Voetbal in Kennemerland NSTIEN „De Kinderen van Eduard" nu door „Kennemerland" IJmond-agenda Beurskwestie biedt bollenvak weer voldoende stof tot praten Nog geen grote kleurtapijten in de bollenstreek Staalsplinter dringt in oog van arbeider Chef'boekhouder jubileert bij Van Gelder J. Harmsen spreekt voor P.v.d.A.-vrouwen Honkbalclub is actief wswwwwmwmmm iimó va De Vikingen De wraak van Frankenstein Ouderavond Tunnel-boys mmmrnswmmm&m e Üeek Dure liefde De dood van de bandiet De gebroeders Karamazov OLD CLOTHES NEW Kinderdiensten ZATERDAG 4 APRIL 1959 Wanneer twee uitstekend bekend staande amateurtoneelverenigingen hetzelfde st.uk gaan opvoeren, is het voor de critische bezoeker altijd interessant de resultaten van deze voorstellingen met elkaar te ver gelijken. Deze gelegenheid heeft zich op nieuw voorgedaan nu de rederijkerskamer „Kennemerland" donderdag in het Kenne- mer Theater te Beverwijk een opvoering gaf van het blijspel „De kinderen van Eduard" door Marc Gilbert Sauvajon, dat enige tijd geleden ook door de arbeiders toneelvereniging „Palvu" uit IJmuiden is gespeeld. Misschien herinnert men zich nog dat de even onwaarschijnlijke als ondeu gende intrige van dit blijspel betrekking heeft op het verleden van Denise Marvet- Stuart, wier bijzonder vrije levensopvattin gen er onder meer de oorzaak van zijn geweest, dat zij zich ofschoon ongehuwd, toch in het bezit van drie vrijwel volwas sen geworden kinderen mag verheugen. En dat van drie verschillende vaders nog wel! Nu wil het verhaal, dat Denise op een gegeven ogenblik in de mening verkeert haar kinderen met dit verleden te moeten confronteren, zodat zij de drie vaders na ongeveer twintig jaar inviteert met hun kroost te komen kennismaken. En deze scène in het tweede bedrijf is dan eigen lijk de climax van dit blijspel, dat voor dien enigszins traag verloopt en daarna weer aan actie en humor verliest. Maar dit amusante tweede bedrijf heeft zo'n aaneen schakeling van kostelijke tafereeltjes, dat een opvoering van het stuk als geheel toch volkomen verantwoord is. Wat nu deze opvoeringen betreft, herin ner ik mij nog steeds de bij „Palvu" door Chris Sluiters waarlijk subliem gespeelde Poolse pianist, die compleet met „tic" en barstend van eigenwaan, toch een zekere menselijkheid bleef behouden. Deze com binatie leverde een der knapste typeringen op, die ik ooit van een amateur heb gezien. Het is dan ook geen schande dat Bert Pijpers donderdag in hem zijn meerdere moest erkennen, voornamelijk omdat hij alle remmen heeft losgegooid en van deze Ian Letzaresko zo'n zotte kluchtfiguur maakte, dat de tedere gevoelens van Denise voor een dergelijke dwaas volkomen on logisch werden. Bovendien zag hij zich niet weinig gehandicapt door de gebrekkige technische weergeving van zijn vermeend pianospel, dat niet alleen telkens werd in gezet, wanneer zijn vingers zich reeds lang op de toetsen bevonden, maar tot overmaat van ramp ook nog een afschuwelijk bij geluid had. Waarom geen echte piano achter de coulissen geplaatst, bespeeld door een enigszins geoefend pianist? Van de overige twee vaders was de flegmatieke en beheerst gespeelde Sir Michael Norman van Dick Hofland verreweg de beste en dat heus niet alleen omdat Bob Jongejan de zwierige allure miste, die men van een mysterieuze Franse gentleman-avonturier verwacht. Vlot en ontwapenend waren daarentegen Denise's kinderen, zoals zij door Tineke Jongejan, Nico Buntsma en Theo Nierop met jeugdige charme werden uitgebeeld. Piet Steevens wist de vlak ge schreven rol van de jeugdvriend Mollinot op peil te houden en mevrouw Jongejan verdient een oprecht gemeend compliment voor de manier, waarop zij de vrijpostige .Jeanne een komische gestalte gaf en dat in een rol, die haar pas de vorige dag moest zijn toebedeeld. Mar Hofland, Ans Alden- kamp en Antoon Stevens speelden ditmaal een kleinere partij. Met de gedachte aan het spreekwoord „Lest best" wordt dan nu Nans Velthuys genoemd, wier sprankelende Denise deze voorstelling volkomen heeft gedragen. Een dergelijke zware hoofdrol, tevens de cen trale figuur van dit blijspel, vereist niet FEESTAVOND „VOLKSONDERWIJS" De afdeling Beverwijk van de vereniging „Volksonderwijs" geeft dinsdag 7 april in het Kennemer Theater een propaganda- feestavond. die begint om half acht. Met medewerking van hoofden en leerlingen der openbare lagere scholen te Beverwijk, wordt een programma van zang, muziek, toneel, declamatie en ritmische gymnastiek uitgevoerd. VELSEN ZATERDAG 4 APRIL Thalia: „De wraak van Frankenstein", 19 en 21.15 uur. Rex: „De Vikings", 20 uur. Pieter Vermeulcnmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 5 APRIL Thalia: „De aanval op het goudtrans port", 15 uur; „De wraak van Franken stein", 19 en 21.15 uur. Rex: „De Vikings", 15 en 20 uur. Patronaatsgebouw: Concert „IJmuider Harmonie", 20 uur. MAANDAG 6 APRIL Thalia: „Bloedig conflict", 20 uur. Rex: Als zaterdag. iPeter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 4 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde wordt duur betaald". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge broeders Karamazov". YV.B. Theater, 20 uur: „De dood van een bandiet". ZONDAG 5 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „De bende van Walter Peck"; 16.30. 19 en 21.15 uur: „Liefde wordt duur betaald". Luxor Theater, 14.30 uur: „Zeven broers zoeken zeven meisjes"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De gebroeders Karamazov". W.B. Theater, 14.30 uur: „Mexical Rose"; 16.30 en 20 uur: „King Kong en het pantermeisje". Het Centrum, 14 uur: Roberti's Jeugd toneel Tom Poes en Ollie B. Bommel. MAANDAG 6 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Liefde wordt duur betaald". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge broeders Karamazov". W.B. Theater, 20 uur: „King Kong en het Pantermeisje". Kennemer Theater, 20 uur: Propaganda- feestavond Naco-Cebuto. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag, 20 uur: „Handelaren in meisjes"; zon dagmiddag 14.30 uur: „Rin-Tin-Tin, de dappere wolfshond". alleen een enorme concentratie en een feilloze tekstkennis, maar ook charme en een grote vrijheid van bewegen, plus het vermogen om beurtelings guitig, amusant en vitaal te zijn. Al deze facetten werden door Nans Velthuys met een bewonderens waardige veelzijdigheid in de juiste ver houdingen aangegeven, hetgeen resulteerde in een voor dit vrolijke spel ideale vertol king. Zij behaalde dan ook een groot en verdiend succes. Ten slotte moet de be kwame regie van Ferd. Koolbergen weer worden geprezen, al misten wij dan het innige moment van de eerste samenkomst tussen vaders en kinderen, dat Jan Velze- boer indertijd bij „Palvu" juist zo ont roerend heeft laten uitspelen. Jan van Dam Ongeluk bij Breedband Vrijdagmiddag kreeg de handlanger A. de J. uit Oosterend op Texel in de afwerk- hal van de koudbandwalserij van Breed band op het terrein van de Hoogovens in IJmuiden een staalsplinter in het oog. De handlanger moest worden opgenomen in de oogheelkundige kliniek van het Wilhel- mina Gasthuis in Amsterdam. Het onge luk geschiedde doordat het mesje van de bovenstempel van een zetbank was losge- trild en tegen het ondermes aankwam, waardoor staalsplintertjes wegspatten. De heer De J. droeg geen veiligheidsbril, hetgeen ook niet noodzakelijk is omdat een dergelijk ongeluk een grote zeldzaamheid is. De heer P. van Doorn, chef-boekhouder bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen, heeft vrijdag zijn zilveren jubileum bij dit bedrijf ge vierd. De jubilaris, die van deze gebeurte nis geen vertoon wilde maken, werd met zijn vrouw en zijn ouders op het directie kantoor ontvangen. In aanwezigheid ook van de heer A. F. Meyer, hoofd van de administratie werd de jubilaris toege sproken door