van PRAAG j. n. tromp! Ab de Jong Gerard A. J. Brasser FRANS LIST Velser bouwput was een bron voor de wetenschap IJmond-agenda Huisvrouwen bakken tulband en solderen theepotten Havenberichten Belijdenisgeschenken Boekhandel FRANS MAALIVIAN Bijbelse dagboekjes Bijbeltjes Wandteksten Belangrijke wedstrijden voor „IJmond" DORUS komt naar IJmuiden in kader VARA •tournee Westduitse hoofdingenieur wegens verraad veroordeeld Magnetische stormen Medische diensten voor het weekeinde, Goede Vrijdag en Paschen Kort nieuws Ween ink 3 boekt overwinning Lezing Humanistisch Verbond Schoolvoetbal Beverwijk begint woensdag Beverwijkse fotografen staan er gekleurd op BANKETBAKKER!] Nieuwe vlet voor Haven wezen in Haarlem W oningbouwacti viteit in Heemskerk Opstelling ADO '20 Collecte Leger des Heils Geslaagde uitvoering van ADO-gvmnastiek VRIJDAG 20 MAART 1959 De geologie, de wetenschap, waarvan de beoefenaars zich bezighouden met de structuur van de aardkorst, is voor Nederland nog betrekkelijk jong. Toch beschikt ons land reeds over een goed functionerende en actieve Geologische Dienst, die in Haarlem en Heerlen is gevestigd. Deze dienst bestaat uit een staf van precies honderd medewerkers, waarvan een aantal academisch is gevormd. Van deze deskundigen wordt een druk gebruik gemaakt voor het verlenen van adviezen over de bodem gesteldheid, welke rapporten meestal een grote besparing betekenen bij de aanleg van nieuwe wegen, sportterreinen en andere objecten, of bij voorgenomen boringen en het leggen van funderingen. Tevens dient de recente geologie om door het onder zoeken van diverse aardlagen een verklaring te vinden voor het ontstaan daarvan en het vaststellen van de verdere ontwikkeling. Dit alles- werd donderdagavond in het B.B.-centrum te Driehuis uiteengezet door een der medewerkers van de Geologische Dienst, de heer G. de Jong, die op invitatie van de directeur van Openbare Werken te Velsen, ir. D. N. Dammers, voor de ambte naren van deze gemeentelijke dienst over dit onderwerp een spreekbeurt kwam ver vullen. In de eerste helft van deze causerie bepaalde de heer De Jong zich tot een al gemeen overzicht, waarbij hij onder meel de techniek en de werkwijze verklaarde, die bij het karteren worden toegepast. Langdurig proces Een bijzonder langdurig proces ove rigens, want zoals spreker verhaalde is zijn dienst zojuist begonnen met het vervaardigen van een nieuwe geolo gische kaart van Nederland, die mis schien pas overdertig jaar geheel voltooid zal zijn. Wel een bewijs voor de ongekende nauwkeurigheid, die bij een dergelijke kartering in acht moet worden genomen. Verder vertoonde de heer De Jong een aantal kleurendia's en situatietekeningen, die een verklaring vormden voor de ma nier, waarop de aanwezigheid van olie, zout, steenkool en andere delfstoffen in de bodem wordt vastgesteld. Interessant was het ook op deze wijze te vernemen, dat dezelfde aardlagen die in Limburg aan de oppervlakte liggen, in Drente pas op een diepte van vierduizend meter worden aan getroffen. Bouwput Velser tunnel Na de pauze hield de heer De Jong zich verder bezig met het onderzoek van de bouwput voor de Velser tunnel, welke werkzaamheden voor de Geologische Dienst een begrip zijn geworden. Dit was namelijk een voor Nederland unieke ge legenheid, omdat de geologen de beschik king kregen over een profiel van zesen twintig meter diepte. Hier werden onder meer sporen gevonden van de Ijstijd en een laagje houtskool, waarvan de ouder dom kon worden vastgesteld op 10.400 jaar. Hieruit werden merkwaardige