Togido had geen moeite met teleurstellend HBC: negen-één Lokomotiva was veel te sterk voor Amsterdamse basketbalploegen Beroepsrenners Locomotief prijs in Roeiers klaar voor de start rijden in Grote Amsterdamse Bos ACCORDEONS 13 BW heeft weer een nieuw bestuur Engelse voetballer zeer ernstig ziek Hoogspringer Thomas zeer ernstig aan voet gewond Nieuwe regeling voor toezicht op luchtvaart De tafeltenniscompetitie 0or (Sc/teJJer Haarlem kampioen door zege op Kroosduikers H. M. de Wolf overleden Samengestelde ruiter- wedstrijden bij Steenwijk London University Boat Club naar de Amstel Nederlandse militaire basketballers nog steeds zonder winst Nationalistisch China met vijftig man naar O.S. Strijd om jeugddamtitels volgende week in Apeldoorn Nederlandse deelnemers in Monte Carlo uitgeschakeld Teruzzi en Faggin leiden in New York HFC-er Bouwman bij amateurstraining WOENSDAG 25 MAART 1959 In de overgangsklasse van de tafclten- niscompetitie werden ditmaal weer twee wedstrijden tussen Kcnnemerland-teams gespeeld. Togido kreeg HBC op bezoek en won zonder al te veel inspanning met negen-één. In de andere wedstrijd, die tussen DHC en een verzwakt Rapidity, ging het heel wat spannender toe. De Be ver wij kers waren al erg blij toen zij er in slaagden de halve winst te behalen. GTTC deed prachtig werk tegen Treffeis en versloeg dit team in eigen huis met zes-vier. In de eerste klasse is de strijd om de leiding tussen Togido 2 en Hotac in een gelijk spel geëidingd. Door dit resul taat is de positie van de reserves aanmer kelijk versterkt en nu zij dus deze gevaar lijke klip omzeild hebben. Hotac kwam nog eens achter de tafel en wel tegen Johez en won met zeven-drie. Voor het overige waren er geen schokkende uilslagen, ook al omdat geen van de staartteams winst boekten. In de tweede klasse A is de span ning weergekeerd. De schijnbaar zo on aantastbare leiderspositie van CTTC heeft een geduchte knauw gekregen door een onverwachte nederlaag tegen VGZ. Togido 4 profiteerde hiervan slechts gedeeltelijk daar het een punt aan Rapidity 2 moest afstaan. Ondanks dit konden de Haarlem mers de ploeg van rutman tot op één punt benaderen. Togido heeft het tegen HBC bepaald niet moeilijk gehad. Pas bij de stand zeven -nul kon Cees Hageman een punt voor de Heemsteedse ploeg scoren tegen Gerrit Boot en daarbij bleef het. Togido won derhalve verdiend met negen-één. GTTC heeft zich bij Treffers keurig gerevan cheerd voor de in de eerste helft geleden nederlaag en won ditmaal met zes-vier. Het dankt deze voortreffelijke prestatie aan Theo Blom en Bert v. d. Veldt, die beiden de volle winst behaalden. Bert Moors zat het niet mee en dat betekende drie nederlagen. Ook het dubbel bleef in Bovenkarspel, waarmede dus de eindstand zes-vier was bereikt. Rapidity trok zeer verzwakt naar DHC. Men moest het zonder Alfons Winder stellen, die nog steeds ziek is, en zonder Theo Keet, die in militaire dienst is. In plaats van deze spelers moest men nu de derdeklasser Wim de Wit en de tweedeklasser Fons Krouwels opstel len Deze beide spelers zorgden elk voor één punt door te winnen van Jan Langen- berg. Henk Eijking kon hieraan nog punten