de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr. Hij herinnerde aan de komst van de heer Van Doorn als vijftienjarige jongste bediende met twin tig gulden maandsalaris, die in de loop der jaren in verschillende afdelingen de ele mentaire kennis van het bedrijfsleven leerde en de administratieve ontwikkeling van een summiere aangelegenheid tot een „total management" heeft meegemaakt in zijn functie van boekhouder en nu al enige jaren als chef van de boekhoudafdeling. De directeur toonde zich bijzonder erkente lijk voor de hoge opvatting van plichts betrachting, ijver en toewijding van de heer Van Doorn. De jubilaris ontving als blijk van waar dering een fraai gouden armbandhorloge met inscriptie alsmede een schriftelijke felecitatie van de hoofddirectie. Tijdens de gisteravond in de orangerie van „Velser- beek" gehouden ontvangst werd door de collega's van het „voorkantoor" een ge schenk aangeboden. In de dinsdagavond te houden maande lijkse bijeenkomst van de Vrouwengroep van de Partii van de Arbeid zal de heer J. Harmsen, lid van Provinciale Staten, een spreekbeurt vervullen. Hij zal in ver band met de verkiezingsuitslag proberen te benaderen hoe de verhouding bij het samenstellen van de nieuwe regering zal zijn. De bijeenkomst zal zijn in het ge meentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat te Velsen-Noord. Het bloembollenvak heeft op het ogenblik in de beurskwestie weer vol doende stof tot praten. En hoewel de plannen geheim worden gehouden en pas zullen worden toegelicht op de vergadering van maandag 20 april van de Koninklijke algemene vereniging voor Bloembollencultuur, blijkt er toch vrij druk over te worden gespro ken. Nu reeds is te constateren dat de kwestie weer in de gevoelssfeer wordt getrokken. Men zal daarom des te benieuwder zijn naar hetgeen op de in mei aan de beurskwestie te wijden vergadering uiteindelijk uit de bus zal komen. De oude strijdvraag: Haarlem of Hille- gom als zetel van de bollenbeurs is thans dus weer bijzonder actueel. De stichting Bloembollenbeurs in Hillegom heeft het* bestuur van „Bloembollencultuur" het beurscomplex „Treslong" aangeboden.' kers die spelen met de gedachte, een bol- De enige voorwaarde is, dat de vereniging de obligatielening, nog een half miljoen gulden, aflost. De obligaties zijn uitgege ven tegen twee percent rente. Er is bij „Treslong" voldoende ruimte voor uitbreiding. De beurszaal kan wor den verdubbeld tot 2400 vierkante meter. Er is tevens ruimte om de kantoren van „Bloembollencultuur" onder te brengen. Achter de Hillegomse beurs ligt een wei land van de gemeente Hillegom ter groot te van een hectare. Dit kan geschikt wor den gemaakt voor parkeerterrein. Tevens bestaat in de onmiddellijke nabijheid de mogelijkheid proeftuinen aan te leggen. Volgens een zegsman uit Hillegom kan hier een zeer representatief gebouw tot stand komen. De kosten van de uitbrei ding zouden niet hoger zijn dan een res tauratie van het Haarlemse Krelagehuis. Een bezwaar tegen de verbouwing van het Krelagehuis zou zijn dat de har- tewens van de beursbezoekers, een ver betering en uitbreiding van de beurszaal, niet in het plan voor de restauratie zou zijn opgenomen. In het door het Haarlem se bedrijf van Openbare Werken ontwor pen plan krijgt het Krelagehuis een geheel nieuwe gevel. Dit plan beoogt verder de inrichting van kantoorruimten, de verbe tering van het restaurant en van de keu ringszaal. Tegenover het aanbod van het Hillegom se beurscomité staat de belangrijke steun die de gemeente Haarlem aan „Bloembol lencultuur" geeft teneinde de beurszetel in Haarlem te houden. Onder meer met de aanbieding van een schetsplan voor de restauratie van het Krelagehuis wil Haar lem laten zien, hoezeer het de aanwezig heid van „Bloembollencultuur" binnen zijn veste op prijs stelt. Prestige-kwestie Als uiteindelijk weer wordt besloten om de zetel van de algemene vereniging in Haarlem te