VVB boekte verrassende zege op sterk West Frisia: 4-0 Strawberries IV degradeert door nederlaag tegen Pinoké Havenberichten IJmond-agenda Voetbal inKennemerland Beverwijk blijft aan de leiding in 3 A STOFZUIGERS Hockey in Kennemerland DICTUS' AUTO- EN MOTORBEDRIJF CSV Beverwijk Velsen Wijk aan Zee DEM Vitesse T errasvogels Mtdrwk fluto&opie stenció Kinheim IEV VVB LOENDERSLOOT Nieuwe Groninger toneelgroep Opmerkelijke resultaten in Kijk-Uit-competitie Oud-sportman Hoogeboom krijgt televisie 0 MAANDAG 23 MAART 1959 In 2A gingen twee voor de onderste plaats belangrijke wedstrijden, Zeebur- giaDe Kennemers en HollandHBC niet door, maar VVB deed even van zich spre ken door met niet minder dan vier-nul van West-Frisia te winnen. In 3A bleef de si tuatie aan de kop ongewijzigd, doordat de drie rivalen alle wonnen en nog wel op gedecideerde wijze. In 3B werd Vitesse's positie door het gelijke spel tegen Eg- mondia en de gelijktijdige overwinning van Alkmaarse Boys er niet beter op, al blijven de Castricummers de eerste plaats bezetten. In de tweede klas A gingen dus de wed strijden van De Kennemers en Holland niet door. Voor Baarn was het een goede dag, doordat haar belagers alle één of meer punten verspeelden. De Gooiers zul len vooral het kranige VVB dankbaar zijn dat met niet minder dan vier-nul van West Frisia won. Voorts verspeelde Zandvoort- meeuwen tegen WA een kostbaar punt. In 2B had de belangrijke ontmoeting Aalsmeer—HFC geen doorgang. DEM leed tegen AFC een kleine nederlaag (nul één). Merkwaardige overwinningen be haalden Purmersteijn op Hercules (vijf één) en HMS op Schoten (vier-zeven). Beverwijk, QSC en IVV blijven elkaar belagen. Zoals te verwachten was, lieten de Beverwijkers zich door Assendelft niet van het rechte pad brengen. Ze wonnen gedecideerd met vijf-één. Ook de overwin ning van QSC op Velsen (nul-drie) komt niet direct onverwacht, hoewel we de Santpoorters tot een betere prestatie in staat hadden gedacht, maar dat IVV met drie-nul van Wijk aan Zee heeft gewon nen, heeft ons wel enigszins verbaasd. Het één-één gelijke spel van Alcmaria Victrix tegen CSV kan vrij normaal ge noemd worden. Onze verwachting, dat Vitesse het te gen Egmondia niet gemakkelijk zou krij gen, is uitgekomen: De Castricummers brachten het niet verder dan een één-één gelijk spel en boden daardoor de Alkm. Boys de gelegenheid één punt op hen in te lopen, hetgeen de Alkmaarders door met zes-nul van de Zilvermeeuwen te winnen ook prompt deden. De belangrij ke wedstrijd WSV-ZVV ging niet door. EVC drukte RKEDO nog wat vaster op de on derste plaats (nul-zes). Vierdeklassers De drie Valser vierdeklassers maakten gisteren een slechte beurt, niet alleen door het simpele feit, dat ze verloren, maar ook en vooral door de cijfers, waarmede ze ten onder gingen: TerrasvogelsFokke nul-zes, RodaKinheim vijf-nul en Ani- mo-Waterloo vier-één. Behalve Roda wonnen ook de twee andere koplopers, ETO met vier-nul van ASV en VDO met één-twee van ASVA. De stand is thans: ting was de thuisclub onbetwist de sterkste ploeg en vooral de gevaarlijke linkervleu gel Van der Ruit-Van Doesselaar stelde de Wijk aan Zee-achterhoede voor veel problemen. Deze linkervleugel zorgde er ook voor, dat het spoedig twee-nul werd en na een half uur maakte Van der Ruit er drie-nul van, Sijsner loste nog een gevaar lijke schuiver, maar de IVV-doelman dook de bal er prachtig uit. CSV heeft Alcmaria Victrix met een twee de zege moeten laten. De enige sen satie vormde na tien minuten de onder breking voor de scheidsrechter, die zijn enkel verstruikte en in het clubhuis moest worden gemasseerd. De wedstrijd was een matige vertoning van twee onmachtige ploegen, die voor de rust aardig tegen el kaar waren opgewassen. Slechte spelver- zorging en trage afwerking waren er de oorzaak van, dat vele kansen ongebruikt bleven. Nieuwveen scoorde eerst en Eick- hof maakte nog voor rust gelijk: één één. Acht minuten voor het einde bleef er van de Castricumse illusies niets meer over, toen Wielinga de Alkmaarders aan de lei ding en daarmee ook aan de zege hielp. Invaller-doelman De Heer had hieraan overigens geen schuld. Derde klasse A Beverwijk 1828 3SC 17—27 [VV 16—23 Wijk a. Zee 19—22 A. Forward 1818 Alc. Victrix 17—16 Felsen 1714 Assendelft 16—13 ZAP 18—13 De Meteoor 1612 CSV 17—12 KW 15— 6 Vierde klasse D Roda ETO VDO DIO Kinheim ASVA De Eland Rivalen St. Pancr. 