Rijksstraatweg 59 Haarlem-Noord Select 80 bas 5 reg. 270. Het door de KNVB aangezochte drie manschap (de heren mr. H. Minderop, C. van Hoeckel en N. Verbeek) heeft het be stuursapparaat van BW, dat door de ve le schorsingen volkomen ontwricht was, weer op gang gebracht- Tijdens een buitengewone algemene vergadering in Den Bosch, geleid door de beschermheer C. van Hoeckel, kwam de commissie met het voorstel om het be stuur (drie niet-geschorste personen de heren F. van der Helm, N. Burgerhof en J. van Woensel) uit te breiden tot vijf personen. Het werd met algemene stem men aangenomen. Voorzitter werd het lid van de Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant, de heer F. van den Eerenbeent, en vijfde bestuurslid de mental-trainer van BW, de heer H. Korthals. Vele sprekers kregen bij de rondvraag het woord, o.a. ook de geschorste pen ningmeester, de heer F. Spermon, die in een lange rede betoogde dat het onder zoek van de KNVB niet volgens de regle mentaire bepalingen is geschied. Er wa ren naar zijn mening geen beschuldigin gen ingebracht. De bestuursleden moesten voor de strafcommissie alleen enkele ge tuigenverklaringen afleggen, waarna zij later hun straffen vernamen. Groot gevaar voor besmetting Jeff Hall, de 29-jarige Engelse interna tional en back van de eerste divisieclub Birmingham City is met polio in een zie kenhuis opgenomen. Zijn toestand is ern stig, er zijn drie operaties uitgevoerd ten einde zijn ademhaling te vergemakkelij ken. Birmingham City heeft, na overleg met het bestuur van de league, besloten de wedstrijden die de club in de komende dagen moet spelen te annuleren; de spe lers van Birmingham City zijn naar huis gestuurd en het terrein van de club is ge sloten. Ook de verenigingen, waartegen teams van Birmingham zaterdag hebben gespeeld, hebben hun spelers onder con trole gesteld. Reeds zijn de 38 beroepsspelers van Bir mingham in quarantaine. De doktoren hebben voorts de waarschuwing laten ho ren, dat enkelen van de beste voetballers in Engeland bloot staan aan infectie. Want Hall, die niet wist, dat hij ziek was, speel de tegen vier eerste divisie-ploegen, ter wijl de polio een incubatie-tijd doormaak- te. De doktoren deden een beroep op ieder een, die kortgeleden in contact met Hall was, om het „tenminste gedurende twee weken kalmpjes aan te doen." De dokto ren richtten dat verzoek tot spelérs, club functionarissen en scheidsrechters, grens- grensrechters, journalisten en zelfs tot jagers óp handtekeningen. toevoegen op Hans Oostveen en Langen- berg en tot slot wisten EijkingKrouwels ook het dubbel nog te winnen. Bij de ge- combineerden won Henk Bruna drie maal, boekte Hans Oostveen twee punten, maar bleef Jan Langenberg zonder winst. Togido Nedlloyd 3 Disnie KLM TYBB Treffers KKK GTTC Rapidity Maccabi HBC DHC 19 19 7 5 5 5 3 41 175— 35 1 39 158— 52 6 28 123— 37 7 22 109— 81 8 18 97—103 12 18 100—110 10 18 10 16 10 16 9 15 13 10 17 3 90—120 86—114 93—117 82—108 67—133 33—167 De eerstekiasfeë-wedstrijd tussen Hotac en Togido 2 is uiteraard een zeer spannen de strijd geweest. Bij de Hoogovenmensen hadden zowel Fer de Loor als Dick Kuiper een goede bui. Zij boekten