handhaven, zal dit het gevolg zijn van het standpunt dat de kwekers bo ven het Noordzeekanaal innemen. Het gaat hierbij niet zo zeer meer om de twee aanbiedingen en de financiële consequen ties daarvan, als wel om het prestige. In „de Noord" is men namelijk van oordeel, dat de bollenteelt hier belangrijk genoeg is om niet steeds op „de Zuid", de bloem bollenstreek, aangewezen te zijn voor al les wat met het bollenvak heeft te maken. Voor deze kwekers ligt Haarlem al ver genoeg. Zou de zetel van de vereniging te gen de zin van deze kwekers in naar Hil legom worden overgebracht, hetgeen ge zien de stemmenverhoudingen niet is te verwachten, dan zou de kwestie wel eens een geheel niéuwe wending'kunnen krij gen. Want er zijn al Noordhollandse kwe- lenbeurs in Alkmaar te'stichtén. De positie van de voorzitter van „Bloembollencultuur", jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, is in de ze kwestie zeer belangrijk. Hij zal in de vergadering op 20 april de plannen toe lichten. Van hem zal het voor een groot deel afhangen of men alle facetten van de beurskwestie nuchter- zal bekijken en te gen elkaar zal afwegen. Reeds meer dan een week staan iets ten noorden van Lisse hyacinten te kleuren. Men kan reeds het rose en donkerblauw zien. Ook elders in de bloembollenstreek zijn enkele van deze velden te zien. Dit zijn echter de allervroegste rassen en bovendien houden deze kwekers er van hun bloemen wat vroeg in bloei te hebben. Aanstaande zondag zal men dus nog geen uitgestrekte velden met kleurende hyacinten kunnen zien en ruiken. Wel kan men het oog verlustigen in het geel van de narcissen. Op een afstand is alles geel, maar als men wat beter kijkt zal men ont dekken dat de „bicolors", gele trompet met witte dekbladeren, ook hun partij in deze wat monotone kleurensymfonie meeblazen. Het is 1 nzonder jammer, dat de vroeg- bloeiende tulipa's van een afstand zo wei nig opvallen. Deze prachtige bloemen wor den niet in grote hoeveelheden geteeld en zijn klein van stuk. De beroemde felrode tulipa fosteriana „Madame Lefeber" begint op het veld pas te komen. Op luwe plek ken in de tuinen bloeit ze al volpp. Er is met deze en wat andere soortgenoten ver leden jaar een „ongelukje" gebeurd. Ze wordt namelijk zeer vroeg gerooid en heeft dan wat warmte nodig. De natuur heeft haar die in de maanden mei en juni niet voldoende geeeven. Er zijn nogal wat plan ten, soms wel dertig percent, die alleen maar een groot blad met wat sprietjes er naast boven de grond hebben. Er heeft zich in de bol geen bloem ontwikkeld. Ten minste dit wordt vrij algemeen aange nomen. De kwekers hebben hierdoor uiter aard een strop. Er is aan de nieuwe bol namelijk te zien, dat hij geen bloem heeft gegeven en de exporteurs zijn meestal niet erg gebrand op deze ronde ballen. Ze noemen deze zeer illustratief „peren". De krokussen zijn nu wel zo goed als uitgebloeid. Nog ziet men de kleuren hier van, maar de bloemen zijn naast de plan ten gezakt. Het is onbegonnen werk om de krokussen te koppen, zoals dat bij de tulpen, hyacinten en narcissen gebeurt. De krokussen zijn over het algemeen te goed koop om er veel werk aan te laten ver richten. Ze hebben dit. jaar over het al gemeen opvallend mooi gebloeid met grote stevige bloemen. Vier jaar geleden hebben de kwekers hiervan in samenwerking met die van andere zogenaamde bijgoedarti- kelen de vereniging „Het Bijgoed" opge richt. Deze vereniging is onmiddellijk be gonnen om te trachten de kwaliteit op te voeren, door middel van een strenge keu ring en vernietiging van gedegenereerde partijen. Dit werk heeft binnen zeer korte tijd uitstekende resultaten ongeleverd. Het is dus aanstaande zondag nog geen „Bollenzondag". De week daarop kan er veel meer in bloei zijn als de hogedruk- gebieden tenminste zonneschijn mee brengen in plaats van mist en laag hangende bewolking. Zij die toch bloemen willen zien kunnen naar de