COR OLY WERF COR OLY REGENJAS COR OLY TERLENKA Polderlasten en schouwboetes Uitgeester verhoogd rijwiel- en bromfietsonderdelen van tier catalogus lentestoffenshow \S voorjaarsstoffen ijmuiden a P COR OLY 20 Kies nu WAi 11 De elftallen van Noord Zilveren jubilaris dienst Sociale Zaken gehuldigd Atletiekvereniging „Suomi" krijgt nieuw bestuur Britse IJslandvissers vragen hospitaalschip Pijl in het oog Vrolijke ceremonie rond ideeënbus Jeugddienst in Grote Kerk Kinheim-familiedag op Hemelvaartdag Nieuw zwembad te Castricum BANKETBAKKERIJ Sint Jozef - en Zeewijkschool in schoolvoetbalfinale Watervliet-korfballers ontvangen D.E.D. Kindermeifeest dit jaar in „Noord" Belangrijke wedstrijden voor „IJmond" Technici en chemici stelden orde op zaken Raad Heemskerk vergadert nog geen drie kwartier Middenstanders vieren feest Klaverjasdrive in „De Zon" voor de bejaarden Opstelling ADO '20 Tweede wijkverpleegster bij Wit-Gele Kruis VRIJDAG 3 APRIL 1959 Onder voorzitterschap van de dykgraaf, de heer C. Roosendaal, hebben de hoofd ingelanden van de polder De Uitgeester en Uitgeesterbroek een vergadering gehouden. De heer Roosendaal gaf een overzicht van de onder handen zynde werkzaam heden. De hoofdpoldervaarten worden thans ter lengte van ongeveer vijf kilometer in de Uitgeestervaart uitgebaggerd. Tevens wordt de boezemwaterkering langs het Uitgeestermeer opgehoogd, waarmee de veiligheid van de hier gevestigde inge landen wordt verbeterd. De totale kosten der extra werkzaam heden worden geraamd op 8500,Hier voor is een verhoging van de polderlasten onvermijdelijk. De rekening over 1958 werd vastgesteld op een bedrag aan uitgaven van 79.563,49 en aan ontvangsten 69.367,91. Het na delige saldo ad 10.195,58 zal moeten worden gedekt door een geldlening. De begroting voor 1959 vertoont even eens een nadelig saldo, ondanks het feit dat de polderlasten werden verhoogd tot 22,per ha. Het bestuur stelde voor de schouw boetes te verhogen, hetgeen na uitvoerige discussie door de aanwezigen werd aan genomen. Op verzoek van de gemeente Heems kerk werd ontheffing verleend voor de Advertentie voor SPARTA MOTOREN en BROMFIETSEN Holland—'VVB (te Hoorn, 14.30 uur): VVB: A. v .d. Boogaard; A. v. d. Schans en C. Luntz; F. Boevink, P. de Wolf en R. Luitjes; G. Steinvoort, F. André, F. Kooi- mans, J. Kersbergen en A. Stet. Fokke—Kinheim (te Amsterdam, 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, Th. van Vuuren en R. Haan; W. Demmers, H. Hamers, F. Mosk, H. Haan en A. van Dijk. Kinheim ZMC-WGA (sportpark „Tus- senwijk", zaterdagmdidag 16.15 uur): Kin heim ZMC: E. de Boer; J. de Reus en W. de Graaf; A. Bax, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Bosman, J. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. Onbehoorlijke fietser Een groepje kleine kinderen wilde de Rijnstraat in IJmuiden oversteken. Een fietser, die blijkbaar grote haast had, reed op het groepje in, waarbij een vijfjarig jongetje verwondingen aan het hoofd op liep. Zonder zich hieraan te storen, is de fietser doorgereden. De politie is op de hoogte gesteld. Advertentie Exxxxmxxr Voor alle naar Kennemerlaan 19 - Tel. 6517 ötxxxxxxxxxxv~>ooaxxsc«or5ooor De heer H. L. Vulling heeft donderdag zijn zilveren jubileum bij de dienst van sociale zaken in Velsen gevierd in aanwe zigheid van zijn echtgenote en enige fa milieleden. Namens het gemeentebestuur voerde wethouder C. P. J. Maas het woord. Hij schetste de jubilaris als een man die nooit veel drukte maakt, niet langs de weg tim mert en geen onrecht kan verdragen. „Waar het kan springt hij in de bres voor zijn collega's. Hij heeft niets dan vrien- den." De heer Maas vertelde dat de heer Vulling ook in de oorlogsjaren altija zf*n plicht heeft gedaan en toen naar eer en geweten heeft gehandeld. Tot slot van zijn betoog .bood hij de