beiden twee overwinningen. Het beslissende dubbel, dat onder hoogspanning werd verspeeld, eindigde in winst voor de gasten, zodat du= beide teams een winstpunt kregen. TOG had aan GTTC 2 een gemakkelijke tegenstander. Louis Hamers versloeg Wim Lenaerts, maar meer punten kon GTTC niet bemachtigen. TOG 2 had het tegen Winfried niet veel moeilijker. Eef van Abbevee en Bas de Jong verloren beiden van Theo van Honschoten. maar de overige wedstrijden eindigden alle in winst voor de gastheren. HBC 3 was te zwak voor Togido 3 en verloor met negen-een. Wim Klein redde de eer tegen Anneke Lahey. HBC 2Johez was heel wat spannender. Jan v. d. Dries boekte drie overwinningen voor de thuisclub, Jan Leuven won van Jan Vester en Joop v. d. Mark en Joop de Kok klopte v. d. Mark eveneens. Opvallend war hier dat Leuven wel Vester er onder hield, maar dat lij niet van de zwakkere Henk Idzinga kon winnen. Hotac boekte in de wedstrijd tegen GTTC 2 de volle winst. Fer de Loor boekte twéé overwin ningen maar verloor van Louis Hamers, Dik Kuiper versloeg eveneens twee tegen standers en moest aan Piet Sleper een punt laten, maar Joop Weenink was dit maal weer in oude vorm en won drie maal. Togido 2 14 11 3 25 105—35 Hotac 13 10 2 1 22 91—39 TOG 2 14 10 1 3 21 82—58 TOG 1 14 8 2 4 18 73—57 HBC 2 14 7 2 5 16 77—63 Togido 3 14 7 7 14 76—64 GTTC 2 13 4 1 8 9 54—76 Winfried 14 1 4 9 6 43—97 HBC 3 14 1 2 11 4 43—97 Johez 14 3 11 3 44—95 In de tweede klasse A heeft GTTC zich dus door VGZ laten verrassen met zeven drie en dit houdt in, dat. de positie van de Castricumse club nu vrij kwetsbaar is ge werden. Men heeft immers nog de belang rijke wedstrijd tegen concurrent Togido 4 tegoed! De Togido-ploeg echter kwam deze week ook niet ongeschonden uit de strijd, daar men in Rapidity 2 een moeilijke tegenstander ontmoette, die men een punt moest laten. Overigens kwam dit punt wel vrij fortuinlijk tot stand voor de Bever- wijkers, daar Bob Hart twee maal op matchpoint werd verslagen. In 2 B ging VTC onverdroten voort met het verzame len van forse overwinningen. Ditmaal was DSB met. zeven-drie duidelijk te zwak. In de dames 2e klasse had HBC in Togi do een gewillige tegenstander, die met acht-twee werd verslagen. DHC revan cheerde zich tegen TYBB en klopte de geel-zwarten met. zeven-drie. Deze week worden er slechts enkele wedstrijden verspeeld. De competitieleider heeft de pauze dankbaar gebruikt door enkele inhaalwedstrijden in te lassen. De watèrpotocompetHie In de waterpolocompetitie district Noordholland hebben VZV-dames en Haarlem-heren reeds beslag op een kam pioenstitel gelegd. VZV kreeg in Velsen DAW uit Alkmaar op bezoek dat met zevennul verslagen werd. De naaste concurrent van VZV, het Haarlemse DWR, moest naar Nereus en werd daar door Nereus 2 verslagen met tweenul waar mee de eventuele kampioensaspiraties van DWR de kop werden ingedrukt en VZV de kampioenstitel op haar naam kreeg. Voor de derde klasse heren heeft DWT 2 in Alkmaar gespeeld tegen DAW 3 en won de strijd met, viereen. Haarlem ging naar Zaandam voor de strijd tegen Kroosduikers. Hölsken bezorg de Haarlem met een mooi strak schot de leiding maar Schreurs bracht de