PONTIAC tlderöm Gasgeysers en Gasfornuizen Perée School voetbaltoernooi is weer begonnen in Velsen Havenberichten i B B Eerste steen gemetseld voor Wit-Gele Kruis-gebouw Kwestie „woningtoewijzing" nu in raad van Castricum Frank Werkman maakt eerste goal D.K.W. AUTOMOBIELEN HAARDEN en KACHELS 5 VERLOVINGSRINGEN P. DE GROOT J. Harmsen spreekt voor P.v.d.A.-vrouwen J. A. Engels verlaat Provinciaal Ziekenhuis DICTUS' Voetbalsupporters streden om eieren in Noord SSH-jongens derde Man breekt been Holland 1 bekertoernooi weer geëindigd 1 1 1 ezv\ Afe/ftode ómketkkkeM De Ruyter-medailles voor S. P. de Boer en kapitein P. A, Vergroesen Om jcugddamkampiocn- van Nederland LOENDERSLOOT Heemskerker padvinders willen naar Ommen Jonge Kerk-groep komt in Heemskerk OLD CLOTHES NEW Junius Interman over Albert Schweitzer Weer jeugdtoernooi op tweede paasdag Nieuwe bloementeelten op den duur wel mogelijk WOENSDAG 25 MAART 1959 De schoolvoetbal rolt weer. In de dagen om pasen zullen weer honderden benen van voetballers in de dop tegen het bruine monster trappen, en vele malen zullen dappere keepertjes worden gepasseerd.. De toeschouwertjes langs de kant zullen hun kelen hees schreeuwen, en voor sommige scholen zal de laatste dag een triomf brengen, waar de spelers van de winnende ploegen hun leven lang over zullen napraten. Schoolvoetbal, het is elk jaar opnieuw weer een feest voor iedereen, of hij. nu meedoet, of langs de kant staat. Gisteren is het toernooi op bescheiden wijze begonnen. De H.B.S. 2 speelde een openingswedstrijd tegen de Willem de Zwijgerschool 2 en behaalde een 42 over winning. Er was nog weinig sfeer, maar op de D- en E-velden was dat heel anders. Daar was het allemaal al helemaal echt al betrof het dan ook voorwedstrijden. Talrijke supporters waren gekomen, om hun favoriete Jan Ligthartschool die de beker definitief kan winnen even twee maal te zien winnen. Met ingehouden pret keken de jongens en meisjes naar Sjakie Cleeren, en Sjakies moeder vertelde tegen iedereen al vol trots, dat hij niet alleen zo goed kan voetballen, maar ook zo ijverig leert. Het optimisme was verklaarbaar, want. speelden de jongens van de Jan Ligt hartschool niet tegen een tweede elftal? Natuurlijk, dat moest een zege worden. Eerste goal Groot was dan ook de verbazing, toen de lichte ploeg van de Insingerschool 2 meteen het heft in handen nam. Chris 't Hart, opvallend in rood-wit shirt gekleed, verrichtte keurige staaltjes, en de kleine Theo Engels draaide zo nu en dan gewoon om zijn tegenstanders heen. „Die Frank Werkman is niet zo best", verklaarde een kleine supporter ernstig. „Dat is.' een zwakke plek". Frank heeft het vast ge hoord. Hij spurtte ineens naar het doel van de Ligthart-jongens en boem! met een hard schot maakte hij het eerste doel punt van de schoolvoetbalcompetitie-1959. En die Sjakie dan? Sjakie had het rustig even aangekeken. Maar toen kwam hij los. Hij stuwde zijn ploeg naar voren, en in een minimum van tijd stond de Jan Liglhart met 21 voor. Na rust verrichtte d.e kleine Keesje Duivenbode wonderen in het Insingerdoel. Eenma.al slotpte hij een vrije trap met een fantastische zweef duik, en toen het al 1 was, keerde hij een kogel van Sjakie zo mooidat deze zelf klapte. Ook een tweede kogel van Sjakie kwam niet in het doel, want back Cor op 't Einde ving de bal keurig in zijn handen op. De strafschop ging er echter onhoudbaar in. Advertentie HORLOGES Beteren Billijker Blijft Bij JUWELIER - HORLOGER Kennemerlaan 30 Telefoon 412? Ondanks het feit, dat de maandelijkse bijeenkomst van de P.v.d.A.