con clusies getrokken. Want een dergelijk laagje houtskool be vindt zich in de bodem van een groot deel van Europa en omdat houtskool ontstaat door verbrand dennenhout lag de gevolg trekking voor de hand, dat tientallen eeuwen geleden dit werelddeel werd ge teisterd door een enorme bosbrand, ver moedelijk ontstaan door een eruptie van de Eifel. De heer De Jong besprak verder het on derzoek in de bouwput telkens, wanneer hij de bodemvorming van Nederland ver klaarde. Deze hield onder meer verband met het stijgen van de zeespiegel en het dalen van de bodem. Doordat hierbij bij Advertentie Passende o.a.: enz. KENNEMERLAAN 5? - TELEFOON 5526 Wij helpen U weer in de oude vertrouwde sfeer Mevr. P. A. E. HOMBURG-BOREHAM De Heer en Mevrouw AB DE DONG VELSEN VRIJDAG 20 MAART Thalia: „De tien geboden" (geprolon geerd), 19.30 uur. Rex: „Operatie Amsterdam", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Cultureel Gebouw: Fotokring Velsen, 20 uur; ledenvergadering afd. IJmuiden- West Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur. ZATERDAG 21 MAART Thalia: Als vrijdag. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 20 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De danseres van de duivel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gena deloze jungle". W.B. Theater, 20 uur: „Aanval op het goudtransport". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous'". Restaurant „Beilevue", 20 uur: Verga dering „Mereurius", de heer J. J. de Kloe uit Badhoevedorp spreekt over „Een dringend probleem in de hedendaagse tijd". Terpsichore, 20 uur: Vergadering Alge mene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechni sche Industrie. Speeltuingebouw Elinck Sterkstraat, 20 uur: Jaarvergadering Speeltuin Centrale. ZATERDAG 21 MAART Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater: zaterdag 20 uur, zondag 14.30 en 20 uur: „Der Bettel- student". voorbeeld de opslibbing in een sneller tem po verliep dan de begroeiing, is aan dit proces het ontstaan van het veengebied te danken geweest. Door dit alles meende de heer De Jong het belang van de Geologische Dienst enigszins te hebben aangetoond, zodat hij nog eens herinnerde aan de door deze dienst uitgezonden circulaire, waarin de gemeenten wordt verzocht melding te ma ken van boringen of uitgravingen, welke voor de geologen van belang kunnen zijn. Aan het einde van deze aandachtig be luisterde causerie sprak ir. Dammers een kort woord van dank voor de interessante feiten, die deze avond door de heer De Jong naar voren waren gebracht. Advertentie "Of IJ Kleding toonaangevend KENNEMERLAAN Het handbal-competitieprogramma levert zondag twee belangrijke wedstrijden voor de eerste dames- en herenelftallen van „IJmond" op. De IJmond I-dames, die nog altijd redelijke kansen hebben op de bo venste plaats, gaan naar TYBB I en als de Velsense dames de tegenstand van de Haarlemse dames niet onderschatten zit er een goede kans oo de volle buit in. De heren van IJmond I die het Haar lemse Rapiditas ontvangen zullen een heel wat lastiger wedstrijd krijgen. Rapiditas heeft namelijk met een gelijk aantal wed strijden twee winstpunten meer en het zal alles in het werk stellen de aansluiting met de koplopers niet te missen. Voor de IJmond 3-dames, die ADO 2 uit Heemskerk ontvangen lijkt er weinig hoop op een overwinning, tenzij de aan- valslinie krachtiger speelt. Voor de dames junioren ligt er bij de ontvangst van Zand- voortmeeuwen-junioren een kans. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjes aspiranten: IJmond 4IJmond 3; ADO I IJmond 5; Jongensaspiranten: THB I IJmond I; De Blinkert 3IJmond 2; IJmondDe Blinkert 4. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; T. Groot en L. Blom; R. Wijers, W. Honig en J. Siebers; G. Slat man, D. Marckelbach, H. Boom, W. v. d. Kuil en W. Schoorl. Heren IJmond I: J. Böhm; B. Beentjes en J. van Buuren; C. de Vries, A. Blok en K. Schik; J. Wolters, E. Sauer, G. Kramer, II. Boom en E. Jonker. Ontvangst Duitse gasten De „IJmonders" zullen in verband met hun jaarlijkse en ook nu internationale Paashandbaltoernooi van maandag, 30 maart op „Watervliet" twee Duitse ver enigingen ontvangen. De handbalclubs „Hannover", dat met een damesteam deelneemt en „Herrenhau- sen" (nabij Hannover), dat een heren team in het toernooi brengt, worden zater dagavond, 28 maart, in het Statenhuis aan de Velserweg begroet. Na het officiële ge deelte van de begroeting zullen de gasten aan de pleegouders worden „overgedragen" tijdens een gezellig samenzijn. Op de eerste paasdag wordt met de gas ten een rondrit in de omgeving gemaakt met bezoek aan strand en sluizen te IJmui- den en een boottocht in Amsterdam. Na de wedstrijden van maandag zal een deel van de gasten met eigen vervoer 's avonds al weer vertrekken en wordt met de overige gasten een afscheidsavond voorbereid. Zij vertrekken dinsdagmorgen. Advertentie Voor het stofferen van uw MEUBELEN, voor BEDDEN, DEKENS, LEDIKANTEN, KINDERLEDIKANTJES enz. Kortom voor uw complete meu bilering naar Woninginrichting KONINGSPLEIN 8 - TEL. 4540 Wij accepteren alle betaalzegels. Op de jaarvergadering van de VARA, afdeling IJmuiden, is donderdag in het Cultureel Centrum meegedeeld, dat in het komende seizoen Dorus ook IJmuiden op zyn tournee zal aandoen. Het programma van de VARA werd uit gebreid door de leden, die in bevredigend aantal waren opgekomen, behandeld. Op de vergadering van de districtsraad, 12 april in Haarlem, zal de heer Broeks deze materie bespreken. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental, dat op 1 januari 1958 2453 was, nu op 31 december 1958 2661 bedroeg. De VARA heeft dus een ledenwinst gemaakt van 208 leden, een stijging, waax-over de vergade ring zich zeer voldaan toonde. De aftredende bestuursleden, de heren Velzel (penningmeester), Glas en Heins werden allen herkozen. Als nieuwe leden werden aan het bestuur toegevoegd de he ren Sanders en De Jong. KARLSRUHE (Reuter) Het federale hooggerechtshof te Karlsruhe heeft Lothar Johann Krisponeit, voormalig hoofdinge nieur van de Henschel-vliegtuigfabrieken te Kassei tot drie jaar dwangarbeid ver oordeeld wegens verraad ten bate van Oost-Duitsland. Krisponeit is ervan beschuldigd gegevens over een pantserwagen, die in de Hen schel-fabrieken werd vervaardigd, in Oost duitse handen te hebben gespeeld. Kris poneit verklaarde dit te hebben gedaan omdat hij meende dat deze pantserwagen, de „Hispano-Suiza 39", in de ontworpen vorm niet deugde voor gebi-uik door het Westduitse leger. Hij voegde hieraan toe de gegevens, naar hij meende, te hebben doorgegeven aan vertegenwoordigers van een Oostduits ingenieursbui-eau. „Ik wist niet, dat de personen, waar mede ik toen te maken had, agenten wa ren van de Oostduitse geheime dienst", al dus Krisponeit. WASHINGTON (UPI) Magnetische storingen, veroorzaakt door de explosies in het project Argus zijn waarschijnlijk opgetekend door de Noordatlantische radio-waarschuwingsdienst te Fort Bel- voir, in de staat Virginia. Uit de indertijd verkregen gegevens blijkt dat een milde ionosferische storing