stand op tweeéén in het voordeel van Kroosdui kers. Na de rust trok Haarlem meteen flink van leer; na de gelijkmaker van Wim Goedhart deed Jan Paanakker tweemaal van zich spreken (tweevier). Kalff zorg de voor drievier. Tenslotte maakte Paan akker aan alle onzekerheid een einde door de, Haarlem-overwinning op drievijf te brengen waarmede Haarlem beslag op het kampioenschap heeft gelegd. DWT 4 versloeg met tientwee VZV 3. In zijn woning in Haarlem is vrij onver wacht de heer H. M. de Wolf overleden. De overledene was een bekende figuur in de krachtsportwereld. Als gewichthef fer verbeterde hij niet minder dan 16 Neder landse records. Twee records, namelijk trekken en stoten staan nog steeds op zijn naam. Zijn laatste kampioenschap van Neder land behaalde hij in 1951; hij was toen 57 jaar. Hij bezat de medaille van verdienste derde graad van de Koninklijke Neder landse Krachtsport Bond en voorts was hij drager van de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nas sau. H. M. de Wolf was van 1933 t/m 1957 voorzitter, daarna erevoorzitter van de H.K.V. „Haarlem". Hij werd 65 jaar. Atletiek De 18-jarige John Thomas, die onlangs het indoorrecord hoogspringen verbeter de, is dinsdag ernstig gewond geraakt aan zijn linkervoet. Deze raakte beklemd in een lift, die in beweging was. Het on geluk gebeurde in het universiteitsgebouw van de stad Boston, waar Thomas stu deert. De universiteitsdokter was van me ning, dat de voet van Thomas verminkt was. Hij zei, dat er vele scheuringen in waren en dat hechtingen aangebracht moeten worden. Thomas is voor een spoedbehandeling naar het ziekenhuis overgebracht. De artsen konden nog niet zeggen of Thomas door dit ongeval voor de atletiek verloren is. De jaarlijkse grote samengestelde wed strijd van de Nederlandse ruitersportver eniging wordt ditmaal gehouden 4 april op het landgoed „De Eese" bij Steenwijk. Voor de leden van de Nederlandse bond van rij- en jachtverenigingen geldt deze wedstrijd bovendien nog als het Neder lands kampioenschap terreinrijden, zowel individueel als voor equipes. Het programma bevat een dressuur- proef, een wegparcours van vier en een halve kilometer, daarna een cross country van 300 meter, die gereden moet worden in een tempo van 400 meter per minuut. De hoogte der hindernissen is een meter, de breedte maximaal drie meter. Na de cross worden de paarden eerst op conditie onderzocht voor zij het tweede zware ge deelte van de wedstrijd ingaan, een weg parcours ditmaal van 10 kilometer lengte en een stevig springcoucours van tien hin dernissen met twaalf sprongen. Tot de deelnemers behoren onder meer de Nederlandse kampioen terreinrijden van 1958 W. R.. J. van Oppenraay (Bemmel) met het paard Roka, de kampioen veel zijdigheid Van der Slikke (Nieuw en Joost- land) met Etcetera, D. J. Mellema (Reider- woldp'-polder) met Gerard en Tony Tim mer fH«elsum) met Garter Robe WvÊÊSÊÊStèÊM Voor het lange-afstandskampioenschap van de Amstel voor achten, dat op 5 april geroeid wordt, zijn 39 ploegen ingeschre ven. Daarvan starten de ploegen van Laga, Nereus I en Nereus II, Njord, Proteus. Willem III, Argo en de London University Boat Club in de