Adenauer licht zijn besluit nader toe Oudste en jongste van Parijs Pleegzuster Bloedwijn Specialisatie Speldeprikken NAAIMACHINES Hij geeft de verzekering dat er geen wijziging in de politiek zal komen raatótoel 3 IJslandse communisten willen relaties met Engeland verbreken Linkse campagne in Italië tegen minister Fella Keerpunt in Rhodesia? Welensky laat de bordjes „blank" en zwart'' slopen Canada stelt Quebec voor als topconferentie-oord Mmisters vijf tot zes weken in Genève Op de i AGRÉ-GOLA PHILIPS-ROXAN1 Guv Mol let beducht voor „München in vermomming" DONDERDAG 9 APRIL 1959 De weinig vlotte gang van zaken bij de kabinetsformatie wijst enerzijds op de gecompliceerdheid van de politieke ver houdingen in den lande, anderzijds op de grondigheid waarmee de formateur deze complicaties in het patroon van het te vormen kabinet wil honoreren. Het succes van prof. De Quay lijkt intus sen zekerder geworden, nu hij begonnen is met het polsen van eventuele kandidaten voor de ministers- en staatssecretarissen- posten. Daarbij dient onmiddellijk te wor den opgemerkt dat met het aantal dezer posten' in het algemeen te „schipperen valt, en wel uit tweeërlei opzicht: de for mateur kan eventuele eisen en wensen van 'aan de formatie medewerkende par tijen tegemoetkomen door een uitbreiding van dit aantal, en hij kan tegelijk de han teerbaarheid van het regeringsapparaat bevorderen door splitsing en dus specia lisatie van departementswerkzaamheden. Of dit zal gebeuren, is onzeker, doch wel gaan geruchten dat er een minister of staatssecretaris voor Europese Zaken en Buitenlandse Handel zou komen, wiens werkzaamheden dus van Buitenlandse Za ken, zouden worden afgesplitst. Deze even tuele splitsing lijkt een gebiedende eis, gezien de toeneming van de bemoeiingen op dit terrein van de minister van Bui tenlandse Zaken. Als men een andere afsplitsing ook nog politiek noodzakelijk zou achten, zou onge twijfeld het departement van Verkeer en Waterstaat daarvoor in aanmerking moe ten komen. Een staatssecretaris voor Verkeer zou voor ons land geen overbo dige weelde zijn. Misschien zou een derge lijke specialist de chaos en de anachro nismen op verkeersgebied kunnen weg werken, die steeds meer in het oog sprin gen .naarmate dat verkeer tot een lande lijk probleem uitgroeit. Coördinatie en or dening op verkeersgebied door een specia list-deskundige, die geen andere belangen dan die van het verkeer in zijn portefeuil le heeft, zijn dringende eisen. Het is te hopen dat dit onderdeel van het algemene belang met alle andere —niet ten achter wordt gesteld bij het streven om politieke aspiraties in de ka binetsformatie te bevredigen. Hoe consciëntieus het spel van de koude oorlog in de „grote" politiek gespeeld wordt, moge nog eens temeer blijken uit de dezer dagen toegepaste spelregel van de „beperking der bewegingsvrijheid van diplomaten". Moskou kondigde onlangs een reisbeperking voor de westelijke ver tegenwoordigers in de Russische hoofd stad af, in verband met voorjaarsma noeuvres van het Russische leger. Prompt werd aan Russische diplomaten in Wash ington een beperking van bewegingsvrij heid opgelegd, ofschoon daar van ma noeuvres geen sprake was. Nu de leger- oefeningen in Rusland zijn geëindigd, is de beperking opgeheven. En nu mogen ook de Russen in de Verenigde Staten weer vrij reizen. Men zou misschien nog kunnen veronder stellen dat de Russen enige grond hebben voor hun achterdocht ten aanzien van de buitenlandse diplomaten en dat zij inder daad bevreesd zijn voor te grote nieuws gierigheid van deze heren. Doch dat lijkt een belachelijk argument. Spionage wordt immers niet bedreven door diplo maten die zich in het