16—25 17—25 16—23 15—18 16—18 15—14 16—14 18—14 18—14 Terrasvogels 1812 ASV 16—10 Fokke 13— 7 Het heeft er in de eerste helft van de wedstrijd BeverwijkAssendelft niet naar uit gezien, dat de thuisclub met vijf-één zou winnen. De rust brak aan met één-één. Na zeven minuten opende Van Oost de scox-e. Het spel golfde enige tijd heen en weer en in de dertigste minuut maakte Buma gelijk: één-één. Beverwijk kwam het laatste kwartier nog flink opzetten, maar kon niet scoren. Dit lukte na de hervatting veel beter, want reeds na vijf minuten kon Springer de bal uit een scrimmage voor het doel van Assendelft over de lijn wei-ken: twee één. Doelman Klein pakte een Beverwij- ker bij een been en Van Oost zette de strafschop in een doelpunt om: drie-één. Na vijfendertig minuten scoorde Gerrits fraai, nadat hij langs drie, vier spelers was geglipt en met een diagonaal schot de keeper geen kans meer gaf: vier-één. De gasten gaven zich nog niet gewonnen. IJf probeerde koppend de achterstand uit een corner te verkleinen, maar doelman Raap grabbelde de bal uit de uitex-ste hoek. Kort voor het einde zette Van Oost voor en Waandei-s maakte er vijf-één van. Een uitstekend spelend QSC heeft de he le wedstrijd tegen het overigens hard werkende Velsen de toon aangegeven en met nul-drie gewonnen. Het eerste kwar tier waren de bezoekers de zenuwen nog niet de baas en Hoogzaad meende zijn club de leiding te kunnen geven. Op won derbaarlijke wijze stopte de QSC-doelman de bal echter. De gasten kwamen nu los en na ze ventien minuten moest Velsen een mis verstand in de achtex-hoede met een doel punt betalen: nul-een. Van dit moment af waren de Wox-merveerdex-s nagenoeg voortdui-end in de meerdex-heid en het doel van Velsen stond onder zware druk. Na vijfendertig minuten scoorde de mid- voor fraai door van vijfentwintig meter keihard langs Kasembrood te schieten nul-twee. In 't begin van de tweede helft was Vel sen weer iets sterker, doch men hield het spel te kort om succes te kunnen boeken Na een half uur gaf de linksbuiten een zeer gevaarlijke voorzet. De doelman van Velsen probeerde de bal te onderschep pen; de midvoor van QSC was hem ech ter te glad af: nul-drie. IVV heeft Wijk aan Zee met een drie nul nedei-laag naar huis gestuurd. Vrij wel de hele eerste helft ging de strijd ge lijk op, doch tegen de rust kwam de thuis club iets meer in de aanval. Na tien minu ten gaf Van der Ruit de bal prachtig voor aan Van Doesselaar en doelman De Blok wist er geen raad meer mee: één-nul. Wijk aan Zee kwam vinnig terug en zette even het IVV-doel onder druk, maar verder dan een schot van Theo de Winter tegen de paal kwam men toch niet. Na de hervat- DEM en AFC hebben een zeer slechte wedstrijd gespeeld, waarbij de nog het minst slecht voor de dag komende gas ten op het nippertje met nul-één wonnen. Voor de rust kwamen beide doelen wel enige keren zwaar onder druk, maar de voorhoeden konden niet scoren. De DEM- aanhang dacht nog midvoor Bakker raak te zien schieten, maar zijn harde schot ketste tegen de legger. Er ontstond een scrimmage voor het doel, doch de bal werd weggewerkt. Rust nul-nul. In de tweede helft ondernam AFC enke le zeer gevaarlijke aanvallen. Doelman Aardenburg kon met veel moeite enige schoten van Boskamp stoppen. Het zag er naar uit, dat de strijd met dubbelblan- ke stand zou eindigen, maar twee minu ten voor het einde profiteerde de AFC- rechtsbinnen handig van een misverstand in de DEM-achterhoede en hij gaf Aar denburg het nakijken: nul-één. In Egmond heeft Vitesse het achtste ge lijke spel van deze competitie bevochten door tegen Egmondia een-een te spelen. Naar schatting tweeduizend bezoekers ge noten van een frisse en levendige wed strijd. Tot de rust bleef de stand dubbel- blank, doch daarna namen de Castricum mers spoedig de leiding. Bij een scx-im- mage voor het doel van De Lange werd de bal twee keer weggewerkt, maar mid voor De Groot wist toch nog het net te vinden: nul-een. Uit een vrije trap maak ten de Egmonders gelijk. Keeper Stuif bergen had zich verkeerd opgesteld en greep tevergeefs naar het leer, dat door rechtsbinnen Wijker in het net werd ge knald. Scheidsrechter Van der Wall, dié door autopech een kwartier te laat arri veerde, leidde uitstekend. Advertentie KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING k&in-oflflset ontwikkeling komen. De gehele WB-aan- valslinie had aandeel in een permanent offensief en ofschoon de juiste strategie nog ontbrak een groot aantal hoekschop pen illustreerde dit waren de kansen legio. Nadat Stet eenmaal de bal precies op de lat deed belanden, Kersbergen's lichaam een schot en een omhaalbal van Verswij- veren terug liet ketsen, was het na een half uur 1-0 toen Stet de bal naar binnen schoof en Steinvoort inknalde. Vlak voor de rust bestond Verswijveren het binnen vijf seconden tweemaal de lat van West-Frisia te beproeven. Na de hervatting voelde WB de mogelijkheden binnen het bereik en speelde nog geestdriftiger dan in de eerste helft. West-Firisia kon er maar weinig en soms niets tegenover stellen. Ofschoon v. d. Boogaard door zich op de bal te werpen, fraaie saves verrichtte bij enige doorbra ken en door de bal uit de lucht te plukken de weinige Enkhuizer kansen tot niets reduceerde. Na zes minuten scoorde Kers bergen (2-0), een fraaie kopbal van Ver swijveren stuitte op een Frisia-man. Stein voort had geen geluk en het was André, die een voorzet van Stet na 40 minuten benutte (3-0). Twee minuten later bepaalde Verswijveren met een fraaie kopbal de uit slag op 4-0, hetgeen volkomen verdiend was. Op het vrijwel onbespeelbare, zware veld van Roda '23 in Bovenkerk heeft Kinheim het niet kunnen bolwerken en een gedeci deerde. doch geflatteerde nederlaag moeten incasseren. Spil Bakkum was wegens een blessui-e vervangen door linkshalf Van Vuuren en diens plaats werd ingenomen door R. Haan. Vóór rust was het een prima partii, die zich op het middenveld afspeel de. Eei-st na een half uur kreeg doelman Pigmans het eerste harde schot te stoppen en probeerde H. Haan het een keer met een ver gemakkelijk te stoppen schot op het Roda-doel. Na de hervatting was Roda sterker. Het ontketende een zwaar offensief met veel glibber- en valpartijen, doch de Kinheim- verdediging bleef pal staan. Totdat na 22 minuten Luntz de bal naar spil Van Vuu ren terugspeelde en de laatste met pinge len de bal kwijtraakte aan de Roda-mid- voor, die Pigmans gemakkelijk passeerde (1-0). Nog was Kinheim niet verloren en vocht het fel terug. De weinige Velsense aanvallen bleven zonder resultaat. Doch toen twaalf minuten voor het einde Luntz grandioos mistrapte, zorgde de Roda- rechtsbuiten voor 2-0. Het vonnis werd vijf minuten voor het einde voltrokken na een prachtige Roda-combinatie en een kopbal juweel van de midvoor (3-0). Twee minu ten later werd een tex-ugspeelbal van Luntz noodlottig (4-0) en nog weer een minuut later sloot de linksbinnen van Roda een mooie aanval af (5-0). Door dit negatieve resultaat is Kinheims kampioensillusie vervlogen. Het is mis, hopeloos mis met de Ter rasvogels: Na de zware nederlaag van de vorige week werd er thans weer met niet minder dan 6-0 van het op de onderste plaats staande Fokke verloren. Twee fac toren hebben het hunne tot deze zwax-e ne derlaag bijgedragen en wel het feit, dat Fokke lang niet zo zwak was, als men ver wacht had en verder de wondex-lijke lei ding van de scheidsrechter, welke tenslot te leidde tot het