COR OLY COR OLY COR OLY COR OLY Week gevangenisstraf voor arts uit Weesp voor roekeloos rijden IJmond-agenda Kinderoperette „Prinses V.I.D.E.S. met Ezelsvel" Recordbreker Friesland heeft vastgemaakt aan „Laura" Velsens Culturele Agenda in de komende week Havenberichten ook voor rijwielen Wasmachines - Centrifuges HAARLEMSE RECHTBANK Heitjes- beunhaasjes lopen tegen de lamp A. G. van der Toorn onderscheiden VSV krijgt een nieuwe trainer Protest CSVAssendelft Zaterdag thuis na anderhalf jaar IJmuidens Roem slaat goed figuur in Amsterdam IJmond-damtoernooi voor zeven clubs Veel violen op veiling LOENDERSLOOT Eindstrijd damkampioen schap van Kennemerland P. Roozenburg en H. Laros strijden om DCIJ-titel VRIJDAG 3 APRIL 1959 b De Haarlemse rechtbank liceft donder, dag een 49-jarige arts uit Amsterdam ver oordeeld tot een week gevangenisstraf en hem voor zes maanden de bevoegdheid ontzegd een motorrijtuig te besturen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman had veertien dagen geleden tegen de dokter drie weken hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor een half jaar geëist. De verdachte had volgens de officier „volkomen redeloos, onbeheerst, met een groot gebrek aan fatsoen en als het ware om een aanrijding vragend" op de avond van 11 mei van het vorig jaar op de rijks weg AmsterdamDen Haag met zijn auto een andere automobilist gehinderd. In eer ste insantie had de kantonrechter de arts een boete van honderd gulden opgelegd en drie maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs. Tegen dit vonnis was de medicus in hoger beroep gekomen. Een 46-jarige elektricien uit Beverwijk, die met zijn auto onder invloed van sterke drank over de Rijksstraatweg in Heemskerk had gereden werd veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf en voor een jaar de bevoegdheid ontzegd een motorrijtuig te besturen. De officier van Justitie had tegen hem een maand gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs voor twee jaar ge- eist. Een 29-jarige directeur uit Rotterdam die in hoger beroep was gegaan tegen een vonnis van de kantonrechter in Zaandam, die hem wegens roekeloos rijden in Zaan dijk tot 120,boete had veroordeeld, werd in zijn beroep niet ontvankelijk ver klaard omdat hij dit niet tijdig had inge steld. De rechtbank vernietigde voorts het von nis van de kantonrechter in Zaandam tegen een 24-jarige Beverwijkse machinist en ver.oordeeide deze tot een boete van 75,en intrekking van het rijbewijs voor drie maanden. De machinist had op zijn motorfiets met een te hoge snelheid op de Genieweg in Assendelft gereden, waardoor hij van de weg in een sloot ge duikeld was. Tot een week gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende twee jaar veroordeelde de rechtbank een 43-jarige bankemployé uit Haarlem. Op de avond van 3 augustus 1957 zou deze in Haarlem als bestuurder van een auto ko mende van de Emmabrug geen voorrang hebben gegeven aan een op de Leidsevaart naderende motorrijder, waarbij het tot een botsing was gekomen. Getuigen hadden verklaard dat de automobilist ietwat „aan geschoten" was geweest. De officier van Justitie had tegen de bankemployé 500, boete, een maand gevangenisstraf voor waardelijk en intrekking van het rijbewijs voor vijf jaar gevorderd. Tenslotte bevestigde de rechtbank het vonnis van de Zaandamse kantonrechter tegen een 29-jarige koopman uit Zand- voort. Deze zou in april van het vorig jaar op de provincialeweg in Zaandam met zijn auto een andere automobilist bij het pas seren hebben „gesneden De kantonrechter had de Zandvoorter veroordeeld tot-/ 210,- boete en hem voor een half jaar de be voegdheid ontzegd een motorrijtuig te be sturen. 