openbaar op reis begeven en wier gangen gemakkelijk kun nen worden nagegaan, doch beweegt zich langs andere, veel verborgener contact lijnen. Men moet dus aannemen dat de Russische maatregel niets meer dan een plagerijtje is, zodat hij van precies het zelfde kaliber moet worden geacht als de Amerikaanse represaille. Onnodige we derzijdse speldeprikken, volkomen in strijd met vroomklinkende wensen tot „goede verstandhouding". In sommige details herinnert de politiek wel eens aan jongensspelletjes, bedreven met dezelfde mentaliteit als kattekwaad. Dat ontneemt herhaaldelijk waarde aan „schokkende" beweringen van politieke allure, die nu eens uit deze, dan weer uit die hoek op de wereld worden losgelaten en aanvankelijk heel belangrijk lijken. Het enige voordeel is, dat men zich om die fanfares minder ongerust kan maken dan men in eerste instantie geneigd zou zijn. En het gevolg is dat ze ok met min der grote letters in de kranten komen dan de zegslieden ervan beogen. Advertentie Alle mei-ken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181.. Tel. 14444 REYKJAVIK (UPI) Drie van de acht communistische afgevaardigden in het parlement van IJsland hebben een motie ingediend, volgens welke de regering de diplomatieke betrekkingen met Engeland moet verbreken. Het staat vrijwel vast, dat de motie zal worden verworpen, maar niettemin zijn de andere politieke partijen in een moeilijke situatie gemanoeuvreerd. Sinds het visse rijgeschil is Engeland weinig populair bij de IJslandse bevolking. (Van onze correspondent in Bonn) Met een voortreffelijke rede voor radio en televisie heeft de Westduitse bondskan selier Adenauer gisteravond willen afreke nen met wat men hier noemt de Britse kwaadsprekers en tegelijk duidelijk ge maakt, dat er, als hij gekozen wordt tot bondspresident, geen koerswijziging in de Westduitse politiek zal optreden. „In de houding van de bondsregering, in buiten landse politieke kwesties zal zich ook tij dens de volgende jaren, en niet slechts ge durende deze conferentietijd, geen letter veranderen", aldus Adenauer. De bonds kanselier zei over de te volgen politiek: „Wij zijn en wij blijven trouwe partners van onze partners, trouwe vrienden van onze vrienden en waakzame tegenstanders tegenover diegenen, die tegen onze ge rechtvaardigde eisen naar vrede en vrij heid eri hereniging in vrede en vrijheid zijn". De rede van de bondskanselier, die hij uitsprak voor hij gisteravond naar Noord- Italië vertrok, waar hij vier weken met vakantie zal doorbrengen, behandelde vier grote thema's: 1. Presidentskandidatuur: Adenauer verklaarde over zijn kandidatuur voor het bondspresidentschap, dat zijn besluit wel iswaar snel was genomen, maar dat het weloverwogen en juist was. „Wij zullen", aldus de bondskanselier, „nog lange tijd in een periode van gevaar en onzekerheid verkeren. Mijn besluit dient ertoe voor een lange periode de continuïteit van onze politiek te verzekeren". Met nadruk zei Adenauer, dat de positie, de taak en het werk van de Westduitse bondspresident in de Duitse openbaarheid en daarmee ook op het internationale plan te gering in waar de geschat wordt, hetgeen men kan uit leggen als het begin van een poging van Adenauer om straks alles uit het presi dentschap te halen wat er maar inzit aan invloed op het dagelijkse beleid. 2. Washingtons overleg: Slechts op on belangrijke detailpunten is het tijdens dit overleg, aldus de bondskanselier, niet tot volledige overeenstemming gekomen. Er bestaat echter niet de minste aanleiding aan te nemen, dat de overeenstemming die in de belangrijkste kwesties bestaat voor het begin van de aanstaande conferen ties niet eveneens op de detailpunten zal worden bereikt. Adenauer ontkende ten stelligste, dat de resultaten van het Wash- ingtónse overleg het gevolg zijn van een verstijfde Westduitse houding. 