op 3 september be gon om 03.42 uur. Na een poosje leek de storing te verdwijnen. Maarop 4 septem ber, te 10.40 uur, kwam de storing sterk terug, en de magnetische storm duurde tot 19.00 uur op 6 september. Normaal worden zulke stormen veroor zaakt door stromen geladen partikelen, die door erupties aan de oppervlakte van de zon zonnevlekken de ruimte worden binnengeslingerd. Maar de waarschu wingsdienst noteerde indertijd: „Deze storm valt moeilijk te vereenzelvigen met zonne-activiteit". IJMUIDEN Artsen: Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereni ging tot bevordering van de Genees kunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614; P. Brouwer, Koningin Wilhel- minakade 79, tel. 4507; F. M. van Ste kelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Op goede vrijdag, 27 rnaart, houden alle artsen als gewoonlijk spreekuur. Op eerste paasdag en tweede paasdag (29 en 30 maart): H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675; C. H. de Jonge, Hofstedestraat 48, tel. 5652; P. C. de Weerdt, Stationsweg K 5, tel. 4614 (tweede paasdag P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg hoek Dieze- straat, tel. 6158). Op tweede paasdag houden alleen voor noodzakelijke ge vallen van 11—12 uur alle artsen spreekuur. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Niëuwstr. 403 en Apotheek Pleijler, Planetenweg 52. Op 27 maart (goede vrijdag) zijn alle apo theken open. Op 29 en 30 maart (eerste en tweede paasdag): Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 urn en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, teléfoon 5053. Voor goede vrijdag en de paasdagen: idem. SANTPOORT Artsen: In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8810 te raadplegen; op Goede vrijdag, 27 maart, houden alle artsen normaal spreekuur; eerste paasdag (29 maart) is de arts M. Trooster, Daniëlsweg 14, tel. 8410, Sant poort-Station, te raadplegen; op tweede paasdag (30 maart) D. R. Mansholt, Vin- kenbaan 23. Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord; op Goe de vrijdag zijn alle apotheken open; op 29 en 30 maart (Pasen) Santpoortse Apo theek. Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid. VELSEN Wijkverpleging: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud- IJmuiden, ten noorden van Kennemer laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940—'45; zuster C. E. Th. Man, I.Jselstraat 23, tel. 8028, ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geelvinckstraat 27, Velsen-N., tel. K 2510-3936, ten oosten Zeeweg, Vel- serbeek, dorp Velsen en Velsen-Noord; De Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting voorziet in een grote behoefte. Dat blijkt uit de belangstelling, die er van de zijde der ge huwde vrouwen voor dii werk bestaat. Dat is ook geen wonder, want welke vrouw zegt nooit eens: „Ik wilde dat ik net zo lekker kon koken als je moeder" tegen haar man, die haar elke dag voorhoudt, dat zijn moeder het altijd zo en zo deed. Veel gehuwde vrouwen be weren, dat. het: alleen maar verbeelding is van hun echtvrienden, maar om elke onzekerheid weg te nemen gaan ze dan toch maar eens op een kookcur sus. En ook als de mannen volledig overtuigd zijn van de kooktalenten van hun vrouw, vindt deze het toch wel nuttig om nog eens wat meer te leren. Want er zijn meer lekkere dingen dan aardappelen en groen tesoep. Die kookcursussen vor men maar één facet van het werk van de Commissie voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting. Op een tentoonstelling, die men donderdag in de