WERKSOKKEN Koopje van de week Nu 2 paar voor 2.50 £uxatCex Noordzeebodem wordt onderzocht op aanwezigheid van olie Havenberichten IJmond-agenda Kort geding rond verkoop van souvenirs op Linnaeushof Deskundigen zoeken een proefterrein voor een nieuwe boortoren Wasmachines - Centrifuges Gedurende 2 dagen 4 Officiële opening tweede IJmonddamtoernooi Twee keer feest bij boksclub „De Ring LOENDERSLOOT „Tunnelboys" laten zien wat zij kunnen De „Hondsbosch" vlot Leger des Heils Watervliet in veiligheid IJmond dames zien kans op kampioenschap teloor gaan Ruiten sneuvelen DKVMeervogels II 2-1 „Beverwijk en Heemskerk moeten samengevoegd" R.-k. Bouwvakarbeiders- bond betreurt ledenverlies eebanket Prachtige camping verrijst in PWN-duinen Bouwvergunningen DINSDAG 7 A P R T L 1959 De heer H. G. F. Smakman, gemeente lijk ambtenaar van sportzaken, zal woens dag 8 april om 20 uur officieel het tweede IJmonddamtoernooi in het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen te IJmui- den openen. Het programma lidt: Eerste ronde: VKDBDC, DCIJ 2—St. Thomas en HDC 2KNC. De wedstrijden beginnen woens dag 8 april om 20 uur. Tweede ronde: DC „Sportief"—BDC. DCIJ 2—KNC en HDC 2St. Thomas. Deze wedstrijden heb ben dinsdag 14 april in Castricum plaats. Derde ronde: „Sportief"St. Thomas, VKD—KNC en HDC 2—BDC. De wed strijden worden 23 april in „Die Raeckse" te Haarlem gespeeld. Vierde ronde: „Spor tief"—KNC, VKD—St. Thomas en DCIJ 2BDC. De wedstrijden worden gespeeld in „Kennemerhof" aan de Kennemerlaan in IJmuiden en wel op 29 april. Vijfde ronde: „Sportief"—DCIJ 2, VKD—HDC 2 en St. ThomasBDC. Gespeeld wordt op 6 mei bij VKD, Schuylenburgh te Haar lem. Zesde ronde: „Sportief"HDC 2, VKD—DCIJ 2 en KNC—BDC. Gespeeld wordt op 14 mei bij BDC in Het Staten- huis te Beverwijk. Zevende ronde: „Spor tief"—VKD, DCIJ 2—HDC 2 en KNC—St. Thomas. Gespeeld wordt bij DC „Sport- tief", Cultureel Gebouw te IJmuiden. Behalve wat de eerste ronde betreft be ginnen de wedstrijden om 19.30 uur. Om 23.30 uur worden ze beëindigd. Zaterdag 11 april om 20 uur worden in het gymnasium „Felisenum" in Velsen ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van de IJmuidense boksclub „De Ring" belangrijke bokswedstrijden ge houden. Tevens zal de instructeur van „De Ring", „ome" Dick Böhm. in verband met zijn zilveren jubileum als coach worden gehuldigd. Er zullen twaalf wedstrijden worden gebokst. Aan deze wedstrijden doen de jeugdige favoriet van de IJmui dense boksclub Klaas Zwart (onlangs kampioen vedergewicht van Noordhol land, B-klasse geworden), alsmede de Be- verwijkers A. Schoorl en F. Lodewijks en de IJmuidenaren B. Stoof, N. van Zutfen en Th. Warmenhoven mee. Als speciale attractie nemen tevens enige Amsterdam se A-klassers, zoals Duivenbode en Kok, aan de wedstrijden deel. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Flevo van Aarhus: Navis, Fowev; Dotterel, Liverpool: Ar- rieas. Kopenhagen: Alpha, Noordzee, bijlegger IJmuiden: Grebbestroom, Liverpool; Cremon, Vaestervik: Bolt. Drammen: Argos. Bremen; Ca- pella, Kolka; Trito, Dublin Twente, Swansea, oud papier lossen Zaandam; Nogat. Stettin, bijlegger IJmuiden: Stella, Nyköping; Stentor, Rotterdam. Dinsdag kwam in IJmuiden aan: Torstein van Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Hans naar Kopenhagen; Stalinabad. Gdynia: Woodlark,Opor to: Senegalkust, Hamburg: Biforst, Rotterdam; Netherlands Coast. Rotterdam: Attis. Hamburg; Raunala, Narvik: Gouweborg, Falkenberg. kunst mest van IJmuiden: Frans Delmas. Duinkerken. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Hirondelle naar Harlingen; Tor, Malmö. Indien achter de scheepsnaam en de haven ran herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of r.aar Amsterdam is gegaan). Het Rotterdamse waterleidingbedrijf is begonnen aan een omvangrijk werk: het leggen van een buis door de Nieuwe Maas, waaraan twee drijvende bokken te pas komen. Advertentie Micle - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-serv.ice LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden V ELSE IV DINSDAG 7 APRIL Thalia: „Bloedig conflict", 20 uur. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstraat. WOENSDAG 8 APRIL Thalia: Als dinsdag. Rex „Ik ben een verklikker", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van so ciale zaken, 1012 uur. BEVERWIJK DINSDAG 7 APRIL Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Manina, het meisje zonder sluier". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De ge broeders Karamazov". Zeewijkschool, 20 uur: Vergadering Vrouwengroep Partij van de Arbeid. Mevrouw Steert-Brouwer spreekt over „De Weduwen- en Wezenwet". Het Centrum, 20 uur: Toneelavond Friese Vereniging. Het Centrum, 20 uur: Vergadering Alge mene Bond Van Ambtenaren. Kennemer Theater, 20 uur: Propagan- da-avond „Volksonderwijs". WOENSDAG 8 APRIL Bioscopen: Als dinsdag, De jeugdzorg in de r.-k. parochie St Jozef neemt een belangrijke plaats in waarvan één der exponenten de jeugdclub „De Tunnelboys" als centrum van hobby en ontspanning wel sterk naar voren is gekomen. Om de ouders van deze jongens kennis te laten nemen van wat hun kin deren zo al doen was er zondagavond in het St. Jozefhuis een goed bezochte ouder avond. Kapalaan P. J. Meyer, moderator, be groette de moeders en vaders. Hij deelde mee niet te moeten verwachten een groots opgezet programma voorgeschoteld te krij gen, omdat het werk van de „Tunnelboys" eenvoudig van aard is en gericht is op hobbies en ontspanning. De uitvoering was echter bijzonder geslaagd. Het mondaccor- deonclubje onder leiding van de heer H. Wullings speelde een aantal bekende melo dieën, waarna enige schetsen door de jon gelui werden opgevoerd: „De melkboer" en „Heer in 't verkeer" kregen een goede vlot te vertoning; alleen in de laatste schets was de tekst wat cru. Het 230 ton metende Nederlandse motor schip „Hondsbosch", dat vrijdagavond voor de westkunst van Jutland aan de grond is gelopen, is vanochtend door een Deense sleepboot vlotgesleept. De „Hondsbosch" was in ballast onderweg van Schotland naar Gothenburg. Woensdagavond om aeht uur krijgt het Leger des Heils bezoek van een groep van vijftig jongeren uit Amsterdam. Deze club,' gevormd uit het instuifwerk, zal een gi taarconcert geven in de Legerzaal. De volgende week woensdag komt een groep Heilsoldaten van het Amsterdams hoofd kwartier in de Legerzaal op de planken. De groep zal dan het twee-uurdurende lekespel „Discipelen en Apostelen" op voeren. Kapelaan spreekt voor Elckerlijc Als laatste spreker in de serie kunst en cultuur van de Culturele Stichting Elc kerlijc in Castricum zal donderdag 9 april om 20.15 uur kapelaan P. H. Heemskerk uit Hilversum optreden. Na ds. P. Salm en ds. A. A. Leenhouts geeft dus nu ook kap. Heemskerk zijn visie op de geloofs overtuiging. Het meest waardevolle van deze lezin gen is dat vertegenwoordigers van ver schillende kerken aan het woord komen. De lezing wordt gehouden in De Rus tende Jager. Van begin maart af kruist een vreemd soortig flottielje met een slakkegang over de Noordzee. De echte zeelui aan