3. Westelijke koers: Adenauer waar schuwde tegen de Russische voorstellen betreffende een Duitse driedeling, een Duitse neutralisering en een Duitse schei ding van de westelijke partners. Met het uittreden van Duitsland uit de westelijke pacten zou het Europese eenheidswerk vernietigd worden. De overige Europese landen zouden daarna snel in de Russi sche macht geraken. Zou het de Sovjet- Unie gelukken de hand te leggen op het Westduitse industriële potentieel, dan zou zij met één slag de sterkste economische macht van de wereld worden. Zou het de Russische leiders daarenboven gelukken hun invloed uit te strekken tot de zes lan den van de Europese Economische Ge meenschap dan zou Moskou een export- potentieel bereiken, dat groter zou zijn dan dat van de Verenigde Staten en dan zou Rusland de beslissende stap in de richting van de communistische wereld heerschappij hebben gezet. „Wij hebben, zo ging Adenauer voort, de zekerheid, dat onze westelijke bondge noten vastbesloten zijn hun belangrijke po sities in Europa, West-Duitsland en Ber lijn met alle middelen te verdedigen. Het vrije Westen en in het bijzonder ook wij willen de vrede in de wereld doen terug keren. Daarom willen wij onderhandelen, hoezeer er ook gerechtvaardigde twijfel bestaat, of de Sovjet-Unie werkelijk tot ernstige gesprekken bereid is". Ten aan zien van westelijke concessies zei de bondskanselier, dat het noodlottig zou zijn te geloven, dat door etappegewijze mini- mum-concessies het streven naar macht van de Sovjet-Unie op den duur ingedamd zou kunnen worden. Men zou daarmee slechts de begeerte van de tegenstander opwekken, want de eisen van morgen zul len nog matelozer zijn dan die van giste ren. Echte onderhandelingen houden zijns inziens voor beide kanten de bereidheid tot concessies in. Geen enkele Westduitse regering kan volgens de bondskanselier echter akkoord gaan met een plan tot fe deratie van Oost- en West-Duitsland, dat niet slechts de isolering van de Bondsre publiek inhoudt, maar ook de vernieti ging van de op vrijheid gebaseerde bin nenlandse orde. Adenauer sloot zich inza ke van de militair verdunde of ontspan ningszone in Europa bij president De Gaulle aan, die op 25 maart zei, dat een dergelijke zone alleen zin zou hebben, wanneer de ontwapening in het gehele ge bied tussen de Atlantische Oceaan en de Oeral tot stand zou komen. 4. Verhouding tot Engeland: Adenauer ging de felle critiek in Britse dagbladen, speciaal op zijn persoon, niet uit de weg. Hij noemde alles wat er aan negatiefs ge schreven is over zijn verhouding tot de Britse eerste minister Macmillan ij dele fantasie. „Ik heb mij, aldus de bondskan selier, verscheidene keren afgevraagd, of er niet ergens lieden zijn, die er op uit zijn de verhouding tussen het Britse en het Duitse volk te bederven en wel uit overwegingen, van buitenlands politieke aard". De stemming in Groot-Brittannië ten opzichte van West-Duitsland is zijns inziens stelselmatig slechter gemaakt. Hij heeft hierover openhartig gesproken met Macmillan tijdens diens bezoek aan Bonn en er de nadruk op gelegd, dat het Britse en het Duitse lot onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Van Duitse kant, zo verzekerde de bondskanselier tenslotte, zal alles vermeden worden, wat er toe zou kunnen bijdragen de anti-Duitse stemming in Groot-Brittannië voedsel te geven. ROME (AFP) De linkse pers in Italië heeft een felle campagne ingezet tegen mi nister van Buitenlandse Zaken Pella, wiens aftreden wordt geëist naar aanlei ding van een uitlating van Pella tijdens een ontvangst te zijner ere in New York. Hij zou toen, volgens berichten van Ame rikaanse zijde, gezegd hebben: „Als mijn dochter het risico zou lopen te moeten le ven in een. wereld zonder vrijheid, in een communistische wereld, zou ik, als vader, voor mijn dochter het risico van de atoom bom kiezen". Pella heeft ontkend deze woorden gebezigd te hebben. De pers van rechts en het. centrum protesteert tegen de politieke campagne van de linkse bla den. Advertentie CAIISLSAS. frws» &SL 2,-QAJTL O&A PRIMEUR. 