i Voor FOTOWERK Fa. v. d. Outenaar Raave Kantoormachines Kantoormeubelen CHR. VISMAN Velsen-Noord wil een eigen feest op Koninginnedag Bij „Kijk Uit" gaat het nu tussen schaakmeesters Walda en Blok IJmond-agenda HAARDEN en KACHELS KOELKASTEN voor RIJLES 5 Geen gasschade meer aan bollencultuur Meer en goedkoper zomergroenten Om schaakkampioenschap van „Pat Mat" GERARD VAN PRAAG LOENDERSLOOT Kerkelijk Nieuws Burgerlijke Stand van Velsen Groot verlies verwacht bij de BOAC Nettowinst bij Heybroek DE BEURS Vorstelijke Vikings voor Nederlandse toeristen LOENDERSLOOT .SUCCES' is Koersfluctuaties od de Amsterdamse Beurs van 6 tot en met 10 april ZATERDAG 11 APRIL 1959 Het bestuur van de Oranjevereniging „Velsen" heeft voorbereidingen getroffen om naast de algemene feesten in Velsen oo de vijftigste verjaardag van Koningin Juliana een daverend programma te doen uitvoeren, dat de inwoners van „Noord" van 's morgens negen uur af tot voorbij middernacht zal bezighouden, als ten minste Velsens gemeentebestuur zijn goed keuring geeft. Mogen op „Schoonenberg" een gebeur tenis met een helikopterlanding en een aubade aan het gemeentebestuur hoogte punten worden, de Oranjevereniging „Vel sen" heeft thans, als gewoonlijk, evenzeer spectaculaire hoogtepunten in haar pro gramma, dat de hele dertigste april duurt. De gebruikelijke, grote versierde op tocht met ongeveer tweeduizend school kinderen, die zich, naar ons bekend is, be ijveren om klas na klas met de mooist denkbare versieringen en uitbeeldingen voor de dag te komen, opent het feestelijk gebeuren om negen uur. Opgeluisterd door muziek van de complete Hoogoven Har monie, de r.-k. harmonie „St. Caecilia" en de kersverse drumband van de speeltui nen „Schulpen"-de „Meerweiden" (die dan voor het eerst in het openbaar optreedt) zal de optocht de volgende route nemen: Stratingplantsoen, Koningsweg, Schulp weg, De Tiendestraat, Kruisbeeklaan, Ha gedisstraat, Gildenlaan, Koningsweg, Smidt van Gelderstraat, Bornstraat, Stra tingplantsoen, ir. Krijgerstraat, Duinvliet- straat, Wijkeroogstraat, Ladderbeekstraat, Geelvinckstraat, Hen-weg, Wijkerstraatweg. Voor de eerste maal is dus de buurt schap „De Gilden" in de route opgenomen. Te kwart over tien wordt de optocht ontbonden en worden de kinderen van de eei'ste, tweede en derde klasse van alle scholen ontvangen in de reusachtige feest tent op het terrein aan de Wijkerstraat weg voor het bijwonen van Montagne's jeugd-variété. Te 14 uur 's middags volgt een tweede voorstelling voor de vierde tot en met de zesde klassen. Daarna wacht de noordelingen om half vier een bijzondere gebeurtenis: het lan- Advertentie waar zorg aan wordt besteed: alles op foto- en filmgebied Kennemerlaan 5 (bij de brug) Beverwijk In de vrijdagavond gehouden jaarver gadering van de afdeling Beverwijk van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft voorzitter C. Broeze medegedeeld dat de zogenaamde Gascommissie ad hoe ontbonden is. Dit is een gevolg van het feit dat er totaal geen gasschade meer is. Dit is het resultaat van een prachtige samenwerking tussen de industrie, wetenschap en kwekers. De heer Broeze zei dat men in de kas sen nog wel een enkel gaspuntje ziet maar dit is te verwaarlozen. Over het algemeen staan de bloembollengewassen er heel goed voor: men heeft een zachte winter achter de rug en voor de groei is dit wel zo bevordelijk. De afdeling Beverwijk heeft nu 165 leden. Er is een voordelig saldo van ƒ141,56. In het bestuur werden de heren K. Huisman en A. J. Goemans herkozen. De beschrijvingsbrief voor de aanstaan de algemene vergadering in Haarlem