-vrouwengroep Velsen-Noord wederom een huiselijke ver gadering was, die dinsdagavond bij de fa milie Van Eykelen werd gehouden, zijn er vele zaken behandeld. Mevr. Goossens-Brons heeft naar aan leiding van de toch nog gunstige verkie zingsuitslag meegedeeld, dat het lid van Provinciale Staten de heer J. Harmsen op 7 april voor de dames zal spreken over de verkiezingen en de eventuele samen stelling van het nieuwe kabinet. De voor stellen voor het op 23 en 24 april te hou den Vrouwenbondscongres in Utrecht on dergingen een vlotte bespreking. De af deling Velsen-Noord diende een voorstel in tot groter tijdsverloop tussen de con gressen van Partij en Vrouwenbond. Voorts werd de wenselijkheid geuit om behalve in de reeds bestaande adviescom missie voor de woningbouw in Velsen te vens de mogelijkheid te onderzoeken in het bestuur van de gemeentelijke woning stichting een plaats door een vrouw te doen innemen. Besloten werd vervolgens een excursie naar de „Keukenhof" te houden omstreeks half april en voor het kinder-meifeest van de afdeling zijn er plannen om met de kinderen zo mogelijk een hele dag in het Heemskerkerduin door te brengen. De heer J. A. Engels, magazijnmeester van het Provinciaal Ziekenhuis in Sant poort, zal aan het einde van deze maand de dienst met pensioen verlaten, na een meer dan veertigjarige werkzaamheid in het ziekenhuis. Er zal op donderdag 26 maart des mid dags van vier uur tot half vijf in het thee huis ..Meerzicht" van het ziekenhuis ge- i 'd zijn. afscheid van hem te ne"""o. Onmiddellijk na de 41 zege moest de Jan Ligthart weer aan de slag, nu tegen Sint Franciscus 2, dat met 21 van Theo Thijssen 2 had gewonnen. Ook nu werd het, ondanks het goede backen van Willy Lendfers, die met een heel stel indruk wekkende paarden op zijn truitje rond liep, een grote overwinning. Chris van der Laan stoof iedere keer langs alles heen en Sjakie gebruikte de kansen dan wel. En omdat Han Dampel- man ook al op schot was, werd het ten slotte 50. Op het andere veld was de spanning veel groter. Tot de laatste se conden was het daar 11 maar toen scoorde Theo Engels een prachtige goal. Het was nog net op tijd! De uitslagen van de eerste dag luidden: Afdeling E: Jan LigthartschoolIn singerschool 2 41. Theo Thijssenschool 2St. Franciscusschool 2 12. Insinger school 2— Theo Thijssenschool 2 21. St. Franciscusschool 2Jan Ligthartschool 0—5. Afdeling C: R.H.B.S. 2—Willem de Zwijgerschool 2 42. Advertentie AUTO- EN MOTORBEDRI.TF GROENEWEG 69 - I.TMUIDEN-OOST In een vreedzame strijd aan de kaart tafel en de sjoelbak 1.ebben 'vele suppor ters van de v.v. Kinheim, verenigd in ..Geel Zwart", in het gemeentelijk ontspan- ningslokaal Velsen-Noord gestreden om zeer begerenswaardige hoeveelheden eieren, die deze keer ais prijzen beschik baar waren. De klaverjassers speelden spannende partijen, die uiteindelijk slechts met. weinig onderling verschil de winnaar aanwezen. Ook bij de dames aan de sjoelbak was het spannend. De prijzen gingen naar: C. Berrevoets 4836 pt.; J. v. d. Kolk 4829 pt.; A. Rood- zand 4826 pt.; J. Muys 4783 pt.; J. v. Rumpt 4749 pt.; mevr. Timmer 4742 