jubilaris een geschenk onder couvert en een kist sigaren aan. De directeur van de dienst, de heer P. Waardenburg, vond het een drieledig feest In de eerste plaats voor de heer Vulling zelf, ten tweede voor de gemeen te en in de derde plaats voor de dienst sociale zaken. „Ik vind het fijn dat deze man die stil in de schaduw zijn werk ver richt nu eens in het volle licht van deze huldiging wordt geplaatst. Hij is een trouw ambtenaar, die niet alleen in de be zettingsjaren maar ook tijdens de crisis in de dertiger jaren zijn plicht heeft ge daan. Ook toen was het werken nu niet bepaald een pretje." Spreker gaf de jubi laris namens het personeel van de dienst twee delen van de kleine Winkler Prins. Mevrouw Vulling mocht een boeket bloe men in ontvangst nemen. Vele verdiensten De heer T. J. Raat, die namens de af deling Velsen-IJmuiden van de A.B.V.A. sprak, vertelde iets van de vele verdiens ten van de heer Vulling voor de A.B.V.A., waarvan de heer Vulling secretaris is. „Hij is een verdienstelijk lid dat een uit stekende reputatie in de vakbond geniet." De heer Raat deed zijn woorden verge zeld gaan met een geschenk onder cou vert. De heer J. Leysma voerde als directe chef van de heer Vulling het woord. Hij dankte de jubilaris voor de trouwe en pret tige samenwerking. Tot slot van de plech tigheid dankte de jubilaris voor de vele vriendelijke woorden en mooie cadeaus. aanleg van een verbindingsweg vanaf de Hoflaan door de Zuidbroek naar Plan Oosterwijk onder voorwaarde dat de be staande afwatering geen belemmering zou ondervinden. Tevens werden enkele ver gunningen verleend voor het innemen van een ligplaats voor woonschepen. Per 1 oktober zijn aftredend de hoofd ingelanden J. F. de Wit en A. Dijkman. Tevens is aftredend en herkiesbaar de heemraad de heer T. Wentink. Advertentie voor SOLEX v.a. 525— Van de zomer naar Oostenrijk De jaarvergadering van de Kennemer- staten atletiekvereniging „Suomi" heeft enige mutaties in de bestuursbezetting te weeggebracht, welke thans door onderlinge regeling tot resultaat hebben geleid. Het bestuur heeft nu een nieuwe taak verdeling gekregen. Algemeen leider en voorzitter is de heer J. F. v. d. Poll, die geassisteerd wordt door de heer P. Grüteke, vice-voorzitter, belast met sportuitwisse- ling en zelfwerkzaamheid. Mevrouw L. Adelaar-Hurkmans verzorgt het interne secretariaat en mejuffrouw D. Grapendaal het externe secretariaat. Als wedstrijd secretaris fungeert de heer A. Koet en als ledensecretaris en materiaalcommissaris de heer U. J. Doornbos. De heer H. J. Klop penburg beheert de financiën, naast wie nog de heren E. v. d. Werf als adviseur en vertegenwoordiger in „Kennemerstaten" en N. Adelaar als wedstrijd-organisator en clubblad-redacteur hun functies hebben. Thans is ook bekend, dat Suomi met de verenigingen Te Werve uit Leiden en Sprint uit Breda op 7 mei een vercnigings- driekamp op „Watervliet" houdt, gevolgd door regionale atletiekwedstrijden op 24 mei en schoolwedstrijden op 30 mei. Het staat nu wel bijna vast, dat „Suomi" deze zomer een sportuitwisseling met een Oostenrijkse vereniging zal hebben, zodat de Velsense atleten een reisje naar het bergenland in het vooruitzicht hebben. HULL (UPI) De vakbonden van trawlerschippers en de vereniging van trawler-reders zullen de Britse regering vragen de bescherming van Engelse vis sers op de IJslandse visgronden te vernieu wen. Tevens hebben deze organisaties het plan opgevat de IJslandse i-egering té vra gen of zieke of gewonde vissers zonder vrees voor arrestatie op IJsland aan wal kunnen gaan en of Engelse vissersschepen bij slecht weer in IJslandse havens mogen schuilen- Omdat niet verwacht wordt, dat de IJslandse regering dit verzoek zal in willigen zal de Engelse regering gevraagd worden een verzorgingsvaartuig met hos pitaalaccommodatie