huishoud school te IJmuiden-Oost heeft gehouden kon men enkele produkten van de cursisten bewonderen. Een cake, een tulband, en en kele gekleurde eieren, die bewezen, dat „het oog ook dat wil". Het geheel stond op een volgens de regelen der kunst gedekte tafel, te midden van enkele smaak volle bloemstukjes. Die kwamen weer van een andere cursus, want nok bloemschikken is een geliefd onderwerp voor de huisvrouw. Velen maken van de gelegenheid gebruik om op zo'n cursus de grond beginselen van het bloem schikken te leren. Aan de versierde stoel voor een jarige kon men ook zien welk praktisch nut deze bezigheid kan hebben. Maar ivist. u, dat de cur sisten ook solderen leren Wie had honderd jaar ge leden kunnen denken, dat in een huishoudschool in IJmuiden vele bezoekers van een tentoonstelling nog eens zouden kunnen be wonderen, hoe een vrouw een theepot heeft gesol deerd! Aan dit werk zijn vooroefeningen voorafge gaan. Juist zoals men bij een schilderijententoonstel ling schetsen van de mees ter kan bewonderen, heeft men hier in de tentoonstel lingsruimte ook een proef stuk neergezet. Een lever pasteiblikje, waar een oor aan was gesoldeerd. Voor de mannen heeft deze expositie dus tal van perspectieven geopend. De vrouw versiert de stoel, de vrouw soldeert en verricht reparaties, op de „klus jescursus" geleerd ja, ze timmert zelfs kinderledi- kantjes. Zo waren er tal van activiteiten te bewon deren. Fraaie lampekap- pen, fijn naaiwerk van zakken stikken tot ritsslui tingen en tal van handig vervaardigde gebruiksvoor werpen. Er was een goede op komst voor deze expositie, die als bijzonder geslaagd mag worden beschouwd. zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. K 2560-8756, Driehuis, Santpoort-Dorp, Santpoort-Station. Wijkverpleging Goede vrijdag, 27 maart 1959: Zuster M. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940 '45zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, tel. 8028, ten zuiden van Havenkade, Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuw straat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geel vinckstraat 27, Velsen-Noord, telefoon K 2510-3936, ten oosten Zeeweg, Velser- beek, Dorp Velsen, Velsen-Noord; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Sant poort, tel. K 2560-8756, Driehuis, Sant poort-Dorp, Santpoort-Station. Wijkverpleging 2930 maart 1959 (Pa sen): Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coen- straat 145, tel. 6504, Oud-IJmuiden. ten noorden van Kennemerlaan. Marktplein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940'45; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Kennemer laan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster Sj. Koerse, Leeuwerik laan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen, Velsen-Noord; zuster K. Langejan, Driehuizerkerkweg 102, Driehuis voor Driehuis, Santpoort- Dorp, Santpoort-Station. VELSEN-N.-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: A. Verbrug, t.h.v. W. J. Rooyaards, Dr. Schuitstraat 12, tel. 3636 b.g.g. 3905. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestr. 96, telefoon 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513-212. Bovendien neemt dr. Tuinman de dien sten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Arts: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zr. Van Beers, Kon. Julianastr. 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lornmenstr. 6, tel. 2500 is dage lijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Tijdens de paasdagen: Arts: Van zaterdagmiddag tot dinsdag morgen dr. De Jongh, Kon. Julianastr. 1. tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot dinsdagmorgen 8 uur zr. Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkengaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lornmenstr. 6, tel. 2500 is dage lijks en voor spoedgevallen beide paas dagen (ook des nachts) geopend. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Solon van Rotterdam; Texel, Londen: Pergo, Kingslyn, ledig Hoogovens: Lydia. Delfzijl, ledig Hoogovens; Contact, Vlissingen; Swift, Londen; Balje, Sharp ness: Hove, Dover: Bourgundia, Gothenburg, cel lulose Papierfabriek Velsen: Anja, Kingslyn; Startpoint. Erith: Rijnstroom. Londen: Tempo, Fowey: Donau, Sharpness, ledig Hoogovens: Hon- tcstroom, Leith; Lagarfoss, Gemert; Cotes du Nord. Dakar: Adema, Rotterdam; Clangula. Rot terdam; Martenshoek. Noordzee, zout van IJmui den; Hrhle, Goole: Jans, Londen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Wulp van Rotterdam: Spaarncstroom. Huil; Schokland, Ouderkerk, ledig Hoogovens: Rote, Antwerpen; Tjoba, Hamburg, laden Hoogovens; Swallow, Fe- lixtowe. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Amigo naar Yarmouth, kunstmest van Hoogovens; Bam- se. Antwerpen: Aurora, Dagenham, walsmaterlaal van Hoogovens; Kilinsky, Hamburg: Wittekind, Hamburg: Franciska Hendrik Fisser. Gothenburg: Olav, Hamburg: Cadans, Goole; Frieda Blokzijl. Londen; Brilliant, Manchester; Ariadne. Rotter dam; Zaanstroom, Londen: Navis, Liverpool: Wa terland, Bremen: Anita Bolten. Rotterdam: Bara- bar, Sundsval): Baarn. Willemstad; Arimasan Ma- ru. Hampton Roads: Brinio Barse, Baxham; Bet ty, Dublin; Lijnbaansgracht. Gdynia. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: IJstroom naar Manchester: Prinses Irene, Antwerpen; Polydo- ius, Rotterdam; Capella. Helsinki. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Naar Caracas. De heer F. van Oven, consul aan het consulaat-generaal der Nederlanden te Antwerpen, zal als eerste medewerker en plaatsvervanger van de ambassadeur worden overgeplaatst naar Caracas, ter vervanging van mr. D. A. van Hamel, die voor een nieuwe bestemming in aanmerking komt. 30.000. Te Geleen is de 30.000ste in woner geboren, Het is een dochtertje van mevrouw Timmermans-Bakker, die sinds kort weduwe is. Het is haar tiende kind. Burgemeester en wethouders hebben de 30.000ste een spaarbankboekje aangeboden met 300. Veertig jaar. Op 1 april zal te Maas- bree het feit worden gevierd, dat burge meester Ch. E. G. Janssen 40 jaar in ge meentedienst is. Hij begon zijn loopbaan als volontair op de secretarie te Roermond, werd op 26-jarige leeftijd, in 1922, burge meester van Egmond-Binnen, in 1928 van Oirschot, in 1938 van Blerick, dat met Maasbree en Baarloo één gemeente vorm de. In de oorlog werd Blerick bij Venlo gevoegd, en vormden Maasbree en Baarlo één gemeente. Zijn 40-jarig burgemeesterschap zal de heer Janssen juist niet kunnen halen, om dat hij volgend jaar met pensioen gaat. Advertentie OOK voor een FRUITBAK3E naar KONINGSTRAAT 4 - TELEFOON 8032 Het derde team van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft in de bonds- competitie tegen „Het Oosten 4" een 5V2 4»/2 overwinning behaald. In de onderlinge competitie werden de volgende resultaten behaald. Afd. I: De Koter—Wortel 0-1, Slings— Koomen afg„ MuyenBeekhoven remise. Afd. II: NijmanVan Verseveld 1-0, DuinmeyerDe Bruin afg., v. d. DoesR. Meyer 0-1. Jegdafd.: Colthofv. d. Bos 1-0, v. d. Windenv. d. Kommer 1-0, K. Joorv. d. Bovenkamp 0-1, FranckC. Joor 0-1, BouwmanVan Vlissingen 1-0, A. v. d. KommerHeumen 1-0. Zondagmorgen houdt de gemeenschap Beverwijk van het Humanistisch Verbond om half elf een ochtendbijeenkomst in het Statenhuis aan de Velserweg. De heer M. J. F. Ehrbecker uit Haarlem zal spreken over „Volwassenheid". De commissie voor het schoolvoetbal in het rayon Beverwijk heeft haar program ma voor de paasvakantie vastgesteld. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van Beverwijk, Kennemers, DEM en Wijk aan Zee. Behalve de scholen in Be verwijk en Wijk een Zee nemen er ook schoolelftallen uit Velsen-Noord aan dit paasvoetbal deel. De wedstrijden begin nen op woensdag 25 maart, op zaterdag 4 april worden de finales gespeeld. Er doen ongeveer veertig scholen mee. De Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging heeft in samenwerking met de amateurfotografen uit Castricum en Uit geest de jaarlijkse kleurendiawedstrijd gehouden. Door 24 leden waren in totaal 72 dia's van zes öij zes ingezonden. Vorig jaar kwamen de meeste prijzen terecht bij de leden van de organiserende vereniging BAFV, maar dit jaar gingen twee der prijzen naar Castricum. De uitslagen luidden, eerste prijs: de heer H. de Kruyff te Castricum, waarde bon van 10,tweede prijs, de heer W. G. Beun, Beverwijk, waardebon f 7,50; derde prijs, de heer J. O. Huiberts, Castri cum, waardebon f 5,Opvallend was dat het motief van de meeste foto's de Expo 1958 was. De BAFV gaat in de fotoweek van 9 tot en met 16 mei een fototentoonstelling houden. Advertentie SLIJTERIJ en WIJNHANDEL CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 447 Telefoon 7281 Castricum llllf K.A.B.-jaarvergadering Tijdens de jaarvergadering van de Castri- cumse K.A.B.-afdeling zijn prijzen uitge reikt aan de volgende winnaars en winna ressen van de tekenwedstrijd voor kinderen van de leden: Marieke Hanck, Elly Bra- kenhoff, Nelly Toepoel, Rob Noordover, Jaap Zijp, Peter Fabels, Joke Hemmer en Trudy Mol. Het ledental is gestegen tot 800. De in vestering in het K.A.B.-gebouw 1500) was de oorzaak van de verminderde activi teiten, doch niettemin had het adviesbureau naar tevredenheid gewerkt. De reisafdeling had aan belangstelling verloren; dit jaar zal geen reisje worden gemaakt. Over het algemeen, zo sprak voorzitter P. F. Janzen, is er bij de leden nog lang niet de gewenste belangstelling voor het K.A.B.-werk, maar de noodzakelijkheid van eendrachtige en grote activiteit wordt steeds groter. Bij de bestuursverkiezing werden uit acht kandidaten gekozen de heren: J. W. Zandbergen, J. Kok, H. Heesterbeek, C. Botter en C. Meyne. Advertentie •J 3 IR Zaterdag- reclame NOUGATEIEREN gevuld met slagroom 20 ct 1 H Gevuld Schuim per 100 gram 50 ct g Roomboterallerhande 250 gram 1.30 gg jg Allerhande per 250 gram 90 ct Si Steeds nieuwe soorten gebak. GALERIJ DUINWIJK TEL. 4008 B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om het in 1956 reeds uitge trokken bedrag van ƒ-10.000 voor een nieu we motorvlet voor de dienst Haven- en Marktwezen in Haarlem te verhogen tot 19.000. Men dient, aldus B. en W., over te gaan tot de aanschaffing van een nieuwe boot, omdat de vlet, die op het ogenblik in gebruik is, reeds in 1938 is gebouwd. De motor is al in revisie geweest en is thans nagenoeg versleten. Blijkens een door een scheepsbouwbedrijf in IJmuiden gedane offerte zal met de bouw van een vlet een bedrag gemoeid zijn van naar raming 19.000. Dezer dagen is in Heemskerk een aan vang gemaakt met de bouw van 152 wonin gen aan de Ingen Houszstraat. Deze bouw geschiedt in