pt.; •T. Peters 4718 pt., terwijl J. v. d. Hoek met 3048 punten de poedelprijs kreeg. Mevr. v. d. Wateren legde beslag op de eerste prijs met 301 punten op de sjoelbak, gevolgd door mevr. Kool met 296 punten. Bij de in Zaandam gehouden districts wedstrijden turnen eindigden de aspiran ten van de Kennemerstaten-gymnastiek- vereniging „SSH", leider de heer H. van Wijnen, met 303,65 punten op de derde plaats. Tijdens het lossen van hout op het ter rein van de papierfabriek Van Gelder Zo nen heeft de arbeider in de havendienst •T. M. uit Bakkum dinsdagmorgen even na het begin van de werktijd een uit een sleng losgeschoten stouw palen op zich gekregen. Met een dubbele breuk van net rechteronderbeen werd M.. na eerste hulp verlening door dokter K. G. Fierstra, per ziekenauto naar het Rode-kruisziekenhuis in Beverwijk overgebracht. Dinsdag kwamen in IJmuidcn aan: Nelly van Westpoint; Spora. Rotterdam: Heinbeg. Rotter dam: La Paloma. Rotterdam: Ramillies. Moarma- goa: Vilnius. Rotterdam: Haarlem, Antwerpen; Cormoran 2. Sfax: Jens Toït, Setubal; Grebbe- stroom, Manchester; Erik Seyd. Ronne, bijlegger IJmuidcn: Marivia, Antwerpen; Yewforest, Green wich, cokes P.E.N. Velsen; Keizer. Rotterdam, Vee Severo, Murmansk; IJsselborg, Londen, zout van IJmuiden; Myronych, Antwerpen; Maas. Bre men; Eemslroom, Londen; Vaga, Rotterdam; Ma- rv Nuebel. Noordzee, terug van proefvaart: An- nenkerk, Antwerpen; Zuiderkruis, Suez: Flevo, Malaga: Helene, Tunis, pa ling voor Spaarndam; Delfin, Cyprus; Arion, Almeria, erts voor Hoog ovens: Edison. Harlingen. zout iaden IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Ciudad de Cuena van Bremen: Herm Kiepc. Oxelosund. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Pool Fisher naar Swansea: Twenthe Gloucester; Anda, Poole; Kursk, Tuapse; Fram. Dagenham; Hove. Kopen hagen; Frean. Rotterdam; Atland. Narvik; Carpe Diem. Harlingen; Morag, Dagenham; Hugin, Ro chester; Amstelstroom, Londen; Vikaren. Trond- heim; Muiderkerk, Rotterdam; Gerd. Londen; Li zard. Londen; Heriot, Leith; Orient. Dublin; Olaf, Hamburg; Kaap St. Vincent, Kalmar, ledig Zaan dam: Loudima, Hamburg; Temple Main, Rotter dam; Yewforest, Londen, ledig van P.E.N.Butt, Hamburg, oliekoeken van Wormerveer; Gerhard Elfring, Brunsbüttel; Dotterel, Rotterdam; Lin- gestroom, Hull; Tilly, Gent, ledig Zaandam; Adolf Vinnen, Curasao; Berit, Mena Al Ahmadi; Quo Vsdis, Antwerpen; Budenny, Goole. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Katowice naar Bremen: Delfia, Halmstad: Marivia, Bremen: Flardinga. Newhaven. kunstmest van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat bet schip van of r.anr Am sterdam is gegaan). Advertentie SWISS MADE Fa. R. DE BOER Kennemerlaan 60-62 Ï.Tmuiden uitfluitend verkoop ZWITSERSE horloqcs! In de gymnastiekzaal van de St. Fran ciscusschool te I.Jmuiden-Oost zijn de fi nales gespeeld van het zesde Holland I Beker Tafeltennistoernooi onder auspiciën van de Commissie voor Bedrijfsontspan- ning der K.N.H.S. Aan dit toernooi hebben 130 personeelsleden van bij de K.N.H.S. aangesloten bedrijven en het. P.E.N. deel genomen die elkaar in 266 wedstrijden hebben betwist om de prijzen. In de klasse der competitiespelers ging de strijd tussen de bekerhouder in deze klasse F. de Loor (Breedband Kwaliteits afdeling) en de bekerhouder der vereni gingsspelers B. Stals (Oxystaalfabriek). Eerstgenoemde won met zeer gering ver schil en kwam daardoor evenals in 1954 en 1956 weer in het bezit van de wisselbeker. Op de 3e prijs werd beslag gelegd door F. Deus (Mekog Inkoop) die T. van Maa- nen (P.E.N.) wist te kloppen. In het dubbelspel bij de competitiespe lers revancheerde B. Stals zich door met zijn broer A. Stals (Buizengieterij) na een spannende strijd C. Dekker (Nieuwbouw) en H. Huisman (Breedband Bedr. Adm.) naar de tweede plaats te verwijzen. Bij de verenigingsspelers werd M. Kwan- tes (Bouwkundige buitendienst) dc nieuwe bekerhouder door W. Kok (Ovenbouw) te verslaan, terwijl in het dubbelspel H. Hei doorn en J. Zuiderwijk (beiden Ovenbouw) het duo A. Duineveld (Ovenbouw) en J. Webbe (E.T.A.) de baas bleven. De 3e prijs werd hier opgeëist door B. Boskamp (leer lingenwerkplaats). In de klasse der niet-competitie- en ver- "nigingsspelers toonde N. v. d. Zwet (Bouwkundige buitendienst) zich onbetwist de sterkste door in het enkelspel te zege vieren over H. Heidoorn (Ovenbouw) en in het dubbelspel met zijn collega C. Hoore- man (Bouwkundige buitendienst) 't P.E.N.- koppel J. Kroeze en W. Pommerel te over winnen. J. Zuiderwijk wist bovendien nog een 3e prijs in de wacht te slepen door C. Hooreman te kloppen. Bij dc dames in deze klasse moest mevr. A. v. d. Burg (Cemij correspondentie) haar meerdere erkennen in haar collega mej. L. Veenhuijsen (Cemij correspondentie). Klasse A competitiespelers. Enkel: F. de Loor—B. Stals 21-19, 25-23, 14-21, 22-20; F. DeusT. van Maanen 21-15, 22-20: Dubbel: B. Stals en A. StalsC. Dekker en H. Huisman 14-21. 21-17, 21-19. Klasse. C verenigingsspelers. Enkel: M. Kwantes—TV. Kok 21-17,"23-21B. Bos kampA. Duineveld 14-2121-17. 21-15 Dubbel: H. Heidoorn en J; Zuiderwijk— A. Duineveld en J. Webbe 21-18. 21-18. Klasse E niet-competitie- cn vereni gingsspelers. Enkel: N. v. d. ZwetH Heidoorn 21-11. 21-12; J. ZuiderwijkC. Hooreman 21-16, 17-21. 21-18. Dubbel: C. Hooreman en N. v. d. ZwetJ. Kroeze en W. Pommerel 21-12. 22-20. Klasse F niet-competitie- en vereni gingsspeelsters. Enkel: mej. L. Veenhuijsen mevr. A. v. d. Burg 21-6. 21-12. Direct na afloop der finales vond de prijsuitreiking plaats hetgeen namens de CVB werd gedaan door de toernooileider de heer .J. Webbe; de prijswinnaars moch ten hun keus bepalen uit sier- en kunst voorwerpen, terwijl de winnaars in het enkelspel voor een jaar in het bezit wer den gesteld van de traditionele wissel beker. Advertentie Trakteer uw gasten met de feestdagen PAASTAARTEN PAASGEBAKJES PAAS PETIT FOURS OPGEMAAKTE EIEREN PAASFIGUREN Iets fijns komt van w KENNEMERLAAN 88, NMUIDEN. TELEFOON 5520 Een groot aantal Chinese vissers is met hun familie en zoveel mogelijk van hun bezittingen in een duizend tal jonken uit China gevlucht. On danks de bewaking door gewapende communistische vaartidgen slaagden zij er bijna, allen in de haven van hel Portugese Macao te bereiken. Deze foto toont het haventje, dat in de tijd van -en nacht volkomen dicht kwam te zitten met Chinese jonken. De directeur-generaal van de Scheep vaart heeft de gouden De Ruyter-medail- le uitgereikt aan de heer S. P. de Boer, oud leraar aan de zeevaartschool te Gronin gen. De zilveren De Ruytermedaille viel ten deel aan de heer P. A. Vergroesen, oud-inspecteur van de Java-China-Japan- lijn en voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Koopvaardijkapiteins 1943. In de toespraak zei de directeur-gene raal dat de heer De Boer zeer veel heeft bijgedragen tot de opleiding van onze stuur lieden. H" memoreerde ook de vele studie boeken op nautisch gebied die de heer De Boer geschreven heeft, en diens redac teurschap van het tijdschrift „Kleine Han delsvaart". Zich wendend tot kapitein Vergroesen, zei de spreker dat ook deze de koopvaardij talrijke diensten bewezen heeft zowel in het voormalige Nederlands-Indië als hier te lande. Hij had zitting in de commissie voor stuurlieden-examens, de commissie van toezicht op het zeevaartkundig onder wijs, was lid van de Raad van Scheepvaart en maakte als nautisch expert deel uit van de delegatie naar de SIMLA-conferen- tie. In Nederland was hij buitengewoon lid van de Raad van Scheepvaart en maakt hij thans o.m. nog deel uit van het college Zeemanshoop alsmede van het be stuur van de stichting De Zee. Ook is de heer Vergroesen voorzitter van de Ver eniging van Nederlandse koopvaardij-ka- piteins. In de weck van 30 maart tot en met 4 april zal in Apeldoorn het damkampioen schap van Nederland voor de jeugd be neden de 21 jaar worden verspeeld. Aan dit toernooi nemen deel de elf pro vinciale jeugdkampioenen en de titelhou der van het. vorig jaar, Lammy van den Heuvel te Papendrecht. De overige deelnemers-kampioenen zijn: Groningen: Tammo Jacob Aeiikema; Fries land: Dirk Hoogterp; Drente: Karei Bos; Overijsel: J. Wensink; Gelderland: H. Klein Rensink; Utrecht: J. v. d. Weghe; Noord holland: Eddie Holstvoogd uit Zaandam; Zuidholland: C. Bakker, Zeeland: J. van Hove; Noord-Brabant: G. Lohuis; Lim burg: A. Poelstra. Er worden twee partijen per dag ge speeld. Wegens studie-redenen moest de beken de Haarlemse jeugdkampioen Varno Mor- seld verstek laten gaan. In tegenwoordigheid van tal van geno digden heeft burgemeester C- F. Smeets dinsdagmiddag de eerste steen gelegd van het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis dat wordt gebouwd aan de Micnt te Castricum en dat „Dr. Lcenaershuis" zal heten. Aanwezig waren onder meer de weduwe van Dr. Leenaers met haar drie kinderen, bestuurdei-s van Wit-Gele en Witte Kruis, wijkverpleegsters, wethouder N. Veldt, dr. De Jongh en echtgenote, de architec ten Luinge en Bart, de weleerwaarde heer J. J. Tuyp, gemeentesecretaris G. Louter, en de aannemer, de heer Joh. Res met het voltallige personeel van het bouw werk. Advertentie KENNEMERLAAN9 TELEFOON 5271 Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-servire Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden De ouders van de padvinders der on langs in Heemskerk opgerichte Floris V- groep zijn in zaal Dam bijeengekomen, voornamelijk om te spreken over de moge lijkheid om weer een zomerkamp te houden. De voornaamste voorwaarde hiervoor is wel het bijeenkrijgen van voldoende geld. Het werd dan ook noodzakelijk geacht om een groot aantal donateurs aan te trekken. Het ligt in de bedoeling dat de jongens in augustus een week naar een kamp te Ommen gaan. De plïmnen hiervoor zullen nog nader worden uitgewerkt. De behoefte bestaat aan cc i welpen- leider of -leidster, die op woensdag- of za terdagmiddag toezicht wil houden op de jeugd. De padvinders zijn thans druk doende om hun troephuis in orde te maken en op de aanwezige vaders werd een beroep ge daan