GESLOTEN afdeling confectie „Kijk Uit"-tientallen hebben zich goed geweerd LJ IJmond-agenda Velsens Culturele Agenda in de komende week „Paul" van „Klaas Junior" maakt heel geslaagde proefvaart flex Wasmachines - Centrifuges TWEE KAMPIOENSCHAPPEN I l Damclub „Sportief'' Sportfeest Watervrienden Dr. A. J. v. Leusen spreekt voor de huisvrouwen Laatste peen vei ling zorgt voor goede prijzen Werkzaamheden aan IJmuider sluizen Dorry Kahn exposeert bij Hoogovens Twee leden van de „Reis duif" gehuldigd in Beverwijk Laatste contactavond N.C.V.B. en woning inrichting Zilveren jubileum van wijkverpleegster Zevenklassige school Penningmeester van VW in het zilver Weg afgesloten Medische verzorging tijdens het weekeinde LOENDERSLOOT Luxueuze kotter binnenkort op Jaarbeurs VRIJDAG 10 APRIL 1959 b De vier tientallen van de IJmuider schaakclub Kijk Uit, die aan de competitie van de Noordhóllandsche Schaakbond hebben deelgenomen, kunnen op een succesvol seizoen terugzien. Het eerste en tweede tiental werden afdelingskampioen, het derde en vierde tiental wisten zich in de beslissende fase van de competitie te handhaven. Een succes dat menige vereniging de IJmuidenaren zal benijden. Bovendien bestaat voor de beide eerste teams nog een promotiekans. Kijk Uit I zette het seizoen met een uitstekende zege op het nooit falende Heemstede in (5'/24V2). Deze goede start gaf de spelers kennelijk de nodige inspira tie, waarvan Rolland met 7-3 het slacht offer werd. Op dit moment besefte men in de IJmuidense kringen dat Kijk Uit wel eens een vooraanstaande rol zou kunnen spelen. Der traditiegetrouw werd echter van Zaandam 2 verloren (5'/ï4V2). Protes ten in beroep en hoger beroep konden hierin geen wijziging brengen. Tegen de gevaarlijkste rivaal op dat moment, Het Oosten, werd echter weer een gedecideerde zege (6-4) behaald. De kampioenstitel, die op dat moment voor het grijpen lag, werd echter in Beverwijk tegen Pat Mat gemi- niseerd via een 6'/23V2 nederlaag. Daar de concurrentie de competitie ook niet zonder kleerscheuren doorkwam, kre gen Blok c.s. in een beslissingswedstrijd met Pat Mat alsnog een kans op de titel. Na moeizame strijd werd tenslotte een revanche bevochten (5Va4'/2) en tevens dus het afdelingskampioenschap van de overgangsklasse. De promotiewedstrijden zullen Kijk Uit nu in de 2e klasse K.N.S.B. moeten brengen. Kijk Uit 2 begon in de 2e klasse C met een resolute 2V2Vit zege op Zaandam 4. Toen daarop ook Rolland 2 met 6V23Vi kansloos verloor, kreeg ook Kijk Uit 2 hoop op het kampioenschap. Tegen het zwak ge waande KSC werd echter met 4'/s5'/s verloren. Op bezoek bij Het Oosten 2 werd ternauwernood 5-5 gelijk gespeeld. Een herboren Kijk Uit 2 versloeg in de laatste wedstrijd het gevreesde HWP in eigen huis met 3'/a6V2. Het gevolg was een verleng stuk van de competitie tussen Kijk Uit 2, Het Oosten 2 en HWP. Door zowel Het Oosten 2 als HWP met 5V->4V2 in deze verlenging te verslaan, was het kampioen schap een feit De eindstand luidde: 1. Kijk Uit 2 7 5 1 1 11 41 —29 2. 