eerste divisie. De overige 31 ploegen komen in de tweede divisie uit De Londenaren konden aan de wed strijd deelnemen omdat zij vier dagen te voren op 1 april op de Bosbaan met de ploegen van de Parijse en Brusselse universiteiten en bekerhouder Nereus om de Brussels Treaty Cup zullen strijden. Het bezoek, dat de Joegoslavische ploeg Lokomotiva, de vorige weck aan Neder land heeft gebracht, heeft de Jocgosla- viërs niets anders dan winst gebracht. Vrijdagavond wonnen zij van het voorlo pig Nederlands team. Zaterdagavond versloegen zij in Den Haag een versterkt Argus en zondag behaalden zij de eerste prijs in een toernooi, waaraan behalve Lo komotiva, ook Landlust, Blue Stars en DED deelnamen. Hoewel Lokomotiva slechts een tweetal klassespclers telde, bleek de ploeg nog een klasse sterker dan de gemiddelde Nederlandse topploeg. Slechts de aanstaande kampioensploeg van Nederland, DED, kon Lokomotiva bedrei gen. In de finale van het door Blue Stars gehouden toernooi namen de Amsterdam mers bij rust een duidelijke voorsprong (35-24). In de tweede helft namen de Joegoslaviërs echter het initiatief over en vooral de 2.06 meter lange Petrivicec zorgde voor een 70-62 zege. Coach Aldenberg leerde weer heel wat van het optreden van Lokomotiva en stel de het Nederlands team voor de wedstrijd tegen Spanje als volgt op: Sterker (Land lust) aanvoerder, Boot, Fellinga, De Jon ge en Smit (allen DED), De Haan (Wol ves), Sleeswijk (Punch), Hillc (AMV.T), Perrier en Alberda (beiden Blue Stars). Kurt Lagerwey is dus niet verkozen. Voor de landelijke competitie zijn weer een aantal interessante wed strijden gespeeld. Donar, dat zich in de afdeling A veilig had kunnen stellen, hield aan haar uitstapje naaf Den Hel der uit twee wedstrijden slechts twee pun ten over. Van HAV werd met 50-41 ge wonnen, maar Zeemacht bleef na verlen ging met 63-58 de meerdere over de Gro ningers. Antilopen verloor overeenkom stig de verwachting duidelijk van Herly (46-62). In de afdeling B speelden de twee kan didaten voor de tweede plaats, US en Sabres, een bijzonder spannende wed strijd. De Amerikanen bleven in het klei ne zaaltje in Utrecht met 57-56 in do meer derheid, zodat zij samen met Wolves de beste kansen maken op een plaats in de strijd om het kampioenschap van Neder land. Punch versloeg Arrows met 52-46 en kampioen Blue Stars hield Thor er met 56-45 onder. Fortuna zorgde zondagavond bijna voor een verrassing. Met nog 58 se conden te spelen kwamen zij in het bezit van de bal. Argus stond op dat moment een punt voor (38-39), nadat de rust met 16-16 was ingegaan. De Amsterdammers profiteerden echter niet van de goede kans om te winnen en Melis schoot daar na via een styafworp Argus naar een be nauwde 38-40 zege. Topscorer in de B-afdeling is op het ogenblik Kurt Lagerwey van het Haar- Ook op de zesde en voorlaatste dag var het toernooi om het intergeallieerd basketbalkampioenschap, dat te Brussel wordt gehouden, heeft Nederland geen overwinning kunnen behalen. Onze land genoten moesten met 6654 (ruststand 30 23) hun meerdere erkennen in de Turkse ploeg. De Verenigde Arabische Republiek won voorts van Luxemburg 7046 (rust 3312); Frankrijk