COUPONS UITNODIGING PIRELLI MATRASSEN HORLOGES P.V.S. aanvaardt buitenlandse prijzen voor gladiolen gordijnstof en vitrages Hoe „de Brulboei" IJmuider jeugd van de straat houdt Actief in alle seizoenen STOFZUIGERS nnnnynnnnnnnn. 9 Reserves van DCIJ winnen, verlies voor Beverwijk Theo Tielrooy leidt in damtoernooi Kennemerland „De Strandloners" hebben het moeilijk gehad Crematie J. Frater Smid Verkeer son der wijs voor P. Vermeulenschool IJmuiden naar Spakenburg LOENDERSLOOT Leger des Heils-ieugd geeft concert FOUNDATION SHOW 195 9 „De Hoop" uitgevaren Meisje dat geld verloor durfde niet naar huis Aanbesteding uitbreiding van Rijksvishal Jazz in Beverwijk Geen souventer Nieuwe sigarenwinkel Rank in „De Rank" Klein programma voor DKV Uitbreiding Haringhaven eind maart in gebruik Noorse tanker heeft machineschade Reserves Watervliet in veld tegen Roda 3 Explosie onder Russische tanker in Le Havre P. DE GROOT DONDERDAG 9 APRIL 1959 Dinsdag heeft het bestuur van het Pro- duktschap voor Siergewassen de door de Nederlandse Gladiolusvereniging voorge stelde hoge minimumexportpryzen voor gladiolen aanvaard. Het bestuur was het echter met deze voorgestelde pryzen niet helemaal eens. Men zal een onderzoek gaan instellen naar de juiste kostprys. Verwacht mag worden, dat binnenkort een bespre king zal worden gehouden over de vraag of men negentig percent van de kostprys plus de exportmarge van 82 percent als buitenlandse prys zal moeten gaan aan nemen. Een firma had geprotesteerd tegen de prijs van Tigridia Ferraria in soorten. Deze zou te hoog liggen ten opzichte van de prijs voor de gemengde. Men zal de be zwaren onderzoeken en het desbetreffende voorstel later weer ter tafel brengen. Ter inleiding op de besprekingen over de bui tenlandse gladiolenprijs zei de voorzitter, dr. A. J. Verhage, dat de kostprijsbereke ningen van het L.E.I. over de teelt en de produktie in West-Friesland beslist be trouwbaar zijn. De vereniging „De Tulp" wenst de op koop van tulpen een ander karakter te geven. Ongeveer tien jaar geleden beslo ten de kwekers alle minderwaardige kwa liteiten uit de markt te kopen voor geza menlijke rekening. Hiertegen zijn lang zamerhand bezwaren gerezen, onder meer veroorzaakt door het groeiende besef, dat de kwekers de mindere kwaliteiten beter zelf konden gaan vernietigen. Verleden jaar werd de maatregel al in die zin vex-- anderd, dat men besloot alles boven zift 7 op te kopen. Van verscheidene zijden uit de bloem bollensector werd er op aangedrongen, dat men deze opkoop slechts nog voor een jaar zou toestaan voor derti°" cent per kilo, maar dat de prijs het volgend jaar aan zienlijk verhoogd zou moeten worden. Men hoopt dan de kostprijs voor de bollen voor de koude kas, waarvoor veel van deze kleine en minderwaardige bollen worden gebruikt, te verhogen. Het Kanaaleiland Guernsey wil de im port van bloembollen liberaliseren. Het voert onderhandelingen met het Engelse ministerie van Economische Zaken. Neder land heeft er niets naders van vernomen, maar neemt toch al vast alle maatregelen hoofdzakelijk van financiële aax-d die Guernsey als voorwaardeheeft gesteld. De kwekers van frissen hebben ook hun zin gekregen. De iris Royal Yellow zal het volgend jaar slechts vijf cm groot behoe- IJmonddamt oer nooi Reeds in de eerste ronde van het IJmonddamtoernooi, dat woensdagavond in het clublokaal van damclub Sportief 'n IJmuiden is begonnen, waren verrassen Je uitslagen te noteren. Zo verloor de kam pioene van Kennemerland Beverijk met 119 van de Haarlemse katholieke dam mers. De DCIJ-reserves startten uitstekend door het sterkere St. Thomas uit Castri- cum met een 12—8 nederlaag naar huis te sturen. De wedstrijd KNCHaarlemse damclub 2 eindigde in een gelijk spel (10—10). Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijd DCIJ 2St. Thomas: W. v. Wort C. v. d. Hinst 11; K. v. d. Steen—P. v. d. Hinst 11; n.o.n.o. 11; C. KaanF. Ruiter 2—0; D. Ott—G. Collet 1—1; H. LeeuwR. Stet 02; W. GomesC. Ory 11; J. TielrooyC. Bakker 20; J. C. ApeldoornW. Admiraal 20; J. Tijms C. Juffermans 11. De einduitslag was dus 128 voor DCIJ. De organiserende damclub Sportief was de éex-ste ronde vrij. De tweede ronde wordt dinsdagavond 14 april in het club lokaal van damclub St. Thomas te Cas- tricum gespeeld. Dan ontmoeten Sportief en Beverwijk elkaar, evenals DCIJ 2 en KNC, St. Thomas en Haarlemse damclub 2. In dè finale van het toernooi om de per soonlijke damtitel van Kennemerland staat Theo Tielrooy (DCIJ) en titelhouder 1958 reeds na de tweede ronde alleen aan koo. De kampioen won zijn twee partijen van zijn clubgenoot ir. M. Krijgsman en H. J Berk (Damclub 't Oosten). De voorzittor van de Haarlemse damclub, J. H. Meui-e, heeft drie punten uit de twee eerste ron den. Meure won van v. Leuffen (St. Bavo) en speelde x-emise tegen zijn clubgenoot .1. Bus. Ook J. Belien (St. Bavo) heeft 3 pun ten uit 2 partijen. Dé uitslagen luiden: ir. M. Krijgsman remise met v. Leuffen; H. J. Berk wint var. Willemse; J. Belien wint van H. Be lien; J. Bus remise met H. J. Berk: J. Be liep remise met Willemse; J. I-I. Meute met J. Belien afgebroken; Willemse wint van J. Bus. Maandagavond 13 april wordt in het clublokaal van de Haarlemse dam club in Haarlem de derde ronde gespeeld. De volgende partijen worden gespeeld: BerkKrijgsman. MeureTieli'ooy. Be lienv. Leuffen en P. WillemseP. Belien. In hotel Borst te Bakkum heeft de Cas- tricumse Reddingsbrigade „de Strandlo- pérs" haar jaarlijkse algemene ledenbij eenkomst gehouden. De voorzitter de heer G. Kelder memoreerde in zijn openings woord onder meer dat hij door de grote belangstelling die thans voor de brigade werd getoond goede verwachtingen voor de toekomst mocht afleiden. De secreta ris de heer A. Mens was niet zo optimis tisch in zijn jaarovex-zicht van 1958. De moeilijkheden in dat jaar waren namelijk van dien aard dat men er over dacht de brigade op te heffen. Het kleine aantal le den dat de vereniging nog bezat, heeft ech ter de zaken energiek aangepakt en ge holpen door de gemeentelijke steun door de zure appel heengebeten. De penning meester meende dat het met een groeien- u gemeente als Castricum mogelijk •mest zijn om een groter aantal leden en lonateurs te werven. Uit de woorden van Ie voorzitter bleek dat men het plan heeft mi gedurende het strandseizoen een huis -»an huis actie voor leden en donateurs werving te gaan houden. Bij de bestuurs verkiezing tenslotte werd de penningmees ter. de heer G. G. Riethorst, bij enkele kandidaatstelling met algemene stem men herkozen. ven te zijn in plaats van zes om te mogen worden geëxporteerd. Voor dit jaar was het te laat om deze maatregel te wijzigen. De dahliakwekers kunnen hun stekken weer vex-handelen zonder voor bloemist te worden aangezien. Ze hebben dus geen bloemisterijvei-gunning nodig en de ver ordening, die dit een paar maanden ge leden wel noodzakelijk maakte, wordt weer ingetrokken. Zonder meer ging men akkoord met een voorstel om mee te betalen aan een public relation-object voor de gehele agrarische sector. Met betrekking tot de vex-ordeningen en erkenningen is over een grote hoeveelheid punten gediscussieerd, onder meer over grensgevallen en principes. Een van de ge sprekken resulteei-de in het besluit om een studiecommissie