uit het veld sturen van 2 Terrasvogels. Mogelijk moet in dit verband ook nog het fortuinlijke begin voor de Amsterdam mers gememoreerd worden, want reeds in de eerste minuut liet Drost een tam bal letje glippen. En hierna was de snelle Su rinaamse middenvoor van Fokke keer op keer de Santpoortse defensie te glad af. Hij zorgde ervoor dat de rust met 0-4 in ging. De tweede helft was een vrij trouwe co- pie van de eerste. Weer beheerste Fokke het spel en kreeg de Terrasvogels-aanval vrijwel geen kans om de eer te redden. Fokke daarentegen scoorde, nog twee doel punten, zodat de einduitslag 0-6 was. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de IEV'ers in Haax-lem tegen Vliegende Vogels een redelijke kans zouden maken, omdat de Velsenaren in het. begin van de wedstrijd niet op dreef konden komen. Dit gaf de Vogels gelegenheid een flink offen sief te openen, maar doelman Jansen, in grootse vorm, voorkwam elk onheil. Langzaam kon IEV aan de druk ont komen en één der tegenaanvallen leverde zelfs een voorsprong op, toen H. de Reus na 21 minuten een verrassend schot loste (0-1). Meteen sloeg Vliegende Vogels terug en twee minuten later maakte de midvoor gelijk (1-1). Dit inspireerde de thuisclub opnieuw, maar het buitenspeldoelpunt werd afgekeurd. IEV liet zich niet imponeren en na enige afgeslagen aanvallen was het Korver, die twee minuten voor de rust uit een strakke pass scoorde (1-2). Na de hervatting probeerde de thuisclub met vinnig spel het verloren terx-ein terug te winnen. De achtex-hoede en halflinie van de Velsenaren gaven echter weinig kansen op doorbx-aken, die bij IEV wel talrijker werden. Nadat J. de Reus zich keurig had vrijgespeeld wist hij na 27 minuten de bal over de uitlopende doelman in het doel te plaatsen (1-3). Dit doelpunt, brak de tegen stand van de Vogels. Voor de thuisclub bracht de paal echter enige kei-en x-edding, maar toen na 40 minuten een goede throughpass Korver bereikte, moest Vlie gende Vogels door een hard, onhoudbaar schot een 1-4 nederlaag noteren. Op „Watervliet" heeft VVB het bezoe kende West-Frisia door geestdriftig spel zelfs niet de gelegenheid gegeven bij de weinig talrijke aanvallen gevaarlijk te kunnen zijn, behoudens enige incidentele, individuele doorstoten. Vrijwel van het begin af nam VVB het spel in handen, hoe wel de bezoekers toen nog met iets betere techniek probeerden de Velsense vex'dedi- ging te naderen. Maar de thuisclub dacht er anders over en liet de gasten eenvoudig niet tot spel- Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433—435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Deze vier „Thunderstreak"-piloten van de Koninklijke Nederlandse Lucht macht zulen op 23 maart via Parijs naar Amerika gaan, om in Las Vegas deel te nemen aan de internationale kunstvliegwedstrijden. Het zijn v.l.n.r. kapitein H. Themmen, kapitein P. van der Meulen Kunee, eerste luitenant R. M. Veenhuysen en eerste luitenant T. G. Groothoff. Ook de Grunnings-Drentse verainiging „De Hondsrug" te Beverwijk mag zich thans in het bezit van een eigen toneel club verheugen. Zaterdagavond heeft men in gebouw ,,'t Centrum" voor het eerst van eigen krachten gebruik gemaakt die voor hun plankendebuut Herman van der Veers „bliedspul in drei bedrieven", „Mien vrund de Perfester" in studie had den genomen. Het resultaat werd door het publiek met een enthousiast onthaal be loond. Voor een groot gedeelte moet dit nog worden toegeschreven aan de keuze van het gespeelde stuk, waarvan de kluchtige situaties op zichzelf reeds zoveel aanlei ding geven tot hilariteit, dat de spelers snel weei'klank in de zaal vonden. Het stuk betrof de traditionele kluchtspel-pantof felheld, die ditkeer dank zij een ingenieu ze inval van zijn zwager ir. de gedaante van een Tiroolse professor tegenover zijn bazige echtgenoot wordt geplaatst. Zijn vrouw heeft geen flauw benul van de ware identiteit van deze lachwekkende figuur, die zich pleegt