gaf niet veel stof tot praten. Als afgevaardig den naar deze vergadering werden be noemd de heren H. C. Hommes en A. J. Goemans. Op de groenteveiling te Beverwijk was de aanvoer van zomergroenten deze week al heel groot, de prijzen daarentegen be wogen zich in een dalende lijn. De aanvoer van spinazie kon nog makkelijk door de binnenlandse markt worden opgenomen voor prijzen die tussen de 15 en 25 cent per kilo lagen. Witlof is heel goedkoop, er werd van 2 tot 22 cent per kilo betaald. Rabarber, waarvan de aanvoer steeds gro ter wordt, varieerde in prijs van 15 tot 34 cent per bos. De aanvoer van waspeen wordt kleiner; toch kon men de goede peen vrij vlug verkopen voor prijzen die tussen de 16 en 34 cent per kilo lagen. Radijs bracht het van 8 tot 13 cent per bos. De nu nog aangevoerde winterprodukten gaan slecht weg. Prei kon vrijdag niet eens ver kocht worden en er draaide nog heel wat door. Ook de knolselderij was slecht te verkopen. De noteringen waren vrijdag: spinazie 1225, witlof 222, rabarber 1832, was peen 1030, sla 612, radijs 812, prei 1015, spruiten 3455. Door de nederlaag van M. P. Suiker tegen P. Zwart is eerstgenoemde thans uitgeschakeld voor het clubkampioenschap van de Beverwijkse schaakvereniging „Pat Mat". Alleen Zwart kan nu J. Zoontjes nog bedreigen. De uitslagen van deze week waren: Kampioenschap: J. ZoontjesD.G. Iluy- gen 10; P. ZwartM. P. Suiker 10. Afdeling 2: P. H. JanssenB. de Heer 1—0; A. Slings—B. de Heer 1—0. Promotie-degradatie: J. Bannenberg P. Hart afgebr. K. Comis—M. Soeteman xhA. Slings—W. Steeman afgebr. Afdeling 2 en 3. F. WesterH. W. Lu- bert afgebr.; D. OortA. W. Falter 10. Afdeling 3 en 4: W. v. d. LelyG. Kna- ke 01. Afdeling 4: R. Joosten—W. Woltelboer 1—0; M. Molenaar—J. Kruyver 0—1. Algemene eompetie: N DoekesK. Co- mis 0—1, J. v. Vuuren—H. Steeman 1—0, \T. DuinJ. Sonneveld 01. den van een helikopter op het terrein aan de Heirweg en Wijkerstraatweg, die enige bijzondere verrassingen uit de lucht mee neemt, welke onder de jeugd worden uit gedeeld. Een half uur later, om vier uur, wordt op dezelfde plaats een Japans dagvuur werk afgestoken met daartussen enkele bommen, die op grote hoogte worden ont laden.om van verschillende zaken in Vel- sen-Noord circulaires uit te strooien, waar tussen waardevolle prijzen schuilen. Niet minder dan duizend ballonnen gaan vervolgens de lucht in, waarvan de verst- komenden de kinderen aardige prijzen kunnen opleveren. Na slechts een korte rustperiode maken te zeven uur 's avonds de r.-k. harmonie „St. Caecilia" en de speeltuin-drumband een muzikale rondgang door „Noord". Dan volgt in de reuzentent voor duizend personen te acht uur de grote feestvoor- stelling voor de leden van de Oranjever eniging „Velsen" met medewerking van Jan Blaaser, Bert Robbe, het Bonelly Kwartet, The Stefani's met plastische acrobatiek, The Red Girl, de Selvera's en Co v. d. Heyde Wijma. Ten slotte wordt van ongeveer halftwaalf af nog een groot Oranjebal in dezelfde tent gegeven tot 'snachts twee uur met muziek van het Bonelly Kwartet. En om de feestvreugde voor groot en klein volledig te maken zijn er op het ter rein tegenover de r.-k. kerk aan de Heir weg de gehele dag kermisvermakelijk heden. Een programma dus, dat klinkt als een klok en door de inwoners van „Noord" ongetwijfeld zal worden gewaardeerd en van uur tot uur met zekerheid grote be langstelling zal weten te trekken. Advertentie voor al uw loodgieterswerk aanleg en verkoop van sanitair TUINDERSSTRAAT 91 -93 MUIDEN (O.) - TELEFOON 7851 P.\.d.A-VROUWEN NAAR KEUKENHOF. Het bestuur van de P.v.d.A.