van de Commissie van Bijstand van Bloembollen in te stellen, die de mogelijkheid om de vakheffing per stuk te doen geschieden in studie zal nemen. Men hoopt daardoor de thans bestaande kansen op ontduiking door firma's met „huizen" in andere landen tegen te gaan. Woensdag is op Driehuis-Westerveld het stoffelijk overschot geci-emeerd van de heer J. Frater Smid uit IJmuiden. Er wa ren vele belangstellenden. Dominee De Nie hield een korte toespraak, waarin hij zei, dat het de wens van de overledene was geweest, dat er zo weinig mogelijk zou worden gesproken. Hij belichtte de figuur van de overledene, die een vrien delijk man is geweest. „Zijn liefde zal u altijd bijblijven". Een zoon van de overledene dankte na de plechtigheid. De organist, de heer P. Halsema speelde melodieën van Bach en Franck. Het bestuur van de vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te IJmuiden heeft de medewerking ingevol ge artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 verzocht voor de aanschaffing van leermiddelen voor het vei-keersonderwijs aan de leerlingen van de Pieter Vermeu lenschool. Het verkeersonderwijs is nu een ver plicht ondei-deel van het vak aardrijks kunde. B. en W. van Velsen stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. Films voor IJmond-lassers De lasafdeling IJmond met de lasclubs Velsen en Haarlem van de Nederlandse vei-eniging voor Lastechniek houdt maan dag in het gemeentelijk wijkcentrum Le Velsen-Noord een filmavond voor de leden. Na de eerste film, die door een bekende staalfirma wordt aangeboden en de ver vaardiging en toepassing van speciaal staal zal laten zien, bespreekt drs. A. Krijff, voorzitter van de lasafdeling, de laswedstrijd. Daarna worden de bekroonde werkstukken bezichtigd. Vervolgens wordt een-rolprent over de ervaringen van een veiligheidsinspecteur vertoond. flÜ- A MA.1C-,/v Advertentie DONDERDAG t.m. ZATERDAG Doet NU uw voordeel I Ziet de etalages. MARKTPLEIN De voetbalwedstrijd IJmuidenSpa- kenburg, die door omstandigheden al twee keer is uitgesteld, zal zaterdag worden gespeeld. Het is te hopen, dat het spreek woord dx-ie maal is scheepsrecht dan be waarheid zal worden. Het tweede elftal trekt naar De Geuzen II en zal naar alle waarschijnlijkheid wel verliezen. IJmui den 3 gaat zijn laatste competitiewedstrijd spelen tegeh S.M.S. Het vierde elftal krijgt bezoek van VVRA, terwijl IJmuiden 6, dat nog heel goede kampioenskansen heeft op bezoek gaat bij SIZO 4. Het programma luidt: Spakenburg IJmuiden; De Geuzen 2IJmuiden 2; SMSIJmuiden 3; IJmuiden 4VVRA; SIZO 4IJmuiden 6. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Vijftig jeugdbonders uit Amsterdam, leden van het Leger des Heils zowel als aanstaande leden, hebben woensdagavond in de legerzaal te IJmuiden een concert gegeven, dat een groot aantal belang stellenden heeft getrokken. De vijftig jongelui, keurig in witte blou ses, hebben gezongen en gitaar gespeeld, en ze deden dat vaak op verrassende wijze. Zo zong men samen met de aanwezigen een geestelijk lied op de bekende wijs van „Sail Along Silvery Moon", compleet met slagwerk. De bevelvoerende kapitein van het jeugdensemble „croonde" er bij. Het was een ontroerende demonstratie, hoe men tegenwoordig evangeliseert, met gebruikmaking van de moderne middelen, die de moderne mens nu eenmaal beter verstaat. Ook het jeugdkorps uit IJmuiden verleende zijn medewerking. Advertentie Deze groots opgezette en interessante show wordt gehouden op dinsdag 14 april 1959 's avonds om 8 uur in het Hervormd Jeugd- gebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden. Er wordt ook een bijzonder mooie