732 verkeersborden Een 39-jarige advocaat uit Delft, die op 21 mei van vorig jaar bij Haarlemmer- Advertentie liede-Spaarnwoude op de rijksweg Am sterdamHaarlem met zijn auto tachtig kilometer in plaats van de toegestane vijf tig had gereden, stond in hoger beroep te- x-echt. De kantonrechter had hem veroor deeld tot 50 boete. Verdachte gaf toe, dat hij het bord bij het binnenrijden van de bebouwde kom had moeten zien, maar hij vond de straf maat te hoog. Hij zei speciale belangstel ling voor verkeersborden te hebben. Hij fotografeert ze voor autobladen. Om deze belangstelling te illustreren vertelde de advocaat, dat er tussen Amsterdam en Delft langs de ene kant van de weg 732 verkeersborden staan. Hij had ze zelf ge teld. Er zijn in ons land honderden ver keersborden, die acht jaar geleden reeds zijn vervallen, doch nog niet verwijderd, aldus verdachte. Het betrokken bord bij Halfweg had de advocaat niet gezien. Hij zei ter plaatse niet goed bekend te zijn. Er was geen krui sing in de buurt en er stonden niet veel huizen, zodat hij daar niet speciaal op borden had gelet. „Ik juich de maximum snelheid toe, maar ik stel de eis, dat de borden zó staan, dat ook de meest arge loze weggebruiker ze ziet", aldus de ad vocaat. De officier van Justitie eiste beves tiging van het vonnis van de kantonrech ter. Uitspraken op 16 april om 9.30 uur. Advertentie BERINI en BERINI met DKW-motor Advertentie VELSEN VRIJDAG 3 APRIL Thalia: „De wraak van Frankenstein", 20 uur. Rex: „De Vikings", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 4 APRIL Thalia: „De wraak van Frankenstein", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. BEVERWIJK VRIJDAG 3 APRIL Kenncmcr Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde wordt duur betaald". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De gebroeders Karamazow". H.B. Theater, 20 uur: „De dood van de bandiet". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Kennemer Theater, 14.30 en 20 uur: Mode-show. ZATERDAG 4 APRIL Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Handelaren in meisjes"; zon dagmiddag 14.30 uur: „Rin-Tin-Tin, de dappere wolfshond". RALEIGH, MAGNEET, VESTING SPORTRIJWIELEN geheel compleet, volle garantie15°. BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Drie kleine meisjes hebben gisteren in IJmuiden geprobeerd een heitje voor een karweitje te krijgen zonder dat zij iets hadden te maken met een padvindersorga nisatie. Zij hadden pech, toen zij bij een politieman aan huis kwamen om hun dien sten (voor een heitje uiteraard) aan te bie den. De politieman constateerde natuurlijk onmiddellijk deze beunhazerij en de drie beunhaasjes moesten mee naar het bureau, waar zij onder traantjes moesten beloven dit spelletje voortaan niet meer te spelen. De burgemeester van 's-Gravenhage heeft de Scheveningse reder de heer A. C. van der Toorn de versierselen, behorende bij de benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. Deze plechtigheid geschiedde in de burgemees terskamer van het Haagse stadhuis. De heer Van der Toorn kwam in 1919 als adjunct-directeur in de zaak, die door zijn vader was opgericht. Hij heeft daar thans 40 jaar ononderbroken gewerkt. De heer Van der Toorn, die vergezeld was van zijn vijf zoons, sprak zijn dank uit voor de onderscheiding. Met ingang van 1 juni a.s., zo lazen we in het clubblad van VSV, krijgt VSV een nieuwe trainer, n.l. de heer K. W. Wit. Deze is van 1955 af werkzaam bij het Enkhuizer West-Frisia. Het protest, dat CSV na de op 8 maart tegen Assendelft gespeelde wedstrijd heeft ingediend de Assendelfters wonnen met nul-één, zal op 8 april door de Protestcom missie van de KNVB behandeld worden. INGELASTE WEDSTRIJD Voor Beverwijk 2 is voor de komende zondag ingelast de uitwedstrijd tegen Schoten 2. De bekende kinderoperettevereniging „V.I.D.E.S." heeft weer een paar drukke dagen beleefd, want woensdag en donder dag waren gewijd aan een drietal opvoe ringen van het komische zangspel van mevrouw N. C. HopmanKwast, dal: onder de naam „Prinses Ezelsvel" al op de Ne derlandse programma's heeft gestaan. V I.D.E.S. speelde driemaal voor een volle Patronaatszaal in IJmuiden-Oost en daar na volgen nog