boord van de „Alpha", de Groninger kustvaar der, die door de Nederlandse Aardolie maatschappij is gecharterd, vinden het maar een matig genoegen. Elke keer wordt er vierhonderd meter gevaren en dan ligt het schip weer stil. Maar de wetenschappelijke onderzoe kers halen hun hart op, want het seismo- grafisch onderzoek, dat zij op de Noord zee verrichten, is belangwekkend en kan van vérstrekkende betekenis zijn. De mo gelijkheid bestaat namelijk, dat het grond onderzoek in het concessiegebied van de B.P.M. straks nog tot olievondsten zal leiden. Eigenlijk was men bij de B.P.M. hele maal niet van plan al met het onderzoek te beginnen, maar omdat men een boor toren naar de Perzische Golf zou brengen, besloot men het gevaarte eerst eens te proberen. Het heeft echter geen zin zo'n drijvende boortoren zo maar ergens op zee neer te zetten en dan maar naar olie te gaan boren. Daarom moest, er eerst een grondonderzoek worden verricht om de gunstigste plaatsen met de meestbeloven- de bodemgesteldheid op te zoeken. Dan bestond zelfs de mogelijkheid, dat de to ren kon worden gebruikt om er olie mee naar boven te halen. De Nederlandse Aardoliemaatschappij, een dochteronderneming van B.P.M. en Shell, charterde de „Alpha" en samen met de twee satellietbootjes „Bruinvis" en Dolfijn" voer het schip uit onder comman do van kapitein Salomons. Advertentie kunt u bij ons een spotkoopje machtig worden Sterke grijze sajet normale prijs 1.95 per paar SLA UW SLAG Alleen woensdag en donderdag Zolang de voorraad strekt. l R U -I Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden Telefoon 5205 Voor de president van de Haarlemse rechtbank, mr. F. P. E. Bloemarts, heeft maandag een kort geding gediend, dat de 44-jarige koopman A. Fraterman uit Den Haag heeft aanhangig gemaakt tegen de Linnaeushof in Bennebroek. Geëist werd dat genoemde koopman op het terrein van de hof zou worden toegelaten teneinde souvenirs te kunnen verkopen, zulks op straffe van een dwangsom van 250 per dag. Namens de Linnaeushof heeft mr. A. D. J. V. van Löben Seis deze vordering betwist en verzocht de eiser te veroordelen in de kosten van het geding. Vlak voor de opening van de Linnaeushof zal de presi dent van de rechtbank woensdag om elf uur in dit kort geding uitspraak doen. De souvenirwinkel op de Linnaeushof is enkele jaren achtereen geëxploiteerd door een Haagse souvenir- en fotohande laar die vorig jaar met de heer Fraterman een vennootschap is aangegaan. Dit jaar heeft de Linnaeushof echter de souvenir winkel verpacht aan een 21-jarige juf frouw, die in dienst van de Haagse souve nirverkoper is geweest. De eiser meent dat de souvenirhandelaar en de Linnaeushof tegen hem samenspannen en hem finan cieel will enbenadelen. De juffrouw die thans de souvenirwinkel gaat exploiteren, zou slechts een „stro-vrouw" van de Haagse souvenirhandelaar zijn. Mr. dr. K. W. P. Klaassen uit Den Haag heeft de eis van de heer Fraterman toege licht. Hij stelde dat de directie van de Linnaeushof in feite moest weten niet al leen meer met de souvenirhandelaar te maken te hebben, maar ook met de heer Fraterman, die financier en vennoot van de betreffende handelaar was. Pas in fe bruari is het de heer Fraterman bekend geworden, dat hij in komend seizoen niet meer bij de exploitatie van de souvenir winkel zou worden betrokken. Mr. Klaas sen zei dat nergens is gebleken, dat de sou venirwinkel slechts per seizoen zou worden verpacht. Hij achtte het onbehoorlijk en in strijd met goed fatsoen om vlak voor het nieuwe seizoen mee te delen, dat