versloeg Griekenland met 7857 (rust 3232) en de USA won nen van België met 8863 (rust 4230). lcmse Flamingo's. Hij schoot in 17 wed strijden 2.95 punten bij elkaar. Hij wordt alleen nog bedreigd door Koning van For tuna, die 272 punten verzamelde uit 16 wedstrijden. Topscorer in de A-afdeling is Boot (DED), die 408 punten scoorde in 17 wedstrijden. Gemiddeld dus 24 punten per wedstrijd. Op de tweede plaats komt Sterker (Landlust) met 358 (18 wedstrij den). De standen zijn op het ogenblik: Nationalistisch China zal een ploeg van vijftig personen afvaardigen naar de Olym pische Spelen van 1960 te Rome. De Chi nezen zullen slechts aan zes onderdelen, namelijk basketbal, voetbal, atletiek, bok sen. gewichtheffen en schieten, deelnemen. Dammëh De wedstrijd om het persoonlijk jeugd- damkampioenschap van Nederland zal dit jaar, evenals in 1957 en 1958, worden ge houden in Apeldoorn in de week van Paasmaandag 30 maart tot en met 4 april. Naast de titelhouder, L. v. d. Heuvel uit Papenórecht, zijn de elf provincies met een jeugdkampioen vertegenwoordigd, waar onder K. Bos, G. ten Lohuis en A. Poel stra, spelers die reeds eerder aan deze wedstrijd hebben deelgenomen. A: B: DED 18 34 Landlust 18 34 BI. Stars 16 30 Agon 18 24 US 17 22 Herly 18 24 Sabres 14 20 Tynhoons 17 20 Wolves 15 20 AMVJ 16 16 Argus 15 18 ZBVS 16 14 Punch 16 18 Antilopen 16 10 Arrows 14 12 Donar 17 6 Thor 14 6 Zeemacht 18 6 Flamingo's 17 6 HAV 18 2 Fortuna 16 2 Donderdagavond speelt Typhoons tegen stadgenoot Antilopen en al is Dingshoff weer van de partij. Typhoons zal de over winning wel weten te behalen. Voor de districtsklasse heren is ook al een plaatse lijke ontmoeting vastgesteld. SC Haar lem zal moeten winnen van White Stars om de kans op het kampioenschap te be houden. al is die nu wel miniem gewor den. HOC slaagde er maandagavond niet in ROVS te verslaan. Het programma luidt: Donderdag: Da mes: HOC 3HCK. ExeercitinTyphoons 2. TyphoonsSC Haarlem. Heren: SC Haarlem 3HCK 2. ExcereitiaWhite Stars 2, AntilopenTyphoons (Land. comp. 8 uur). White StarsSC Haarlem (Distr. kl. 9.15 uur). Tennis Dinsdag is het internationale tennis toernooi te Monte Carlo voortgezet, de be langrijkste uitslagen waren: herenenkel spel tweede ronde: Patty (U.S.A.) verslaat Deniau (Fr.) 62, 61. Ulrich (Den.) ver slaat Tacchini (It.) 60, 61. Molinari (Fr.) verslaat Maris"(Ned.) 75, 62. Sko- necky (Statenloos) verslaat Martinez (Sp.) 64, 62. Brichant (Belg.) verslaat Bun- gert (Did.) 6—4, 5—7, 6—3. Sholl (Duits land) verslaat Mulloy (USA) 6—3, 46, 61; Haillet (Frankrijk) verslaat De Ker- madec (Frankrijk) 62, 62. In het toernooi voor speelsters onder 23 jaar werden de Nederlandse zusjes Marin- kelle beiden uitgeschakeld. Joyce verloor van de Italiaanse mej. Cortigiani met 64, 60 en Fredy moest in twee sets (64, 62) haar meerdere erkennen in mej. Wild (Engeland). In de eerste ronde herendubbelspel heb ben onze landgenoten Maris en Van Eys- den met 60, 62, 46, 63 verloren van de Fransen Haillet en Pilet. Nagenoeg alle Nederlandse berocpsren- ners, zowel professionals als onafhanke- lijken, zullen zaterdagmiddag 28 maart in het Amsterdamse Bos aan de start ver