enkele voorstellingen buiten de gemeentegrenzen, want men hoopt wederom een bezoek aan Den Helder te kunnen brengen waar de vereniging reeds eerder opgetreden is. Dat bij V.I.D.E.S. de jeugd ook het aan durft de „openingsrede" uit te spreken bewees de vlotte jongedame, die V.I.D.E.S. en het werk der vereniging bij het publiek introduceerde. Henny HesPaap studeerde met de dansgroep een Wachtparade en een Hon gaarse dans in. Het achttal danseresjes toonde zich bekwame leerlingen van de leidster en had ook in de daarna volgende operette gelegenheid te laten zien, dat men deze lessen goed ter harte genomen had. De gril van prinses Bianca zich in de huid van de wonderezel van de koning te steken heeft tot gevolg, dat zij van het ene avontuur in het andere rolt. De prins uit het sprookje wacht haar echter op aan het einde van het laatste avontuur, dat Bianca haar ware gedaante terug geeft, zodat zij traditiegetrouw lang en gelukkig verder leven. De prinses van de titelrol was een lieftallige verschijning, die zich ook van haar vocale taak zuiver en delicaat kweet. Veel steun had zij van haar gunsteling Lolo in haar speelscènes. De jongedame, die deze rol vertolkte, deed dit weliswaar met een grote dosis charge, maar ik heb niettemin haar verrichtingen met belang stelling gevolgd, omdat alles zo opvallend gemakkelijk en vrij in zijn werk ging. Lolo verdient een pluim daarvoor, hoewel de nieuwe regisseur A II. Holtslag in zeer belangrijke mate zal hebben bijgedragen tot de vele goede, vlotte spelmomenten waar de opvoering van „Prinses Ezelsvel" zo rijk aan was. Er zijn alleraardigste figuren in deze operette, welke in alle op zichten met vakkennis samengesteld is: goudvis, papegaai, nimfen, pages en boer innetjes, ze doen het allemaal goed, indien spel, zang en kostuums verzorgd zijn. Dank zij bekwame leiders als de heer Holtslag (voor de regie) en mevrouw Van der Vis Raggers (voor de zang) kreeg men een op voering te zien, die prima afgewerkt was en waarbij ook aan Jac. Bonsets muziek recht werd gedaan. Rob de Groot nam, als steeds, ook nu weer de pianobegeleiding vcor zijn rekening en toonde zich daarbij een medewerker, waar mevrouw Van der Vis op vertrouwen kon. Ongetwijfeld hebben alle bezoekers zich even hartelijk geamuseerd als uw verslag gever met het optreden van een duo jeug dige zangers-gitaristen, die ondanks hun dozijn jaren allerlei Amerikaanse songs voor-ouderen in onvervalste yankeestijl voordroegen. Het was bepaald grappig, al zullen enkelen zich wellicht afvragen: waar gaan wij heen? De jongelui hadden echter extra op de nummers hun best ge daan. Laten we dit waarderen, evenals 't musiceren van het duo jongedames in ma trozenpak, dat ook tot de V.I.D.E.S.-club behoorde en alleraardigst uit de weg kon mef een aan de omgeving aangepast reper toire. A. J. van der Weijden BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Johanna G„ d. v. W. Hooge- boom en F. Kok. Ingrid. d. v. P. J. Brand en H. de Goede. Johannes, z. van J. van Wanrooij en M. A. van de Ven. Cornelia, d. van G. J. C. van Duijn en J. G. Lutter. Cor- nelis P. J„ z. van T. Rosenhart en M. J. Vlaar. Petrus J. M., z. van J. F. W. Does en C. M. de Wit. Jacobus N., z. van J. H. Rumping en B. C. Vrouwe. Paul H. T., z. van F. E. Moser en W. M. Wallner. Marga- retha M., d. van A. J. Dorenbos en M. C. Kramer. Medardus A. M., z. van M. Y. G. Kuipers en C. M. Molenaar. ONDERTROUWD: J. H. J. van Haagen en G. T. Kamps. L. J. Brandjes en G. C. E. Piet. J. A. Liefting en D. M. Duivenvoorde. R. Spindelaar en H. Lubach. B. Bras en C. Rietdijk. F. J. Hamers en J. T. M. van Lies hout. F. E. Well en J. Kluft.. J. W. Tegel en E. M. Prins. GETROUWD: H. F. A. van Schoonhoven en A. T. Boonstra. A. H. Brasser en A. W. Bol. K. J. Bannenberg en L. T. M. Wilms Floet. C. M. Ranzijn en D. C. F. Jansen. W. van Straalen en M. J. Schouten. R. M. Burger en J. W. Paap. M. J. Duijker en M. van Beek. OVERLEDEN: S. Numan, oud 81 jaren, wed. v. T. J. Cornelisse. W. Houwaart, oud 66 jaren, ongehuwd. T. Horsman, oud 77 jaren, wed. v. P. Prins. G. Verveer, oud 80 jaren, wdn. van M. van der Waal. H. M. Wigman. oud 64 jaren, echtg. van R. Martens. J. Buninga, oud 84 jaren, echtg. van E. Huijgens, wonende te Castricum. W. Visse, oud 64 jaren, wed. van P. Schel- levis. F. Kroder, oud 19 jaren, ongehuwd. J. Tegel, oud 89 jaren, ongehuwd. De zeesleepbool Friesland van bureau Wijsmuller uit IJmuiden heeft donderdag middag vastgemaakt aan de vrachtvaarder „Laura", die met een vastgelopen schroef as op de Noordzee ronddreef, tien mijl noordwest van het Westhinder-lichtschip. De Friesland zal het splinternieuwe schip, dat uit Rotterdam voor zijn maidentrip naar Piraeus in Griekenland was vertrokken, naar Antwerpen slepen. Daarna komt de zeesleper naar IJmuiden. Voor de familieleden was het een grote teleurstelling toen zij donderdagmiddag op het bureau van Wijsmuller hoorden, dat de sleper pas zaterdag zou komen. De „Friesland" zal dan terugkeren van de langste reis, die een Nederlandse sleep boot ooit heeft ondernomen. Het schip is voor n.v. Bureau Wijsmuller anderhalf jaar van huis geweest en heeft in die tijd bijna 5.9.000 mijl gevaren. Hiervan werd meer dan 35.000 mijl slepend afgelegd met allerlei objecten. Baggermaterieel, pontons voor de olie maatschappijen, een cutterzuiger, kranen, bokken en bakken werden in die achttien maanden versleept. Vier opvarenden van de „Friesland" hebben al deze reizen mee gemaakt. De andere bemanningsleden zijn „pas" tien maanden van huis. daar zij in de Zuid Chinese Zee van de sleepboot „Noord-Holland" op de „Friesland" over stapten om het grootste deel van de be manning af te lossen. Tot het viertal, dat anderhalf maal rond de aarde is geweest, Advertentie De culturele agenda voor de week van 5 tot en met 11 april: 6 tot en met 11 april: Pieter Vermeulen museum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cul tureel Gebouw IJmuiden. 6 tot en met 11 april: Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, IJmuiden, ge opend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donder dag 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; Vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 5 april: IJmuider Harmonie, concert in Advertentie voor TYPHOON de sterke en sportieve bromfiets De middensluis in IJmuiden is wegens onderhov.ds- en reparatiewerkzaam heden gesloten. Woensdag heeft een grote drijvende bok een der sluis deuren uit de scharnieren gelicht. het Patronaatsgebouw, aanvang 20 uur. 9 april: Chr. Filmactie, 20 uur, Ichthus- kerk, filmavond. 9 april: Chr. Filmactie, concert I-Ierv. Jeugdgebouw IJmuiden, 20 uur. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag oir. 20 uur, zaterdag en zor.dag om 19 en 21.15 uur „De wraak van Frankenstein". Zondag 15 uur: „De aanval op het goudtransport". Maandag tot en met woensdag om 20 uur „Bloedig con flict". Donderdag 20 uur „Het dal der be geerte" (speciale voorstelling). Rex: De gehele week om 20 uur „De Vikings". A ccordeonexamens De werkgemeenschap van de Nederland se Accordeon en Mondaccordeon Organi saties houdt elk jaar examens om het peil hoog te houden. Dit jaar hadden de exa mens plaats in Amsterdam. Er deden ook leerlingen van de heer D. Wijker uit IJmuiden aan mee. De meisjes en jongens zijn bovendien op één na allemaal lid van de IJmuidense accordeonvereniging „IJmuidens Roem". De meeste IJmuidense meisjes en jongens deden een elementair examen; drie deden het. examen voor meer gevorderden: het A-examen. Van de meisjes slaagden: A. van dei- Putte, M. Kosse, W. de Graaf, A. Glas, E. Hoekstra, W. Kint (A), I. Bruitschaard, G Rosmalen, M. de Krijger, H. de Graaf (A) en W. Stevens. De volgende jongens slaag den: P. Braam (A), T. van Oefelen, J. Wij ker, G. Groot en D. Heimig. behoren kapitein P. Langbroek uit IJmuiden, marconist J. Renkema uit Gro ningen, tweede