20 ct PROMINENT'22 ct PREFERENT 27 ct v':>- t"- - v. .J'f";- 1 SALISBURY (UPI) In opdracht van de premier van de Centraal-Afrikaanse Federatie, Sir Roy Welensky, zjjn woens dagmorgen op het hoofdpostkantoor van Salisbury in Zuid-Rhodesia de borden ver wijderd, die aparte ingangen voor blank en zwart aangaven. Volgens een functionaris van de P.T.T. zal dit binnenkort in geheel Zuid-Rhodesia gebeuren. BLANTYRE (Reuter) Wellington Sjirwa, Afrikaan en ex-lid van het parle ment van de Rhodesische federatie, heeft woensdag in Blantyre verklaard dat de negers van Nyassaland zich onafhankelijk zullen verklaren als de Rhodesische fede ratie het volgend jaar een onafhankelijke staat mocht worden. Nyassaland zal in dat geval echter wel lid van het Britse ge menebest blijven, zo zei hij. LONDEN (Reuter) Een protestbijeen komst tegen de gebeurtenissen in Nyassa land en Rhodesia, georganiseerd door de Engelse Labourpartij. is woensdagavond in algemene verwarring geëindigd toen be- togérs tijdens een toespraak van de leider van de „organisatie voor christelijke actie" voetzoekers ontstaken en begonnen te schreeuwen. Na een kort handgemeen kon den zaalwachters de betogers verwijderen. Advertentie versterkt Uw ZENUWEN, herstelt Uw ENERGIE A UITSIUITEND bij apothekers én, drogisten a 'n Haco product OTTAWA (Reuter) De Canadese pre mier Diefenbaker heeft in het Lagerhuis te Ottawa meegedeeld dat Canada aan de vier grote mogendheden officieuze uitno digingen heeft gezonden om een eventuele topconferentie in Quebec te houden. De officiële uitnodigingen zouden tijdens de ministersconferentie in Genève op 11 mei worden uitgereikt. GENèVE (Reuter) UNO-functionaris- sen in Genève hebben de verwachting uit gesproken, dat de conferentie van minis ters vijf tot zes weken zal duren. Zij heb ben woensdag de organisatie van de con ferentie met gemeentelijke autoriteiten besproken. De Zwitserse politie zal alle veiligheidsmaatregelen voor haar rekening nemen. Een der functionarissen zei te be twijfelen of ook de mogelijke topconferen tie in Genève zou worden gehouden. Vóóroverleg LONDEN (UPI) Vertegenwoordigers van de westelijke grote drie en West-Duits land zullen maandag in Londen bijeenko men om een agenda op te stellen voor de conferentie van de ministers van Buiten landse Zaken van de vier westelijke mo gendheden, die op 29 april in Parijs moet beginnen. Deze werkgroep moet onder meer een omschrijving maken van de voorstellen van premier Macmillan over inkrimping van de troepen in Midden-Europa. Óver drie principiële punten moet een beslis sing worden genomen, namelijk de gren zen van het gebied, de omvang van de troepen en de methode van inspectie. Toen de poorten van Parijs nog bij zonsondergang werden gesloten, konden late reizigers even buiten de stadsmuren onderdak vinden in de Hostel- lerie de la Tour d'Argent. Nu eten op dezelfde plaats nog steeds de vreemdelingen en Fransen met de goedgevulde beurzen. Claude Terrail, die begin 1955 zijn vader opvolgde als directeur van dit befaamde restaurant, wijst mij in de vroegere eetzaal op de begane grond, thans gastronomisch museum, een opschrift: „Mai- son