't. Oosten II 7 3 2 2 8 4OV229'/2 3. HWP.... 7 3 2 2 8 36 —34 4. KSC.... 5 3 - 2 6 241/*—25'/i 5. Rolland 2 5 1 1 3 3 21«/t—28Vt 6. Zaandam 4 5 - - 5 0 lGVs—331/» In 2 D streed Kijk Uit 3 een moeilijke strijd. Een eervolle 4Vs5'/2 nederlaag tegen De Uil werd gevolgd door een ruime nederlaag tegen Zandvoort (6V2 3'/i). Toen daarop met niet minder dan 8V2U/2 van Aalsmeer werd verloren, scheen degradatie nabij. Onafwendbaar leek dit vonnis toen ook tegen het toch niet bijster sterke Heemstede 2 met 31/* 6V2 werd verloren. Tot ieders verrassing werd de laatste ontmoeting tegen Hoofd dorp met 64 gewonnen, waarna een be slissingswedstrijd tegen dezelfde vereniging Advertentie in vele I prachtige kleuren JALOEZI EEN m VELSEN VRIJDAG 10 APRIL Thalia: „Trommelvuur op Monte Cas- sino", 20 uur. Rex: „Liana 2 de witté slavin", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 14—16.30 uur. ZATERDAG 11 APRIL Thalia: „Trommelvuur op Monte Cas- sino", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Hervormd Jeugdhuis: „Martinitoren" met „De dorpsdokter", 20 uur. Patronaatsgebouw: Uitvoering „IJmui- dens Roem", 20 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 10 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri valen der Manege". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op ontvoerde vrouwen". W.B. Theater, 20 uur: „Misdaad uit zelf verdediging". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". „De Groentenbeurs", 20 uur: Jaarverga dering H.K.W. ZATERDAG 11 APRIL Bioscopen: als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater. zaterdag en zondag 20 uur: „Kinderleed", zondagmiddag 14.30 uur: „De ijzeren handschoen". wederom de volle winst opleverde. De 7-3 score bewees dat Hoofddorp toch werkelijk de zwakste was. De eindstand luidt: 1. Zandvoort 2. Aalsmeer 3. De Uil 4. H'stede 2 5. Kijk Uit 3 6. Hoofddorp - 1 1 1 1 1 - 3 - 4 - 5 30 —20 31 VaI8V2 26Vi23VÏ 21 —29 26 —34 25 —35 Het vierde tiental ging ook al niet te best van start. Tegen het pas gepromoveerde Oppositie 2 werd met 5'/t41 2 verloren. Met 3-7 gingen de IJmuidenaren in de tweede wedstrijd kansloos tegen Bloemen- daal 2 ten onder. Een licht herstel trad in toen in Haarlem tegen Het Oosten 3 een 5-5-score tot stand kwam. De latere kam pioen HWP 2 nam met 3'/a6V2 de beide punten mee naar het beslissende duel tegen Aalsmeer 2 werd met 4Vs5'/j gewonnen. Ook hier dus een slechte start, maar een uitstekende finish. Eindstand: 1. H W P 2 2. Bl'daal 2 3. Oppositie 4-5. 't Oosten Kijk Uit 6. Aalsmeer 11 10 9- 3 3 0 40' 229'/: 41'/a28Vi 35V234Vs 21V«28V2 21'/228V2 19'/2—30V: Via een gelijk spel tegen W. Post en een overwinning op F. Postma is het P. C. Bais, de kampioen '58'59, gelukt zich weer op de eerste plaats in de afdeling A te nestelen. J. M. Janssen werkte zich door eeen zelfde resultaat tegen T. Bakker en G. Huigen met slechts een puntje achter stand op naar de tweede plaats. C. Lodder leed een onverwachte neder laag tegen J. Bakker en zakte naar de derde plaats af. De overige uitslagen waren hier P. Bak kerG. Mooij 20; J. SlagerG. Huigen 20; J. VisserJ. Bakker 20: F. Post maH. van Nieuwenhuizen 02. Nieuwenhuizen bereikte door dit resultaat een fraaie zesde plaats op de ranglijst. In de B-afdeling verraste P. Westerwal met een fraaie positiepartij koploner N. Michel, waardoor deze naar de tweede plaats verhuisde. De eerste plaats is nu voor J. H. van der Wel. P. Westerwal is de laatste weken in bijzondere vorm en heeft achtereenvolgens 8 punten uit 4 wedstrijden gehaald. H. Dijkhuizen werd achtereenvolgens door P. Jasperse en J. Wesselius verslagen waardoor hij naar de vijfde plaats terug viel. De stand aan de kop is nu: J. H. van der Wel 22 gesp. 29 pi; N. Michel 19 gesp. 28 pt; H. Holt 20 gesp. 23 pt; H. Claudius 17 gesp. 22 pt.; H. Dijkhuizen 21 gesp. 22 pt. Er moeten nog enkele uitgestelde wed strijden ingehaald worden. DCIJ-clubkampioenschap De strijd tussen de heren H. La ros en P. Roozenburg om het