uit te drukken in een zon derling steenkolen-Duits. Zij ziet in hem dan ook de ware Jacob voor haar zuster en slaat dapper aan het intrigeren, met de be doeling haar echtgenoot aan zijn eigen schoonzuster uit te huwelijken. Zoals gebx-uikelijk bij een debuterende vereniging willen wij ook ditkeer afzien van détailcritiek. Wellicht zal regisseur H. Hut uit deze eerste opvoering conclu sies hebben getrokken, welke hem bij de repetities voor een volgende voorsteiling van nut kunnen zijn. In ieder geval zal de wens van de spelers, nogmaals zulk een succes bij het publiek te behalen, een ani merende factor zijn. Strawberries IV is van de vierde klasse waarin het twee jaar heeft gespeeld naar de Onderbond gedegradeerd. Dit is het sombere nieuws van zondag bij de Kennemer hockeyclub Strawberries. Dames II, een van de beste elftallen van de vereniging, bezat twee speelstex-s die zonder afzeggen wegbleven en daarmee haar ploeg dupeerden. Bovendien telde het team vijf invallers uit jeugdelftallen. Voor de rust werd goed partij gegeven, maar daarna breidde de achtei'stand van één-nul zich uit tot zes-nul. In Alkmaar speelden de derde elftallen van de club van deze naam en van Straw- beri-ies tegen elkaai\ De gasten hielden de naam van haar vex-eniging hoog en wonnen met drie-nul. Ineke van Eijkex-en scoorde voor de rust; de overige twee doelpunten nam Jo Schol in de tweede speelhelft. voor haar i-ekening, toen zij de achterplaats vex-liet en de voorhoede ver sterkte. Met deze zege werd een ruim veldoverwicht uitgedrukt. Strawberries speelde voorts nog drie heren-thuiswed strijden. Een aardige wedstrijd tussen heren III en Hermes II eindigde in een gelijk spel van twee-twee. De voorsprong van de gas ten werd achtereenvolgens te niet gedaan door A. Wedemeijer en door Cas van Over- eem. Strawberries speelde hiermee de laatste wedstrijd. Het team is nog niet buiten degradatiegevaar. Hei-mes heeft drie punten minder maar heeft eveneens di"ie wedstrijden minder gespeeld. Strawberries IV en Pinoké waren de kandidaten voor degradatie van de vierde klasse naar de Onderbond. Pinoké slaagde er in de winst in Driehuis volledig te beha len en daarmee Strawberries te laten degx'n- deren. Het winnende doelpunt kwam na de rust toen Strawberries een zeker schij nend doelpunt voorkwam en daax-door een strafbully tegen zich kreeg, die de overi gens zeer goed spelende achterhoedespe ler E. Beishuyzen verloor. Pinoké was in het veld beter en won verdiend. Kampioen van een der onderbondafdelingen werd Al liance IV heren, welk team naar Driehuis kwam om er behalve twee winstpunten een beter doelgemiddelde te maken. Strawberries V werd vex-slagen met veer tien-nul door Alliance. Scheybeeck Voor de hockeyclub „Scheybeeck" ston den maar drie wedstrijden genoteerd. Het resultaat was een gelijk spel voor de da mes, een gewonnen en een verloren wed strijd bij de heren. Het eerste dameself tal leverde op een slecht veld in Den Hel der een goede prestatie door de stand blank te houden. Op eigen terrein gaf Scheybeeck II he ren voor de rust Alkmaar IV goed partij. De gasten namen de leiding maar de gast heren benutten kort daarop een scrimma ge. Na de rust gooide de thuisclub alles op de aanval. Alkmaar profiteerde van enkele doorbraken door een voorsprong van drie-één te verkrijgen. Dit was mo reel iet-; te veel voor de thuisclub die de ze tegenslag niet aan kon. De gasten px-o- fiteerden daarvan en .vei-ki-egen een ge flatteerde overwinning van zes-een. Eechtrop VI verloor van Scheybeeck III met drie-twee. Scheybeeck begon met een overwicht op het modderige veld en stond weldra door Jan Vrugt met één-nul voor. Een fout in de verdediging bracht Eechtrop bij een doorbraak de gelijkma ker. In de tweede helft maakte Vrugt er twee doelpunten bij. Eechtrop schoot een korte hoekslag in en onmiddellijk daarna floot de scheidsrechter voor het einde. De ontmoeting tussen Eechtrop IV en Adelborsten werd