de heer Fraterman niet meer voor de souvenir- en fotoverkoop tot de hof wordt toegelaten. De directie van de Linnaeushof had naar het oordeel van mr. Klaassen aan het einde van vorig seizoen de pacht moeten opzeg gen. Nu heeft de eiser reeds op de souve- nirbeurs in januari een grote bestelling ge daan en leidt hij dus schade. Voorts heeft de heer Fraterman nog van vorig jaar een restant aan souvenirs ter waarde van achtduizend gulden. Mr. Klaassen was van oordeel dat de vennootschap, die de eiser met de andere souvenirhandelaar was aan gegaan. van de door de Linnaeushof geno men maatregelen schade zal ondervinden. Namens de gedaagde stelde mr. Van Löben Seis dat hier ten onrechte getracht wordt de goede naam van de Linnaeushof aan te tasten. „De directie van de hof is volkomen rechtmatig opgetreden. Uiter aard staat de Linnaeushof buiten de in terne ruzies van de twee vennoten". Hij verklaarde voorts dat de Linnaeushof de souvenirwinkel per seizoen verpacht. De directie heeft dus volkomen het recht dit jaar de exploitatie van de winkel aan een ander toe te wijzen. Wat de verhouding van de nieuwe exploitante tot de vroegere exploitant is, doet niets ter zake. Mr. Van Löben Seis stelde dat de direc tie van de Linnaeushof er niet mee bekend was dat de souvenirhandelaar, aan wie zij enkele seizoenen de exploitatie van de winkel heeft verpacht, een vennootschap met de eiser was aangegaan. Wel wist men dat de eiser financiële medewerker van deze souvenirhandelaar was. Naar de mening van mr. Van Löben Seis had de eiser zich ervan tijdig moeten over tuigen, of hij dit jaar wel bij de exploi tatie van de souvenirwinkel zou worden betrokken. Nu hij dit niet gedaan heeft mag hij de verantwoordelijkheid voor zijn onzakelijk optreden zeker niet op de Lin naeushof afschuiven. De heer Fraterman moet de hem eventueel door zijn mede vennoot toegebrachte schade verhalen op deze venoot en niet op de directie van de hof. Mr. Van Löben Seis vroeg tenslotte de vordering van eiser te ontzeggen en deze te veroordelen in de kosten van het ge ding. Uitspraak woensdag om elf uur. Een uitgebreide ploeg onderzoekers was aan boord: Acht Nederlandse deskundigen maar ook vijf Duitsers van de firma Prakla uit Hannover onder leiding van dr. Pascal Vetterlein. Elke morgen om half acht begon men met het werk. Om de vierhonderd meier stopten de machines van de „Alpha". Een kabel van een kilometer lengte werd uit gezet, drijvend aan drie oranje kogels. Een lading van twintig kilo ontplofbare stof werd aan een lijntje aan de kabel beves tigd en strak gehouden door het schiet- schip „Bruinvis". Elektronisch werd dan telkens een explosie teweeggebracht. De trillingen plantten zich voort over het wateroppervlak en ook door de bodem, in het laatste geval sneller door de vastheid van de lagen. De trillingen worden seis- mografisch geregistreerd en in kaart ge bracht. Elke vierhonderd meter maakt, men zo opnamen van de zeebodem. In de teken kamers worden die verder uitgewerkt. Op deze manier is al een uitgebreid ge bied tussen Noordwijk en Hoek van Hol land in kaart gebracht. Men heeft een in druk gekregen van de bodemgesteldheid en zodoende kunnen bepalen, waar men de meeste kans heeft op olie, al is die kans nog maar één op acht. Straks zal de boortoren door de ber gingsmaatschappij Van der Tak naar Kijkduin worden gesleept, om daar te worden beproefd. Het is een imponerend geheel, deze to ren. De hoogte is bijna veertig meter en er staat een kraan op van zeventig ton. Er is zelfs een platform waarop