fondée en 1582. Een eer biedwaardige leeftijd voor een eetgelegenheid. „La Tour d'Ar gent is het oudste restaurant van Parijs", verklaart hij. „Daarom vond ik het juist zo aardig in hetzelfde gebouw het jongste museum op te richten". We worden in de zaal opge wacht door een figuur in de werkkleding van een acht- tiende-eeuwse kok, omgeven door een uitgebreide ver zameling keukenbenodigd heden en imitatie eetbare waren. Claude wijst op een gravure aan de wand: „Dateert uit 1705", zegt hij, „en zo na- tuurgetrouw mogelijk nage bootst". Hij gaat mij voor naar een hoek, waar vier deftige heren zich aan een kostelijk aangeklede tafel met veel kristal en zilver te goed schij nen te doen. „Een reconstruc tie van een diner op 7 juni 1867 in het Boulevard restau rant" en hij wijst achtereen volgens aan „Tsaar Alexander II, de Tsarevitsj, Keizer Wil helm I en Bismarck". De heren zijn blijkbaar in gewichtige staatszaken ver diept, want zij keuren ons geen blik waardig. „En dit", vervolgt de' res-< Aan de Quai de la Tournette in Parijs verhief zich vroeger een toren, die zilverkleurig in het Seinewater reflecteerde. Thans is hier een van de acht beste restaurants van de Franse hoofdstad gevestigd en bovendien vindt men er een uniek museum. taurateur, mij leidend naar een andere hoek, „is een kast met zilverwerk en verguld zilveren borden. Napoléon III heeft die eens aan zijn blonde Engelse vriendin, Cora Pearl, geschonken". Ik zie er allerlei merkwaardigheden bij: een fraaie beker uit de tijd van Lodewijk XIV in de vorm van een helm, twee borden van Sèvres-porceleineens het eigendom van Louis-Philippe, de Burgerkoning, een koffie pot, die een geschenk is ge weest van Napoléon I aan zijn moeder en een kopie van een drinkglas uit de zevende eeuw voor onze jaartelling. Het opmerkelijkst is een zo genaamd „verre a tromper", vervaardigd in Venetië en on geveer driehonderd jaar oud. Het grapje hiervan is, dat het bedriegelijk vol lijkt, als de inhoud al geheel door het keelgat is verdwenen. In de korte tijd van het be staan heeft het gastronomisch museum, de jongste telg in de familie der Parijse musea, al heel wat bijzondere voor werpen vergaard. Er zijn eer ste drukken van klassieken op het gebied van de gastrono mie en een boek met menus voor de banketten, die Lode wijk XV en zijn vriendin netjes aanrichtten in Choisy- le-Roi. Een miniatuur cham pagneflesje werpt een bij zonder licht op de smaak van Madame de Pompadour: wan neer zij op reis ging, was zij altijd vergezeld van een volle kist van deze flesjes. „En hier mag u om lachen", zegt Claude Terrail, terwijl hij mij een menu voorhoudt, „maar er zit ook een tragisch stukje geschiedenis in". Het vergeelde stuk is geda teerd Kerstmis 1870 „de negentigste dag van het beleg van Parijs door de Duitsers". Het lijkt een lugubere grap, dat restaurant Voison zijn gasten toen voorzette: Tête d'Ane Farcie, Consommé d'Eléphant, Civet de Kangou- rou en Chat Flanqué de Rats. Eet smakelijk! Mijn gids knoopt aan mijn geheime gedachten vast door losjes op te merken: „Als uw eetlust u nog niet is vergaan, moeten we nu maar de tegen woordige zetel van het restau rant opzoeken". Ik geef hem de verzekering, dat dit me bijzonder aange naam zal zijn. De lift schiet zes etages naar boven en ik betreed met de nodige reve rentie de plaats waar in de loop van de jaren al duizen den beroemdheden hun hon ger hebben gestild. Ik loop direct door naar de brede, in een halve cirkel staande ra men, waar zich een fantastisch uitzicht voor mij opent. Bijna recht beneden mij stroomt de Seine, even verder zie ik de gracieuze contouren van de Notre Dame en de toren van de Sainte Chapelle en op de achtergrond