zoals het Neder landse hospitaal-kerkschip „De Hoop" bij de vissersvloot op de IJslandse vis gronden te stationeren. Woensdagmiddag is de achtjarige jon gen H- C. P. uit Velsen-Noord per ongeluk door een pijl aan een van zijn ogen ge wond. De jongen was met, een vriendje en zijn broer aan het schieten met pijl en boog. De jongen is in het Roode Kruiszie- kenhuis in Beverwijk opgenomen. Er be staat grote mogelijkheid dat hij aan één oog blind zal blijven. De uitreiking van het mandje Colum- bus-eieren (het zesde) dat bij Hoogovens te IJmuiden maandelijks onder de inzen ders van goede ideeën verloot wordt, zou ditmaal plaats hebben op 1 april om kwart voor twee 'smiddags. Inderdaad beklom men op het aangegeven uur de bedrijfs- chef, ir. B. de Jonge en de winnaar, de heer H. W. T. G. Eggerhuizen te Haarlem, machinebankwerker bij de mechanische dienst Breedband, een stalen tafel in de reparatiewerkplaats. Draaiers, bankwer kers, freesers en slijpers liepen te hoop en zagen ongelovig toe. De versierde mand met eieren ontbrak. En terwijl de heer De Jonge een toespraak hield over de waarde van de ideeënbus voor bedrijf en personeel en de heer Eggerhuizen aan de realiteit van de ceremonie begon te twijfelen, ging plotseling de westelijke deur in de werk plaats open. Een manshoog ei met het op schrift „1 april", in een enorm nest van sparregroen en wilgenkatjes schoof lang zaam de werkplaats binnen, hield stil voor de (spreek-)tafel (gejoel). Men stelde de heer E. een voorhamer ter hand. Zijn mokerslagen tikten de kop van het eitje in. Papier en houtwol puilden naar buiten. Plotseling werd (door een rijdend kraantje) het ei in de lucht ge hesen. In het nest stond als aangekondigd de man met Columbus-eieren, keurig ver sierd. De heer Eggerhuizen nam hen onder een applausje in ontvangst. Drie minuten later snorden weer de ma chines als had Columbus niet bestaan, als of de Geuzen Den Briel nooit hadden in genomen. De uitreiking was voorbij. Advertentie Vraagt onze nieuwe Marktplein Zondagavond 5 april vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. W. L. Jans van Amsterdam. Organist is de heer G. J. Moed. WIJ naar Amsterdam Het eerste elftal van WIJ trekt zater dag naar Amsterdam om te strijden tegen KMVZ, dat de bovenste plaats inneemt. Geen gemakkelijke opgave dus! Toch zijn De Boer c.s. niet geheel kansloos, want vorige week nog faalde KMVZ tegen De Geuzen. Het derde elftal ontvangt Tweede Jeugd, terwijl IJmuiden 5 bezoek krijgt van Jong Hercules 2. In deze wedstrijd zullen de VVIJ-ers moeten winnen om aan het degradatiegevaar te ontsnappen. IJmuiden 6 ten slotte gaat op bezoek bij Telefonia 3. Het programma luidt: KMVZIJmuiden, IJmuiden 3Tweede Jeugd, IJmuiden 5 Jong Hercules 2, Telefonia 3IJmuiden 6. Advertentie voor de nieuwste RAP 3 versnellingen BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Advertentie In het kader van ons 25-jarig jubileum DINSDAG 7 APRIL om 8 uur fantastische in het gebouw „De Rank", Wilhelminakade 94. 5 mannequins tonen u op gezellige wijze de modieuze uit onze collectie. Toegang incl. programma, koffie en gebak 75 ct. p. pers. Kaarten aan de zaak verkrijg baar. MARKTPLEIN 29 Het bestuur van de voetbalvereniging Kinheim, dat vorig jaar voor de eerste maal een familiedag hield, gaat deze dag nu houden op donderdag 7 mei op het sport park „Tussenwijk". Er is voor die dag een zeer aantrekkelijk programma voor alle deelnemers in de maak, waarbij enige onderlinge voetbal wedstrijden. Voor de» jeugdafdelingen en deze keer ook voor meisjes van tien tot vijftien jaar worden vijfkampen gehouden; voor de jóngens, aspiranten en welpen voetbal, voor de meisjes meer volksspelen. Voorts is het jeugdprogramma voor de Kinheim-voetballers bekend gemaakt. Zondag 3 mei is er het eigen Cor Boot- toernooi; op 9 mei het Kinheim-welpen- toernooi, waarna de welpen op 18 mei een uitstapje maken en de aspiranten op 17 mei NederlandSchotland bezoeken. Voor junioren en aspiranten wordt 9 augustus het J.M.W.