demonstratietuin „Treslong" in Hillegom gaan, waar de toegang gratis is. In het noordoosten van deze tuin, dus achteraan links, ligt een zeer goede rots- tuin, waar men de prachtigste kleine bol- gewasjes kan zien bloeien. Voor de aanleg van de eigen tuin kan men hier ideeën op doen. Op „Keukenhof" moet men nog niet de weelderige schoonheid van overvloedig bloeiende bollen zoeken, behalve in de kas. Hier vindt men de mooiste tulpen. De veel bescheidener kleine gewasjes en tulipa's zijn dikwi js veel mooier dan de grote. Als men de schoonheid hiervan eenmaal heeft gezien d; n gaat men er steeds meer van genieten. Nu het seizoen van de zomersporten na dert gaat ook de honk- en softbalvereni- ging „Rooswijk" weer actief worden. De training begint zaterdagmiddag voor de heren en junioren en maandag voor de dames. Ongeveer half april wordt de jaarver gadering gehouden, waarna op 18 en 25 april vriendschappelijke wedstrijden voor de honkballers worden gespeeld en de dames van het eerste softbalteam op „Watervliet" tegen DIO uit Haarlem op 20 april uitkomen. Op 2 mei begint de honkbalcomnetitie voor „Rooswijk" en 3 mei is er weer het Rooswijk-softbaltoer- nooi op „Watervliet". Ook zullen de eerste dames- en herenteams van „Rooswijk" aan het Meteoor-toernooi te Amsterdam deel nemen. De „Rooswijk"-damesleden zullen in het komende seizoen uniforme wedstrijdkle- ding gaan dragen. Deze zal bestaan uit een gele sportblouse met groen short en een geel-groen trainingskostuum. (R e x) Tot en met maandag staat op hef programma de film van en met Kirk Douglas over het wreed bedrijf der Noor mannen. Het is een soms romantische, soms barbaarse schildering van een tijd, waarin vrede maar een betrekkelijk begrip was en list en intrige vaak rechtschapen heid moesten vervangen. Bij de Neder landse première hebben wij de film een aangename tijdpassering genoemd, omdat ze. ook al overdrijft'ze nogal eens naar de romantische verfraaiing, toch genoeg actie en spanning bezit, om ons te blijven boeien. Dat zouden we dan nu willen her halen. Woensdag en donderdag volgt de film „Ik ben een verklikker", die ons naar gangsters en misdadigers voert. (Thalia) De befaamde baron Fran kenstein is niet dood. Onder de naam Stein zet hij zijn experimenten voort. Nu tracht hij de heldere geest van zijn mismaakte kr.echt Karl over te planten op een wel geschapen lichaam. De complicaties die daaruit voortvloeien zijn vele. Wanneer het slot van de film is bereikt, heeft het er weer de schijn van dat Frankenstein Zondag 5 april IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. H. P. Huis man. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. .T. van den Berg; 19 uur: ds. G. van Doorn. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Petrakerk, 9.30 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods. Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Ook de komende zondag zullen lang niet alle verenigingen van het amateurvoetbal in actie komen, wat in hoofdzaak zijn oorzaak vindt in het feit, dat men clubs met een achterstand wil laten „bij" komen. Het betrekkelijk kleine programma bevat echter toch een aantal belangrijke wed strijden, omdat er meermalen grote be langen op het spel staan. In 2A komt „De Kennemers" zelf niet in actie, zodat alle belangstelling van de roodzwarten en hun supporters uit zal gaan naar de ontmoeting tussen Holland en VVB. De vorige zondag waren het de Breesapers, die de plannen van De Kenne mers om zich nog wat verder van de onderste plaats te distanciëren lelijk dwarsboomden en nu hoopt men in het Beverwijkse kamp maar, dat ook Holland niet tegen de VVB-ers opgewassen zal blijken. De op 26 oktober van het vorige jaar tussen beide clubs gespeelde wed strijd eindigde in een sprekende vier---nul overwinning voor VVB en we hebben zo'n vermoeden, dat de VVB-ers ook dit maal wel weer aan het langste eind zullen trekken. In 