-vrouwen- groep in Velsen-Noord heeft het plan „Keukenhof" te bezoeken. Dit zal gebeu ren op donderdag 16 april, 's Morgens kwart voor negen wordt voor het station Beverwijk verzameld. Per trein en bus zal de reis gemaakt worden, die overigens voor eigen kosten zal zijn. Advertentie OVIj Kleding fljy toonaangevend KENNEMERLAAN 100-106 Het staat nu vast dat het clubkam pioenschap van de IJmuider schaakclub Kjjk Uit dit jaar terecht zal komen bij F. J. Walda of J. Blok. De andere spelers zyn allen uitgeschakeld. J. Blok verspeel de de afgelopen week de kostbare halve winst aan A. Kistemaker en staat nu toch wel voor een zware opgave. Zijn afge broken partij met J. L. Wijdogen leverde hem de volle winst op. Concurrent Walda blijft echter ook op het pad der over winningen voortgaan. Dat hij zo nu en dan daarbij vrouwe Fortuna op de hand heeft bleek ook nu weer. Zijn tegenstander P. Lanser beging in een stelling met een pinon meer een grove fout en kon terstond opgeven. P. Heidenreich moest Tj. de Jong een re vanche toestaan en bleef daardoor in de bedreigde zone. G. Maas speelde aanvan kelijk uitstekend tegen ir. W. Mees maar zag een fout afgestraft met verlies van de partij. A. Kistemaker gaf zijn afgebroken partij tegen P. Lanser zonder verder spe len gewonnen toon de laatste een fraai „mat in vier zetten" demonstreerde. De •stand aan de kop-van-d-e ranglijst-luidt nu: 1. F. J. Walda 16 9 6 1 12 ?2-3. Tj. de Jong 19 5 10 4 10 A. Kistemaker 19 7 6 6 10 4. J. Blok 13 7 3 3 8/> In de tweede groep gaat T. A. Lange- dijk recht op het kampioenschap af. Zelf ontnam hij H. Aarts eventuele illusies door een goede zege. Bovendien sneuvelde zijn naaste concurrent M. J. Warnez tegen W. Doornenbal. W. Deelder versloeg A. v. d. Plas die daardoor ook onder de groep der kanslozen werd gesorteerd. H. van Nieuwenhuizen hield J. Verlaak op de laatste plaats en bracht via een zege zijn eigen puntentotaal weer op 50%. Stand aan de kop: 1. T. A. Langedijk 17 9 8 13 2. M. J. Warnez 15 7 6 2 10 3. W. Doornenbal 15 5 6 4 8 Wie mocht twijfelen aan de oppermacht van K. Meyer in de derde groep moet na diens overwinningen op C. Abspoel en C. Bruin toch wel tot andere gedachten zijn gekomen. De theoretische concurrentie speelde tegen elkaar gelijk. W. v. d. Berg deed zulks met J. v. d. Doel en A. J. van Advertentie Niekerken met J. Vis. Hoogst geplaatsten zijn hier nu: 1. K. Meyer 11 10 1 10/2 2. A. J. v. Niekerken 13 7 3 3 8/2 3. J. v. d. Doel 13 4 6 3 7 In de vierde groep kwam leider C. Don ker nog niet tot een beslissing tegen A. Verkooyen. P. Kramer jr. klom enkele plaatsen op de ranglijst door triomfen op J. Bontebal en P. Kramer sr. W. Kalis rekende af met Koomen en H. Wolthuizen bevestigde andermaal zijn goede vorm. A. Schelvis werd er het slachtoffer van. J. KroeseJ. B. Cleeren werd afgebroken. De stand luidt hier nu: 1. J. Bontebal 22 13 2 7 14 2. C. Donker 17 12 3 2 13 3. A. Verkooyen 19 11 2 6 12 4. P. Kramer jr. 17 10 3 4 IIV2 Maandagavond 13 april wordt in het Cultureel Centrum de competitie voort gezet. Op die avond zal Kijk Uit 2 ook de eerste promotiewedstrijd tegen Zandvoort spelen voor een plaats in de eerste klasse N.H.S.B. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden Geref. Kerken Beroepen te Klundert (2e pred.pl.) (in comb, met Zevenbergen) A. J. Dondorp te Domburg Westkapelle. Bedankt voor Westerbork A. Prins te Winsum (Fr.). Geref. Gemeenten Beroepen te Ridderkerk C. Molenaar te Leiden. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hollandia (Ned. Nw.