opdracht en onder directie van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken. Ter voorziening in de woningbehoefte van het personeel van dit bedrijf worden deze huizen gebouwd met financiële me dewerking van de Europese Kolen en Staalgemeenschap. In deze huizen wordt veel staal verwerkt onder andere voor de ramen en de binnen deurkozijnen. Voor Heemskerk is dit de eerste bouw in vier woonlagen, de huizen bevatten onder andere woonkamer, keu ken en drie slaapkamers en hebben voor en achter een ruim balkon. In december van dit jaar hoopt men het eerste blok van achtenveertig woningen gereed te hebben en in juni 1960 het gehele complex te hebben afgeleverd. Vlag in top Deze week werd de eerste kapspant ge plaatst op het bouwwerk van de honderd achttien etagewoningen in het uitbrei dingsplan: De Oosterzij. Het hijsen van de vlag geschiedde door één der directieleden van het aanne mersbedrijf n. v. Muys en De Winter te Rotterdam. De woningen worden gebouwd in op dracht van het gemeentebestuur en zijn ontworpen door de architect E. F. Groos- man te Rotterdam. Het zijn z.g. doorzon de woningen, omdat de zon in alle kamers kan schijnen. Het complex bestaat uit tien woningen voor ouden van dagen, 8 tweeslaapkamer- en 46 drieslaapkamer- en 54 vierslaapka- merwoningen. Verwacht wordt dat al de ze huizen aan het eind van dit jaar zul len zijn bewoond. Winkelgalerij In ditzelfde uitbreidingsplan nadert de winkelgalerij aan de Bachstraat zijn vol tooiing. Men hoopt de panden half april op te kunnen leveren. In de galerij zullen de volgende branches zijn vertegenwoordigd: Twee manufacturenzaken, brood en ban ket, levensmiddelen, vlees, bloemen en planten, groenten, comestibles en zuivel- produkten, verlichtingsartikelen, heren kapper annex rookartikelen, schoenenma gazijn, cafetaria en ijsverkoop en rijwie len. In de uitwedstrijd tegen Zaandijk komen de Heemskerkers als volgt in het veld: Burger; De Graaf en A. v. Tunen; Bruins, Welboren en Groot; G. v. Tunen, v. d. Kolk, N. v. Duivenvoorde en N. v. Tunen. BURGERLIJK STAND VAN HEEMSKERK. GEBOREN Jacobus A. J„ z. v. F. J. Ver aart en A. Groot; Christina C. M„ d. v. H. T. Schiks en C. Brammer; Ronaldus G., z. v. A. Geel en G. J. Ruysenaars te Castri cum; Anne, d. v. H. Kits en T. Wetering; Astrid E„ d. v. J. J. Kracht en A. G. de Vries; Adriaan J„ z. v. C. J. Zuidervaart en G. T. Kokkelkoren; Leonardus B„ z. v. J. S. Schelvis en J. C. M. van Rixel te Be verwijk; Gerardus G„ z. v. P. J. Spanjaard en M. E. Durge; Margaretha A. M„ d. v. P. C. Oudhof en A. M. Rijs; Henriette T., d. v. J. Brugsma en H Bandsma te Cas tricum; Cornelis F„ z. v. J. B. A. Buur en M. D. Glorie te Velsen. ONDERTROUWD: C. F. Mooyman en C J. J. Boschman. Dinsdag 23 en woensdag 24 maart houdt het Leger des Heils de jaarlijkse nationale inzameling in Heemskerk. De damesafdeling van de Heemskerkse gymnastiekvereniging ADO heeft donder dagavond in het Marquette-theater een demonstratie gegeven. Nadat een défilé was gehouden waren de meisjes eerst aan de beurt. Het programma voor dezen be stond uit betrekkelijk eenvoudige oefenin gen die in een snel tempo werden uitge voerd. Het nummer evenwichtsbalk werd afgewisseld met een vrije oefening. Bij zonder leuk was als intermezzo voor de pauze een dansje van de kleuters. Hierna volgde een optreden van de grotere meis jes die vooral op de evenwichtsbalk eer- goed figuur sloegen. Met een springoefe ning van de dames werd het vlot afge werkte programma besloten.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7