door de max-inemensen met drie-één gewonnen. Hans van Hooff opende de scox-e. Spoedig en nog voor de rust maakte Adelborsten gelijk en hun en thousiast spel bracht hen een overwinning van drie-één. Kraaien, dat vermoedelijk de degrada tie in de tweede klasse C niet zal kunnen ontlopen speelde in Wormerveer gelijk te gen Eechtrop (uitslag twee-twee). De thuisclub maakte met enthousiasme en felheid goed wat het aan techniek en tac tiek te kort kwam. Anneke Duurtsema opende de score voor Eechtrop, maar met de rust was de stand al gelijk (één-één). Tegen de verhouding in nam Kraaien in de tweede helft de leiding door een hard ingeschoten bal. Toen Elka Rueb een bal zacht aanraakte had zij geluk dat de doel- verdedigster van Kraaien dit eenvoudige schot miste. Het werd twee-twee, daarme de kwam het einde niet alleen van deze wedst ijd maar voor Eechtrop tevens het einde van het competitiejaar 1958-1959. Omdat Eechtrop IV geen damesteam naar Heemstede afvaardigde won Rood Wit III reglementair met vijf-nul wegens niet opkomen van de Beverwijkse ploeg. De wedstrijd tussen Eechtrop V en Ever Swift III werd in Beverwijk met twee ploegen van negen hockeysters gespeeld. De Haarlemse speelsters namen in de eer ste helft een voorsprong van drie-nul en brachten na de rust het eindresultaat op vier-nul. Als gevolg van de beslissingswedstrijden voor de bondscompelitie, waarbij drie Kyk Uit tientallen zijn betrokken, kon maar een bescheiden programma van de onderlinge wintercompetitie worden afgewerkt. Toch vielen er nog enkele opmerkelijke resul taten. Zo moest leider T. Langedijk in groep 2 een remise toestaan aan hekken sluiter J. Plugboer. In groep 4 werd de lei ders positie van C. Donker aanzienlijk verstevigd. Hij won zelf en zag al zijn naaste concurrenten verliezen. De uitslagen zijn: Groep 1: R. VisserTj. de Jong i-emise, G. H. H. C. Maas—M. Lanser 1—0. Groep 2: H. AartsH. van Nieuwenhui- zen remise, J. Ver laakA. v. d. Plas 01, T. A. LangedijkJ. Plugboer remise. Groep 4: J. KroeseC. Donker 01, H. WolthuizenJ. Cleeren 10. W. KalisG. Koomen 10, P. Kramer ji\A. Schelvis 01. A. A. Vex-kooyenJ. Bontebal 10. PatMatKijk Uit: M. P. Suiker—J. Blok, J. ZoontjesF. J. Walda. P. Zwartir. W. Mees en ir. D. G. HuygenTj. de Jong alle afgebroken, P. TijssenA. Kistemaker 01, \V. SteemanW. Huiser, P. HartJ. L. Wijdoogen beide afgebroken. K. Comis G. L. de Haas 1—0, J. Bannenberg—M. Warnez 0—1, J. Sonneveld—C. J. Gordijn 0—1. Totaal 13 voorlopig. Het Oosien II—Kijk Uit II: J. van Pelt— T. Langedijk remise, I,. KensenP. Hei- denreich afgebx-oken, A. de KruyffW. Huiser 0—1, J. Rothert—M. J. Warnez 0—1, L. BeverH. van Nieuwenhuizen 10, J. JonckbloedtW. Doornenbal remise, H. de JagerA. Zeiilmans afgebroken, E. van Beem—H. Aarts afgebroken, M. v. d. Pas— J. Vei-laak 1—0, W. Marinissen—J. v. d. Dori 0—1. Totaal 3—4 voorlopig. Hoofddorp—Kijk Uit III: D. Korringa— E. van Egten 1—0, W. v. d. Geer—W. Deel- fjer i_o, R. ApplemelkJ. Plugboer 0—1, C. A. VermeulenW. Huiser 01, J. T. v. fi. Geer—K. Mever 0—1. L. Sloof—W. v. d. Berg 0—1, M. Schneiders—J. v. d. Hoek j_0. j. p. Barentsen—J. Vis 0—1. C. v. d. HelmP. Kramer jr. 01, J. PolsA. A. Verkooyen 01. Totaal 37. Deze week wordt de competitie in het Cultureel Centrum voortgezet. anket Advertentie GROENEWEG 6!) - IJMUIDEN (O.) Sparta - Kaptein Mobylette BROMFIETSEN N.S.U. Zaterdagavond heeft de commissie voor het IJmond-sportfonds in café Hoogewerf het tweede televisietoestel overhandigd aan een oud-sportman in Beverwijk. Het was de heer A. Hoogeboom, die door zijn invaliditeit niet meer in staat is iets te doen, die uit handen van burgemeester J. G. S. Bruinsma, voorzitter van het comité, het geschenk mocht ontvangen. Burge meester Bx-uinsma heeft vooraf allen dank gebracht, die de commissie deze overhan diging mogelijk hebben gemaakt. De band, die er op deze wijze tussen de vex-schillen- de clubs ontstaat, is goud waard. Vele ac ties zijn vooral