2B trekt DEM naar Schoten, hetgeen een ontmoeting wordt tussen twee clubs, die weinig hebben te winnen of te ver liezen. Op de eerste competitie-zondag van dit seizoen stonden beide clubs ook tegenover elkaar en toen werd het één één. Nadien heeft Schoten een opvallende voorliefde voor gelijke spelen aan de dag gelegd en mede hierom zou het ons zeker niet verbazen, als beide clubs wederom de punten deelden. De derdeklassers Twee van de drie liefhebbers voor de kampioenstitel in 3A komen zondag in actie. Beide clubs spelen een uitwedstrijd, QSC tegen De Meteoor en IVV tegen Ar maria Victrix. Het komt ons voor, dat de club uit Den lip het het zwaarst te ver antwoorden zal krijgen en evenals in de eerste ontmoeting tegen de Alkmaarders genoegen zal moeten nemen met een ge lijkspel. QSC daarentegen geven we een goede kans op de overwinning. Op eigen veld toonden de Zaankanters zich destijds met niet minder dan 60 de sterksten. In 3B bindt ADO in Egmond de strijd aan tegen Egmondia, welke ontmoeting de Heemskerkers zeker nog niet gewonnen hebben, al zit er o.i. wel een gelijkspel in. De Alkmaarse Boys zullen van Zaandijk moeten winnen, willen zij althans niet nog verder achterop geraken en dat zal nog niet eens meevallen. ZVV, de derde kandi daat voor de eretitel, zal wel van het niet te sterke Rood Wit winnen, evenals het nog niet geheel kansloze WSV van EVC. FokkeKinheim Van de drie Velsense vierdeklassers komt alleen Kinheim in het veld en wel „uit" tegen Fokke. De Kinheimers hebben bij het winnen van deze ontmoeting wei nig belang, maar ze zouden ongetwijfeld de Terrasvogels er een groot plezier mee doen door toch maar op beide punten be slag te leggen. Doch hiervan zijn we niet helemaal zeker. Prinses Liliane van België, die een bezoek brengt aan Belgisch Kongo, maakt een praatje met jonge moeders in de kraamafdeling van een zieken huis in Stanleyville. Advertentie De commissie belast met het jeugdwerk in de parochie St. Jozef houdt zondag in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat een ouderavond voor de jeugdclub „Tunnel- boys". Er is een programma samengesteld, dat grotendeels door de jongens zelf wordt uitgevoerd en er is een kien wedstrijd. Volle Evangelie Gemeenschap, Cultureel Gebouw, dinsdagavond 20 uur: J. Ver steeg. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Cultureel Gebouw, 10.30 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 19.30 uur: ds. M. de Boer. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baplistcngemeente, Cultureel Gebouw, geen dienst i.v.m. doopdienst te Haarlem. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. D. Ter Steege. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: dr. H. Faber. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: Johan van Ooster veen; woensdag, 19.45 uur: Jb. Klein Ha- neveld. Ned. Herv. op Geref. grondslag, Elon- kapel Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: bijeenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: ds. L. Brink. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Th. Dikkes. Vrjje Evang. Gemeente, Koningsstraat 119, 9 uur: J. van der Steen. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. W. L. Jens van Amsterdam. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populieren- la, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer Tijl van IJmuiden. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. P. Brokman van Naarden. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. J. Homans van Heemskerk; 17 uur: ds. J. A. van Arkel van Haarlem. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ncd. Ilcrv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huijgensstraat. 10 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk; 17 uur: ds. J. Homans. CASTRICUM: Ned. Ilerv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm; 10.30 uur: jeugddienst mevr. Salm. Duinenbosch 9.15 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard; 19 uur: ds. J. O. Norel. Doopsgcz., Remonstr. Gemeente, Wüste- laan 75, 10.