het was de eerste nederlaag van CTTC in het sei zoen. Een mooi resultaat van VGZ dat echter al te veel achter ls geraakt om nog een kans te maken op het kampioenschap. Het tweede herenteam heeft met zijn naaste concurrent Doko 2 afgerekend en won met 6-4. Met nog drie wedstrijden te spelen staat het nu 4 punten voor op num mer 2, Rapidity 6. Het kampioenschap kan hem dus bijna niet meer ontgaan. Ook het tweede damesteam, dat op de tweede plaats staat, heeft een overwinning geboekt en wel op CSV 2 dat op de derde plaats stond. De achterstand op Prowano 1 van 5 punten is praktisch niet meer in te halen, zodat de dames wel op de tweede plaats zullen.eindigen. Heren tweede klasse A. CTTC 1VGZ 1. Deus moest het in zijn eerste partij opnemen tegen Putman, die in het gehele seizoen nog geen wedstrijd en slechts één game had verloren. De eerste game was voor Putman met 21-16, de tweede voor Deus met dezelfde cijfers. Nadat Deus in de derde game nog met 14-18 had voor gestaan, moest hij toch door een kleine inzinking de eer aan Putman laten. Ales, die hierna tegen Schuhmacher moest spelen liet zich niet verrassen, en maakte met 18- 21, 19-21 gelijk. Dank zij Hoogeweg, die in drie games De Nijs de baas bleef, kwam VGZ voor te staan. Deus vergrootte de voorsprong door van Schuhmacher te win nen. maar Putman verkleinde de achter stand door eveneens in drie games van Hoogeweg te winnen (21-10, 17-21, 21-18). VGZ liep daarna verder uit door overwin ningen van Ales, Hoogeweg en Deus, waar_ door de stand 2-6 werd. De wedstrijd was in feite hiermede al beslist. Putman zorgde nog voor een tegenpunt door met moeite van Ales te winnen (22-20. 21-15), maar het dubbelspel was weer voor VGZ, zodat de eindstand 3-7 werd. Heren 4e klasse D. VGZ 2Doko 2. Een spannende gelijkopgaande ontmoeting, waarbij in de laatste twee partijen de be slissing pas viel. Bok ging goed van start en won gemakkelijk van Tervoort. Koo- men bleef in 2 games de mindere van Vrijhoef en Krijt verloor van Bakker, zo dat VGZ met 1-2 kwam achter te staan. Koomen maakte weer gelijk door in drie games van Tervoort te winnen (19-21, 21- 15, 27-25) en door Bok kwam VGZ weer voor. Hij won namelijk zonder moeite van Bakker met 21-9, 21-14. Weer werd het gelijk, want Krijt verloor ook zijn tweede partij. Koomen maakte korte metten met Bakker 21-4, 21-8, maar Krijt kwam tegen Tervoort net iets te kort, zodat met de stand 4-4 nog van alles mogelijk was. Bok won echter ook zijn derde partij en het dubbelspel werd met vereende krachten eveneens in winst omgezet, waardoor het ten slotte 6-4 werd. Dames 4e klasse A. CTTC 2VGZ 2. CTTC trad maar met twee dames aan, waardoor zij al direct tegen een 0-3 achter stand aankeken. Het was daarom een grote verdienste dat zij uiteindelijk met het kleinst mogelijke verschil, namelijk 4-6, verloren. De VGZ-dames wonnen elk een partij en verloren er ook elk een, terwijl het dubbelspel met 21-18, 21-19 voor CTTC was. Zoals boven reeds vermeld, heeft VGZ met deze overwinning haar tweede plaats op de ranglijst verstevigd. Advertentie BELLA in diverse uitvoeringen v.a. ƒ1695.- DIANA DüRKOPP ƒ2045.- DKW - Sparta - BMW - BSA - Zündapp Als bijzonderheid: SPARTA TWIN Breestraat 108 - Beverwijk - Tel. 4627

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11