een heli kopter kan landen. De toren rust op zes pijlers. N een rustperiode van enige weken is het de Velsense korfballers gelukt de laat ste thuiswedstrijd in deze competitie te winnen, hoewel dit pas in de tweede speel- helft na veel spanning een feit werd. Toen kwam het Amsterdamse DED er niet meer aan te pas. Aanvankelijk zag het er hoop vol voor de Watervlieters uit toen binnen twintig minuten door treffers van Vos, Van Ladesteijn en Van Dijk de thuisclub een 3-0 voorsprong nam. Het aanvalsvak schiep zich verschillende mooie kansen, doch een doorbraak aan de andere kant resulteerde in een doelpunt (3-1). De gas- sten vielen nu onstuimig aan en een kwar tier later was de stand weer in evenwicht (3-3). Vlak voor de rust echter had Vos met een afstandschot weer succes (4-3). Na de hervatting was het tempo bij beide teams aanmerkelijk gezakt en werden er veel fouten gemaakt. Pas na twintig mi nuten scoorde Vos uit een strafworp (5-3). De vakwisseling bracht opeens meer actie en snelheid in de strijd, waarbij eerst DED resultaat boekte (5-4). Hierna werd de tegenstand van DED gebroken door een schot van Gerda Polak uit een door braak (6-4). Voordat de Amsterdammers alsnog kans kregen om in te lopen, zorg den Veerbeek en Ida Waagmeester voor een veiliger stand (8-4). In de beginopstel ling terug, kwamen beide ploegen nog eenmaal van afstand aan een doelpunt en werd de eindstand dus 9-5. I-Iet eerste dameselftal van de handbal vereniging „IJmond" dat op „Watervliet" zondagmorgen de kansen in eigen handen had om het verliespuntenverschil met lijstaanvoerder De Blinkert I van vier tot twee punten te reduceren, is daarin niet geslaagd. Met de sterke wind in de rug waren de IJmond-dames aanvankelijk in de meerderheid en door goed gerichte schoten van G. Slatman en W. Schoorl namen zij zelfs een 2—0 voorsprong. Een verrassend schot van De Blinkert-midvoor (21) temperde het grote overwicht, zij was het die kort voor de rust de partijen ook weer op gelijke voet bracht (2—2). De IJmond-verdediging moest na de rust op volle toeren draaien, weerde zich kranig, maar kon de twee Haarlemse doelpunten niet voorkomen, die de verdiende over winning voor De Blinkert tot een feit maakten (24). In Amsterdam zorgden de IJmond I- heren tegen AHC voor een prettige ver rassing, die tevens elk nog bestaand ge vaar voor de onderste plaats wegnam. IJmond begon in een hoog tempo en zette AHC met de rug tegen de muur. Dank zij fraai werken van de Amsterdamse doel man werden vele goede schoten gestopt, maar G. Kramer, K. Klesser (2 x) en E. Jonker lieten de eerste helft met een 04 voorsprong afsluiten. Na de hervatting deed IJmond het wat rustiger aan, zodat AHC kon tegen scoren (41), waarna H. Boom voor 5—1 zorgde. Weliswaar doel puntte AHC kort voor het einde nog twee maal, maar de IJmond-zege kon niet meer worden bedreigd (53). De overige uitslagen waren: Heren: Ra- piditas 2—IJmond 2 85; IJmond 3—De Blinkert 3 125. Damesjunioren: IJmond Full Speed 53. Meisjesaspiranten: IJmond bFull Speed a 07. Jongens aspiranten: Concordia cIJmond b 212. De filmmiddag, die zondag voor de r.-k.