clubkampioenschap van DCIJ is in remise geëindigd. Het was een boeiende partij waarin beide spelers hun volle capaciteiten moesten tonen. Na afloop toonde Roozenburg aan hoe Laros (een zeer diep verborgen) winstkans onge bruikt had gelaten. Door dit remiseresul taat blijven beiden gelijk aan de kop. Wél kwam Dukel een stap naderbij, om dat hij twee winstpartijen behaalde op Tommy Post en Piet van den Berg. Laatst genoemde speler wist een remise-eindspel te bereiken, doch verloor nog in tijdnood. In de eerste klasse kreeg J. van Straten een nederlaag te slikken van Leo Bink horst. Van Straten blijft met 5 gespeelde partijen met 7 punten aan de kop. Leo is tweede, met 7 punten uit zes partijen. Volgende week woensdagavond wordt het toernooi in hotel Kenncmerhof voortgezet. De groep Watervrienden van de Sport bond IJmuiden' organiseert zondag 3 mei het jaarlijkse familiezwemfeest. Aanvang 2 uur. Op zondag 26 april wordt er een jeugdwandeltocht georganiseerd voor kin deren van 9 jaar en ouder, op 7 mei wordt er een dauwtrapperswandeltocht gehou den. Start om half 7 van de ulo. Dr. A. J. van Leusen zal donderdag 16 april om 2 uur in Royal te IJmuiden een lezing houden over „Gezinsmoeilijkheden en -mogelijkheden". Hij doet dit op uit nodiging en voor de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, afdeling IJmuiden. De vereniging begint ook weer met een cursus fijne keuken. De eerste les wordt vanavond van half 8 tot 9 uur gegeven. De secretaresse van de IJmuider af deling, mevrouw E. M. van Geel-de Lange, is gekozen tot gewestelijk bestuurslid. De veilingvereniging Ons Belang heeft donderdagmiddag de laatste speciale peen- veiling van het seizoen gehouden. Ondanks de zeer geringe belangstelling van de zijde der kopers werden er bij de laatste t.ien ton, die onder de klok kwa men. vooral voor de kwaliteit goede prijzen betaald. Zij liepen van 9,00 zelfs tot 11.20 op en ook de 0-peen, bestemd voor het bin nenland, kon nog tot een goede notering komen. Hiervoor werd namelijk van 6,00 tot 7,00 betaald. Deze twee kwaliteiten maakten overi gens de hele aanvoer uit. Het wachten is nu weer op de zomersortering van groen ten. OPENING SIGARENWINKEL Met een toespraak van de voorzitter van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" is donderdagmiddag de nieuwe sigarenwin kel van Van 't Hof aan de Wijkerstraatweg geopend. De winkel betekent een fraaie aanwinst voor het centrum van Velsen- Noord. De werkzaamheden aan de Noordersluis te IJmuiden hebben deze week grote hin der ondervonden van het slechte weer. Het overbrengen van de westelijke sluisroldeur naar het deurendok aan de oostzijde is niet doorgegaan en uitgesteld; waar schijnlijk zal dit nu volgende week gebeu ren. Het te verplaatsen gevaarte is 50 meter lang en 20 meter hoog, waarbij van wege de zeer kwetsbare onderdelen met grote omzichtigheid te werk moet wor den gegaan, zodat dit slechts bij geen of hoogstens matige wind kan geschieden. Uiteraard worden alle mogelijke maat regelen genomen opdat de scheepvaart via de IJmuider sluizen niet wordt opgehou den. Vorige week is men goed kunnen op schieten met het verwisselen van enkele deuren in de Middensluis. In de zomer zullen de andere deuren aan de beurt komen. Wat. de Zuidersluis betreft, die zoals wij reeds hebben gemeld weer in dienst zal worden gesteld, vorderen de voorbe reidingen goed; omstreeks augustus zal daar wel grote activiteit zijn waar te nemen. Zondag 12 april zal in restaurant Wal- scrij Oost van