door de klavex-jasclubs ge- organiseei-d, om aan het benodigde geld te komen. „Hoogeboom", aldus de burgemeester, „wij vinden het fijn dat je televisie krijgt. Je bent niet altijd meer in staat om de ver schillende gebeux-tenissen bij te wonen en nu kan de hele familie met vader in het midden genieten. Tracht op deze wijze steeds fit van geest te blijven". De heer Hoogeboom, die zeer verrast was door deze geste bracht diep onder de indx-uk dank voor het prachtige geschenk dat hem door Bevex-wijks eerste burger was aangeboden en waai-voor zovelen zich inspanning hebben getroost. In aansluting hierop wezen de heren N. G. Grapendaal en Max Lindner, leden van het comité op de saamhorigheid der sport mensen. Tevens stelden zij de vraag: „Hoe kunnen wij er meerderen helpen?" Op 4 april zal de Beverwijkse Harmoniekapel een rondgang gaan maken, waai-bij zal worden gecollecteex-d. Zo ooit, dan geldt hier het devies: „De sterken voor de zwakken". Burgemeester Bruinsma heeft zich tevens belast met het uitreiken van de prijzen, die door het IJmondsportfonds be schikbaar waren gesteld voor een klaver- jastoernooi. Winnaar was Staatslieden kwartier Amstex-dam, tweede Schulpen Meerweide Velsen-Noord, derde Oud- Schoten en vierde Transvalia, Wormerveer. o o Het was met de aanvoer van schelvis ook de afgelopen week weer droevig ge steld. Tot en met donderdag was er een groot tekort, vandaar dat de prijzen (veel) te hoog lagen. Als de binnenlandse handel de braad moet kopen voor over 40 per kist, zit er zowel voor de groot- als de kleinhandel maar bitter weinig aardigheid in. Dat er zaterdag weer eens voldoende aanvoer was is voor de handel tegenwoor dig al geen bijzonderheid meer. Dat de prijzen echter prompt belangrijk daalden, schijnt voor de reders van geen belang te zijn. Blijkbaar wordt er nog voldoende verdiend. Een feit is echter, dat de schel vis zo ongeveer de helft opbracht zaterdag, vergeleken met de voorgaande dagen, ter wijl de braad van 25 tot 30 per kist maakte. De Belg had als gewoonlijk weer veel interesse voor kabeljauw, al liepen de prijzen niet tot tophoogte. Ook de kisten- kabeljauw bracht zeker wel een goede prijs op, maar de vraag was toch niet van dien aard, dat de exporteur tegen iedere prijs kon kopen. Er was tamelijk veel Deense import in België. Ook de zwarte koolvis was pxdjshoudend, het was echter te merken, dat er nogal Duitse filets te koop waren, bovendien liet de combinatie van exporteurs, die de af gelopen weken veel belangstelling toonde voor dit visje, deze week verstek gaan. En zo kon het gebeuren, dat de kleine koolvis II zaterdag weer eens tot 13 per kist zakte, met 50 voor de grote kisten. Met het oog op de komende „Goede Week" waren vooral de kleinste soorten tongen zeer in trek. Slips lagen rond 3,30, terwijl de tong I zaterdag opliep tot 3,75 per kg. De halfpondjes lagen even boven de 3 per kg, terwijl de grootmiddel tong bij een aanvangsprijs van even 3 deze hoogte niet kon handhaven, en wegzakte tot 2,70. Laptongen lagen vast op 3,20 per kg. Engeland toonde veel belangstelling voor de grofste soorten schol, en was be reid goede prijzen te betalen. Grote schol f 40, middel f 50, zetschol en schol I even boven de 60. Voor de noox-dschol na tuurlijk. Doch ook de schol II was niet goedkoop, van de Noord een goede 40, van de kust 10 minder. Schol III lag vast on 20. Haring en makreel werd in wat ruimere mate aangevoerd dan de voorgaande week, de kwaliteit is echter niet om over te roe men. De prijzen voor de beste kwaliteit haring en makreel schommelen tussen de 25 en f 30. Voor de komende week zal kunnen wor den gerekend op een belangrijk ruimere aanvoer van schelvis, vergeleken met de afgelopen week. Stijve kabeljauw zal er daarentegen veel minder aan de markt komen. Zaterdag kwamen )n IJmuiden aan: Amstellaan van Newcastle: Anne S, Ipswich, laden Hoog ovens: Geile, Rouaan. bijlegger provianderen IJ muiden: Farel, Rochester, kunstmest laden Hoog ovens; Fram, Londen, laden Hoogovens: Groote- kerk. Hamburg; Ragusa, Wilhelmshafen; Kato wice, Dakar; Quo Vadis, Middlesbrough; Lotus, Londen, laden Hoogovens; Johan van Oldenbar- nevelt, op Noordzee proefvaren; Tilly, Oskars- hamn, hout lossen Zaandam; Frean, Fowey; Butt, Danzig; Orient, Fowey; Alexander, Svendborg: Mira, Rotterdam; Willemstad, Hamburg; Geertje Buisman, Kotga; Libertas, bijlegger provianderen IJmuiden;Gjendefjell, Norfolk. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Vliestroom, Poole; Oosterdiep, Farberg, hout voor Zaandam; Tom, Vasteras, erts lossen Hoogovens: German, Kalmar, hout lossen Zaandam; Adolf Vinnen, Rotterdam; Geestemunde, Antwerpen; Minna Schupp, Stettin; Sylt, Aarhuus; Ivoorkust, Free town; Anda, Newcastle, laden Hoogovens; Amigo, Great Yarmouth, laden Hoogovens; Morag, Lon den, laden Hoogovens; Hugin, Kotka; Energie, Stettin, cement lossen Haarlem; Amstelstroom, Londen; Kennemerland, Las Palmas; Lizard, Lon den; Kaap St. Vincent. Vastervik, hout lossen Zaandam; Lingestroom. Huil; Rhein, Bergkvara; Budenny, Lipaia; Agamemnon, Antwerpen; Lou- dima, Le Havre; Gerd, Londen; Nanusa, Antwer pen; Storaas, Rotterdam; Doni, Londen, oud pa pier voor Zaandam lossen- Egbert S. Parr; Aeneas, Hamburg; Neth. Coasx, Newcastle; Nan cy Lee. Kotka: Lippe, Porsgrunn; Timo. Wight, laden IJmuiden; Clothilda M, Vastervik; Hiron- tielle, Londen; Ella, Halmstad, cellulose lossen Velsen; Mosen, Nykoping; Mynias, Gothenburg, lossen Buitenhuizen er Amsterdam; Temple Main, Antwerpen: Trito, Dublin; Heriot, Grangemouth; Tarbek Uddevalla, hout lossen Zaandam; Kasja, Christensen, Helsingfors, props lossen Velsen. Muiderkerk. Hamburg; Uranus B. Hale, bijlegger IJmuiden; Olaf, Hamburg; Marie, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Viron naar Mantyluoto, ledig Hoogovens; Tanny, Goole, kunstmest van Hoogovens; Donau, Dagenham, walsmateriaal van Hoogovens: Oldambt, Fre- driksvaerk, ruw ijzer van Hoogovens: Gefle, Stockholm, bijlegger IJmuiden; Nautic, Cork; Teal, Londen; Maasland, Bremen; Berend N, Hansweert, ledig Buitenhuizen; Argo, Noordzee, zout van IJmuiden; Cótes du Nord, Rouaan; Bali, Bremen; Hoyanger, Londen; Westwood, Blyth; Christel, Kopenhagen; Rozenburgh, Stockholm; Tauri, Tripolis: Helicon, Hamburg: Schokland. Falkenburg. kunstmest van Hoogovens; Jans, Londen; City of Amsterdam, Cork; Woolwich, Rotterdam; Solon, Barbados; Draco, Haugesund; Langleeclyde, Marseille; Mira, Funchall: Honte- stroom, Leith; Tor, Malmö; Rote, Stockholm; Lea, Londen; Ladysandra, Hamburg; Spaarnestroom, Huil; Hathor, Algiers; Rijnstroom, Londen; Con tact. Newcastle; Gilda, Abadan. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Bina naar Lübeck; Torstein, Bremen; Texel, Southampton: Skaugum. Rouaan: Tempo, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Tjoba. West Hartlepool, walsma teriaal van Hoogovens: Lydia, Fredericia, wals materiaal van Hoogovens: Anja, Londen, aardap pelen van Urk: Anna Luise, Malmö; Antha, Rends- burg; St. Joseph, Kiel. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). VELSEN MAANDAG 23 MAART Thalia: „De tien geboden" (geprolon geerd), 19.30 uur. Rex: „Operatie Amsterdam", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 24 MAART Thalia: Als maandag. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. BEVERWIJK MAANDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De danseres van de duivel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op een scherpschutter". W.B. Theater, 20 uur: „Razzia op nar cotica". Hervormd Verenigingsgebouw, Popu lierenlaan, 20 uur: Ned. Christ. Vrouwen Bond: Lezing. Huize „Terpsichore", 20 uur: Ledenver gadering Breestraat Vereniging. DINSDAG 24 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur! „Liebe, jazz en Uebermout". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op een scherpschutter".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9