-Houttoernooi op „Tus_ senwijk" gehouden. Overigens is er een aantal toernooien buiten de plaats waaraan de Kinheim- jeugd zal deelnemen. Met het oog op de zeer primitieve en gedecentraliseerde kleedgelegenheid voor de voetballers op het sportpark „Rooswyk" heeft het Kinheim-bestuur aan burgemees ter en wethouders van Velsen het verzoek gericht een geschikter recreatiegebouw te doen verryzen. Op dit verzoek is voorlopig afwijzend beschikt, zodat men de goede voornemens om hieraan mee te werken, heeft moeten opschorten. Woensdagavond heeft het bestuur van de Stichting Castricums Zwembad een bestuursvergadering gehouden waarop vier nieuwe bestuursleden werden geïnstal leerd. Destijds was er op een raadsverga dering tot uiting gekomen, dat de KVP- fractie aan de totstandkoming van een zwembad niet zou medewerken wanneer niet minstens vier katholieken in het stich tingsbestuur zouden worden opgenomen. Aan deze eis is thans door het bestuur tegemoet gekomen en het bestuur ziet er na de benoeming van deze vier katholieken als volgt uit: J. A. M. Grond—Erftemeyer; H. Duin; P. L. Duinker; P. F. Dijkman; G. G. Gerkens; J. Kaandorp; A. R. Kars; G. Kelder; N. Klaver; J. P. Kloes; A. Kooi man; J. P. M. Kraakman; G. Ronk; Mr. J. Verkerk; J. de Vries. Uit de vei'dere behandeling van enige technische kwestie werd het duidelijk dat de plannen in een vergevorderd stadium zijn gekomen. Vóór half mei verwacht het bestuur de uitgewerkte tekeningen en vol ledige kostprijsberekeningen in het bezit te hebben, waarna de financiële commissie kan trachten tot een verantwoorde exploi tatierekening te komen. Daarna zullen de definitieve plannen voor het bad bekend worden gemaakt. Advertentie Advertentie B g ZATERDAGRECLAME: EB VRUCHTENGEBAK 25 ct In onze automatiek speciaal aanbe- 8 volen, heerlijke 9 Friteworst Vleescroquetten Nasi ballen Ballen gehakt enz. GALERIJ DUINWIJK - TEL. 4008 8 IBaBHI9BE3iaBBHEgB5maia8gSn De finale voor het schoolvoetbal in Be verwijk wordt hedenmiddag gespeeld tus sen de Sint Jozefschool en de Zeewijk- school. Dit waren de winnaars van de gis termiddag gespeelde halve finales. De Sint Jozefschool zag kans om de be kerhouder van vorig jaar, de Heilig Hart- school uit Wijk aan Zee, met maar liefst 50 te wippen, en de Zeewijkschool wist zich door een 40-overwinning op de Christelijk Nationale school ook van een plaats in de finale te verzekeren. In de verliezersronde won de Heilig Hartschool Beverwijk met 43 van de Wilhelminaschool, en de D. C. van Krim- penschool verloor met 01 van de Vondel school. In de heden te spelen finale start de Sint Jozefschool als favoriet. De jongens hebben zich onder leiding van Jan van Sommeren geruime tijd op deze wedstrij den voorbereid. Maar ook de jongens van de Zeewijkschool hebben zich onder lei ding van hun meester Schipper illusies van een kampioenschap voor ogen gehaald. De overige wedstrijden waren in afdeling D: Poule A: RKLTS 2—RHBS 2 1—0; Poule B: RK ULO 3—RK LTS 3 0—3. Hier komen heden de volgende ploegen in de halve finales: Verliezersronde: RK LTS 2—RK ULO 3, RK ULO 4—Chr. VGLO. Winnaarsronde: Openbare ULO 2RK LTS 3, 2e Chr. ULO—Openbare VGLO- school. Afdeling C. poule A: RK ULO 1Open bare ULO 1 30, Duinwijk ULO 2 kwam tegen RK ULO 2 niet op. Alleen het eerste twaalftal van de korf balvereniging „Watervliet" zal zondag een competitiewedstrijd spelen. De Watervlieters ontvangen het Amster damse DED, van welke ploeg in de uit wedstrijd werd verloren. Aangezien de groen-gelen er veel aan is gelegen om zich in de tweede klasse K.N.K.B. op een be hoorlijke plaats te handhaven, zal er in de wedstrijd tegen de Amsterdammers flink moeten worden aangepakt om de punten in Velsen te houden. Watei*vliet I komt in het veld met de dames R. Leyenaar, B. Hessen, B. Hoen, L. Kloosterman, G. Polak, I. Waagmeester en de heren W. Berghuis, S. Hartman, M. Veerbeek, F. Vos, D. van Ladesteyn en J. van Dijk. uw nieuwe moderne vlotte schouderlijn, met of zonder ceintuur „PURE-COTTON" van 59.75 tot 75. Zuiver wollen WHIP-CORD zeer modern 119.