- Guinea) (Evang. Chr. Kerk) W. Sirag te Vlaardingen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravendeel J. P. van de Boomgaard te Thesinge en J. H. Carlier te Zutphen. Aanbesteding onderhoudswerken Noordzeehaven IJmuiden Zeven aannemingsbedrijven hebben in geschreven voor het uitvoeren van onder houdswerken, behorende tot de haven hoofden, zeeweringen (duinen), lichtop- standen en wegen van en nabij de Noord zee haven in IJmuiden, alsmede het tref fen van voorzieningen aan en het uitvoe ren van diverse leveringen ten behoeve van deze werken gedurende het jaar 1959. Laagste inschrijfster was de firma J. Stolk uit Driehuis voor 107.440. Hoogste de firma Bot en Van Seventer uit Slie- drecht voor 117.900. Een zware storm heeft aan de Franse Rivièra aanzienlijke schade aange richtEen twintig meter hoge palm boom, die op de Quai des Etats Unis te Nice werd ontworteld, vlel op een auto-scooter en vernielde het voertuig volkomen. BEVALLEN: A. H. Guikema—De Jeu, d., J. T. Cremerlaan 59, Santpoort; J. M. van DiepenPraat, z., Wardenaarstraat 30, Velsen-Noord; J. H. W. BakkerKuhr, z., Bloemendaalsestraatweg 133a, Santpoort; D. G. BeuzeJonkman, d., De Noostr. 77, IJmuiden-Oost; G. M. NobelDe Boer, d., Waalstraat 32, IJmuiden; D. van Delsen— Van der Wielen, z., Zeeweg 284, IJmuiden- Oost; W. KappenSchotsman, d., Thor- beckelaan 13, Velsen-Zuid; A. M. Rutte Van Roode, d., Torricellistraat 24, IJmui den; M. Luppens—De Groot, z., Antillen- straat 22, Santpoort; T. de GraaffSchol- tens, z., Eenhoornstraat 5, IJmuiden; W. OrijWagen, d., Van Rijswijkstraat 48, Velsen-Noord. OVERLEDEN: M. P. M. van Vliet, 76 j., weduwe van J. A. J. Tonella, Peperstr. 17, Beverwijk; H. L. Boeter, 3 mnd., zoon van M. Boeter en C. M. van der Horst, Rijn straat 41, IJmuiden; G. Stam, 65 j., echt genoot van N. Hoogvorst, Narcissenstr. 5, Santpoort. GEHUWD: T. Poppink en M. Doeksen, Driehuis, De Genestetlaan 18; Th. Sloof en P. A. Spijker, Bodegraven. Spoorstraat 39; C. Hoogland en C. J. R. van der Heijden, IJmuiden, Planetenweg 113; A. P. de Jong en M. A. Tervoort, Santpoort, Van Dalen laan 122; A. G. Cordia en A. Beuneman, IJmuiden, Planetenweg 218; R. A. Willem- sen en N. B. van Nieuwkoop, Apeldoorn, Spoekweg 49. ONDERTROUWD: J. P. M. Hof, Fulton- straat 7, IJmuiden, en F. H. M. Strijbosch, P. C. Hooftlaan 36, Driehuis, t.a. van Moer kerkenstraat 40IV, Haarlem; A. Keirs- gieter, Acaciastraat 27, IJmuiden-Oost, en E. Strijker, Roggeveenstraat 12, IJmuiden- Oost; A. Been, Gijzenveltplantsoen 171, IJmuiden, en G. G. Wortman, Lange Nieuwstraat 391, IJmuiden; J. W. Bothof, Bakkerstraat 19, IJmuiden, en E. Reekers, Kanaalstraat 21 rd„ IJmuiden; C. L. Frie- drichs, Sluiseiland 67, IJmuiden, en V. Zeeuw, Tussenbeeksweg 48. IJmuiden- Oost, t.a. IJsselstraat 75, IJmuiden; L. Veen, Kerkweg 138, Santpoort, en J. Wes- terwal, Röntgenstraat 2, IJmuiden, t.a. Slingelandtlaan 42, Rotterdam; W. K. F. Luijben, Trompstraat 55, IJmuiden-Oost, en H. Brandwijk, Kennemerlaan 155, IJmuiden, t.a. Pegasusstraat 44, IJmuiden; E. H. de Jong, Poolsterstraat 17, IJmuiden, en J. F. Harkes, Tulpenstraat 18. Santpoort, t.a. Planetenweg 234, IJmuiden; L. J. Bak ker, St. Martinstraat 16. Santpoort, en A Otte, Groeneweg 46 rd., IJmuiden-Oost, t.a. Moerbergplantsoen 99, IJmuiden; II. Veenstra, Zandersstraat 20, IJmuiden- Ocst, en L. M. van Gelder, Waalstraat 128, IJmuiden, t.a. Waalstraat 128, IJmuiden; L. M. M. Vester, Lijsterlaan 6, IJmuiden- Oost, en G. Kollé, Lijsterlaan 6, IJmuiden- Oost, t.a. Westerhoevelaan 6, Santpoort; N. I. van der Stoop, Stalpaei-t van der Wiele- straat 17, Haarlem, en R. J. Bosschee, Broekbergenlaan 30. Santpoort; B. P. Cas- tricum, Alkmaarseweg 