om hieraan een handje mee te wer ken. In Heemskerk is in oprichting een Jonge kerk-groep van de Nederlands Hervormde gemeente. Als leider zal or 'eden de heer M. Bur ger. Verwacht wordt dat voor dit werk een grote belangstelling zal bestaan. Nogmaals is dinsdag tijdens de raads vergadering van de gemeente Castricum de woningtoewijzing aan een dochter van één der wethouders ter sprake gekomen. Dc heer Bollen (C.B.) was namelijk met het schriftelijk antwoord van B. cn W. niet tevreden. Hij zei dat het niet zijn be doeling was geweest persoon of partij te krenken. Toch meende hij dat zijn critiek op het gevoerde beleid van B. en W. gerechtvaar digd was geweest, daar inderdaad een on juistheid is geschied. De antwoorde i van B. en W. hadden hem geenszins verrast. „Ik wist" zei hij „dat het voor het college een pijnlijke geschie denis zou zijn om voor de woningzoeken den, die zich verongelijkt voelen, een vorm te vinden, die deze situatie wat verklaar baarder maakte". Zeker was volgens hem, dat de woon ruimte te vroeg was toegezegd aan de be trokkene gezien de uitlatingen aan derden. Ook heeft de wethouder van sociale zaken op een politieke bijeenkomst gezegd dat „de woonruimte dezer dagen zo goed als zeker zou worden toegewezen". Door de vragenstellerij had hij het col lege alleen willen waarschuwen tegen het doen van een eventuele misstap. Na vervolgens nogmaals de al of niet economische gebondenheid aan de ge meente te hebben gememoreerd en ge steld te hebben dat er vele andere inwoners in moeilijker omstandigheden verkeren, gaf hij tenslotte het college in overwe ging, teneinde alle moeilijkheden in de toe komst te voorkomen aan woningzoeken den, die in de registers kunnen worden in geschreven, volgnummers uit te reiken opdat men dan zal weten waar men aan toe is. Burgemeester Smeets onderschreef vol komen de bezwaren van de heer Bollen wat betreft de economische gebondenheid aan de gemeente van de betrokkene, maar zeide, dat de toewijzing in geen geval een onderonsje was geweest van B. en W. „Hier is", aldus de voorzitter, „niets bij zonders aan de hand geweest". De heer H. Veldhuizen (C.B.) meende toch dat het niet eerlijk was gegaan en de heer Berlee (K.V.P.) zei dat de maat der vitrages reeds door de betrokkene was genomen voordat de vragen door de heei Bolien waren gesteld. Ook de heer Ver kerk (V.V.D.) vroeg zich af of hier alles wel volgens de regels was gebeurd omdat hij dit in het antwoord van B. en W. niet duidelijk had kunnen lezen. In tweede instantie gaf de heer Berlee zijn visie op de uitlating van wethouder Meyer, gedaan op een politieke bijeen komst. Hij meende, dat deze niet netjes had gehandeld door met minder goed ge kozen bewoordingen het raadslid Bollen terecht te wijzen. Hij reageerde hierbij tevens op de uitla ting van de heer Hessing (P.v.d.A.), die had gezegd, dat het van de heer Bollen niet te prijzen was dat hij in het open baar het beleid van het college had be- critiseerd. De voorzitter zei tenslotte dat bier geen sprake is geweest van een uitzonderings geval. Alles is volgens de normale regels gegaan. Laten al degenen, die in dezelfde omstandigheden verkeren zich met een schrijven tot het college richten, omdat men nu nog de gelegenheid ïeeft een aan tal mensen aan woonruimte te kunnen helpen" zei hij. Trekkas,je Een tweede punt van bespreking vorm