werktuigkundige N. G. Halfweeg uit Driehuis-Velsen en derde werktuigkundige L. Oprei uit Maassluis. De „Friesland" was een nieuw schip in de Wijsmullervloot, toen het reeds op 1 oktober 1957 de lange reis opging. Het schip was toen juist twee maanden in de vaart, nadat het op 1 augustus de officiële proefvaart had gemaakt. Met een bak en een sleepboot vertrok de „Friesland" uit Nederland naar Canada voor een reis van ruim 3300 mijl. Nadat de „Noord-Holland", die een zelfde reis met een baggermolen en een bak maakte, was geassisteerd op de meren, zette de „Friesland" zonder sleep koers naar New Orleans. Met een bak, waarop lange be- tonpalen lagen bestemd voor de bouw van olieboortorens in open zee werd een 3325 mijl lange sleepreis naar Trinidad gemaakt. Van Tiinidad werd de lege bak naar Jacksonville gebracht en in februari van vorig jaar dook de „Friesland" op in Ma- racaibo, waar twee bakken, afkomstig uit Mobile, werden afgeleverd. Met de losse boot werd vervolgens via New Orleans, waar werd gedokt, naar San Francisco aan de westkust van de U.S.A. gevaren. Daar begon de sleper op 20 maart aan een reis via Honolulu naar Manilla op de Philippijnen. Achter zich trok de „Fries land" een nieuwe cutterzuiger met zich mee. De afstand van ruim 7100 mijl werd in de recordtijd van 51 dagen afgelegd. De sleep had een gemiddelde vaart gemaakt van zes mijl per uur. Naar Japan Japan was het volgende land, dat door de „Friesland" werd aangedaan. Met een bok en een LCU op sleeptouw maakte de sleepboot in augustus van vorig jaar een reis naar Saigon door de Zuid Chinese Zee. Op deze 2600 mijl lange reis werd zeer veel slecht weer ondervonden, maar de sleep kon behouden worden afgeleverd. Ook op de tweede reis met twee sleepboten en een kraan achter zich kwam de „Fries land" in zwaar weer terecht. In een tro pische storm ging een van de drie slepen, een kleine sleepboot, helaas verloren. De andere sleepboot en een kraan werden be houden in Saigon binnengebracht. De IJmuider damclub Sportief organi seert voor de damclubs in de IJmond een wedstrijd om de IJmond-damtitel. De vol gende verenigingen zullen met een tiental deelnemen: Sportief I, DCIJ II, Beverwijk, St. Thomas te Castricum, KNC, Verenigde Katholieke damclub en Haarlemse dam club II, allen te Haarlem. De eerste ronde is op 8 april in het Cul tureel Gebouw bij de damclub Sportief. De tweede ronde wordt op een nader vast te stellen datum bij St. Thomas te Castricum gespeeld. De derde ronde is op 23 april in 't club lokaal van de Haarlemse damclub te Haarlem, café „Die Raeckse". Vierde ronde: 29 april bij DCIJ in hotel Kennemerhof. Vijfde ronde: 7 mei te Beverwijk in het Statenhuis. Zesde ronde: 13 mei bij VKD. Zevende ronde: 2C mei bij Sportief. Op de donderdag gehouden speciale veiling van perkplanten, bestond de aan voer op de bloemenveiling uit ruim 500 kisten. Het merendeel werd gevormd door violen, die niet al te duur waren. Er wer den er heel wat rond de 50 cent per kist verkocht, al bracht een kist mooie gelen nog altijd twee gulden op. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Opnieuw was daarna een Japanse haven de bestemming. In Kawasaki maakte de „Friesland" een kraanbak vast, die Ma- racaibo in Venezuela tot einddoel had. Een reis van ruim 9000 mijl, die via Honolulu en het Panamakanaal leidde en die door de sleepboot in slechts twee maanden werd volbracht. Intussen stond er een andere kapitein op de brug. Eerste stuurman P. Langbroek had kapitein C. Ammeraal, die op 1 ok tober met de „Friesland" uit Nederland naar Canada was vertrokken, afgelost, toen in de Zuid Chinese Zee na de eerste reis van Yokohama naar Saigon de beman ningen van de „Noord-Holland" en „Fries-, land" werden verwisseld. Voor kapitein P. Langbroek en de andere opvarenden was half februari het moment van het thuisvaren aangebroken. Zonder sleep zette de „rFiesland" koers in de richting I van Europa. In het clublokaal