schijnen voor de eerste van vier door de Locomotief-rijwielfabriek in samenwer king met „Olympia" te houden wegwed strijden om de Grote Locomotief prijs. Het parkoers in het Amsterdamse Bos, dat een lengte heeft van vijf kilometer en dertig maal door de renners moet worden afge legd, is uitgezet rond de roeibaan. Onder de ongeveer negentig renners, die zullen deei nemen, bevinden zich onder meer: Wim van Est (St. Willibrord), Gerrit Voorting (Roosendaal), de Nederlandse wegkampioen Jef Lahaye uit Bunde, de Tour de France-„ontdekkingen" Piet Da- men (Lieshout) en Mart v. d. Borgh (Ko ningsbosch), de snelle Amsterdammers Joop Captein, die in België zo'n best prof debuut gemaakt heeft, Frans Mahn en Peter Post, de Zeeuwen Jo de Roo, Piet Rentmeester en Jaap Huissoon, Piet Steen voorden uit Heemstede, de Haarlemmer Tonn.y Peters, de Beverwijkers Ab Gelder mans en Coen Niesten, welke laatste in eigen land bij de beroepsrenners zal de buteren. Voorts zullen de Limburgers Jan Nollen en Piet Haan in deze wedstrijd hun come-back in de wielersport vieren. Het doel van deze door de Locomotief te organiseren wedstrijden is, om nu de Ronde van Nederland dit jaar geen door gang vindt de Nederlandse beroeps- renners meer startgelegenheid te verschaf fen in eigen land en bovendien om door het heffen van een lage entreeprijs (75 cent) bij het publiek meer belangstelling voor de wielersport te kweken. De op brengst van de vier profwedstrijden, waarvan er op 12 april een in Eindhoven, 30 april in Hoensbroek en 3 mei in Arn hem wordt gehouden, komt ten goede aan de „Tour door Nederland" voor amateurs. De start van de wedstrijd in het Amster damse Bos vindt plaats om half twee. Dinsdagavond toen er 50 uur gereden was had het Italiaanse koppel Fernando TeruzziLeandro Faggin weer de leiding in de zesdaagse van New York, voor het Nederlandse duo Wout WagtmansJan Plantaz, die een premie van 200 dollar ver dienden door als eerste een ronde achter stand op de leiders in te lopen. Het veld is nu teruggebracht tot 12 teams. De Denen Otto Olsen en Knua Lynge werden gediskwalificeerd daar Ol sen, die met influenza en hoge koorts reed, weigerde de baan te verlaten. Lynge kon toen geen nieuwe koppelgenoot vinden. De HFC-er Bouwman is uitgenodigd om deel te nemen aan de centrale training voor de Nederlandse amateurvoetballers. BOKSEN. Maandagavond 13 april zal Piet van Klaveren in Rotterdam een belangrijke wedstrijd boksen tegen een van de beste Franse welters, Debondant uit Bourges. De partij gaat over 10 ronden. Debondant heeft tot nu toe 29 wedstrijden als prof gebokst, waarvan hij er 25 heeft gewonnen. Tweemaal bokste hij onbeslist en tweemaal verloor hij op punten. VOETBAL. Voor de derde divisie van de Engelse league is maandagavond de wedstrijd Accrington StanleyNorwich City gespeeld. Norwich won met 20. VOETBAL. Aan de centrale training van het Nedei'lands B-elftal is Cor van der Gijp (Feijenoord) alsnog toegevoegd. Er is een nieuwe regeling aangekondigd betreffende het toezicht op de luchtvaart. Deze regeling is gebaseerd op de nieuwe luchtvaartwet. Zij komt in de plaats van de in 1928 vastgestelde en sindsdien her haaldelijk