-, 109.-, 95.- PLASTIC-JASSEN 13.75, 9.75, 6.75 >póoiUi„^,IlW„>,cH IOOfl Kennemerlaan 61 - IJmuiden De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, afdeling Velsen-Noord, heeft zich opnieuw belast met het organiseren van het kinder-meifeest. Deze keer echter zal in afwijking van het gebruik dit feest van de eerste mei niet in Velsen-Noord of het vroegere „Rooswijk" worden gevoerd, maar in het Heemskerker duin. Op die dag verzamelen de kinderen hun aantal zal zeker weer ruim twee honderd zijn zich 's morgens om negen uur op de hoek van Stratingplantsoen en Wijkerstraatweg. waar autobussen voor de korte rit naar Heemskerk gereed zullen staan. 's Middags om drie uur wordt de fees telijke dag besloten. De kinderen mogen niets meenemen en krijgen op het middag uur lunchpakketten uitgereikt. Het programma van deze dag wordt voor een zeer belangrijk deel door de kinderen zelf met spel dans en declamatie verzorgd. Na het "geslaagde paastoernooi van de handbalvereniging „IJmond" wordt zondag weer een uitgebreid competitieprogramma verwerkt. Het eerste dameselftal krijgt be zoek van de lijstaanvoerder De Blinkert I, de Heemsteedse ploeg, die er alles op zal zetten om de IJmond-dames niet tot ge vaarlijke coocurrenten te laten worden. Voor de IJmond 2-dames, die Van Nis pen I ontvangen, moet het op eigen veld mogelijk zijn te winnen en voor de IJmond-damesiunioren, die bezoek krijgen van het IJmuidense Full Speed mag een overwinning evenzeer worden verwacht. Niet minder belangrijk wordt de ontmoe ting in Amsterdam tussen de heren van AHC I en IJmond I. De IJmonders, die maandag in hun toernooi een goed figuur sloegen, zullen zeker proberen de winst kansen uit te buiten, hoewel AHC een gevreesde tegenstander is. Het bezoek van IJmond 2 (heren) aan Rapiditas 2 te Haarlem, zal wel een neder laag worden. Voor de heren van IJmond 3 is er een kleine kans om op eigen veld van De Blinkert 3 te winnen. Het jeugdprogramma vermeldt: Meisjes aspiranten: IJmond 2Full Speed I; jon gensaspiranten: Concordia 3IJmond 2. De opstellingen zijn: IJmond I dames: M. de Vries: T. Groot en L. Blom: R Wijers, R. Uitentuis en W. Honig; G. Slatman, D. Marckelbach. H. Boom, W. v d. Kuil en W. Schoorl. IJmond I heren: J. Böhm; B. Beentjes en J. van Buuren; K. Schik, A. Blok en C. de Vries; J. Wolters, H. Boom, G. Kramer, K. Klesser en E. Jonker. De afdeling Beverwijk van de katholie ke Bond van Hogere-, Middelbare- en La gere Technici en Chemici „St. Bernul- phus" heeft donderdagavond in Café-Res taurant „Bellevue" haar jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer F. Th. A. Kuipers, moet rusthouden, daardoor berustte de leiding van deze avond bij de secretaris, de heer S. T. Ettema. In zijn openingswoord gaf de heer Ettema als zijn mening, dat 1959 el eens een spannend jaar kan worden. Voor enkele zaken is advies aangevraagd bij de S.E.R. en het is zeer de vraag of ?en en ander zal lopen als de leden wensen. Waakzaam heid zou geboden zijn, was zijn mening. De Vakbonden worden wel steeds meer ingeschakeld en ook de C.A.O. zou enkele verbeteringen bevatten, doch hij zag het als een eerste plicht om de vakorganisa ties zo sterk mogelijk te maken. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester werden na ampele be spreking goedgekeurd. waarna de be stuursverkiezing werd besproken. Een voorstel om het bestuur uit te breiden tot zeven leden werd aanvaard en in de plaats van de drie niet herkiesbare bestuurders, de beren F. Th. A. Kuipers, P. J. Uijlen- broek, en W. J. Klaassen, penningmees ter, werden de volgende vijf jonge leden gekozen: J. M. Eist, te Heemskerk, A. J. G. Engel en P. M. Welagen te Beverwijk en A. Huijbens en R. F. M. Nijhuis te IJmuiden. Tot voorzitter werd de heer G. A. van Grieken gekozen. Advertentie voor ZUNDAPP-BELLA de mooiste scooter De gemeenteraad van Heemskerk, die donderdagavond in openbare vergadering onder voorzitterschap van burgemeester H. Ni el en in het raadhuis bijeenkwam heeft de elf punten tellende agenda in nog geen drie kwartier afgewerkt. Alle voor stellen van B. en W. werden zonder hoof delijke stemming aanvaard; trouwens de meeste voorstellen werden bij hamerslag afgedaan. De voorzitter toonde zich bijzon der ingenomen met het voorstel om speel plaatsen voor de jeugd aan te leggen. Hij zei dat Heemskerk hierdoor meer „leef baar" wordt. In plan Oosterzij komen nu aan de Zaalberglaan en aan de A. Mors- straat een zandbak, een rolschaatsbaan, tuimelrekjes en klimbogen. Ook het voor stel om een veegmachine voor het schoon houden van de straten aan te schaffen werd met veel vreugde begroet. Men stel de dat een dergelijke machine noodzake lijk is geworden nu Heemskerk zich zo snel uitbreidt. Heemskerk gaat voorts 916.000.- en 300.000.- lenen van de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten ter consolidatie van de vlottende schuld. De Heemskerkse vereniging van mid denstanders houdt op woensdag 8 april een feestavond in zaal Nijman. Het pro gramma wordt verzorgd door een cabaret gezelschap. De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" organiseert op zaterdag 11 april in zaal „De Zon" een drive, waarvan de baten ten goede komen aan het comité, dat de jaarlijkse uitgaansdag voor de bejaarden organiseert. In de uitwedstrijd tegen Egmondia ko men de Heemskerkers als volgt in het veld: Burger; De Graaf en A. v. Tunen; Bruins, Welboren en Groot; G. v. Tunen, v. d. Kolk, v. Duivenvoorde, N. v. Tunen en De Wit. Advertentie HEREN-PANTALONS 45.— 39.75, 35.—, 29.75 'ONGENS-PANTALONS leeftijd 9 jaar 18.25 WEEKEND-SHIRTS „TERLENKA" enorme sortering fantastische dessins TERLENKA DASSEN groot assortiment 24.75 5.95 Advertentie voor de nieuwste DKW-BROMFIETS TERLENKA SPORTCOLBERTS 55.— TERLENKA KOSTUUMS 159.-, 149.-, 145.-, 119.-, 115.- TERLENKA SOKKEN EN ANKLETS De Heemskerkse afdeling van de ver eniging Het Wit-Gele Kruis heeft donder dagavond in het wijkgebouw aan de Bach- straat haar jaarvergadering gehouden. De secretaris, de heer P. Hunneker, maakte in zijn verslag gewag van een belangrijk jaar. De totstandkoming van het nieuwe wijkgebouw is een belangrijke gebeurtenis. De outillage hiervan is de beste uit de omgeving. Door de toeneming van het aantal leden, van 926 tot 1149, is een tweede wijkver pleegster in dienst genomen. Voor haar salaris verleent het rijk geen subsidie, zo dat hiervoor een reserve werd gekweekt van drieduizend gulden. Dat het werk van de vereniging om vangrijk is blijkt uit het volgende: bij 197 zieken werden 7148 bezoeken afgelegd, 129 t.b.c.-patiënten werden 338 maal bezocht. De penningmeester, de heer H. van der Ley, had in zijn jaarverslag geen reden tot klagen. Naast de reeds genoemde re serve van drieduizend gulden meldde hij een batig saldo van 2563, De begroting voor 1959 werd goedge keurd tot een totaal bedrag van 18.500,—. De heer S. van der Kolk heeft dertig jaar lang deel uitgemaakt van het bestuur. In verband met zijn gevorderde leeftijd meende hij thans te moeten bedanken. Hij werd tot erelid benoemd. De heer H. Hees terbeek sprak woorden van waardering en onderstreepte deze met de aanbieding van een geschenk.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11