204, Beverwijk, en C. Webbe, Zeeweg 238. IJmuiden-Oost, t.a. Van Hogendorpstraat 11, Beverwijk. Advertentie Zeer praktisch prima uitvoering met 15 jaar garantie 1 pers 49.50 2 pers 65." MARKTPLEIN Altijd Iets voordeliger (Van onze correspondent in Londen Men verwacht dat de genationaliseerde Britse Overzeese Luchtvaartmaatschappij over het afgelopen jaar een verlies van 47% miljo engulden zal lijden. Sir Gerard d'Eranger heeft dit in een artikel van het huisorgaan van B.O.A.C. onthuld. De sta king op London Airport in de herfst droeg aanzienlijk tot dit verlies bij. In 1957-1958 bedroeg het tekort 28 miljoen gulden. De vooruitzichten voor het nieuwe jaar zijn echter gunstiger, aldus de voor zitter. Advertentie Het netto winstcijfer over het boekjaar per 30 november 1958 van Jean Heybroek n.v. te Bilthoven was lager ten gevolge van omzetvermindering en verdere stij ging der kosten: 144.571 203.631). De bruto winst op goederen bedroeg 1.017.794 1.122.069). Voorgesteld wordt, zoals be kend, 9 percent dividend (11 percent) over een onveranderd kapitaal ad 1.215.000. De afdelingen kapitaalgoederen boekten een geringe omzetvermeerdering. Echter moesten de afdelingen van duurzame con sumptiegoederen met een daling van de omzet genoegen nemen. Daar deze daling de bescheiden opleving overtrof, liep de totale omzet achteruit. Het prijsniveau der verhandelde artikelen bleef vrijwel con stant. Het grootste gedeelte van het boek jaar bleef de omzet van haarden en kachels beneden die van de vorige jaren. Pas in de laatste maanden was een zekere opleving merkbaar. In de land- en tuinbouwgereed- schappen werd de groei van de voorgaande jaren niet voortgezet. In de huishoudelijke artikelen kon de achteruitgang tot staan worden gebracht. Door een intensieve be werking van de markt voor motorgazon- maaimachines werd de omzet van tuin- bouwmachines in bescheiden mate ver groot, Hoewel de machines voor de wegen bouw een kleine omzetvermeerdering te zien gaven, bleven de gevolgen van de be stedingsbeperking hier toch nog zeer dui delijk merkbaar. De reparatiewerkplaats was het gehele jaar wederom volledig be zet. De directie acht het behaalde bruto winstpercentage bevredigend. van gisteren NEW YORK Het koersniveau was onregelmatig stij gend de stemming was voorzichtig. Olie-, elektronische- en autowaarden kregen steun. De staalwaarden waren onregelma tig lager, de spoorwegen vast en de far maceutische fondsen hadden winstne mingen te verduren. De grootste winsten werden gemaakt buiten de groepen waar over de gemiddelden worden berekend. Deskundigen noemden de beurs nerveus in verband met de waarschuwingen tegen speculatie. Lukens Steel sloot, na een dol lar hoger te hebben genoteerd lager. Du Pont moest een winst van meer dan een dollar prijsgeven. Richfield Oil steeg meer dan 4 dollar op hoogste dagwaarde. De olies trokken wat aan; Skelly Oil, Tide water en Getty waren vast op fusiege ruchten. De autowaarden waren over het algemeen vast met Ford als leider. Het industriegemiddelde kwam van 605.50 op 605.97; dat voor spoorwegen van 162.11 op 163.11 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92.95 op 92.59. De aandelenomzet steeg van 2.830.000 tot 3.000.000. Van de 1230 ver handelde fondsen sloten er 561 hoger en 408 lager. (UPI). AMSTERDAM De laatste beursdag van deze week bracht een zeer kalme affaire en de internationale waarden ondergingen een koersreactie. De oliewaarden maken hierop echter een uit zondering, want op een prijs van 170 bij de opening lagen aandelen Kon. Olie on geveer een gulden boven het vorige slot- niveau en