gewijzigde regeling van het rijkstoezicht op de luchtvaart. De nieuwe regeling omvat ondermeer een nieuw hoofdstuk over luchtvaartinlichtingen en -kaarten, een nieuwe afdeling met maat regelen betreffende de veiligheid, het handhaven van de orde op luchtvaartter reinen, alsmede het toezicht op die ter reinen. Voor het eerst is opgenomen een taakomschrijving van de verkeerleidings- dienst en van de havenmeesters. Tot dusver was het mogelijk, zeer kort voor het houden van een luchtvaartver toning of luchtvaartwedstrijd een verzoek- schift om toestemming in te dienen bij de minister van Verkeer en Waterstaat. In den vervolge moet thans tenminste twin tig dagen tevoren een verzoekschrift wor den ingediend bij de minister. Nadere uitwerking van de nieuwe rege ling zal geschieden bij beschikking door of namens de minister van Verkeer en Waterstaat, bij voorbeeld met betrekking tot de eisen inzake lichamelijke en geeste lijke geschiktheid, kennis, bedrevenheid en ervaring, voor de bewijzen van bevoegd heid en bevoegd verklaringen. De regeling treedt in werking op het tijdstip waarop de nieuwe luchtvaartwet var kracht wordt. WM Advertentie 21 21 21 20 21 21 20 21 20 20 20 19 13 19 6 9 De uitslagen waren: Heren: le kl.: TOG—GTTC 2 9—1, TOG 2—Win fried 8—2, HBC 2—Togido 2 1 -9. HBC 2—Johez 64,Hotac—Togido 2 5—5. 2e kl-A: CTTC—VGZ 3—7. Rapidity 2—Togido 4 5—5. Te Zaanen—GTTC 4 2—8, Oranje Zwart 2Prowano 2 27. 2e kl. B: DSB—VTC 3-7, Rapidity 3—Oranje Zwart 4-6, ProwanoTogido 5 5—5. 3e kl. A: Heemskerk Geel Wit 2 5—5. HBC 5—Rapidity 4 3-7. Togido 7 —CSV 2 3-7, DHC 4—Te Zaanen 2 8—2. 3e kl. B: VTC 3—Johez 3 9—1, RKTVU GTTC 5 5—5, DHC 2Winfried 2 4- 6, Togido 9—Vclsen 2 9—1, Hotac 3—TOG 4 73. 3e kl. C: ColumbiaRapidity 5 0—10, Togido 8—GTTC 7 55, Prowano 3—Heems kerk 2 8—2, Oranje Zwart 2 TOG 3 8—2. 3e kl. D: Spinneweb—VTC 2 2—8, Togido 6-GTTC 6 8—2, DHC 5Velsen 2—8, Johez 2-Hotac 2 4—6. 4e kl. A: Bloemendaal TOG 6 82, Columbia 2Togido 11 5-5, TYBB 5—Shot 2 3—7, Rijtelbi—DSB 4 10-0. 4e kl. B: VTC 4—CSV 5 10—0, DSB 2—Prowano 4 9—1, Heemskerk 3 VTC 6 8—2, Hotac 5—CTTC 2 5—5, Oranje Zwart 4—CSV 3 5-5. 4e kl. C: DSB 3 —TOG 5 5—5, DHC 6—Corodex 2—8, Te Zaanen 3— Shot 0 -10. 4e kl. I): Rapidity 6—CTTC 3 3-7, CSV 4—VTC 5 4—6, Hotac 4—Heemskerk 4 7—3. VGZ 2 Doko 2 64. 4e kl. E: Shot 3—Rijtelbi 2 8-2, TZBBloemendaal 3 10 0, Spinneweb 2Ready 0—10, Togido 10— HBC 6 6—4. Dames: 2e kl.: Togido-TBC 2—8, DHC—TYBB 73. 3e kl. A: SpinnewebReady 3—7. Doko— Winfried 5—5, Johez 2TOG 6—4, Oranje Zwart 2 —VTC 2 7—3. 3e kl. B: RKTVU—DSB 7—3 CTTC —VTC 7—3, HBC 2—VGZ 0-10, Te Zaanen-GTTC 4—6. 4e kl. A: CTTC 2—VGZ 2 4-6, Ready 2—VTC 3 5—5. Oranje Zwart 3—CSV 2 1-9. 4e kl. B: Co lumbiaRijtelbi 7—3, Bloemendaal—TOG 2 64, Shot—Kriemhilde 7—3. Advertentie EXPRESS Dc ach té u van de Oxford en de Cam bridge universiteit gaan de jaarlijkse strijd weer aanbinden. Op zaterdag 28 maart zal op de Theems deze jaar lijkse roeiwedslrijd weer gehouden worden. Beide ploegen zijn in Putney aungekomen voor de laatste training. Boven de acht van Cambridge universi teit en onder de acht van Oxford

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15