steekt zelfs het droomwit van de Sacré Coeur boven de huizenzee uit. Claude Terrail is achter mij komen staan. „Ik kan er zelf ook nooit genoeg van krijgen", zegt hij zacht, „en ik heb het toch al enige malen gezien". Hij vertelt, dat zijn vader. André ,in 1936 het res taurant van de „bei-etage" naar de zesde verdieping ver plaatste. „Het was een waag stuk, want „tout Paris" was gewend aan de oude om geving. Maar hij had het goed gezien". Voordat de eerste gasten komen binnendruppelen mag ik nog enkele historische bij zonderheden noteren. In de bewogen dagen van de Franse revolutie ontkwam dit eet huis, dat door zijn vorstelijke cliëntèle in een kwade reuk stond, niet aan de opge zweepte volkswoede. Op 14 juli 1789 liep de massa, die de Bastille had verwoest, maar meteen door naar de Tour d'Argent en dit gebouw onderging eenzelfde lot. On der Napoléon kwam de ruïne in het bezit van Lecoq, de chef van de keizerlijke keu ken. Het duurde niet lang of de leden van de nieuwe hof houding wisten hun weg naar de Seine-oever te vinden. Zij aten er de fameuze Canard au Sang en vermoedelijk werd toen al bijgehouden hoeveel eenden er „doorgingen". Tot op de huidige dag is deze nummering, waarover straks meer, van kracht gebleven. „En nu moet u mij even verontschuldigen", zegt mijn gastheer. „Ik hecht eraan tegen dinertijd het oog te hou den op de gang van zaken. Ik zal het op prijs stellen wan neer u uw keuze wilt maken uit het menu". Het komt er bijzonder hoffelijk uit en ik haast mij hem duidelijk te maken, dat ik het eveneens op hoge prijs stel. De keuze is overvloedig en toch ook weer niet zo moei lijk. Ik móet natuurlijk Cane- ton Tour d'Argent proberen. Een half uur later staat deze schotel voor mij en alleen al de geur doet me een hemelse genieting verwachten. Mag ik kort zijn? Het is een ver rukking. Ik krijg het recept mee en voor het geval u er uw krach ten eens op wilt beproeven, schrijf ik het hier voor u over. Allereerst de waarschu wing, dat het een zeer gecom pliceerde affaire is. Nadat de eend gebraden is, worden alle sappen eruit ge perst en vermengd met fijn gemalen rauwe eendelever, port, madeira, champagne, een naar druppels citroensap, pe per en andere specerijen. Deze saus wordt vijfentwintig mi nuten boven een spiritusvlam verwarmd tot ze zo dik is en er ook uitziet als chocolade vla. Dit mengsel wordt ver volgens over het vlees van de eend gegoten, waarna de schotel wordt opgediend met gebakken aardappelen en een prentbriefkaart. De laatste hoeft u niet op te eten hij dient slechts om aan te geven de hoeveelste eend al op die manier door de Tour d'Argent werd geserveerd. Zelfs in aan merking genomen, dat de oude heer Lecoq met deze nummering begon, treft het als ongelooflijk, dat men momenteel niet ver van de driehonderdduizend af is J. J. F. Kemming Filosoof Aan de leestafel van het café heerste de gouden stemming van gemoedelijke jon gens-onder-mekaar, Zön vreedzaam groep je zoet lezende of zacht koutende mannen doet me soms denken aan een schoolklasje, waar de meester even weg is gegaan met de mededeling, dat iedereen vrij mag wer ken, mits het geen janboel wordt. De situatie veranderde echter op slag, toen er een geheel in bisambuik gehulde dame binnentrad, die zich zó had inge spannen om jong te lijken, dat ze er zeker vijf jaar ouder uitzag dan ze in werkelijk heid, was. In haar voetspoor bewoog zich een pikzwart miniatuur-poedeltje voort, naar de laatste mode gekapt en voorzien van een met kleurige stenen bezet tuigje. De leestafel viel stil, legde de krantjes neer en kéék. Dat gaat zo onder mannen- Een zesde zintuig waarschuwt hen onmid dellijk wanneer er wild in de buurt is, maar