- jeugd in het St. Jozefhuis aan de Banjaert- straat in Velsen-Noord werd gehouden heeft heel wat jongens getrokken, zo veel zelfs, dat een grote spiegelruit van ander halve meter lengte en tachtig centimeter breedte van dubbeldik spiegelglas in een der toegangsdeuren het begaf. Een wat minder dikker ruit in het trappenhuis ging eveneens aan scherven. Een dure middag voor het bestuur van het huis. „PAT MAT" SCHAAKT WEER In de onderlinge competitie van de Ken- nemer schaakclub „Pat Mat" werden de volgende resultaten geboekt: Afdeling 1 en 2: SteemanWulms 01; v. d. BergComis 01. Afdeling 2: LubertSlings afgebr.; SlingsDe Heer afgebr. Afdeling 2 en 3: LubertBeentjes 01; WesterSauer 10. Afdeling 3 en 4: Horstv. d. Lely 01. Afdeling 4: DingerdisDoets 01; Mole naarKruyer afgebr.; Van VuurenWal afgebr. Alg. competitie: Suiker—Hart 10; ZoontjesJanssen 01; DoekesSteeman 10; FalterSonneveld 10. Na een heel lange rustperiode heeft het eerste twaalftal van de christelijke korf balvereniging DKV zijn leiderspositie moe ten verdedigen tegen het Amsterdamse Meervogels 2. De Amsterdammers, die zelf ook nog een goede kans hadden, be gonnen in een heel hoog tempo, waar door de IJmuidenaren in de verdediging werden gedrongen. Doelpunten bleven echter uit. Toen DKV meer vat op het spel van de bezoekers begon te krijgen ontwikkelde zich een spannende en gelijk opgaande strijd. Het IJmuider aanvalsvak kreeg steeds meer kansen en het wax-en mejuffrouw Zorgdrager en De Boer, die ervoor zorgden, dat DKV met een 20 voorsprong aan de tweede helft begon. Na de pauze hadden de IJmuidenaren een veldoverwicht, dat echter niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. De bezoekers wisten een kwartier voor tijd de achterstand te verkleinen (21), maar alle verdere pogingen om alsnog gelijk te komen bleven zonder succes. Door dit resultaat hebben de IJmuidenaren hun mooie kans behouden en kan alleen MIK 2 hen nog bedreigen. Ook het junioren B-team deed weer goed werk, door SDO junioren b met 21 te verslaan, waardoor de IJmuider jeugd praktisch zeker is van de tweede plaats. Harmsen over de IJmond Maandagavond heeft de heer J. Harm- sen. lid van de Provinciale Staten van Noordholland, in Het Centrum te Bever wijk voor de leden van dé Partij van de Arbeid zijn mening gegeven over de ge meentelijke en bestuurlijke indeling van de IJmond. Na een uiteenzetting over de ontwikkeling in dit gebied, de moeilijk heden bij het zoeken naar vervangende gronden voor de land- en tuinbouw, de stand van zaken bij de woningbouw en de eenzijdigheid van de industrie (Hoog ovens). ging hij na welke kant de uitbrei ding uit moest gaan. Naar het zuiden achtte hij niet mogelijk te meer omdat IJmuiden juist daar behoefte aan recrea tieterrein heeft. De Hoogovens zullen hun uitbreiding in noordelijke richting zoeken en het wordt als vaststaand aangenomen dal bij dit bedrijf binnen een aantal jaren 20.000 arbeiders aan het werk zullen zijn. wat neerkomt op een bevolking van onge veer 140.000. Zeer uitvoerig heeft de heer Harmsen de moeilijkheden besproken betreffende de bestuurlijke indeling. Eén grote stad zou volgens hem op vele onoverkomelijke bezwaren stuiten daar de inwoners van IJmuiden moeilijk naar de bestuurlijke instanties zouden kunnen gaan, die kilo meters boven het Noordzeekanaal zouden komen te liggen. Aan een samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Heems kerk was volgens de heer Harmsen niet te ontkomen. Deze eventuele samenvoeging zou hij zelf het liefst zo spoedig mogeiy* verwezenlijkt zien. Aan het einde van zijn uiteenzetting werden nog enkele vragen beantwoord en ook daaruit bleek dat het geen gemakke lijke kwestie zal zijn voor hen die over de oplossing moeten beslissen. De voorzitter van de Katholieke Bouw vakarbeidersbond „Sint Jozeph", de heer W Niesten, was tijdens de maandagavond in de KSA te Beverwijk gehouden jaar vergadering alles behalve te spreken over de opkomst van de leden. Van