collectie beha'tjes getoond, die speciaal voor de jonge meisjes van 12 tot 20 jaar werden ontworpen. De show wordt opgeluisterd door CARLA met haar sprekende poppen, o.a. bekend door de vele televisie-uitzendingen. Wij bieden u een gratis consumptie aan. Reeds nu zijn aan onze zaak en eventueel nog 's avonds aan de zaal GRATIS TOEGANGSBEWIJZEN VERKRIJGBAAR. Plaatsbespreken 25 cent. Alleen toegankelijk voor dames. Lange Nieuwstr. - Marktplein - Tel. 5205 - Dmuiden Woensdag 15 april is de Iduna-corsetière de gehele dag in onze zaak, om u zonder verplichtingen te adviseren. %w\\\ w\WW Donderdagxnorgen is het hospitaalkerk schip „De Hoop" uitgevaren naar de vis gronden in de Noordzee. Een bewoner van de Casembrootstraat in IJmuiden was woensdagavond hevig ver ontrust over het wegblijven van zijn doch tertje, dat des middags boodschappen was gaan doen- Het meisje, zo bleek later, had de portemonnaie met tien gulden, die zij had meegekregen, verloren, was er naar gaan zoeken en durfde, toen zij niets vond, niet naar huis te gaan. Het leed was ech ter gauw geleden. Een eerlijke vindster bracht diezelfde avond nog de portemon naie bij de politie. Op maandag 13 april zal een onderhand se aanbesteding plaats hebben van de uit breiding van de vishal te IJmuiden. Het betreft het bouwen van een nieuwe hal, die 105 meter lang wordt en 28 meter breed. Men hoopt deze nieuwe hal in ge- bruik te kunnen nemen als de grote aan voeren in het volgend voorjaar beginnen. In de komende weken heeft de aanbe steding plaats van een steiger achterin de vissex-shaven, tussen het dok en de kust- visserssteiger. Deze steiger is bedoeld als aanlegplaats voor kleinere vissersschepen, zulks in verband met de nieuw te bouwen hal waarvoor geen aanlegkade zal zijn. TWEE JAAR GELEDEN werd het vroegere zuster huis, behorende bij de rooms katholieke kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden door de gemeente overgeno men en verhurud aan een particuliere instantie die zich met het jegdwerk bezighoudt. Sindsdien heet het gebouw: Huis IJmuiden „De Brulboei". De heer G. W. In 't Hout zwaait er de scepter, bijgestaan door mejuffrouw Jongejans. Doffe dreunen weergalmen op de eerste verdieping van „De Brulboei". In de vroegere kapel be proeven twee prille judoërs hun krachten op elkaar, op de plaats waar eens het altaar stond. Met dave rende klappen belanden zij keer op keer op het can vas. Langs de mat zit een blonde jongeman, de heer J. Otter. Hij heeft de lei ding van de judoclub en is zelf in het bezit van de blauwe band. Volgens eigen zeggen begint hij nu pas te begrijpen wat judo is, dè blauwe band is na melijk een vrij lage graad. Het is dan ook de liefste wens van de heer Otter een zwartebander te „charte ren" voor de judo-avonden. Die zou de jongens het ver schil tussen een zesde of een tiende heupworp veel beier kunnen bijbrengen dan hij dat doet. Het is de heer Ot ter nog niet gelukt een vol leerd judoka te vinden, die enige avonden per week zou willen opofferen. De „kleintjes" hebben op de dinsdagavonden de ge legenheid hun eerste, meestal onstuimige, schreden op het judopad te zetten. De vooral voor judo zo noodzakelijke beheersing komt echter na een paar maanden wel, als de jongens het wilde gooi en smijtwerkstadium achter de rug hebben. De jongste groep bestaat uit ongeveer vijfentwintig man, een ver heugend hoog aantal vindt, de heer Otter. Er zijn vijf tien tot twintig gevorderden en de oudste gx'oep is zeven Vrijdag 17 april om 20 uur heeft in de dependance van de Rijks HBS te Velsen aan de Baljuwslaan in Beverwijk een jazz-avond nlaats. Het huisox'kest in oude stijl