van DCY is de eerste ronde gespeeld van de eindstrijd om het damkampioenschap van Kennemerland. De titelhouder Theo Tielrooy was vrij om dat H. Laros zich ter elfder ure van het toernooi moest terugtrekken. In deze eerste ronde viel de strijd tus sen de gebroeders Belien, van de dam club St. Bavo, in het voordeel van de jongste, Jan Belien, uit. H. J. Berk, van 't. Oosten, won zijn partij van J. H. Wil- lemse (St. Bavo). De strijd tussen de twee leden van de Haarlemse damclub J. H. Meure en J. Bus eindigde 'in remise. Wegens verblijf in het buitenland van M. Krijgsman moest de partij v. LeuffenKrijgsman tot latere datum worden uitgesteld. Advertentie voor SUPERIA de mooiste bromscooter Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Ulysses van Bremen; Loke. Antwerpen; Breda, Rotterdam; Stalinabad, Antwerpen; Prinses Irene. Fowey; Wexford, Boston; Swift, Londen; Merchant Duke, Takoradi; Ahoy. Delfzijl; Yewforest, Greenwich; Antonietta Bozzo, Odessa; Rijnstroom, Londen; Rhesus, Swansea; Jans, Londen; Hontestroom, Hull; Frieda, Noordzee, zout laden IJmuiden; Catharina. Rotterdam; Fendo. Sheernes: Delfinus, Rotterdam: Heinrich, Hamburg; Paul Westers, Delfzijl, laden Hoogovens. Vrijdag kwam In IJmuiden aan: Admiraal Nel son van Le Havre. Donderdag vertrokktn uit IJmuiden: Dacia naar N.vkoping, ijzer van Hoogovens; Oresunti, Newcastle; Merchant Knight, Jacksonville; Johan van Oldenbarnevelt, Southampton: Spartak, Ant werpen: Ritornel. Londen; Tarpenbek, Rotterdam; Brittannia. Bremen; Gabonkust. Antwerpen; Randfontein, Southampton; Mary Sophia, Rotter dam; Alwaki. Londen: Casana, Hamburg; Roelf, Le Havre; Draco, Rotterdam Dido, Rotterdam, Zaanstroom. Londen; Equator. Rotterdam: Hestia, San Juan; Helicon. Curagao; Skauma, Rotterdam; Leonidas, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De strijd om de clubtitel van DCY zal alleen nog gaan tussen H. Laros en P. Roozenburg. P. Roozenburg klopte Theo Tielrooy en H. Laros won van P. v. d. Berg. De voor sprong, die beide kampioenskandidaten nu reeds hebben veroverd op B. Dukel, Theo Tielrooy, P. v. d. Berg en Tommy Post ma is zo groot dat het verder een nek- aan-nek-race wordt tussen Laros en Roo zenburg. Voor de derde plaats staat B. Dukel het beste. De strijd tussen P. v. d. Berg en Theo Tielrooy om de vierde plaats eindigde in remise. Een groep van twaalf spelers speelt om de vier bovenste plaatsen, welke de vier staartborden van DCY zullen vormen voor het damseizoen 1959-60. J. van Straten won tot nog toe drie par tijen en speelde één partij remise. Hij leidt nu met zeven punten na vier ronden. De uitslagen luiddeij: G. Postma ver liest van J. van Straten, A. W. Beukema remise met J. Koppelman, Leo Binkhorst wint van H. Leeuw, K. v. d. Steen wint van D. Ott, G. Postma wint van H. Leeuw, J. Koppelman verliest van W. v. Wort, J. van Straten remise met. v. d. Steen, C. Kaan- wint van Leo Binkhorst. In de eerste klasse leidt Jaap de Boer met acht. punten na vier ronden. De uit slagen luiden: Piet Binkhorst wint van Jan Tielrooy, Jan Tijms remise met J. C. Apeldoorn, J. Apeldoorn remise met Jan Tielrooy, J. de Bon- wint van M. Koel- ma. De stand aan de kop in de eerste klasse is na vier ronden: J. de Boer 8, Piet Binkhorst 6. Nederlaag voor Smashheren De heren van The Smash, de Castricum- se volleybalclub, hebben het in de voor laatste wedstrijd tegen Reactie te Alkmaar niet tot een goed einde weten te brengen. De Alkmaarders waren vooral in de sterke smashes uitstekend en ook doordat de Castricummers met twee invallers speelden, kon men niet tot grootse daden komen. Niettemin won The Smash de eer ste set met 1115, maar de drie overige sets werden grote overwinningen voor de thuisclub. De setstanden waren: 1115, 15—9, 15—13, 15—8. Maandag aanstaande worden te Haar lem de laatste wedstrijden gespeeld tegen HBC door zowel 't heren- als damesteam.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7