de kwaliteit kunnen ze pas vaststel len na een nauwkeurige inventarisatie van alle plus- en minpunten. Het duurde in dit geval niet lang en één voor één doken ze weer in de lectuur, behalve een kleine don kere man die naast me zat. Met de blik van een Amsterdamse tramconducteur, die een nieuw vrachtje taxeert, sloeg hij het fenomeen nog even gade, toen draaide hij zich naar mij toe en stelde de diagnose: „Miss Holland op ver gevorderde leeftijd". Enkele leestafelklanten keken op en bewo gen het hoofd ten teken van algehele in stemming. „Vindt u dat nou ook zo triest", ging de man op zachte samenzweerderstoon verder. „Dat de mensen nooit tevreden zijn met wat ze zijn of wat ze hebben? Neem m'n dochter bijvoorbeeld. Ze is net vijftien, maar naaldhakken, rooie lippen en blauwe verf onder d'r ogen om er maar lekker oud uit te zien." „Vroeger werkte ik in een drukkerij, waar we soms drukwerk moesten maken, dat er precies uitzag als échte getypte brieven", vervolgde hij; „tegenwoordig re pareer ik elektrische schrijfmachines, waarop je brieven kan tikken, die er pre cies uitzien als écht drukwerk. Wilt u nog meer voorbeelden? Ik heb een kennis, die rommelt in de kosmetiek en aanverwante artikelen. Hij verkoopt spullen voor da mes-permanent, om krulletjes te fokken dus, maar hij exporteert ook een middel om gekruld haar stijl te maken, speciaal voor negervrouwen. Een goede business, daar niet van, maar plaatsen kan ik het niet". Het zivarte poedeltje van Miss Holland snuffelde hoopvol aan de poten van het tafeltje, maar de gewenste inspiratie bleef achterwege en zichtbaar teleurgesteld kroop hij weg in de beschutting van de neerhangende bisambuik. Verleden jaar zijn we op reis geweest", zei de reparateur. „M'n vrouw en ik, voor 't eerst naar Zwitserland. Prachtig land hoor, maar de mensen veranderen geen steek, al zijn ze op reisNeem nou de lui, die uren zwoegen en klauteren om op zo'n Alpentop te komen. Wat doen ze, zodra ze boven zijn?" Ik had geen idee. Dan betalen ze geld aan een vent, die verrekijkers verhuurt. En waarom?" Hij wachtte niet op antwoord- „Om in het dal te kunnen kijken waar ze net vandaan zijn gekomen, meneer. En om te kunnen gillen als ze het pension zien liggen waar ze een paar uur geleden nog vlak vóór stonden!" Het was duidelijk, dat hij zich nog steeds zéér verbaasde over het mensdom en zijn vreemde voorkeuren. En dat leek me een groot voorrecht. Want heeft Plato niet ge zegd, dat verwondering het begin is van alle filosofie Arnold de Vita Advertentie Zomertje, zomertje "we missen je zó A Ach ja... Nu huivert Holland. Kou, nattigheid, rilwind - actieve hand- langers van verkoudheid zijn in de aanval. Bescherm Uzelf met Agré-Gola van Philips-Roxane! Voorkomt verkoudheid, aandoeningen van de luchtwegen, hoest, heesheid enz. Doosje met 60 ta bletten f 0.98. wmmm «hhhmA noem de naam - voor alle zeherbeidL PARIJS (Reuter) Guy Mollet, ex- premier van Frankrijk en leider van de Franse socialisten, heeft op een bijeen komst van de socialistische parlements- fractie verklaard, dat hij zeer bezorgd is over de internationale toestand. Mollet vreest een nieuw „München", misschien niet zo opzienbarend als in 1938, maar dan toch wel een „München in vermomming". Hij stemt volledig in met De Gaulle's politiek tegenover Berlijn en gaat in het algemeen akkoord met de buitenlandse en Algerijnse politiek van De Gaulle. Hij ver klaarde echter huiverig te staan tegen over het groeiende neutralisme jegens de Sovjet-Unie, die een steeds krachtiger houding aanneemt. Mollet is het niet eens met de sociale en economische politiek van de Franse regering.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5