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Advcntskerk (Ziekenhuiskerk), dr. W. S. van Leeuwen. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. J. J. Rebel; 15 uur: ds. J. P. Geels. dood is, maar het feit, dat een zekere dr. Franck een praktijk in Londen opent, geeft te denken. Enfin, men kan griezelen tot maandag. Dan volgt tot donderdag „Bloe dig conflict". Alles draait om de liefde van een rancher voor zijn vrouw, die hem haar verleden heeft verzwegen. Er vallen veel schoten, maar het geluk lacht ons tenslotte toch toe. Dat is ook het geval met. de film, die de wat misleidende titel „Het dal der begeerte" draagt. Er wordt minder in begeerd dan men misschien verwacht. Het is meer een vete, die na jaren op bevredigende wijze wordt opge lost. Dat alles is geladen met Duitse dra matiek geeft de film een niet zelden dra kerig aanzien. Zondagmiddag kan men zich verlustigen in „Aanval op het goud transport", een film van de ruige dappe ren en de vuige slechtaards. (Kennemer Theater) Een ont snapping uit een tuchthuis, prostitutie, ob scure blaadjes, verraders, juwelendief- stallen en af en toe een knokpartijtje en een paar schoten. Dat zijn de nogal pi kante ingrediënten waarmee „Liefde wordt duur gekocht" wordt opgediend. Tot en met maandag in dit theater. Zondag middag wordt „De bende van Walter Black" vertoond. Tot en met woensdag komt „Manina, het meisje zonder sluier" op het doek. Ge mag één keer raden wie het meisje zonder sluier is. Dat is Brigitte Bardot, die dit keer de charmante doch ter van een vuurtorenwachter is en na vele omzwervingen door het land der lief de nog lang en gelukkig met een Franse student leeft. (W. B.-t heater) Het is weer hele maal raak in dit theater. Vooral als Jesse James gewapend met pistool en een on- vooi-stelbare dosis filmmoed over het wit te doek waart. Zo nu en dan wordt er een wild-west-jongen vogelvrij verklaard en bijna bij voortduring vliegt het moordend lood in het rond. Een overtollig aantal fi guranten wordt in „De dood van de ban diet" drastisch opgeruimd en het lieve meisje zorgt voor de onontbeerlijke „hap- py-ending". Vandaag nog kunt ge het een en ander meemaken. Zondag en maandag zult ge het moeten stellen met „King Kong en het pantermeisje", waarin een ietwat mallotige scheikundige kreeften met hor monen bewerkt waardoor laatstgenoemde beesten in een wip in afschuwelijke mon sters veranderen. Zondagmiddag „Mexi can Rose". (Luxor) „De gebroeders Karama zov" naar Dostojefski's gelijknamige ro man wordt tot en met woensdag in dit theater vertoond. Regisseur Richard Brooks heeft bijzonder veel zorg aan de verfilming van de roman besteed en voor al een gelukkige keus gedaan wat de ac teurs betreft. Yul Brynner en Maria Schell zijn de hoofdrolspeelsters. Zondag middag wordt de allercharmantste show film „Zeven broers zoeken zeven meis jes" vertoond. Donderdagavond staat de knappe rolprent „Zo begint het leven" op het programma. Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4.— JAPON ƒ3.50 KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 Geref. Kerk, Wüstelaan 99, 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus". Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger les Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur: Doopsgezinde zondagsschool. Helmstraat, aanvang 11,45 uur; Comité van Samenw. zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen. Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur. ÏJmuiden-Oost: Ned. Herv zondagsschool. Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 our. Santpoort: Ned. Herv. Kinderdiensten. Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv Kinderdiensten. Kleuterschool aan de Banjaertstraat aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6