ruim een gulden boven pariteit New York. In het verdere beursverloop werd de koerswinst tot ongeveer een halve gulden gereduceerd. De kooplust voor de overige internationale waarden werd sterk afgeremd door de aanhoudende teleurstel lende koersen in Wallstreet. Het niveau waarop de leidende hoofdfondsen op het Damrak zijn aangeland, maakt de markt zeer overgevoelig. Door winstnemingen, mede in verband met het naderende week einde moest AKU zich op 315 met een koersverlies van ruim 4 punten tevreden stellen. Ook de converteerbare obligaties van het rayon-concern waren lager. De handel in de AKU-aandelen was minimaal. Ook in de Unilever-hoek was het, verge leken bij de vorige dagen, zeer stil. Deze aandelen verloren op 546 ongeveer 10 pun ten.Tengevolge hiervan lagen ook de Calvé. papieren enige punten lager in de markt. Philips daalde van 591 tot 588 en verloor ongeveer 10 punten. Converteerbare obli gaties Philips eveneens lager. Aandelen KLM noteerden in Wallstreet bijna een dollar lager en kregen in Amsterdam een 3 gulden lagere adviesprijs. De dollar- obligaties veranderden weinig. De onder toon voor de internationale waarden was goed en de koerscorrecties werden dan ook door de beurs als zijnde gezond geken schetst. De scheepvaarten profiteerden van be- leggingsvraag, waardoor over vrijwel de gehele linie koerswinsten van 1 tot 3 pun ten werden geboekt. Deze sector was tame lijk actief. Van de cultures lag Deli goed in de markt. Amsterdam Rubber een fractie lager. Staatsfondsen gemakkelijk, maar voor de kortlopende sector eerder vast. Albert Heijn en Simon de Wit werden wederom iets hoger geadviseerd als nawer king op de dividendvex-hogingen. Zaalberg kreeg wederom een lagere adviesprijs. Ver geleken bij de overige wolindustrie-aan delen zijn aandelen Zaalberg, aldus de beurs, te hoog op ongeveer 100 percent. De dividendpassering van Zaalberg was voor de beurs een grote teleurstelling. De claims Zuid-Hollandsch Bier werden voor het laatst verhandeld en kregen een advies prijs van ongeveer 14 16.50). Hierdoor is de converteerbare obligatie-emissie ge slaagd. Vlissingen Katoen een percentje hoger. Prolongatie 3 percent- (ANP). Drie vliegtuigen, die overal ter wereld de leden van het Engelse Koninklijke Huis ten dienste hebben gestaan, gaan dit jaar Nederlandse vakantiegangers vervoeren. Het zijn „Royal Vikings", waarvan er niet meer bestaan dan deze drie. De toestel len, „in staat van nieuw", behoren thans toe aan een Engelse chartermaatschap pij, de „Trade Air". Trade Air heeft met de in Haarlem gevestigde C.T.I.-vliegreis- organisatie contracten afgesloten voor groepsreizen naar Mallorca, Milaan, Ri mini, Innsbruck en Nice. Een ander no vum in het vakantievliegprogramma van dit reisbureau is, dat ter „ontsluiting" van Noord-Nederland het vliegveld Eelde veel vuldig zal worden ingeschakeld. Met in gang van mei zal eens in de 14 dagen, in juni eenmaal per week, Eelde vertrekpunt zijn van een vlucht, die dan via Schiphol (of eventueel Zestienhoven) naar Mallor ca voert. In totaal 30 maal zullen de „Royal Vikings" dit seizoen van Eelde opstijgen. Uiteraard heeft het inwendige van deze tweemotorige, nogal „buikige" vliegtui gen een fikse wijziging ondergaan. De tien zetels die de koninklijke familie en haar gasten tot zitplaats dienden, hebben plaats gemaakt voor 32 wat dichter bij elkaar geplaatste, maar toch altijd nog zeer ge rieflijke stoelen van een meer gebruike lijk type. C.T.I. heeft vorig jaar in samenwerking met een Duitse chartermaatschappij ca. 1500 passagiers door de lucht vervoerd. Het bureau verwacht nu een