Hoogovens IJmuiden een tentoonstelling worden gehouden van gouaches, tekeningen, pastels en lytogra- fieën, vervaardigd door Dorry Kahn. De expositie is geopend van twee tot vijf uur 's middags. De onderwerpen voor Dorry Kahn's schilderijen en tekeningen zoekt zij voor namelijk in de natuur, terwijl ook stil levens haar belangstelling hebben. Oorspronkelijk lag het in haar bedoeling muziek te gaan studeren; zij volgde inder tijd reeds lessen aan de muziekschool, maar tekende eveneens. Zij voelde zich tot beide uiteenlopende artistieke richtingen sterk aangetrokken, en dit maakte haar onzeker, welke weg zij zou volgen. Met haar tekeningen en schetsen ging zij toen naar Prof. Kino Brinks, hoogleraar aan de Amsterdamse Academie, die haar sterk aanraadde met tekenen door te gaan. Met de kunstenaressen Bets Bayens, Maaike Braat en Anke Zijlstra heeft zij een groep opgericht, die de naam „de Zee ster" kreeg. Deze groep stelde zich ten doel het werk van eveneens vrouwelijke colle ga's uit andere landen hier in Nederland te exposeren, terwijl omgekeerd de Ne derlandse kunstenaressen hun werk naar het buitenland stuurder. Met Poolse, Zwitserse en Amerikaanse schilderessen hebben de leden van de Zee ster onder andere een gezamenlijke ten toonstelling gehouden in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam. Na afloop van deze expositie is de gehele collectie ook in New York tentoongesteld. Dorry Kahn heeft verscheidene malen in groepsverband geëxposeerd in verschei dene plaatsen in ons land. Eigen tentoon stellingen heeft zij ondermeer ingericht bij kunstzaal Liernus in Den Haag en bij Santé Landweer en Magdalena Sothman te Amsterdam. Zij is lid van de Commissie voor de Schilderstherapie. Bo.onjrijk In groten getale waren de leden van de Beverwijkse postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" donderdagavond in zaal Hoogerwerf bijeen. Allen waren gekomen om de heren G. v. d. Winden en D. Phi- lippi een hartelijke hulde te bereiden. De heer Van der Winden hanteert reeds vijfendertig jaar de voorzittershamer der vereniging en de heer Philippi heeft een kwart eeuw de financiën van „De Reis duif" beheerd. Als eerste spreker trad één der oudste leden, de heer C. G. J. Dekker, naar vo ren. Hij roemde beide heren als vereni gingsbestuurders, maar daarnaast had hij respect voor hun vakmanschap op het ge bied van duiven. Namens de leden overhandigde spreker de heer Van der Winden een gascomfoor, een koekoeksklok en een kist sigaren. De heer Philippi ontving een polshorloge, een traploper en een huiskamerlamp. Namens het bestuur van de afdeling Haarlem sprak de heer C. van Waard. Van beide jubilarissen wist hij niets dan goeds te vertellen en hij deelde mede, dat men zich voorstelt om de heer Van dei- Winden tot erelid van de afdeling te ma ken. Beide heren overhandigde hij als blijk van waardering een elektrische koffiemo len. De echtgenoten van de jubilarissen deelden in de eer en ontvingen een bloe menhulde. De heer Van der Winden sprak woorden van dank en hij hoopte de ver eniging nog vele jaren te mogen dienen. Tot slot van deze bijeenkomst werd het komende vluchtseizoen besproken. Alvo rens men op 3 mei begint met een vlucht van Roosendaal vinden op 19 en 26 april africhtingsvluchten plaats van resp. Hille- gom en Delft. De sportvereniging „Beverwijk" houdt woensdag 22 april de laatste contactavond in dit seizoen. Deze wordt gehouden in het clubhuis, café Hoogerwerf. Op deze bijeen komst zullen de prijzen uitgereikt worden die zijn behaald bij klaverjassen, vlotbrug gen en sjoelen. Advertentie MARKTPLEIN 13 t/m 18 APRIL Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. 