de ruim tweehonderd leden waren er nog geen twintig naar de vergadering gekomen. Toch kwamen er op deze bijeenkomst een aantal belangrijke punten aan de orde. De geestelijk-adviseur, kapelaan Kampschoer. charterde vijf leden om te helpen bij de opbouw van de fancy-fair die zaterdag en zondag in het veilinggebouw aan de Bree- straat voor de Lourdes-actie wordt gehou den. Als blijk van waardering voor hun opofferingsgezindheid mogen deze vijf mensen iemand uit hun midden aanwijzen die gratis naar Lourdes mag! Vier leden die de vereniging in 1958 door de dood zijn ontvallen werden her dacht. Bondsbestuurder J. Wortel zei het te betreuren dat, juist nu de bond zoveel steun nodig heeft, het vorig jaar ruim vierduizend leden hebben bedankt omdat als gevolg van de nieuwe CAO de contri buties waren verhoogd. De heer J. Scheer- man kreeg uit zijn handen het bonds- insigne voor 25 jaar trouw lidmaatschap aan de KAB. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek eveneens dat een aantal leden had bedankt. De penningmeester had met het bondsbestuur een bedrag van ƒ216.497,80 verrekend, grotendeels voor het Sociaal fonds. Het kassaldo was van 1736,31 teruggelopen tot 1283,98. De aftredende bestuursleden de heren G. de Boer, G. U. van Zutphen, C. Tol en S. Boerma werden herkozen. Bridgers van „Sans Atout" strijden om kampioenschap Om het clubkampioenschap van de bridgeclub „Sans Atout" werden de vol gende resultaten behaald: Groep I: 1. J. HamersJ. van Zutphen 28'/s; 2. J. BosPh. v. Groningen 28; 3. Worst sr. en jr. 27 y:4. A. Tand—G. de Boer 25; 5. J. KrabG. C. Tabak 24. Groep B: 1. C. GeldermansK. v. d. Zon 55 2. R. HoenC. Gunnemans 431/»; 3 G PlooyA. Tabak 41 4. dames Rey- mersKleyn 41; 5. mevrouw TabakD. Biben 40'/2. Lezing voor Historisch Genootschap Voor de leden van het Historisch Ge nootschap Midden-Kennemerland spreekt de heer H. J. Calkoen op maandag 13 april in dansschool Heemskerk te Beverwijk over „De prae- en vroeghistorische be woners van Kennemerland". De lezing wordt geïllustreerd met lichtbeelden. De heer Calkoen is wat dit betreft deskundige bij uitstek. Hij is voorzitter van de Archeo logische werkgemeenschap voor Westelijk Nederland. „Martinitoren" met „Dorpsdokter" De Groningse en Drentse vereniging „Martinitoren" zal zaterdag 11 april om 20 uur in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden een op voering geven van „De Dorpsdokter" van J. Fabricius. Het was de week na Pasen maar kalm, wat de vraag betreft. Met de Vasten ach ter de rug, daarnaast voldoende aanvoer, waren de prijzen maar matigjes; er kon den dan ook geen grote besommingen ge maakt worden. De Belg was rustig, te meer, daar de De nen veel kabeljauw hadden aan te bie den; de grove schelvis, eveneens een ge wild artikel voor onze zuiderburen, is nu wel zó mager, dat er geen hoge prijs voor gegeven kan worden. Engeland kocht behalve wat tongen weer de grove schol, waarvoor goede prijzen werden gegeven, althans voor de schol die noordelijk wordt gevangen. Duitsland was weer in de markt voor de zwarte koolvis, die vorige week tot de opvangprijs (I 30) .was gedaald en nu een stijgende tendens liet zien, tot 40 per kist. De fijnvis lag ongeveer op het zelfde ni veau als de voorgaande week, al liet de zaterdagmarkt bij een forse aanpak van de tongprijs enige belangrijke dalingen zien. Doch gemiddeld ligt de prijs voor al le soorten toch maar weinig onder de 3. De makreel en haringprijs ligt rond de 20 per kist; de kwaliteit was weer als in de voorgaande weken: haring als „scheermessen" en makreel droog en stokkerig. De geïmporteerde Duitse ma kreel is beslist van veel betere kwaliteit. Het binnenland wist aan het begin van de week niet goed waar het aan toe was. Vandaar dat de braad niet duur was; met een voldoende aanvoer bleef de prijs han gen rond de 20. Wijting was er te kust en te keur en bracht een paar rijksdaal ders minder op. Behalve Duitse makreel was er maar weinig import. We zagen nog wat filets, maar met de goedkope zwarte koolvis hier was het wel riskant om te veel te laten komen. Verder werden nog wat Deense gullen aangeboden. Advertentie OFF. DEALER MARKTPLEIN CWt$Cüm/° In het P.W.N. duinterrein wordt thans op de grens Iieemskerk-Castricum door de terreindienst van het P.W.N. naarstig gewerkt aan de totstandkoming van een camping. Het is de bedoeling dat de camping reeds voor het aanstaande zomerseizoen en wel per 1 mei voor het publiek zal worden opengesteld. Het terrein dat een opper vlakte van dertien hectare heeft zal zo veel mogelijk in zijn oorspronkelijke staat gelaten worden omdat men hel natuur schoon in dit gedeelte van het duinterrein zo goed mogelijk wil bewaren. De camping zal plaats kunnen bieden aan ongeveer 500 kampeereenheden, zoals auto's, caravans en tenten die tezamen een kampbevolking van ongeveer 1500 personen zullen kunnen bevatten. Deze camping is ongeveer vier honderd meter vanaf de rijksweg opge richt en hoewel de kampeerders dit jaar nog vrij eenvoudig zullen worden ont vangen zullen zij bij eventuele terugkeer volgend jaar bemerken dat een grotere service aanwezig zal zijn. Het ligt namelijk in de bedoeling om, naast een woning voor een kampwacht die er permanent zal wonen, ook een behoor lijk kampkantoor te bouwen met een berg- schuur en een kampwinkel, die dan geheel ter beschikking staan van de bezoekers. Het kamp verrijst temidden van een na tuurlijke begroeiing. De natuurliefhebber zal zijn hart op kunnen halen. Een tentleider met tent en auto zal per etmaal 2.50 hebben te betalen, en met een scooter of motorrijwiel is dit bedrag op 2.gesteld. Voor een bromfiets is dit 1.75 en met tent of caravan 1.50. Iedere medekampeerder betaalt voorts 0.75 en voor bezoekers van het terrein hetzij familieleden of kennissen geldt een toegangsprijs van 0.50. Weer zijn door B. en W. van Castricum een aantal bouwvergunningen verleend. De heer J. Houtenbos mag een dubbel woonhuis aan de Duindoornstraat bouwen en het P.W.N. ontving vergunningen voor de bouw van twee toiletgebouwen, respec tievelijk aan de ingang van het kampeer terrein te Bakkum en bij de nieuwe cam ping. Ook werd haar vergunning verleend om een nieuw aanjaagstation te bouwen aan de Noorderstraat. De heer B. Lute mag nu een garage met twee bovenwoningen aan de Dorpsstraat bouwen en de heren N. Groot en J. van der Kolk werd toestemming verleend om garages op te trekken naast hun woon huizen respectievelijk aan de W. de Zwij gerstraat en de Jul. van Stolbergstraat. ADO IV KAMPIOEN Door een 1-4 overwinning op Waterloo 3, is ADO 4 kampioen van de vierde klasse E geworden. VERGADERINGEN De vereniging „Floralia" te Beverwijk houdt op donderdag 9 april op het adres Beecksanulaan 100 haar jaarvergadering. De afdeling Beverwijk van de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid houdt op dinsdag 7 april een bijeenkomst in de Zeewijkschool. NOTERINGEN BEVERWIJK. Spinazie 2334, witlof 524, waspeea 1127, radijs 1015, raapstelen 1416, prei 10—25, knollen 2—14, rabarber 2245, peen 48, uien 49.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6