toeneming van het aantal luchttoeristen met ca. 400 percent. Advertentie Bosch - AEG - Bico - Delta etc. Eigen crediet-service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden VELSEN ZATERDAG 11 APRIL Thalia: „Trommelvuur op Monte Cas- sino", 19 en 21.15 uur. Rex: „Liane 2 de witte slavin", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdhuis: „Martinitoren" met „De Dorpsdokter". Patronaatsgebouw Uitvoering „IJmui- dens Roem", 20 uur. ZONDAG 12 APRIL Thalia: „Cha-cha-cha boem", 15 uur. „Trommelvuur op Monte Cassino", 19 en 21.15 uur. Rex: „Haat tegen haat", 15 uur; „Liane 2. de witte slavin", 20 uur. MAANDAG 13 APRIL Thalia: „Mon oncle", 20 uur. Rex: Als zaterdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. BEVERWIJK ZATERDAG 11 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri valen van de manege". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op ontvoerde vrouwen". W.B. Theater, 20 uur: „Misdaad uit zelf verdediging". Veilinggebouw Kennemerland, Bree- straat, 1423 uur: Fancy Fair voor Lourdes-actie. Harmoniegebouw Groenelaan, 20 uur: Eerste vergadering Jeugdgroep „Begin" (voormalige A.J.C.). Kennemer Theater, 20 uur: Concert Be verwij kse Harmoniekapel. ZONDAG 12 APRIL Kennemer Theater, 14.30 uur: „Auto- maniakken"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Ri valen van de manege". Luxor Theater, 14.30 uur: „Laat me niet alleen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Jacht op ontvoerde vrouwen". W.B. Theater, 14.30 uur: „Zilversmok kelaars"; 16.30 en 20 uur: „De wraak van Zorro". Veilinggebouw Kennemerland, Bree- straat, 1423 uur: Fancy Fair voor Lourdes-actie. MAANDAG 13 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ri valen van de manege". Lido Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op ontvoerde vrouwen". W.B. Theater, 20 uur: „De wraak van Zorro". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „Kinderleed"; zondagmiddag 14.30 uur: „De ijzeren handschoen". Advertentie 'T BESTE ADRES LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstraat 718 - Tel. 4353 ALLE MERKEN Marktplein 22 - Tel. 4619 - IJmuiden ONDERHOUD - REVISIE - REPARATIE Eigen technische dienst. „HAVENKWARTIER" BESLUIT HAAR SEIZOEN De toneelvereniging „Havenkwartier" uit Beverwijk geeft zaterdag 18 april in het Kennemer theater haar laatste toneelavond van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Engelen zonder vleugels", blijspel in drie bedrijven door Albert Husson; in de vertaling van Cor Ruys. De regie is van de heer R. Veld huis. 3 Vz Staffellening 1947 3% Invest, cert. Nederland 3% Nederland 1962—64 6% Nat. Woningbouwlening '57 Amsterdam Rubber H.V.A Alg. Kunstzijde Unie Deli Mij Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Müller Co Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum K.L.M Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Van Ommeren Ned. Scheepvaart Unie Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Deze week (voorl.) Laagste koers 92% 97V2 96ls/i6 11156 83 V2 133V2 299 147,50 213 376 299% 350 575% 5133/4 212 166,30 144,10 150% 1403/4 243 133 Hoogste koers 93 98 97s/is 11156 86% 14034 324 148,90 221% 410 305% 370 600% 557/2 217»/» 169,40 147,70 159 147/2 245 139 Vrijdag 10 april 1959 Laatste Koersverschil tijdvak t.o.v. 3 april 92"/i6 98 97 %2 111% 84 13834 309% 148,20 221% 410 305 370 587 542% 217/2 169,— 144,10 157% 146% 244 137% %2 - 356 10% 0,70 634 40 8% -I- 21 14% 39/2 6*/* 2,55 2,30 7% 6% 3 4% Aandelen 15.051.256,- Aandelen f 24.374.777,- Obligaties f 15 Obligaties

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7