13 t/m 18 APRIL Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden, geopend van: maan dag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-N. geopend van 14 tot 17 uur; dins dag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur. 13 APRIL N.C.V.B., afd. Velsen-Noord, 20 uur ver gadering in de Da Costaschool Velsen- N., spreekster mevr. H. Smit-Goemans, BURGERIJJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Anthonia W. J., d. v. J. N. van Duin en W. A. Aardenburg; Maria A., d. v. A. Wijker en J. A. Wittebrood; Cor nelia H., d. v. J. O. Jong en J. Passant; Jacoba C., d. v. H. W. Klasing en M. C. van der Gaag; René, z. v. E. Édel en N. C. Groot; Marianne W., d. v. P. Vegelien en M. K. van Tunen; Johannes B. S., z. v. J. A. Barnhoorn en R. J. Breschau; Jo hanna H. M., d. v. F. A. J. Schellevis en H. A. Schelvis; Catharina J. H., d. v. A. B. Fortuijn en F. M. Heilig; Anna M., d. v. S. J. Aalst en A. van Dossel; Peter, z. v. A. Peperkamp en J. W. Matton; Marjo- leine A., d. v. J. G. van Meerkerk en S. Akkerman; Ina F., d. v. T. Koehoorn en C. S. Goudriaan; Ellen M., d. v. M. Veer beek en M. D. Niessen; André, z.v. G. Rub bers en M. F. Engelhart; Alida J., d. v. E. Vossebelt en A. van der Laan. ONDERTROUWD: J. B. Durge en J. Holthaus; L. H. van der Linde en M. S. van Riessen; M. C. de Ru ij ter en J. van Gulik; J. C. Zoon en J. M. Stet; H. M. van Egmond en J. C. M. de Wit; F. J. Ig natius en L. J. van Breugel. GETROUWD: J. Meijran en M. N. T. Kleverlaan; R. W. Fierstra en E. Admiraal, P. Stcngs en H. Beentjes; L. W. Tegeler en C. F. W. M. Versteege;A. van der Pal en M. P. A. van de Winkel; K. J. B. Blom- vliet en P. M. J. van Midden; H. J. Castri- cum en T. E. van der Stel; J. J. Dekker en C. M. J. Lieuwes; T. Kuil en A. J. Wol- terman; J. van Velthuijsen en L. Bosscher. OVERLEDEN: J. H. Veenboer, oud 64 j geh. m. C. M. Tromp; J. C. de Jong, oud 57 j., geh. m. M. Kaligis; J. Marinus, oud 82 j., wed. v. J. C. de Vries, wonende te Haarlem; T. van Berkel, oud 81 j., wed. v. T. Adrichem; L. H. van Loon, oud 71 j., geh. m. G. Smit; J. de Haan, oud 58 j., geh. m. A. Knegt. binnenhuisadviseuse te Renkum over „Kleur en vorm in onze woning". 17 APRIL Fotokring Velsen, 20 uur bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, sluitingsavond in de zaal van de Bethle- hemkerk aan de Radarstraat, 20 uur. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag 20 uur. zaterdag en zon dag 19 en 21.15 uur „Trommelvuur op Monte Cassino". Zondag om 15 uur „Cha-cha-cha Boem". Maandag tot en met woensdag om 20 uur „Mon oncle". Donderdag om 20 uur in een speciale voorstelling „Helena van Troje". Rex: Tot en met maandag om 20 uur „Liane 2 de witte slavin". Zondag om 15 uur „Haat tegen haat". Woensdag en donderdag om 20 uur „China doll". De maandelijkse bijeenkomst van de Nederlandse Christen Vrouwenbond afde ling Velsen-Noord die maandag 13 april in de Da Costa-school aan de Noordcrlaan wordt gehouden, krijgt wegens de schoon maaktijd 'n bijzonder karakter. Mevrouw H SmitGoemans, binnenhuisarchitecte te Renkum. spreekt namelijk over: „Kleur en vorm in onze woning". Advertentie In verband met onze verhuizing Is onze van MAANDAG 13 t.m. DONDERDAG 16 APRIL. Tot ziens in onze nieuwe zaak aan het PLEIN 1945. De verkoop op de afdeling Textiel- en Woninginrichting gaat normaal door. Vrijdag 1 mei zal het. vijfentwintig jaar geleden zijn. dat de in Heemskerk beken de wijkverpleegster zuster Pirmina haar taak op het terrein van de volksgezond heid begon. Teneinde haar een hulde te brengen is een actie-comité gevormd, dat zich ten doel stelt deze dag onvergetelijk voor haar te maken. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen hieraan finan cieel deel te nemen zal een huis-aan-huis- collecte worden gehouden. Het comité bestaat uit burgemeester H. Nielen, pastoor M. C. van Stijn, pastoor L. C. v. d. Nouweland. de artsen J. F. Dik- kenberg en H. J. Schutte, zuster Boersma, mevrouw W. A. van Lecuwen-Welboren en de heren H. Heesterbeek en H. M. v. d. Lei. Op de urgentielijst scholenbouw 1959 is opgenomen de bouw van een zevenklassi ge hervormde school te Heemskerk. Bin nenkort is de aanbesteding te verwach ten van drie permanente lokalen aan de Bachstraat. hoek Marquettelaan. Daar nu ook binnen korte tijd de andere lokalen gebouwd kunnen worden, zal Heemskerk dus dan twee volledige hervormde lagere scholen bezitten. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Adriana M„ d. van L. C: Nij- man en J. M. van der Laan te Beverwijk; Maria J., d. van C. Oudejans en J. M. Dui- vestein te Velsen; Norbertus N. A., z. van J. A. Rozemeyer en M. A. Bouwman te Velsen; George H. J., z. van G. F. Veld huizen en T. Dekker te Beverwijk; Arman- da L. M., d. van L. A. M. van der Zon en G. Bos te Beverwijk; Martinus H. J., z. van P. H. Bleyendaai en G. C. Zonneveld; Elisabeth A., d. van J. P. Boon en A. Scheerman; Anna A. M„ d. van J. P. de Wit en A. M. Duivenvoorde; Wim G. J., z. van J. G. Scholtens en J. C. Tamson te Castricum; Reindert J., z. van K. Sellies en A. Krul te Castricum; Petrus T. J., z. van J. W. Rood en C. Dekker te Beverwijk; Gcertruida M.. d. van J. Slootmans en L. M. Veldhuis; Jacoba M. M„ d. van J. C. H. Joosten en M. Hoek te Beverwijk; Johan nes J. M., z. van P. Beentjes en K. Fatels; Albert, z. van A. Knijper en A. Abels. OVERLEDEN: J. Beentjes, echtg. van C. Limmen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De jaarvergadering van de VVV, afde ling Castricum, die in hotel Ammeraal werd gehouden, droeg een feestelijk ka rakter, want penningmeester S. Th. Por- tegies vierde zijn zilveren jubileum. Voor zitter IJ van Exter bood de jubilaris na mens de afdeling een enveloppe met in houd aan. Ook de secretaris van de federatie, de heer B. Ooms, mede sprekend namens de A.N.V.V., betoogde, dat een dergelijk jubi leum een bijzondere prestatie is. Namens de A.N.V.V. bood hij hun de bronzen leg penning aan. Uit het jaarverslag van secretaris N. de Nijs bleek dat er in 1958 in totaal 7809 per sonen van mei tot en met augustus Cas tricum hebben bezocht. De buitenlanders hadden een groot aandeel in de overnach tingen: 10635 van de 77412. Ondanks aanvankelijke vrees was het een goed seizoen. In totaal werden 3490 inlichtingen schrif telijk of mondeling verstrekt. Ook dit seizoen staan marswedstrijden en enkele muziekavonden op het program ma. Tevens zal men trachten nog andere activiteiten te ontwikkelen. Het slot van deze bijeenkomst was een levendige rondvraag, waarin men onder an dere sprak over de mogelijkheid tot plaat sing van een V.V.V.-kiosk in de nabijheid van het station. Het deel van de Smidt van Gelderstraat te Velsen-Noord tussen Grote Hout- of Koningsweg en Doelmanstraat is van 13 tot en met 30 april voor alle verkeer ge sloten. Dit staat in verband met de uitvoering van bestratingswerkzaamheden. IJMUIDEN: Artsen: A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. SANTPOORT: Artsen: In spoedgevallen is de arts: Ph. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort- Dorp, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-Zuid, tel. 02560—8249. VELSEN: Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, oud-IJmuiden, ten noorden van Kennemerlaan, Markt plein, Lange Nieuwstraat en Plein 1940- '45; Zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, ten zuiden van Havenkade, Ken nemerlaan, Martkplein, L. Nieuwstraat en Zeeweg; Zuster Sj. Koerse, Leeuwe riklaan 21, tel. 7398, ten oosten Zeeweg- Velserbeek, Dorp Velsen, Velsen-Noord; Zuster K. Langejan. Driehuizerkerkweg 102, Driehuis, Santpoort-Dorp, Sant poort-Station. VELSEN-N.—BEVERWIJK: Artsen. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 025103745. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553 Apotheken: De zondags- an nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16. Heemskerk, tel. 02512- 240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM: Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur arts H. van Lees ten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Zr. Van Beers, Kon. Julianastr. 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. ScholtenKloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6. tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Advertentie Miele - AEG - Ed.y - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden ALS EEN JONG, fleurig meisje, dat zich opgelucht bevrijdt van het gezelschap van heren op leeftijd, voer de nieuwe kotter van de IJmuidense rederij' „Klaas Junior" donderdagochtend elf uur de haven van Vlaardingen uit, de verweerde oude loggers achter zich latend. De officiële proefvaart van de „Paul" was begonnen. Met ruim veertig genodigden aan boord draaide het schip zijn boeg in de straffe bries en keerde zijn helder geschilderde bakboordflank naar de gore rook van Pernis, die over de Nieuwe Waterweg aanwaaide. De IJM 67 „Paul" behoort tot de serie van drie kotters, die de rederij „Klaas Junior" had besteld. Van deze drie was de IJM 65 reeds in de vaart. De „Paul" doet wat betreft bemanningsaccommodatie, na vigatiemiddelen en de inrichting van het stuurhuis niet onder voor een luxe-jacht. De motor heeft een vermogen van 275 pk en kan het schip een snelheid van negen mijl geven. Enkele maten: lengte 25.40 meter, breedte 3,60 meter en holte 2,20 meter, inhoud ruim 107 ton. Te mooi De heer K. Rote, directeur van „Klaas Junior", vond de „Paul" eigenlijk „te mooi voor zo'n huis-, tuin- en keuken-scheepje". Op de terugweg, van Hoek van Holland naar Vlaardingen, werd de kotter door de bouwers, D. en Joh. Boot n.v. te Alphen aan de Rijn. overgedragen aan de heer Rote. Een en ander ging gepaard met de nodige toespraken en heilwensen. Nadat de gele vlag met het rederij-embleem van „Klaas Junior" was gehesen, voer het schip de Wilhelminahaven weer in en meerde om halfdrie na een alleszins geslaagde proef vaart. Op de jaarbeurs Op de jaarbeurs te Utrecht zal de kotter veertien dagen als voorbeeld van een in alle opzichten modern visserijvaartuig te zien zijn. Tegen het eind van de maand zal de „Paul" voor zijn eerste reis uitvaren onder bevel van schipper Dirk Varkevisser, die het een eer vindt op zo'n fraai schip te mogen varen. Hetzelfde geldt voor de overige zes bemanningsleden, allen Kat- wijkers.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7