The Dawn Club Seven zal onder leiding van Ronnie van Beaumont optreden. Als gas ten treden orkesten van het interscholaire in Haarlem op. Zij zullen zowel Dixie land als moderne jazz ten gehore brengen. jongens groot. Judotalent zit er wel in deze kinderen, vol gens de heer Otter. Zoals ovex-al in het ge bouw kijken ook hier van de wanden de kleurige, ge schilderde maskers grijnzend toe. Die zijn door de kinde ren zelf gemaakt en het zijn niet alleen maskers, ook oerwoud tafx-elen en dieren zijn geliefde onderwerpen. Imitatie van of inspirerend voor Karei Appel? avonden met de ouders, die over het algemeen enthou siast zijn over het jeugd werk. Op vaste avonden houden de heer In 't Hout en zijn assistente mejuf frouw P. Jongejans spreek uur voor de ouders. Met al hun moeilijkheden van op voedkundige aard kunnen dezen dan terecht. Zaterdag wordt er een kienavond ge houden voor de ouders, met bal na. De jeugdleiders hou den niet alleen voeling met de ouders maar ook met elkaar. Uit de wijde omtrek komen zij maandelijks bij elkaar om hun problemen te bespreken. De voorbeel dige samenwerking van de Het is vooral de bedoeling van de heer In 't Hoixt de kinderen ergens toe te bren gen, een eerste stoot te ge ven tot het scheppend wer ken van de kinderen zelf. Jongens van tien tot twaalf jaar kunnen zich uitleven in sport en spel of stukken hout met gereedschap te lyf gaan. Voor de meisjes is het ontwikkelen van de spier ballen van minder belang, zij kx-ijgen balletles, van me juffrouw R. Dekker, of rit mische gymnastiek. Deze lessen worden door „pi"o- fessionals" gegeven omdat amateurisme op deze ge bieden vaak averechtse re sultaten heeft. Verder zijn het vrijwilligers, die hun medewerking verlenen. Twee van hen zijn de heren Nib- belink en Bx*oei'se, die de radio-hobbyclub leiden. In een prachtig groot hand- arbeidlokaal met werkban ken en bankschroeven kun nen de jongens hier knut selen met gereedschap, waarnaar zij thuis niet eens mogen kijken. Voor de oudere jeugd worden weekends en dans avonden gehouden, vaak gecombineerd met films of lezingen. De meisjes van vijftien jaar en ouder krij gen ook les in het schilde ren van maskers: zij kun nen een „make-up"-cursus volgen. Is voor de jongens de diensttijd aangebroken en voor de meisjes de tijd van de vaste verkering, dan ver laten zij hun club. Toch ko men zij later nog vaak terug, hetzij voor het volgen van een cursus of om het ge zegde „oude liefde roest niet" te bevestigen. „De Brulboei" houdt zich niet hardnekkig aan zijn eigen kx-ingetje. Op vrijdagavond is er altijd een instuif voor de schipperskinderen. Ook mogen de jongens van de Visserijschoool er tussen de middag hun brood eten. Geregeld zijn er contact jeugdclubs resulteert in het houden van onderlinge wed strijden op allexiei gebied. De heer In 't Hout, die vroeger in Rotterdam werk zaam was, vindt de IJmui- dense jeugd bizonder prettig om mee te werken. Dat dit wederzijds is, bewijst wel het feit dat er zeer weinig verloop is. De band met het gezin is in het algemeen sterker dan bij de Rotter damse jeugd het geval is. Toneel, film en televisie helpen de jeugd vormen in het „derde milieu" waarin zij opgevoed worden. (De drie milieus zijn: gezin, school en jeugdclubs). De kinder programma's van de tele visie zijn zeer geliefd en eens in de maand heeft een filmmiddag plaats, uit gaande van de Stichting Film en Jeugd. In de films die dan worden gedraaid wordt altijd het kwaad gestraft. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat hier cowboy films voor uitgekozen wor den. Charlie Chaplin be hoort ook tot de jeugdfavo- rieten. Het toneelspel wordt door de kinderen zelf ver zorgd. Vorige week donder dag bij voorbeeld hebben kinderen van acht tot tien jaar oud een toneelstuk opg- voerd, dat zij zelf geschre ven en ingestudeerd had den. De feestdagen zijn altijd een brandpunt in het winter seizoen, dat eind mei af loopt. Wedstrijden in het schilderen, tekenen, boet seren of pannekoek bakken zijn dan aan de orde van de dag. De balletgroep geeft .een. voorstelling,, andere kin deren voeren een schimmen spel op. In de zomer bestaat de clubactiviteit voornamelijk uit het houden van kampen en het strandbezoek. Regent het, dan worden instuiven geïmpx-oviseerd. En een kinderboek, door de Ge meente Bibliotheek in bruik leen gegeven, is er altijd wel, mocht een van de kin deren zich vervelen. Het is me wat geweest met de Helemar-H, de coaster die onlangs bij de zuidkant van Ierland aan de grond liep en lek sloeg. De slepers van Wijsmuller hebben er een hele kluif aan gehad, maar ze klaarden het- De „Simson" maakte vast nadat de scheuren en gaten provi sorisch waren gedicht en sleepte de zwaar beschadig de kustvaarder naar Cork, waar het schip eveneens voorlopig werd hersteld. Toen ontspon zich het ge vecht om de sleep naar Ne derland te brengen. Het werd een loven en bieden over en weer. Tenslotte had Wijsmuller z'n zin. Voor het lieve bedragje vanéén gulden werd de Helemar-H door de „Nestor" naar Ne derland gesleept. En zelfs de Nieuwe Waterweg op- Vlak langs Smit en Co., die groen van nijd toekeken toen de „Nestor" triomfantelijk enige keren met zijn stoomfluit loeideDe heren van Smit zullen aan dit vlagver toon van Wijsmuller nog wel eens terugdenken. De „Helemar-H" heeft zijn onfortuinlijke reis dus on danks alles goed beëindigd. Enige dagen heeft voor het bureau Wijsmuller nog een sloep van de Nederlandse coaster gelegen Wie mocht denken dat de IJmuidense slepers een souvenirtje wil den hebben van de succes volle berging heeft het echt wel mis. De sloep is inmid dels al weer bij de inven- tai-is van het schip gevoegd. Enige maanden geleden heeft het echtpaar Van 't Hof zijn kapperszaak annex sigarenwinkel, aan de Wij- kerstraatweg in Velsen-N., verkocht. Veertig jaar lang hadden de heer en mevrouw Van 't Hof deze zaak ge dreven tot het hen met het stijgen der jaren te druk werd. Zij openen echter om drie uur donderdagmiddag 9 april een nieuwe sigaren winkel aan dé Wijkerstraat- weg 188. Dit, blijkens de vele bloemen en geschenken, tot groot genoegen van de oude klantenkring. De viering van het zilve ren jubileum van de n.v- „Nederland" in IJmuiden is nog steeds niet ten einde. Een dezer dagen zijn vier charmante mannequins ter gelegenheid van dit jubileum naar het gebouw „De Rank" aan de Wilhelminakade in IJmuiden getogen, waar zij rank en sierlijk de modieuze zomerstoffen toonden. Alle aanwezigen waren zeer in genomen met de nieuwe creaties. Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging D.K.V., dat zelf vrij af is, ziet met meer dan gewone belangstel ling uit naar de uitslag van de wedstrijd Vlug en Vaardig IIMik II. Verliest Mik deze ontmoeting dan hebben de IJmuidenaren aan één overwinning genoeg om zich kampioen te kunnen noemen. Het tweede twaalftal trekt naar Amster dam om daar Mik III te ontmoeten en krijgt een mooie kans om zich een plaatsje naar boven te werken. Het junioren A-team gaat in Nieuw- Vennep K.I.O.S. junioren A bekampen en zal moeten winnen om zijn kans op de titel te behouden. Hoewel K.I.O.S. een lastige tegenstander is, mag toch wel verwacht worden, dat de punten naar IJmuiden komen. Het junioren B-team is vrij. Omstreeks 1 mei zal de nieuwe haven uitbreiding