de de afwijzing van B. en W. van een ver zoek van de bloembollenkweker H. Wulp om een trekkasje te mogen bouwen aan de Vinkenbaan, achter een reeds bestaan de schuur. Hiertoe kon geen toestemming worden gegeven omdat het noodzakelijk is dat na verloop van enkele jaren de thans nog bestaande schuur eveneens zal moe ten verdwijnen zoals bij het destijds ge nomen besluit was medegedeeld. „Misschien," zo vroeg de heer Berlee, kan er toch een compromis gevonden wor den". Hiervoor was ook de voorzitter één en al oor, omdat het idee van de heer Ber lee, opbouw van een kasje van éénruiters achter de bestaande schuur, hem wel aan lokkelijk voorkwam. De overige punten hadden niet veel om het lijf omdat de meesten zonder stem ming onder de hamer doorgingen. Slechts bij de behandeling van de ge meentelijke regeling voor subsidiëring van gezinshulp merkte de mer Gerkens (V.V.D.) op, dat een subsidie van ge meentewege voor opleiding van gezins verzorgster zeker aan te bevelen is om daardoor de opleidingen te stimuleren. Bij de rondvraag tenslotte merkte de heer Berlee op, dat er nog een regeling bestaat voor verhuizing van kleine gezin nen of alleenstaanden uit grote woningen naar een kleinere woning. Hiervoor wordt een rijks- en gemeentelijke subsidie van het volle bedrag gegeven voor de te ma ken kosten. Hij informeerde of hiervan wel eens gebruik was gemaakt. „Helaas", zo antwoordde burgemeester Smeets, „schijnt men hieraan niet te denken maar hij sprak de hoop uit dat velen hiervan gebruik zouden maken." De raadsbijeenkomst werd besloten met een mededeling van de burgemeester, dat op 24 april aanstaande te Alkmaar een uiteenzetting zal worden gegeven van het rapport van de professoren v. d. Broek en Batema betreffende de hoogbouw. Hij hoopte, dat de raadsleden deze uiteenzet ting bij zouden wonen. De vice-voorzitter van het Wit Gele Kruis de heer J. Mul, sprak een kort woord tot de aanwezigen en bracht daarbij voor al dank aan burgemeester Smeets voor de spontaniteit om de eerste-steenlegging te willen verrichten. „Hierdoor", aldus de spreker, „komt nog eens goed tot uitdrukking, welk een warm hart u de volksgezondheid toe draagt". Voor de diverse besturen van vereni gingen, die op dit gebied werken, betekent dit een morele steun. Bovendien is het een feit van istorische betekenis omdat de inmetseling van de steen, waarop ingebeiteld staat „Eerste steenlegging Dr. Leenaershuis 24 maart 1959" de herinnering levend zal houden aan de grote dag in de geschiedenis van de beide kruisverenigingen. De steen zal voor het nageslacht een voortdurende aanmoe diging zijn om te blijven strijden voor ver betering van de volksgezondheid". De burgemeester, die hierna de steen in metselde, nam, nadat hem als herinne ring een zilveren troffeltje was aangebo den. het woord. Hij zeide zeer gaarne te heben voldaan aan het verzoek om de steenlegging te wil len verrichten, temeer daar hierdoor de nagedachtenis van een zeer gezien arts wordt geëerd. De voorbereidingen hebben ruim negen jaar in beslag genomen, aldus de magis traat, maar thans is er de realiteit van het gebouw. Hij hoopte dat het veel heil zou brengen voor Castricum en zijn inwoners. Hij bracht dank aan de initiatiefnemers en wenste het bestuur van de vereniging van harte geluk met de realisatie van het „gezondsheidshuis". De heer Mui overhandigde de aannemer Res enkele enveloppen met inhoud voor de arbeiders als symbool van het zogenaam de pannebiertje, dat de actieve werkers aan de bouw volgens hem zeker hadden verdiend. Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4— JAPON ƒ3.50 KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 iltoverwijk Op uitnodiging van de Nederlands Her vormde gemeente te Beverwijk komt de heer Junius Ingerman spreken over zijn ervaringen in T mbarene met dr. Albert Schweitzer. Eén en ander zal worden ver duidelijkt met lichtbeelden en grammo foonplaten. De bijeenkomst "indt plaats op donder dag 2 april in het Hervormd Verenigings gebouw aan de Schans. De voetbalvereniging „Beverwijk" orga niseert op tweede paasdag weer het tradi tionele jeugdtoernooi. Burgemeester J. G. S. Bruinsma zal de officiële opening ver richten en deze wordt opgeluisterd met muziek van de Beverwijkse Harmonie kapel. De deelnemende jeugdploegen, die wor den ondergebracht in twee groepen, zijn die van Beverwijk, V/FC, ZV 7, A":maarse Boys, EMM, VVB, Zaandijk, De Kenne- mers, EHS, Hillegom en KHC uit Kampen. De onlangs opgerichte voorlichtingsver eniging voor de bloementeelt heeft dins dagavond in het Centrum te Beverwijk een bijeenkomst gehouden, waar de heer YV. Zethof van de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst het een en ander vertelde over de mogelijkheden van nieuwe teelten in de streek Kennemerland. De heer Zethof vertelde allereerst iets over de groei van andere bloemencentra, onder andere over de Veenstreek, waar men in 1950 nog een omzet had van 2 mil joen gulden en nu rond de 10 miljoen. Men is zich daar gaan toeleggen op de anjer teelt, in 1948 kwam daar het eerste kasje met 220 meter anjers. Als men nu door de Veenstreek loopt ziet men een oppervlakte van 20 ha anjers. Dit heeft wel investeringsproblemen met zich gebracht, maar de financiële uitkom sten zijn heel goed. Vervolgens vertelde de heer Zethof het een en ander over de bloembollentrekkerij, speciaal van tulpen, narcissen en irissen, waarbij het koelen van de bollen een grote rol speelt. De teelt van anemonen onder glas heeft overal grote afmetingen aange nomen, maar hier komt men er te laat mee aan de veiling om nog te profiteren van de hoge prijzen. Fresia's en gerbera's werden ook nog be handeld, terwijl men breedvoerig over de teelt van anjers en rozen in deze streek sprak. Rozen zijn wel mogelijk maar ze eisen een kas van 500 tot 1000 meter, ter wijl het heel moeilijk is anjers op lichte zandgronden te kweken. Toch zal de tijd niet ver meer af zijn, dat de kwekers in Kennemerland proeven gaan nemen met deze laatste twee soorten. Het was een vruchtbare avond, die in de maand juli nog eens zal worden herhaald. „Never Down" na zeven ronden Nadat zeven ronden in de competitie van de Beverwijkse bridgeclub „Never Down" zijn gespeeld is de stand als volgt: 1. ge broeders Gro-.i 374,60; 2. v. Balen-Ter voort 369,83; 3. H. Schmidt-Tesselaar 368,27; 4. H. Duin-P. Poncin 364,28; 5. me vrouw Groen-J. Schaaper 363,476. P7 Maks-C. Poncin 339,68; 7. J. Hamers-G Schaaper 319,86; 8. J. Huls-J. Krame: 318,29. Voor de vi 'allencompetitie van de Ne derlandse Bridgebond werd gespeeld Spel en VriendschapNpw 2842. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ccoococcoccco

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7