aan de Loggerstraat in IJmui den in gebruik worden genomen. Al on middellijk zullen dan verscheidene vis- sex-sschepen, waaraan diverse reparaties moeten worden verricht en die van nieuwe uitrustingsstukken moeten worden voor zien, uit de Vissershaven daar heen wor den overgeheveld. Men hoopt dat hierdoor de congestie in de Haringhaven spoedig, althans gedeeltelijk, zal worden opgeheven Dit zou, enkele weken voor het uitvaren van de haringvloot, van groot belang zijn. Het vorig jaar namelijk heeft men in die periode veel last ondervonden van een op- genroDte Haringhaven. Het opgespoten terrein, ontstaan door de uitbreiding van de Haringhaven, zal spoe dig weer verdwijnen. Het zand is verkocht aan de kalkzandsteenfabriek in IJmuiden. Eeen geliefde speelplaats voor de jeugd zal hierdoor weliswaar verloren gaan, maai de politie zal er niet rouwig om zijn, ge zien de gevaren die op zo'n speelplaats niet denkbeeldig zijn. Velsens Gemengd Koor geeft concert Vanavond om acht uur zal het Velsense Gemengd Koor in het Hervormd Jeugdge- bouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden een concert geven. Medewerking verleent het Haarlems mannenkoor „Proza cn Poëzie". Soliste is mevrouw M. Oranje-- De Uijl. Pianiste is mejuffrouw Anneke Visser. Het geheel staat onder leiding van de heer E. van 't Kaar. Advertentie het geheim^j£"\ van een goede nachtrust ÜrëTLJ schuimrubber matras materasso itallano iï.v Steeds voorradig bij MARKTPLEIN De Noorse tanker „Sigdal", groot 20.464 brt, en geladen met 31.000 ton olie, heeft machineschade gekregen op ongeveer 70 mijl van Madeira. De sleepboten „Tasman zee" en „Tyne" van L. Smit en Co's Inter nationale Sleepdienst hebben de tanker op sleeptouw genomen naar Funchal op Ma deira, waar men de schade hoopt te re pareren. Voor de komende zondag heeft de korf balvereniging „Watervliet" bij 't naderen var. het einde der competitie maar een klein progx-amma af te werken. Hiervan is de belangrijkste wedstx-ijd wel die tus sen Watervliet 2 en RODA 3, welke laat ste ploeg vorige week met 14 (op eigen terrein dus) door Swift 3 werd verslagen. AL de Watervliet-reserves hun strijd serieus opnemen dan zal RODA de punten ook in Velsen moeten laten, die de groen gele reserves ovex-igens nog best kunnen gebruiken. Ook Watervliet 4 speelt thuis en moet van Oosthoek 4 uit Haarlem kun nen winnen. Voor de zaterdagmiddag-aspiranten !s vastgesteld Watervliet AOosthoek A. De opstelling van Watervliet 2 is: Dames: N. Bakker. W. Nijkamp, i. KoIk, I. Waagmeester, C. Zandbergen, G. Polak: Heren: G. v. d. Bx-ink, J. v. Ladesteijn, T v. Ladesteijn, A. Redeker, H. Scholting, A. Verkerk. LE HAVRE (UPI) Kort voor het vertrek van het Russische tankschip „Zjdanov", dal sinds zondag in Le Havx-e heeft gelegen voor kleine reparaties, heeft zich onder het schip een hevige explosie voorgedaan, die het schip deed trillen en een begin van paniek teweeg bracht onder de opvarenden. De explosie scheen echter geen schade te hebben veroorzaakt en de „Zjdanov" haalde het anker op zonder een verzoek om hulp of zelfs maar een mededeling over de situatie aan boord, naar de wal door te geven. De havenautoriteiten houden er ernstig x-ekening mee, dat een uit de oorlog ach- tei-gebleven bom of mijn de explosie ver oorzaakt heeft, al vragen zij zich af hoe dit na de verschillende zuiveringen van de ha ven mogelijk is. De gedachte aan sabotage verwerpt men. Er is door de autoriteiten een onderzoek ingesteld. Advertentie. PRISMA, PONTIAC, UNION e.a. Grote sortering Kennemerlaan 30 JUWELIER HORLOGER Telefoon 4127

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7